Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867088 пъти)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #660 -: Април 18, 2021, 09:34:12 »
Е как ще се гордее с подобно нещо!?

Как да не се гордее! Даже сега го слушам Кутев да казва същото. "Ние сме най-демократичната партия!" Демек, при нас всичко е разграден двор. Това е лайтмотивът на всеки, запитан какво става в БСП.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #661 -: Април 18, 2021, 09:36:36 »
Впрочем, по въпроса за русофилията Радев получава неочаквана поддръжка от ... Плевнелиев  :t1815:
Плевнелиев с остра атака срещу “генерала-популист и русофил
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #662 -: Април 18, 2021, 09:36:47 »
За каква казарма изобщо говориш? Естествено, че става дума за сходни убеждения, но не само не е възможно, но дори е вредно да има непрекъснато разнобой. Такъв може да се получи по куп въпроси и начини за действие, а  се получава най-често по отношение на т. нар. кариерно развитие. Естествено, че мнозинството печели. Не може да си партия и всеки да тегли накъдето му скимне, щото видиш ли е най-умен и важен. Твоето виждане за партия обяснява прекрасно и нагледно съдбата на купища крилца и перца, бабувани от зорътъ на демокрасито - като почнеш от "о, бозе почиващото сдс" и свършиш с боковото опг /година далече от копанята и чао, аморе!/

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #663 -: Април 18, 2021, 09:38:11 »
Това съобразяване с решения, спуснати обикновено 'отгоре', ми лъха на казарма.

Възможно е , но именно това е разликата между партия и клуб по интереси. А, между другото, тов. Улянов го е формулирал много отдавна. Партиите могат да бъдат само класови инструменти. Излязат ли от класовата си рамка, те се превръщат в клубове.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #664 -: Април 18, 2021, 09:42:57 »
Това съобразяване с решения, спуснати обикновено 'отгоре', ми лъха на казарма.

Възможно е , но именно това е разликата между партия и клуб по интереси. А, между другото, тов. Улянов го е формулирал много отдавна. Партиите могат да бъдат само класови инструменти. Излязат ли от класовата си рамка, те се превръщат в клубове.
Не бъркате ли понятията ? Ако говорим за "партийна дисциплина", тогава съобразяването с общите решения есъвсем на място. Но смисъл на партията ми се вижда нелепо.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #665 -: Април 18, 2021, 09:47:46 »
Впрочем, по въпроса за русофилията Радев получава неочаквана поддръжка от ... Плевнелиев  :t1815:
Плевнелиев с остра атака срещу “генерала-популист и русофил

Е, то тва не е много с акъла си, но в случая не цели толкова да навреди на президента, колкото да изтъкне себе си като верен евроатлантик, та белки най-после някой го оцени и му предложи някаква службица в международна институция. Или пак да го предложи за президент. Просто използва случая да се обади.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #666 -: Април 18, 2021, 09:48:58 »
Колебая се.
Според мен, проекта триморие звучи на плебса както далеч по известното и близко до душата "България на три морета", даже се чудя още как неккво движение не е яхнало вЪлната.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #667 -: Април 18, 2021, 09:51:27 »
Но смисъл на партията ми се вижда нелепо.

То не е смисъл на партията, а определяща предпоставка за съществуването на партия. Без нея една групичка от хора с некви общи интереси не може да се нарича партия. Всичко друго, но не и партия.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #668 -: Април 18, 2021, 09:54:13 »
Quote (selected)
и му предложи някаква службица в международна институция.
Не му мисли, продължава да захлебва скоростно след бизнеспарка, резиденшъл такъвия, санирането, строежите във бившия район на Първа армия, а последно и с бъдещото преместване там на част от министерствата /след съответното построяване разбира се/. Външни щатни службици няма, но едва ли са му необходими - нипрекъснато го канят тук-таме.
Мислиш ли, че ако не бе така, милата синьоптичка нямаше да го е натирила досега?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #669 -: Април 18, 2021, 09:55:53 »
Колебая се.
Според мен, проекта триморие звучи на плебса както далеч по известното и близко до душата "България на три морета", даже се чудя още как неккво движение не е яхнало вЪлната.

Е, можем да разгледаме проекта и от друга страна. Фактът, че сме се пришили към него, го обрича..В интерес на истината напоследък няма движение по него...реднеците или нямат или не им се дават пари...или и двете. Заети са лично да се конфронтират с "враговете" си

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #670 -: Април 18, 2021, 10:00:32 »
В интерес на истината напоследък няма движение по него...реднеците или нямат или не им се дават пари...или и двете. Заети са лично да се конфронтират с "враговете" си

Ааа, и им се иска, и парички са осигурили, ама Германия не е много харби. Щото икономическа изолация на Русия на запад е и икономическа изолация на Германия на изток. Германците не желаят да бъдат отрязани от Русия. Защото отново ще бъде обрградена от недоброжелатели.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #671 -: Април 18, 2021, 10:03:05 »
Quote (selected)
го обрича.
Съгласен.
Имам съмнения само по ефективността ни в подобни начинания, май сме позагубили от блясъка си.
Верно, че и последните съюзи дето се намърдахме са се запътили към киреча, но успеха се очертава като доста споделен.
Все ми се види, че освен нашичкият принос, либерастията им играе основно значение.
Даже отшибването на ИК беше в посока оздравителна, макар и несъществена.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #672 -: Април 18, 2021, 10:10:23 »
Но смисъл на партията ми се вижда нелепо.

