Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 11:56:49

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1862702 пъти)

0 Потребители и 88 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #420 -: Април 17, 2021, 00:16:03 »
а, той ще изплеска неква само нему разбираема схема, която в края на краищата ще се базира на това, че имат по два крака. събрал трима управляващи парламентарно представени, залепил за тях един дето парламент и управление на каквото и да е ниво не е помирисвал, каращисал ги и те пуснал да му се възхищаваш.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #421 -: Април 17, 2021, 00:17:12 »
напротив, оставането в гилдията освен всичко друго показва постоянство и желание да бъдеш юрист. другото показва развейпрах.

наскоро имаше спорче има ли смисъл от дипломата, и какво значение имало за слави дали бил се дипломирал 20-30 години след като е почнал да се учи. това е същото.

или си адвокат, за което полагаш усилия, или не си. като не си, обяче си министър, че и на правосъдието, си обираш всичките заслужени подигравки защо не си адвокат.
Ами ако си гилдиен адвокат и практикуваш, има смисъл да си в гилдията. Ако обаче не практикуваш, защото си министър, няма смисъл. Защото гилдията не е само десетте лева членски внос. Това са - поне в наше село - и организационна работа, и про боно, и допълнителна квалификация, и още куп други дребни неща като събрания, гласуване, етически комисии, работни комисии, управленчески главоболия. И не, не е задължително да си адвокат, за да си добър юрист.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #422 -: Април 17, 2021, 00:18:48 »
ами то не знам как боци не се сети да сложи за министър на здравето некой лекар без лекарски права. щото ицето, чедото иваново, ми мяза на такъв казус.

бе този беше подигравка с юристите! и сега ще ми го развява тука.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #423 -: Април 17, 2021, 00:20:27 »
Quote (selected)
Ами ако си гилдиен адвокат и практикуваш, има смисъл да си в гилдията. Ако обаче не практикуваш, защото си министър, няма смисъл

Той кога разбра че ще става министър и кога спря да си плаща членския внос?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #424 -: Април 17, 2021, 00:21:50 »
Моля те не се застъпвай за това мекере.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #425 -: Април 17, 2021, 00:22:10 »
а, той ще изплеска неква само нему разбираема схема, която в края на краищата ще се базира на това, че имат по два крака. събрал трима управляващи парламентарно представени, залепил за тях един дето парламент и управление на каквото и да е ниво не е помирисвал, каращисал ги и те пуснал да му се възхищаваш.
Едно от нещата, които съм научила от Памфуций, е да не се възхищавам просто така. При неговите изложения винаги има достатъчно "мезе" за мислене. Гепи вилицата и се присъединявай.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #426 -: Април 17, 2021, 00:23:02 »
и нямам предвид явяването в съд, а упражняването на професията адвокат. от което упражняване този тиквеник в пълно съзнание се е отказал.

а бонгото тука ми го боготвори.

диването даже не се е постарало да си поднови лиценза, преди да стане министър. освен всичко друго е и дебелокож, щото не може да не се е усетил как изглежда отстрани.

А защо един човек трябва да се откаже от професията си и да стане номенклатурен комсомолец?
Сетне, никога Христо Иванов не е упражнявал професията адвокат, че да се отказва от нея. Разбери го това най-сетне. Започни да четеш и по-малко рецитации.
Дал съм ти няколко възможни причини защо Иванов е решил да се присъедини към съсловната организация и сетне да я напусне по тоя начин. Впрочем Иванов се ползваше с подкрепата на Висшия адвокатски съвет, докато беше министър, има отлични отношения с тях и сега.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #427 -: Април 17, 2021, 00:23:44 »
Той кога разбра че ще става министър и кога спря да си плаща членския внос?
Защо точно министър, може да е работи  каквото си иска и да се ползва от юридическите си познания, без да плаща на гилдията за това.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #428 -: Април 17, 2021, 00:24:42 »
стана нещо и ми замина отговора. като цяло - както и ти отбелязваш, членството в гилдията изисква усърдие, усилие и постоянство. ицето демонстрира липсата на тези качества дори само с неподдържането на статуса си.

