Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 20:13:09

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1861525 пъти)

0 Потребители и 117 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #480 -: Април 17, 2021, 10:01:20 »
Да, но говорилнята е за драгите зрители, на втрои план вървят усилени преговори, как да се дели баницата, а стадото да остане с впечатление, че животът му се е подобрил, и вълкът сит, и агнето цяло..

Когато нямало какво да ядат, индианците ядяли глина, чувството за глад се притъпява, но пак страдаш от недохранване.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #481 -: Април 17, 2021, 10:02:13 »
Липсва ми въпрос от Здравка. Като, например,  какво е направила БСП за да се противостои на гербавите и съответно коментар от нейна страна за поведението на собствените й любимци. Аре да речем, че те никога няма да приемат каквото и да е предложение на БСП /щото са мръси комунисти и рублофили/, но защо пламенните борци срещу корупцията не се сетиха първи да предложат решение, ограничаващо гербавите кражби? Защо?
Може и да излезе прав Фирмин, че най-удобно е да седнеш на брега на реката и да гледаш кво тя влачи... :t1815:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #482 -: Април 17, 2021, 10:05:22 »
Да, може да ти довлачи и чекмедже с пачки и кюлчета...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #483 -: Април 17, 2021, 10:05:50 »
или си адвокат, за което полагаш усилия, или не си. като не си, обяче си министър, че и на правосъдието, си обираш всичките заслужени подигравки защо не си адвокат.

само за протокола и яснотата на изложението -- множеството на адвокатите се явява подмножество на юристите.

а юридическото образование, а не практика, според мен е от полза за избралите политиката като "професия".
the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #484 -: Април 17, 2021, 10:08:16 »
Какво направи впечатление от последните два дни. Новите партии и бсп са твърдо антигерб, но не почнат ли да си говорят помежду си за обща тактика и стратегия, всичко ще се превърне в една говорилня. Трябва да разберат, че това не е митинг.

Обща тактика е възможна и силно желателна.
Ама обща стратегия?!? БСП и коалицията  на Хр. Иванов не могат да имат обща стратегия почти по никакъв въпрос.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #485 -: Април 17, 2021, 10:09:39 »
Да, може да ти довлачи и чекмедже с пачки и кюлчета...

Не си разбрал идеята на древната мъдрост.... :smokin:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #486 -: Април 17, 2021, 10:09:44 »
Мафиотското управление е завзело тотално основните телевизии. Днес същите дето облъчват повече от десет години, за пореден път са обсебили екрана. Борбата никак няма да е лесна и затова пак ще кажа: без единодействие нямат шанс да разрушат основите на боковата държава. Дано го разберат най-вече хората на Славчо и ДБ.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #487 -: Април 17, 2021, 10:12:47 »
Мафиотското управление е завзело тотално основните телевизии. Днес същите дето облъчват повече от десет години, за пореден път са обсебили екрана. Борбата никак няма да е лесна и затова пак ще кажа: без единодействие нямат шанс да разрушат основите на боковата държава. Дано го разберат най-вече хората на Славчо и ДБ.
Аз не съм оптимист. Или не могат да го разберат, или не искат, или и двете. Едните особено десетилетия наред паразитират на гърба на БСП - мигар ще се откажат от мантрите си, ако и да ни довлекат пореден боци!?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #488 -: Април 17, 2021, 10:15:31 »
Струва ми се, че не си прав.
Това, че си завършил право, те прави по образование юрист - но не непременно адвокат.
Когато се регистрираш като адвокат, се смята, че ще упражняваш тази професия и поемаш съответните ангажименти, свързани с тази регистрация (плащане на членски внос, участие в изборни органи и др.).
Може да си се регистрирал без намерение да практикуваш - а, да речем, да влезеш в тези среди и да ги опознаеш отвътре - защото ще пишеш роман, или си актьор и са ти възложили да играеш адвокат в един сериал... или просто да пишеш "адв." пред името си - няма лошо. Решил - присъединил се. Това, че не упражняваш професията реално, си е твой избор. Формално ти си присъединен и следва да играеш по правилата, които си приел с регистрацията като адвокат.
По някакви причини тези правила ти писват, ти започваш да не ги спазваш - да речем, отказват ти ролята в сериала, спираш да пишеш романа... и, както ти отбелязваш, може да има "няколко възможни причини защо Иванов е решил да се присъедини към съсловната организация и сетне да я напусне по тоя начин" .
Проблемът в случая е, че той все още се води в списъка на адвокатите (т.е., не е напуснал, както ти казваш). Пиша това, защото си направих труда да проверя в регистъра на адвокатите в България (линкът е https://public.bar-register.bg), защото допусках, че може да е просто оклеветен. Ми не, за съжаление и до днес той не е напуснал ("преустановен" според тамошния жаргон), а си стои лишен от права за практикуване и за избиране в адвокатските органи... Това не прави случая особено симпатичен от моя гледна точка - можеше да си даде труда да напусне, или да си спазва ангажиментите. Нито едното, нито другото. И то след като вече се е разразил скандал по темата. На това в белите страни му се вика липса на интегритет, при нас тоя термин май не си е пробил път.
Жалко. Иванов беше един от ярките форумци в стария форум на СЕГА и, на фона на горното, се сещам за мисълта на Далчев - "България има много таланти, но малко характери".