То не е смисъл на партията, а определяща предпоставка за съществуването на партия. Без нея една групичка от хора с некви общи интереси не може да се нарича партия. Всичко друго, но не и партия.
Е, и аз точно на това исках да обърна внимание - че не е смисъл.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #673 -: Април 18, 2021, 10:10:42 »
Чета си аз оттатък и забелязвам кво?
Quote (selected)
Доста под средното ниво за Европа се нареджа България по запълнен капацитет на местата за лишаване от свобода. У нас затворите са пригодени за 9341 души, което значи, че 21,4% от техния лимит остава непокрит.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/14-lishenite-svoboda-u-nas-sa-bez-prisuda
Трябва да се постараем и по този показател да се изравним с ЕС, пък и матрял имаме, а и на сгодно време улучваме.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #674 -: Април 18, 2021, 10:33:44 »
Хм и още нещо пак оттам.
https://www.segabg.com/category-observer/lotariyna-demokraciya-li-shte-e-lekut-za-liberalizma
Не е много по смисъла влаган в темата, но пак си е "А сега накъде".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #675 -: Април 18, 2021, 10:44:06 »
Това ми харесва!
Само до колкото помня мандатите са били по една година.
Много добре пресметнато, шанса ще изравни амплитудите в умствените възможности и моралните критерии на управляващите, ако се разберем за мандат половин или една година. :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #676 -: Април 18, 2021, 10:47:52 »
Това ми харесва!
Само до колкото помня мандатите са били по една година.
Много добре пресметнато, шанса ще изравни амплитудите в умствените възможности и моралните критерии на управляващите, ако се разберем за мандат половин или една година. :0005:
Хъм! Не знам дали ще има достатъчно желаещи,  подобни срокове силно стесняват възможностите за крадене

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #677 -: Април 18, 2021, 10:52:13 »
Ама ако се барне лотарийката с некой друг образователен ценз, свидетелства за съдимост, възрастови ограничения отгоре и отдолу, имуществен ценз по декларации на ДОД - също отгоре и отдолу...може и още некои други усъвършенствания - изглежда ОК.
Сега управлението е доста по сложно от атинското такова - та затуй.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #678 -: Април 18, 2021, 10:53:31 »
Quote (selected)
Планът е правен от над 200 човека. Тези, които ме викат в парламента, няма лошо. Но как си представят този план да бъде представен с всичките му предложения. Аз съм отговорен човек и не случайно  много сме работили по този план.  Предложението ми към новото управляващо мнозинство, особено като гледах по снимки как си говорят приятелски Йордан Цонев и Атанас Атанасов и други такива - имате мнозинство, прочетете го този план", каза още Борисов..

Само едно обещание не съм изпълнил - скенера за болница "Света Анна".

Според Борисов след сформирането на новото народно събрание ДПС винаги гласува с опозицията и вече на всеки трябвало да стане ясно, че те нямат нищо общо с ГЕРБ.

"Росенец" вече няма да бъде закачан - бъдете сигурни! Бъдете сигурни и че няма да има и мажоритарни избори, защото оправданието е, че трябва да има по-спокоен парламент", каза Борисов.

По думите му "летният преврат, започващ от "Росенец" и Христо Иванов, е добре координиран между "Да, България" и ДПС".

"За всички стана ясно, че ГЕРБ не е имала, няма и няма да има договорки с ДПС. Сега ще питате ли има ли тайна договорка между ДСП и ДБ?", посъветва журналистите премиерът в оставка и отпуска.

 
:m1329:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #679 -: Април 18, 2021, 10:54:04 »
Quote (selected)
Хъм! Не знам дали ще има достатъчно желаещи,  подобни срокове силно стесняват възможностите за крадене

Няма да са желаещи.
Нещо като повинност, всеки гражданин може да отдели 6 месеца от житието си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #680 -: Април 18, 2021, 11:22:23 »
Бездарният съименник на баща си и бивш куку-гергьовденски ортак на Чалгафона го захапа:
https://glasove.com/categories/komentari/news/partiyata-na-slavi-ima-takv-virus-nyama-takv-referendum
То горкото нали сега е герберашче, трябва да подлайва.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #681 -: Април 18, 2021, 11:25:49 »
http://epicenter.bg/article/Sled-Ninova--I-Maya-Manolova-poiska-moratorium-varhu-resheniyata-na-kabineta/246848/2/0

Егати циркаджилъците!
А иначе, за сведение на Бонго, с помощта на врага от Сараите неговите хора са получили председателския пост на бюджетната комисия. Десантът си свърши работата :m1248:
Не са циркаджилъци. Татяна Дончева (която е от ПГ на Манлова) наблегна на това още преди събирането на НС. Всъщност го каза и преди изборите в предаването на Дремджиев.
https://www.dw.com/bg/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B1-%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8F-%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B4%D0%B2/a-57128444

