Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1869392 пъти)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8880 -: Юли 07, 2021, 17:24:53 »
Ся ще се опитам да поврачувам - предполагам, че си с некаква икономическа спецялност. 

Врачка, бе врачка!!!  :m1273:

На кого да заложа довечера - Англия или Дания? А фнеделя?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8881 -: Юли 07, 2021, 17:25:49 »
На Англия. А в неделя на Италия :nuts:

Най-вероятно не си спомняш, но га течеше световното в Русия, аз обЯсних, че съм фен на скуадра адзура :bigok:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8882 -: Юли 07, 2021, 17:25:53 »
Не е въпрос за големината на рибата...винаги съм се дразнила от чиновнически врътки за да отстреляш неудобния. Затова сме на това дередже. И да, давам си сметка, че ако Кацаров беше член на БСП, Бонго от десет дерета щеше да извади вода да го удави. Тва са некои дребни разлики...принципни

Че защо да го правя.
Некои хора тук разсъждават по много интересен начин - че щом по някакви причини съответната съсловна организация те е е заличила от списъците си, значи все едно си претърпял лоботомия. Мен , например, не ме интересува дали Корнелия или Крумчо (който води правосъдието в БСП, или поне говори по темата) са с в някоя адвокатска съсловна организация. Те не водят дела, но юридическото им образование никой не може да им го отнеме. Същото е и с Кацаров - работил е като лекар и е бил тогава член на БЛС.  Но в последните десетина години се занимава със здравен мениджмънт. Какъв е точно проблемът?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8883 -: Юли 07, 2021, 17:26:05 »
глава седма на закона за здравето определя баш туй дет ти обяснява сержанта.А как прехвърлят държавни правомощия на този квазисъюз е друга тема и от де го наследяваме.що се отнася до сдружаването и контрола -пък съвсем трета.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8884 -: Юли 07, 2021, 17:28:04 »

Не можеш да слагаш металургията при другите финтифлюшки. Филологиите, сощо не са финтифлюшки! Не може! Предполагам, че целта ти е лично заяждне за да измудриш подобна комбинация от "нищонеправци" по твои критерии. Ся ще се опитам да поврачувам - предполагам, че си с некаква икономическа спецялност.  Навремето, га протестирахме, че ни е тегаво и свръхизискващо образоването, нашите преподаватели ни пращаха през градинката...за да ни е по-лесно. Ако се чудиш какво имам предвид, да знаеш, че става дума за "икономическата наука". Там освен счетоводство и финанси, другото спокойно можеш да го закриеш
Става въпрос за това, че ако металургът двайсет години не практикува, то температурата на леене на бронза за това време не се променя. Филологията, ако и да не си я практикувал двайсет години, също не търпи особена промяна (за ОНЯ речник няма да говорим, той си остава срамен, но е от практикуващи!) Но за двайсет години в медицината има огромни разлики.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8885 -: Юли 07, 2021, 17:29:18 »
 
Quote (selected)
Какъв е точно проблемът?

Ми нема такъв, ама герболякът е включил лайномета на макс и некои тукашни колеги непредпазливо му се връзват

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8886 -: Юли 07, 2021, 17:31:58 »
Но за двайсет години в медицината има огромни разлики.

В коя по-точно медицина? Има най-различни медицини. За 20 години нищо не може да се промени в лекуването на счупен горен ляв крайник, освен цената на гипса.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8887 -: Юли 07, 2021, 17:33:20 »
Че защо да го правя.
Некои хора тук разсъждават по много интересен начин - че щом по някакви причини съответната съсловна организация те е е заличила от списъците си, значи все едно си претърпял лоботомия.

Ако те е заличила и са минали 5 години - губиш професионални права. Без никва лоботомия.

Няа проблем да си министър.

Има проблем да си слагаш д-р пред името.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8888 -: Юли 07, 2021, 17:33:28 »
За otvrat
А, понякога ти слагат я пирони, я импланти преди гипса, ти недей. :lol:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8889 -: Юли 07, 2021, 17:35:29 »
глава седма на закона за здравето определя баш туй дет ти обяснява сержанта.А как прехвърлят държавни правомощия на този квазисъюз е друга тема и от де го наследяваме.що се отнася до сдружаването и контрола -пък съвсем трета. 

