Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:34:47

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1828474 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #540 -: Април 17, 2021, 17:11:16 »
От линка на Асол:
Quote (selected)
Никой не иска от мен да се извинявам и няма да се извинявам, каза още Нинова в отговор на апела на Кирил Добрев да се извини за изборните резултати.
Кирил Добрев бил станал "никой" ... Виж ти !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #541 -: Април 17, 2021, 17:13:58 »
Quote (selected)
Кирил Добрев бил станал "никой" ... Виж ти !
А дано, ама още не е сигурно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #542 -: Април 17, 2021, 17:14:55 »
Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Vizhte-preskonferentsiyata-na-BSP-/246830/2/0
Мдааа.....сега истинската опозиция на Тиквата е на ход! :smokin:

Не беше лошо да не слушате разни анализатори по телевизора, ами всеки си знае....

Предполагам, че се осъзнава, че това са неотменими условия! За разлика от всички потенциални подкрепители, някои си казаха условията - предварително!

Разбирам че няма друг вариант освен да се подкрепи Радев, но аз си мисля че той играе някаква своя игра и има някакви зависимости които не са ясни.
Лично аз този път ще ходя за гъби.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #543 -: Април 17, 2021, 17:15:45 »
Нали не искаш да ми кажеш, че Кирил Добрев се е превърнал  в най-чистия и достоверен източник за теб!? Почти като Гергов, предполагам!?
Не е истина просто, с какво сте готови да се прегърнете и да си плюете на собствените сурати, щото архивите са живи :D

Калки, Кирил Добрев е никой в БСП! Досега трябва да си го разбрал! Ако тръгне да си ходи  никой няма да го спре. Ама той не иска....
« Последна редакция: Април 17, 2021, 17:29:19 от Aсол »

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #544 -: Април 17, 2021, 17:22:03 »
От линка на Асол:
Quote (selected)
При мандат на "Има такъв народ" -  БСП поставя пет условия, за да го подкрепи:

- бързи действия за ограничаване на пандемията и здавната криза,

- спешни мерки за борба с корупцията и връщане на парламентаризма,

- обективна ревизия на състоянието на бюджета на държавата,

- прозрачност при оперативните програми,

- изменения в Изборното законодателство, с което са се осигури честен вот.

 

Ръководството на БСП поставя и още едно условие - ако парламентарното мназинство или кабинетът осъществяват политики, които противоречат на предизборните ангажименти на БСП, то това правителство няма да получи подкрепата на парламентарната група на БСП.
Тъй като условията на БСП са толкова общи и обтекаеми, че всеки може спокойно да ги обещае, това означава, че БСП ще подкрепи създаване на правителство на ИТН. А ако (или когато) това правителство се издъни, БСП ще каже, че политиките му вече противоречат и няма да ги подкрепя, на което Тошко Сценаристът ще ѝ отговори с нещо не като за форум.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #545 -: Април 17, 2021, 17:25:28 »
Изобщо не са общи и изцяло кореспондират с точките, които преди няколко дни написах. А най-лошото условие е, че ако тръгне самодейност извън точните рамки - чао, гиргино! Ще се радвам, ако преводът ми се е оказал полезен. Все пак всички останали имат какво повече да губят от БСП...

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #546 -: Април 17, 2021, 17:30:56 »
Нали не искаш да ми кажеш, че Кирил Добрев се е превърнал  в най-чистия и достоверен източник за теб!?
Всъщност, източник на това, което цитирах, е самата Света Корнелия.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #547 -: Април 17, 2021, 17:34:21 »
Всъщност, източник на това, което цитирах, е самата Света Корнелия.

Аааа! Че Киро е никой!? Ами никой е! Изритаха го от собствения му район с гръм и трясък и то на преки избори. Ще ти кажа и нещо друго мноо интересно, у нашенско македонско татю му ич не е на почит - заклеймен е като предател. Направо съм сигурна, че не го казвам за първи път. Кирчо пазарува с орташки с депесе проекти само около София -  на местна почва /по неговия край/ всички му знаят циганиите и мошенгиите. Аз не си измислям - виж му изборните резултати, ако ти изнася! :nuts:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #548 -: Април 17, 2021, 17:39:06 »
Щом и той, и баша му са 'никой', защо Св. Корнелия се хаби да реагира на апела му, тогава ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #549 -: Април 17, 2021, 17:41:55 »
Много хора станаха никои в БСП в последно време. Преди около 3 месеца и половина предрекох, че политиката на Нинова е много неуместна в предизборен период и че е много вероятно да повлияе отрицателно на изборните резултати.
Май съм познал.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #550 -: Април 17, 2021, 17:48:27 »
Много хора станаха никои в БСП в последно време. Преди около 3 месеца и половина предрекох, че политиката на Нинова е много неуместна в предизборен период и че е много вероятно да повлияе отрицателно на изборните резултати.
Май съм познал.