Това присъстваше и в "програмната реч" на Манолова при откриването на НС. Още веднъж -  интифата на Нинова в петък си беше чиста популистка пушилка. 
"След Нинова!", че и с удивителна, е добър номер от страна на мадам Велева, подобно на глупостите на Енев и Дачков и цели да покаже Нинова в лично качество като лидер в борбата срещу Борисов. Не е. Тя е лидер единствено на своята все повече болшевизираща се партия.   
===
Иде реч за Комисията по бюджет и финанси. "Въздържаха се"  ГЕРБ и БСП. Другите групи гласуваха ан блок "за", при това в пълен състав. А от БСП, както и от ГЕРБ отсъстваха при гласуването (напр. "остриета" като Сашко Симов и Крум Зарков ги нямаше в зала, когато проверяваха по списък) толкова, колкото да позволят мнозинството - резултат 112 "за", 104 "против". 

Като излезем от вече доста евтините манипулации, можем да помислим върху следното:
1. Не "моите хора", а Георги Ганев е получил поста. Много голяма разлика.
2. ДПС подкрепя определен тип финансова политика. Намек - не биха подкрепили тази, която която тръби , че предлага БСП. Същевременно подчертават дистанция от ГЕРБ и повтарят завлението, че ще подкрепят "партиите на промяната".
3. Наистина ДПС след изборите на няколко пъти вече намеква, че ще търси път - ако не за разбирателство, то поне намаляване на конфронтацията с ДБ, както и с другите "партии на протеста". Малки знаци - например в първия ден Йордан Цонев даде "сочения като авторитарен премиер Иван Костов" като контрапример на Борисов  по въпроса за отчетността на МС пред НС и парламентарния контрол.  Засега знаците са само от ДПС, но пък са в синхрон с претенциите им, че са обновена партия "на промяната". Във всеки случай ДПС по-успешно ПОКАЗВАТ , че се опитват да излязат от изолация от БСП.
4. Засега - противно на журналистическата мътилка - аз мисля, че ИТН, ДБ и ИМВ действат в синхрон и планират да го запазят. А за да вървят работите, ще разчитат на плаващо мнозинство - по някои въпроси на БСП, до други на ДПС, като избягват обвързване с която и да е от двете партии. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #682 -: Април 18, 2021, 11:27:22 »
Като не му се получи с овчата партия сега пристана на ГЕРБ.
Зевзек с мания за величие, когато беше в горните нива на куку беше там, после патриот, овчар, сега гербаджия.
Извън силните на деня просто не може да оцелее.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #683 -: Април 18, 2021, 11:36:40 »
Е, то тва не е много с акъла си, но в случая не цели толкова да навреди на президента, колкото да изтъкне себе си като верен евроатлантик, та белки най-после някой го оцени и му предложи някаква службица в международна институция. Или пак да го предложи за президент. Просто използва случая да се обади.
Подобно на случая "Митов" ГЕРБ се цели в електората на ДБ. Възлагат на Плевнелиев , защото все пак той нали беше срещу Пеевски и и все пак имаше някакво одобрение сред нас.
Разчита се на ефекта от местните избори в София, на които все пак около 20 хил. "десни" не я подкрепиха на втори тур - дори да не подкрепят кандата на ГЕРБ, поне да не гласуват за Радев.
Аз лично мисля да гласувам за Радев. На първи тур, ако "моите" не издигнат кандидатура, колкото да си видят "твърдото ядро", и твърдо на втори.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #684 -: Април 18, 2021, 11:38:45 »
Не са циркаджилъци. Татяна Дончева (която е от ПГ на Манлова) наблегна на това още преди събирането на НС. Всъщност го каза и преди изборите в предаването на Дремджиев.

Това присъстваше и в "програмната реч" на Манолова при откриването на НС.
ъхъ, на думи силни, делата ги видяхме в петък. евентуално другата седмица може и да внесат нещо. и пак евентуално може да очакват подкрепа и от другите. подкрепа, която те не намериха за нужно да дадат.

Quote (selected)
Още веднъж -  интифата на Нинова в петък си беше чиста популистка пушилка. 
да, толко популистка, като едно акостиране на росенец. нито повече, нито по-малко. и лъснаха едни разлики между думи и дела.

Quote (selected)
"След Нинова!", че и с удивителна, е добър номер от страна на мадам Велева
това е факт. регистриран хронологически. ти сега и фактовете ли почваш да отричаш?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #685 -: Април 18, 2021, 11:41:06 »
В интерес на истината напоследък няма движение по него...реднеците или нямат или не им се дават пари...или и двете. Заети са лично да се конфронтират с "враговете" си

Ааа, и им се иска, и парички са осигурили, ама Германия не е много харби. Щото икономическа изолация на Русия на запад е и икономическа изолация на Германия на изток. Германците не желаят да бъдат отрязани от Русия. Защото отново ще бъде обрградена от недоброжелатели.

Съгласен съм с тая част. Всъщност пари осигурени засега няма. Дори САЩ не са внесли обещания милиард. Триморието има и аспект да противопостави "Стара" и "Нова" Европа.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #686 -: Април 18, 2021, 11:42:07 »
Quote (selected)
Във всеки случай ДПС по-успешно ПОКАЗВАТ , че се опитват да излязат от изолация от БСП.

