Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1869867 пъти)

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8520 -: Юни 22, 2021, 16:05:27 »
и досега слагаха черен списък на чужди кучи синове, но в случая заявяват че ще ударят и свързани с тяг лица.Инак како се получаваше- гони Костов десет души, слага им забрана да влизат за десет години, но Миша Чорни и Ершов си въртят бизнеса у нас безпрепятствено.Същото е и в САЩ-нарочили някой, пука му че не можел да влиза в САЩ-доларите му си циркулират безпрепятствено.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8521 -: Юни 22, 2021, 16:29:40 »
:smokin:

Ти... сериозно ли?  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8522 -: Юни 22, 2021, 16:31:07 »
гони Костов десет души, слага им забрана да влизат за десет години, но Миша Чорни и Ершов си въртят бизнеса у нас безпрепятствено

Ma, Иван Костов борец с корупцията ли се води? Жив да не бях!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8523 -: Юни 22, 2021, 16:34:29 »
Аз не съм против демокрацията да е скъпо удоволствие на далечни места. Който иска да си я практикува там, да си плаща за удоволствието. Безплатно у дома, на чужбина безплатно на българска територия (консулства и посолства), оттам нататък бананите с пари. Щото те и боровинките в гората са без пари, ама народът предпочита Женския пазар пред мечките.

Различните страни го решават по различен начин.

Португалците са в избирателните списъци, независимо къде по света живеят и, ако са извън страната, гласуват по пощата. За отделен избирателен район(и)

Британските граждани, които живеят извън страната, имат право да гласуват по пощата до 15 години след напускането на територията, като гласът им се брои в последния изборателен район, в който са имали регистрация. Има планове това ограничение да отпадне, но за момента положението е такова.

Гърците май могат да гласуват само в Гърция.

Засега българското законодателство не предвижда ограничения на правото на българските граждани да гласуват, независимо къде живеят.
Напредването на технологиите дава възможност за по-лесно решаване на тия въпроси, ма сичко е до законодателна уредба.

Със сигурност няма да има вариант, при който всички да са доволни.

На мен най-справедливо ми изглежда отделянето на специален район(и) чужбина с 6 депутата (2.5% от 240), приема се, че експатският вот е толкова, независимо дали всъщност е 1% или 10% от подадените гласове и драмата спира.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8524 -: Юни 22, 2021, 16:44:29 »
Проблем да гласуват българите в чужбина - нямам. Интересни ми са тия с двойното гражданство.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8525 -: Юни 22, 2021, 16:50:19 »
Интересни ми са тия с двойното гражданство.

Мдаа. Щото при получаване на гражданство полагат клетва или подписват декларации за вярност към новата си родина. Това е стандартна практика. Но няма  и логика да похарчиш един самосвал пари да вземеш нечие гражданство, а после да се напиняш да гласуваш за български избори.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8526 -: Юни 22, 2021, 17:39:24 »
Така че явно отношенията и доверието между САЩ и България са паднали значително. Нема как да влезеш на територията на посолството без проверки, сега.  :smokin:
Последно ми се наложи да влизам в консулството на САЩ в Монреал през 1999-та. Проверките бяха такива, че можеш да си помислиш, че е посолството на Северна Корея и вътре е Ким Чен Ир най-малко, по долни гащи! Не знам дали беше от недоверието между САЩ и Канада.
Виж, на границата нямаше никакви въпроси, минавеше една двойка митничар и гранчар, надничаха с едно око в тапиите.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8527 -: Юни 22, 2021, 17:48:23 »
Не е затова.През 80-те години  на 20 век мюсюлманите подеха кампания за удари по американски и израелски посолства по целия свят.Случаите са безчет.

Отначало тон даде Хомейни, после и Осама...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8528 -: Юни 22, 2021, 17:55:06 »
Не знам дали беше от недоверието между САЩ и Канада.

