Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:55:48

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1829382 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #180 -: Април 13, 2021, 23:29:22 »
понеже преписката одностно съществуването на зала Георги Киркоф доста набъбна, ще се върна към нейния генезис:

Аменеменема ме обвинява, че съзнателно и злонамерено съм манипулирал сетивата му и фрезултат на теа ми действия той вместо "Киркоф" е прочел "Кирхоф".


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #181 -: Април 13, 2021, 23:35:56 »
Quote (selected)
Аменеменема ме обвинява, че съзнателно и злонамерено съм манипулирал сетивата му и фрезултат на теа ми действия той вместо "Киркоф" е прочел "Кирхоф"
Врецкаге отново лъже. Сигурно изпитва нараснала потребност от това.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #182 -: Април 13, 2021, 23:39:39 »
изватка од показанията на тъжителя:

Това не е вярно.Откъде следва, че е достатъчно подобно? Какво или колко е това „достатъчно“? И за какво е достатъчно?
На мен думата „Киркоф“ ми прилича много повече на „Кирхоф“, а приликата, ако има такава, с „Кирков“, не намирам за достатъчна.


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #183 -: Април 13, 2021, 23:44:41 »
Quote (selected)
той вместо "Киркоф" е прочел "Кирхоф"
Извадка от лъжата на лъжльото.
NB! Лъжльото е и крадльо: задигнал е от Джиджи едни едри букви и също така наивно вярва, че помагат за нещо.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #184 -: Април 13, 2021, 23:58:26 »
нека да не се одплесваме към Джиджи, а да се съсредоточим върху сопственоръчните показания на тъжителя. Одтех ясно се вижда, че не съм му се месел ф четенето на имена.

Аз не съм госпот, нема как да го принудя да чете Кирхоф вместо Киркоф. Кирхоф нито го знам, нито го познавам. Киркоф од друга страна ми е познат, бил съм му фзалата, чел съм му фейлетоните, учил съм го по история. Къф ми е мотивът да овладявам хорските съзнания и да карам техните притежатели вместо да четат написаното, да праат свободни асоциации с некъфси Кирхоф?








Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #185 -: Април 14, 2021, 00:06:35 »
Тук един цяла вечер фъфли нещо, обяснявайки се. Не му се разбира много, понеже не е на български, но личи натрапчиво желание да споделя със себе си неща относно себе си, които изглежда го интересуват.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #186 -: Април 14, 2021, 00:35:32 »
Тук един цяла вечер фъфли нещо

А вие наистина ли произнасяте в края на думата "кирков" звука "в"? Наистина ли изговаряте всички думи, както се пишат? Ще е забавно да ви послушаме.  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #187 -: Април 14, 2021, 00:40:54 »
Тук един цяла вечер фъфли нещо, обяснявайки се. Не му се разбира много, понеже не е на български, но личи натрапчиво желание да споделя със себе си неща относно себе си, които изглежда го интересуват.

Ами като гледам флейма, който се надявам, че приключи, тези неща са интересували и теб :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #188 -: Април 14, 2021, 01:36:41 »
Когато две поредици од символи(примерно киркоф и кирхоф) се различават помежду си само ф ена од състафките си, има вероятност зрителят да се обърка. Объркването става още по-вероятно, ако символът е фсредата на поредицата, защото съзнанието е склонно да пришпорва нейното декодиране, заменяйки реалното четене с повърхностна ориентация на базата на чисто пространствени ориентири. Вместо да чете, мозъкът търси и намира модел и слет тва чете модела, а не реално съществуващата поредица знаци.

Тази особеност на човешкия мозък беше и вероятно още бива ползвана од производителите на ментета марка adibas и т.н. Такаа, докъде бех стигнал...
 
Ако първият и последният графичен символ, фслучая К и Ф, съфпадат с предварителната ни нагласа, окото минава набързо през останалите знаци, мозъкът си казва "К и Ф ги минахме, Р и О също съфпадат, тва ф средата, сега ВНИМАНИЕ!, одтука изглежда като ено Х, начи онаа лъжлива гат Рекидж има предвит КИРХОФ".