Убедена съм в това! Награбеното трябва да се опази, а винаги е лесно да играеш срещу комунетата /30 години все едно и също/, нали, Бонго? :nuts:

БСП няма работа с ДПС - да са ви честити!  Ама много рано се гушнахте, аз очаквах известно дърпане в началото. Явно документалката "Росенец" ще се прибира в кинорхива. Интересно ми беше  да разбера, че БСП е в изолация. Все пак това беше единствената партия в опозиция в предния парламент. Ще ми бъде интересно да гледам, как ще поправяте гербавото законотворчество. Последното прието с гласовете на променящите се ваши нови приятели от ДПС. :t0328:

п. п. Няма скандален текст, в какъвто и да било закон, бърникан от гербавите, който да не е бил подкрепен от ДПС. Включително и преодоляване на президентското вето. Да живей промяната! :D
« Последна редакция: Април 18, 2021, 11:49:33 от Aсол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #687 -: Април 18, 2021, 11:48:11 »
Документалката "Росенец" беше добре приета от целевите групи към които е насочена.
- Ицовите видяха новия Ботев ( с малка лодка и малка брада) да акостира на българския бряг.
- Догановите скочиха "бият нашите" и се сгушиха около почетния (да не се бърка с почтен).
Пострадаха няколко българи изпратени от РБ да пазят нещо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #688 -: Април 18, 2021, 11:50:50 »
ъхъ, приеха документалката, а сега приемат и депесарските гласове. две в едно, дааа :bigok:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #689 -: Април 18, 2021, 11:53:44 »
Съгласен съм с тая част. Всъщност пари осигурени засега няма. Дори САЩ не са внесли обещания милиард. Триморието има и аспект да противопостави "Стара" и "Нова" Европа.

И на мен така ми изглежда. Също така ми изглежда като умрелка.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #690 -: Април 18, 2021, 11:58:17 »
Няма скандален текст, в какъвто и да било закон, бърникан от гербавите, който да не е бил подкрепен от ДПС. Включително и преодоляване на президентското вето. Да живей промяната!

Така е. Затова поправка на всеки герберски закон всъщност засяга и ДПС и те няма как да го подкрепят. Затова ще им се налага да молят Корнела. Ако искат да оправят нещо, де. В което се съмнявам. Афишираното нежелание да си играят с БСП е изключително удобно оправдание да не направят нищо.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #691 -: Април 18, 2021, 11:59:30 »
ъхъ, приеха документалката, а сега приемат и депесарските гласове. две в едно, дааа :bigok:
И отиграха прекрасна топка на Тиквата, който не пропусна да се възползва /горе съм го цитирала,  още днес ги изпързаля/. Въпрос на време е да се окопитят и пишманпатриотарите извън парламента ииии....троянският кон е посочен. Има една хубава българска приказка "от ума си пати". Тъй като това не е цивилизовано европейско творчество, се боя, че градската десница е пропуснала да я прочете..

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #692 -: Април 18, 2021, 12:06:41 »
ъхъ, на думи силни, делата ги видяхме в петък. евентуално другата седмица може и да внесат нещо. и пак евентуално може да очакват подкрепа и от другите. подкрепа, която те не намериха за нужно да дадат.
да, толко популистка, като едно акостиране на росенец. нито повече, нито по-малко. и лъснаха едни разлики между думи и дела.
това е факт. регистриран хронологически. ти сега и фактовете ли почваш да отричаш?
Ах старата мантра, че всички са предатели. Само една е Партията и Нинова е нейният пророк. 
Да, видяхме ги в петък. Нинова пусна "летящо" предложение , което нямаше как да мине без нарушение на правилника. Това е първият от "фактовете".
Вторият от "фактовете" е, че с предложението си Нинова заяви, че има и вариант "Б" - да внесе предложението заедно със Закона за публичните финанси идната седмица. Значи си е давала сметка какво прави и какъв ще е резултатът. По същество другите партии са съгласни с втория вариант, защото това си е редът. Мораториум върху изпълнението на закон няма как да бъде вмъкнат в решение за създаване на временна комисия!
Така или иначе въпросът ще се гледа идната седмица. Пропагандната пушилкаединствено породи пропагандна надпревара кой по-рано ще внесе предложението в надлежната форма и по надлежния ред.
Учуден съм, че няма все още идея деловодството на НС да отвори днес, че да бъде внесено още по-бързо. Или пък със задна дата. При разбиранията на некои тук за парламентаризъм вече нищо не може да ме учуди. 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #693 -: Април 18, 2021, 12:11:03 »
Бонго, ЗИД на законопроекта за публичните финанси е вкаран от БСП още в деня на откриването на НС - 15.04! Довери се на Правилника на НС и на процедурите, описани в него - можеш да си го намериш даже сам /още снощи ти дадох линкове, включително и съвестно изредих, кой какви законопроекти е вкарал в НС/. Не се ли запита, защо толкова упорито те въртях около процедурите!? Няма популизъм, а нагледна демонстрация, колко ви струват приказките  :D

п. п. Между другото ефектът е вече налице. Вой и писъци по социални мрежи и нервни лалания от Мая и Капонката. Така ще бъде отсега нататък... :nuts:
« Последна редакция: Април 18, 2021, 12:17:41 от Aсол »

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #694 -: Април 18, 2021, 12:23:50 »
Кис-кис-кис! Бесепари и дебейци се надпреварват кой е по-голям и по-бърз Бокобутач!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #695 -: Април 18, 2021, 12:26:28 »
Кис-кис-кис! Бесепари и дебейци се надпреварват кой е по-голям и по-бърз Бокобутач!