 :smokin:

Наистина - не е предпочел да наусне по този начин, а всъщност е внесъл вноската си и е продължил членството си:
По тоя повод два матерала от тогава:
https://legalworld.bg/dva-kompromata-sreshtu-pravosydniia-ministyr-v-edin-den
и
https://legalworld.bg/26184.upravlenieto-na-advokaturata-triabva-da-vkliuchva-i-moral.html
Quote (selected)
В: Не съм чувала обаче в провинциална колегия да има такъв проблем с дисциплинарните производства, както в София, нито такава статистика. Данните, които ваши колеги изнесоха – над 5000 дисциплинарни производства за целия мандат на Дисциплинарния съд при 4900 членове на колегията, като при това - 97 % от дисциплинарките са за неплатени такси. За какво говорят тези данни?
О: Това е факт – почти всяка година 97-98 % от дисциплинарните дела са за длъжници на членски внос. Но когато обсъждаме тази статистика, трябва да се има предвид, че всяка конкретна дисциплинарна практика е резултат на една дисциплинарна политика, която започва от законодателството.
и т.н.
За останалото Рекидж е написал по същество същото, което аз повтарям - той е политик. Адвокатстването му няма отношение. Има право на членство  Аз смятах също да спомена Сталин, но  реших да не посягам на светая светих за некои участници тук. Затова използвах за пример второстепенни идоли на местната религиозна общност.
===
За Онци: оказа се , че прословутата собствена изгода на Иванов е била министерският пост за една година. Чудесно-  приемам такава постановка. В такъв случай, тази изгода му донесе огромни проблеми, а  с подаването на оставката си, той се е отказал от тази изгода, като същевременно остана архиврагът на неколко селищни системи.   

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #489 -: Април 17, 2021, 10:16:25 »
Мдаа, ентусиазмът от новото ОФ, от мощната антиГЕРБ коалиция се спихва с по-бързи от очакваното темпове. Дори не успяха за малко да се порадват колко интелигентни и културни са новите управляващи в сравнение с простаците от ГЕРБ. То ли ещё будет!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #490 -: Април 17, 2021, 10:17:45 »
Не си спомням да съм проявявала ентусиазъм. Бих казала, че съм била и съм повече от скептична... :smokin:

Колкото до простащината,  никога няма да схванеш точното измерение на думата, докато не срещнеш на живо гербав партиец. На мен лично ми трябваше доста време, докато успея да проумея, че подобни индивидиуми наистина се въдят по белия свят

