Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1869602 пъти)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9000 -: Юли 08, 2021, 10:26:10 »
Quote (selected)
Цитат на: dabedabe в Днес в 07:42:10

    Бе на бригадите никой не се презорваше от работа. Кой както е възпитан. Беше си приключение за повечето млади хора. И като ученици не пропускахме година. В доста селскостопански дейности се упражнявахме. Брал съм ябълки, череши, кайсии, грозде, дини, цвекло, патладжан, пипер, домати, царевица ... . И още, и още ... . Не ми е тежало.

Късметлия
Аз като ученик в гимназията нямам нито една бригада.

Аз също!!! 
А като студентка, пробвах на една и повече не завторих ...  :lol:


Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9001 -: Юли 08, 2021, 10:30:54 »
Късметлия :cool-1084:

Аз като ученик в гимназията нямам нито една бригада.
Това, което г.ца Асол споделя се отнася за екстремната ситуация през лятото на 1989. Това което някои други пишат, вероятно се базира на приказки на маса.

Малко информация за ученическите бритади в края на 60-те и студентските в началото на 70-те.

Като ученик в елитната столична 91-ва тимназия съм бил на една от общо три бригади. Бригадите се обявяваха, участието не беше задължително, но беше въпрос на чест (за родителите), на отсъствалите не се държеше сметка. Две паралелки строихме пътя от х. Снежанка до бъдещата телевизионна кула, настанени бяхме в стар пионерски лагер в местността Ардашлъ, край с. Стойките. Беше емоция и изживяване - след повече от 50 години помним и при сбирки не пропускаме.

За студентските бригади - първокурсниците ходеха задължително преди началото на първия семестър, след това бригадите бяха с предимно пожелателен характер, ходехме действително заради купона, изживяването, бил съм в КК Мелта, с. Шивачево, Студентския град, ТЕЦ София и прочие. Били сме настанявани в физкултурни салони, училища, къщи, подобни, без оплаквания, режим свободен.
През последните години- `75 и `76 се въведе заплащане на положения труд - чисто получавахме повече от една студентска стипендия, сиреч около 70-80 лева, зависи къде и какво работехме.

И един особено "мил" спомен - вече като дипломант присъствах на събранието, на което беше предложено петима първокурсници, вкл. Илиян Василев, Петър Фридман да бъдат изключени, защото по време на бригадата се успивали, играели бридж и не си изпълнявали нормата, провалихме гласуването, не ги изключиха респ. изгониха от института. Та така, споделен грях не е грях....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9002 -: Юли 08, 2021, 10:45:22 »
Късметлия :cool-1084:

Аз като ученик в гимназията нямам нито една бригада.

Още в VIII клас почнахме.

Ами късметлия, както казах :cool-1084:

Виж, в основното училище имам спомен за някаква бригада за ягоди, която обаче не беше задължителна, а нещо като лагер през лятото. Но само толкова.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9003 -: Юли 08, 2021, 11:19:25 »
Бе на бригадите никой не се презорваше от работа. Кой както е възпитан. Беше си приключение за повечето млади хора. И като ученици не пропускахме година. В доста селскостопански дейности се упражнявахме. Брал съм ябълки, череши, кайсии, грозде, дини, цвекло, патладжан, пипер, домати, царевица ... . И още, и още ... . Не ми е тежало.
Единствената ми ученическа бригада беше в 8-ми с/у девети клас в Долни Дъбник, брахме томате.
Не беше трудно, битовите условия бяха отлични, имаше и купон, а накрая дори ми платиха 23 лв. и 38 стотинки, с които си накупих маса неща.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9004 -: Юли 08, 2021, 11:23:59 »
Това, което г.ца Асол споделя се отнася за екстремната ситуация през лятото на 1989.

1/Г-жа или другарката Асол, но не госпожица (дори и да се опитваш да подчертаеш възрастовата граница). Споменавала е дъщеря си многократно, другаря си в живота - няколко пъти.
2/Бригадите, поне от 1968 насетне са задължителни за всички членове на ДКМС. През тази година ЦК на ДКМС приема серия от документи "в отговор" на (едни от серията) тезиси на др. Тодор Живков за работата с младежта и ДКМС. Един от документите на ЦК на ДКМС - е по-активно включване на Комсомола в строителството на социализма и в помощ на народното стопанство и изискване всички негови членове да участват в бригадирското движение. 