Има такова. Даже в South Park ставаше въпрос за него.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8529 -: Юни 22, 2021, 18:46:03 »
Quote (selected)
Има ли шанс здравеопазването у нас да направи стратегически скок?
....
Погрешно е здравната система да се разглежда като държавен разход, администрация или социално подпомагане, тъй като тя може да носи приходи и печалба по отношение на държавния бюджет, заяви служебният здравен министър д-р Стойчо Кацаров, който също взе участие във форума. „Ако ние сме достатъчно умни да разберем, че здравната система е икономика и трябва да се развива като такава, страната, освен по-добри здравни грижи, може да си осигурява и по-добри приходи“, каза министърът.
https://www.manager.bg/obshchestvo/ima-li-shans-zdraveopazvaneto-u-nas-da-napravi-strategicheski-skok
Начи, всичките тия по делегатския списък;
Бой, @бане и плитко заравяне.
Кат се сетиш за тях ги изравяш и пак предната програма!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8530 -: Юни 22, 2021, 18:49:59 »
https://www.manager.bg/obshchestvo/ima-li-shans-zdraveopazvaneto-u-nas-da-napravi-strategicheski-skok
Начи, всичките тия по делегатския списък;
Бой, @бане и плитко заравяне.
Кат се сетиш за тях ги изравяш и пак предната програма!

Здравната система е икономика в няква много разтеглива дефиниция на понятието.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8531 -: Юни 22, 2021, 18:52:01 »
Тоя е формен дебил.
ДА каже кога да мина да ми завие ф амбалажна артия кило здраве  :smokin:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8532 -: Юни 22, 2021, 18:59:53 »
Явно чиляка си мисли, че сме САЩ .Да ама не.Онова е тотално друг  манталитет нямащ нищо общо дори с европейския камо ли с нас.

Зад Океана здравето наистина в бизнес.Но там всичко е бизнес.Затова са бягали от Европа.


Там само за различни хапчета за заспиване и нерви се харчат около половин трилион долара на година.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8533 -: Юни 22, 2021, 19:02:35 »
Тоя е формен дебил.

Министъра имаш предвид, нали? Верно е дебил. Начи той иска държавата да печи от болестите на хората вместо да инвестира в икономиката, откъдето ще изкара много повече да дава за здраве. Щото е по-лесно. Я плати на тая болница 100 000 кинта, за да получиш добро здраве. Либерални олигофрени.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8534 -: Юни 22, 2021, 19:32:39 »
Quote (selected)
Завръщането на Борисов в Европа минава през Скопие
Бившият премиер вижда шанс да се понрави на западните ни партньори като преобърне досегашната си позиция за Северна Македония
https://www.segabg.com/category-observer/zavrushtaneto-na-borisov-evropa-minava-prez-skopie
Има ли изненадани?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8535 -: Юни 22, 2021, 19:53:34 »
Завалията, дали и той като феновете си смята, че либерастията го люби, тачи и милее за ньега, щот ноо уникатен?
Последен ще разбере нещастника, какво го чака.
 :sniperer:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8536 -: Юни 22, 2021, 19:57:04 »
Quote (selected)
Най-общо мога да очертая три основни сюжета, около които няма да имаме отговор до самите избори. Разбира се, най-интересната битка ще е тази за първото място, като разликата между ГЕРБ-СДС и “Има такъв народ” наистина е минимална. Ако на предните избори на 4 април знаехме кой ще победи, но не и кой ще управлява, сега знаем кой ще управлява, но не и кой ще победи.
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/dimitr-ganev-na-4-april-znaekhme-koy-shche-pobedi-no-ne-i-koy-shche-upravlyava-sega-e-obratnoto
Не знам какво пият тия, ама не бих отказал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8537 -: Юни 22, 2021, 19:57:38 »
Нормален човек не би трябвало да храни илюзии.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8538 -: Юни 22, 2021, 20:09:31 »
Естествено, че медицината е икономика. Съседна Турция е един пример. От медицински туризъм приходите са над 600 млн. долара. Турските болници и у нас, и в Македония и навсякъде - са икономика. Но Кацаров има и нещо друго предвид:
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ministr-kacarov-do-momenta-visokite-tehnologii-bya/
Quote (selected)
“Здравеопазването е икономика и трябва да се развива като такава. Освен по-добър достъп до навременни, качествени и ефективни здравни грижи за всички български граждани, то може да осигурява и по-добри приходи. Не трябва да бъде разглеждано като държавен разход, като администрация или вид форма на социално подпомагане, а като икономическа дейност, която може да носи дори печалба към държавния бюджет”. Това заяви министърът на здравеопазването д-р Стойчо Кацаров по време на дискусията „Инвестициите в здравеопазването“.