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #491 -: Април 17, 2021, 10:20:14 »
Quote (selected)
Мафиотското управление е завзело тотално основните телевизии.
При положение, че две от партиите в новото ОФ си имат собствени телевизии - БСТВ и 7/8 - да се оплаквате от телевизии е малко странно. Ся, че телевизиите ви не са станали основни и водещи, си е ваш проблем.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #492 -: Април 17, 2021, 10:21:14 »
Мдаа, ентусиазмът от новото ОФ, от мощната антиГЕРБ коалиция се спихва с по-бързи от очакваното темпове. Дори не успяха за малко да се порадват колко интелигентни и културни са новите управляващи в сравнение с простаците от ГЕРБ. То ли ещё будет!
Не се радвай прибързано, щото може да им уврат главите и тогава мутрите наистина ще го отнесат.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #493 -: Април 17, 2021, 10:22:09 »
При положение, че две от партиите в новото ОФ си имат собствени телевизии - БСТВ и 7/8 - да се оплаквате от телевизии е малко странно. Ся, че телевизиите ви не са станали основни и водещи, си е ваш проблем.
Правиш ли разлика между ефирна и кабелна тв? Май не.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #494 -: Април 17, 2021, 10:23:52 »
При положение, че две от партиите в новото ОФ си имат собствени телевизии - БСТВ и 7/8 - да се оплаквате от телевизии е малко странно. Ся, че телевизиите ви не са станали основни и водещи, си е ваш проблем.

Е, ако новият парламент успее да спретне правителство и секне парете от Комуникационния план и ОП-тата към т. нар. "основни" и "водещи" телевизии - тутакси ще проличи качеството им най-вече по отношение на т. нар. журналистика. Последното важи с пълна сила и т. нар. "водещи" социологически агенции. Преди време, в този форум дадох едни линкчета, от които се видеше кои водещи медии, колко парици за захлебили покрай "качествената "си журналистика

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #495 -: Април 17, 2021, 10:25:29 »
Мдаа, ентусиазмът от новото ОФ, от мощната антиГЕРБ коалиция се спихва с по-бързи от очакваното темпове. Дори не успяха за малко да се порадват колко интелигентни и културни са новите управляващи в сравнение с простаците от ГЕРБ. То ли ещё будет!
Ентусиазма стигна до избиране на ръководство, предполагам още един миг на сплотеност когато решат да си актуализират заплатите.

на Асол:
Прав Максимус да чака чекмедже по реката, няма начин толупа жив да го изостави.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #496 -: Април 17, 2021, 10:28:23 »
Правиш ли разлика между ефирна и кабелна тв? Май не.
Няма проблем да са ефирни ако си платят за излъчването, има достатъчно свободни честоти.
Тази част с изваждането просто не им харсва.
Въпрос:
Сега Слави като е в Парламента таксата да се гледа неговата телевизия ще бъде ли индексирана с добавка за власт?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #497 -: Април 17, 2021, 10:34:07 »
Няма проблем да са ефирни ако си платят за излъчването, има достатъчно свободни честоти.
Искаш да кажеш, че който си е платил честотата, трябва да подкрепя БайХ? Ами то една от тия тв е държавната.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #498 -: Април 17, 2021, 10:34:37 »
само за протокола и яснотата на изложението -- множеството на адвокатите се явява подмножество на юристите.

а юридическото образование, а не практика, според мен е от полза за избралите политиката като "професия".

Значи има хора, завършили медицина, които са членове на БЛС, въпреки че не са работили като лекари - такива има ангажирани с фармационния бизнес, с пациентските организации и всякакви подобни дейности. Както казах, членството в една съсловна общност може да има разнообразни цели и аспекти.

Ма бил получил пари от АзБ и какво от това? И зала България получи средства от АзБ. АзБ общо взето подкрепя преди всичко НПО и проекти, свързани с утвърждаването на либералната деокрация, която толкова ненавиждате.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #499 -: Април 17, 2021, 10:47:04 »
Обща тактика е възможна и силно желателна.
Ама обща стратегия?!? БСП и коалицията  на Хр. Иванов не могат да имат обща стратегия почти по никакъв въпрос.
Ако прочетеш програмата на ДБ и направиш сравнения с тази на БСП, с удивление ще разбереш, че нямат много голяма разлика. Като почнеш от съдебната реформа, продължиш с необлагаемия минимум, минеш през икономиката и т. н. Разбира се, че имат и разлики, но общите неща са много повече от тях.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7427
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #500 -: Април 17, 2021, 10:51:33 »
Цитат на: Aсол
Може и да излезе прав Фирмин, че най-удобно е да седнеш на брега на реката и да гледаш кво тя влачи... :t1815:

И двата тигъра долу, и маймуната горе ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #501 -: Април 17, 2021, 10:55:43 »
Quote (selected)
Ма бил получил пари от АзБ и какво от това?