Мозъкът на аменеменема е праф, К се различава од Х единствено по тва, че лявата греда на знака К е чисто вертикална, а не огледално симетрична на дясната, какъфто е случаят с Х.


Ако аменеменема просто беше казал "Упс, обърках се, ф тва съчетание од букви К е бетер Х", щех тутакси да напиша горното и преписката немаше да се състои. За което съжалявам, но преписката спорет мен също се получи доста добре, така че квото такова.

Сега ще се върна на Один, Шадоумуун и разните други, че сериалът се напече.





« Последна редакция: Април 14, 2021, 01:55:48 от wreckage »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #189 -: Април 14, 2021, 07:49:16 »
Когато две поредици од символи(примерно киркоф и кирхоф) се различават помежду си само ф ена од състафките си, има вероятност зрителят да се обърка. Объркването става още по-вероятно, ако символът е фсредата на поредицата, защото съзнанието е склонно да пришпорва нейното декодиране, заменяйки реалното четене с повърхностна ориентация на базата на чисто пространствени ориентири. Вместо да чете, мозъкът търси и намира модел и слет тва чете модела, а не реално съществуващата поредица знаци.

Тази особеност на човешкия мозък беше и вероятно още бива ползвана од производителите на ментета марка adibas и т.н. Такаа, докъде бех стигнал...
 
Ако първият и последният графичен символ, фслучая К и Ф, съфпадат с предварителната ни нагласа, окото минава набързо през останалите знаци, мозъкът си казва "К и Ф ги минахме, Р и О също съфпадат, тва ф средата, сега ВНИМАНИЕ!, одтука изглежда като ено Х, начи онаа лъжлива гат Рекидж има предвит КИРХОФ".

Мозъкът на аменеменема е праф, К се различава од Х единствено по тва, че лявата греда на знака К е чисто вертикална, а не огледално симетрична на дясната, какъфто е случаят с Х.


Ако аменеменема просто беше казал "Упс, обърках се, ф тва съчетание од букви К е бетер Х", щех тутакси да напиша горното и преписката немаше да се състои. За което съжалявам, но преписката спорет мен също се получи доста добре, така че квото такова.

Нищо де, няма нужда от чак толкова извинения.

Ако преписката не беше се получила толкова забавна, темата отдавна щеше да е затворена поне за 24 часа.

Сега ще се върна на Один, Шадоумуун и разните други, че сериалът се напече.

Ами пипни малко термостата тогава :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #190 -: Април 14, 2021, 08:51:17 »
Тук един цяла вечер фъфли нещо

А вие наистина ли произнасяте в края на думата "кирков" звука "в"? Наистина ли изговаряте всички думи, както се пишат? Ще е забавно да ви послушаме.  :smokin:
Да де, ама във форума се пише, не се говори, а в писмената реч няма "потъмняване" на последната звучна съгласна.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #191 -: Април 14, 2021, 09:16:34 »
Очарован съм от почти съвършения фонетичен антиправопис на Рекидж.
За толкова време съм открил не повече от 2-3 грешки.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #192 -: Април 14, 2021, 09:47:39 »
Добро утро!
Quote (selected)
А вие наистина ли произнасяте в края на думата "кирков" звука "в"? Наистина ли изговаряте всички думи, както се пишат? Ще е забавно да ви послушаме
А какво значение има как произнасям думите, като става дума за писане? Не се ли предполага да е на български?
Quote (selected)
Ами като гледам флейма, който се надявам, че приключи, тези неща са интересували и теб
Не точно. Твърдейки нещо очевидно за всички, опитвах се да обърна внимание, че поне имената на някои хора би могло да бъдат пощадени от систематична гавра – паметта им го заслужава.
Разбира се, няма защо да се гаврим и изобщо с езика си. Уважението към него е уважение към рода ни, към културата ни и труда на нейните създатели – заради това, което сме станали благодарение именно на тях. Това е и уважение помежду ни. Може да е забавно от време на време да преиначим нещо на игра, но постоянното шутовско кълчене си е гавра. А и защо във форума трябва да се държим по начин, който добре осъзнаваме като неадекватен и направо недопустим другаде?