Няма какво да ми обяснява сержантът или някой друг - обсъждаме министър, а не някой, който ще ти поставя диагнози или ще ти назначава лечение. Кацаров има образованието, има опит като лекар, но се занимава със здравен мениджмънт. Не мога да разбера тези измислени проблеми, които обсъждате.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8890 -: Юли 07, 2021, 17:35:34 »
Ако те е заличила и са минали 5 години - губиш професионални права. Без никва лоботомия.

Няа проблем да си министър.

Има проблем да си слагаш д-р пред името.

Глупости!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8891 -: Юли 07, 2021, 17:36:19 »
Глупости!

Моля те, пиши по-често до неделя  :m1273:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8892 -: Юли 07, 2021, 17:37:55 »
Егати темата! Ся 67 ще се чуди как да ме "уязви" без да отстреля Бонго :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8893 -: Юли 07, 2021, 17:39:49 »
А, понякога ти слагат я пирони, я импланти преди гипса, ти недей

Аз дей! Преди 20 години беха от неръждавейка, сега са от титан. И кво? Лани ми промиваха ухото на мивката в ИСУЛ с една фуния за ракия, щото им се беше развалила допотопната машина.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #8894 -: Юли 07, 2021, 17:41:00 »
Ако те е заличила и са минали 5 години - губиш професионални права. Без никва лоботомия.

Няа проблем да си министър.

Има проблем да си слагаш д-р пред името.

Не мисля. Има много пенсионирани лекари , които по двайсет години не са практикували, но си имат д-р пред името.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8895 -: Юли 07, 2021, 17:42:48 »
Моля те, пиши по-често до неделя  :m1273:

Кво да пиша по-често до неделя? Че пишеш глупости? И даже си верваш?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8896 -: Юли 07, 2021, 17:46:10 »
Не мисля. Има много пенсионирани лекари , които по двайсет години не са практикували, но си имат д-р пред името.

Има и много незаконно остъклени балкони.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8897 -: Юли 07, 2021, 17:48:45 »
Има и много незаконно остъклени балкони.

Нема да е лошо да се спреш...прекалено много глупости ти се натрупаха..и нема как да обвиняваш камунезите за това. Само себе си! Чети -то сляпото окато прави! :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8898 -: Юли 07, 2021, 17:49:43 »
Не мисля. Има много пенсионирани лекари , които по двайсет години не са практикували, но си имат д-р пред името.

точно така -- нямат право да практикуват, но са лекари.

вече друг въпрос е простотията, че трябва непременно да си член на БЛС за да можеш да практикуваш.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8899 -: Юли 07, 2021, 17:51:53 »
Егати темата! Ся 67 ще се чуди как да ме "уязви" без да отстреля Бонго :nuts:
Изпаднах в пълен потрес! Първо, защо трябва да те "уязвявам" аз, второ защо трябва да отстрелвам Бонго, пак аз?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8900 -: Юли 07, 2021, 17:55:28 »
точно така -- нямат право да практикуват, но са лекари.

вече друг въпрос е простотията, че трябва непременно да си член на БЛС за да можеш да практикуваш.

Ами ок, няма да е БЛС, ще е нещо, което се нарича по друг начин, и което ще има контролните функции на сегашния БЛС. И в което няма да се членува, а ще трябва да се регистрираш.

Ако се замислите, предполагам, че никой от вас няма да е ок медицинското съсловие да не подлежи на никакъв контрол.
От своя страна, контролът може да се упражнява само по юрисдикция - т.е. лекарите да са членове/регистранти на/към контролния орган.


