Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:16:19

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1865696 пъти)

0 Потребители и 90 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9900 -: Юли 17, 2021, 20:03:26 »
а сапът, сапът как е?
Мисля че е иглолистен боклук. Като предлаганите сега. С една брадва лани или по-лани беше три таквизи "сапове" сцепих.Те са почти без пари, но монтирането е играчка. Е преди това същата брадва с нормален дъбов кара барем 10 години.

Писна ми и издирих един пенсионер-бракониер дато си сече сам и ги монтира. Дадох две брадви. Мисля е сложил ясен, въпреки че за мен дъб е по-добре. Надявам се да нямам повече проблеми и да ги оставя наследство.
« Последна редакция: Юли 17, 2021, 20:45:22 от 66 »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9901 -: Юли 17, 2021, 20:04:11 »
ф Слюйен на клинописа викат "клюнопис".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9902 -: Юли 17, 2021, 20:04:48 »
Е, то и в чужбината се манифактурират неудачни неща. Нали не сме баш европейци, та не сме дорасли за баш европейски стоки. Та затуй вместо финландска се наложи да купя една лопата Фискарс, ама правена в Полшата. Здрава иначе, ама не работи сама. Не ми оправда очакванията де. Не откъм цена.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9903 -: Юли 17, 2021, 20:05:26 »
а Джиджи никога не е коментирала носа ти

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9904 -: Юли 17, 2021, 20:07:27 »
наполски лопата е Łopata

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9905 -: Юли 17, 2021, 20:10:54 »
а Джиджи никога не е коментирала носа ти
Но пък е пускала срещу него ТАНКА - и то нееднократно!!! И е вдигала тайзи табела –  :125:

Пак нееднократно ... :lol:

« Последна редакция: Юли 17, 2021, 20:22:11 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9906 -: Юли 17, 2021, 20:12:03 »
"Anyway" се отделя винаги със запетая – независимо дали е в началото на изречението или в неговия край!!!  :m1201:
И кат' си решил да ползваш тук, английски, поне го ползвай вярно!!!  :t0135:

https://linguaholic.com/linguablog/comma-before-anyway/  :smokin:

When it comes at the end of a sentence, you do not need to use a comma before “anyway.”

що спориш заглупости  :bigok:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9907 -: Юли 17, 2021, 20:12:46 »
наполски лопата е Łopata

амъзнина е тлушч

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9908 -: Юли 17, 2021, 20:14:11 »
When it comes at the end of a sentence, you do not need to use a comma before “anyway.”

що спориш заглупости  :bigok:

Щото ползуваш погрешна литература
или, по-точно, я тълкуваш погрешно ...  :bigok:

 :bored:

« Последна редакция: Юли 17, 2021, 20:20:04 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9909 -: Юли 17, 2021, 20:16:44 »
Аз съм милостив човек. Иначе мога наля масло в огена. Но мисля че разговорът върви добре и с уважение. А вънка пак се раздуха.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9910 -: Юли 17, 2021, 20:19:31 »
вънка дгд.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9911 -: Юли 17, 2021, 20:35:08 »
Нека не забравяме - СДС (НаткаМи) вкара ДПС в управлението, отказвайки на дедо Симо (вождът и учител Костов вече беше обиден на народа си) - за това никои от ДеБъО не обича да говори, никои.
До 2000-та година ДПС дерибействаше тук-таме на местно ниво - лично съм присъствал на изцепки в Силистренско - след 2001 се намесиха на едро.

Не може да забравиш нещо, което не е било. Симеон Сакскобурготски и Доган имаха предизборно съглашение.
На 9 април 2001 г.. г-н Доган иска 9 областни уравители (от 27) за коалиционно споразумение с царското движение.
На изборите в Разградския район, ДПС участва с 4 ма кандидати (ОДС и НДСВ с по 5, БСП с 6), сред който Емел Етам, която е призована от г-н Доган да  се оттегли , а на 3 и 4 са българи.
Царското движение не включва един  единствен турчин в листитв си. 