а за постоянстовото му може да се цитира и 'ще уволня боко' и 'ще му пристана'

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #429 -: Април 17, 2021, 00:29:48 »
А защо един човек трябва да се откаже от професията си и да стане номенклатурен комсомолец?
Сетне, никога Христо Иванов не е упражнявал професията адвокат, че да се отказва от нея. Разбери го това най-сетне. Започни да четеш и по-малко рецитации.
Дал съм ти няколко възможни причини защо Иванов е решил да се присъедини към съсловната организация и сетне да я напусне по тоя начин. Впрочем Иванов се ползваше с подкрепата на Висшия адвокатски съвет, докато беше министър, има отлични отношения с тях и сега.

и ти започни да четеш най-сетне. да бъдеш министър на правосъдието с одялкани адвокатски права не само на мен ми звучи нелепо до степен на подигравка със съсловието.

и не съм говорил за упражняване на професията, а за възможността да я упражнява - това е, което адвокатският лиценз ти дава. и подновяването му говори за едни качества, а зарязването му - за други.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #430 -: Април 17, 2021, 00:30:04 »
Защо точно министър, може да е работи  каквото си иска и да се ползва от юридическите си познания, без да плаща на гилдията за това.
Защо до еди кога си плащаше?
Може би за да го смятат за някакъв юрист?
Министър на правосъдието който никога не е работил като юрист.
Само като си помислиш това е абсурд дори в нашето абсурдно време.
Абе като ви устройва такова специалистче кютайте си.
Ваша си работа.
Не ме учудвате.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #431 -: Април 17, 2021, 00:30:50 »
стана нещо и ми замина отговора. като цяло - както и ти отбелязваш, членството в гилдията изисква усърдие, усилие и постоянство. ицето демонстрира липсата на тези качества дори само с неподдържането на статуса си.

а за постоянстовото му може да се цитира и 'ще уволня боко' и 'ще му пристана'
Това са две големи разлики, дето викат в Одеса!
Членството в гилдията изисква много време също. От друга страна, познавам доста народ, отличаващи се с усърдие, усилие и постоянство, от които ми е побеляла главата, защото това са необходими, но не и достатъчни качества за специалист.

Виж, личните ветропоказателни качества като политик нямат общо с гилдията.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #432 -: Април 17, 2021, 00:31:23 »
и въобще не ми се иска да започвам темата за юридическите му познания, защото на публични източници за такива познания аз нямам спомен да съм попадал...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #433 -: Април 17, 2021, 00:33:57 »
баци си намираше здравните по кръстовищата, ама те преди предпоследния смешник поне бяха лекари с право да упражняват професията си. този беше одялан.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #434 -: Април 17, 2021, 00:37:21 »
Виж, личните ветропоказателни качества като политик нямат общо с гилдията.

е, сега, нали уж вече ще гласуваме за личности. ей ти я личността - непостоянна, аморфна, амебна, прилепчива към най-близката финансова изгода, откровено лъжлива преди и след избори /там имаше още един, деото в прав текст си каза, че заебавката с увото на баци си е била залъгалка да гласуват за тех/.

ми ако ти харесва - гласувай си за нея. барабар с отрязаните адвокатски права, разните му гейщини и прочие - това като добавка. щото личностите трябва да се възприемат комплексно, нали така.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #435 -: Април 17, 2021, 00:39:02 »
ама, моля, не я сравнявай до степен да я приравняваш с виденов, дето е единственият доказано необлажил се премиер. или с коце костадинов, дето като управляващ още не сме го виждали.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #436 -: Април 17, 2021, 00:42:26 »
Това са две големи разлики, дето викат в Одеса!
Членството в гилдията изисква много време също. От друга страна, познавам доста народ, отличаващи се с усърдие, усилие и постоянство, от които ми е побеляла главата, защото това са необходими, но не и достатъчни качества за специалист.

Виж, личните ветропоказателни качества като политик нямат общо с гилдията.

Да ви е честит Христо Иванов.
Поредният спасител на България след Слави(певецът на мутрите). Ако му дойде редът.
И както се полага по традиция след (Филип, Жан, Иван, Симеон, Сергей, Бойко).
В скобите са пропуснати незначителните управници.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #437 -: Април 17, 2021, 00:44:49 »
ама, моля, не я сравнявай до степен да я приравняваш с виденов, дето е единственият доказано необлажил се премиер. или с коце костадинов, дето като управляващ още не сме го виждали.
Сравнение и приравняване са две различни думи, и дето казваше дядо ми, ако нямаше нужда от две, народът нямаше да ги измисли.