“Нивото на здравната система зависи от човешкия потенциал. От полза на цялото общество е той да бъде развиван и организиран правилно”, допълни министърът. Той подчерта, че е важно всички усилия на здравната система да бъдат насочени към повишаване качеството и продължителността на живота у нас. „До момента високите технологии бяха компютрите и софтуерът. Оттук нататък високите технологии ще са в медицината“, отбеляза д-р Кацаров и добави, че това ще промени стандарта на живот на хората. Като пример той посочи ваксините срещу COVID-19, които бяха разработени благодарение на новите технологии.

Последните думи за Ковид идат съвсем скоро, след като стана ясно, че и у нас вече има разработена ваксина, но вече четвърти месец чака финансиране за клинични изследвания.
Дори и да ги получи, шансовете тя да бъде пусната в производство са почти нулеви. 

България е една от малкото държави , в които е господстващо мнението, че медицината са някаква форма на благотворителност, а един лекар трябва да получава колкото една шивачка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8539 -: Юни 22, 2021, 20:11:10 »
Quote (selected)
Не знам какво пият тия, ама не бих отказал.
Ммм, не се впечатлявай от питието. пият черпане.
Твай!
п.с.
тва момче е сравнително прилично като профи, другият е ...абе един с брадичка катинарче и неговата агенция е сравнително добре, макар че си се черпят - и те ора!
Другите агенции съм ги отписал.
Предсказанието за къндисване на чалгаря за по широка подкрепа и съставяне на правителство го дъвчем тук достатъчно, за да го правим пак и пак и пак...наново.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8540 -: Юни 22, 2021, 20:21:23 »
Quote (selected)
България е една от малкото държави , в които е господстващо мнението, че медицината са някаква форма на благотворителност, а един лекар трябва да получава, колкото една шивачка.
Пак спекулираш, но пусто не си водя тотални записки от форумите, а трябва.
Нищо, сега ще трябва да приемеш на доверие попръжнята ми към един млад, току що завършил дихател - медик!
Още не изтрезнял от напоркването си след дипломирането и се изцепи из оня форум /по памет/:
"...и сега е време чичко доктор, да гребе с пълни шепи паричките на другите, щото може и гладен да стоиш, но без здраве...".
Опитах да го спра с охлаждането да почака поне да си създаде клиентела от лумпени, които да дере, но той си продължи се в горния дух.
Банна ме онаа овца Сибил. Нищо!
Бях вече свикнал и подготвен.
п.с.Бонго, дали знаеш кои от шефовете на болници са милионери?
Дали знаеш кои от частните лекари са милионери?
Дали знаеш, как върви източването на касата?
Преди да ми отговориш, пак да напомня - около мен в блицката рода има шест хабилитирани доктори от различни нива и един GP.
Та съобразявай де.
П.п.с. знам долу горе и кой какъв му е материалния статус
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8541 -: Юни 22, 2021, 20:22:07 »
Ние може и да побутваме, да пророкуваме, ама сме аджамии.
Срамота такива "профита"да обясняват че знаят кой щял да управлява, ама не е сигурно.
Славчо няма голям избор, първи или втори ще трябва поне да предложи някакъв кабинет не като предния път.
Тогава ( това така ми го сведоха звездите ) всички даже и ГЕРБ ще са "за" само да се махне сегашния служебен кабинет.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8542 -: Юни 22, 2021, 20:27:00 »
Quote (selected)
Тогава ( това така ми го сведоха звездите ) всички даже и ГЕРБ ще са "за" само да се махне сегашния служебен кабинет.
Ми ако се окаже, че служебния е гръбнакът на редовния?
Щот дали го виждаш Тошку, кат министер неккъф, където и да е, дори и на културата.
Нищо, че там нивото бе смъкнато до Веждювуту.
Ко прайм тогава с рамото на герп?
п.с. не, че го отричам де, писал съм го - тази пасмина ще е готова да изяде жив мутрю, стига да си спаси задника.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8543 -: Юни 22, 2021, 20:27:33 »
То ще е интересно ако в новия парламент се предложи служебното правителство да продължи като редовно. Само с 2-3 заменки да кажем, ако се предложат и приемат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8544 -: Юни 22, 2021, 20:31:58 »
То ще е интересно ако в новия парламент се предложи служебното правителство да продължи като редовно. Само с 2-3 заменки да кажем, ако се предложат и приемат.
Няма да е лошо, но 2-3 министерства няма да удовлетворят апетита на хората в ИТН.
Пък Тошко кво Муй?
Един такъв типаж ни стана първият избран президент, сега след 30 години дебилизация едно министерство ли ще му се опъне?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8545 -: Юни 22, 2021, 20:37:52 »
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/dimitr-ganev-na-4-april-znaekhme-koy-shche-pobedi-no-ne-i-koy-shche-upravlyava-sega-e-obratnoto
Не знам какво пият тия, ама не бих отказал.
Не ти трябва.
А иначе матряла бъка от манипулации и неточности.
Първо Ако чалгарите предложат правителстви то ще бъде избрано с гласовете на ГЕРБ и ДПС.
БСП няма защо да се набутва в таквази авантюра без коалиционно споразумение.

