Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1891718 пъти)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7140 -: Юни 10, 2021, 20:18:45 »
Въобще, интересно ще е да се провокира дискусийка, що новият проект Слафчу, не сработи така, както проектираното от същият проектант - "браво Ваню", "крадлиф Деду" и "Баци банкянски".
Сривът на същият проектант с "тройната" не го броя, щото понякога грешките ф проектирането могат да раждат и нещо читаво, преходно макар, но читаво - като хомо сапиенс примерно - също грешка на природата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7141 -: Юни 10, 2021, 20:22:42 »
Въобще, интересно ще е да се провокира дискусийка, що новият проект Слафчу, не сработи така, както проектираното от същият проектант - "браво Ваню", "крадлиф Деду" и "Баци банкянски".
Шото продуцентите се изчерпаха и не могат да извадят зайче от цалиндъра.
И тва на фона на тоталното опростачаване на населението.
Наистина са много зле :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7142 -: Юни 10, 2021, 20:24:17 »
Хм!
Абе не я бръсна мноо тая за...квот тряа, ама - аз съм стар човек и такива вече мое са контингент само на по...но чать пать има попадения.
Кат тва.
https://www.segabg.com/category-video/t-doncheva-geshev-shte-stane-obvinyaem
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7143 -: Юни 10, 2021, 20:41:51 »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7144 -: Юни 10, 2021, 20:48:46 »
Само две курвети ли намериха по морето?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7145 -: Юни 10, 2021, 20:52:37 »

Тези от "Има такъв народ", не изглеждат толкова застреляни. Едно такова "муви" по youtube струва повече от хиляди писанки по форуми. Интересно защо тези от БСП не са се сетили да го направят?
Нали се сещате кой плаща за тези "ловни" домове и резиденции? Сещате се и кой ги

Докато гледах репортажа за "ловните" резиденции ме преследваше една натрапчива мисъл. На тоя, на скорозрейния депутат от ИТН ще му трябват не повече от 6-7 месеца за да повярва, че нему се пада по право привилегията да ползва тези резиденции, необезпокояван от всякакви плебеи.
Това усетих от поведението му, от начина му на говорене,  и от това какво отношение имаше към пазачите и служителите...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7146 -: Юни 10, 2021, 20:57:58 »
Quote (selected)
Публикувана от: Maximus II
« -: Днес в 20:41:51 »
Бимааму!
Дубря /прости ми Господи/, че умре човекот дал торба паре за тия!
 :nuts:
п.с. Чорбаджи, ся виждам, че май липцва още един емотикон от оттатък - тоя дето си вартеше глъвътъ науево-надесну, изразяващ потрес и недоверие.
Ако стават многу, предлагам да се мане оня кретен ва фтория рет най ф дясно.
Аргумент - на който не му е светнало до ся, няма как и за ф бъдеще. Излишен пълнеж!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7147 -: Юни 11, 2021, 07:02:24 »
п.с. Чорбаджи, ся виждам, че май липцва още един емотикон от оттатък - тоя дето си вартеше глъвътъ науево-надесну, изразяващ потрес и недоверие.

Ако стават многу, предлагам да се мане оня кретен ва фтория рет най ф дясно.

Аргумент - на който не му е светнало до ся, няма как и за ф бъдеще. Излишен пълнеж!

Нали се сещаш, че това „ва фтория рет най ф дясно" зависи от разделителната способност на матрицата на дисплея? Защото на втори ред, най-дясно при мен се намира ето този емотикон :tongue_: и при положение, че си забравил да го изобразиш, мога само да гадая кой точно имаш предвид.

Пък и да беше го показал този емотикон от стария форум -- може да се окаже, че е наличен.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7148 -: Юни 11, 2021, 08:09:21 »
Вместо този  :m1201: предлагам този - от поста на аблепсия
 http://old.segabg.com/article.php?id=911425
БТВ, случайно попаднах на сайта, но е полезно за питащите стотици пъти за "Визия за България".
п.с. брейй, пък ква разделителна способност ползваш, че чак  :tongue_: да ти е в края на втори ред?
« Последна редакция: Юни 11, 2021, 08:28:17 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7149 -: Юни 11, 2021, 08:56:21 »
Да се върнем в темата:

http://epicenter.bg/article/-Ima-takav-narod--Kompromisite-sa-neobhodimi--no-ne-zadalzhitelni/251481/2/0