И ето едно материалче, от 23 юни 2001 в "Капитал", където се обсъждат възможностите за коалиция на Костов със Сакскобурготски:
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2001/06/23/209485_izbornite_rezultati_raztursiha_sds/

Quote (selected)
Пред СДС стоят два основни въпроса

Трябва ли СДС да влезе в коалиция с царското движение и кой ще наследи Иван Костов като лидер на партията? От отговорите им ще зависи бъдещата съдба на партията.
Ситуацията в момента е такава, че ръководството на СДС трябва много добре да прецени плюсовете и минусите на едно евентуално участие в коалиционен кабинет с движението на Симеон Сакскобургготски. “В аргументите против коалиция чух загриженост за съдбата на СДС, загриженост за съдбата на лидерите на СДС, но не чух нищо за съдбата на България”, защити позицията си за съвместно управление с царската формация президентът Петър Стоянов. Това като че ли е единственият аргумент в полза на алтернативата Стоянов - Софиянски. Мотивът пък на столичния кмет да иска коалиция с царя е, че в парламента ще се създаде едно стабилно мнозинство от около 190 депутати, който звучи малко несериозно, защото бъдещата парламентарна група на НДСВ заедно с ДПС ще разполага с достатъчно мнозинство, за да налага законопроектите си и да гласува решения. Никой няма съмнения, че по основните приоритети на България СДС ще подкрепя политиката на бъдещото правителство.



Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9912 -: Юли 17, 2021, 20:37:18 »
Благодаря Ви, колеги мотиколози!
Изучил съм безброй дисциплини и съм издържал безброй изпити, свързани с металознанието, а допрeди 10 мин. знаех толкова малко за Мотиката.
« Последна редакция: Юли 17, 2021, 23:24:04 от Bacho Кольо »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9913 -: Юли 17, 2021, 20:38:08 »
мотиката е голяма...вършачка.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9914 -: Юли 17, 2021, 20:41:51 »
С нас ли ще си играеш! Тука и професор има какво да научи.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9915 -: Юли 17, 2021, 20:54:12 »
Благодаря Ви, колеги мотиколози!
Изучил съм безброй дисциплини и съм издържал безброй изпити, свързани с металознанието, а доперди 10 мин. знаех толкова малко за Мотиката.

Your parents must be very proud of you now.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9916 -: Юли 17, 2021, 20:59:23 »
тва е ена смислена и информативна размяна на мнения по животрептущ въпрос, който често бива пренебрегван од мейнстрийм медиите.

Неактивен Соколу Мехмед паша

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 23
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9917 -: Юли 17, 2021, 21:07:41 »
Quote (selected)
Аз съм сигурен, че един ден европейска Турция ще се отцепи. Европа трябва си поправи грешките.
:m1273:

Keep dreaming!


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9918 -: Юли 17, 2021, 21:31:43 »
Каква скука е настанала. Цял ден без ново предложение за МП!
Съботяни, сър!  :t1815:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9919 -: Юли 17, 2021, 21:59:24 »
Keep dreaming!

Ма аз няма изкяря нищо. Няма стана паша.
« Последна редакция: Юли 17, 2021, 22:26:03 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9920 -: Юли 17, 2021, 22:08:00 »
Keep dreaming!

Deep Kreaming.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9921 -: Юли 18, 2021, 10:20:18 »
Quote (selected)
"Още миналата година, на площада, обърнах внимание, че реалната политическа ситуация е различна. Още тогава казах, че без гласовете на БСП няма как да станат нещата. И ето сега втори избори, третите чукат на вратата - ситуацията е отново същата. При положение, че БСП крашнаха толкова жестоко, въпреки всичко - без тях още не става"



"Ако ДПС решат да гласуват срещу собственото си отроче Гешев, как ще ги спрем, а те са на ръба да се отърват от него. ДПС се опитват да оцелеят икономически и политически, така че защо да не гласуват срещу Иван Гешев. Това добре ли е за страната? Ако е добре, ще го вземем"



"Да, да има суперобразовани хора е чудесно. Но тук трябват не само подготвени хора, а и такива, на които им стиска и могат да вървят неотклонно по правилния път и по правилния начин. И Бойко Рашков е един такъв пример. Четох, че го сравняват с луд с картечница, но може би в такава ситуация ни трябва точно такъв човек. А той, че не е луд - не е."