Виж за герперите тва е последен шанс. Да се задържат на повърхността. И ще го използват.
 
Второ има два варианта и това са правителство на Радев, тоест гласуване на служебното евентуално с козметични промени като "редовно" или правителство на Слафчу.
Второто освен доста по ниското доверие ще е без парламентарна подкрепа. Тва че герперите са гласували за при назначаването му съфсем не значи че нема сабитират каквото могат, а те ще могат доста. Освен това слафчу ще стане заложник на Доган, а ако има признат майстор в извиване на ръце и други издатини това е той. Тоест тва правителство ще съществува само докато поотшуми антибоковата истерия и после ще го гътнат, барабар с окепазените чалгари.
Виж правителство на Радев ще се радва на комфортна парламентарна подкрепа. На обществена се радва и в момента.

Единствения разумен довод да се пробват с "тяхно" правителство е ако чалгарите искат освен депутатски да продадът и министерски места.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8546 -: Юни 22, 2021, 20:38:47 »
Quote (selected)
Един такъв типаж ни стана първият избран президент, сега след 30 години дебилизация едно министерство ли ще му се опъне?
Този, фарсовия типаж, е доста по в час /друго не бих употребил за краткост/, от селяндурина за който говориш.
Не го виждам като реален изпълнител, да седи и той като шефа си в сянка и да дърпа конците - може би.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8547 -: Юни 22, 2021, 20:48:35 »
Много ще станат дърпачите, Тошко, Славчо, Ахмедчо...
Колкото и да спазват субординацията по сарая ще станат на кълбо.
« Последна редакция: Юни 22, 2021, 20:54:42 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8548 -: Юни 22, 2021, 20:51:41 »
Натам върви светът друже - напълни се с дизайнери, социални антрополози, инфлуенсъри/ки, дърпачи...обикновените пидали вече са рядкост.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8549 -: Юни 22, 2021, 20:54:10 »
Да, заплетеното кълбо в разновидност кадаиф висша ценност на думокрацията. :ok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8550 -: Юни 22, 2021, 20:56:24 »
Още не изтрезнял от напоркването си след дипломирането и се изцепи из оня форум /по памет/:
"...и сега е време чичко доктор, да гребе с пълни шепи паричките на другите, щото може и гладен да стоиш, но без здраве...".
Опитах да го спра с охлаждането да почака поне да си създаде клиентела от лумпени, които да дере, но той си продължи се в горния дух.
Банна ме онаа овца Сибил. Нищо!
Бях вече свикнал и подготвен.
п.с.Бонго, дали знаеш кои от шефовете на болници са милионери?
Дали знаеш кои от частните лекари са милионери?