Няма такова нещо! Аз винаги съм била крайно скептична към т. нар. принципни намерения и най-вече действия на т.нар. "градска десница". За изминалите години винаги са оправдавали очакванията ми. И този път не вярвам да ме изненадат

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #696 -: Април 18, 2021, 12:28:02 »
Ах старата мантра, че всички са предатели. Само една е Партията и Нинова е нейният пророк. 
Да, видяхме ги в петък. Нинова пусна "летящо" предложение , което нямаше как да мине без нарушение на правилника. Това е първият от "фактовете".
Вторият от "фактовете" е, че с предложението си Нинова заяви, че има и вариант "Б" - да внесе предложението заедно със Закона за публичните финанси идната седмица. Значи си е давала сметка какво прави и какъв ще е резултатът. По същество другите партии са съгласни с втория вариант, защото това си е редът. Мораториум върху изпълнението на закон няма как да бъде вмъкнат в решение за създаване на временна комисия!
Така или иначе въпросът ще се гледа идната седмица. Пропагандната пушилкаединствено породи пропагандна надпревара кой по-рано ще внесе предложението в надлежната форма и по надлежния ред.
Учуден съм, че няма все още идея деловодството на НС да отвори днес, че да бъде внесено още по-бързо. Или пък със задна дата. При разбиранията на некои тук за парламентаризъм вече нищо не може да ме учуди.
Бонго. Всеки депутат по всяко време може да внесе искане за приемане на решение по конкретен въпрос.
Така е по конституция.
Какво пише в правилника на НС е друг въпрос. Той касае само процедури и може да бъде променен за всеки конкретен казус с просто гласуване в зала.
Нинова съвсем в разките на конституционните си правомощия внесе изкането за мораториум.
Това че ИТН и останалите сгафика и не го подкрепиха е друг въпрос.
Сеги се опитват да замажет гафа. Щели го внесат у вторник. Щото иначе лъсва че прикриват Бочко.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #697 -: Април 18, 2021, 12:31:05 »
В понеделник щели да го внесат. Мая надцака Капонката с един ден :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #698 -: Април 18, 2021, 12:32:15 »
Убедена съм в това! Награбеното трябва да се опази, а винаги е лесно да играеш срещу комунетата /30 години все едно и също/, нали, Бонго? :nuts:

БСП няма работа с ДПС - да са ви честити!  Ама много рано се гушнахте, аз очаквах известно дърпане в началото. Явно документалката "Росенец" ще се прибира в кинорхива. Интересно ми беше  да разбера, че БСП е в изолация. Все пак това беше единствената партия в опозиция в предния парламент. Ще ми бъде интересно да гледам, как ще поправяте гербавото законотворчество. Последното прието с гласовете на променящите се ваши нови приятели от ДПС. :t0328:

п. п. Няма скандален текст, в какъвто и да било закон, бърникан от гербавите, който да не е бил подкрепен от ДПС. Включително и преодоляване на президентското вето. Да живей промяната! :D

Никой не подлайва срещу комунетата , душа. Друг е въпросът, че Райчев в събота беше много прав в БНТ1 - превръщате се в малка партия, която цели някакви реабилитации: на късния живковизъм, на Виденов, на кого ли не още. Вие в сектата на Света Корнелия най-много се припознавате като комунета и непрекъснато изтъквате тази своя комунистическа идентичност.

Не се опитвай да придадеш на написаното от мен смисъл, който там няма. Аз - винаги опитвайки се да изляза извън себе си , за да видя какво става - съм описал какво в момента, какво ДПС се опитват "да продадат" на публиката. Не съм от купуващите и по нищо не ми изглежда, че ДБ купуват. Файтът е, че трите "партии на протеста" са се обединили около фигурата на Ганев, а ДПС са подкрепили. Както показах и вие тихомълком сте приели - 8 гласа е разликата . Ако всички бехте в зала, кандидатурата нямаше да мине. 
 
"Росенец" си остава. Остава и Варна (по мое мнение по-важна - винаги един икономически обект е по-важен от една резиденция, но електоратът мисли по друг начин). Прочее, ако трябва да скандираме - целият казус с Варна има отношение към вас, нали - там все ваши партньори от времето "Орешарски" са навързани нали?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #699 -: Април 18, 2021, 12:33:10 »
Според мен мораториума е по-малкия проблем.
По големия е да се тури балтията на надиплените пачки, в АПИ, а и другаде и да се върнат в държавния бюджет.
Щото тва са огромни суми 3 милиарда само в "Автомагистрали" и се ползват за хранене на бочковат клиантела.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #700 -: Април 18, 2021, 12:38:48 »
Целта на трите нови партии е ясна - "Ние командваме парада! Вие само трябва да вдигате ръка.". Това няма как да стане. Не направят ли стъпка назад, то ще има нови избори. След което пак от същото. От действията им в следващите две седмици ще си проличи дали са се отървали от инфантилността.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #701 -: Април 18, 2021, 12:43:01 »
Quote (selected)
Остава и Варна (по мое мнение по-важна - винаги един икономически обект е по-важен от една резиденция, но електоратът мисли по друг начин). Прочее, ако трябва да скандираме - целият казус с Варна има отношение към вас, нали - там все ваши партньори от времето "Орешарски" са навързани нали?