Ми аз вече казах "какво от това". Ти си ок с тая работа - твоя си работа. Дет' има една приказка - боклукът на едни е богатство за други.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #502 -: Април 17, 2021, 11:00:04 »
    Бае Манрико, гледай/ в момента/ ТВ Европа..
Недялко от ПИК и Антон Тодоров  се надприказват..Донесоха ми удоволствие.. :popcorn:

   Побързай!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #503 -: Април 17, 2021, 11:01:39 »
"И зала България получи средства от АзБ. АзБ общо взето подкрепя преди всичко НПО и проекти, свързани с утвърждаването на либералната деокрация, която толкова ненавиждате."

Намирам някои разлики межди Зала България и Христо Иванов.
Намирам различие и в мотивите , с които АЗБ дава пари за Залата и за Иванов.
Ама нейсе, да не се съсредоточаваме върху това.
Повече ме заинтригува  "утвърждаването на либералната демокрация, която толкова ненавиждате"
 Не я ненавиждам. Има си и хубави страни.
 Ама не разбирам как либералният демократ Хр. Иванов обяви за главен свой враг баш либералния демократ Ахмед Доган

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #504 -: Април 17, 2021, 11:02:04 »
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kapon-vuv-vtornik-vnasyame-iskane-za-moratorium-na-kabineta-ostavka

Дрън, дрън! Нямаше проблеми да бъде отделно решение! А до вторник Боци може да направи колкото щеш поразии. Може би все пак истинската причина е в писъците на симпатизантите им.. :smokin:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #505 -: Април 17, 2021, 11:09:14 »
   Може ли едно резюме на нощните прения?

  Темата била "Променял ли се Хр. Иванов или не се променял?
Ако се променял, па хубаво ли е това, или не"... Така ли?

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #506 -: Април 17, 2021, 11:12:57 »
Quote (selected)
Бае Манрико, гледай/ в момента/ ТВ Европа..
Телевизия гледам малко, по българските телевизии гледам малко от вечерните новини - колкото да видя картина към това, което вече съм прочел, че се е случило - не че няма клипове и в интернет де, рядко някой филм  и редовно - Мастършеф. Всякакъв вид говорилни на каквато и да е тема, особено политическа - никога.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #507 -: Април 17, 2021, 11:31:57 »
"И зала България получи средства от АзБ. АзБ общо взето подкрепя преди всичко НПО и проекти, свързани с утвърждаването на либералната деокрация, която толкова ненавиждате."

Намирам някои разлики межди Зала България и Христо Иванов.
Намирам различие и в мотивите , с които АЗБ дава пари за Залата и за Иванов.
Ама нейсе, да не се съсредоточаваме върху това.
Повече ме заинтригува  "утвърждаването на либералната демокрация, която толкова ненавиждате"
 Не я ненавиждам. Има си и хубави страни.
 Ама не разбирам как либералният демократ Хр. Иванов обяви за главен свой враг баш либералния демократ Ахмед Доган
Ми Бачо, иди отвори сайта им и виж какви проекти подкрепят:
https://us4bg.org/bg/%d0%be%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b8/?project_year=all&project_area=all

Анти-корупционната дейност и разследваща журналистика, рисковете от купен и корпоративен вот, баланс на властовата вистема, правосъдие, бизнес среда - това са все приоритети, свързани с либералната демокрация.
Има и други - археология, културен туризъм, някои стартъпи .

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #508 -: Април 17, 2021, 11:36:15 »
Quote (selected)
Анти-корупционната дейност и разследваща журналистика, рисковете от купен и корпоративен вот, баланс на властовата вистема, правосъдие, бизнес среда - това са все приоритети, свързани с либералната демокрация.
Има и други - археология, културен туризъм, някои стартъпи .