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #193 -: Април 14, 2021, 10:29:10 »
Рекиджа дори и да напише нещо умно - няма как и да разбера. :) С това не искам да кажа, че пише глупости.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #194 -: Април 14, 2021, 10:36:27 »
Наистина не мога да разбера на какво се основа недоволството от начина на писане на Рекиджа.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #195 -: Април 14, 2021, 11:38:48 »
Наистина не мога да разбера на какво се основа недоволството от начина на писане на Рекиджа.
Проблемът верочтно е естетически - имам познати, които превключват ТВ канала, когато се появи Любен Дилов-син, - с обяснението "не мога да го слушам тоя как фъфли".
Други не са приемали Ленин по подобни причини (не е можел да казва хубаво "р"). Наистина, "гасстгелять" не звучи така естетично, като ""расстрелять" - което си е вече в реда на нещата...
 :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #196 -: Април 14, 2021, 12:40:23 »
естетически дръшки. Проблемът е, че го праа абсолютно нарочно по причини, които вече съм посочвал и затва нема нужда пак да се спирам върху тях. Фсъщност, айде од мен да мине, ще се спра:

Теорията ми е, че фсъщност голема част од хората одказват да четат и да възприемат. Вместо да четат написаното, се осланят на предварителни нагласи към персоната на пишещия, съответно бъркат очакванията с резултати и като добавим разните културни и мисловни заготофки, които съставляват 90% од инструментариума, с който възприемаме действителността плюс естествения човешки мързел, се получава така, че комуникацията страда.

Затва реших, че ако е гарга, да е рошава. Ако комуникацията ше страда, да страда епично, ако не се стигне до пробиф, поне ще се забавлявам.

Плюс тва опщуването фсоциалните мрежи е перформативно по дефолт, тва е спектакъл, фкойто фсеки е едновременно актьор и публика и гледа да се покаже и/или да развлича хората. Аз праа квото мога( и квото искам) и очаквам тва, което правя, да ми се връща тъпкано. Така е редно, прайлно и честно.

Има и трета причина - терапефтична. Фмомента съм постковиден и наблюдавам у себе си некои затихващи остатъчни ефекти од тва заболяване - леки спадове фконцентрацията, извесно колебание фмоментите, когато сменям тоналността или езиците, на които чета, пиша и слушам. Затва гледам да натоварвам максимално тъпата глава и тя, дачукамнадърво, реагира добре, почвам да се връщам въф форма.

Междудругото, езикът, фключително и българският, треа да се ползва на макс. А не да му трепериш и да го увиваш ф памук - тва е ирационално, контрапродуктивно и...непатриотично.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #197 -: Април 14, 2021, 12:58:50 »
Наистина не мога да разбера на какво се основа недоволството от начина на писане на Рекиджа.
Лични предпочитания. Аз пък не разбирам онези, които се възхищават на неговия кривопис, че и го имитират.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #198 -: Април 14, 2021, 13:01:40 »
Quote (selected)
Теорията ми е, че фсъщност голема част од хората одказват да четат и да възприемат. Вместо да четат написаното, се осланят на предварителни нагласи към персоната на пишещия, съответно бъркат очакванията с резултати и като добавим разните културни и мисловни заготофки, които съставляват 90% од инструментариума, с който възприемаме действителността плюс естествения човешки мързел, се получава така, че комуникацията страда
С това съм напълно съгласен.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #199 -: Април 14, 2021, 13:04:09 »
Може да е забавно от време на време да преиначим нещо на игра, но постоянното шутовско кълчене си е гавра.