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/hadzhigenov-bez-glasovete-na-bsp-nyama-kak-da-stanat-neshtata

:smokin:
the lamers club honourable member …

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9922 -: Юли 18, 2021, 11:12:41 »
И аз пуша, но нервно вече. Слушах го. Разумни приказки, поднесени с достойнство, както винаги.  :th_up:
Но шоуто се е запънало на референдума си и писачите на примитивни скечове не щат да забележат, че протестите не бяха заради него, а гласувалите сега за итн са само 10,2% от имащите право на глас, а не 2,5 милиона подлъгани от зверски популстките им въпроси, любезно пуснати от гербавите и онова, което имахми вместо президент.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9923 -: Юли 18, 2021, 11:26:32 »
Но шоуто се е запънало на референдума си и писачите на примитивни скечове не щат да забележат, че протестите не бяха заради него, а гласувалите сега за итн са само 10,2% от имащите право на глас
Ся, ако така ще броим, за "партиите на протеста", ако смятаме че това са ИМВ, ДБ и Божковото Лято, са гласували общо около 75% от гласувалите за ИТН, ще рече - 7-8% от имащите право на глас.

И изобщо - и на протестите, и на парламентарните избори отивахте с мантрата "Само да бутнем ГЕРБ и Боко, после е лесно - ще видим". Бутнахте ги, гледайте сега лесното.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9924 -: Юли 18, 2021, 12:01:50 »
Но шоуто се е запънало на референдума си и
ТО ще си проличи. Ако е тъй, ще внесат дебилното си фторо правителство в парламента. А дебилно щото ще е реплика на първото, по заявка.ГЕРБ и ДПС ще го изберат. После за месец-два Бочко ще ги сдъфче и изплюе и ще се яви на  извънредните избори в ролята на спасител от чалгарската чума :smokin: В тази посока сочи и декларираното от Тошко немахане на Гешов.
 
А за манерку, не бързай още сме на "февруарски" етап :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9925 -: Юли 18, 2021, 12:08:45 »
 :beer:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9926 -: Юли 18, 2021, 12:09:32 »
Но шоуто се е запънало на референдума си

Ми, хубу, нека си държат. Ама кой ще ги подкрепи? Евентуално ДПС. Щото на тях не им пука. Колкото предложат на електората си - толкова ще изберат. При други обстоятелства герп - може би. Но сега си дават сметка, че герп е мръсна дума и нямат никви шансове на мажоритарни избори. Всички други партии са против. Така че нека си държат на референдума. Същото е и за субсидиите. Там ДПС са против, а герп вече трябва да започнат да кътат всяка стотинка. Секнаха им страничните приходи.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9927 -: Юли 18, 2021, 12:16:34 »
Следете "матчастта".Тошковците изрично казаха, че ако не получат подкрепа от Ицето и Мая въобще няма да внасят правителство за да не би Тиквата и Доган да го подкрепят!

Въобще свидетели сме на вътрешновидово извиване на ръце между Трифонов и Иванов.

Нещата вървят към ПАТ.В такъв случай властта по един или друг начин остава в Радев задълго.

Дали чрез поредица служебни правителства, дали защо не чрез своя партия, която да разсече гордиевия възел...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9928 -: Юли 18, 2021, 12:20:23 »
Quote (selected)
а герп вече трябва да започнат да кътат всяка стотинка. Секнаха им страничните приходи.

Поведението на итн може да им сервира добри шансове да се върнат на власт и да си пуснат и кранчетата, и кучетата.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9929 -: Юли 18, 2021, 12:23:30 »
Поведението на итн може да им сервира добри шансове да се върнат на власт и да си пуснат и кранчетата, и кучетата.