Тва главната секретарка на партията на Трифонов от тази сутрин. И пак нищо. Мотото на кампанията им този път било "Време е за друго". Но не казва какво е тва друго. Та се сетих за изтъркания казармен лаф "дай тон за песен, пък после ще видим за коя".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7150 -: Юни 11, 2021, 09:05:03 »
Quote (selected)
Да се върнем в темата:
Да се върнем, само че ще се въртим все около едно и също месеци наред.
Поне на мен така ми се струва.
И защо всъщност викат чалгари на интервюта, ми те си пеят една и съща песен от ено-две изречения.
Не че другите са се престарали да търсят алтернативи, но тия са схематични като...като чалгари.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7151 -: Юни 11, 2021, 09:38:08 »
Изтребителят МиГ-29, управляван от майор Валентин Терзиев, най-вероятно се е взривил, преди да падне в Черно море. Това е версията, по която работи разследването.

Или втората ракета след изстрелването не се е отделила или се е взривила, или пък докато се е целел в "светещата цел", самият той е бил цел на някой натовски самолет, има логика, на тия учения натовците се тренират срещу руска техника.

Няма да ни кажат истината.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7152 -: Юни 11, 2021, 09:51:40 »
Да се върнем в темата:

http://epicenter.bg/article/-Ima-takav-narod--Kompromisite-sa-neobhodimi--no-ne-zadalzhitelni/251481/2/0

Тва главната секретарка на партията на Трифонов от тази сутрин. И пак нищо. Мотото на кампанията им този път било "Време е за друго". Но не казва какво е тва друго. Та се сетих за изтъркания казармен лаф "дай тон за песен, пък после ще видим за коя".
А какво, според теб, би трябвало да каже ? Кое "нещо" очакваш да чуеш ?
За мен позицията на ИТН е съвсем уместна - няма да поемат отговорност за управление, ако нямат стабилно парламентарно мнозинство.
Ако не греша, подобна, дори по-крайна позиция бе заявена и от представители на БСП и никой не намери това за осъдително.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7153 -: Юни 11, 2021, 09:58:16 »
Quote (selected)
Ако не греша, подобна, дори по-крайна позиция бе заявена и от представители на БСП и никой не намери това за осъдително.
Айде бе!
Колко пъти трябваше да казват, че са съгласни да направят компромиси, дори и да не участват в управлението - да подкрепят дори и правителство на тези палячовци за да се приемат поне най належащите закони, да се договорят дори само за няколко точно определени цели за да се излезе от ступора...и т.н.
Не!
Чалгаря иска сам или най много с двете малки формации - ми като няма как?
Какво да направим?
Няма лошо, само че не лъжи кой какво не искал.
Мен лично ме устройва - след всеки избор при който няма да може да се състави правителство, герберастията ще се топи - щото няма да е управляваща и няма гювеч, чалгарията също - тя пък щото ще започне да писва на народеца с ината си.
И очертаващата се управленска немощ, което за други бе очевАдно още преди това.
Уви за много не бе.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7154 -: Юни 11, 2021, 10:08:03 »
Quote (selected)
А какво, според теб, би трябвало да каже ? Кое "нещо" очакваш да чуеш ?

Да формулира Другото. И да каже как според ИТН ще се постигне то.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7155 -: Юни 11, 2021, 10:32:09 »
За мен позицията на ИТН е съвсем уместна - няма да поемат отговорност за управление, ако нямат стабилно парламентарно мнозинство.

Значи изобщо не възнамеряват да управляват. Защото никога няма да получат "стабилно парламентарно мнозинство" ако продължават да включват БСП в "статуквото". А ако изобщо си представят, че могат да го получат самостоятелно, значи изобщо не чуват петела.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7156 -: Юни 11, 2021, 10:37:24 »

"За мен позицията на ИТН е съвсем уместна - няма да поемат отговорност за управление, ако нямат стабилно парламентарно мнозинство."

Ако всяка партия тръгваше на избори с такова предварително условие, сега в света щеше да има 20-30 държави с правителства.
Останалите 180 - избори до дупка.
« Последна редакция: Юни 11, 2021, 10:54:03 от Bacho Кольо »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7157 -: Юни 11, 2021, 10:59:01 »
Пределно ясно е, че при толкова много "партии" и толкова разделен (вследствие това, че е много краден и тормозен) народ, еднопартийни правителства са невъзможни. Малка страна сме, но пък бедна, поради ненаядени глутници. Знаейки си и зъбките, и пръдните дет' се вика, не би трябвало да е трудно да се отдели зърното от плявата. Без децентрализация няма да стане. Не щем шопски парашутисти. Лакърдиите вече не минават.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7158 -: Юни 11, 2021, 11:10:54 »
Quote (selected)
Лакърдиите вече не минават.

