Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 15:13:22

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1861260 пъти)

0 Потребители и 101 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2968
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #360 -: Април 16, 2021, 11:15:58 »
по хълмове зелени лек е коридора

https://www.youtube.com/watch?v=QjaBvSGzI_A

сланча и сори за охтопика, ама ми стана по-интересен от съдбата на къдравата сю
*********   ✹    *********

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #361 -: Април 16, 2021, 14:17:29 »
Спомням си ентусиазма, когато Борисов дойде на власт през 2009 г., за да измете от властта Мая Манолова, Татяна Дончева, Корнелия Нинова, Сергей Станишев, Ахмед Доган и "цара" - омразната тройна коалиция. Тогава Борисов употреби израза за тяхното управление "лайно в целофан", а мнозинството от българите се радваха, че най-после се диша, идва промяна и т.н. Спомням си и ентусиазма от месец май 2013 г. когато Сергей Станишев, Корнелия Нинова, Мая Манолова, Татяна Дончева, Доган и Пеевски изгониха Борисов от властта, въпреки, че беше спечелил изборите. Пак се "дишаше", "проветряваше", а Данчо Цонев наричаше Борисов от парламентарната трибуна "мутра". Борисов пък излезе в отпуск и се скри в Банкя, но за малко. Избраха Пеевски за шеф на ДАНС и изгря звездата на протестърите и Христо Иванов, които с ентусиазъм върнаха Борисов във властта, а Христо Иванов стана негов министър и водеше с Цацаров заседанията на ВСС. После дойде ентусиазмът от президентските избори през 2016 г. и поредното начало на края на Борисов. Няколко месеца след това ентусиазмът секна, а Борисов направи третия си кабинет и изкара пълен мандат. Да не забравяме и ентусиазма от 2001 г. когато царя дойде на власт, за да помете Костов, че да "започнем да дишаме" (днешото заседание на НС ми напомни за него), както и върховния ентусиазъм от 1997 г., когато Костов завря комунистите в ъгъла на историята. По време на всичките тези ентусиазми Слави Трифонов правеше вулгарни скечове по вкуса на Мултигруп, ВИС и СИК в най-гледаното време по най-гледаната телевизия и пееше на частните партита на Поли Пантев, Георги Илиев, Илия Павлов и други скъпи покойници. Поради тази причина намирам за глупаво да се ентусиазирам в днешния ден. Едни и същи хора си сменят местата и се гонят едни други през няколко години, а късата българска памет всеки път фантазира ново начало. Това е обида за интелигентността.
PS А всичко започна с ентусиазма от свалянето на Живков, разграждането на командно-административната система, широката антикомунистическа коалиция СДС, времето е наше и т.н.


https://www.lentata.com/page_21631.html

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #362 -: Април 16, 2021, 14:22:08 »
Прав е Дачков. Макар че и той не е чиста вода ненапита.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #363 -: Април 16, 2021, 14:28:16 »
по хълмове зелени лек е коридора

https://www.youtube.com/watch?v=QjaBvSGzI_A

сланча и сори за охтопика, ама ми стана по-интересен от съдбата на къдравата сю


фсека дискусия по неква тема се стреми към стабилизация ф състоянието, извесно като "офтопик". ;)




Иначе "поста"(од постава, подредба) си е ноо хубаф термин, доколкото означава нещо като establishment - понятие, фключващо фсебе си както физически параметри като земята, помещенията, инвентара и личния състаф, така и теоретични ралти и емоционално натоварени перцепции за обекта като структурата и моделът му на на управление и качествата на работещите там и техното ръковотство.

Пример: "Постата на Клоп" вместо Liverpool FC.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #364 -: Април 16, 2021, 15:36:48 »
« Отговор #283 -: Април 15, 2021, 16:16:27 »
Цитат
Цитат
редполагам нямаш предвид отдавна изчезналият от медийното пространство Бойчо Желев

Ванс има предвит Бойчо Огняноф


   Точно него..

 Когато пристига начело на керван волски коли, натоварени с асфалтова смес, приготвена от цигани-ковачи на ножове за въстанието, искащи да стават българи и отблъснати от З. Стоянов с думите : - По-добре си останете цигани.
 