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9005 -: Юли 08, 2021, 11:43:52 »
Точно така, ДКМС огранизираше бригадите.
Мен ме намериха по телефона вкъщи и ме викнаха в БСД-то на канала, където една учтива какичка с пищен бюст ме осведоми, че отивам на бригада.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9006 -: Юли 08, 2021, 12:26:16 »
/Бригадите, поне от 1968 насетне са задължителни за всички членове на ДКМС.
Това обяснява различните спомени. По мое време - ученик през 70-те и студент през 80-те бригадите бяха задължителни. Можеше да се освободи човек по болест, а в университета - и ако вече работи (при нас във ФММ много от ориентиралите се към информатика работехме на половин щат по специалността). Иначе следваше изключване от ДКМС, което водеше и до изключване от университета.
Спомените от бригадите наистина за много хора са позитивни. Битовите условия обикновено бяха гадни, но не ужасни за онова време. Работата неприятна и мръсна, но не особено тежка за млади и здрави хора. Хубавото беше животът на лагер, забавления, свалки. На една студентска бригада в Бойчиновци лагерът беше голям, освен бараките имаше и горичка вътре в оградения терен. Последният ден ни строиха в линия да претърсим горичката за липсващи одеяла, иначе щяха да ни ги удържат от заплатите. Доста одеяла се намериха.
Някои тавагишчи тук така и не могат или не искат да разберат истинския проблем с бригадите - че това е принудителен труд, а в училище - принудителен детски труд. Ама за тяхната идеологическа нагласа принудата си е нещо нормално.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9007 -: Юли 08, 2021, 12:36:27 »
1/.....
2/Бригадите, поне от 1968 насетне са задължителни за всички членове на ДКМС. През тази година ЦК на ДКМС приема серия от документи "в отговор" на (едни от серията) тезиси на др. Тодор Живков за работата с младежта и ДКМС. Един от документите на ЦК на ДКМС - е по-активно включване на Комсомола в строителството на социализма и в помощ на народното стопанство и изискване всички негови членове да участват в бригадирското движение.
Цитатът на края не оправдава твърдението в първата част "...изискване ..." не е "задължително".
Написаното от мен се основава на лични преживявания. Няма място нито за спорове, нито за обобщения.
Аз помня за елитната софийска 91 НЕГ "Карл Либкнехт",  Бахурът споделя за друго време за елитната 23-та "Жолио Кюри", все тая.
Принудителният труд оставям на съвеста на тавагищ Вагнерианец.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9008 -: Юли 08, 2021, 13:01:53 »
Е, то всякак може да се погледне. Безсъмнено, макар и негласно Хитлер е бил образец. Той пък от кого ли се е учил.
................
Отскоро забелязах на съседната улица табелка за скаутска организация. Жив скаут не съм мярнал. Нито скаутка. Знам че ходят с къси гащи и шапки. Върви напред светът.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9009 -: Юли 08, 2021, 13:47:59 »
На какво точно е образец австрийския клоун?

Скаутското движение се заражда в Англия през 1907г.След това болшевиките го копират и създават пионерската организация.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Scouting

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9010 -: Юли 08, 2021, 14:02:09 »
Аз скаутите ги споменах мимоходом. Че вървим нанякъде. Германците за туй, че всекиму определиха зона и роля. Но не са те откривателите. Туй горе долу исках да кажа. У нас то бяха червени връзки, то бяха руски рубашки, та по-късно и сини връзки за мънинките патриотчета чавдарчета, дето им висяха още сополите.
« Последна редакция: Юли 08, 2021, 14:29:06 от dabedabe »

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9011 -: Юли 08, 2021, 14:43:58 »
Понеже в тази тема си чатим за какво ли не, да питам, щото са ваши хора от президентството и правителството на изчегъртването - абе какви са тези шерпи:

Наистина се вижда това на сайта поне към момента:
https://3seas.eu/za-iniciativata/koordinacionno-zveno

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9012 -: Юли 08, 2021, 15:17:03 »
Sherpa - a civil servant or diplomat who undertakes preparatory work prior to a summit conference.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9013 -: Юли 08, 2021, 15:24:38 »
Впрочем тази среща на Три морета точно преди изборите е забивка на президента Радев. С очевидната благосклонност на Германия и МВФ в лицето на Кристалина Георгиева той преформатира образа на тази инициатива от насочена срещу Русия в инструмент за ускоряване на развитието на държавите от изоставащата икономически Източна Европа.  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9014 -: Юли 08, 2021, 15:29:52 »
Е то това е уловката, мимикрията де, ама дали ще се получи, Божа работа. По-скоро едва ли.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9015 -: Юли 08, 2021, 16:41:23 »
Цитатът на края не оправдава твърдението в първата част "...изискване ..." не е "задължително".

