Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1869471 пъти)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8580 -: Юни 22, 2021, 21:56:58 »
у нас главният секретар на МС предредил за чернодробна трансплантация трима човека (май бяха) в същата "Лозенец"?
Само отчасти е така. Наистина е имало пред него за тази трансплантация, но е трябвало да се направи (на другия) във ВМА. Вместо това е направена в Правителствена. Очевидно не е от директора. А за бъбречните трансплантации резултатът е след проверка искана от хората в Правителствена. Просто и Стойчо е дошъл със списък за мокри поръчки и действа с каквито методи намери. А иначе в Турция тези бъбречни трансплантации намалели последните години....
Апропо и в клиниката на Чирков правеха такива трансплантации на бъбреци, на чужденци, по времето, когато Стойчо беше редовен здравен зам. министър...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8581 -: Юни 22, 2021, 22:00:31 »
Quote (selected)
значи еничари да бъдат заменени с кърдаалии не е промяна
Не е.
Са дай по същество - вярваш ли, че ония двамата дето ги тури да балансират коня, биха се отказали сами?
Айде, за тях - ясно, особено ако подозират кво ги чака, а крепачите им?
Засрамени ще се свият до фустите на жените си и ще оставят мамковината да си отдъхне?
Или цялата правосъдна система ще се смили над същият този плебс и ще се активира, щот се поизмъчиха орицата, дай да ги подпрем?
Или някой друг - кравари, китайци, руснаци или квит са там ще се смили над нас?
Е!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8582 -: Юни 22, 2021, 22:02:14 »
Пълен процес за регенерация на боковизацията не е решение.За съжаление това, което съм написал и преди седем години за следващите трихсет все още е валидно

Няма идеи.Приемам че съм башка луд и съм си нация от един човек, но освен персонални и спорове за миналото-няма национален разказ за бъдещето(напоследък масово се използва това съчетание, макар че го ползвам без претенции от поне петнайсет години във форума)Или-как да имаш национална доктрина като нямаш консенсус какво е българска нация(май 2004-2005 -2006 задавах тоя въпрос за целеполагането).Което , отчитайки идейното зацикляне , не предвещава развитие.За нас е краят на Историята.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8583 -: Юни 22, 2021, 22:04:42 »
За нас е краят на Историята.

Тва трагедия ли е за човечеството?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8584 -: Юни 22, 2021, 22:05:18 »

Quote (selected)
За нас е краят на Историята.
Абе аватара ти дава известни надежди, нооо...да спрем до тук.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8585 -: Юни 22, 2021, 22:05:37 »
двамата са достатъчни за баланс в символната композиция.Да не говорим от необгодимостта от свръхширокоъгълен обектив.Та джузепе- символите са важни.Спестяват монографии.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8586 -: Юни 22, 2021, 22:08:20 »
Quote (selected)
двамата са достатъчни за баланс в символната композиция.
Съгласен, с некво смътно чувство за непълнота, нооо, що пък не.
Само при ено условие обаче - тва за баланса да се изпълни!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8587 -: Юни 22, 2021, 22:10:37 »
от освобождението насам сме обвинявани в подражателство.И е имало защо.Макар че имитативизма май е с по-стари корени.Проблемът е че настоящата ни "демокрация" е симулакър.Преди милион години съм го казал- тръгнайме от карикатурен диктатор за да стигнем до карикатурата на карикатура.Обобщение за "Прехода".

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8588 -: Юни 22, 2021, 22:11:41 »
. А за бъбречните трансплантации резултатът е след проверка искана от хората в Правителствена.

Ми не. От Правителствена не са "искали проверка", а са уведомявали ДАНС, както е по закон. И са го правели в последния момент.
Всъщност всички разследвания за "Лозенец" тръгнаха от едно разследване на Бенатова в началото на годината.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8589 -: Юни 22, 2021, 22:36:10 »
Тва "уведомяване на ДАНС" нещо като индулгенция ли требе доде.
Тогава защо не са изчакволи отговор изпълнени ли са изискванията на закона, а са оперирали.
При това незаконната практика явно е рецидив.
 