Доколкото си спомням са няколко индивида - Гергов официално изключен, Янков сам си вдигна партакешите барабар с неколко човека, които вие даже не познавахте и поименно, и Киро който още ближе рани, но благоразумно си кеси у партията и ви пълни сърцата, когато злата Корнела не го наблюдава, като плюе по нея. Останалите поборници се спотайват и отвреме навреме участват по телевизора, като после не пропускат да обяснят, че не са правилно разбрани и са най-големите социалисти по наследство и призвание. Убедена съм, че се справих с рисуваето на общата картинка, ама явно твоята цел у форума е да тричаш БСП, от която никак не се интересуваш. Имаш проблеми! Психически...

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #551 -: Април 17, 2021, 17:49:07 »
Много хора станаха никои в БСП в последно време. Преди около 3 месеца и половина предрекох, че политиката на Нинова е много неуместна в предизборен период и че е много вероятно да повлияе отрицателно на изборните резултати.
Май съм познал.

Ъхъ
Оставяме никоите да си въртят далаверата и всичко е ОК.
Дупката във Варна е един от примерите.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #552 -: Април 17, 2021, 17:50:41 »
Quote (selected)
Май съм познал.
Дълга е играта Калки, не се радвай на къси печалби от случайна добра "ръка".
Личното ми мнение е, че Кирето лежеше и още лежи на заслуги на баща си, колкото и да са спорни последните.И нищо повече!
Но пък съм изненадан от нежните чувства, които започват да изпитват определени особи, дори и от леко обръщане на палачинката.
 Как от "Кире контрабандисто" стана юнак за ожалване - само вие си знаете.
Е, не само вие де, щото сте доста прозрачни, но да подминем засега.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #553 -: Април 17, 2021, 17:51:08 »
Кирил Добрев разбира се, че е някой. Той оня, дето фирмите му имат обществени поръчки за над 3о млн.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #554 -: Април 17, 2021, 17:52:05 »
Quote (selected)
Много хора станаха никои в БСП в последно време.

Като страничен изкушен от резултатите наблюдател си мисля че твърде малко и твърде късно за да има резултати в обозримо бъдеще.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #555 -: Април 17, 2021, 17:52:17 »
Кирил Добрев разбира се, че е някой. Той е оня, дето фирмите му имат обществени поръчки за над 3о млн.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #556 -: Април 17, 2021, 17:55:33 »
В точките на Нинова няма нищо за съдебната реформа, разбирай за Каскета. Без радикална реформа и смяна на Каскета, почти нищо от това дето го е изтъкнала, не може да стане.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #557 -: Април 17, 2021, 17:55:44 »
Дълга е играта Калки, не се радвай на къси печалби от случайна добра "ръка".
Личното ми мнение е, че Кирето лежеше и още лежи на заслуги на баща си, колкото и да са спорни последните.
Но пък съм изненадан от нежните чувства, които започват да изпитват определени особи, дори и от леко обръщане на палачинкат.
 Как от Кире контрабандисто стана юнак за ожалване - само вие си знаете.
Е, не само вие де, щото сте доста прозрачни, но да подминем засега.

Винаги съм смятала, че най-голямото предателство към БСП извърши Николай Добрев. По мишкарски и съглашенски заклейми човек с морал и отговорност, които пишманпарламетьорът не е притежавал никога - предаде Виденов! Най-голямото му поражение на "предателя" /по македонски мотиви/  и резултат от усърдните му действия  в секакъв план е собственото му синче - изпечен мошеник и далавераджия! За крушата и дървото е вярна приказка...

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #558 -: Април 17, 2021, 17:56:17 »
Quote (selected)
твърде малко и твърде късно
Така е.
Като във вица за общото между удавник, изгорял хляб и бременна жена.
Но и в трите случая пак важи правилото за по добре късно...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #559 -: Април 17, 2021, 17:58:14 »
Кирил Добрев разбира се, че е някой. Той оня, дето фирмите му имат обществени поръчки за над 3о млн.

Благословени от гербавите и най-паче от агата...

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #560 -: Април 17, 2021, 18:02:08 »
Доколкото си спомням са няколко индивида - Гергов официално изключен, Янков сам си вдигна партакешите барабар с неколко човека, които вие даже не познавахте и поименно, и Киро който още ближе рани, но благоразумно си кеси у партията и ви пълни сърцата, когато злата Корнела не го наблюдава, като плюе по нея. Останалите поборници се спотайват и отвреме навреме участват по телевизора, като после не пропускат да обяснят, че не са правилно разбрани и са най-големите социалисти по наследство и призвание. Убедена съм, че се справих с рисуваето на общата картинка, ама явно твоята цел у форума е да тричаш БСП, от която никак не се интересуваш. Имаш проблеми! Психически...
Е, Гергов не е 'сам юнак на коня', другите, дет не ги зная (напр онези от Перник) - и те.