Естествено, че икономическият обект е по-важен. Тези наши партньори са най-върлите душмани на Нинова. А сега, де! Ще бутате ли Корнела?
Райчев каза и други неща, но пропусна да продължи. Говореше за справедливостта, с това обясняваше прекия избор в БСП. Бонго, отново ще кажа, БСП трябва да се пречисти. Така ще ви бъдат отнети всички опции да й навирате в очите прегрешенията на разни мошеници-кариеристи. Не се грижи за това, колко малка партийка щяла да остане, щото на хоризонта не се види друга партия, която да може да изкара поне двайсе години. Все еднодневки...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #702 -: Април 18, 2021, 12:43:19 »
Нови избори е необходимо да има при всичка варианти.
Просто "рехава коалиция". При тва от "нарциси", при тва аматьори нищичко не може да свърши срещу противник - окопан и с ешалонирана отбрана.
Ко се пробват най- много Бочко и гербериата да са "измъкнат" и да цъфнат пак след неколко месеца.
 
Аз продължавам да твърдя, че първото което требе се направи е да се приберат надиплените от гербериата пачки за хранене на клиантелата.
В допалнение бюджета и "на-червено". Това април :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #703 -: Април 18, 2021, 12:44:52 »
Бонго, ЗИД на законопроекта за публичните финанси е вкаран от БСП още в деня на откриването на НС - 15.04! Довери се на Правилника на НС и на процедурите, описани в него - можеш да си го намериш даже сам /още снощи ти дадох линкове, включително и съвестно изредих, кой какви законопроекти е вкарал в НС/. Не се ли запита, защо толкова упорито те въртях около процедурите!? Няма популизъм, а нагледна демонстрация, колко ви струват приказките  :D

п. п. Между другото ефектът е вече налице. Вой и писъци по социални мрежи и нервни лалания от Мая и Капонката. Така ще бъде отсега нататък... :nuts:

Аз съм се доверил на правилника и процесурите.  Ти ги откри пост фактум, след поредното ти завъртане.
Просто повтарям какво е заявила Корнела от трибуната на НС.
https://www.actualno.com/politics/moratoriumyt-vyrhu-koncesiite-na-pravitelstvoto-skara-bsp-i-dps-news_1583449.html

Quote (selected)
“Започна се. Еуфорията от вчерашната ситуация за голям анти-ГЕРБ фронт започна да спихва. Видяхте ли какво стана днес? Не пожелаха ревизия за последните 10 г. Вие няма за какво да се радвате. Вие си отивате”. С тези думи се обърна лидерът на социалистите Корнелия към депутатите в залата, след като предложението на БСП да се наложи мораториум на сегашното правителство до съставяне на ново и то да не сключва договори за концесии.
Предложението бе направено от Нинова при разискванията за създаване на комисия за проверка на изхарчените от Министерския съвет пари през последните 10 г. То обаче бе отхвърлено от депутатите като “за” него гласуваха само ГЕРБ и БСП. “Въпросът е друг - същите тези партии не подкрепиха предложенията на БСП за мораториум върху действията на правителството на Борисов? Защо? Нашата задача се оказа най-лесна и най-ясна, защото в политиката е най-важно да си принципен и каквото кажеш преди избори, да го изпълняваш и след избори. Ние сме “за” ревизия на правителството на Борисов. Бяхме за това и сега сме. Това е принципна партия”, каза Нинова. ”Казахме, че подкрепяме предложението за мораториум, но не сега и веднага. Това може само вкъщи. Няма как в предложение за временна комисия да вмъквате идея за мораториум. Казахте, че предлагате и втори вариант, който щял да бъде другата седмица. Явно всички ние сме за втория вариант”, отвърна ѝ Йордан Цонев. По-рано, когато Нинова внесе предложението тя обяви, че ако то не се приеме сега, БСП ще го внесе другата седмица в Закона за публичните финанси.

Според тая информация за предложението на Нинова са гласували само БСП и ГЕРБ.