Що трябва да се правим на недоразбрали: на бригада подлежаха всички по списък (а не, например с доброволно записване), разпределяха се кой коя смяна, на кое място.  Насетне кой се успял да се ОСВОБОДИ (точно това беше терминът - "освобождаване" !!!) от бригада, успее.  Онова, което Ловкият е описал, е резонно. След един месец бачкане вземаш една двайсетолевка (двайсетолевки станаха през 8о-те) - останалото покрива  разходите ти по храна, настаняване и т.н. Детска трудова повинност. Механизмът е подобен на съвременното ни поробване на жертви на трафик - дето уж отиват да изкарат някой лев, настаняват ги по разни бараки, а накрая вземат колкото за един стек цигари.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9016 -: Юли 08, 2021, 17:00:12 »
Що трябва да се правим на недоразбрали: на бригада подлежаха всички по списък (а не, например с доброволно записване), разпределяха се кой коя смяна, на кое място.  Насетне кой се успял да се ОСВОБОДИ (точно това беше терминът - "освобождаване" !!!) от бригада, успее.  Онова, което Ловкият е описал, е резонно. След един месец бачкане вземаш една двайсетолевка (двайсетолевки станаха през 8о-те) - останалото покрива  разходите ти по храна, настаняване и т.н. Детска трудова повинност. Механизмът е подобен на съвременното ни поробване на жертви на трафик - дето уж отиват да изкарат някой лев, настаняват ги по разни бараки, а накрая вземат колкото за един стек цигари.

То в идеята за бригадите има някакво минимално рационално зърно в смисъл на придобиване на трудови навици, тийм билдинг, лагер и т.н., ма не мисля, че са били водещи в който и да е етап.

Поне през 80те си беше експлоатация, от която, наистина, можеше да се "освободиш" само по медицински причини, но не и защото си решил, че искаш да прекараш 3 седмици не като помагаш на народното стопанство, а като вършиш нещо друго. Или като не вършиш нищо.


Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9017 -: Юли 08, 2021, 17:01:14 »
Нас учениците просто ни търсеха по телефона вкъщи и когото намираха той отиваше, ако си на море или на село, се откачаш.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9018 -: Юли 08, 2021, 17:33:29 »
Ей, евроатлантиците, що пишете само глупости и измислици? Детският труд е измислен от западния капитализъм и "демокрация", в САЩ и до сега го има, от как си преместиха индустрията в бедните страни, сега експлоатират децата на развиващите се страни.

От 1930-те, до 1970-те, англичаните изпращат стотици хиляди свои "излишни" деца, от бедни семейства  в Австралия и Нова Зеландия, там те се трудят по полетата и строежите:

Четрири годишният Stewart Lee




Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9019 -: Юли 08, 2021, 17:38:40 »
Тукашните даже и бригадата не е могла да ги научи на нищо.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9020 -: Юли 08, 2021, 17:39:45 »
Ей, евроатлантиците, що пишете само глупости и измислици? Детският труд е измислен от западния капитализъм и "демокрация", в САЩ и до сега го има, от как си преместиха индустрията в бедните страни, сега експлоатират децата на развиващите се страни.

От 1930-те, до 1970-те, англичаните изпращат стотици хиляди свои "излишни" деца, от бедни семейства  в Австралия и Нова Зеландия, там те се трудят по полетата и строежите:

Мерси.

Са поне знаем, че дължим бригадите на САЩ и на Англия  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9021 -: Юли 08, 2021, 17:39:53 »
На бригадите в България през социализма не е имало експлоатация, просто защото в селското стопанство и хранително-вкусовата промишленост не се формираше печалба, която някой с дебела пура, да присвои, с цел евтина и достъпна храна българите, такава беше икономическата политика тогава.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9022 -: Юли 08, 2021, 17:44:20 »
На бригадите в България през социализма не е имало експлоатация, просто защото в селското стопанство и хранително-вкусовата промишленост не се формираше печалба, която някой с дебела пура, да присвои, с цел евтина и достъпна храна българите, такава беше икономическата политика тогава.

Глупости.

Естествено, че се е формирала печалба.

Едно от местата, на които съм бил на бригада, изнасяше продукцията за чужбина. Не безплатно, разбира се.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9023 -: Юли 08, 2021, 17:45:12 »
Тия, които плюят бригадите, вероятно не са ходили или са били комсомолски и командирски червен елит, тогава, колко много познавах от тях, с червени партийни книжки, проповядващи комунизъм, а пускаха лиги по корекомските витрини.

Както казал Милован Джилас навремето, истински антикомунист става, само от истински комунист!

Диалектика!  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9024 -: Юли 08, 2021, 17:49:30 »
Глупости.

Естествено, че се е формирала печалба.

Едно от местата, на които съм бил на бригада, изнасяше продукцията за чужбина. Не безплатно, разбира се.
Глупости пишеш ти, износът по първо и второ направление е формирало печалба за външнотърговските организации, а техните печалби отиваха в държавния бюджет, там се харчеха за цяла България, не за чекмеджета и коюлчета на шкембелии. Експлоатация е, когато някой присвоява за себе си печалбата.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9025 -: Юли 08, 2021, 17:52:14 »
Глупости пишеш ти, износът по първо и второ направление е формирало печалба за външнотърговските организации, а техните печалби отиваха в държавния бюджет, там се харчеха за цяла България, не за чекмеджета и коюлчета на шкембелии. Експлоатация е, когато някой присвоява за себе си печалбата.

 :crying_with_laughter-3302:

не е спор между равностойни. без мен  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9026 -: Юли 08, 2021, 19:21:46 »
етският труд е измислен от западния капитализъм и "демокрация",

Действително. В предмодерното общество такова понятие "детски труд" няма. Едва през втората третина на 19 в. започват първите ограничения  и регламентация за децата и детския труд.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9027 -: Юли 08, 2021, 19:59:33 »
Всички корпорации ползват детски труд, в изнесените си производства в бедните страни.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9028 -: Юли 08, 2021, 21:43:24 »
Quote (selected)
Ако не са винетките, държавното тол управление ще фалира
https://www.segabg.com/hot/category-economy/ako-ne-sa-vinetkite-durzhavnoto-tol-upravlenie-shte-falira
Баш ме брига че 900 калинки ще останат на улицата.
Днес 08.07, в разгара на летния сезон.
Асфалтират отсечката между Черноморец и Созопол в посока към морето, отсечката между река Ропотамо и Приморско в посока към морето. Август ще ремонтират същите отсечки в посока към София. Няма празно!
Зимата чакаме туристи!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9029 -: Юли 09, 2021, 17:32:23 »
Слави Трифонов: Репортерът на “Льо Монд” или преводачът не са ме разбрали за хомосексуализма

Дежа вю, дежа вю,  :lol: Абе, тия са правени в един калъп, или под индиго!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9030 -: Юли 09, 2021, 22:56:15 »
В навечерието за деня за размисъл-преди да съм отворил бутилката да ознаменувам задаващата се поредица от избори без избор
1.Низините не искат-върховете не могат.Ситуацията е революционна от поне четири петилетки
Но никой не смее да се наведе да я вземе за да не го изненадат изотзадзе.Всички "елити" чакат Властта на поднос..
..за да я консумират изискано.
2Ґ.А и низините могат.Барем още пет века да оцеляват.В това сме специализирани
3 Като изключихм Борисов - ГЕРБ не е борисов- Герб е вечен- ще го видите от ДКМС породата правилно политориентирани минали през всички партии и утре напълнили банката на "протестърите"-останалите са делегирали Радев да им реши персоналният проблем-да освободи хмясто на седлото за да ни яхат
4 Макар че трябва да е 31-дори десанта на росенец бийч - акция сравнихма с офанзивата Тет или Че и Кастро дебаркират от яхтата Гранма в Сиера Маестре- но дори юбилея мина незабелязан-щото вместо офанзива го карат по инерция уплашени от успеха
5 Никой не закача Доган-системата
патрон-клиентҐ.

която няма връзка със Свободата
6 Не че нямахме политици- всъщност са повече от кадърен зидаро-хмазачҐ.Проект нямахме. Като общност.
7Ґ.Сега ще отворя бутилката щото ми трябва поне една да видя тая общност-нация.
« Последна редакция: Юли 09, 2021, 23:03:53 от Last Man Standing »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9031 -: Юли 09, 2021, 23:07:14 »
доган-системата е в сила дотогава, до когато доган е балансьор. сиреч без него не може.

като почне да може без него и от системата му няма да остане нищо. няма да има на кого да раздава порции.

обаче тука има приоритети. първо е боковизъма. който беше подкрепян и от доганина.

и който, по всичко изглежда, ще бъде подменен от славчувизъма, който е не подкрепян, а командван от доганина.

така че ено по ено. първо боко - раус. после славчу като му лъсне доганизъма /той вече лъсна, от 35 на сто и кусур секции в туркието си е заработка/, после...

айн шрит нах дем андрес, дет викат тука местните.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9032 -: Юли 09, 2021, 23:08:48 »
„1.Низините не искат-върховете не могат.Ситуацията е революционна от поне четири петилетки„

В голяма революционна заблуда си, ама то ще е комай от салатата.
Низините не искат революция, а върховете вече не могат да управляват по старому(ресурс няма, мъни, мъни АВВА). Затова ще им се наложи сами да си направят рволюцията.
Запаси се  с още една бутилка, че ни предстои този сеир да изгледаме  революцията на елита

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9033 -: Юли 09, 2021, 23:10:12 »
Еминов доказа че може
Само нямам идея как нов пистолет засича три пъти

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9034 -: Юли 09, 2021, 23:12:58 »
предпочитам пинк флойд-чисто естетически бабалис
и не се тревожи за резерва

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9035 -: Юли 09, 2021, 23:13:21 »
Какво стана с туй момче Еминов, изучи ли се в чужбината?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9036 -: Юли 09, 2021, 23:13:34 »
Quote (selected)
Запаси се  с още една бутилка, че ни предстои този сеир да изгледаме  революцията на елита
Не е революция, а еволюция.
Финансистите изядоха нормалните капиталисти, сега техноменталистите ядат на живо финансистите, всичко в добрия стар капитализъм.
Накрая ще дойде я горския, я ИИ и ще разгони мъсковците, а прекариата и преди и сега си е прекаран.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9037 -: Юли 09, 2021, 23:14:44 »
накрая идват ветготите

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9038 -: Юли 09, 2021, 23:15:17 »
Накрая има дъга  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9039 -: Юли 09, 2021, 23:16:22 »
Сержанта ме е изпреварил, те и новите ветготи ще са едни "изтънчени". :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9040 -: Юли 09, 2021, 23:16:46 »
Catch The Rainbow :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9041 -: Юли 09, 2021, 23:17:28 »
Бе то сега всеки трябва да е бетер професор. Дорде се изучиш, професията ти изчезнала. Не знаеш след година какво ще работиш.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9042 -: Юли 09, 2021, 23:17:45 »
Ґ.Ґ.Ґ.и котле със злато на ирландско гномче в края на дъгатаҐ.Ґ.Ґ.или барем тиламор дю

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9043 -: Юли 09, 2021, 23:20:45 »
От Рустам насам обирът си е чиста печалба

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9044 -: Юли 09, 2021, 23:25:18 »
„Не е революция, а еволюция.„

Аа, ти си голям оптимист.
Теа не се еволюират.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9045 -: Юли 09, 2021, 23:27:09 »
Що?
Даже при пъпкуването се случват аномалии във вид на тумори.
Тумор на тумора. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9046 -: Юли 09, 2021, 23:28:42 »
They shoot horses, don't they?  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9047 -: Юли 09, 2021, 23:29:30 »
Сега вече, като чета дъртата история , почвам да си изяснявам нещата. Едно време се е наблягало на плячката, и затуй постоянно се е воювало. Сега това е привилегия само на някои.
..............
Диалогът може да продължи чрез редакция, е, по-трудно, в ограничена аудитория.
« Последна редакция: Юли 10, 2021, 00:09:47 от dabedabe »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9048 -: Юли 09, 2021, 23:30:09 »
шах -наме.Да не търсите достоевски