Точно така. Щом се позволява постоянна гавра с бълг. език, тогава трябва да бъде позволено и на Жижи да пише както си иска, и на Капитана да псува. Обратното значи, че ментето на Хамел е с привилегии.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #200 -: Април 14, 2021, 13:08:28 »
Норчо, ти си ено блестящо доказателство фпоткрепа на теорията ми.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #201 -: Април 14, 2021, 13:23:46 »
естетически дръшки. Проблемът е, че го праа абсолютно нарочно по причини, които вече съм посочвал и затва нема нужда пак да се спирам върху тях. Фсъщност, айде од мен да мине, ще се спра...
Ти си се фиксирал върху себе си (в което няма нищо лошо) и не си забелязал, че коментираме въпроса на Памфуций
"Наистина не мога да разбера на какво се основа недоволството от начина на писане на Рекиджа."
в отговор на който аз издигам хипотезата за недоволстващите на база естетика.
А иначе в пространния си отговор се проявяваш като радикален неохегелианец, оспорващ покойния Джон Лок и особено книга 3 на неговия труд An Essay Concerning Human Understanding. Няма лошо.
 :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #202 -: Април 14, 2021, 13:48:14 »
дръшки оспорвам Лок.

Съопщавам неща, които од 40 и кусур години са ми работа. Лок дали се е занимавал 40 години с комбинаторика, анаморфоза, топология и разните други визуално-графични простотии, с които нашего брата се зблъскваме ежедневно поради естеството на занаята? Преди години напраих един календар за нуждите на асоциацията на рекламните агенции, ф който фсеки месец изглеждаше типографски като известен бранд -  January(Jaguar), February(Ferrari), March(Mars), April(Ariel) etc. Същият принцип като adibas и оня авер на аменеменема, Кирхоф. Некъде затрих файла, но един пич ми е обещал да ми го прaти.

Лок, my skinny arse. Тва ми е работата.

:D

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #203 -: Април 14, 2021, 14:13:14 »
...Преди години напраих един календар за нуждите на асоциацията на рекламните агенции, ф който фсеки месец изглеждаше типографски като известен бранд -  January(Jaguar), February(Ferrari), March(Mars), April(Ariel) etc. Същият принцип като adibas и оня авер на аменеменема, Киркегор...

Тоя принцип ме подсети за един стар виц.
Седят бъдещи бащи в приемното на родилнич дом и чакат да им съобщят дали и какшо са родили булките им.
Излиза по едно време сестрата и пита: "Мистър Купър?" - "Аз". "Имате близнаци" - "О, чудесно, аз хем съм представител на фирмата TwinPeaks, това пасва чудесно"
След малко, друга сестра пита: "Мистър Смит?" - "Аз". "Имате тризнаци*" - "О, чудесно, аз хем съм представител на фирмата 3M Company, това пасва чудесно"
Oще малко и излиза трета сестра: "Мистър Гордън?" - "Аз". "Имате четиризнаци*" - "О, чудесно, аз хем съм представител на хотелска верига Four Seasons, това пасва чудесно... но, колега, какво Ви е, лошо ли Ви е, целичт сте в пот и пребледнял...".
"А, не, нищо... просто си помислих, че аз съм представител на фирмата 7up, та малко се притесних" - отговаря пребледнелият...
---
* така е на модерен български
 :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #204 -: Април 14, 2021, 15:46:57 »
https://www.24chasa.bg/novini/article/9707257

Май ще берем ядове с тва ИТН.  :smokin:

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #205 -: Април 14, 2021, 15:54:38 »
https://www.24chasa.bg/novini/article/9707257

Май ще берем ядове с тва ИТН.  :smokin:
Там е работата, че и "Мутри вън" не са говорили за приемане на подкрепата на герб и дпс. Т.е., това не е журналистическа неволна грешка, а най-долна лъжа и манипулация. Всеки нормален човек ще реагира по подобен начин.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #206 -: Април 14, 2021, 16:02:48 »
МИ не. Тоа наточеното за министър адвокатче каза че щъ приемат секва подкрепа и даде пример с ДПС :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #207 -: Април 14, 2021, 16:08:56 »
Там е работата, че и "Мутри вън" не са говорили за приемане на подкрепата на герб и дпс. Т.е., това не е журналистическа неволна грешка, а най-долна лъжа и манипулация. Всеки нормален човек ще реагира по подобен начин.