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8901 -: Юли 07, 2021, 17:58:07 »
Ной, напечено е положението.Сряда не се сяда, четвъртък несвъртък, петък - ден на майстора, събота ден за размисъл...После - финал. Да го разбира кой както иска.  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8902 -: Юли 07, 2021, 18:03:42 »
БЛС е Квазимодо.
Специално за Асол.От една страна определя професионални и етични стандарти, от друга е и профсъюз.Няма нищо лошо гилдията да държи на стандартите-напротив.Задължително е, но в БЛС са както лекарите на заплата, така и управителите на болници(които според мен нямат място в профсъюз-независимо дали държавна или частна е собствеността) така и чиновниците с лекарски тапии в НЗОК или министерство.Това е сериозна колизия и получаваме една фашистка, квазидържавна организация която нито стандарти налага, нито защитава права на наети.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8903 -: Юли 07, 2021, 18:03:58 »
И Кацаров, заедно с Игнатов е един от главните дизайнери за съвременният вид на здравната ни система.

Не внимаваш -- Игнатов няма нищо общо със здравната (ни) система.
the lamers club honourable member …

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8904 -: Юли 07, 2021, 18:05:03 »
Вярно.Но и на Игнатов родата.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8905 -: Юли 07, 2021, 18:05:58 »
БЛС е Квазимодо.
Специално за Асол.От една страна определя професионални и етични стандарти, от друга е и профсъюз.Няма нищо лошо гилдията да държи на стандартите-напротив.Задължително е, но в БЛС са както лекарите на заплата, така и управителите на болници(които според мен нямат място в профсъюз-независимо дали държавна или частна е собствеността) така и чиновниците с лекарски тапии в НЗОК или министерство.Това е сериозна колизия и получаваме една фашистка, квазидържавна организация която нито стандарти налага, нито защитава права на наети.

С тази реч в много отношения съм склонна да се съглася...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8906 -: Юли 07, 2021, 18:06:44 »
Ако българските МЗ, МФ, НЗОК и Медицински одит биха били читави, то съсловните организации, сдружения, профсъюзи и т.н. биха били доброволни и без обвързаност с това да не практикуващ като лекар, ако не членуваш в БЛС. Моя добра позната, архитект по образование, непрактикуваща от двайсетина години, ежегодно беше преследвана да плаща някакъв членски внос към САБ беше май. Иначе щели да я заличат от списъка на имащите право да практикуват тази професия. Та тя и не желаеше да я практикува, имаше друг бизнес. Казваше, че от САБ са толкова досадни и упорити, че плаща, за да и се махнат от главата. Оставиха я на мира, чак когато се пенсионира.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8907 -: Юли 07, 2021, 18:10:21 »
БЛС е Квазимодо.
Специално за Асол.От една страна определя професионални и етични стандарти, от друга е и профсъюз.Няма нищо лошо гилдията да държи на стандартите-напротив.Задължително е, но в БЛС са както лекарите на заплата, така и управителите на болници(които според мен нямат място в профсъюз-независимо дали държавна или частна е собствеността) така и чиновниците с лекарски тапии в НЗОК или министерство.Това е сериозна колизия и получаваме една фашистка, квазидържавна организация която нито стандарти налага, нито защитава права на наети.

Ми в Англия тва си е напълно разделено - General Medical Council е държавната структура, която отговаря за регулацията и регистрацията в която е задължителна за практикуване, а British Medical Association си е съсловната организиция, в която лекарите могат да членуват, ако искат.

General Medical Council се занимава само с регулация и с регистрация, вкл. и на чуждестранни кандидати.

British Medical Association е профсъюз, издател на специализирана литература и няа нищо общо с регулацията.

На територията е миш-маш, заложен края на 90те от тогавашното правителство.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8908 -: Юли 07, 2021, 18:10:58 »
Факт е че освен казионният съюз на сестрите има и профсъюз.Те и организираха протестите.Явно сестрите са по-склонни към самоорганизация.Факт е че Държавата отказва да допусне профсъюза в тристранката с подкрепа на казионния.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8909 -: Юли 07, 2021, 18:11:09 »
Ако българските МЗ, МФ, НЗОК и Медицински одит биха били читави, то съсловните организации, сдружения, профсъюзи и т.н. биха били доброволни и без обвързаност с това да не практикуващ като лекар, ако не членуваш в БЛС. Моя добра позната, архитект по образование, непрактикуваща от двайсетина години, ежегодно беше преследвана да плаща някакъв членски внос към САБ беше май. Иначе щели да я заличат от списъка на имащите право да практикуват тази професия. Та тя и не желаеше да я практикува, имаше друг бизнес. Казваше, че от САБ са толкова досадни и упорити, че плаща, за да и се махнат от главата. Оставиха я на мира, чак когато се пенсионира.