Това звучи прекрасно, не виждам да имат някакви постижения в тези области при всичките усвоени милиони.
Виж в "подкрепа на образованието" и джендър перверзиите яко са се разпищолили
и имат значителни за тях успехи за нас  провали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #509 -: Април 17, 2021, 11:37:36 »
Мое да отвориш сайта на ЦРУ и да видиш па те кви проекти подкрепят. То бива човек да е  :t2407:, ма чак толкова не бива.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #510 -: Април 17, 2021, 11:40:08 »
Знам, че подкрепят значими за България културни проекти и не случайно започнах с това.
Ама първото нещо, което чух за АЗБ бяха едни 150 хил. дол. (за точността на сумата не претендирам), дадени на Асен Генов и Комитата.
След това се разбра, че и на Хр. Иванов дали. Нямам доверие в тоя човек и това е. Нямам доверие в мотивите му, в патриотизма му, в квалификацията му. И не само в него. Изпитвам силно недоверие към хора, чийто съзнателен живот е минал в НПОта.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #511 -: Април 17, 2021, 11:43:33 »
Ми Бачо, иди отвори сайта им и виж какви проекти подкрепят:
https://us4bg.org/bg/%d0%be%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b8/?project_year=all&project_area=all

Анти-корупционната дейност и разследваща журналистика, рисковете от купен и корпоративен вот, баланс на властовата вистема, правосъдие, бизнес среда - това са все приоритети, свързани с либералната демокрация.
Има и други - археология, културен туризъм, някои стартъпи .

От сайта на НС се види, че всички закони за бизнес средата, публичните финанси, здравно  и социално осигуряване са внесени от БСП,  върху ЗСС, компирите и промяна на Конституцията са се съсредоточили ДБО /при бегъл преглед бих ги нарекла "анти Гешев и Цацаров" закони :D/, останалите без гербавите и депесе се занимават основно с изборния кодекс и  закона за политическите партии. Дет се вика - приоритетите са ясни :smokin:

Активен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #512 -: Април 17, 2021, 11:44:41 »
Гледайки като страничен наблюдател ми прави впечатление, че САЩ (чрез ЦРУ) прилагат спрямо България украински вариант. Те не са особено изобретателни, измислят си матрици и ги налагат на останалия свят. В Латинска Америка може да работят, но останалият свят е друга бира. По настоящем ми се струва, че „техният кучи син“ вече е низвергнат и в ход е матрицата „Зеленски“. САЩ решително подкрепят чалгаря, по скоро сценаристите му, които са моторът на ИТН. Мозъкът на Слави е скапан, защото кокаинът не прощава, вижте го как изглежда! Та той подобно на Мутрата се крие от обществеността, понеже шоуто е национално и политическо, а не песни и закачки със любимия просташки сексуален оттенък. В същото време бидейски тарикат му се иска да играе роля в сянка, като Доган, който е класи над него като наратив, опит и интелект.


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #514 -: Април 17, 2021, 12:11:54 »
Липсва ми въпрос от Здравка...
Може и да излезе прав Фирмин, че най-удобно е да седнеш на брега на реката и да гледаш кво тя влачи... :t1815:

Да те питам защо БСП гласуваха с ГЕРБ за еди какво си ли?. Ами не, не ми дреме.
Не следя работата на 45тото НС. Успях да слушам отчасти само Мика Зайкова, която уважавам много. Имам и по-важни неща за вършене. Изборите минаха. А Фирмин е прав. Когато ми остава малко време ще присядам на брега. Сигурна съм, че ще виждам интересни неща.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #515 -: Април 17, 2021, 12:17:11 »
''щото са мръси комунисти и рублофили'' Съвсем приятелски и добронамерен съвет, Асол. Изхвърли ги тия динозавърски определения от речника си. Вървяха само в първата половина на деветдесетте.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #516 -: Април 17, 2021, 12:18:25 »
''щото са мръси комунисти и рублофили'' Съвсем приятелски и добронамерен съвет, Асол. Изхвърли ги тия динозавърски определения от речника си. Вървяха само в първата половина на деветдесетте.