Няма лошо да стават милионери шефовете на болниците, че и изтъкнати специалисти, стига това да става по един законен и системен начин, който да съхранява и подобрява здравето на нацията. Защо да има зърнопроиводители - милионери, а да няма шефове на болници? Защо трябва да има търговци - милионери, а не лекари?
Да вземем  проф. д-р Генчо Начев, директора на "Св. Екатерина", 2019 г. - годишна заплата 114 000 лв. Но още 310 000 лв. - от стопанската дейност на болницата. Тук вече въпросът е не да няма стопанска дейност, а каква да е тя. Напр. трансплантациите в "Лозенец" са 'стопанска дейност", която е напълно резонна. Проблемът е, че е вървяла търговия на органи , а не в самите трансплантации на чужденци, които са платили на болницата за медицинската услуга.
Същото впрочем се отнася и до научни работници с изобретения и - едно време им казваха "рационализации". Те трябва да печелят от своите постижения.
Здравеопазване, наука и образование трябва да бъдат издигнати в култ.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8551 -: Юни 22, 2021, 21:00:12 »
Quote (selected)
Напр. трансплантациите в "Лозенец" са 'стопанска дейност", която е напълно резонна. Проблемът е, че е вървяла търговия на органи ,
Не се ли сещаш че ако беше само законна дейност нямаше да има такъв наплив и съответно такива печалби?
Ще трябва да научиш разликата между резон и резонация, че последното отекна по целия свят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8552 -: Юни 22, 2021, 21:03:38 »
Quote (selected)
Посланик Елеонора Митрофанова и Георги Гергов поднесоха цветя пред паметника на загиналите във ВОВ съветски войници
https://pogled.info/bulgarski/poslanik-eleonora-mitrofanova-i-georgi-gergov-podnesoha-tsvetya-pred-pametnika-na-zaginalite-vav-vov-savetski-voinitsi.131017

Липсва ми инфо Нинова и Мустафата дали са положили цветя пред паметника на амерканските летци?
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8553 -: Юни 22, 2021, 21:09:57 »
Quote (selected)
Здравеопазване, наука и образование трябва да бъдат издигнати в култ.
ОК, този път ще пусня кряй себе си правенето, че не си ме разбрал.
Директорът е мениджър, той може да получава такава заплата - що не, но не той е в гилдията на докторите водещата фигура, а специалиста, който прави трансплантациите, в този смисъл бих приел за нормално специалиста с  уникалните ръце и умения да е милионерът в съответната болница, не мениджъра. Но - мениджърът Е. Той Е!
Това е. Сбъркана система.
За да не доказвам с носене на вода от девет дола - айде виж как е по краварско.
И не само - последните десет години от трудовата ми кариера минаха в частна компания, в която собственикът получаваше сумарно заплата и дивидент по малко от други четирима водещи специалисти /ония ДМС разбира се/.
И до края на кариерата си не можех да повярвам, че това е така, но - така се оказа!
Също би ткрябвало да е в науката - е ли така?
Едва ли.
Образованието?
Цялата система на образованието ни е с една цел - натикване на поколението към частните уроци.
И т.н.
Викаш - трябва!
Да, ама не е!
Завършвам с лекарите милионери - имплантиращи силикон.
Е?
Здравеопазване, та дрънка!
Лудият и зелника.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8554 -: Юни 22, 2021, 21:10:06 »
Българската здравна система е БУЛШИТ.

България води абсолютни всякакви  класации за инфаркти,инсулти, раци и въобще умирания.Тая система произвежда трупове както се видя и в Сливен тия дни.Пет дни лежиш с перитонит.Тия са касапи.

Дайнов отдавна провидя всичко....

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8555 -: Юни 22, 2021, 21:11:27 »
Здравеопазване, наука и образование трябва да бъдат издигнати в култ.

Да, когато, поне що се отнася до здравеопазването, почнат да се прилагат онези критерии за професионализъм и отговорност, които се прилагат, например във Франция, Швейцария и Англия, както и всъщност почти в цяла Западна Европа.






Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8556 -: Юни 22, 2021, 21:14:25 »
Да, когато, поне що се отнася до здравеопазването, почнат да се прилагат онези критерии за професионализъм и отговорност, които се прилагат, например във Франция, Швейцария и Англия, както и всъщност почти в цяла Западна Европа.
Тва се убави приказки ангро, ама Китай се справи с коронакризата. За разлика от Франция, Англия ......