А и как мога да определя дали някой ми харесва или не, ако не го сравнявам с тези, за които вече зная, че ми харесват??? Включи малко някаква логика.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #438 -: Април 17, 2021, 00:47:26 »
стана нещо и ми замина отговора. като цяло - както и ти отбелязваш, членството в гилдията изисква усърдие, усилие и постоянство. ицето демонстрира липсата на тези качества дори само с неподдържането на статуса си.

а за постоянстовото му може да се цитира и 'ще уволня боко' и 'ще му пристана'

На тебе как ти звучи няма никакво значение. Както казах, няма законово и друго ограничение.
Пристанал на Бойко. Ми да пристанал му след ясен ангажимент нещо да бъде постигнато и когато се проваля подава оставка. А не като някои до стои до края. Поема политическата отговорност веднъж с оставката, сетне с гласовете, които получава по избори. 
На кого, според теб трябваше да пристане през есента на 2014. Трябваше да пристане на БСП, които бяха против всякаква съдебна реформа и на ДПС ли?

Виж, Онци, знаем, че има само една партия , която е права, когато съгреши дори. Записвайки се в този форум, аз съм си обещал да не забравям това.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #439 -: Април 17, 2021, 00:56:33 »
Сравнение и приравняване са две различни думи, и дето казваше дядо ми, ако нямаше нужда от две, народът нямаше да ги измисли.

а като кажеш 'еди кой си е еди-къв си подобно на този, онзи и оня третия' не ползваш ли приравняване? м?

айде стига вече. този път бонго се изелементарничи. обикновено манипулира по-рафинирано.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #440 -: Април 17, 2021, 00:58:11 »
няма бе, бонго, няма ограничение, даже два крака и две ръце има. като знаеш тези фактове, че и като знаеш как има на всяка ръка и всеки крак точно по пет пръста, как да не забравиш какви ги е ръсил преди и след изборите.

тури му пепел.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #441 -: Април 17, 2021, 01:01:26 »
че даже и законово ограничение да стане министър не е имал. да му се възхитиш направо - първо е хипер-супер-дупер против боко, пък после спонтанно му става първа наложница. ама законово може, значи няма проблеми. браво.

някой беше казал 'за мен най-голямата награда е децата ми да кажат "тати беше министър"'. не съм сигурен за персонажа, подозирам добрия вълк лупи. него цесекарите истински го обичат. ицето и той отива натам - към народната лебоф.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #442 -: Април 17, 2021, 01:01:31 »
е, сега, нали уж вече ще гласуваме за личности. ей ти я личността - непостоянна, аморфна, амебна, прилепчива към най-близката финансова изгода, откровено лъжлива преди и след избори /там имаше още един, деото в прав текст си каза, че заебавката с увото на баци си е била залъгалка да гласуват за тех/.

ми ако ти харесва - гласувай си за нея. барабар с отрязаните адвокатски права, разните му гейщини и прочие - това като добавка. щото личностите трябва да се възприемат комплексно, нали така.

Не разбрах каква точно изгода е извлякъл Христо Иванов от тая 1 година министър - че стана враг номер  1 на прокуратура, кафеви медии и на твърдите червени последователи? 
Като говорим вече за личности, а не за формални белези - каква личност е Нинова? В администрацията на ОДС, назначена от Костов в "Техноимпекс", зам. министър на Станишев, "острие" заедно с Манолова на Станишевата и сетне Миковата партия, гласувала за Пеевски без никакво съжаление поне няколко години, изразила личното си доверие в Цацаров като прокурор, категорично дистанцирана към въпроса "Гешев" едва до протестите, дала на ГЕРБ 6 кандидатури, от които Борисов да си избере 3ма , при това да ги разпредели, в която част на ВСС прецени.



Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #443 -: Април 17, 2021, 01:02:51 »
е кво да те направя, като не си разбрал? нали баци твърдеше, че те тез ралти са деликатни не са като едни други, дето като ги набиеш и айдееее

а то не е и задължително някой друг освен ицето да разбере каква му е изгодата. виж там 'тати е бил министър'.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #444 -: Април 17, 2021, 01:03:00 »
Quote (selected)
Пристанал на Бойко. Ми да пристанал му след ясен ангажимент нещо да бъде постигнато и когато се проваля подава оставка. А не като някои до стои до края

Ъхъ
Само където си плю на мутрата преди това.
Що пък да не пристане ако може.
Той така е научен.
Ще пристава където трябва.
И където му подскажат.
Няма лошо.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #445 -: Април 17, 2021, 01:07:59 »
а като кажеш 'еди кой си е еди-къв си подобно на този, онзи и оня третия' не ползваш ли приравняване? м?