Ми трябва да се хранят некви туеядци бе, ЗДравче! Що се чудиш? Не ме разбирайте криво - без регулации не може, иначе сме разграден двор. Но! Право за регулации да имат само държавни структури и то при много строг обществен и парламентарен контрол. Иначе с т. нар. "частно", сме с двата крака във феодализма

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8910 -: Юли 07, 2021, 18:17:26 »
Кайзере, последните медицински сестри от соца, дето не са си били камшика да бършат говна в Гърия и не само там, вече вървят към заслужена пенсия. Доста от тях/от старата школа/, остават на работа и след пенсия за да вържат некой лев и също така, доста от тях си отиват от онкологични заболявания. Таз статистика я нема официално. Ама така ще е, докато всека административно- партийно назначена нищонеправеща калинка взема повече пари. Изчегъртване му е майката...до дъно! :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8911 -: Юли 07, 2021, 18:18:25 »
Но! Право за регулации да имат само държавни структури

Ми, само те го имат. Само държавни органи могат да издават нормативни документи. Съсловните организаций кви се явяват? Некви вътрешни регулацийки - да. Ама, да дават и отнемат права и да регулират важни обществени дейности - молим. Това е противоконституционно. Кой им контролира актовете по общия надзор за законност?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8912 -: Юли 07, 2021, 18:20:07 »
Ами ок, няма да е БЛС, ще е нещо, което се нарича по друг начин, и което ще има контролните функции на сегашния БЛС. И в което няма да се членува, а ще трябва да се регистрираш.

Това е друго вече. Но в този си вид БЛС не изпълнява даже и минимални регулаторни функции.

Ако се замислите, предполагам, че никой от вас няма да е ок медицинското съсловие да не подлежи на никакъв контрол.

От своя страна, контролът може да се упражнява само по юрисдикция - т.е. лекарите да са членове/регистранти на/към контролния орган.

Нямам проблем с регулацията на лекарите.

Но съм на мнение, че един лекар, който не е практикувал 5 години много по-бързо и лесно ще влезе отново в час, отколкото един току-що дипломирал се такъв.
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8913 -: Юли 07, 2021, 18:22:21 »
Но! Право за регулации да имат само държавни структури

Ми, само те го имат. Само държавни органи могат да издават нормативни документи. Съсловните организаций кви се явяват? Некви вътрешни регулацийки - да. Ама, да дават и отнемат права и да регулират важни обществени дейности - молим. Това е противоконституционно. Кой им контролира актовете по общия надзор за законност?

Ми нали това от неколко часа обясняваме в "казуса" с Кацаров :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8914 -: Юли 07, 2021, 18:26:47 »
Ми нали това от неколко часа обясняваме в "казуса" с Кацаров

Не, защото ти пожелателно викаш, че право трябва "да" имат държавни структури. А те го имат. Само те го имат. Никой друг.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8915 -: Юли 07, 2021, 18:29:09 »
Не е пожелателно! Стъпих на закона, ама тука ми вадят от десет дерета вода и то за разни разнообразни нпо-лапачи

Да обобщим - БЛС е нещо като неправителствена организация, която е натоварена с уж некакви права, по закона се явява точно неправителствена - нейните решения, изявления и квото друго си поискаш, нямат никакви правни последици! Никакви!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8916 -: Юли 07, 2021, 18:30:02 »
Но съм на мнение, че един лекар, който не е практикувал 5 години много по-бързо и лесно ще влезе отново в час, отколкото един току-що дипломирал се такъв.

И това може да е така, но навсякъде има една времева граница, отвъд която правата или директно се губят, или трябва да започнеш работа под надзор, точно както и новозавършилите лекари.