Минават и още как! След Кръстника на мода е воинът на Апокалипсиса..и все една и съща "периферия" ги избира. Иначе проф. Христов що плювни изяде за една изключително вярна констатация. Даже тогава на гербавите фондацията спонсор и програма некаква им беше избарала..слафчу е над тези неща. Ако обелят някоя и друга дума за някаква икномика или социална полтика се види що бръмбари са им главите. Ама то е достатъчно да се огледат биографиите на  "магаретата" в листитите им за да стане ясно как ше ни оправят

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7159 -: Юни 11, 2021, 11:16:24 »
Ама то е достатъчно да се огледат биографиите на  "магаретата" в листитите им за да стане ясно как ше ни оправят

Някои анализатори, дето явно са в час, твърдят, че Славчу бил разпродал депутатите си на разни икономически кръгове и било ясно кой чий човек е. Сега, аз не знам who is who кой е, но така разправят.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7160 -: Юни 11, 2021, 11:33:14 »
Пак се връщаме на приказката за зелника. ИТН поне си заявяват при какви условия и с кого биха управлявали. Отделен въпрос е колко може да им се вярва. Ако избирателят им е доволен от това и гласува за тях, това е проблем на избирателя. За съжаление и на останалите избиратели.
Винаги съм смятал, че има една група лумпенизбиратели, които не се интересуват как ще се управява реално държавата. Интересуват се някой да "натрие носовете", по-скоро да им "е*е мамата" на всичките политици. По възможност и да ги "оправи" (избирателите), но май натриването е с приоритет. Сега гласуват за Слафчу с тази идея. Ако обаче избраниците им влязат в управлението по някакъв начин, се разочароват и търсят други натривачи и оправячи. Така че Слафчу или хората зад него вероятно са избрали печеливша за тях позиция, която ще им позволи да обират гласове на лумпенизбиратели по-дълго време.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7161 -: Юни 11, 2021, 11:44:43 »
Винаги съм смятал, че има една група лумпенизбиратели, които не се интересуват как ще се управява реално държавата. Интересуват се някой да "натрие носовете", по-скоро да им "е*е мамата" на всичките политици.

Хм, ами твоята позиция, която си споделял, е много близка до това, което описваш.

Разликата е, че ти искаш да натриеш носовете само на БСП, независимо от цената, докато на другите великодушно си отпуснал целия спектър от партии.
the lamers club honourable member …

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7162 -: Юни 11, 2021, 12:37:21 »
Хм, ами твоята позиция, която си споделял, е много близка до това, което описваш.

Разликата е, че ти искаш да натриеш носовете само на БСП, независимо от цената, докато на другите великодушно си отпуснал целия спектър от партии.
Аз виждам известна разлика - аз гласувам за системни партии, които се стремят да управляват - но без БСП.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7163 -: Юни 11, 2021, 12:40:18 »
Хм, ами твоята позиция, която си споделял, е много близка до това, което описваш.

Не е близка! Това Е неговата позиция. Анализът му е много добър, но към местните лумпени е забравил да добави и българските лумпен интелигенти, дето живеят в чужбина и хич не им пука какво става в България освен БСП да е зле. За тях "ефикасността" на едно управление е колко нови молове са построени от последния път, когато са били в България да си оправят зъбите. Защото нашите зъболекари са най-добри в света.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7164 -: Юни 11, 2021, 12:48:20 »
Хм, ами твоята позиция, която си споделял, е много близка до това, което описваш.

А към местните лумпени е забравил да добави и българските лумпен интелигенти, дето живеят в чужбина и хич не им пука какво става в България освен БСП да е зле.
За тях "ефикасността" на едно управление е колко нови молове са построени от последния път,
когато са били в България да си оправят зъбите.
Защото нашите зъболекари са най-добри в света.

Ъхъ, и вадят зъби без пари ...  :t0301:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7165 -: Юни 11, 2021, 13:17:19 »
Хм, ами твоята позиция, която си споделял, е много близка до това, което описваш.