Имаме незаконна практика. Имаме доказано облагодетелстване, ведомости....
Какво се бавят?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8590 -: Юни 22, 2021, 22:37:10 »
Ми не. От Правителствена не са "искали проверка", а са уведомявали ДАНС, както е по закон. И са го правели в последния момент.
Всъщност всички разследвания за "Лозенец" тръгнаха от едно разследване на Бенатова в началото на годината.
Естествено Бенатова, кой друг... Ама последната трансплантация е била на  21 април, а това е доста след началото на годината. Май се подочу, че реципиентите са с израелски паспорти, но са по-тъмнозелени (палестинци). Маркетинг-мениджърът за трансплантации на Правителствена пък е с класическа македонска фамилия, а преди да се заеме с търсене на пациенти за България уреждаше трансплантации в Израел.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8591 -: Юни 22, 2021, 22:46:11 »
Тоест издържаната от НЗОК Правителствена е участвала в международен трафик на органи , криминален, но това не е проблем- правили са кинти, а това все пак е целта на едно чисто търговско дружество

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8592 -: Юни 22, 2021, 22:47:04 »
Подочу се , Калинчо, и за японец с роднини в Молдова, нали?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8593 -: Юни 22, 2021, 22:49:22 »
Тоест издържаната от НЗОК Правителствена е участвала в международен трафик на органи , криминален, но това не е проблем- правили са кинти, а това все пак е целта на едно чисто търговско дружество

Какво тук:
Напр. трансплантациите в "Лозенец" са 'стопанска дейност", която е напълно резонна. Проблемът е, че е вървяла търговия на органи , а не в самите трансплантации на чужденци, които са платили на болницата за медицинската услуга.
съм казал неясно?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8594 -: Юни 22, 2021, 22:51:35 »
Неясно си се изказал за едни други трансплантации, при зам. министър Кацаров. Пак ги сецнаха по същия начин, но тогава Бенатова беше друга...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8595 -: Юни 23, 2021, 00:48:04 »
Неясно си се изказал за едни други трансплантации, при зам. министър Кацаров. Пак ги сецнаха по същия начин, но тогава Бенатова беше друга...

Калинчо, тая тактика на гербавите да атакуват факти с алтернативни "факти" (позната като "А вие защо биете негрите") е комична, особено когато ти се упражняваш по темата. Ако Кацаров има каквато и да е роля в някакви незаконни трансплантации, когато е бил заместник министър , то политическата отговорност би трябвало да е на министъра над него, Илко Семерджиев. Сега внимавай, д-р Илко Семерджиев, вашият вожд и учител го е сложил в изборната листа за Пловдив град.  Което показва колко ГЕРБ вярва на собствените си измишльотини.   

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8596 -: Юни 23, 2021, 07:07:35 »


Клиниката е част от голяма организация, която предоставя също настаняване, превоз, билети за цирк, достъп до други доктори, физиотерапия, разходки, абе каквото ти дойде наум, "все прихоти за ваши деньги". Както разбираш, тези пари остават в Беларус. Все ще се излъже медицинско туристо да си купи я дървена мечка, я кожено палто, я нова чанта, я лекарства за запас, я набор рисувани лъжици. А и требе да яде през времето на пребиваването си, ресторанти под път и над път. Пак всичките пари остават в Беларус.

Добре са направили хората, организирали са всичко, сложили са ценоразпис на входа и вероятно издават касови бележки за законни медицински процедури.
В нашия случай поне половината от дадените пари са под масата, операцията може да струва законно 50 000 и те са постълпили в касата, поне толкова са дадени още на ръка защото е било незаконно. Това е разликата, там може да има лекари и мериджейни милионери с платени данъци, тук не са платили данък подкуп, ползите са изцяло лични, щетата да светне правителствена болница като търговец на органи е за цяла България.
Засега!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8597 -: Юни 23, 2021, 07:51:45 »
Добре са направили хората, организирали са всичко, сложили са ценоразпис на входа и вероятно издават касови бележки за законни медицински процедури.
В нашия случай поне половината от дадените пари са под масата, операцията може да струва законно 50 000 и те са постълпили в касата, поне толкова са дадени още на ръка защото е било незаконно. Това е разликата, там може да има лекари и мериджейни милионери с платени данъци, тук не са платили данък подкуп, ползите са изцяло лични, щетата да светне правителствена болница като търговец на органи е за цяла България.
Засега!
Касовите бележки са железни! В два екземпляра - за услугата и за машинното/кеш плащане, с номера на организацията, поредния номер на касовата бележка, датата и часа на издаване, адреса на услугата и отделно адрес на фактурата, ако си платил в централния офис, а ти се прави операцията във филиал.
За зъболекарските услуги са разписани до стотинка, до марлев тампон по цена и колко точно тампона са били използвани на коя дата.
Цената е договорена предварително, с дребни поправки за нещо сметнато за ненужно на терен или допълнителни усложнения, видени по-късно.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8598 -: Юни 23, 2021, 09:03:26 »
Лидер на българска политическа сила е обвинен за шпионаж в полза на чужда държава.