На мен, гледащ отстрани, изборните резултати на БСП ми изглеждат като провал. На теб - като победа, комай ?
_________
Пак да ти обърна внимание, че коментирах Корнелия, не БСП. И да напомня - " Когато казваме БСП, разбираме Корнелия, когато казваме Корнелия - разбираме БСП'.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #561 -: Април 17, 2021, 18:05:38 »
На мен не ми изглеждат като победа, а като пречистване. Съвсем неслучайно никога не казах, че ще се поздравим с победа. Напротив - твърдях и продължавам да търдя, че на БСП не й трябва в близката година управление. Тъкмо така ще се оттекат всички кални води..Съжалявам, Калки, но съм абсолютно последователна и няма начин да ме хванеш в "крачка". Да се мисли трябва, трябва да се мисли!

Апропо, даже и Райчев днес леко попоказа тиквата над голф дупката и се пробва да обясни "поражението" на БСП със спрведливост. Не се осмели да продължи. Преди да го посочиш като червен шаман е хубаво да се запознаеш с изречените му дивотии само преди малко повече от седмица :nuts:
« Последна редакция: Април 17, 2021, 18:11:08 от Aсол »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #562 -: Април 17, 2021, 18:07:05 »
Quote (selected)
За крушата и дървото е вярна приказка...
Не знам Асол колко е вярна приказката, но баща му поне е бил в ситуация да взема някакво много отговорно решение.
Дали сам го е взел, дали не - не мога да кажа, но той го изпълни.
Правилно ли, лошо ли, предателство ли, спасение на мира ли - само времето ще покаже, но все пак нещо е направил - фундаментално, променил е историята на страната си, пак не гадая към добро или лошо - нещо е сътворил за историята.
Този хубостник - с какво да го помнят хората?
Сетих се - като лайно, с което може да се замеря Нинова!
И Нинова ще си замине по пътя, е и тя ще е оставила нещо за историята - добро или лошо, но нещо.
Ще дойдат други месии.
Само в съзнанието на фърлящия лайно ще си остане погнусата, че се е навел, хванал го е с ръка и замерил!
Дори ще е забравил омразата си към някаква си Нинова, но никога няма да забрави погнусата си!
Освен ако не е бацеид де, там разумът рядко вирее.
Ако изобщо.
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #563 -: Април 17, 2021, 18:15:36 »
Сори, Джузепе, но Николай Добрев нито е икона, нито пък пример за поддражание в БСП. Това е реалността! В родния му край е символ на предателството, ако искаш ми вярвай...

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #564 -: Април 17, 2021, 18:17:11 »
Quote (selected)
И да напомня - " Когато казваме БСП, разбираме Корнелия, когато казваме Корнелия - разбираме БСП'.

Може и така да се интерпретира - при ПРЯК избор е така.
При ПРЯК ИЗБОР!!!
Отбележи си го някъде Калки, за вкарване на мандатност в устава няма да ти говоря - събота вечер да те измъчвам с неразбираеми неща - ньеее, само леки!
Ся, се пак докато подръпвам от черешовицата, да те попитам - тва с Корнелата - ясно, я дай сега за този, тази, тези, които са ти на сърце, за да изведем твоята и на съответната креатура релация, би ли се осмелил?
Щото доста от тук присъстващите са имали дупе да излезат ако не с името си - поне с ника си и да кажат, предпочитания, разбирания и т.н. което ти сега използваш, за да спориш, дращиш глупости или както искаш там така го наричай!
Дай да ти видим достойнството, драги, лесно е да се фърлят лайна иззад ъгъла, щото.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #565 -: Април 17, 2021, 18:20:16 »
Quote (selected)
На мен не ми изглеждат като победа, а като пречистване.

Малка победа на нормалността.
Голямата трагедия на дясната идея е липсата на лява алтернатива, така нямаше с кого да се състезават и приеха пихтиестоподобна консистенция с най-ярки "личности" като Ал Йо.
Добрев старши според мен е неправилно демонизиран, спаси страната и партията от война с неизвестен край.
Дали болестта помогна или силите не му стигнаха загуби влияние в БСП и я поеха "левите" в "добрия" смисъл на думата сили.
Отрочето е класическо ..... в целофан.
БСП има шанс да си намери корените, десните тепърва ще трябва да си преживеят катарзиса.
Ян и Ин, без тях остава безвремието на Бацеидите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #566 -: Април 17, 2021, 18:20:24 »
Quote (selected)
Правилно ли, лошо ли, предателство ли, спасение на мира ли - само времето ще покаже, но все пак нещо е направил - фундаментално, променил е историята на страната си, пак не гадая към добро или лошо - нещо е сътворил за историята.
Асол, не съм споменал никъде "икона", ей тва по горе написах!
И аз сори, ама обикновено внимавам кво дращя. :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #567 -: Април 17, 2021, 18:20:34 »
Ееееееее! Ристю беше служебен, но помежду другото беше и у т. нар. Реформаторски блок, който успя да влезе в парламента и да се конкубира с Боци. Просто по договорки си го оставиха за министър на правосъдието. Не желая да слушам повече глупости на тази тема, щото съм имала редовното занятие да си контактувам с него и в двете му проявления. И като служебен министър, и като представител на квотата на РБ! Бонго, уважавай събеседниците си и не се пробвай да ги правиш на луди.