Послеписът ти потвърждава всичко, което съм написал - пропагандна пушилка.
« Последна редакция: Април 18, 2021, 14:59:37 от Памфуций »

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #704 -: Април 18, 2021, 12:46:07 »
Смущаващо е и нещо друго. Трите нови партии, поне до този момент, не казват нищо за дпс. Това дпс, което чрез Шиши и Доган, активно участваше във всяка една далавера.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #705 -: Април 18, 2021, 12:46:28 »
Quote (selected)
т. нар. принципни намерения и най-вече действия на т.нар. "градска десница"
Може ли някой да обясни, понеже не ги разбирам тия работи, кое е градска десница, само Иванов и Атанасов ли са? Ами седесе градска десница ли е или малко нещо селяния? Понеже нали са в една парлама група с герп. А Жоро Тантелата – той поне не е ли градски десен? Така де, какви дантели на село! Серийният загивач Едвам Сугарев, който идваше на конгресите на герп да ги уважи и поздрави – той не е ли градски?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #706 -: Април 18, 2021, 12:47:28 »
От сайта на НС се види, че всички закони за бизнес средата, публичните финанси, здравно  и социално осигуряване са внесени от БСП,  върху ЗСС, компирите и промяна на Конституцията са се съсредоточили ДБО /при бегъл преглед бих ги нарекла "анти Гешев и Цацаров" закони :D/, останалите без гербавите и депесе се занимават основно с изборния кодекс и  закона за политическите партии. Дет се вика - приоритетите са ясни :smokin:

Това е цитат от вчера. Виж часа и след това проследи дискусията за мораториума

Бонго, решение на НС с конкретни точки е в пъти по-лесно изпълнимо, от бърникане в няколко закона, за което се изисква бая технологично време. И няма нищо страшно в него и не противоречи на никва Конституция. В противен случай давате на тиквите точно това, което желаят - окопаване и замитане на следите. Не знам как по-ясно да го кажа! Тва е вашият втори вариант, дето Ментата изговори от името на всички поборници!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #707 -: Април 18, 2021, 12:48:49 »
Нови избори е необходимо да има при всичка варианти.
Просто "рехава коалиция". При тва от "нарциси", при тва аматьори нищичко не може да свърши срещу противник - окопан и с ежалонирана отбрана.
Ко се пробват най- много Бочко и гербериата да са "измъкнат" и да цъфнат пак след неколко месеца.
 
Аз продължавам да твърдя, че първото което требе се направи е да се приберат надиплените от гербериата пачки за хранене на клиантелата.
В допалнение бюджета и "на-червено". Това април :smokin:
Това, заедно с промяна на закона за съдебната власт. И по най-бързия начин Каскета да се измете. Не го ли направят - шансовете за промяна намаляват.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #708 -: Април 18, 2021, 12:51:46 »
Татяна Дончева за мораториума и сътрудничеството:

БСП предложиха мораториум, който по начина, по който го предлага Корнелия Нинова, е юридически неиздържан и конституционно уязвим. Ние сме отворени за такова нещо, но искаме да бъде доработено. Въпрос на такт е дясната част на залата да не отнема инициативата на Нинова и да дадем възможност на колегите от БСП да прецизират предложението си и да го внесат по нормален начин. Това ще бъде начало на добро сътрудничество", посочи тя.

https://offnews.bg/politika/doncheva-potres-e-borisov-ne-mozhe-da-obiasni-chlenorazdelno-plana-z-750087.html

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #709 -: Април 18, 2021, 12:57:40 »
Ако не се лъжа Татяна Дончева за втори път замита глупостите на съкоалиционерите и на потенциалните си партньори. Трябвало е да я изберат за звероукротител. Да не забравяме също, че думите че гербавите имат подводници във всички парламентарни група са точно нейни :nuts:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #710 -: Април 18, 2021, 13:06:49 »
Ся, чета, че според Биков парламентът бил вече делегитимиран, което значи, че гербавите ще го клатят по всякакъв начин и според мен всеки ден ще се държат по начина, по който се държаха в петък. Дилов пък говори за парламента като за народен съд.
Затва всички останали, без значение кво приемат или не приемат от ДПС, ще трябва да се вземат в ръце, да започнат да си сътрудничат и по най-бързия начин да съставят правителство, което тутакси да започне да действа.
Щото колко му е гербавите отново да наизвадят по площадите прасета и трудови колективи. За 10 години са си напазарували кръговете от фирми с парите по европрограми и обществени поръчки. Администрацията башка.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #711 -: Април 18, 2021, 13:07:57 »
В понеделник ли почват "консултациите" и връчването на мандатя.
Това е същественото към момента :smokin:
 
Апропо четох кви ги е приказвал Бочко при сегащниците.
Големо скимтене.
Не требе му се дава глътка въздух.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #712 -: Април 18, 2021, 13:12:11 »
Татяна Дончева за мораториума и сътрудничеството:

БСП предложиха мораториум, който по начина, по който го предлага Корнелия Нинова, е юридически неиздържан и конституционно уязвим. Ние сме отворени за такова нещо, но искаме да бъде доработено. Въпрос на такт е дясната част на залата да не отнема инициативата на Нинова и да дадем възможност на колегите от БСП да прецизират предложението си и да го внесат по нормален начин. Това ще бъде начало на добро сътрудничество", посочи тя.

https://offnews.bg/politika/doncheva-potres-e-borisov-ne-mozhe-da-obiasni-chlenorazdelno-plana-z-750087.html
Въх, уби мЪ.
Дончева съ позиционирала у десно. :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #713 -: Април 18, 2021, 13:12:42 »
Колеги, ако се интересувате вижте долу, кво представлява гербавият план за възстановяване и устойчивост - демек, рамката за следващия програмен период. Магистрали и саниране и препис на стари приоритети и общи лафове от рамката за предишния период. 90 % от парите са предвидени за пазаруване на ДМА от други държави. Правете си сметка за каква устойчивост и развитие на държавата иде реч. Изобщо не се съмнявам, че не го внасят те, а го тропосват на следващото правителство. Така, когато се върне от ЕК нашарен на всеки ред, ще могат да квичат, че новите са виновни.
Четете и се наслаждавайте

https://www.strategy.bg/PublicConsultations/View.aspx?lang=bg-BG&Id=5572

« Последна редакция: Април 18, 2021, 13:18:14 от Aсол »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #714 -: Април 18, 2021, 13:13:05 »
Quote (selected)
В понеделник ли почват "консултациите" и връчването на мандатя.