айде стига вече. този път бонго се изелементарничи. обикновено манипулира по-рафинирано.
Ами не манипулира, казва ти го направо:
Христо Иванов е преди всичко политик, подобно на Виденов, когото тук толкова тачите, на Станишев, на Костя Копейкин, за който някои от вас са гласували, на Сидеров, за който някои от вас са гласували и в когото се клеха в стария форум. Политик е също професия. Той не движи регистрация на партия и не пише закони на коляно. Той излиза от адвокатската колегия за неплатен членски внос, а не "защото не става за адвокат". Има необходимото образование и опит за осмисляне и оценка на законодателството, което му омага в неговата политическа дейност. Нали никой не си въобразява, че министри и премиери, депутати дори сами пишат закони?
За контраст ще  напомня за Данаил Кирилов, бивш адвокат (вкл. на Виденов), в качеството му на министър правосъдието.
Христо Иванов е професионален политик, а това, че не е адвокат от гилдията е друг въпрос. Неговата професия в момента е политиката, както на останалите изброени е или е била в определено време.
Какво му е толкова сложното за разбиране, не мога да схвана, честно!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #446 -: Април 17, 2021, 01:08:29 »
Още веднъж да попитам - през есента на 2014 г. какво правителство беше възможно. Разбирам, че мразите т.нар. "градски десни" дори повече от Боко, но какво управление беше възможно през есента на 2014.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #447 -: Април 17, 2021, 01:11:13 »
Пристанал на Бойко. Ми да пристанал му след...

пристана му след ясен ангажимент да го уволнява. това му беше ангажимента преди изборите, не се прави на гугусчук.

а като минаха изборите и малко ангажимента се смени. ама то щото ени тъпи бесно десни ги беха излъгали да им гласуват.

то ако те слуша теб човек, единствената постъпка на ицето е оставката му. преди това няма нищо. как се е стигнало дотам нема значение, щото не ти изнася.

между другото, ако ицето можеше да спаси боци, щеше да го спаси. ама пусто не му стигнаха гласчетата, че и патреотите се издъниха. предвид миналото му това щеше да е най-логичното му поведение. ама няма възможност да го осъшестви.

айде. бегай.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #448 -: Април 17, 2021, 01:11:26 »
Ъхъ
Само където си плю на мутрата преди това.
Що пък да не пристане ако може.
Той така е научен.
Ще пристава където трябва.
И където му подскажат.
Няма лошо.
Това вече е въпрос на лични убеждения, не на професионални качества. Никой не отрича, че Гьобелс е бил фантастичен пропагандист, изключително добре образован човек, литературно талантлив. Това как използва тези си качества за личен просперитет и пробутване на партийни интереси е вече плашещата част.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #449 -: Април 17, 2021, 01:14:23 »
Още веднъж да попитам - през есента на 2014 г. какво правителство беше възможно. Разбирам, че мразите т.нар. "градски десни" дори повече от Боко, но какво управление беше възможно през есента на 2014.

ти сега кво - потвърждаваш убеждението ми, че ицето е хамелеон, движен само и единствено от собствената си изгода. ами сега какво правителство е възможно?

пак да те питам: да разкарваш боко преди изборите и да му станеш първа държанка след тях очевидно е напълно нормално за вас десните, нале? и законови ограничения даже няма. е, има едни излъгани избиратели, ама те тъпи, десни и смотани, следващите избори пак за ицето ще гласуват, нъл тъй :bigok:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #450 -: Април 17, 2021, 01:16:19 »
е кво да те направя, като не си разбрал? нали баци твърдеше, че те тез ралти са деликатни не са като едни други, дето като ги набиеш и айдееее

а то не е и задължително някой друг освен ицето да разбере каква му е изгодата. виж там 'тати е бил министър'.