Христо Иванов беше "експерт" към Реформаторския блок. Дори не "гражданска квота". Остана министър по настояване на РБ, по точно на Радан Кънев, който е човекът, който гарантира за него. И след оставката си Христо Иванов щеше да изтлее, ако Радан Кънев не се солидализира с него и не хвърли цялата си подкрепа и на ДСБ за него. Едва впоследствие Прокопи го припозна и те с Кристиян Таков направиха "Да България". Заради Прокопи нямаше и коалиция между двете партии и те не влязоха 2017. Това доведе до оставката на Радан Кънев като председател на ДСБ.
За манипулациите ти около окастрената (на 3 пъти! )реформа на Иванов дори не си струва да се спори. Само ще кажа, че промяната на законодателство и конституционна редорма не се прави на парче, тя следва определена логика и приемането на всички елементи е ключово. Разделянето на съветите имаше смисъл с промени на квотите, ограничаване на политическата в съдебния съвет, увеличаване в прокурорската, предвиждаше възможност за контрол от стана на НС върху Главния прокурор.
И нека бъда пределно ясен - в момента не са в сила промените , внесени от Иванов и РБ, а ревизираната версия, внесена от АБВ между първа и втора версия. Законът за съдебната власт също не е на Иванов, както твърди Баце, а на Екатерина Захариева и неизвестни (за публиката, аз ги знам) съучастници . 

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #568 -: Април 17, 2021, 18:25:28 »
Оказва се при вас реформаторите си е сложно.
Не се учудвам.
Различни НПО-та. Различни финансови потоци.
Все някой трябва да се пребори и да прекара другарчето.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #569 -: Април 17, 2021, 18:32:32 »
Оказва се при вас реформаторите си е сложно.
Не се учудвам.
Различни НПО-та. Различни финансови потоци.
Все някой трябва да се пребори и да прекара другарчето.

Бяха реформатори преди 30 години.
Котвата на реституцията ги привърза за кея и не разбраха кога времето се промени, колко кораба пристигнаха и отпътуваха от пристанището.
Колко товари се стовариха  и отпътуваха докато те си гледаха пъпа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #570 -: Април 17, 2021, 18:35:04 »
Бонго, не е нужно да ходиш много нагоре, прочети само последните 20-30 поста и ще разбереш за какво иде реч.
Какво е спуснато от "началниците".
Сега лишчетата съдържат инструкция за вбиване на клинове между и без това разнородните партии готови да почистят бедната ни държавица.
В медиите върви само това - "още не се конструираха и вече се скараха", вътрешните "ежби" в партиите, "нааай сетне Нинова била подкрепила Радев /очаквай утре филипики за "комунето" Радев и т.н.
И успяват донекъде мамка им!
Започваме да влизаме в някакъв обяснителен режим!
Ше обясняваш ти как и що е станало с Ристю /добри или лоши, решенията му са важни СЕГА, не преди!/
Ше обяснявам аз за неккъв Кирчо, който самите лайномети му викаха "контрабандисто", ся зажалили рзбийш ли!
Ше се обясняваме за кво?
За да се даде глътка въздух на престъпната шайка безчинствала из мамковината дузина години и докарала ни до оскотяване на плебса!
Тва е!
Ими ясно е - няма да си сложат сами въжето на врата!
Тези които се бореха честно или не - те трябва да им го сложат и аз поне не бих приел като успех ни повече, ни по малко от точно това - при бай Ставри!
Последното, само щото зная, че съм краен, та се спирам чать-пать!
Иначе съм преброил ламБите по Цариградско - стигат.
На първо време!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #571 -: Април 17, 2021, 18:38:19 »

Щото доста от тук присъстващите са имали дупе да излезат ако не с името си - поне с ника си и да кажат, предпочитания, разбирания и т.н. което ти сега използваш, за да спориш, дращиш глупости или както искаш там така го наричай!
Дай да ти видим достойнството, драги, лесно е да се фърлят лайна иззад ъгъла, щото.