Разликата е, че ти искаш да натриеш носовете само на БСП, независимо от цената, докато на другите великодушно си отпуснал целия спектър от партии.

Аз виждам известна разлика - аз гласувам за системни партии, които се стремят да управляват - но без БСП.

Е, а аз съм казал "много близка", а не идентична :smokin:

the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7166 -: Юни 11, 2021, 13:26:02 »
Да формулира Другото. И да каже как според ИТН ще се постигне то.
Ами, според мен е казано пределно ясно - смяна на гербавия модел, което може да се постигне, ако имат мнозинство. Какво повече да кажат ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7167 -: Юни 11, 2021, 13:34:10 »
Айде бе!
Колко пъти трябваше да казват, че са съгласни да направят компромиси, дори и да не участват в управлението - да подкрепят дори и правителство на тези палячовци за да се приемат поне най належащите закони, да се договорят дори само за няколко точно определени цели за да се излезе от ступора...и т.н.

Кой това, Корнелия  ли ? не съм чул/чел такива работи. Имаше друго - представяне на списък с претенции. Имаше и още нещо, много важно, според мен - гласуване ''ан блок' на БСП+ДПС+ГЕРБ. Против предложения на 'новите' партии.

ай ся лъжи.... айде по-полека де....
Какво толкова фатално са предложили 'новите' партии и било прецакано от БСП, подкрепило ДПС и ГЕРБ?
бива бива, ама само безмозъчна герберастия и седерастия не бива.
паралелепипед.


Което, общо казано, означава "ще ви подкрепим правителство, ако ни играете по свирката". На Корнелия много ѝ се иска(ше) да покаже, че е фактор, че тя командва бащина дружина. Вероятно в стремежа си да замаже изборния провал.

Нито един политик с повече от два грама мозък не би се хванал на такава въдица.
ДПС поне заявиха, че ще подкрепят едно правителство на ИТН бе за налагат каквито и да било изисквания.
« Последна редакция: Юни 11, 2021, 17:36:59 от паралелепипед »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7168 -: Юни 11, 2021, 14:33:43 »
Аз виждам известна разлика - аз гласувам за системни партии, които се стремят да управляват
Тепърва предстои да се види дали и доколко ГЕРБ е системна партия.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7169 -: Юни 11, 2021, 14:37:43 »
не е партия

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3598
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7170 -: Юни 11, 2021, 15:47:06 »
Удивен съм, че дружеството „Чалгафон Орловец“ ИТ.Н. се възприема като политическа партия не само от част от опростаченото население, ами и в този форум. Каква партия, бе!!!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7171 -: Юни 11, 2021, 15:59:42 »
Тепърва предстои да се види дали и доколко ГЕРБ е системна партия.

И аз така мисля.
Мернах някъде вече разсъждения върху вариантите за ГЕРБ - с Борисов отпред, с Борисов отзад и ГЕРБ разцепени.

ПП - Опа. Получи се двусмислено, но ме мързи за повече яснота.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7172 -: Юни 11, 2021, 16:02:02 »
Аз въприемам ИТН не като партия, а като политическо движение, което си е поставило определени цели. Те са ги заявили: мажоритарна система, намаляване на субсидиите, евентуално малък парламент, изборност на шерифи по места и подобни щуротии .
По подобен начин, впрочем, възприемам и ДБО - не толкова като партийна платформа, но като политическо движение за промяна на съдебната система и законност - по-скоро по пътя на Аденауер ("малка държава" с развита социална система), отколкото да речем, на Де Гол (етатистки, квазимонархически модел, налагащ върховенството на закона). Вариант на голисткия модел ни предложи ГЕРБ
« Последна редакция: Юни 11, 2021, 16:14:16 от Бонго »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7173 -: Юни 11, 2021, 16:21:06 »
Кой това, Корнелия  ли ? не съм чул/чел такива работи. Имаше друго - представяне на списък с претенции. Имаше и още нещо, много важно, според мен - гласуване ''ан блок' на БСП+ДПС+ГЕРБ. Против предложения на 'новите' партии.
Което, общо казано, означава "ще ви подкрепим правителство, ако ни играете по свирката". На Корнелия много ѝ се иска(ше) да покаже, че е фактор, че тя командва бащина дружина. Вероятно в стремежа си да замаже изборния провал.