Вярно е и че някой може да практикува някъде в дълбоката провинция в разрез с всякакви стандарти и да изкара цялата си кариера без проблем. А друг да направи единствена грешка в болница и тази грешка да има отражение на кариерата му.
Няма пълна справедливост, нито всички работят при еднакви обстоятелства, нито всички знаят еднакво.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8917 -: Юли 07, 2021, 18:34:55 »
Quote (selected)
Ако се замислите, предполагам, че никой от вас няма да е ок медицинското съсловие да не подлежи на никакъв контрол.
От своя страна, контролът може да се упражнява само по юрисдикция - т.е. лекарите да са членове/регистранти на/към контролния орган.
Ами трябва да подлежи. По общия ред. Народа избира парламент. Парламента избира кой да управлява и контролира съответния сектор .....
Тва с "обществените структори" е първо привнесена педерастия и второ хранилка за некадърни калинки.
Какъв е примелно смисъла от СЕМ, а от КХ, или КХФ  или още хиляди знайни е незнайни "комисийки" агенцийки здравната каца също. .....
И тоя механизам дето определят намквоси докторите и кацата, без пациентите да участват е безумен.
« Последна редакция: Юли 07, 2021, 19:12:33 от 66 »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8918 -: Юли 07, 2021, 18:42:34 »
БЛС е една от най-старите, ако и не най-старата съсловна организация.Как се е изродила до днешната си несъвместима квазидържавна структура е дълга история за три режима и един и същи калъп дупелизци.Но ако разгледате- ще откриете поне още стотина подобни "съюза" и "асоциации".И никнат нови.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8919 -: Юли 07, 2021, 19:09:04 »

Вярно е и че някой може да практикува някъде в дълбоката провинция в разрез с всякакви стандарти и да изкара цялата си кариера без проблем.
Къде ли се намира тая дълбока провинция, където в болницата или в местното РЗО нямат интернет. Щото ако имат, само с трите имена на всеки доктор контролният орган, намиращ се в инспектората на МЗ или в НЗОК с едно кликване на мишката може да му изкара и майчиното мляко.
Останалото е "Хвани ме, ако можеш" с Ди Каприо и  Том Ханкс...

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8920 -: Юли 07, 2021, 19:17:34 »
всъщност в общинска наскоро ми разправяха за "усложнение" след херния.Exitus letalis.Викам"случва се"-проблемът се оказа че хирургът е изгонен за пиянство от университетска болница!!! но май продължава да закусва с триста уиски сутрин за отскок.

Виж в офнюз- проблем с леталитета при инфакт.Просто сттистиката не се връзва-разликите по региони са в пъти.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8921 -: Юли 07, 2021, 19:18:22 »
Къде ли се намира тая дълбока провинция, където в болницата или в местното РЗО нямат интернет. Щото ако имат, само с трите имена на всеки доктор контролният орган, намиращ се в инспектората на МЗ или в НЗОК с едно кликване на мишката може да му изкара и майчиното мляко.
Останалото е "Хвани ме, ако можеш" с Ди Каприо и  Том Ханкс...

Интернет ще им даде достъп до документацията, няа да им даде възможност за наблюдение на кабинета фреално време.

- Здравей, докторе.
- Здравей, Васно.
- Влезе ми уса фокото.
- Дай датия махна
...Маха му я със се окото.

Амбулаторен лист:
Васно дойде с извадено око, което не носеше със себе си и което не можеше да бъде поставено обратно. Издадено направление за очен лекар. Съобщава и за алергия към оси.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8922 -: Юли 07, 2021, 19:21:49 »
Та се връщаме- БЛС, като интегрална част от "системата"-нито добри практики създава, нито профсъюзна защита осигурява.


Отделно че оспорвам че медицинското управление на болница трябва да се обвързва с финансови резултати.Или простотията в образованието"парите следват ученика".Или Учителският профсъюз- която , тая кучка Такева май ще предаде по наследство.Ъо само туй да е-къде еи да разровиш - ще мирише.А ни готвят още лайна от същите, само преопаковани

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8923 -: Юли 07, 2021, 19:26:45 »
Quote (selected)
Отделно че оспорвам че медицинското управление на болница трябва да се обвързва с финансови резултати.Или простотията в образованието"парите следват ученика".Или Учителският профсъюз- която , тая кучка Такева май ще предаде по наследство.Ъо само туй да е-къде еи да разровиш - ще мирише.А ни готвят още лайна от същите, само преопаковани

Тук ме спечели завинаги! Здравето и образованието на нацията не бива да са въпрос на търговия и на печалба! Добре дошъл ...в БСП :bigok:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8924 -: Юли 07, 2021, 19:28:38 »
мило-на Позитано влизам вече само с ПКТ.Щото куутията е с 400 патрона.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8925 -: Юли 07, 2021, 19:32:46 »
мило-на Позитано влизам вече само с ПКТ.Щото куутията е с 400 патрона.