"В сутрешния блок на Нова ТВ Николай Хаджигенов от "Изправи се.." казва, че "БСП сами предложиха подкрепа - ще я вземем. Подкрепа от ДПС, ако има такава, ще я вземем. И ако ГЕРБ подкрепят политическото убийство на ГЕРБ, ние ще го вземем". Именно неговият цитат е включен в репортажа, който Цицелков анонсира по време на прякото си включване."
https://boulevardbulgaria.bg/articles/skandal-mezhdu-toshko-yordanov-i-nova-tv-zaradi-reporterski-lapsus

Тва го препечатах, щот не ми се търси записа. Хаджигенов го каза и в други телевизии. 
Трябва да се внимава. Особено в детайлите.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #208 -: Април 14, 2021, 16:09:33 »
МИ не. Тоа наточеното за министър адвокатче каза че щъ приемат секва подкрепа и даде пример с ДПС :smokin:
Адвокатчето не е търсило подкрепа от дпс и герб. И е добре да не му се вадят думите от контекста. Защото няма логика да твърдиш, че трябва "да се приключи с режима на Борисов" и едновременно да търсиш подкрепа за това от герб.
Освен, ако "И ако ГЕРБ подкрепят политическото убийство на ГЕРБ, ние ще го вземем." се смята за търсене на подкрепа.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #209 -: Април 14, 2021, 16:10:37 »
МИ не. Тоа наточеното за министър адвокатче каза че щъ приемат секва подкрепа и даде пример с ДПС

Е, кво да каже? Ако го подкрепят какво да направи? Това, "не ви ща подкрепата" е изключително позьорско и смехотворно. Щом не щат - да ви връщат мандатите на място и да вървим на нови избори.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #210 -: Април 14, 2021, 16:12:00 »
Quote (selected)
Защото няма логика да твърдиш, че трябва "да се приключи с режима на Борисов" и едновременно да търсиш подкрепа за това от герб.

Никой не им търси подкрепата. И репортерът не е казвал такова нещо. Внимавайте бе, господа.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #211 -: Април 14, 2021, 16:38:24 »
Фсъшност тоа лумпен, Хажигенофф беше единствения де се изтъпани да твърди че водил преговори.
И с кой като сички други отричаха.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #212 -: Април 14, 2021, 16:55:54 »
Тези от И Т.Н. са поодъртели пишман-политици с манталитет на отвързани пубери, наследен от ку-куто. Те не знаят да говорят, освен помежду си. Тошкотото е особено нелепо и вредно, понеже много бързо и серийно показа явни белези на фашишче, като онова Жъмбаски.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #213 -: Април 14, 2021, 16:57:07 »
Фсъшност тоа лумпен, Хажигенофф беше единствения де се изтъпани да твърди че водил преговори.
И с кой като сички други отричаха.

Баси развалените телефони ползват някои.
Разговори!
Каза, че водят разговори и поясни разликата между разговори и преговори за трудно схващащите журналисти. А за водени разговори (не преговори!) никой не е отричал - нито някой е потвърждавал, нито е отричал. 

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #214 -: Април 14, 2021, 17:04:00 »
Помните ли как искахте (поне някои от вас в онзи форум) само да падне Баце, пък който ще да идвал? Вероятно си мислехте, че ще стане като 2013, когато с този лозунг дойде Орешарски, та и сега пак БСП. Сега ще трябва да се самоубеждавате, че Слави, Тошко и Хаджигенов са по-доброто...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #215 -: Април 14, 2021, 17:10:27 »
Туристическият бранш поиска 2000 лв. субсидия за хотелска стая
Баси наглеците! БЕтонираха ченоморието, обърнаха морето на кенеф, та чиляк требе ходи на море в чужбина, а сеги искат сички д земат заеми и да им дават пари.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #216 -: Април 14, 2021, 17:14:00 »
Помните ли как искахте (поне някои от вас в онзи форум) само да падне Баце, пък който ще да идвал? Вероятно си мислехте, че ще стане като 2013, когато с този лозунг дойде Орешарски, та и сега пак БСП. Сега ще трябва да се самоубеждавате, че Слави, Тошко и Хаджигенов са по-доброто...