А, без такива. Ти уверено твърдиш за "изгодата на Иванов" от тая  година с Баце. Като си направил това твърдение, че и го повтаряш обясни я тази изгода в какво точно се състои.
Прокарването на замислената (не говоря за осакатената от ГЕРБ, АБВ и ДПС) съдебна реформа ли е тая прословута изгода.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #451 -: Април 17, 2021, 01:19:06 »
Ти уверено твърдиш за "изгодата на Иванов" от тая  година с Баце.
къде?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #452 -: Април 17, 2021, 01:19:37 »
Quote (selected)
Христо Иванов е професионален политик, а това, че не е адвокат от гилдията е друг въпрос. Неговата професия в момента е политиката, както на останалите изброени е или е била в определено време.
Какво му е толкова сложното за разбиране, не мога да схвана, честно!

Няма нищо сложно.
Просто той се пише професионален юрист, което трябва да се потвърди по някакъв начин.
Явно ако се запише политик аурата му отива на кино.
Но дори и да се окаже професионален политик би трябвало да разкаже какво е работил преди това.
Някакъв омагьосан кръг се получава за мислещите хора.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #453 -: Април 17, 2021, 01:23:03 »
къде бе, бонго, твърдя за изгода на ицето? твърдя, че си плю на суратя, като му пристана. на което ти опонираш, че било законно.

както и твърдя, че за да го направи, трябва да има изгода, но принципно погледнато, министърският пост си е достатъчно изгоден сам по себе си. ако очакваш да ти развивам теории за купени апартаменти или медии - това беха едни други бацеви дружки, даже партаменти с асансьори комплект си купуваха.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #454 -: Април 17, 2021, 01:24:13 »
Това вече е въпрос на лични убеждения, не на професионални качества. Никой не отрича, че Гьобелс е бил фантастичен пропагандист, изключително добре образован човек, литературно талантлив. Това как използва тези си качества за личен просперитет и пробутване на партийни интереси е вече плашещата част.

Ъхъ
Махни последните три реда и ще получиш това което трябва да се получи.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #455 -: Април 17, 2021, 01:26:23 »
и освен всичко друго, по никакъв начин не се старая да вниквам в сложната душевност на ицето до степен да почвам да му съчувствам и да го оправдавам, че действията му били законни. достатъчно ми е, че се прояви като тотално мекере с акта на включването му в бацевия харем. особено на фона на твърденията преди това.

пък ти си охкай и пъшкай как бил по закона.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #456 -: Април 17, 2021, 01:28:55 »
ти сега кво - потвърждаваш убеждението ми, че ицето е хамелеон, движен само и единствено от собствената си изгода. ами сега какво правителство е възможно?

пак да те питам: да разкарваш боко преди изборите и да му станеш първа държанка след тях очевидно е напълно нормално за вас десните, нале? и законови ограничения даже няма. е, има едни излъгани избиратели, ама те тъпи, десни и смотани, следващите избори пак за ицето ще гласуват, нъл тъй :bigok:

Онци, Нинова ще подкрепи ли "чалгаря"? Това не е ли политически компромис след всичко онова, което разни червени изляха за него преди изборите.
Днес Нинова директно предпочете варианта за комисия на ГЕРБ и ДПС за ревизия на последните 10 г. пред предложеното от Манолова (4 г). Защото предложението за ревизията да е 10 г. излезе от Румен Христов (СДС) и веднага беше подкрепен от ДПС. Румен Христов, - нека те уведомя - има отлични връзки с ДПС.
Моята доброжелателна интерпретация е, че Нинова попадна в капан - беше подведена, освен това реши да пробва доколко може да се наложи. Недоброжелателната би била, че "трите партии на статуквото ефективно саботираха" ревизията на последното управление.   

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #457 -: Април 17, 2021, 01:33:37 »
ти сега кво - потвърждаваш убеждението ми, че ицето е хамелеон, движен само и единствено от собствената си изгода. ами сега какво правителство е възможно?

пак да те питам: да разкарваш боко преди изборите и да му станеш първа държанка след тях очевидно е напълно нормално за вас десните, нале? и законови ограничения даже няма. е, има едни излъгани избиратели, ама те тъпи, десни и смотани, следващите избори пак за ицето ще гласуват, нъл тъй :bigok:

Още веднъж - за каква "собствена изгода на ицето" говориш - конкретно, моля.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #458 -: Април 17, 2021, 01:34:57 »
Егати и новите личности.
Бойко, Слави, Корнелия, Доган, Христо Ив, МаяМа, ТаняДо,
Що ли ми се струва че съм го сънувал този сън?
С тези хора?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #459 -: Април 17, 2021, 01:36:03 »
това са нови простотии. нинова никъде не е обещавала да уволнява слафчу. нали така? така. когато нинова направи правителство с баце ти - тогава ще имаш равностойна на ицоивановата постъпка.