Не знам. Как си ги представяш герп сега да отидат на мажоритарни избори? Нали за това говорим. На мен ми се вижда малко съмнително да вкарат и 30 души.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9930 -: Юли 18, 2021, 12:26:47 »
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/07/18/4233793_sled_izborite_dps_sa_prelivali_glasove_na_partiiata_na/#eventBlock2

БСП не издържа "поправителния" на 11 юли, каза днес председателят на БСП-София Калоян Паргов. Според него при това положение оставката на Корнелия Нинова вече е на дневен ред.
Като причина той посочи дългата кампания за избор на ново ръководство. "Докато хората се бунтуваха на площадите, нашият фокус беше вперен вътре в нас и очевидно, че изпуснахме важни тенденции и процеси в обществото", коментира Паргов. Според него електорални маси са се отцепили тогава. "Те търсиха нови флагове, знамена, аватари. Направихме и грешката да не покажем категорична подкрепа за президента. Не излязохме септември месец на площада при хората, а им казахме, че вътре в парламента ще защитаваме интересите им. Явно те не видяха това", каза още Паргов.

Според него въведеният от Нинова модел е имал своя успех, но през 2020 г. Нещо се е променило. След като през 2017 г. имаш 1 милион гласа и 2021 г. имаш най-големия спад, и то в опозиция. Явно повече не може да се работи така и има нужда от промяна."


не се свършиха тия съселисти, ей... :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9931 -: Юли 18, 2021, 12:35:17 »
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/07/18/4233793_sled_izborite_dps_sa_prelivali_glasove_na_partiiata_na/#eventBlock2

БСП не издържа "поправителния" на 11 юли, каза днес председателят на БСП-София Калоян Паргов. Според него при това положение оставката на Корнелия Нинова вече е на дневен ред.
Като причина той посочи дългата кампания за избор на ново ръководство. "Докато хората се бунтуваха на площадите, нашият фокус беше вперен вътре в нас и очевидно, че изпуснахме важни тенденции и процеси в обществото", коментира Паргов. Според него електорални маси са се отцепили тогава. "Те търсиха нови флагове, знамена, аватари. Направихме и грешката да не покажем категорична подкрепа за президента. Не излязохме септември месец на площада при хората, а им казахме, че вътре в парламента ще защитаваме интересите им. Явно те не видяха това", каза още Паргов.

Според него въведеният от Нинова модел е имал своя успех, но през 2020 г. Нещо се е променило. След като през 2017 г. имаш 1 милион гласа и 2021 г. имаш най-големия спад, и то в опозиция. Явно повече не може да се работи така и има нужда от промяна."


не се свършиха тия съселисти, ей... :smokin:

Quote (selected)
БСП не издържа "поправителния" на 11 юли, каза днес председателят на БСП-София Калоян Паргов

Нищо такова не е казвал... това го казва неква кифла, а той се съгласява с нея.

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sabota-i-nedelia/kalojan-pargov-bsp-ne-izdarzha-popravitelnija-na-11-juli.html

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9932 -: Юли 18, 2021, 12:36:28 »
И аз пуша, но нервно вече. Слушах го. Разумни приказки, поднесени с достойнство, както винаги.  :th_up:

:ok: и не се ядосвай повече, не го заслужават.

Но шоуто се е запънало на референдума си и писачите на примитивни скечове не щат да забележат, че протестите не бяха заради него, а гласувалите сега за итн са само 10,2% от имащите право на глас, а не 2,5 милиона подлъгани от зверски популистките им въпроси, любезно пуснати от гербавите и онова, което имахми вместо президент.

така е, няма да споря.

2,5 милиона ли гласуваха „за“ на референдума или толкова бяха общо гласувалите? че ми се губят тези подробности.
the lamers club honourable member …

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9933 -: Юли 18, 2021, 12:39:21 »
Поведението на итн може да им сервира добри шансове да се върнат на власт и да си пуснат и кранчетата, и кучетата.

Не знам. Как си ги представяш герп сега да отидат на мажоритарни избори? Нали за това говорим. На мен ми се вижда малко съмнително да вкарат и 30 души.
Докато цялата администрация до последната чистачка е тяхна и обръчите им от фирми не са пипнати, никакви мажоритарни няма да им се опрат.
Квото и ново правителство да сглоби инт, ако кадрите им с многото дипломи и езици са пак предимно от майната си и без опит в родната действителност, нито ще знаят кого, какво и как да пипнат, нито ще имат желание да го правят, след като чухме програмната реч на Неродения им Петко.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9934 -: Юли 18, 2021, 12:40:08 »
въпроси, любезно пуснати от гербавите и онова, което имахми вместо президент.