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8557 -: Юни 22, 2021, 21:15:43 »
ОК, този път ще пусня кряй себе си правенето, че не си ме разбрал.
Директорът е мениджър, той може да получава такава заплата - що не, но не той е в гилдията на докторите водещата фигура, а специалиста, който прави трансплантациите, в този смисъл бих приел за нормално специалиста с  уникалните ръце и умения да е милионерът в съответната болница, не мениджъра. Но - мениджърът Е. Той Е!
Това е. Сбъркана система.

Бих спорил.

При съвременните технологии, да речем за микроинвазивна хирургия, тряат много усилия, за да прецакаш апаратурата, която е създадена и настроена да свърши максимална работа и да е аксимално дуракоустойчива.

Мениджърът също си заслужава парите, ако е успял да осигури на болницата онова оборудване, което да помага на лекарите, да пести клинично време и да носи още приходи, които след тва и да се реинвестират.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8558 -: Юни 22, 2021, 21:16:22 »
Не се ли сещаш че ако беше само законна дейност нямаше да има такъв наплив и съответно такива печалби?
Ще трябва да научиш разликата между резон и резонация, че последното отекна по целия свят.

Подобно на много други въпроси, започващи с "ако беше", отговорът е "Може би, а може би не".
И все пак не е ли интересно, че докато Узунов помогнал на своя приятел митничар за чернодробна трансплантация в Швейцария, у нас главният секретар на МС предредил за чернодробна трансплантация трима човека (май бяха) в същата "Лозенец"? Това е въпросът с донорството у нас, който придава допълнителни щрихи към проблемите със здравеопазването у нас. Ти , напр. кога даде кръв за последен път? Дали имаш донорска карта изобщо не питам, защото не искам да ме засипете с твърдения, че ще ви уморят щом влезете в болница само и само да ви отмъкнат органите. 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8559 -: Юни 22, 2021, 21:17:19 »
Тва се убави приказки ангро, ама Китай се справи с коронакризата. За разлика от Франция, Англия ......

Ма спрете да ме обърквате - има ли, няма ли коронавирус изобщо, че да се справи някой с него.

Нищо не знам за медицината в Китай, сигурно е ефективна.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8560 -: Юни 22, 2021, 21:20:04 »
9 пъти, но наистина от последното мина доста време.
Скоро като почна дигам кръвно сигурно пак ще дам.
Quote (selected)
Подобно на много други въпроси, започващи с "ако беше", отговорът е "Може би, а може би не".
Типичен бонговизъм.
Идвали са защото е можело незаконно да се промушат.
Ако ги караха по закон такива трансплантации нямаше да се случат, нямаше да има и палтени пари.
Няма да коментирам добър или лош е закона.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8561 -: Юни 22, 2021, 21:20:31 »
Подобно на много други въпроси, започващи с "ако беше", отговорът е "Може би, а може би не".
И все пак не е ли интересно, че докато Узунов помогнал на своя приятел митничар за чернодробна трансплантация в Швейцария, у нас главният секретар на МС предредил за чернодробна трансплантация трима човека (май бяха) в същата "Лозенец"? Това е въпросът с донорството у нас, който придава допълнителни щрихи към проблемите със здравеопазването у нас. Ти , напр. кога даде кръв за последен път? Дали имаш донорска карта изобщо не питам, защото не искам да ме засипете с твърдения, че ще ви уморят щом влезете в болница само и само да ви отмъкнат органите.
Проблема с незаконните трансплантации си е точно проблем на менидмънта, който не е създал изискуемите по закон правила.
 
А тва с кръводаряването си е създаден от системата проблем. Не може да ти искат пари като влезеш в кабинет в болница за квото и да е, а даването на кръв да е безплатно. Не казвам да се плаща, но могат да ти издадът например карта дето ти покрива всечки мед разходи.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8562 -: Юни 22, 2021, 21:23:08 »
Най-вероятно китайската медицина е бая ефективна при смъртност от около 7 промила.