сега такава нямаш.

личното ми мнение е, че тази комисия няма да свърши и за пет пари работа. няма време. нито за четири, нито за десет години. нито даже за една. че те само в 'автомагистрали' и летищната концесия да се заровят, и той новия парламент дошъл.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #460 -: Април 17, 2021, 01:37:50 »
Още веднъж - за каква "собствена изгода на ицето" говориш - конкретно, моля.

да си плюе на суратя и да стане министър на баци. такава изгода. а ако ти твърдиш, че той изначално бил тъп и не разбрал, че могат да го изклатят, то кой съм аз, че да ти противореча, сепак ти го знаеш по-добре от мен :bigok:

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #461 -: Април 17, 2021, 01:43:20 »
А защо един човек трябва да се откаже от професията си и да стане номенклатурен комсомолец?
Сетне, никога Христо Иванов не е упражнявал професията адвокат, че да се отказва от нея...
Дал съм ти няколко възможни причини защо Иванов е решил да се присъедини към съсловната организация и сетне да я напусне по тоя начин...
Струва ми се, че не си прав.
Това, че си завършил право, те прави по образование юрист - но не непременно адвокат.
Когато се регистрираш като адвокат, се смята, че ще упражняваш тази професия и поемаш съответните ангажименти, свързани с тази регистрация (плащане на членски внос, участие в изборни органи и др.).
Може да си се регистрирал без намерение да практикуваш - а, да речем, да влезеш в тези среди и да ги опознаеш отвътре - защото ще пишеш роман, или си актьор и са ти възложили да играеш адвокат в един сериал... или просто да пишеш "адв." пред името си - няма лошо. Решил - присъединил се. Това, че не упражняваш професията реално, си е твой избор. Формално ти си присъединен и следва да играеш по правилата, които си приел с регистрацията като адвокат.
По някакви причини тези правила ти писват, ти започваш да не ги спазваш - да речем, отказват ти ролята в сериала, спираш да пишеш романа... и, както ти отбелязваш, може да има "няколко възможни причини защо Иванов е решил да се присъедини към съсловната организация и сетне да я напусне по тоя начин" .
Проблемът в случая е, че той все още се води в списъка на адвокатите (т.е., не е напуснал, както ти казваш). Пиша това, защото си направих труда да проверя в регистъра на адвокатите в България (линкът е https://public.bar-register.bg), защото допусках, че може да е просто оклеветен. Ми не, за съжаление и до днес той не е напуснал ("преустановен" според тамошния жаргон), а си стои лишен от права за практикуване и за избиране в адвокатските органи... Това не прави случая особено симпатичен от моя гледна точка - можеше да си даде труда да напусне, или да си спазва ангажиментите. Нито едното, нито другото. И то след като вече се е разразил скандал по темата. На това в белите страни му се вика липса на интегритет, при нас тоя термин май не си е пробил път.
Жалко. Иванов беше един от ярките форумци в стария форум на СЕГА и, на фона на горното, се сещам за мисълта на Далчев - "България има много таланти, но малко характери".

 :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #462 -: Април 17, 2021, 02:31:30 »
Христоиваноф е политик и спорет мен следва да бъде оценяван за тва, как се справя като такъф, а не по некви несвързани с избраното од него поприще параметри.

Не се сещам некой да е критикувал политическа дейност на Сталин или примерно на Хитлер од позицията, че единият не се е справял като кандидат за поп, а другият - като акварелист.

Ползвам теа двамата за пример, щото са извесни политици, а не за нещо друго, затва ака некой реши да изтърси нещо од сорта на "Спорет тебе Христоиваноф е като Сталин и Хитлер, а?", ще го замоля да не се аби.

Христоиваноф е политик.


AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #463 -: Април 17, 2021, 03:21:15 »
Quote (selected)
Христоиваноф е политик.