Сериозно!? Сигурно не гледаш достатъчно телевизия и не четеш вестници

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #517 -: Април 17, 2021, 12:22:09 »
Почти не гледам български тв канали. Не чета хартиени вестници. И не мисля, че съм пропуснала нещо. Преди дни писах, повтарям пак - при възможност слушам БНР - ''Хоризонт''. Особено ''Неделя 150'', ''12+3'' и ''Политически некоректно''.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #518 -: Април 17, 2021, 12:27:52 »
За Онци: оказа се , че прословутата собствена изгода на Иванов е била министерският пост за една година. Чудесно-  приемам такава постановка. В такъв случай, тази изгода му донесе огромни проблеми, а  с подаването на оставката си, той се е отказал от тази изгода, като същевременно остана архиврагът на неколко селищни системи.

аз неколкократно ти казах, че гледам действията му. а действията му бяха да се изхрачи в лицето на избирателите си и да пристане на боко. понеже в тези действия няма логика, а и не съм чул или прочел да работи за чужда сметка, реших че работи за собствена изгода.

това, че и ти признаваш колко е бил тъп, е добре. продължавай да му се възхищаваш :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #519 -: Април 17, 2021, 12:29:29 »
само за протокола и яснотата на изложението -- множеството на адвокатите се явява подмножество на юристите.

а юридическото образование, а не практика, според мен е от полза за избралите политиката като "професия".

което и да е образование е плюс, защото образованието формира насоките на мисленето. практиката е безценна, а добрият политик, както и добрият мениджър, трябва да може да сформира около себе си кадърен екип. щото той не може да разбира от всичко.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #520 -: Април 17, 2021, 12:30:16 »
Не си разбрал идеята на древната мъдрост.... :smokin:

Знам Сун Дзъ, но сега и тук има друго значение.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #521 -: Април 17, 2021, 12:30:36 »
Quote (selected)
Хаджигенов: За първи път имаме мнозинство на опозицията

https://glasove.com/categories/novini/news/khadzhigenov-za-prvi-pt-imame-mnozinstvo-na-opozitsiyata

Ала, бала, ница...
След като омешахме ляво и дясно, сега продължаваме към следваща кота да променим смисъла на мнозинство/малцинство и власт/опозиция.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #522 -: Април 17, 2021, 12:36:45 »
Ма бил получил пари от АзБ и какво от това? И зала България получи средства от АзБ. АзБ общо взето подкрепя преди всичко НПО и проекти, свързани с утвърждаването на либералната деокрация, която толкова ненавиждате.

ми нищо, даже съм сигурен, че е законно. е, показва го като чуждестранен агент, ама кво толко. чудо вече. той може да се изплюе /и се изплю/ в лицето на избирателите си и без да е чуждестранен агент на влияние.

ма ти си го харесвай :smokin:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #523 -: Април 17, 2021, 12:56:58 »
..

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #524 -: Април 17, 2021, 14:38:32 »
аз неколкократно ти казах, че гледам действията му. а действията му бяха да се изхрачи в лицето на избирателите си и да пристане на боко. понеже в тези действия няма логика, а и не съм чул или прочел да работи за чужда сметка, реших че работи за собствена изгода.

това, че и ти признаваш колко е бил тъп, е добре. продължавай да му се възхищаваш :bigok:

Какви избиратели, бе Онци? Тая  ваша вселена вече не е параелна, а фантасмагорична. Христо Иванов не е участвал в изборите 2014 г. Той беше служебен министър на правителството , което направи изборите и от него беше включен в правителството на Борисов. 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #525 -: Април 17, 2021, 15:07:12 »
Какви избиратели, бе Онци? Тая  ваша вселена вече не е параелна, а фантасмагорична. Христо Иванов не е участвал в изборите 2014 г. Той беше служебен министър на правителството , което направи изборите и от него беше включен в правителството на Борисов.

Ееееееее! Ристю беше служебен, но помежду другото беше и у т. нар. Реформаторски блок, който успя да влезе в парламента и да се конкубира с Боци. Просто по договорки си го оставиха за министър на правосъдието. Не желая да слушам повече глупости на тази тема, щото съм имала редовното занятие да си контактувам с него и в двете му проявления. И като служебен министър, и като представител на квотата на РБ! Бонго, уважавай събеседниците си и не се пробвай да ги правиш на луди.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #526 -: Април 17, 2021, 15:18:45 »
я да видим сега, че малце изпуснах нишката...