В България преди пандемията беше 15.На трето място в света след Лесото и Украйна.В Лесото има много СПИН а за Украйна всичко е ясно...

В България фактически няма профилактика.Отиваш в болница за да си умреш...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8563 -: Юни 22, 2021, 21:23:17 »
Като те набодат с игли като таралеж... . За китайците това.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8564 -: Юни 22, 2021, 21:24:40 »
не е точно безплатно.Преди братята висяга пред окръжна и чакаха отчаяни роднни за да продадат банка кръв, сега чувам че от центъра направо ти предлагат да се свържат с донор и да уредят въпроса (срещу такса под масата)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8565 -: Юни 22, 2021, 21:25:21 »
Това е интересно!
Може ли с иглотерапия да са умътвявали вируса?
Да боднат всяко вирусче на шиш? :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8566 -: Юни 22, 2021, 21:25:58 »
Не се ли сещаш че ако беше само законна дейност нямаше да има такъв наплив и съответно такива печалби?
Ще трябва да научиш разликата между резон и резонация, че последното отекна по целия свят.
Буратино, ние с 67-и оставихме напълно законно и морално към 25 хиляди долара в Белорус. Има такъв наплив, че не можеш да се вредиш! И това е една от клиниките, а те са доста. Без да броим дребните вложения в други клиники, които бяха просто за удобство и скорост. При това без да пререждаш туземните болни, просто те плащат с картата си за държавна застраховка, а ние с кредитната си карта. При това ние сме тривиален случай, импланти зъбни, никакви сложности, малко метал и керамика. Но има народ за инвитро, има народ за всякакви операции, пак по стандартния ред. Говорим си с домакина, който чака бебе. Колко време трябва за среща с гинеколог? А, сега както е бременна жена ми, до два дни ако не е спешно, ако е спешно до 15 минути в болницата. А ако не е бременна? Ами тогава може да се затегне, до седмица, но не повече! Ела ми, ела ми, на мен ми трябват от шест до осем месеца с препоръка от личния ми лекар. (Верно, не съм бременна  :tongue_: ).

Клиниката е част от голяма организация, която предоставя също настаняване, превоз, билети за цирк, достъп до други доктори, физиотерапия, разходки, абе каквото ти дойде наум, "все прихоти за ваши деньги". Както разбираш, тези пари остават в Беларус. Все ще се излъже медицинско туристо да си купи я дървена мечка, я кожено палто, я нова чанта, я лекарства за запас, я набор рисувани лъжици. А и требе да яде през времето на пребиваването си, ресторанти под път и над път. Пак всичките пари остават в Беларус.

Някъде четох, че годишно през беларуската медицинска система минават 600 хиляди медицински туристи. Всички на практика ги кара Белавия. Това са милион и двеста хиляди самолетни билета за начало. Нататък смятай таксита, посрещачи, настаняване, манджа, сувенири, посещения на театри, кина, циркове, казина, магазини. И това преди да са стигнали до докторите. А докторите си знаят работата, ще посъветват какво ОЩЕ би било добре да се направи, провери, закрепи. Скоростта на работа на лабораториите и тестовете дават възможност за много екстри дори при извънредно кратко посещение. Това Е индустрия и сериозно предполагам, че организаторите й са милионери най-малко. Държавата гледа да не пречи в никакъв случай. И визовите закони са направени за краткосрочни посещения безпроблемно, и летището говори на всички езици, на които ти требе, и милицията няма проблеми със скоротечната регистрация. Така се пълни бюджет, тихо, кротко и без шум и паника.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8567 -: Юни 22, 2021, 21:27:26 »
Директорът е мениджър, той може да получава такава заплата - що не, но не той е в гилдията на докторите водещата фигура, а специалиста, който прави трансплантациите, в този смисъл бих приел за нормално специалиста с  уникалните ръце и умения да е милионерът в съответната болница, не мениджъра. Но - мениджърът Е. Той Е!

В случая с проф. Начев бих оспорил тази позиция. Аз ехокардиограма, Доплер и ангиография си правя в частната "Сити Клиник", но винаги ходя при Начев да ги "разчете", т.е. за второ мнение. И си плащам и нито за миг не съм съжалил за парите. Веднъж ми спести излишен стенд, вторият път пък предложи операция, която се оказа належаща. Те така както е "само мениджър".