Споко! Аз съм член на БСП от 2016 и още не съм влизала на Позитано :nuts:

Днес ходихме да лепим плакати. Аз гледам "мноо лошо" и не върви номера с мутренските изстъпления со скандали и с дране и цигании. Требе от сека фибра да излъчваш авторитет :bigok:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8926 -: Юли 07, 2021, 19:34:15 »
ходил съм често до Виденов.Даже и след него.Не си пропуснала.Само си оправиха кенефите с модерни плочки.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8927 -: Юли 07, 2021, 19:34:40 »
Отделно че оспорвам че медицинското управление на болница трябва да се обвързва с финансови резултати.

Момент.

Дет вика калинчо тия ресурси не са неограничени.

При неограничен бюджет е лесно. Въпросът е кво правим като ресурсите все пак са крайни?

Стимулираме профилактиката, за да намалим заболяванията (ако лекциите срещу пушене изобщо са ефективни), отделяме повече за лечение, за да върнем по-бързо заболелите на работа, даваме повече пари на персонала, за да работи по-добре, етц, етц, етц?

Кое от сичките или в каква пропорция да са сичките?  :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8928 -: Юли 07, 2021, 19:40:56 »
Интернет ще им даде достъп до документацията, няа да им даде възможност за наблюдение на кабинета фреално време.

- Здравей, докторе.
- Здравей, Васно.
- Влезе ми уса фокото.
- Дай датия махна
...Маха му я със се окото.

Амбулаторен лист:
Васно дойде с извадено око, което не носеше със себе си и което не можеше да бъде поставено обратно. Издадено направление за очен лекар. Съобщава и за алергия към оси.
И какво общо има това с дълбоката провинция?!?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8929 -: Юли 07, 2021, 19:42:07 »
не е до неограничен, а до целеви.Не може да спреш планови и направления при спец, а да платиш 5 милиона за пране- специално го смяташ- брой легла на окръжна и всеки ден да купувам нов комплект памук чаршаф(не индийски, разбира се) плюс възглавница и лека мзавивка- излиза по-евтино от производителя.Продаваше за двойна спалня по 28 лева комплекта.А не знам дали си виждал чаршавите в Окръжна.Затова пък управителят на болницата караше  поръчково МГ.Операционна сестра вземаше под средната.В гръдната хирургия и травматологията.На едната мъжа и беше двокат, на другата -капитан.Та плащаха удоволствието да се развиват професионално.За зъболекарската(дентална медицина) и Държавата - изобщо не говоря.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8930 -: Юли 07, 2021, 19:44:53 »
Стимулираме профилактиката,
Нема профит в профилактиката, освен това, намалява броя и тежестта на болестта на клиентелата за доене, така че профилактика нема да има.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8931 -: Юли 07, 2021, 19:46:04 »
И това може да е така, но навсякъде има една времева граница, отвъд която правата или директно се губят, или трябва да започнеш работа под надзор, точно както и новозавършилите лекари.

Казах вече, че нямам проблем с регулациите на медицинските работници -- лекари, сестри, лаборанти.