  Бойчо ще гради ЛОТ 7, или Силистра Йолу, както го знае Вазов..  Който път свързва Бяла Черква и вилна зона "Девически манастир".

  Каймакамът, назначен от Султана, иска чешма..
  От една страна поради верски подбуди, че скоро идвал Рамазан Байрам, от друга - държавнически... Градежът на на чешма излиза "бели меджидии', а не "златни алтъни", както е в пътното строителство , по него време, а и сега..
 
 И т.н.. забравих, после какво е станало.. има го описано във "Видрица" и "Записките по пътно строителство"
« Последна редакция: Април 16, 2021, 15:53:08 от Vançe »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #365 -: Април 16, 2021, 15:47:42 »
...establishment - понятие, фключващо фсебе си както физически параметри като земята, помещенията, инвентара и личния състаф, така и теоретични ралти и емоционално натоварени перцепции за обекта като структурата и моделът му на на управление и качествата на работещите там и техното ръковотство.

с този термин коце костадинов направи любата кулезич на хахава. като цяло я направи на трътка. ето тук: https://www.youtube.com/watch?v=R6Ll7rgWnRw

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #366 -: Април 16, 2021, 16:17:21 »
Не  по-малко колосална е тъпнята - отделни избирателни райони за българите в чужбина.
А, що само отделни избирателни райони?! Може и отделно правителство, отделни социални служби, отделен президент! Ама защо таз мъка, просто да се рече на българите в чужбина да ползват службите на място!
То бива, бива, ама от кон курбан?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #367 -: Април 16, 2021, 16:27:05 »
"Защото българите фчужбина са затруднени да гласуват."

е един од възможните одговори на въпроса

"Защо толкова малко българи гласуват на избори?"

Дали тва е верният одговор е друг въпрос.





Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #368 -: Април 16, 2021, 17:14:00 »
Quote (selected)
с този термин коце костадинов направи любата кулезич
Само с две думи тази пачавра беше изведена от равновесие и се показа що за „журналист“ е.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #369 -: Април 16, 2021, 17:16:22 »
А аз я помня, когато беше бойковистка.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #370 -: Април 16, 2021, 17:31:12 »
.... и Христо Иванов, които с ентусиазъм върнаха Борисов във властта, а Христо Иванов стана негов министър и водеше с Цацаров заседанията на ВСС. ...
Едно, че отношенията между Иванов и Цацаров съвсем не бяха тъй идилични. Фразата "Иванов водеше с Цацаров заседанията на ВСС" какво би трябвало да значи. Вигенин водеше с Караянчева миналото НС. Дани Кирилов водеше с Панов ВСС - и какво от това? 
Второ, по онова време "Труд" на Петьо Блъсков и "Гласове" на Явор Дачков държаха опорната точка на прокуратурата, Близ и Пук , че всъщност Иванов искал да седне на мястото на Цацаров, да сложи свой човек на негово място и какви ли не още дивотии.
===
ПП. За Кулезич не мога да се отърва от първото си впечатление. Беше в началото на 90те в "Дома на киното" , тя тогава се изявяваше като кино-критик, носеше къса коса. Запозна ни покойният Неделчо Милев, който - след като се отделихме от нея - ме попита: "Не ти ли прилича на женствен и грозен педераст?!". Гадно нещо са това обстоятелствата по запознанствата - така и не можах да я приема сериозно и това е.   
« Последна редакция: Април 16, 2021, 17:43:57 от Памфуций »