Остави с името си! С децата си излязохме. Моето подаваше по собствена инициатива брошурки пред метрото, на Атлантис сина го пребиха копоите на Каратиста на 2 септември, маскирани като полиция, ама на Мая щерката и зетя щастливо си прибират държавните пари от ОПРЧР. И таз пасмина прикя за статуквото на БСП, а Калки малоумно им приглася и се превъзнася по Киро кондрабандата...Е как да ви уважавам мненията бе, колеги, Калки!? Кажете ми,  как?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #572 -: Април 17, 2021, 18:49:49 »
Доколкото си спомням са няколко индивида - Гергов официално изключен, Янков сам си вдигна партакешите барабар с неколко човека, които вие даже не познавахте и поименно, и Киро който още ближе рани, но благоразумно си кеси у партията и ви пълни сърцата, когато злата Корнела не го наблюдава, като плюе по нея. Останалите поборници се спотайват и отвреме навреме участват по телевизора, като после не пропускат да обяснят, че не са правилно разбрани и са най-големите социалисти по наследство и призвание. Убедена съм, че се справих с рисуваето на общата картинка, ама явно твоята цел у форума е да тричаш БСП, от която никак не се интересуваш. Имаш проблеми! Психически...

Всъщност Калки трича Корнелия, не БСП. Но при вас  Партията е Корнела и Корнела е Партията , така че ...

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #573 -: Април 17, 2021, 18:50:51 »
Quote (selected)
Е как да ви уважавам мненията бе,
Чакай, спокойно, никой и не очаква от теб да им уважаваш мненията, пробват дали ше мине при други. Дето само четат.
Ако мине бе!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #574 -: Април 17, 2021, 18:52:57 »
Quote (selected)
Ся, се пак докато подръпвам от черешовицата, да те попитам - тва с Корнелата - ясно, я дай сега за този, тази, тези, които са ти на сърце, за да изведем твоята и на съответната креатура релация, би ли се осмелил?
Щото доста от тук присъстващите са имали дупе да излезат ако не с името си - поне с ника си и да кажат, предпочитания, разбирания и т.н. което ти сега използваш, за да спориш, дращиш глупости или както искаш там така го наричай!
Дай да ти видим достойнството, драги, лесно е да се фърлят лайна иззад ъгъла, щото.
Ще те разочаровам - не съм фен на нито една що годе известна партия/партийка. Преди време гравитирах около ПУПРЗ(о), но това беше отдавна.
Доста време подкрепях на избори БСП, защото беше най-голямата опозиционна сила и даваше някаква надежда за промяна. Вече не е нито едното, нито другото. Сега се интересувам какво ги върши Нинова, защото се опасявам, че за да закърпи бая окаляния си имидж, може да направи някоя щуротия - вече имаше един опит.

Достойнството ми, драги, е в това, че аз съм публично известен не само с псевдонима, но и с името и физиономията си. Събирал съм форумците у дома си, ако си спомняш, яли сте на масата ми, пили сте от ракията ми. Така че това за лайната иззад ъгъла го зарежи, повече отива на други.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #575 -: Април 17, 2021, 18:53:16 »
Quote (selected)
При мандат на "Има такъв народ" -  БСП поставя пет условия, за да го подкрепи:

- бързи действия за ограничаване на пандемията и здавната криза,

- спешни мерки за борба с корупцията и връщане на парламентаризма,

- обективна ревизия на състоянието на бюджета на държавата,

- прозрачност при оперативните програми,

- изменения в Изборното законодателство, с което са се осигури честен вот.
Има ли партия или коалиция против тези неща?
На тях и ДПС ще кандиса, а и ГЕРБ ще се склони...  :smokin:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #576 -: Април 17, 2021, 18:56:29 »
Съмнявам се, че Герб ще приветства точко 2 до 5.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #577 -: Април 17, 2021, 18:56:58 »
Quote (selected)
Всъщност Калки трича Корнелия, не БСП. Но при вас  Партията е Корнела и Корнела е Партията , така че ...
Калки не може да трича партията, щото нито е член, нито симпатизант, а и за партията Калки е никой.
Никой!
Калки трича Корнелия, щото тя е видимата част в момента на БСП, ако утре се смени Корнелия с Кирчо, Калки ще трича Кирчо.
Щото целта му не е нито Корнелия, нито Кирчо, а партията. Същия прозрачник е и един друг тук, но айде да не разводняваме.
Така че Калки трича БСП чрез Корнелия.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #578 -: Април 17, 2021, 18:57:47 »
Има ли партия или коалиция против тези неща?