Да. Консултациите започват утре сутринта и свършват надвечер. Толкоз!
Не знам дали е възможно връчването на първия мандат да е във вторник, но много се надявам. Президентът обеща (или заплаши  :nuts:), че ще действа бързо.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #715 -: Април 18, 2021, 13:16:09 »
Quote (selected)
Дончева съ позиционирала у десно.

Има предвид дясната част на залата, където са местата на всичките нови - сценаристи, ДБ, Мутри вън.
ГЕРБ са в средата, до тях отляво са ДПС и най-вляво са БСП.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #716 -: Април 18, 2021, 13:28:26 »
Ах старата мантра, че всички са предатели. Само една е Партията и Нинова е нейният пророк. 
глупости на търкалета. типично беснодесно съждение.

Quote (selected)
Да, видяхме ги в петък. Нинова пусна "летящо" предложение , което нямаше как да мине без нарушение на правилника. Това е първият от "фактовете".
нови глупости. предложение имаше ли - имаше. тези, дето преди са говорели същото, гласуваха ли против - гласуваха. толкоз. факти.

единствено депесето мъцна защо е против. някой от новите да е споделил защо не иска мораториум - не. фактове.

Quote (selected)
Вторият от "фактовете" е, че с предложението си Нинова заяви, че има и вариант "Б" - да внесе предложението заедно със Закона за публичните финанси идната седмица. Значи си е давала сметка какво прави и какъв ще е резултатът.
да, и останалите налапаха голата кука. лъснаха им ценностите.

Quote (selected)
По същество другите партии са съгласни с втория вариант, защото това си е редът.
такъв е редът, ако искаш да дадеш на боко колкото се може повече време. демек да не свършиш нищо.

факт е, че имв се усетиха и пак взеха да каканижат какво, кога и как щели да внасят. факт е, че почнаха да се оправдават с разни изсмукани от пръстите причини, които обаче не им хрумнаха в зала. сиреч първо гласуват против, няколко дни след това обясняват защо.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #717 -: Април 18, 2021, 13:34:24 »
Това е цитат от вчера. Виж часа и след това проследи дискусията за мораториума

Бонго, решение на НС с конкретни точки е в пъти по-лесно изпълнимо, от бърникане в няколко закона, за което се изисква бая технологично време. И няма нищо страшно в него и не противоречи на никва Конституция. В противен случай давате на тиквите точно това, което желаят - окопаване и замитане на следите. Не знам как по-ясно да го кажа! Тва е вашият втори вариант, дето Ментата изговори от името на всички поборници!


Ъхъ....Дончева ясно го е обяснила. Казах ли, че аз (в лично качество) уважавам Дончева - май да. Капонки, МаяМи - за сведение. В мнението на Дончева се вслушвам сериозно и - ах изненада - някак тя казва същото, което и аз. Но ти и Онци сте по-комептентни по парламентарните врътки от Дончева, нали?
За другото ти мнение, което си цитирала. Няма "анти-Гешев" и "анти-Цацаров" законодателство. Колкото и да се опитвате да направите въпроса личен, той не е.


« Последна редакция: Април 18, 2021, 13:43:45 от Памфуций »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #718 -: Април 18, 2021, 13:42:02 »
Естествено, че икономическият обект е по-важен. Тези наши партньори са най-върлите душмани на Нинова. А сега, де! Ще бутате ли Корнела?


Аз никого не бутам. Шизофренията е при вас изцяло. От една страна ревете по правителството на "Орешарски", от друга страна - онези, които го направиха станаха врагове с партиен билет.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #719 -: Април 18, 2021, 13:46:16 »

Ъхъ....Дончева ясно го е обяснила. Казах, че аз (в лично качество) уважавам Дончева - май да. Капонки, МаяМи - за сведение. В мнението на Дончева се вслушвам сериозно и - ах изненада - някак тя кава същото, което и аз.
За другото ти мнение, което си цитирала. Няма "анти-Гешев" и "анти-Цацаров" законодателство. Колкото и да се опитвате да направите въпроса личен, той не е.
НИщо не е обяснила Дончева.
По конституция всеки народен представител може да внесе предложение за решение по всеки въпрос.
В зала. Точка.
Какво ще реши народното събрание е вторичен въпрос.
Дончева просто се мъчи да замаже гафа, който допуснаха.
Айде ИТН са аматьори, Ама тя и още некои от ИМВ имат претенции да са наясно. ДБ също имат претенции да са врели и кипели в парламентаризъма.