Тук май всеки си бродира собствени конспиративни теории, без оглед на връзката с реалността. ГЕРБ нищо не са пускали. Ако имаш доказателства за обратното, дай ги. Аман от свободни съчинения.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9935 -: Юли 18, 2021, 12:44:43 »
Нищо такова не е казвал... това го казва неква кифла, а той се съгласява с нея.

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sabota-i-nedelia/kalojan-pargov-bsp-ne-izdarzha-popravitelnija-na-11-juli.html

"Това е и моята твърда оценка" е неговият одговор на, уейт фор ит, нейното "На 11 юли имате минус 114,000 гласа. В този смисъл...няма да сбъркам, ако кажа, че бсп не издържа поправителния..."

Бронебойни патрони няа одкрити, няа одкрити  :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9936 -: Юли 18, 2021, 12:45:38 »
Quote (selected)
2,5 милиона ли гласуваха „за“ на референдума или толкова бяха общо гласувалите? че ми се губят тези подробности.

Глей:
https://results.cik.bg/pvrnr2016/tur1/referendum/

И аз съм от тези над 3,4 милиона, които се вързаха да им отговорят, та въпреки че и на трите въпроса им писах НЕ, станах съучастник  :t0174: в приближаването на броя участници до заветния резултат, който щеше да направи референдума задължителен за изпълнение. Слава богу, размина ни се, но те продължават да пилят, че са били прецакани.


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9937 -: Юли 18, 2021, 12:46:05 »
"Това е и моята твърда оценка" е неговият одговор на, уейт фор ит, нейното "На 11 юли имате минус 114,000 гласа. В този смисъл...няма да сбъркам, ако кажа, че бсп не издържа поправителния..."

Бронебойни патрони няа одкрити, няа одкрити  :smokin:

Факт е, че човекът се съгласява с казаното от кифлата. Боли ме фара за твоите патрони.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9938 -: Юли 18, 2021, 12:48:28 »
2,5 милиона ли гласуваха „за“ на референдума или толкова бяха общо гласувалите? че ми се губят тези подробности.

Глей:
https://results.cik.bg/pvrnr2016/tur1/referendum/

И аз съм от тези над 3,4 милиона, които се вързаха да им отговорят, та въпреки че и на трите въпроса им писах НЕ, станах съучастник  :t0174: в приближаването на броя участници до заветния резултат, който щеше да направи референдума задължителен за изпълнение. Слава богу, размина ни се, но те продължават да пилят, че са били прецакани.

Благодаря.

Ми да пилят, както викаше Паниковски на Шура Балаганов -- „пилите, шура, пилите. она золотая“ :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9939 -: Юли 18, 2021, 12:51:25 »
Quote (selected)
"Те търсиха нови флагове, знамена, аватари.
Паркетника да си затваря устата. Щото не са търсили гъз за знаме.
А резултата е пряк резултат от неговото бездействие. дабългарите работиха като мравки. Казвал съм аз съм свидетел на поне две "лобирания" за изборите. ТОй в коя дупка си бърка?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9940 -: Юли 18, 2021, 12:52:13 »
Ако новоизбраните да ни управляват се концентрират в темата за мажоритарните избори и зае@ат всички истински проблеми, предсрочните избори са ни в кърпа вързани. Дори да съберат някакво мнозинство, дори да излъчат правителство, повече от година няма да изкарат

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9941 -: Юли 18, 2021, 12:52:58 »
Бидейки придирчив към телевизионерите и по тая причина сканирайки набързо каналите, какво откривам в последните минути. Дебелият прост човек каканиже в дълъг "брифинг" по харизаната на мазника Харизанов телевизия. Малко крепости му останаха. Ако пък и неблагодарният народ го забрави ... . Мъка!
....................................
Има още мискини за изритване от БСП. И дебеловратият Паргов е един от тях. Но това са техни работи. Нинова нека да свърши каквото е намислила. Един ден ще са и благодарни, че е разкарала клановете държащи основния пакет акции.
« Последна редакция: Юли 18, 2021, 13:00:02 от dabedabe »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9942 -: Юли 18, 2021, 12:54:05 »
Quote (selected)
Благодаря.