Нито един политик с повече от два грама мозък не би се хванал на такава въдица.
ДПС поне заявиха, че ще подкрепят едно правителство на ИТН бе за налагат каквито и да било изисквания.

Аз пък мисля, че няма нищо лошо от пподкрепа срещу условия, стига те да са ясно определени и разписани. Защото "безусловна подкрепа" подкрепяща партия може да даде за какво - за обещаното "разграждане на модела" - добре, но едно управление не може да се изчерпва само с това.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7174 -: Юни 11, 2021, 16:40:53 »
Удивен съм, че дружеството „Чалгафон Орловец“ ИТ.Н. се възприема като политическа партия не само от част от опростаченото население, ами и в този форум. Каква партия, бе!!!

 :thup:
каквото хера каже, но и тя знае, че сценария не пасва и се налагат жестоки кустомизации.
зеленското може и да върви в 404 - тук дава 403
« Последна редакция: Юни 11, 2021, 16:50:11 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7175 -: Юни 11, 2021, 16:45:19 »
Не трабва ли да се изписва тъй: „Чалгафон Орловец“ и т.н.
А отговора на заглавния въпрос се повече клони към под кривата круша.  :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7176 -: Юни 11, 2021, 17:12:21 »
Аз пък мисля, че няма нищо лошо от пподкрепа срещу условия, стига те да са ясно определени и разписани. Защото "безусловна подкрепа" подкрепяща партия може да даде за какво - за обещаното "разграждане на модела" - добре, но едно управление не може да се изчерпва само с това.
"Разграждане на модела Герб" е достатъчна, дори бих казал предостатъчна задача за едно управление. Защото ще трябва да се бръкне и изчегърта навсякъде - министерства, агенции, банки дори. После идват общините ....
Колосална задача, изискваща много усилия и себеотрицание.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7177 -: Юни 11, 2021, 17:15:05 »
и чисто съдебно минало ;)
*********   ✹    *********

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7178 -: Юни 11, 2021, 17:17:59 »
Е, може да се наложи да вземем и леко поизцапано. Предстоят ред избори на принципа на по-малкото зло.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7179 -: Юни 11, 2021, 17:28:36 »
така е.
опасявам се, обаче, че две злини не правят едно добро.
*********   ✹    *********

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7180 -: Юни 11, 2021, 17:37:12 »
"Разграждане на модела Герб" е достатъчна, дори бих казал предостатъчна задача за едно управление. Защото ще трябва да се бръкне и изчегърта навсякъде - министерства, агенции, банки дори. После идват общините ....
Колосална задача, изискваща много усилия и себеотрицание.
А въпроса за природата, що не търпи празно място? Кой ще дойде на мястото на изчегъртаните, това е въпросът, дето и Хамлет не го е мислил!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7181 -: Юни 11, 2021, 17:53:31 »
Министър Кралев е раздавал пари на "правилни" НПО



Така изглежда сградата, намираща се на адреса, посочен от „Спортен клуб А-ТЕАМ“, който е получил 375 992 лв. от ММС

https://www.segabg.com/hot/category-sport/ministur-kralev-e-razdaval-pari-na-pravilni-npo

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7182 -: Юни 11, 2021, 17:53:35 »
"Разграждане на модела Герб" е достатъчна, дори бих казал предостатъчна задача за едно управление. Защото ще трябва да се бръкне и изчегърта навсякъде - министерства, агенции, банки дори. После идват общините ....
Колосална задача, изискваща много усилия и себеотрицание.
И като как с тази задача ще се заеме рехава коалиция, без особена парламентарна подкрепа или дори в малцинство, при това основната "партия" в която е девствено чиста откъм управленски опит освен на шоо? Невъзможна работа. Определено.
 :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7183 -: Юни 11, 2021, 18:09:25 »
"Разграждане на модела Герб" е достатъчна, дори бих казал предостатъчна задача за едно управление. Защото ще трябва да се бръкне и изчегърта навсякъде - министерства, агенции, банки дори. После идват общините ....
Колосална задача, изискваща много усилия и себеотрицание.