Съгласен съм и с това, че това не трябва да се върши от БЛС. И няма какво повече да добавя към темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8932 -: Юли 07, 2021, 19:49:17 »
Кайзере, най-добрите ми приятели в живота са от Бургас. "Сделка" на повече от 20 години, ще трябва да я приемеш. По отношение на здравеопазването Северна България и югодзапада са донекъде с предимство, щото могат да акостират в София и/или в Плевен - и в двата случая шансовете са добри. Кво праи Бургас , например/Боже опази медицината в този град, ако още ти е възможно/ - отива в Пловдив..отново Боже, опази! Тва е  гнусната моментална снимка. Ся  е време 67 да ни обЯсни нивото на медицината у пловдивско..нали нещо сепак требе да научим...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8933 -: Юли 07, 2021, 19:52:41 »
За всеобщо учудване, всички агенцийки никнат на благодатна почва в София, не щеш ли. А за СЕМ специално, напълно излишна структура. При скромните ни възможности рязането на измислени служби е задължително. Щото последното оръжие на хората е неплащането на данъци. Не е добре да се стига дотам, заради нечии лоясали задници. Пардон!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8934 -: Юли 07, 2021, 19:54:27 »
нямам против допълнително и утежнени стандарти от БЛС и дори лобистки, ако е за медижински стандарт , функции-в края на краищата докторите за това учат, но съм за разделянето им от профсъюзните.Освен това- при сегашната система, не виждам как с диплом за доктор може да си чиновник или "личен лекар" и да си в един съюз с чиновника от министерството или "болнична помощ"



Затова съм и фен на Семашко- единна , поне от здравна гледна точка, система за здвеопазване.Финансовата страна -да се отдели.Главният лекар определя стандарта за медицина, управителя- води счетоводство.Като лекаря е с предимство.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8935 -: Юли 07, 2021, 20:01:19 »
За всеобщо учудване, всички агенцийки никнат на благодатна почва в София, не щеш ли. А за СЕМ специално, напълно излишна структура. При скромните ни възможности рязането на измислени служби е задължително. Щото последното оръжие на хората е неплащането на данъци. Не е добре да се стига дотам, заради нечии лоясали задници. Пардон!

СЕМ съвсем не е единствената излишна структура. Аз си водя на тефтер поне още трийсетина. Калинчо, повече от 15  години съм била в държавната администрация! Имам отлична представа от функции и дублирането им. Туй ти го пиша, да не се изкушаваш да ме заливаш с чантаджийски глупости. Помни и не забравяй - 80 срещу 142 хиляди чантаджии. Тва е съотношението между правителстовото на Станишев и последното тиквено! Само по ЗА. Съвсем културно съм ти дала и линкове преди време, които и твоята дребна чиновническа душица няма да може да пренебрегне..независимо от желанията и зависимостите

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8936 -: Юли 07, 2021, 20:02:40 »
И ако някой не ме разбира- да погледне апокалипсиса с един грипоид след трийсе години Вашингтонски консенсус.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8937 -: Юли 07, 2021, 20:05:56 »
Личи си ,че си била в администрацията. Наперена някак си.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8938 -: Юли 07, 2021, 20:10:12 »
94-а година, все още стипендиант, се гордеех че "имам връзки" и неформално(не съм плащал под масата) мога  да реша въпрос с който и да е от регионалните шефове  на 11-те държавни агенции(агенциите са реални разпоредители на бюджетни средства) в региона.При орешарски планът бе да се съкратят 4 процента от мъртвите души (дмс) в 144 и приравнени към тях агенции.
Ако погледнете закона за Здравето- приет при Крадлив Дедо при дизайн определен от К.- допълнителните и прегодни надгвърлят "тялото" на закона.Ако беше къща- да съм я взривил и да почна от гола поляна.Всъщност- да съм я взривил като опасна, а дали ще се строи или ще правя парк е друга тема.Това е наследството на калинкажа.И не започва с ГЕРБ.,

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #8939 -: Юли 07, 2021, 20:14:57 »
Личи си ,че си била в администрацията. Наперена някак си.

Просто исках да я променя. Дори смятам, че постигнах някакъв успех, макар и не задълго. Не бих променила нито една своя стъпка в тогавашната си роля...после беше погром и развала. Продължавам да се чудя дали има смисъл да се върна, щото ще трябва да се почва отначало. Не, че не съм го правила...въпросът, който си задавам е - има ли смисъл...щото всичко зависи от руйната гласопродавническа родна овцЪ
« Последна редакция: Юли 07, 2021, 20:21:21 от Aсол »