Е ли Христоиваноф мръсна гат, защото не си е плащал членския внос фадвокатското такова, или е мръсна гат, щото се занимава с политика както я разбира, както може и доколкото му позволяват условията, били те обективно съществуващи или самоналожени?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #527 -: Април 17, 2021, 15:23:48 »
я да видим сега, че малце изпуснах нишката...

Е ли Христоиваноф мръсна гат, защото не си е плащал членския внос фадвокатското такова, или е мръсна гат, щото се занимава с политика както я разбира, както може и доколкото му позволяват условията, били те обективно съществуващи или самоналожени?

На Ристю, още га се занимаваше да подобрява ЗСС, му беше членоразделно обяснено, че идейката му да дели ВСС на прокурорска и съдийска квота ще му изиграят лош майтап /таз революционна ристюва идея беше претворена законово от гербавите с огромно желание/. Дет се вика - резултатите към днешна дата са видими. Тогава, още у форума на СЕГА, аз и Жана се скъсахме да обясняваме на сър Джон, какъв ще е резултатът от твърде оригиналната му идея. Къде сме днес? Ами преценявайте си...

Според мен - най-чистото е прокуратурата да е в изпълнителната власт и да подлежи на парламентарен контрол. И да се разбишка пирамидалната й структура
« Последна редакция: Април 17, 2021, 15:30:27 от Aсол »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #528 -: Април 17, 2021, 15:31:51 »
възможно ли е да е преценил обяснението за незадоволително од гледна точка на политическите му интереси, намерения, планове и кроежи? Щото моите фпечатления са, че политиците правят точно тва, одхвърлят ени неща и предлагат такива, които по им отърват. Политическите му опоненти би треало да са били потготвени за ено такова развитие, а също и потенциалните му политически съюзници. Щото ако не са били потготвени, не съм сигурен дали са ноо добри фтва, скоето са решили да се занимават професионално.

.
Сериозно, не разбирам ква е драмата. Фтая връска, не е лошо българските политици да минат един курс по теория на драмата(тва е вариант на игровата теория, не е театрален кръжок).
« Последна редакция: Април 17, 2021, 20:47:45 от wreckage »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #529 -: Април 17, 2021, 15:35:52 »
Quote (selected)
Е ли Христоиваноф мръсна гат,

Имаме общи интереси в краткосрочен план, което е ок, но в дългосрочен план... well...

Ако бях на мястото на (примерно) Мая Манолова, бих се възползвал от моментното състояние на нещата, но без прегръдки и целувки. Ясно е, че след по-малко от година ще вървим по различни пътеки.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #530 -: Април 17, 2021, 15:37:30 »
Драмата, драги ми Рекидж, е че само прокурорската квота във ВСС може да издига кандидатура за главен прокурор. Като се влгедаш във факта, че това е пирамидална структура и че във ВСС има три квоти - на съдии, прокурори и следователи, като последните са на подчинение на прокуратурата - какъв според теб ще бъде резултатът!? Държа да кажа, че само част от заслугата е ристюва. Идиотщината следствието да се подчини на прокуратурата беше на Станишев - въпреки всички предупреждения, които тогава му бяха отправени!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #531 -: Април 17, 2021, 15:44:26 »
Quote (selected)
Драмата, драги ми Рекидж, е че само прокурорската квота във ВСС може да издига кандидатура за главен прокурор.

Факт, какъфто е и фактът, че Христоиваноф играеше дълга игра - промяна на опществените нагласи по казуса, одтам консенсус, че ролята и статутът на главния прокурор треа да се променят. И може да се каже, че успя. Неговият разказ за главния прокурор е вече мейнстрийм и има сравнително широк опществен и политически консенсус, че треа ново законодателство, спосопстващо промяна на статута му.
« Последна редакция: Април 17, 2021, 20:48:09 от wreckage »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #532 -: Април 17, 2021, 15:49:42 »
Факт, какъфто е и фактът, че Христоиваноф играеше дълга игра - промяна на опществените нагласи по казуса, одтам консенсус, че ролята и статутът на главния прокурор треа да се променят. И може да се каже, е успя. Неговият разказ за главния прокурор е вече мейнстрийм и има сравнително широк опществен и политически консенсус, че треа ново законодателство, спосопстващо промяна на статута му.