Ми да пилят, как викаше Паниковски на Шура Балаганов -- „пилите, шура, пилите. она золотая“ :cool-1084:

Удоволствието е мое.  :smokin:

Но докато пилят те, трябва всеки божи ден да им се напомня, че на 11 юли са получили само 10,2% от гласовете на всички с право на глас или 3,8 пъти (!) по-малко от онези с ДА-то на рефередума.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9943 -: Юли 18, 2021, 13:04:10 »
Но докато пилят те, трябва всеки божи ден да им се напомня, че на 11 юли са получили само 10,2% от гласовете на всички с право на глас или 3,8 пъти (!) по-малко от онези с ДА-то на рефередума.

Съгласен съм, но най-добре е да разберат, че тя изобщо не е златна и да спрат да пилят.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9944 -: Юли 18, 2021, 13:08:56 »
Но докато пилят те, трябва всеки божи ден да им се напомня, че на 11 юли са получили само 10,2% от гласовете на всички с право на глас или 3,8 пъти (!) по-малко от онези с ДА-то на рефередума.

Абсолютно е така  :thup:

А също и на потенциалния незаобиколим фактор тряа секи божи ден да им се напомня, че са получили само 5.5% от гласовете на всички с право на глас  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9945 -: Юли 18, 2021, 13:25:22 »
Факт е, че човекът се съгласява с казаното от кифлата. Боли ме фара за твоите патрони.

Всъщност Паргов след тая тирада е требало да и каже
"Госпойце, БСП не е нарцисоидна партия. Какво ако имаше с 10% по висок резултат? Това нямаше да промени с нищо позицията и след тези избори, напротив щеше да я утежни, първи мандат и т.н. ЗА управление е необходима 4 партийна коалиция. Това не се променя от резултата на БСП. Единственото което би могло да се промени е безсмисленото тупане в гърдите. Тва ни демонстрира ГЕРБ след предните избори. Това по видиму се опитват да демонстрират ИТН след тези. Това не води доникъде"
« Последна редакция: Юли 18, 2021, 13:37:21 от 66 »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9946 -: Юли 18, 2021, 13:38:26 »
. И дебеловратият Паргов е един от тях. Но това са техни работи. Нинова нека да свърши каквото е намислила.
Педлагам да не мерим обиколката на врата му, а да си отговорим на въпраса в какво, от това което каза, не е прав.
Колко години още ще чакаме Нинова? Та ние даже не знаем какво точно е намислила...

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9947 -: Юли 18, 2021, 13:48:39 »
Педлагам да не мерим обиколката на врата му, а да си отговорим на въпраса в какво, от това което каза, не е прав.
Колко години още ще чакаме Нинова? Та ние даже не знаем какво точно е намислила...
Кольо, да помечтаем - утре махаме КорНи, какво ще стане?
С кого ще я заменим?
Някоя приемлима алтернатива? (не говорим за уонаби председатели).

Смяната на председателя променя ли политиката, политическата линия, политическата позиция при сегашната ситуация?

Весело ще е да прочета отговорите ти.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9948 -: Юли 18, 2021, 14:21:29 »
Педлагам да не мерим обиколката на врата му, а да си отговорим на въпраса в какво, от това което каза, не е прав.
Колко години още ще чакаме Нинова? Та ние даже не знаем какво точно е намислила...

Бе интуитивно, макар и като кибици, ви давахме некъф фийдбак, че квото и да е намислила не изглежда дадава положителни (по опщоприетите стандарти) резултати като опществено одобрение, засилено електорално влияние и увеличено парламентарно представителство.

На което одговорите неизбежно се свеждат до "Малко сме, силни сме!", "По-добре така!", та напоследък и до отчаяното "Без нас няа да минат!".
За последното класиците оддавна са казали "Надай се жено на пиян мъш..." :t1815:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9949 -: Юли 18, 2021, 14:24:46 »

Смяната на председателя променя ли политиката, политическата линия, политическата позиция при сегашната ситуация?
В случаи като този, когато председателят е партията и партията е председателят - определено да.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9950 -: Юли 18, 2021, 14:27:13 »
Интуитивен кибик дава фийдбек по стандарт.  :m1924:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9951 -: Юли 18, 2021, 14:43:08 »
Споко Тройчо.
Българската чутура е известна с тва че трудно увира.