Есть такая партия!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #579 -: Април 17, 2021, 19:02:43 »
Във вашите понятия всяка критична забележка към Св. Корнелия е кощунство, тричане, замеряне с лайна....
Смешни сте.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #580 -: Април 17, 2021, 19:02:53 »
Quote (selected)
Заради Прокопи нямаше и коалиция между двете партии и те не влязоха 2017. Това доведе до оставката на Радан Кънев като председател на ДСБ.
За Прокопи не знам, но пък не сме голяма държава, а и беше скоро. Тогава социолозите даваха 8% на трите възможни "десни" (ако броим и зелените и ЛГБТ за такива, като българска специфика). Христо Иванов, пред доста свидетели, на преговорите обяснил (нееднократно), че той само ще вземе 8%, това са негови гласове, а другите ако искат да ходят и да си вземат техните. Можело и да го подкрепят, но без депутати и без дял от партийната субсидия.
А Радан се оттегли след фиаското на изборите през 2017, не преди това.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #581 -: Април 17, 2021, 19:05:20 »
Quote (selected)
Достойнството ми, драги, е в това, че аз съм публично известен не само с псевдонима, но и с името и физиономията си. Събирал съм форумците у дома си, ако си спомняш, яли сте на масата ми, пили сте от ракията ми. Така че това за лайната иззад ъгъла го зарежи, повече отива на други.
Ооо, драги, не се изсулвай, то и аз съм бил с физиономията си, името си, даже точно ти си го знаеш много добре, дори и с подробности на житието и битието ми - ще откажеш ли?
Питах те за друго - кажи сега, СЕГА кви са ти желанията, кво крЕпиш?
И да си говорим от тази позиция, не да ми пробутваш Кирето за стръв и да го ожалваш - ми никой е, да, сега е никой!
Абе мноо добре разбираш кво говоря, айде моля, да не се изсулваме!
Благодаря ти за ракията, пил съм я и даже съм си казвал мнението тук!
Има и свидетели!
И ако опрем до там - даже и то говори, че съм честен в постовете си.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #582 -: Април 17, 2021, 19:05:25 »
Съмнявам се, че Герб ще приветства точко 2 до 5.
Ще ги приветстват естествено, а как разбират изпълнението им е друга работа. Важи и за останалите, дето ще ги приемат.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #583 -: Април 17, 2021, 19:11:44 »
За Прокопи не знам, но пък не сме голяма държава, а и беше скоро. Тогава социолозите даваха 8% на трите възможни "десни" (ако броим и зелените и ЛГБТ за такива, като българска специфика). Христо Иванов, пред доста свидетели, на преговорите обяснил (нееднократно), че той само ще вземе 8%, това са негови гласове, а другите ако искат да ходят и да си вземат техните. Можело и да го подкрепят, но без депутати и без дял от партийната субсидия.
А Радан се оттегли след фиаското на изборите през 2017, не преди това.

Не знам откъде черпиш тези сведения, но поне сайта на ЦИК е на страната на Бонго. Хубаво е да си специалист по всички партии, но във всички случаи техните гласоподаватели със сигурност са по-наясно от теб за временната им конфигурация, която признавам си през 2017 е повече от зашеметяваща

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #584 -: Април 17, 2021, 19:23:33 »
Не знам откъде черпиш тези сведения, но поне сайта на ЦИК е на страната на Бонго. Хубаво е да си специалист по всички партии, но във всички случаи техните гласоподаватели със сигурност са по-наясно от теб за временната им конфигурация, която признавам си през 2017 е повече от зашеметяваща
Не виждам да имаме различия с Бонго за резултатите, а само за някои детайли по процесите които ги предхождаха.
От сайта на ЦИК за изборите през 2017 -
РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК – ГЛАС НАРОДЕН - 3.14%
КП ДВИЖЕНИЕ ДА БЪЛГАРИЯ (Зелените, ДЕОС) -  2.96%
Нова Република – ДСБ, Съюз за Пловдив, Българска демократична общност - 2.54%.
Като теглиш чертата, 8.64%. Социолозите им даваха 8% и се оказаха прави, за разлика от прогнозите на Христо Иванов, на базата на която персонално е раздавал мъдрости при коалиционните преговори. Другите два субекта са били напълно наясно за какво става въпрос. Между другото, каквото е останало от единия субект е "гръбнак" на  Мая Манолова - Хаджигеновата сбирщина.



Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #585 -: Април 17, 2021, 19:32:40 »
Quote (selected)
Лидерът на БСП-София Калоян Паргов също смята, че подкрепата за Радев за втори президентски мандат е закъсняла.
Пешо, ся, за да не задаваш въпроси след време, ше ти оставя своята прогноза още от днес - пиши го бегал и този.
Тоя е една идея над Кирчо, но пък хлъзгавеняк, та слузи!
Ако му направиш нарези като на каучуково дърво, толкова делфинска слуз ше пусне, че ше задоволи националните потребности за години напреТ.
Да обяснявам ли що - ше ме изненадаш ако искаш, такъв тънък познавач на уставите и адетите на БСП?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #586 -: Април 17, 2021, 19:37:18 »
Винаги съм смятала, че най-голямото предателство към БСП извърши Николай Добрев. По мишкарски и съглашенски заклейми човек с морал и отговорност, които пишманпарламетьорът не е притежавал никога - предаде Виденов! Най-голямото му поражение на "предателя" /по македонски мотиви/  и резултат от усърдните му действия  в секакъв план е собственото му синче - изпечен мошеник и далавераджия! За крушата и дървото е вярна приказка...
   