Говори ли тоя лидер на турски или да

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8599 -: Юни 23, 2021, 10:48:34 »
Касовите бележки са железни! В два екземпляра - за услугата и за машинното/кеш плащане, с номера на организацията, поредния номер на касовата бележка, датата и часа на издаване, адреса на услугата и отделно адрес на фактурата, ако си платил в централния офис, а ти се прави операцията във филиал.

И тоя въпрос може да се реши лесно на територията, въпрос на регламентация.

На първо място - електронна здравна карта и никакво посещение при доктор без такава карта.
На второ - задължителен документ за плащането и криминализиране с по-високи санкции на неиздаването на такъв документ.
На трето - някви данъчни облекчения за плащанията за здраве, вкл. и за лекарства.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8600 -: Юни 23, 2021, 11:45:29 »
Докато ние тук се питаме накъде, съседите вече карта са начертали!



НойКе
, тая карта от оня ден ми събра очите и ме развесели поне до края на дните ми!!!  :t0328:

Dracula Macedonia

Southeastern South Macedonia

Но най-вече – Kebab Macedonia!!!  :lol:

Ха! Картата не сЪ е изкопирала!!! Можеш ли да я пуснеш тук, плийз, щото инак постът ми губи секъф смисъл ...

Мерси!!!

Бел. Ной: заповядай!

« Последна редакция: Юни 23, 2021, 15:22:07 от Ной »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8601 -: Юни 23, 2021, 12:05:06 »
Quote (selected)
Говори ли тоя лидер на турски или да
Въпросът по-скоро е говори ли български като хората.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8602 -: Юни 23, 2021, 12:18:06 »
Ха, преди да прочета това, помислих за Местан, но неговият български би засрамил много бивши народни избраници за които този език е майчин. Акцентът на Карадайъ ме дразни, но ме съмнява да е той. А сега де, я подскажете малко.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8603 -: Юни 23, 2021, 12:21:59 »
помислих за Местан, но неговият български би засрамил много бивши народни избраници за които този език е майчин
Има такова нещо, но българският на Владко Зидаров е и доста превзет.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8604 -: Юни 23, 2021, 12:23:09 »
Малинов е обвиненият.
Турски не знам, но руски със сигурност говори.
Прочее и българският му е на ниво.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8605 -: Юни 23, 2021, 12:24:30 »
Ха, преди да прочета това, помислих за Местан, но неговият български би засрамил много бивши народни избраници за които този език е майчин. Акцентът на Карадайъ ме дразни, но ме съмнява да е той. А сега де, я подскажете малко.
Вторият най-правилно говорещ човек след Местан е Волен Сидеров.
Кога е тавряз, разбира се... :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8606 -: Юни 23, 2021, 12:34:13 »
Ако човек се абстрахира от бавното говорене и подчертания акцент на Карадайъ, ще трябва да признае, че той говори много правилен български език. И най-важното - говори смислени неща.
« Последна редакция: Юни 23, 2021, 13:03:32 от Bacho Кольо »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8607 -: Юни 23, 2021, 12:44:01 »
Малинов е обвиненият.
Турски не знам, но руски със сигурност говори.
Прочее и българският му е на ниво.
И не само българският му. Както се вижда, Гешев се е погрижил за рязкото подобряване на материалното  благополучие на Малинов след две-три години.