А се прави на юрист.
Нека си каже аз съм политик и съм далеч от юристпруденцията.
Там само лапам грантове.
Трябва да се живее някак си.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #464 -: Април 17, 2021, 03:23:50 »
Или не става?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #465 -: Април 17, 2021, 03:24:18 »
Що ли не става?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #466 -: Април 17, 2021, 03:25:33 »
Защото е политик или защото се прави на юрист?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #467 -: Април 17, 2021, 03:26:45 »
Кой от двата варианта е по изгоден за Ицето?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #468 -: Април 17, 2021, 03:43:56 »
Извинявам се че ще бъда малко груб, но ние си ги заслужаваме тези отрепки, които се мислят за нещо велико.
В този форум има доста хора които са по-кадърни от Ицето, МитоFF, Захариева, Барни Ръбъла и други подобни деятели на българската политика.
С единствената разлика че те са лишени от егоцентризма на гореспоменатите.
Пфу.
Майната им на гореспоменатите.
Надявам се че нашите пътища никога няма да се пресекат.
Не бих могъл да скрия отвращението си.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #469 -: Април 17, 2021, 04:45:04 »
Що ли не става?
Щото по този начин ще издаде заверата! А така средностатистическият гражданин си казва, ето учен мъж, нека застане начело на държавата, да ни оправи. И го сравнява със специалиста по разгъване на маркучи в пресечена местност, и е щастлифт, че го е избрал тоз учен мъж да го управлява. Гачи чекмеджетата са различни...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #470 -: Април 17, 2021, 07:50:37 »
Quote (selected)
„Уважаеми български граждани, започна се.

Еуфорията от вчера за голям анти-ГЕРБ фронт очевидно трябва да започне да стихва.

Видяхте ли какво се случи току-що. Новите партии „Има такъв народ“, „Демократична България“,„Изправи се! Мутри вън!“ и ДПС не пожелаха ревизия за последните 10 години.

 

Същите тези партии не подкрепиха предложението на БСП за мораториум на действията на правителството на Борисов. Защо, колеги?“,
обърна се председателят на БСП Корнелия Нинова от парламентарната трибуна след отхвърлянето на предложението на левицата до сформирането на ново правителство за налагане на мораториум на Министерския съвет да дава концесии, да продава държавни и общински болници, да назначава нови бордове.


„Работата на БСП, както вчера казах, се оказа най-лесна и най-ясна. Защото в политиката е най-важно да си принципен и последователен – каквото си казал преди избори, да го изпълняваш след избори. Каквото кажеш в опозиция, да го изпълняваш като управляващ.

 

Ние, БСП, сме за ревизия на това управление за последните му 11 години. Ние сме и за това – сега и веднага да се наложи забрана на Борисов да продава държавни и общински болници и да раздава концесии на парче. Бяхме против това и преди 4 април, против сме и сега. Ето това е истинска партия, която работи в политиката на базата на принципи, честност и прозрачност“, каза още Корнелия Нинова.


По-рано в пленарна зала Нинова обоснова искането на БСП за мораториум и обяви, че социалистите ще подкрепят създаването на Комисия по ревизията на управлението на Борисов.

„Ще внесем в Комисията вече свършената от Парламентарната група на “БСП за България“ работа в предишния парламент“, заяви лидерът на БСП от трибуната на Народното събрание и поясни: „Ние поискахме одит на “Автомагистрали“ ЕАД и “Монтажи“ ЕАД, както и многократно се занимавахме с проверка и разполагахме с достатъчно информация за състоянието, стопанисването и управлението на язовирите.

 

Многократно се занимавахме с енергийната ефективност на многофамилните жилищни сгради и разполагаме с достатъчно материали от проверките за санирането.

 

В продължение на години се борихме с концесията на Летище „София“, сигнализирахме за нея европейските институции, българска прокуратура и разполагаме с техните анализи по тези въпроси. Разполагаме и с доклада на Сметната палата за проверката за харчене на Министерски съвет извън националния бюджет и констатациите по отношение на това правилно ли е такова харчене по Закона за публичните финанси.“
Нинова направи следното предложение:

 

„До избирането на нов Министерски съвет, Народното събрание налага мораториум върху отдаването на концесии, продажба на държавни и общински болници, и назначения в държавната администрация, регулаторните органи и предприятията с над 50% държавно участие.“



„Докато 3 месеца се занимаваме с ревизията, сегашният Министерски съвет най-вероятно ще продължава да управлява държавата с всичките регулаторни органи, макар и в оставка“, предупреди Нинова и припомни, че на последното заседание на Министерски съвет на Борисов се раздадоха 7 концесии за по 35 години – за подземни богатства, за строителни материали, за плажове и това ще продължи“, конкретизира Нинова.