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #371 -: Април 16, 2021, 18:22:09 »
Нямам никакво намерение да го защитавам Явор Дачков.
Има си достатъчно трески за дялане.
Христо Иванов, чийто трудов стаж като юрист се състои в усвояването на грантове и министерстване при Бойко Борисов.
Адвокат, който никога през живота си не е стъпил в съд, не е водил нито едно дело.
Егати и професионалиста.
Както писах сутринта това е бъдещето ни.
Иванов, МитоFF и т.н.
Жалко.
Щеше да бъде смешно ако не беше трагично.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #372 -: Април 16, 2021, 18:44:34 »
За ентусиазма и дишането на Дачков.
На това в старите демокрации, хората обръгнали да ги лъжат и баламосват чрез избори и и врътки на системата, има няма седемдесет години, му казват „изпускане на парата„
Принципът на тенджерата под налягане.
Изпуснеш парата на жабките. Погледнеш. Те вече се сварили.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #373 -: Април 16, 2021, 19:38:45 »
Нямам никакво намерение да го защитавам Явор Дачков.
Има си достатъчно трески за дялане.
Христо Иванов, чийто трудов стаж като юрист се състои в усвояването на грантове и министерстване при Бойко Борисов.
Адвокат, който никога през живота си не е стъпил в съд, не е водил нито едно дело.
Егати и професионалиста.
Както писах сутринта това е бъдещето ни.
Иванов, МитоFF и т.н.
Жалко.
Щеше да бъде смешно ако не беше трагично.

Не е задължително един юрист да бъде адвокат/прокурор/съдия/следовател, за да се занимава с проблемите на законодателството.
Всъщност Христо Иванов се занимава с проблемите на законодателството повече от 20 години. Това, че го е правил в НПО и в рамките на проекти не от особено значение. И да това е работа и професионално занимание, независимо как изглежда на един определен сегмент от граждани.

Хр. Иванов е един от първите, които формулираха необходимостта от промяна на ролята и мястото на прокуратурата, предивдени от Констититуцията. Независимо от него ДСБ 2005-2007 имаше няколко инициативи и това е. В момента, както виждам че няколко партии имат подобна гледна точка. Може да имат различия по въпроса каква точно промяна е необходима, но определено има напредък от времето , когато смятаха, че не трябва и чакаха цацата да стане кит. 


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #374 -: Април 16, 2021, 20:00:27 »
Да си го кажем направо, прокуратурата сега не е във владение на американските НПО, които уж са граждански, както е със съдиите. За това е борбата, а не в интерес на Българското правосъдие.
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #375 -: Април 16, 2021, 20:27:10 »
Quote (selected)
Всъщност Христо Иванов се занимава с проблемите на законодателството повече от 20 години. Това, че го е правил в НПО и в рамките на проекти не от особено значение. И да това е работа и професионално занимание, независимо как изглежда на един определен сегмент от граждани.

За грантоедите естествено че не е от значение.
Дори е голям плюс.

Но в реалността е малко по друг начин.
Аз на такъв въздухар теоретик не бих му доверил да ми отвори вратата на склада, а камо ли да го направя началник склад.
А тук говорим за съдбата на хиляди хора.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #376 -: Април 16, 2021, 20:35:44 »
за мен голямо значение имаше фактът, че министър на правосъдието беше некъв си иванов с отнети адвокатски права. който не само не е практикувал като юрист, а и не се е постарал да поддържа статуса си на действащ адвокат.

а практиката колко значение има - който иска, може да си припомни царското време, като се опитваха разни кабинетни учени да го регистират. резултатът беше, че царчето се прилепи към неква женска партия.

в по-ново време разни такива дребни хватки имаше с партията на божков, дето я регистрираха два-три дни след срока, в който можеха да подадат документи в цик.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #377 -: Април 16, 2021, 22:16:28 »
Христо Иванов е преди всичко политик, подобно на Виденов, когото тук толкова тачите, на Станишев, на Костя Копейкин, за който някои от вас са гласували, на Сидеров, за който някои от вас са гласували и в когото се клеха в стария форум. Политик е също професия. Той не движи регистрация на партия и не пише закони на коляно. Той излиза от адвокатската колегия за неплатен членски внос, а не "защото не става за адвокат". Има необходимото образование и опит за осмисляне и оценка на законодателството, което му омага в неговата политическа дейност. Нали никой не си въобразява, че министри и премиери, депутати дори сами пишат закони?
За контраст ще  напомня за Данаил Кирилов, бивш адвокат (вкл. на Виденов), в качеството му на министър правосъдието.
 
Сега, аз разбирам емоциите ви, но поне се опитвайте да ги рационализирате.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #378 -: Април 16, 2021, 22:23:43 »
Цитат на: Памфуций
Всъщност Христо Иванов се занимава с проблемите на законодателството повече от 20 години.