Никаква дълга игра не е играл! Даже като влезе служебен министър го беха насадили на пачи яйца и добре, че некои не играехме дългите  мноо умни политически игри /професионалният и човешки вкус имат значение понякога!/, та се отърва лесно - щото инстинктът му го посъветва да послуша. Той тогава беше бетер пате в кълчища..Не ми разказвай хуморески, ако обичаш. Зад всичко, което казвам, мога спокойно да застана с името си ...и даже с документи, представяш ли си? Ненавиждам оправдания с произход от задника и циркаджийски номера!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #533 -: Април 17, 2021, 15:56:05 »
не ти разказвам хуморески, посочвам един факт - промяната фодношението на опществеността  към недосегаемостта на гл.прокурор.

Спорет мен, политиците ни доста ше си улеснят живота, ако проявяват по-голем интерес към тва, кво искат техните колеги.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #534 -: Април 17, 2021, 15:59:41 »
не ти разказвам хуморески, посочвам един факт - промяната фодношението на опществеността  към недосегаемостта на гл.прокурор.

Спорет мен, политиците ни доста ше си улеснят живота, ако проявяват по-голем интерес към тва, кво искат техните колеги.

Майтапът е, че точно ристювият устрем за промяна стана причина за недосегаемия Гешефт - и това, ако не е ирония на съдбата!? Ноооо, важното е, че сме напротив на комундетата..ако че последните му спасиха задника :D

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #535 -: Април 17, 2021, 16:10:29 »
фкъф смисъл причина, да не би герп независимо од Христоиваноф да са искали да променят статута на главния прокурор, но дейността на Христоиваноф фсъщата посока да ги е накарала да се възгечтисат?

Фтва нема ноо разум.
« Последна редакция: Април 17, 2021, 20:48:40 от wreckage »

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #536 -: Април 17, 2021, 16:23:54 »
Да попитам.
За беснодесните сега кой по върви - АлЙо и ГеМа или Ицето.
Или са се разделили.
Как ще го карат с това раздвоение на личността?
Не им е лесно.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #537 -: Април 17, 2021, 16:24:42 »
фкъф смисъл причина, да не би герп независимо од Христоиваноф да са искали да променят статута на главния прокурор, но дейността на Христоиваноф фсъщата посока да ги накарала да се възгечтисат?

Фтва нема ноо разум.

Е, аз не се наемам да съдя за нечий разум, а обичам да се придържам към фактите. Факт - промяната, касаеща избора на главен прокурор, надлежно описана в ЗСС е по предложение на Ристо и гласувана без проблеми от гербавите. Казвали са ми, че преди да предприемеш некакво действие е редно да го обмислиш от всички страни и да се пробваш да го проиграеш, но коя съм аз да давам подобни предложения!? Прост инженер, стъпващ на изпитванията, опита и практиката.. :nuts:
п. п. Никой и никога не е забранявал да се мисли...засега! Даже е желателно! Проблемът е, дали се мисли достатъчно!
« Последна редакция: Април 17, 2021, 16:33:16 от Aсол »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #538 -: Април 17, 2021, 16:41:41 »
Quote (selected)
Факт - промяната, касаеща избора на главен прокурор, надлежно описана в ЗСС е по предложение на Ристо и гласувана без проблеми от гербавите.

тва не обяснява Гешеф, когото ти вмени Христу*.







---------------------------
*глей къф падеж съм му шибнал на Христоиваноф, начи напрао ноо го знам българския, за разлика од да не посочвам...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #539 -: Април 17, 2021, 17:00:32 »
http://epicenter.bg/article/Vizhte-preskonferentsiyata-na-BSP-/246830/2/0
Мдааа.....сега истинската опозиция на Тиквата е на ход! :smokin:

Не беше лошо да не слушате разни анализатори по телевизора, ами всеки си знае....

Предполагам, че се осъзнава, че това са неотменими условия! За разлика от всички потенциални подкрепители, някои си казаха условията - предварително!
« Последна редакция: Април 17, 2021, 17:05:48 от Aсол »