И посочи: „В момента общински болници са на масата за продажба, текат конкурси в държавни регулатори в болници, училища и читалища, сменят шефовете на библиотеки. Удължават срокове на независимите регулаторни органи, които са с мандат. В енергетиката в момента всичко се подменя. Назначават нови хора и те ще трябва да ни дадат информация за състоянието на дружествата“, обоснова предложението на БСП за мораториум Корнелия Нинова.

 :popcorn:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #471 -: Април 17, 2021, 08:58:23 »
Парламентарна комисия, в разследваща десетгодишни корупционни практики в нашите условия е път за никъде. Напразно пилеене на време, средства и надежди.
Тези усилия трябва да се насочат към реформиране на съдебната система, предсрочно освобождаване на Главния прокурор и ВСС, закриването на Специализирания съд и прокуратура.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #472 -: Април 17, 2021, 09:00:27 »
И се научете като пиете да мезите, то и без да пиете пак не е лошо да хапвате че явно гладни озверявате.
Поне едни  :popcorn: да не стърже стомаха!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #473 -: Април 17, 2021, 09:10:55 »
Прибързана и непремерена реакция на Нинова. Колкото и да са разумни предложенията ѝ (а не всички са такива), не би трябвало да тръгва от първия ден с рогата напред.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #474 -: Април 17, 2021, 09:13:38 »
За Христо Иванов.

Тоя човек е прибрал милиони от "Америка за България". Какво е "Америка за България"?

Quote (selected)
Фондация „Америка за България“ е американска фондация действаща на територията на Република България.

Създадена е в продължение на дейността на Българо-американския инвестиционен фонд (БАИФ), основан от правителството на САЩ посредством Американската агенция за международно развитие – с цел подпомагане развитието на частния сектор в България. Българо-американският инвестиционен фонд е учреден през 1991 г. от президента на САЩ – Джордж Х. У. Буш и Конгреса на САЩ, по силата на американския Закон за подпомагане на източноевропейските демокрации.

САЩ инвестират в Христо Иванов. По какъв начин биха могли да спечелят от тази инвестиция? Има само един начин >> Като накарат протежето си да пробутва техните интереси.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #475 -: Април 17, 2021, 09:16:03 »
Прибързана и непремерена реакция на Нинова. Колкото и да са разумни предложенията ѝ (а не всички са такива), не би трябвало да тръгва от първия ден с рогата напред.

Естествено, че отново вината е в Нинова! Що ли и трябваше да се занимава с най-важното най-напред!?То калта и смрадта изливани върху нея с години, няма начин да не хванат почва ..даже и у тези, които си въобразват, че не се поддават на манипулации и на елементарна запалянковщина. Казвала съм го и пак ще го кажа - българинът трява да изпие до дъно резултатите от собствените си простотия и невежество и чак тогава ще му дойде акълът..ако съществува все още държавата, де.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #476 -: Април 17, 2021, 09:30:52 »
българинът трява да изпие до дъно резултатите от собствените си простотия и невежество и чак тогава ще му дойде акълът.
 :well_done-1299:

За това не скачах да викам мутри вън, а и подарените благоденствие и свобода, не се ценят.

Дето  вика германеца, да имам на българина втория акъл.  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #477 -: Април 17, 2021, 09:45:07 »
"Дето  вика германеца, да имам на българина втория акъл."
Германецът никога нищо подобно не е викал. Той няма откъде да познава акъла на българина - ни първи, ни втори.
"Да имам на българина втория акъл."  е турска поговорка.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #478 -: Април 17, 2021, 09:51:09 »
Смисълът е същия, мислех си че е българска самоирония.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #479 -: Април 17, 2021, 09:53:03 »
Какво направи впечатление от последните два дни. Новите партии и бсп са твърдо антигерб, но не почнат ли да си говорят помежду си за обща тактика и стратегия, всичко ще се превърне в една говорилня. Трябва да разберат, че това не е митинг.