Аз пък се занимавам със създаването на телепорт повече от 30 г.. При това го правя за човечеството, не за грантове.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #379 -: Април 16, 2021, 22:24:51 »
Той излиза от адвокатската колегия за неплатен членски внос, а не "защото не става за адвокат".

сега, аз разбирам подличкото ти желание да манипулираш, ама не го одобрявам. хайде да се помъчиш да намериш къде съм писал, че 'не става за адвокат'. и ако не намериш, да се постараеш да обясниш защо се мъчиш да ми приписваш нещо, което не съм казал.

чекам. и сакам.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #380 -: Април 16, 2021, 22:25:18 »
ако не знаеш какво е да чекаш и сакаш:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #381 -: Април 16, 2021, 22:28:33 »
Quote (selected)
Христо Иванов е преди всичко политик, подобно на Виденов
Помисли си дали не намираш разлика.
Ристювци се пъчеха ще вкарат ББ в затвора, па му пристанаха, като не им пусна пак люто го намразиха, днес леко кривнаха не рачиха да разследват какви ги е вършил.
После пак ще го намразят и така докато ги пускат да влизат в телевизора.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #382 -: Април 16, 2021, 22:38:26 »
Дотук Христоиваноф като политик не се е фкарал фположение да е виновен за нещо важно, кохерентен е, има интегритет и най-важното, прилича малце на Туко Бенедикто Пасифико Хуан Мария Рамирес*, така че има моето претпазливо одобрение.


☝️
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez a.k.a. The Rat.

« Последна редакция: Април 16, 2021, 22:48:35 от wreckage »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #383 -: Април 16, 2021, 23:00:39 »
сега, аз разбирам подличкото ти желание да манипулираш, ама не го одобрявам. хайде да се помъчиш да намериш къде съм писал, че 'не става за адвокат'. и ако не намериш, да се постараеш да обясниш защо се мъчиш да ми приписваш нещо, което не съм казал.

чекам. и сакам.

Нищо не манипулирам - аз споря не само и единствено с теб, а с няколко човека едновременно. Един от тях написа:

Адвокат, който никога през живота си не е стъпил в съд, не е водил нито едно дело.


Преценил е , че му е било необходимо за известно време да бъде член на адвокатската колегия - може да е било във връзка с някой проект, може би - за да направи контакти, за да види "на живо" работата на Висшия адвокатски съвет - нямам информация.  Когато тази необходимост е отпаднала, престанал да плаща членския внос и отпаднал. Членският внос тогава беше 8 или 10 лв. месечно нещо такова.
Прочее и затова свирката беше надута от Дачков, както и лъжата, че неговата НПО няколко години не била депозирала годишен отчет. После се оказа, че е "сбъркал". 

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #384 -: Април 16, 2021, 23:06:40 »
Христо Иванов е преди всичко политик, подобно на Виденов, когото тук толкова тачите, на Станишев, на Костя Копейкин, за който някои от вас са гласували, на Сидеров, за който някои от вас са гласували и в когото се клеха в стария форум. Политик е също професия. Той не движи регистрация на партия и не пише закони на коляно. Той излиза от адвокатската колегия за неплатен членски внос, а не "защото не става за адвокат". Има необходимото образование и опит за осмисляне и оценка на законодателството, което му омага в неговата политическа дейност. Нали никой не си въобразява, че министри и премиери, депутати дори сами пишат закони?
За контраст ще  напомня за Данаил Кирилов, бивш адвокат (вкл. на Виденов), в качеството му на министър правосъдието.
 
Сега, аз разбирам емоциите ви, но поне се опитвайте да ги рационализирате.

Що се задълбаваш сам?
Егати и сравнението за Ицето и Барнъла.
Намери нещо по-кадърно моля ти се.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #385 -: Април 16, 2021, 23:09:16 »
Само Дани Кирилов ли съм споменал в цитираното от теб мнение? 

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #386 -: Април 16, 2021, 23:11:55 »
Quote (selected)
Той излиза от адвокатската колегия за неплатен членски внос, а не "защото не става за адвокат". Има необходимото образование и опит за осмисляне и оценка на законодателството, което му омага в неговата политическа дейност. Нали никой не си въобразява, че министри и премиери, депутати дори сами пишат закони?
За контраст ще  напомня за Данаил Кирилов, бивш адвокат (вкл. на Виденов), в качеството му на министър правосъдието.