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8568 -: Юни 22, 2021, 21:30:41 »
Куба(чиито лекари обучавахме и чиято система изграждагме) печели сериозни пари от медицина.Но не от своите граждани.а не говорим че вместо "интербригадисти" в момента лекарите са и "меката сила"////и има три ваксини за ковид.....и спря Ебола...И няма проблем със здравеопазване....

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8569 -: Юни 22, 2021, 21:32:36 »
Quote (selected)
а даването на кръв да е безплатно.
Ххаахх...ама вие май скоро не сте минавали през главен вход на болница, или поне сте били доста улисани, та не сте чували и виждали прилепващите се до всеки мургави братя с характерния сленг - "нужда от кръф..?"
Всичко е пари, дори и нищото и то е пари, щото ако беше само това да се плаща за нещо - ОК, ама у нашенско често си и плащаш, без да получиш. Или поне трябва да си плащаш два, три пъти...и на този и на онзи.След като си си платил или плащал цял живот.
Сред най близките ми роднини, трима починаха в елитни столични болници и за двама от тях се платиха "консумативи" куп пари или нещо такова го формулираха, в крайна сметка за да правят операция на хора с единия крак в гроба. Смънках протоколно нещо от сорта "само ще им скъсят живота", но бях препариран от професионалисти, че най малкото ще им облекчат края!
Облекчиха джобовете на близките.
Безплатно викате. Трябва викате.
Ма верно, кво пиете?
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8570 -: Юни 22, 2021, 21:33:27 »
Лозенец е криминална история.Извършвани са транспалнтации от живи донори в нарушение на закона.Но дори и да променим закона-при чакащи гиляди за трансплантация унас са "обслужвани" платежоспособни чужденци.Факт.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8571 -: Юни 22, 2021, 21:34:28 »
Уф, докато се трудя с дълги постове ласт ме е изпреварил.
Да, най пресният ми спомен е от там, но не са само там.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8572 -: Юни 22, 2021, 21:35:15 »
към 25 хиляди долара

канадски?  :t1815:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8573 -: Юни 22, 2021, 21:37:52 »
канадски?  :t1815:
Да, мързи ме да ги смятам.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8574 -: Юни 22, 2021, 21:38:02 »
Що се отнася до служебните  и очакванията с които ги товарите- да го кажа за енти път- това не са хора с чисти ръце, хладен ум и горещо сърце.Чакате някой по-корав от Баце да го срази.Следващият Крали Марко.Муса Кеседжи.Това не е моето правителство, а окупационна комендатура.

При все че с удоволствие бих гледал Шиши обесен на муцуната на коня на Царя, а за баланс на масите-Боце да виси под опашката, но тия не са.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8575 -: Юни 22, 2021, 21:44:31 »
Quote (selected)
Това не е моето правителство, а окупационна комендатура.
Тоя разговор може да бъде продължен колега, но едва след изясняване на твоето виждане - вярваш ли, че промени ф мамковината могат да станат само с еволюция и като подвъпрос - плебса дали ще е доволен/приел, че промяната е настъпила и на него самият /плебса/ също ще му мине еретичната мисъл, че и той тряа се промени?
Ф смисъл, да краде, мами, мърси и т.н. по малко?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8576 -: Юни 22, 2021, 21:49:23 »
значи еничари да бъдат заменени с кърдаалии не е промяна

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8577 -: Юни 22, 2021, 21:53:22 »
затова изборът ми е да отида за гъби .

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8578 -: Юни 22, 2021, 21:55:01 »
Допреди няколко години  два пъти ежегодно съм ходил да дарявам кръв в продължение на може би петнайсетина години. Имам цяла една папка с удостоверения. Само веднъж досега са ни искали в АГ на МА за снахата. 

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8579 -: Юни 22, 2021, 21:55:09 »
Всъщност Бочко е пътник.Няма шансове освен ако чалгарите не направят някоя глупост.
Разбира се процеса ще привърши не сега, а след пълен цикъл избори. ПМП :smokin: Тоест след около 4-5 години :smokin: