Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 03:25:59

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1866108 пъти)

0 Потребители и 81 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9780 -: Юли 16, 2021, 23:03:55 »
Ние сме една Вандея - гераци с претенции.Да намамиш съседа-това е формулата на тоя малък, но изключително прост народ.Поради това плячка за близки и далени.При все че няма причина да не живеем свободни, освен лакомията и простотията.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9781 -: Юли 16, 2021, 23:06:44 »
Quote (selected)
и следва ...Радан Кенеф.

Радан Кънев е комай най-свестен и разумен във формацията ДБО и в условно градското дясно. Класи над Христо Иванов. Направо класа.
Та мисля си, че е добре да се следи какво говори и какво прави в ЕП (щот засега е там), за да не се пишат дивотии.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9782 -: Юли 16, 2021, 23:10:46 »
няма как да дам линк - баща ми - младежки национал по ханбал за Португалия от двата му турнира в Лисабон67-68 а"бедна, но изключително красива страна.Мъка ти става колко са зле.А Пред Ещорил Рим е село!"

За 10-15 години в ЕС тва се променя. И многомилионната диаспора помага. А и много читави хора отидохме да живеем там  :smokin:

Продължаваме да сме наглед бедна страна, ако изключим четринайстите по размер златни резерви фсвета, които са флисабон, не вщатите, може би най-плодородната земя февропа, напълно нормалният стандарт на живот, лузосферата с над 300 милиона и традиционни търгофски и културни връзки...

Кво е било преди 30 години, анонимус, си го снимайте и си го гледайте за спомен. Са не можете да ни стигнете  :0007:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9783 -: Юли 16, 2021, 23:11:27 »
"Важното е да лови котки".Всъщност ми е през долуподписаният за ЕП.Инак Радан имаше чудесен блог за готварство, но десанта в Росенец Бийч си е за учебник- как започваш блестящо, и се осираш поради липса на инициатива да развиеш успеха-лежейки на лаври година или уплашен от собствената си смелост.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9784 -: Юли 16, 2021, 23:12:58 »
Серж-туй е преди пейсе и кусур.Още съм блясък в очите му.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9785 -: Юли 16, 2021, 23:13:22 »
Хубаво е да живееш в Демокрация, която е изсмукала кинтите на колониите и може да си позволи да ни напътсва как и защо трябва да го правим като нея.
Но кинти не дава.
Да не говорим, че ни накара заради бъдещата Демокрация да закрием недемократичните заводи и някои комунистически АЕЦ.
Защото с тях нямахме път в светлото европейско бъдеще.
Съгласихме се.
Май ще ни се наложи да се съгласяваме още.

Ваша си работа.
Разбрали или не.
Поредните съглашатели.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9786 -: Юли 16, 2021, 23:15:38 »
Да. Трябваше накиснат пашата и подпалят сарая. Мекушави се оказаха.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9787 -: Юли 16, 2021, 23:18:07 »
Уф. Днес с отвращение се разкарах от обедното шоу на двамата сценаристи и неродения им Петко, а се оказва, че те са дълбали дъното цели два часа и амен-амен да излязат къде Тасмания. Изумена съм от отговора на онова нещо Тошко на резонния въпрос на Генка Шикерова кога и къде ще представят втория си вариант на кабинет - не бил длъжен да отговаря! На въртележката в парка щели да го обявят... Този недожурналист се изцепил на Генка!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9788 -: Юли 16, 2021, 23:18:44 »
Серж-туй е преди пейсе и кусур.Още съм блясък в очите му.

Да, разказвал си ми.

Исках да кажа на анонимуса, че е подбрал доста неправилно сравнение с Португалия.

Била е бедна, особено до края на 60те (фтубата има уникални фотоси на португалски гета фпариж, пред които столипиново е оазис, сметай как са живели в страната си), най-вече щото Салазар е бил адски патриархален и протиф прогреса, идеалът му е бил страна, застинала ф 20те, айде ф 30-те, а щом като селяните имат кво да ядат, а пролетариатът - къде да емигрира, останалото му е било транс пенис.

Излизат доста богати от Втората световна, не е да не са имали пари, но тъпите войни в колониите в един момент гълтат повече от половината от бюджета.

След Революцията постепенно нещата си идват по местата.

За много неща Лисабон е по-евтин от София, казвал съм го много пъти.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9789 -: Юли 16, 2021, 23:18:48 »
След преговори с Великобритания цялото крайбрежие преминава в ръцете на Германската империя с изключение на територията около Уолфиш Бей, а през 1884 г. Великобритания признава цялата територия до 20 меридиан за немска сфера на влияние. Така възниква колонията, наречена Германска Югозападна Африка (Deutsch-Südwestafrika[3]).
За 20 години голямо грабене е било в Намибия. Има и няколко години около ВСВ със завладени територии в Африка. Няма универсално обяснение. Особено на фона на Испания и Португалия, владели половината свят доста векове. Има по-прилично обяснение север-юг, но и то не е универсално.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9790 -: Юли 16, 2021, 23:19:30 »
Ако Слави избере Елена Поптодорова за Министър-председател, то всички други министри ще са без портфейл

Добра хрумка!!!

Обаче ако аз одговоря "без портфейл, но с кремчета", ше се озова отново в Подсълбието /не в Поднебесната!/, където често пребивавам напоследък /и не само!/ ... :crying_with_laughter-3302: Затуй, по-добре – ЛЕКА ...


Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9791 -: Юли 16, 2021, 23:20:30 »
да го обръснат на сухо на контра с тъп бръснач докато го питат -разпитват за хидроложки хонорари или портове и студени тецове стигаше да станат мечкадарска песен за илядо годин

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9792 -: Юли 16, 2021, 23:24:21 »
Бе няма справедливост. Но ний ще се борим. Дет' се вика . И пак се сещам за Славейкова.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9793 -: Юли 16, 2021, 23:24:57 »
Жестокоста ти се сломи?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9794 -: Юли 16, 2021, 23:25:45 »
неправилна закалка на стоманата

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9795 -: Юли 16, 2021, 23:25:55 »
За 10-15 години в ЕС тва се променя. И многомилионната диаспора помага. А и много читави хора отидохме да живеем там  :smokin:

Продължаваме да сме наглед бедна страна, ако изключим четринайстите по размер златни резерви фсвета, които са флисабон, не вщатите, може би най-плодородната земя февропа, напълно нормалният стандарт на живот, лузосферата с над 300 милиона и традиционни търгофски и културни връзки...

Кво е било преди 30 години, анонимус, си го снимайте и си го гледайте за спомен. Са не можете да ни стигнете :0007:

 :thup:

Миналото лято голямото дете не можа да си дойде, пък и аз му казах, че няма сми, та отскочиха за седмица до южния бряг. Очаровани! Ама то Португалия беше любимо място и на мъж ми, бог да го прости, още по времето на нашия соц в края му.  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9796 -: Юли 16, 2021, 23:30:39 »
Добра хрумка!!!

Обаче ако аз одговоря "без портфейл, но с кремчета", ше се озова отново в Подсълбието /не в Поднебесната!/, където често пребивавам напоследък /и не само!/ ... :crying_with_laughter-3302: Затуй, по-добре – ЛЕКА ...
Няма, джанъм, няма! Против онези упорити неща, що се викат факти, никой не се бори!
Направо ми се заражда сценарий - върви ПМ ЕП по червения килим към креслото си, а министрите Й като едни весталки на колене строени покрай килима протягат ръце с дланите нагоре и с кремчета на тях. А тя като една Червена Шапчица (от онзи тип с латинското име, сещай се) ги събира в открита кошничка, та всички да видят как ПМ ЕП няма какво да крие!
И в Кан ще ни вземат с такъв филм, даже без Мимето!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9797 -: Юли 16, 2021, 23:34:05 »
Quote (selected)
Цитат

    и следва ...Радан Кенеф.

Радан Кънев е комай най-свестен и разумен във формацията ДБО и в условно градското дясно.
Класи над Христо Иванов. Направо класа.

Така рече преди време оттатък и HAMEL, когато след едно изказване на Радан в ЕП възкликна:

"Все едно, че това съм го казал аз!!!"
:0007:

Quote (selected)
Та мисля си, че е добре да се следи какво говори и какво прави в ЕП (щот засега е там), за да не се пишат дивотии.
:th_up:


Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9798 -: Юли 16, 2021, 23:35:03 »
След Нашингтон да я пратим посланик в Лондон-да задигне Кулинан и сите брилянти на Короната(още докато ги трампи за акредитивното писмо(разбира се- подписано от Цар Киро или актуален престолонаследник)Не че ще дели дългото Ленче, но поне да останем със замах в Историята.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9799 -: Юли 16, 2021, 23:37:51 »
Дети в подвале играли в садистов:
Зверски замучен отряд каратистов.
каза Хамел

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9800 -: Юли 16, 2021, 23:38:26 »
:thup:

Миналото лято голямото дете не можа да си дойде, пък и аз му казах, че няма сми, та отскочиха за седмица до южния бряг. Очаровани! Ама то Португалия беше любимо място и на мъж ми, бог да го прости, още по времето на нашия соц в края му.  :smokin:

Аз съм пристрастен (и в двете ударения), но наистина е много хубаво.

Следващият път да се разходят и по вътрешността за няколко дни - планини, язовири, реки, зеленина...иначе всичките ни брегове са хубави...

Краят на света - Кабо да Рока - е не особено далеч от нас, понякога ходим само заради залезите - фадо, виньо, безкрайният океан...и, знаеш ли, има едно единствено капанче там, общинско, с мизерен асортимент, безплатният паркинг се подразбира, щото е за всички това национално богатство, а следващото най-близко капанче е на 5-6 километра навътре на сушата...не е ресторант до ресторант на глутници мутри, които да съдират по сто кожи заради невероятната гледка...държавата си пази това, което е на населението...

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9801 -: Юли 16, 2021, 23:42:02 »
Викаш-нацията не е издигнал в култ мечтата на курвите и сервитьорите по душа- да третират всеки като клиент-пациент?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9802 -: Юли 16, 2021, 23:43:36 »
нема бесплатни залези, както казваше онаа зъбата психопатица.

Или може би има...де да знам.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9803 -: Юли 16, 2021, 23:48:11 »
залезът в ресторанта на края на вселената

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9804 -: Юли 16, 2021, 23:48:41 »
Викаш-нацията не е издигнал в култ мечтата на курвите и сервитьорите по душа- да третират всеки като клиент-пациент?

Ми не е да не са се опитвали различни хора по различни времена, но след тоталната национализация през 1975 по времето на Гонсалвиш и Коща Гомиш "националноотговорният капитал" си има едно на ум колко преходни са нещата и гледа да не прекалява.

Изабел душ Сантуш го разбра също не толкова оддавна, останалите локални олигарси и уонаби олигарси са, поне видимо, умерени и се отнасят към правителството с почитание, не обратното.

А и наскоро осъдиха един от бившите соц премиери за корупция, разни други министри са по съдилищата на различни нива...по каналния ред, с времето си, без "падни, ти си престъпник"...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9805 -: Юли 16, 2021, 23:49:41 »
Quote (selected)
залезът в ресторанта на края на вселената
той е платен предварително с некви астрономически лихви. Пише го фкнигата.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9806 -: Юли 16, 2021, 23:50:33 »
Аз съм пристрастен (и в двете ударения), но наистина е много хубаво.

Следващият път да се разходят и по вътрешността за няколко дни - планини, язовири, реки, зеленина...иначе всичките ни брегове са хубави...

Краят на света - Кабо да Рока - е не особено далеч от нас, понякога ходим само заради залезите - фадо, виньо, безкрайният океан...и, знаеш ли, има едно единствено капанче там, общинско, с мизерен асортимент, безплатният паркинг се подразбира, щото е за всички това национално богатство, а следващото най-близко капанче е на 5-6 километра навътре на сушата...не е ресторант до ресторант на глутници мутри, които да съдират по сто кожи заради невероятната гледка...държавата си пази това, което е на населението...
Не се знае кога ще е следващият път - в края на август използваха прозорец без ограничения заради пандемията за района на Албуфейра и пряк полет до Фаро, та с наета кола пообикаляха и имат план за по-светлото бъдеще.  А за Кабо да Рока ни е разказвал баща му и... някой ден. Те си падат по това, което описваш. Абе мои деца са, какви да са.  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9807 -: Юли 16, 2021, 23:51:16 »
залезът в ресторанта на края на вселената

Една от най-умните ми постъпки беше депозит от £100 в Banca Rìoghail na h-Alba през 1724, лихвите са добри с времето  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9808 -: Юли 16, 2021, 23:51:49 »
Няма, джанъм, няма!
--- --- ---
И в Кан ще ни вземат с такъв филм, даже без Мимето!
:ok:

Ама аз сепак трябва да си лягам, щото ... абе ЩОТО ...

https://www.youtube.com/watch?v=smJ7KKsqPX0


Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9809 -: Юли 16, 2021, 23:54:40 »
трябва да видя хавата в хавала Марко поло.Там лихви няма-особено след решението на върховният съд на Пакистан , но дариците не излизат от мода, Серж

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9810 -: Юли 16, 2021, 23:55:35 »
Не се знае кога ще е следващият път - в края на август използваха прозорец без ограничения заради пандемията за района на Албуфейра и пряк полет до Фаро, та с наета кола пообикаляха и имат план за по-светлото бъдеще.  А за Кабо да Рока ни е разказвал баща му и... някой ден. Те си падат по това, което описваш. Абе мои деца са, какви да са.  :smokin:

 :th_up:

Мадейра, Порто Санто и Азорите са други много хубави места, но са малце по-далече

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9811 -: Юли 16, 2021, 23:59:50 »
трябва да видя хавата в хавала Марко поло.Там лихви няма-особено след решението на върховният съд на Пакистан , но дариците не излизат от мода, Серж

 :smokin:
« Последна редакция: Юли 17, 2021, 00:44:41 от SgtTroy »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9812 -: Юли 17, 2021, 00:00:43 »
Quote (selected)
Мадейра, Порто Санто и Азорите са други много хубави места, но са малце по-далече

Сигурно. Ще предам. Млади са - да обикалят. :)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9813 -: Юли 17, 2021, 00:07:24 »
преди десет хиляди години хората не са си заключвали къщите, когато са тръгвали да обикалят, не само щото още не е имало къщи и ключът не е бил изобретен, ащото са имали доверие помежду си.

Сега насекъде е пълно снекви мигранти, главно цигани.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9814 -: Юли 17, 2021, 00:08:29 »
ммммда.И къде в картинката са дребнотемия като Кънев, Слави и Радан?Или мерещата си го с мутри Корни? :beer_:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9815 -: Юли 17, 2021, 00:14:00 »
Преди десет гиляди години циганите и къщите още не са се били появили.По това време човечеството е тичало с вик "убий мамута" размахало голямата тояга и не било чувало за номади, ипотека и зелен курс на Грета.След като избили мамутите количеството метан разко спаднало и човечеството минало на киноа и див ориз поради липса на пържоли и идването на малък ледников период.С което почнал упадъка и края на Демокрацията-появили се и циганите .чалгата и политиците.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9816 -: Юли 17, 2021, 00:44:16 »
ммммда.И къде в картинката са дребнотемия като Кънев, Слави и Радан?Или мерещата си го с мутри Корни? :beer_:

Картинката е квато искаш да я видиш - личен избор е дали ше те дебнат рептили със спринцофки, дали ше си мислиш, че хемороидалната кръф по чаршафите сутринта фсъщност е заради обладалият те през нощта зъл инкубус, колко кутии пирони ше забиваш дневно фковчега си, дали ше си глеаш рахата ели не... :smokin:


Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9818 -: Юли 17, 2021, 05:58:23 »
Ако Слави избере Елена Поптодорова за Министър- председател, то всички други министри ще са без портфейл  :smokin:

 :well_done-1299:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9819 -: Юли 17, 2021, 09:43:01 »
но десанта в Росенец Бийч си е за учебник- как започваш блестящо, и се осираш поради липса на инициатива да развиеш успеха-лежейки на лаври година или уплашен от собствената си смелост.
:thup:
Което е право, право е. Росенец си беше операция, достойна за аплодисменти.
Некъф побългарен Плая Хирон.
Да му се чудеш на Ристю, какъвто е смотльо... но по брада го докарва на Фидел.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9820 -: Юли 17, 2021, 09:48:57 »
Ще имаме правителство - камикадзе, за 7-8 месеца да пробута истамбулската, Македония в ЕС, триморие ... и още грабежи, разбира се, после - кой от къде е, народа -   :ouch-2147:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9821 -: Юли 17, 2021, 09:55:28 »
:thup:
Което е право, право е. Росенец си беше операция, достойна за аплодисменти.
Некъф побългарен Плая Хирон.
Да му се чудеш на Ристю, какъвто е смотльо... но по брада го докарва на Фидел.
Кольо, Бойкикев итрае по сценарии, написан от други.
Проблемът  не е чак толкова "Росенец", проблемът не е и ДПС като партия (невероятна тъпня е да обвиняваш една партия за неблагополучията си) - да ти напомня 45 тодини стигат?
Проблемът е управлението, политиката, която се води от 20 години, тя (политиката) позволява на политици от ДПС да бъркат в кацата.

Нека не забравяме - СДС (НаткаМи) вкара ДПС в управлението, отказвайки на дедо Симо (вождът и учител Костов вече беше обиден на народа си) - за това никои от ДеБъО не обича да говори, никои.
До 2000-та година ДПС дерибействаше тук-таме на местно ниво - лично съм присъствал на изцепки в Силистренско - след 2001 се намесиха на едро.

Участието на ДПС в тройната коалиция също беще предизвикано от колективните действия на ОДС и НДСВ в парламента - докараха нещата до там Станишев да управлява с мандата на ДПС - показателно е изказването на Доган в момента на получаването на проучвателния мандат - "Министър-председател ще бъде г-н Сергей Станишев", с което попари надеждите на роялистите (в т.ч. и на Н. Василев)
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9822 -: Юли 17, 2021, 10:10:24 »
:thup:
Което е право, право е. Росенец си беше операция, достойна за аплодисменти.
Некъф побългарен Плая Хирон.
Да му се чудеш на Ристю, какъвто е смотльо... но по брада го докарва на Фидел.
На Плая Хирон наемниците атакуват Фидел. В известен смисъл, като аналогия може би също е удачно. :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9823 -: Юли 17, 2021, 10:44:02 »
Кольо, Бойкикев итрае по сценарии, написан от други.

Защо търсите неква космическа логика в най-прозаични политико-икономически процеси? Всичко е просто едно преразпределение на управляващия елит. Огромна част от буржоазията не само бе държана далеч от копанята, но я мачкаха и ѝ отнемаха бизнеса. Съвсем логично бе да се опълчи за своя дял. Естествено, всичко се прави под лозунга "демокрация", "възстановяване на законност, парламентаризъм" и т. н. В България нищо няма да се промени. Системата остава същата. Да, за известно време нещата може и да се нормализират, но пак други ще грабнат кокала и пак некой ще гледа отстрани. И така, до следващия "Росенец" и поредното възстановяване на "парламентаризма". Сценарият е един от Френската революция насам. Другото е технология.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9824 -: Юли 17, 2021, 10:57:29 »
Абе в тоз зандан партийния дом, малко мераклии депутати има да влязат. Хвърлиха се много пари на вятъра за ремонт. Кога ще престанем с простотията? Според мен тая грозна сграда и за музей не става. Надявам се един ден да бъде премахната. Тя тегне над центъра на тоя смотан град.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9825 -: Юли 17, 2021, 11:08:20 »
Абе в тоз зандан партийния дом, малко мераклии депутати има да влязат. Хвърлиха се много пари на вятъра за ремонт. Кога ще престанем с простотията? Според мен тая грозна сграда и за музей не става. Надявам се един ден да бъде премахната. Тя тегне над центъра на тоя смотан град.
Да и ще построим "платинен век" там. С асансьор до секи апартамент и джамия на покрива.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9826 -: Юли 17, 2021, 11:37:55 »
Quote (selected)
Цитат на: dabedabe в Днес в 10:57:29

    Абе в тоз зандан партийния дом, малко мераклии депутати има да влязат. Хвърлиха се много пари на вятъра за ремонт. Кога ще престанем с простотията? Според мен тая грозна сграда и за музей не става. Надявам се един ден да бъде премахната. Тя тегне над центъра на тоя смотан град.

Да и ще построим "платинен век" там.
С асансьор до секи апартамент и джамия на покрива.

Какъв ти "платинен век", след като си имаме "Златен век" на фирма "Артекс" – в момента стърчащ като гуй на пъпа на "Лозенец", недостроен наполовина ...

Само ше го преместят на т'ва място и ше го достроят така, че да не могат разни геликоптери да отнасят знамето на ЕС, както навремето отнесоха ф неизвестна посока червената петолъчка!!!  :bigok:

« Последна редакция: Юли 17, 2021, 11:51:39 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9827 -: Юли 17, 2021, 12:08:58 »
ЗА кво да го "отнасят". Могат просто го запалят. Е Бъч вика че паленето на знамена е неотменно право спорет Сахибите.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9828 -: Юли 17, 2021, 12:20:18 »
Да се бил връщал Радан, щото ни бил трябвал за минпред. Да, ама не сега. Да се хаби за 2 до 8-9 месеца няма никакъв смисъл. Да си кюта в Брасълс, ще му дойде времето.
****
И аз се чудя на акъла на Слафчу - защо трябва Тошку да е зам.предс. на ИТН, че и да го бутат навсякъде из медиите? Изглежда мърляв, невъзпитан е, айде, че е келеш, това е задължително условие за членство в ИТН, май.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9829 -: Юли 17, 2021, 12:25:03 »
ЗА кво да го "отнасят". Могат просто го запалят. Е Бъч вика че паленето на знамена е неотменно право спорет Сахибите.
На един антибългарски митниг в Истанбул ли беше, в Одрин ли или в Бурса, резняците палиха българското знаме, а президентът Торгут Йозал държа пламенна реч, в която се изрепчи, че Турция ще си купи България. След две години се помина поживо - поздраво....

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9830 -: Юли 17, 2021, 12:26:27 »
Да се бил връщал Радан, щото ни бил трябвал за минпред. Да, ама не сега. Да се хаби за 2 до 8-9 месеца няма никакъв смисъл. Да си кюта в Брасълс, ще му дойде времето.
****
И аз се чудя на акъла на Слафчу - защо трябва Тошку да е зам.предс. на ИТН, че и да го бутат навсякъде из медиите? Изглежда мърляв, невъзпитан е, айде, че е келеш, това е задължително условие за членство в ИТН, май.
РаданКъ да стане минпред?

Никога! Предполагам, че даже не им минава през акъла - твърде оцапан е, с лабилна психика и ще го смажат.

Десните имат и други опции - "политици" с тежест, с опит и експертиза, познати и приети по света - един АлЙор би бил чудесен минпред, отговаря на всички критерии, даже на Бойкикевите - антикомунист (ще прекъсне пътя на ДПС към врастта), ще направи пълна лустрация (отстраняване на КДС и КТБ), дипломат от кариерата, приеман от всички, говори барем 3 езика, бил е председател на НС и прочие глезотийки ... става отвсякъде, и е по-добър от РаданКъ (франкофон, ерго от Желюжелевата котерия), та така...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9831 -: Юли 17, 2021, 12:27:51 »
...защо трябва Тошку... и да го бутат навсякъде из медиите? Изглежда мърляв, невъзпитан е, айде, че е келеш, това е задължително условие за членство в ИТН, май.
От ИТНейците най-представително стои леля Мика.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9832 -: Юли 17, 2021, 12:42:19 »
От ИТН-ейците най-представително стои леля Мика.
Голема фурия, напълни ми душата в деня на откриването на 45-ото НС!  :th_up:

А освен това, е била една от малцината, която се е противопоставила на номинацията на Николай Василев за мин.председател:

Quote (selected)
Скандал в ИТН! Депутати заплашили Трифонов с напускане заради Николай Василев

15 юли 2021

Името на Василев буквално е взривило хора като Ива Митева, Мика Зайкова, проф. Чорбанов, които категорично са отказали да го подкрепят като министър-председател.

http://epicenter.bg/article/Skandal-v-ITN--Deputati-zaplashtili-Trifonov-s-napuskane-zaradi-Nikolay-Vasilev/254803/2/0
:t0301:

« Последна редакция: Юли 17, 2021, 12:56:50 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9833 -: Юли 17, 2021, 12:47:58 »
Quote (selected)
Ако сигналът се беше появил преди изборите и бях внесъл предлжението тогава, щяхме да бъдем обвинявани, че се опитваме да влияем на изборите, каза Стоилов.
Ей го бе в целия му блясък "паркетния ляф" Яначко сигнала отлежава поне месец при теб. В носа си ли бърка?
 
Тва разбира се също не е вярно
Quote (selected)
В същото време Стоилов обяви, че не трябва да залъгват хората, че при сегашната конституция и при сегашната практика на Конституционния съд, идващият парламент може да променя структурата на съдебната власт, да променя мястото на прокуратурата. Това няма как да стане, заяви служебният правосъден министър.
щото референдум се насрочва с обикновено мнозинства и при един референдум за мястото на прокуратурата по време на президентските избори КС няма думата, а а се обади ими допусне разглеждане "гори" на осн. чл.1 за държавна измяна.
Освен ако не извадят тапии че са тасманийци и "никоя негова част" не важи за тех. :smokin:
Така че референдум и ГП минава на пряко подчинение на МП и освен това не само че ще ходи в Парламента когато го викат ми и че му гласуват доверие и то без правилници и проч формалности.
« Последна редакция: Юли 17, 2021, 13:12:40 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9834 -: Юли 17, 2021, 12:56:43 »
сигнала отлежава поне месец при теб.

E, как ще е един месец! Нали трябва да го разгледа сериозно, да формулира исканията. Не се е бавил Янаки.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9835 -: Юли 17, 2021, 12:59:25 »
един АлЙор би бил чудесен минпред,
Оценявам чувството ви за хумор.
...................
А пък Радан Кънев, щом и той се докара до Бруселя, не ще да е в ред явно. Там свестен човек ний не пращаме. Та Радан, объркан колкото един самовлюбен Костов, ще бъде запомнен единствено с БХ. Подобно на тъпана Костов, дето щял бил да дреме като километричен камък, белким простият народ минел бил покрай него. Да си ядат кифтаците тез мекерета и да мълчат. Народът полека-лека се учи от грешките си.
« Последна редакция: Юли 17, 2021, 14:28:18 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9836 -: Юли 17, 2021, 13:09:19 »
Ама, верно ли Радан го гласят за минпред? Не съм срещал такова нещо.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9837 -: Юли 17, 2021, 13:14:23 »
Ама, верно ли Радан го гласят за минпред? Не съм срещал такова нещо.
Едва ли. Не е достатъчно индокриниран талиб-либераст. Виж АлЙор има шансове.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9838 -: Юли 17, 2021, 13:16:45 »
Та Радан, объркан колкото един самовлюбен Костов, ще бъде запомнен единствено с БХ
Нищо подобно. Радан остана в историята с това, че за съпартийците си беше гъз и знаме едновременно.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9839 -: Юли 17, 2021, 13:18:53 »
Ама, верно ли Радан го гласят за минпред? Не съм срещал такова нещо.
Леле майко!... Сърбите си имат Ана Бърнабич, ние знаме-гъз