Извинявам се че ще е на руски, но е по цветисто.
Сам ты понял что сказал?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #387 -: Април 16, 2021, 23:13:23 »
Само Дани Кирилов ли съм споменал в цитираното от теб мнение? 
ми те и останалите са ти също толкоз неадекватни. между виденов и станишев няма нищо общо. костя не е бил управляващ, така че няма за какво въобще да го присламчваш, а сидеров си е стар седераст, сепак първият главред на демокрация си е първи.

аз бях решил да не те хапя затова, ама си го просиш.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #388 -: Април 16, 2021, 23:13:29 »
Само Дани Кирилов ли съм споменал в цитираното от теб мнение?

Останалите можеш да ги присъедениш също.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #389 -: Април 16, 2021, 23:15:43 »
Цитат на: Памфуций
Преценил е , че му е било необходимо за известно време да бъде ...
Когато тази необходимост е отпаднала, престанал да ...

Той всичко тъй го кара. Преценил е, че в един момент му изнася едно, после преценил, че вече не му изнася, после преценил, че от нещо трето ще намаже и т.н..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #390 -: Април 16, 2021, 23:18:11 »
Политиците праат така, такъф им е занаятът.   

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #391 -: Април 16, 2021, 23:20:16 »
аз бях решил да не те хапя затова, ама си го просиш.
Онци, мисля, че за мезето сме се разбрали!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #392 -: Април 16, 2021, 23:21:43 »
ми кво да го направя, като си го проси :t1816:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #393 -: Април 16, 2021, 23:22:47 »
ми кво да го направя, като си го проси :t1816:

да откажеш например да му пуснеш нещо в чинийката :m1708:
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #394 -: Април 16, 2021, 23:31:59 »
ми те и останалите са ти също толкоз неадекватни. между виденов и станишев няма нищо общо. костя не е бил управляващ, така че няма за какво въобще да го присламчваш, а сидеров си е стар седераст, сепак първият главред на демокрация си е първи.

аз бях решил да не те хапя затова, ама си го просиш.

Онци, би ли напомнил професионалната биография на Виденов докато стана шеф на БСП? За Станишко дори не питам. Костя е шеф на партия, досущ като Христо Иванов. Има амбиции за депутат и да упрявлява някога България.
Както казах неплащането на чл. внос и последвалото отпадане от Софийска адвокатска колегия няма никакво - законово или друго отношение към заемания от него пост - било като министър, било като депутат. Няма да има отношение и ако стане премиер или президент.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #395 -: Април 16, 2021, 23:33:23 »
да откажеш например да му пуснеш нещо в чинийката

да де, ама то е като онази песничка - кибрит и бенцин, както казват тука туземците
Quote (selected)
https://www.youtube.com/watch?v=693tEYLbYe8

Streichholz und Benzin
Ich zünd' mein altes Leben an
Streichholz und Benzin
Soll der ganze Scheiß zur Hölle fahr'n
Streichholz und Benzin
Das ist meine Therapie
Ich zünd' die ganze Scheiße an
So gut ging's mir noch nie

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #396 -: Април 16, 2021, 23:35:02 »
Онци, би ли напомнил професионалната биография на Виденов докато стана шеф на БСП? За Станишко дори не питам. Костя е шеф на партия, досущ като Христо Иванов. Има амбиции за депутат и да упрявлява някога България.
Както казах неплащането на чл. внос и последвалото отпадане от Софийска адвокатска колегия няма никакво - законово или друго отношение към заемания от него пост - било като министър, било като депутат. Няма да има отношение и ако стане премиер или президент.

виж ся, всички изброени от теб имат по два крака и две ръце, две глави, като не е ясно кога с коя мислят, и две уши на горната. ако това за теб ги прави еднакви - ми толко по-зле за теб.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #397 -: Април 16, 2021, 23:37:28 »
а, и по един нос имат. пак на горната глава. с две ноздри. че и по пет пръста на всяка ръка, че вероятно и на всеки крак също. направо 100% еднакви, не ли.
 :t2407:
« Последна редакция: Април 16, 2021, 23:42:39 от Ной »

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #398 -: Април 16, 2021, 23:41:46 »
Quote (selected)
Както казах неплащането на чл. внос и последвалото отпадане от Софийска адвокатска колегия няма никакво - законово или друго отношение към заемания от него пост - било като министър, било като депутат. Няма да има отношение и ако стане премиер или президент.