За мъртвите или добро или нищо друго, освен истината! (Хилон от Спарта)
Напълно съгласен с твръдението на Асол, нещо повече ще добавя, че Николай Добрев знаеше, че в живота е изтеглил къса клечка (беше болен от рак) и знаеше, че има много къс хоризонт. Поради това прие финансовата оферта и върна мандата, което прати БСП в глуха линия.
Съответно синчето в наследство получи захранване за бъдещите далавери.


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #587 -: Април 17, 2021, 19:38:03 »
Бонго, не е нужно да ходиш много нагоре, прочети само последните 20-30 поста и ще разбереш за какво иде реч.
Какво е спуснато от "началниците".
Сега лишчетата съдържат инструкция за вбиване на клинове между и без това разнородните партии готови да почистят бедната ни държавица.
В медиите върви само това - "още не се конструираха и вече се скараха", вътрешните "ежби" в партиите, "нааай сетне Нинова била подкрепила Радев /очаквай утре филипики за "комунето" Радев и т.н.
И успяват донекъде мамка им!
Започваме да влизаме в някакъв обяснителен режим!
Ше обясняваш ти как и що е станало с Ристю /добри или лоши, решенията му са важни СЕГА, не преди!/
Ше обяснявам аз за неккъв Кирчо, който самите лайномети му викаха "контрабандисто", ся зажалили рзбийш ли!
Ше се обясняваме за кво?
За да се даде глътка въздух на престъпната шайка безчинствала из мамковината дузина години и докарала ни до оскотяване на плебса!
Тва е!
Ими ясно е - няма да си сложат сами въжето на врата!
Тези които се бореха честно или не - те трябва да им го сложат и аз поне не бих приел като успех ни повече, ни по малко от точно това - при бай Ставри!
Последното, само щото зная, че съм краен, та се спирам чать-пать!
Иначе съм преброил ламБите по Цариградско - стигат.
На първо време!
Върви и ще продължава да върви по медиите всекаква мътилка, когато в тези сложни конфигурации се действа първосигнално. В другата тема стана ясно вече, май това НС се превръща в безплатна предизбурна трибуна.
Аз какво казах в началото - стегната и организирана работа по отстраняване на срастването на мафията с властта - без много шум, взаимни нападки, прокарване на нещата, които са приемливи за всички. Лишаване на прокуратурата от възможността да замижи пред беззаконие или избирателно да разследва едни, но не и други. Ликвидиране или поне ограничаване на възможностите за административен, корпоративен и корупционен натиск срещу гласоподавателите. Не можем да очакваме серозни промени в социалната област от това НС. Можем да очакваме закърпване на положението до нови избори с ясен мандат за промени и какви да бъдат те. Както и да го чета резултата от изборите, вкл. подадените за ГЕРБ гласове аз не виждам ясен мандат за подобни промени.
Очевидно ще трябва да се преглътне идеята на Слави за субсидиите. Но тя може да бъде допълнена - с медийни пакети, които да дават възможност за адекватно представяне, с регулация на парите от "бизнеса" (който често е сенчест), и може би дори закон за лобизма. 
« Последна редакция: Април 17, 2021, 20:07:05 от Памфуций »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #588 -: Април 17, 2021, 19:39:22 »
Като теглиш чертата, 8.64%.

И кво? Българската буржоазна либерастия си делнала по 9-10 процента от баницата. Едните искали "социална справедливост" (пълна тъпня), другите били "консерватори", третите били "патриоти". За кво ги избирате? Не може да се изправи порочна система.   

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #589 -: Април 17, 2021, 19:59:22 »
За Прокопи не знам, но пък не сме голяма държава, а и беше скоро. Тогава социолозите даваха 8% на трите възможни "десни" (ако броим и зелените и ЛГБТ за такива, като българска специфика). Христо Иванов, пред доста свидетели, на преговорите обяснил (нееднократно), че той само ще вземе 8%, това са негови гласове, а другите ако искат да ходят и да си вземат техните. Можело и да го подкрепят, но без депутати и без дял от партийната субсидия.
А Радан се оттегли след фиаското на изборите през 2017, не преди това.