П.С. Светонтовно неизвестната Даря Асламова ще има повод да пусне "поредния си антибългарски пасквил", което, от своя страна пък ще даде повод на нашите бонговци да реват кат недоклатени моми.
« Последна редакция: Юни 23, 2021, 13:04:21 от Bacho Кольо »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8608 -: Юни 23, 2021, 14:13:26 »
Карадайбъ се закле във вярност ма Ь-доган и нищо. Не знам какви трябва да са прегрешенията на Малинов за такава атака на прокуратурата.
Гешевчетата са изобретателни, все ще измислят какво да му лепнат.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8609 -: Юни 23, 2021, 14:19:03 »
Ако човек се абстрахира от бавното говорене и подчертания акцент на Карадайъ, ще трябва да признае, че той говори много правилен български език. И най-важното - говори смислени неща.
Мустафато повтаря едни и същи заучени клишета, които ползва в зависимост от случая, но дори и така си личи, че се затруднява с българския, докато речта на мъжката секретарка се лее леко и непринудено.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8610 -: Юни 23, 2021, 15:33:29 »
И тоя въпрос може да се реши лесно на територията, въпрос на регламентация.

На първо място - електронна здравна карта и никакво посещение при доктор без такава карта.
На второ - задължителен документ за плащането и криминализиране с по-високи санкции на неиздаването на такъв документ.
На трето - някви данъчни облекчения за плащанията за здраве, вкл. и за лекарства.
Сарж, не мисля, че който и да било в Беларус би се замислил да прескочи документ за плащане! Като пиеш лимонада, задължително ти връчват бележката. Но от моите наблюдения - местните страждущи НЕ ПЛАЩАХА, те само си връчваха картата на администратора. Плащаха само ако се налагаха някакви допълнителни пари като искаш коронката такваз, а не стандартната, която се плаща от държавата. В чисто медицинските учреждения само аз плащах, даже на едно място девойчетата търсиха машинката, която видимо прашлясва при липса на чужденци. Работеше си, но него ден моята фактура беше първа, а беше късен следобед.
Лекарствата са на такива цени, че облекченията биха ги направили безплатни - скъпарски антибиотик 9 долара (канадски), щото си имат и местни аналози, и внос. Лепенки, бинтове, мазила - в рамките на няколко цента за голям формат. Местното производство по качество е сравнимо, а част и надскача шведските, не ме питай как знам.  :tongue_:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8611 -: Юни 23, 2021, 16:36:00 »
Белорус била бедна, но чиста страна, а самите белоруси казвали, че са по-скоро чисти, отколкото бедни :m1924: Гледах преди време в тубата филмче за Белорус, правено от непредубеден руски блогър. Сравненията не бяха в полаза на Матушка Русь, като се почне от пътищата, чистотата на Минск и провинцията, асортимента и качеството на месни и млечни продукти местно производство. Яла съм белоруски хляб - големи, кръгли, тъмнокафяви самуни. Веднъж ми подариха случайно. После ми носеха по поръчка, докато работех в туризма. Този хляб остава мек и вкусен около седмица и аз си го хапвах само на закуска с масло и кафе. Друго не трябва.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8612 -: Юни 23, 2021, 16:48:18 »
Впечатлих се от информацията, че Беларус приема 600 000 здравни туристи годишно  :t1815:
Излиза, че в страната пристигат ежедневно (без неделните дни) около 2000 болни и я напускат 2000 здрави. И всеки ако остави по $25 000, стават едни 15 млрд годишно приход. Една четвърт от БВП  :m1924:
Сега проумявам защо опозицията толкова иска да свали Лукашенко !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8613 -: Юни 23, 2021, 17:19:21 »
При това без да пререждаш туземните болни, просто те плащат с картата си за държавна застраховка, а ние с кредитната си карта.
С карта значи.
Що не земат изловят протестърите срещу Батька и да ги повъртят малко по зъболекърските кабинети туканка.
Впрочем мое и по испанско партакалско или талянско. Нъли и от там емигретата идват си опраят тук зъбките.
Да ги видим после за кво че протестират.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8614 -: Юни 23, 2021, 17:23:59 »
Впечатлих се от информацията, че Беларус приема 600 000 здравни туристи годишно 
Ся, според един официален сайт
https://www.belarus.by/ru/travel/treatment-in-belarus
се движат около 150 хиляди. Пак никак не е малко.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8615 -: Юни 23, 2021, 18:36:26 »
Ся, според един официален сайт
https://www.belarus.by/ru/travel/treatment-in-belarus
се движат около 150 хиляди. Пак никак не е малко.
Ми аз кво казвам ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8616 -: Юни 23, 2021, 19:08:03 »
Щом е толкова хубаво в Беларус що никой не ходи да емигрира там.
?