Па и традиционно и фолклорно сичко е до три.
Впрочем тва не е само национално. Е виш голивуда дето е "стандард".
И бате Арни и бате Брус ф началото бая удари поемат докат им доде "второе дихание".
Въпреки че ако питаш мен, че го избие на древно гръцко (римско), ф смисъл ще имаме деукс екс машина, и ще се раздадът платы по заслугам.
« Последна редакция: Юли 18, 2021, 14:50:10 от 66 »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9952 -: Юли 18, 2021, 16:06:58 »
Quote (selected)
Кметът на Мадара Неделчо Неделчев, който беше шести в депутатската листа на "Има такъв народ" и единствен от всички кандидати направи преференциална кампания в последните дни преди вота, обяви във "Фейсбук", че напуска "Има такъв народ". В пост в социалната мрежа той заявява, че неговите очаквания са били излъгани и е решил да напусне единствената партия, в която е участвал.

Той напуска заради "обидното отношение на ръководството към редовите членове и опитите на формацията да заобиколи изборния закон въпреки гръмогласно прокламираните принципи за прозрачност и законност". Основното му обвинение към ИТН обаче е, че партията на Слави Трифонов е "изменила на твърдо заявените си позиции, че няма да работи със статуквото и с хора от статуквото" и в нея има хора от ГЕРБ, ДПС и БСП, като "преливането на бивши активисти на ГЕРБ към ИТН продължава тихомълком".

показанията на мадарския к...мет Доминго Домингоф са притеснителни.


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9953 -: Юли 18, 2021, 16:29:17 »
показанията на мадарския к...мет Доминго Домингоф са притеснителни.
Никого не притеснява г-н В. Воскресенский – едва ли някой се съмнява, че контингентът на ИТ.Н. са основно герберасти. И по душа, и фактически.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9954 -: Юли 18, 2021, 16:37:56 »

На което одговорите неизбежно се свеждат до "Малко сме, силни сме!", "По-добре така!", та напоследък и до отчаяното "Без нас няа да минат!".
Когато цитираш мен, отдолу не пиши коментари с чужди цитати.  Защото се получава долнопробна манипулацийка. Тава, което аз винаги съм твърдял за БСП е тъкмо обратното на "Малко сме, силни сме!", "По-добре така!"
Нещо повече, не един път съм писал какво трябва да прави БСП , за да увеличи елкторалната си тежест.
Както и да е. Трябва да се примирим с факта, че в България скоро няма да има силна дясна и силна лява партия. Щото има такъв народ.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9955 -: Юли 18, 2021, 17:19:39 »
Бачо Кольо, дорде на партиите им е през оная работа за народа, и ни залъгват с хартийки, а оправят една шепа лешпери, ще кретаме ден за ден. Трифонов, ако не друго, удари шамар на бонзите, и сега квичат. Това е полезно, според мен. Няма да тръгнат лесно нещата, то е ясно. Ако не беше господин Президента, още дълго щяхме да слушаме лаладжията. Кой каквито изводи си извлече, за него (себе си) е.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9956 -: Юли 18, 2021, 17:20:33 »
Трябва да се примирим с факта, че в България скоро няма да има силна дясна и силна лява партия. Щото има такъв народ.
Бачо Кольо, ти побра годината в едно изречение!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9957 -: Юли 18, 2021, 18:02:16 »
И докато силна дясна няма, щот не стига материал за строеж, чудя се как в тази бедна страна няма силна лява.И кое е повече - тва дето Бачо е формулирал или онова на проф. Христов.
Или то просто е все едно. :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9958 -: Юли 18, 2021, 18:12:10 »
Бачо ти, формулирал ли е (като материал) или е форматирал?
« Последна редакция: Юли 18, 2021, 18:18:15 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9959 -: Юли 18, 2021, 18:15:15 »
чудя се как в тази бедна страна няма силна лява.

Как да няма! БСП е социалдемократическа и е най-голямата българска партия. 70-80 000 регистрирани членове. Само герп им съперничеха, но това вече е минало. Значи, на теория, БСП е най-голямата и най-силна партия в БГ. А защо хората не гласуват за нея, е друг въпрос.