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9049 -: Юли 09, 2021, 23:30:31 »
Таа елита е о тъпа по тъпа, и никква волюция не я лови.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9050 -: Юли 09, 2021, 23:34:31 »
а ти квопрайш да пишеш в толко тъпатема - ду бист даже по-глупава от темата, не ли :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9051 -: Юли 09, 2021, 23:34:41 »
Quote (selected)
Американски F-16 се пребазираха в Граф Игнатиево
....
Авиобаза Граф Игнатиево ще осигурява въздушното ръководство на полетите и логистичната поддръжка на американските сили, като страна-домакин.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/amerikanski-f-16-se-prebaziraha-graf-ignatievo
България като гостоприемник ще плати на Лукойл изразходваното гориво.
Така всички са доволни, ние вече имаме някакви Ф-ки на територията, верно не са наши ( ма те и ония на чертожната маса не са наши- справка Турция, платени и недоставени), даже ще можем да плащаме харчовете за тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9052 -: Юли 09, 2021, 23:41:17 »
Бях го писал в началото на темата като отговор на въпроса А ссега накъде?
Пак наникъде.
Съжалявам, че най-вероятно пак ще изляза прав.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9053 -: Юли 09, 2021, 23:42:33 »
„а ти квопрайш да пишеш в толко тъпатема - ду бист даже по-глупава от темата, не ли „

Ама ти за елит ли се смяташ?
Хъ, хъ!
Нагледен пример за невъзможната еволюция

 :i_sheepish:
« Последна редакция: Юли 10, 2021, 16:06:36 от Алиса .. »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9054 -: Юли 11, 2021, 10:22:52 »
Quote (selected)
Домусчиеви ще правят германските електромобили, които правителството ще финансира с 34 млн. евро
...
Любопитен факт е, че така наречените германски инвеститори всъщност са албанци от Косово, което личи от официалната им страница в интернет. Предишният им бизнес е бил пералня на бельото на американската армия в Косово. След това са направили стартъп в Германия за коли, но са фалирали.
https://glasove.com/categories/skandalyt/news/domuschievi-sa-uchrediteli-na-druzhestvoto-koeto-pravitelstvoto-shche-finansira-s-34-mlnevro-za-elektromobili
"Бързата инвестиция" на новото правителство, чудех се защо Плевню е толкова възрторжен, а тя крушката си имала дълга опашка, по-дълга от тази на гущера.
Quote (selected)
Заводът в Ловеч ще има глобална визия за производство на E-Go. Това заяви Росен Плевнелиев, президента на България в периода 2012-2017.
Той похвали министъра на икономиката Кирил Петков за положените усилия.
От своя страна Плевнелиев увери германците, че са направили най-добрия избор.
https://blitz.bg/ikonomika/plevneliev-zavodt-za-elektromobili-v-lovech-shche-e-po-posleden-pisk-na-tekhnologiite_news828070.html
« Последна редакция: Юли 11, 2021, 10:37:14 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9055 -: Юли 11, 2021, 10:45:55 »
"Бързата инвестиция" на новото правителство, чудех се защо Плевню е толкова възрторжен, а тя крушката си имала дълга опашка, по-дълга от тази на гущера.l
Имало доста публика, когато Стефенсон за първи път демонстрирал прототипа на своето парно влакче. Една от дамите се провикнала "Това нещо няма да тръгне". Когато все пак тръгнало, тя се провикнала "Това нещо няма да спре".

Та и аз , като тая дама, да се провикна: "Тоя завод не ще го бъде!"
« Последна редакция: Юли 11, 2021, 12:25:08 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9056 -: Юли 11, 2021, 10:51:30 »
Има някаква прокоба над "атомобилен" Ловеч, "АхЗащоЛитеКупих", после се спънаха и "китайците" направо някакъв Бермудски триъгълник.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9057 -: Юли 11, 2021, 10:53:10 »
Вечна загатка - кому е кръстен бул. Стефансон фсофия, някой знае ли?
Че имам съмнения точно Стивънсону да е кръстен


П Винаги си създавам мнение задамите по провикванията им  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9058 -: Юли 11, 2021, 11:21:37 »
Старите български транскрибции на имена се запазват, както са били, Стефенсон вместо Стивънсън, Вашингтон вместо Уошингтън и т.н. няма нищо грешно в това правило, ставнете с традициите в английския за имена, нещо страшно е, който се чувства реформатор, да иде да отваря очите на англичаните!  :lol:

Не харесвам всякакви "новатори" и "реформатори" без кауза, които мислят че светът винаги започва от тях.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9059 -: Юли 11, 2021, 12:20:54 »
Старите български транскрибции на имена се запазват, както са били, Стефенсон вместо Стивънсън, Вашингтон вместо Уошингтън и т.н. няма нищо грешно в това правило,
  Приемам забележката! :th_up: И поправям грешката си.