Населението и се топи, както в целия бивш соц!

БВП около 6000 долара на калпак.В България е около 9800...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8617 -: Юни 23, 2021, 19:10:15 »
Щом е толкова хубаво в Беларус що никой не ходи да емигрира там.
?

Населението и се топи, както в целия бивш соц!

БВП около 6000 долара на калпак.В България е около 9800...
ЗИПе ади да не се бъзикаме.
Паритет на покупателната способност, сигурен съм че си го чувал, време и да го приемеш на въоръжение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8618 -: Юни 23, 2021, 19:16:34 »
Колко българи има в Беларус?

Смешно е дори да се коментира.Краката са най-добрия показател.Апропо колко секции за гласуване има в Беларус?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8619 -: Юни 23, 2021, 19:19:12 »
Колко българи има в Беларус?

Смешно е дори да се коментира.Краката са най-добрия показател.Апропо колко секции за гласуване има в Беларус?
Наличието на българи в дадена държава нов световен индекс за убост! :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8620 -: Юни 23, 2021, 19:20:45 »
Наличието на българи в дадена държава нов световен индекс за убост! :crying_with_laughter-3302:

В немалка степен е индекс.

Колко са в Щатите/Канада, колко са в ЕС, колко са на територията на бившия СССР?  :m1273:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8621 -: Юни 23, 2021, 19:23:52 »
Щом е толкова хубаво в Беларус що никой не ходи да емигрира там.
?

Населението и се топи, както в целия бивш соц!

БВП около 6000 долара на калпак.В България е около 9800...
Зависи какво ти купуват тези 6К долара. Например лятна салата краставици беше 11 копейки, което са си 4 американски цента.
Освен това Беларус не е съвсем точно "емигрантска" страна, но аз срещнах куп перебежчици от бившия СССР, доста впоследствие задомили се, или просто работещи временно.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8622 -: Юни 23, 2021, 19:24:22 »
Колко българи има в Беларус?

Смешно е дори да се коментира.Краката са най-добрия показател.Апропо колко секции за гласуване има в Беларус?
Верваме верваме. Особено в колорадо и аляска да дето се беха юрнали сите авантюристи, при целата мизерия там.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8623 -: Юни 23, 2021, 19:26:50 »
Наличието на българи в дадена държава нов световен индекс за убост! :crying_with_laughter-3302:
До голяма степен е индекс. Но и с ограничения и изкривявания. Едно изкривяване е към Турция по ясни причини. Другото изкривяване е географско - повечето хора предпочитат да емигрират по-наблизо все пак.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8624 -: Юни 23, 2021, 19:30:34 »
До голяма степен е индекс. Но и с ограничения и изкривявания. Едно изкривяване е към Турция по ясни причини. Другото изкривяване е географско - повечето хора предпочитат да емигрират по-наблизо все пак.
Българския изселник еталон!
Да го патентоваме и да гърбим всите държави - нямате българин значи сте гола вода!
Бе вие усещате ли се къде сте, какви сте?
Ние сме има няма 7 милиона, един промил в световната популация, то във водата ако има 1 промил соли я броят за сладководна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8625 -: Юни 23, 2021, 19:32:42 »
Българския изселник еталон!
Да го патентоваме и да гърбим всите държави - нямате българин значи сте гола вода!
Бе вие усещате ли се къде сте, какви сте?
Ние сме има няма 7 милиона, един промил в световната популация, то във водата ако има 1 промил соли я броят за сладководна.

Да, 7 млн. И още 2 млн., които са си били камшиците последните 30 години (без да броим турците и Турция).

Въпросът не е колко е 7 млн. към световното население от 7 млрд., а в каква посока са отишли тия 2 млн., търсейки най-доброто за себе си и за семействата си  :m1273:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8626 -: Юни 23, 2021, 19:34:03 »
И какво работят тия българи в чужбина?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8627 -: Юни 23, 2021, 19:37:09 »
И какво работят тия българи в чужбина?