Така е. Но не може да стане за сметка на пренебрегване на управлението на държавата. "Изчегъртването" ще е бавен постепен процес, който Татяна Дончева описва перифразирайки Чърчил за борбата с нацизма, но в същото време трябват ПОЛИТИКИ в икономиката, здравеопазването и образованието. Надеждата на Корнелианците е, едно правителство, заето с изчегъртването да прокара ТЕХНИТЕ политики, ей така между другото. Но няма мандат за подобни "леви" (кавичките подсилват условността на термина) политики. Условно "левите" в НС са БСП, червените яйца на Кунева около Манолова и самата Дончева (която се е брандирала "лявоцентристка") и всеядните "патреоти". Т.е. няма мнозинство за такива политики.

А въпроса за природата, що не търпи празно място? Кой ще дойде на мястото на изчегъртаните, това е въпросът, дето и Хамлет не го е мислил!

Това е много остър въпрос, защото едно че никоя партия не може да извади такъв кадрови състав,а второ, че  читавият човешки материал е кът. 
« Последна редакция: Юни 11, 2021, 18:40:18 от Бонго »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7184 -: Юни 11, 2021, 18:27:39 »
Да, толкова лош кадрови състав е трудно да се извади. Всъщност имаше 2 - 3-ма  свестни министри.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7185 -: Юни 11, 2021, 18:35:51 »
Гласоподавателите на герб и И Т.Н. са част от проблема и нямат нищо общо с решаването му.

Гласоподавателите на БСП са част от проблема и нямат нищо общо с решаването му.

PS Научихте ли нещо от горното? Не, нали?

PPS Писаното от мен заприлича на писано от wreckage. Не мога да го докарам като неговото, но се старая. :lol:
« Последна редакция: Юни 11, 2021, 19:36:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7186 -: Юни 11, 2021, 18:39:51 »
Щом ГРОБ можеше да са партия значи всяка група хора може да са партия.Щом Борисов можеше да е премиер значи всеки един друг човек може да е премиер! :beer_:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23878
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7187 -: Юни 11, 2021, 18:42:06 »
и чисто съдебно минало ;)
Шиши ти ли си бре?
Срам не срам, ама в тази ситуация, чистото съдебно минало се явява огромен минус.
Щото прокуратурата пере и избелва, така че притежателите на индулгенции от Цацаров и Гешев, както и владетелите на ваксинационен сертификат клас ААА+++ са мноооооооооо съмнителни. :beer:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7188 -: Юни 11, 2021, 18:51:36 »
Въпросът е не да се подменят гербави калинки с "наши" или "ваши", а тотално рязане на раздута администрация.За начало - закриване на всички дублиращи се звена, след това прочистване на легиона папконосци.Първо в централна, след това в местна власт.Бактън от "административен капацитет".По-сложен е проблема с цялостна ревизия на законодателната макулатура.Боя се че ще е по-просто да напишем нови закони, а тия, с все лобистките им преходни и заключителни- в коша.
До тук дори не съм споменал ляво или дясно-просто завръщане към някаква нормалоност

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7189 -: Юни 11, 2021, 18:57:20 »
   Last Man Standing
 :th_up:

наскоро търсих в читанката "Параграф 22".
Попаднах на не това което търсих, със същото име. Някоя Паула Лайт.
https://chitanka.info/text/9229-paragraf-22
Има връзка с писанката на "Last Man Standing"
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7190 -: Юни 11, 2021, 18:58:05 »
а тотално рязане на раздута администрация.
Това след излизане/разпадане на ЕС.
Всъщност поне 1/3 от администрацията е по графата "европа иска".

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7191 -: Юни 11, 2021, 19:02:01 »
https://www.a1.bg/medien-tsentar-informatsia-za-mediite/mc/index/ma/view/infoblock_id/2999
Quote (selected)
А1 прекрати договора на ПП „Атака“ заради неплатени задължения oт над 130 000 лева, натрупани в продължение на почти 2 години
11.6.2021

От 10 юни А1 прекрати договора на ПП „Атака“ заради неплатени задължения. Задълженията им към телекома са на обща стойност над 130 000 лева, от които над 64 000 лева са дължими по договора за предоставяне на електронни съобщителни услуги. ПП „Атака“ има просрочени задължения към телекома от почти две години, преди А1 да се принуди да прекрати своите взаимоотношения с тях. Въпреки желанието и многобройните опити от страна на А1 за намиране на решение, включително подписване на споразумение за разсрочено плащане, ПП „Атака“ отказва да заплаща за ползваните услуги, което налага и прекратяването на договорните отношения.
Решението на телекома е продиктувано изцяло от бизнес причини и липсата на желание от страна на ПП „Атака“ за погасяване на натрупаните задължения. Разпространените по-рано от ПП „Атака“ твърдения не отговарят на истината и имат за цел единствено да прикрият нежеланието на организацията да уважи договорните си отношения с А1.