Както се казва ти безспорно си прав.
Но да се повторя.
Би било смешно ако не е трагично.
Оправяйте се.
Чети сутрешният ми пост.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #399 -: Април 16, 2021, 23:47:13 »
пак както преди се получава. нещо бонго не получава добронамерена среда. пак ще се оплаква от политическа цензура. или тва беше калкито. бе все десно ощетени, побеснели и видиотени.

ама то кво да очакваш при положение, че основната дефиниция да си десен в мамковината е да си антикомунист.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #400 -: Април 16, 2021, 23:47:58 »
а комунизъм никога не е имало, даже и в отедлно взета страна :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #401 -: Април 16, 2021, 23:48:24 »
пак както преди се получава. нещо бонго не получава добронамерена среда. пак ще се оплаква от политическа цензура. или тва беше калкито. бе все десно ощетени, побеснели и видиотени.

ама то кво да очакваш при положение, че основната дефиниция да си десен в мамковината е да си антикомунист.
Ами ако се е огледаш, ще видиш, че не създаваш добронамерена среда, честно!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #402 -: Април 16, 2021, 23:49:18 »
Помисли си дали не намираш разлика.
Ристювци се пъчеха ще вкарат ББ в затвора, па му пристанаха, като не им пусна пак люто го намразиха, днес леко кривнаха не рачиха да разследват какви ги е вършил.
После пак ще го намразят и така докато ги пускат да влизат в телевизора.

Иванов му "пристана", за да прокара една реформа, която Борисов обеща да подкрепи. Иванов не успя и подаде оставка.
Кой не е рачил днес да разследва Борисов? Внимавай какво ще напишеш. 
Прочее БСП за какво е пратила оня младеж бледен Божанков в тая комисия - да се учи? Гечев - добре, Митев -не го знам.
 

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #403 -: Април 16, 2021, 23:51:42 »
Абе не ти ли докараха мезе на теб :m1708:
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #404 -: Април 16, 2021, 23:52:00 »
Ами ако се е огледаш, ще видиш, че не създаваш добронамерена среда, честно!

ми кво да направя, като не обичам да ме лъжат?! щото тва бонговото почва от натаманяване и усукване и го докарва докъм откровена лъжа, сепак да сравняваш и приравняваш държавническите способности на виденов, станишев и коце костадинов както и да го гледаш, означава да кривиш действителността накъм 180 градуса.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #405 -: Април 16, 2021, 23:54:10 »
Иванов му "пристана", за да прокара една реформа, която Борисов обеща да подкрепи. Иванов не успя и подаде оставка.
Кой не е рачил днес да разследва Борисов? Внимавай какво ще напишеш. 
Прочее БСП за какво е пратила оня младеж бледен Божанков в тая комисия - да се учи? Гечев - добре, Митев -не го знам.

ако гледаме действията /а аз предпочитам делата да наблюдавам/, иванов пристана на гербавите, по негово време като министър приеха едни такива риформи, които окончателно бетонираха сегашния главпрок. после се отметна, ама като работата беше свършена.

ени други код-ирани десни даже и тогава не се отметнаха. ама плюнки секви.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #406 -: Април 16, 2021, 23:58:56 »
ми кво да направя, като не обичам да ме лъжат?! щото тва бонговото почва от натаманяване и усукване и го докарва докъм откровена лъжа, сепак да сравняваш и приравняваш държавническите способности на виденов, станишев и коце костадинов както и да го гледаш, означава да кривиш действителността накъм 180 градуса.
Чакай малко! Защо смяташ, че всички трябва да виждат държавническите способности на Виденов, Станишев и Костадинов точно както ти ги виждаш? Що за уравновиловка? А преди да скочиш, че така е и друго не може, помисли дали няма да научиш нещо повече от гледната точка на Памфуций.
Аз съм сред тълпата, която е разбрала, че слушането на Памфуций е определено полезно. На него дължа първо много информация, която нямам нито време, нито капацитет да изкопая лично, второ преоценка на собствените ми "бетонни" позиции за неща и личности в българската история, и не само в нея. Дали съм се зарадвала - мисля, че да! Все пак с някоя и друга капка моето лично невежество е намаляло. Думам ти, дъще, сещай се, снахо!  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #407 -: Април 16, 2021, 23:59:30 »
така че ако гледаме делата, първо почва с безобидното - 1. нема практика, 2. нема членски внос. 3. после не толко безобидното, че позволява да го отлъчат от гилдията на регулирана професия.