Точно за това говоря. Но ти разсъждаваш за формалния повод (изборите) , а аз за причината - провала в коалиционната политика, който доведе до този резултат. До последният възможен момент Радан разчиташе на коалиция с Ицо. Ицо отказа, защото мислеше, че ще влезе сам и защото имаше условия от ДСБ за дистанциране от Прокопиев. ДСБ винаги са били в сравнително добри отношения с Прокопи, но никога .... хммм.... в "кръга Капитал".
И още нещо - Ицо може и да е приказвал за 8%, но реалната му цел тогава беше субсидия, за да може да си доорганизира партията.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #590 -: Април 17, 2021, 20:06:58 »
Quote (selected)
И още нещо - Ицо може и да е приказвал за 8%, но реалната му цел тогава беше субсидия, за да може да си доорганизира партията.
Бонго, а като човек навътре в делата на Ристю, би ли поел някаква своя отговорност за него, нещо в смисъл - бил какъвто е бил, но сега вече си е изчистил понятията и представите и е наясно със себе си и партията си, както и с това какво ще прави занапред.
Отговорност в смисъл - би ли заявил нещо такова, което съм написал?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #591 -: Април 17, 2021, 20:09:20 »
Quote (selected)
Ицо може и да е приказвал за 8%, но реалната му цел тогава беше субсидия, за да може да си доорганизира партията.


Е, субсидията се размина, но пък той е абониран за граждански проекти при АЗБ, така че не го жали напразно :nuts:

Джузепе, Бонго не е от ристювите, а от дженералатанасовите :D

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #592 -: Април 17, 2021, 20:16:40 »
Тъй, тъй, ама сега нали в ено цукало пърдят, белким си знаят мурафетите.
За женерала не питам, той - ясен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #593 -: Април 17, 2021, 20:23:00 »
А питам, щото все още не мога да преценя, докъде ще я докара още несъстоялото се ОФ. И докато другите членки са ясни, позицията и предвидимостта на тази формация нещо ми се губи.
Не знам дали си спомняш - архивите са си тук, но нееднократно задавах въпроса - добре бе, ами другият член на тази формация какво ще направи и може ли да се счита, че са почти единомишленици?
Ся Ристю излезе с половин конска дължина напреТ на финала, ама значи ли това, че сичко е ясно?
Поне на мен - не.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #594 -: Април 17, 2021, 20:24:24 »
Бонго, а като човек навътре в делата на Ристю, би ли поел някаква своя отговорност за него, нещо в смисъл - бил какъвто е бил, но сега вече си е изчистил понятията и представите и е наясно със себе си и партията си, както и с това какво ще прави занапред.
Отговорност в смисъл - би ли заявил нещо такова, което съм написал?

Каква отговорност търсиш от грантоед?
Той не знае че кинти могат да се изкарат и по друг начин, освен да капят отнякъде си.
Написах го вчера.
На такива въздухари теоретици няма да им доверя да отворят вратата на склада, а някои хора искат те да ни управляват.
Не ви ли стигат последните 30 години.
Не можахте да унищожите всичко?
Има тук там нещо за унищожаване?

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #595 -: Април 17, 2021, 20:27:52 »
Quote (selected)
Не ви ли стигат последните 30 години.
Уф, стигат, ти какво предлагаш да се направи?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #596 -: Април 17, 2021, 20:29:08 »
Бонго, а като човек навътре в делата на Ристю, би ли поел някаква своя отговорност за него, нещо в смисъл - бил какъвто е бил, но сега вече си е изчистил понятията и представите и е наясно със себе си и партията си, както и с това какво ще прави занапред.

Аз винаги съм бил (минало време) симпатизант преди всичко на ДСБ . Сетне съм убеден привърженик на либералния тип демокрация. Моята увереност в
 Иванов е доколкото одобрявам неговата , да кажем визия, за законност, съдебна система и правосъдие, човешки права и прочее либерастии по вашия речник. В момента, в който се отклони от тоя курс, губи подкрепата ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #597 -: Април 17, 2021, 20:29:18 »
Тъй, тъй, ама сега нали в ено цукало пърдят, белким си знаят мурафетите.
За женерала не питам, той - ясен.
Абе колко да ти е ясен!? Чакай да ти кажа една обществена клюка - мноо са си близки с Татяна Дончева :nuts:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #598 -: Април 17, 2021, 20:32:27 »
Бонго, а като човек навътре в делата на Ристю, би ли поел някаква своя отговорност за него, нещо в смисъл - бил какъвто е бил, но сега вече си е изчистил понятията и представите и е наясно със себе си и партията си, както и с това какво ще прави занапред.
Отговорност в смисъл - би ли заявил нещо такова, което съм написал?
И за къф чеп ти е?!?
1. Бонго е човек отговорен и едва ли би се ангажирал с подобно твърдение.
2. Ако все пак вземе и го направи, това какво ще ти даде?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #599 -: Април 17, 2021, 20:34:57 »
Абе колко да ти е ясен!? Чакай да ти кажа една обществена клюка - мноо са си близки с Татяна Дончева :nuts:

Така е. А от мен лоша дума за Татяна Дончева да си прочела :smokin:?