През последните месеци А1 направи множество опити да достигне до взаимноизгодно решение на ситуацията, но липсата на желание за комуникация и намерения за погасяване на задълженията от страна на длъжника, правят невъзможно продължаването на предоставянето на услуги от страна на телекома.

А1 ще потърси отговорност по съответния законов ред за публичните изявления и действия на ПП „Атака“.

Отговорът:
https://www.ataka.bg/
- политически саботаж, нареден от "Козяк"
- пречат на "Атака" за изборите
- А1 са измамници, чужди капиталисти, които огрвабват честните български граждани

 :crying_with_laughter-3302:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7192 -: Юни 11, 2021, 19:03:51 »
Това с рязането на администрация е добре, но в тия географски ширини и левеещо население не става.

То и болници требе да се закриват и вузове и Марици и БДЖ и какво ли още не,което носи само загуба.

Ама тва означава стотици хиляди на улицата.

Затова нашия път е предопределен- средиземноморско прасе тип Гърция, Испания, Италия или Португалия

 :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7193 -: Юни 11, 2021, 19:13:08 »
Затова нашия път е предопределен- средиземноморско прасе тип Гърция, Испания, Италия или Португалия
Ще видим какво ще говориш след предстоящото бууум. А то ще е скоро.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7194 -: Юни 11, 2021, 19:16:49 »
преструйтурирането не значи автоматично закриване на болници или бдж.Напротив- бих приел стандарт всеки да получава неотложна медицинска помощ в рамките на 30 минути0 независимо дали е в планинско село или вна жълтите павета.Покрах короната излязага данни за географското разпределение на леглата-докато гледаме на правото на живот като на търговска услуга концентрацията на "легла" естествено се струпва в платежоспособните анклави, другит-кучета ги яли.
Мариците накрая ще затворим.
БДЖ е основна инфраструктура.Много по-важна от "магистралите" му.Що е в такъв батак е въпрос не за Кьовеши, а за китайски прокурор.
"Левеещо" и администрация....да изясним, истинският ляв е за ограничаване на Държавата с тенденция за нехното отпадане.Съветският и постсъветски модели на централизирана и организирана в каста чиновническа прослойка , при постсъветският)постсталинистки) модел - и без периодичното провеждане на "чистки"(всъщност това са и сталиновите "чистки" и Културната на Мао- опит от "върха" да прочистват бюрокрацията, която пък в милитаризираният и централизиран съветски модел е склонна към разрастване до самосгромолясване) ни докараха до гюбрето ГЕРБ

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7195 -: Юни 11, 2021, 19:21:11 »
БДЖ е основна инфраструктура.Много по-важна от "магистралите" му.Що е в такъв батак е въпрос не за Кьовеши, а за китайски прокурор.
Така си е. Ето това е въпрос на ПОЛИТИКА, защото ГЕРБ ясно фаворитизираха пътните превози пред ЖП. които оставиха на саморазлагане.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7196 -: Юни 11, 2021, 19:28:46 »
Въпросът е не да се подменят гербави калинки с "наши" или "ваши", а тотално рязане на раздута администрация.
Силно подкрепям, но няма да стане, армията нищоправещи чиновници, са опората на всяка власт.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7197 -: Юни 11, 2021, 19:33:27 »
не опора-те са властта.От "слуги на народа" народът е превърнат в стадо за стригане и доене.чат-пат и заколение.С пъти повече от тоталитарната Държава самия дизайн на модела предполага калинкизация и корупция.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7198 -: Юни 11, 2021, 19:39:26 »
А пощите? Гигантски сгради от бетон и мрамор,където бачкат некви лелки.Всичко мирише на як мухъл.

Здравна система гълтаща милиарди и на изхода най-измиращото население в целия свят.

Но щом ЕС е готов да киха милиарди евра за това какво пък?

Гърците така си живеят от стотици години.....

 :popcorn:




Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7199 -: Юни 11, 2021, 19:41:01 »
и не чакайте Европа да ни "оправя" Самият факт че стокиращата ни кухарка е еврокомисар по дигатилизацията на ЕС е показателен .
Но се оказва че няма значима партия която изобщо да осъзнава проблема.Стани да седна и Месията не са решение.