после - 4. ще уволнявам боко. след това - виж предния пост.

накратко за главния дабългарин - 1. бездействие, 1. мързел, 2. непукизъм, 3. непукизъм, мързел, малоумие. 4. лъжа.

сега пак почна с лъжата.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #408 -: Април 17, 2021, 00:01:56 »
виж ся, всички изброени от теб имат по два крака и две ръце, две глави, като не е ясно кога с коя мислят, и две уши на горната. ако това за теб ги прави еднакви - ми толко по-зле за теб.

Камарад Онци.
Напомням, че не аз съм форумецът, който реши да изтъква чисто формален белег, по който да оценява един политик. не разбирам защо, когато аз си послужа с аргументи от същия порядък, изпадате в ярост и недоумение.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #409 -: Април 17, 2021, 00:03:31 »
да, бонго информация предоставя. ама в същите мащаби предоставя и манипулация. как според теб могат да се сравняват като политици управлявали като виденов, станишев и от друга страна костя костадинов?

щото според мен не могат. освен ако не тръгнеш да броиш колко ръце, крака, усти, носове и пръсти имат. че костя даже не е помирисал парламент още.

иначе костя май е от малкото, дето се стараят да не лъжат, като обещават. което за политик е /imo/ добра характеристика.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #410 -: Април 17, 2021, 00:03:51 »
така че ако гледаме делата, първо почва с безобидното - 1. нема практика, 2. нема членски внос. 3. после не толко безобидното, че позволява да го отлъчат от гилдията на регулирана професия.

после - 4. ще уволнявам боко. след това - виж предния пост.

накратко за главния дабългарин - 1. бездействие, 1. мързел, 2. непукизъм, 3. непукизъм, мързел, малоумие. 4. лъжа.

сега пак почна с лъжата.
Пощо таз регулирана професия ми е професионално близка, ще ти река, че членството в гилдията и явяването в съда не правят адвоката такъв. Срещала съм великолепни специалисти без една пледоария, срещала съм адвокати, които не излизат от съда, но няма да им дам да делят на две магарета сламата.  Същото важи за всяка регулирана професия наоколо, защото гилдията е за защита на общите интереси на участващите в нея, а не на гражданството, не се заблуждавай.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #411 -: Април 17, 2021, 00:04:18 »
Напомням, че не аз съм форумецът, който реши да изтъква чисто формален белег, по който да оценява един политик. не разбирам защо, когато аз си послужа с аргументи от същия порядък, изпадате в ярост и недоумение.

doch. точно ти почна с малоумните обобщения.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #412 -: Април 17, 2021, 00:07:04 »
Пощо таз регулирана професия ми е професионално близка, ще ти река, че членството в гилдията и явяването в съда не правят адвоката такъв. Срещала съм великолепни специалисти без една пледоария, срещала съм адвокати, които не излизат от съда, но няма да им дам да делят на две магарета сламата.  Същото важи за всяка регулирана професия наоколо, защото гилдията е за защита на общите интереси на участващите в нея, а не на гражданството, не се заблуждавай.

мне. ако някой не полага елементарни усилия да защити квалификацията си, а оставането в гилдията е точно това, как да му повярвам, че си е направил труда да прочете поправките от последната година? че той с предишното си действие внушава мързел и немарливост. и ако мързелът е двигател на прогреса, то за немарливостта някакси не съм съвсем убеден.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #413 -: Април 17, 2021, 00:08:18 »
и нямам предвид явяването в съд, а упражняването на професията адвокат. от което упражняване този тиквеник в пълно съзнание се е отказал.