На социални помощи сичките.
Или ако някой мие чиний или разнася пици  :m1273:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8628 -: Юни 23, 2021, 19:39:51 »
Като се замисля че 6-7 милиона българи са избрали България и се чувствам главозамаян колко сме фърст!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8629 -: Юни 23, 2021, 19:44:21 »
Като се замисля че 6-7 милиона българи са избрали България и се чувствам главозамаян колко сме фърст!

Тва е щот не знаят езици  :tongue_:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8630 -: Юни 23, 2021, 19:47:22 »
Тва е щот не знаят езици  :tongue_:
Хвърляш камъни по моравата в  имението на Стоичков?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8631 -: Юни 23, 2021, 19:48:05 »
търсейки най-доброто за себе си и за семействата си
Изпуснал си една дума след прилагателното „най-доброто“. Думата е заплащане.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8632 -: Юни 23, 2021, 19:51:52 »
Щом е толкова хубаво в Беларус що никой не ходи да емигрира там.

Начи, това е некъв, как да го нарека по-меко, идиотски примитивизъм. Не знам кой ви наби в главите това тъпо клише, ама явно така разсъждавате, щом го папагалите постоянно.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8633 -: Юни 23, 2021, 19:56:48 »
Тоя разговор за посоките на емигриране сме го водили дълги години още в стария форум. И някои тавагишчи все гледат да го извъртят, щото не им изнася. Не е въпросът в съотношението на емигриралите към останалите - това е друг показател за други неща. А къде отиват българите, които вече са решили да емигрират. За да отиват забележимо повече в определени държави, значи има защо. Има и изкривявания, разбира се. За Турция вече споменахме и е ясно. Има и изкривяване към ЕС, особено след 2014, когато изтече преходния период и може свободно да се заселваме и работим.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8634 -: Юни 23, 2021, 19:58:29 »
Изпуснал си една дума след прилагателното „най-доброто“. Думата е заплащане.

Важен фактор е, но не е единственият.
Познавам хора, които се преместиха от Англия в Чехия за 3 пъти по-малко пари, не чак толкова по-малко разполагаем доход и много по-добро качество на живот, особено образованието на децата, което беше фактор за тях.
А където и да седи някой само за пари, седи до време.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8635 -: Юни 23, 2021, 19:59:17 »
Тоя разговор за посоките на емигриране сме го водили дълги години още в стария форум. И някои тавагишчи все гледат да го извъртят, щото не им изнася. Не е въпросът в съотношението на емигриралите към останалите - това е друг показател за други неща. А къде отиват българите, които вече са решили да емигрират. За да отиват забележимо повече в определени държави, значи има защо. Има и изкривявания, разбира се. За Турция вече споменахме и е ясно. Има и изкривяване към ЕС, особено след 2014, когато изтече преходния период и може свободно да се заселваме и работим.
Като махнеш изкривяванията както сам ги признаваш няма да остане много с което да си защитиш тезата.
С подобни изкривяваня преди 1989 българите отиваха в СССР.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8636 -: Юни 23, 2021, 20:00:11 »
Като махнеш изкривяванията както сам ги признаваш няма да остане много с което да си защитиш тезата.

А тезата му е, че никой не емигрира в Беларус?  :m1273:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8637 -: Юни 23, 2021, 20:03:14 »
Ся, той Батька вече въведе почти "изходни визи".

Така, че който ходи там да има едно наум...

 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8638 -: Юни 23, 2021, 20:05:36 »
В тая връзка - приятел оддетинство, преди време мултинационална корпорация го праща като виден рептил да оглавява клона им в Беларус.

Заплатата е шестцифрена в евро, екстрие са пълни, руският му е роден език. Едва издържа 3 години мандат и се прибраха със семейството, отказвайки още 3 години, независимо от парите.

Аз оддавна съм спрял да правя заключения за страни на база краткосрочен престой. Дори и моя страна, моя Португалия спрях да хваля толкова, щото все повече си давам сметка, че ние тук не живеем баш тоя живот, който живеят местните и си спестяваме доста неща.

Та, впечатленията и похвалите са субективни. За критиките и/или за обективната ощенка трябва време.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8639 -: Юни 23, 2021, 20:05:46 »
А тезата му е, че никой не емигрира в Беларус?  :m1273:
И в Латвия не ходят много българи.
Последните години и за Украйна няма желаещи, а е твърдо западно ориентирана територия, бе почти сме братя по манталитет и положение.
ЕС е вреден за вашето здраве!