а бонгото тука ми го боготвори.

диването даже не се е постарало да си поднови лиценза, преди да стане министър. освен всичко друго е и дебелокож, щото не може да не се е усетил как изглежда отстрани.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #414 -: Април 17, 2021, 00:08:27 »
да, бонго информация предоставя. ама в същите мащаби предоставя и манипулация. как според теб могат да се сравняват като политици управлявали като виденов, станишев и от друга страна костя костадинов?

щото според мен не могат. освен ако не тръгнеш да броиш колко ръце, крака, усти, носове и пръсти имат. че костя даже не е помирисал парламент още.

иначе костя май е от малкото, дето се стараят да не лъжат, като обещават. което за политик е /imo/ добра характеристика.
Ами аз мога да ти спретна сравнителен лист на Виденов и Станишев,  понеже Костя Костадинов не го познавам изобщо.  И не, няма да е за ръцете, краката и как изглеждат жените им. 
Да речем така, ако утре требе да мина през вода, огън и медни тръби, и ми предложат да си избера един от двамата, няма да се колебая изобщо, при условие че на Виденов му зная чепатия характер от първо лице, от пловдивския комсомол.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #415 -: Април 17, 2021, 00:10:43 »
Ами аз мога да ти спретна сравнителен лист на Виденов и Станишев,  понеже Костя Костадинов не го познавам изобщо.  И не, няма да е за ръцете, краката и как изглеждат жените им. 
Да речем така, ако утре требе да мина през вода, огън и медни тръби, и ми предложат да си избера един от двамата, няма да се колебая изобщо, при условие че на Виденов му зная чепатия характер от първо лице, от пловдивския комсомол.

именно. не го познаваш. а бонго, който също толкоз го познава предвид битността му на десен, го прилепи към другите двама. и после мъцна нещо за формални белези.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #416 -: Април 17, 2021, 00:11:05 »
мне. ако някой не полага елементарни усилия да защити квалификацията си, а оставането в гилдията е точно това, как да му повярвам, че си е направил труда да прочете поправките от последната година? че той с предишното си действие внушава мързел и немарливост. и ако мързелът е двигател на прогреса, то за немарливостта някакси не съм съвсем убеден.
Оставането в гилдията не защитава квалификацията, няма нищо общо с мързела и немарливостта. Пак ти казвам, имаш идеалистична представа за гилдията и нейните членове. По-скоро мързеливец и немарливец ще се скрие зад общността, отколкото специалист ще има нужда от гилдийна защита.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #417 -: Април 17, 2021, 00:12:12 »
напротив, оставането в гилдията освен всичко друго показва постоянство и желание да бъдеш юрист. другото показва развейпрах.

наскоро имаше спорче има ли смисъл от дипломата, и какво значение имало за слави дали бил се дипломирал 20-30 години след като е почнал да се учи. това е същото.

или си адвокат, за което полагаш усилия, или не си. като не си, обяче си министър, че и на правосъдието, си обираш всичките заслужени подигравки защо не си адвокат.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #418 -: Април 17, 2021, 00:13:24 »
Пощо таз регулирана професия ми е професионално близка, ще ти река, че членството в гилдията и явяването в съда не правят адвоката такъв. Срещала съм великолепни специалисти без една пледоария, срещала съм адвокати, които не излизат от съда, но няма да им дам да делят на две магарета сламата.  Същото важи за всяка регулирана професия наоколо, защото гилдията е за защита на общите интереси на участващите в нея, а не на гражданството, не се заблуждавай.

Ъхъ
И аз съм срещал разни скъпоплатени т.н. специалисти които по една случайност не ме разориха(по тяхна си схема) и нормални специалисти, които след това ми помогнаха за нормални кинти.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #419 -: Април 17, 2021, 00:13:46 »
именно. не го познаваш. а бонго, който също толкоз го познава предвид битността му на десен, го прилепи към другите двама. и после мъцна нещо за формални белези.
Сега ще ме накараш да генуфлектвам през Памфуций да даде малко текстура на това що е КК и има ли той почва в българската политика или е обезземлен земеделец аки онази дългата Анастасия.