Защо казваш по забиколен начин, че страдаш за Боку? Кажи си направо, че мутрата Бойко Борисов е най-големия управник, който България е виждала.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #217 -: Април 14, 2021, 17:31:16 »
Помните ли как искахте (поне някои от вас в онзи форум) само да падне Баце, пък който ще да идвал? Вероятно си мислехте, че ще стане като 2013, когато с този лозунг дойде Орешарски, та и сега пак БСП. Сега ще трябва да се самоубеждавате, че Слави, Тошко и Хаджигенов са по-доброто...

Не са най-доброто. Но все някой трябва да разкара окопалата се мафия във властта.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #218 -: Април 14, 2021, 17:36:38 »
Лични предпочитания. Аз пък не разбирам онези, които се възхищават на неговия кривопис, че и го имитират.

Не зная кой се възхищава. Мога да говоря за себе си - откак започна да "фълфли" го чета по-внимателно.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #219 -: Април 14, 2021, 17:37:18 »
Quote (selected)
че Слави, Тошко и Хаджигенов са по-доброто...

Те са от инструментите за изпълнение на определени задачи, но съвсем не са единствените. Хаджигенов знае това. Слави и Тошко - май не.
Сега ще слушам Радан Кънев при Цветанка.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #220 -: Април 14, 2021, 17:37:37 »
Туристическият бранш поиска 2000 лв. субсидия за хотелска стая
Баси наглеците! БЕтонираха ченоморието, обърнаха морето на кенеф, та чиляк требе ходи на море в чужбина, а сеги искат сички д земат заеми и да им дават пари.

По стечение на обстоятелства бизнесът ми пряко свързан с хотели. Забелязах вече, че някои хотели (в София 4*) са получили подпомагане от началото на годината до месец май в размер около 2 000 лв на стая. Финансирането е главно европейско и около 10-20 % българско.
Малките хотели (фамилни и къщи за гости) въобще не спряха, а тайно си работеха.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #221 -: Април 14, 2021, 18:00:42 »
По стечение на обстоятелства бизнесът ми пряко свързан с хотели. Забелязах вече, че някои хотели (в София 4*) са получили подпомагане от началото на годината до месец май в размер около 2 000 лв на стая. Финансирането е главно европейско и около 10-20 % българско.
Малките хотели (фамилни и къщи за гости) въобще не спряха, а тайно си работеха.
Става въпрос за летен туризъм, не за целогодишно работещи хотели - тях не ги спряха.
Един читав хотел работи около 100 дена , да кажем 10 (може и 15) смени.
Стаята е нормално двойка, или през стая ще минат 20 човека по 70 лева ( 35 евра ) за седалка в чартъра, сега се предлага цялата стая да е субидирана с 3400 или по 34 лева на ден на турист.
Жалката картинка с годините преди 2020 е че хотела от туристическия пакет получаваше 20-30 лева на храноден и срещу тия пари хранеше и поеше на корем "туристи", чистеше, переше чаршафи.....
Сега искат освен пакета +20 лева ( 14 са за чартъра ).
На мен не ми се струва логично, свалиме ДДС за храненето, изобщо не излиза сметката.
По-добре да им дадат по 500-1000 лева на стая и да не отварят изобщо.
Аз също съм зависим от летния туризъм, той ми формира почти половината приходи, но когато нещо е нелепо няма какво да си кривя душата.
Даже след година няма да има възстановяване на туризма какъвто го познавахме, трябва да се търси друго препитание за хората заети в него.
« Последна редакция: Април 14, 2021, 18:14:31 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #222 -: Април 14, 2021, 18:11:35 »
По стечение на обстоятелства бизнесът ми пряко свързан с хотели. Забелязах вече, че някои хотели (в София 4*) са получили подпомагане от началото на годината до месец май в размер около 2 000 лв на стая. Финансирането е главно европейско и около 10-20 % българско.
Малките хотели (фамилни и къщи за гости) въобще не спряха, а тайно си работеха.
Ами те хотелите си работеха, не са ги спирали. Даже и ресторантите в тях.
 
Това е все едно наливане вода в сито.
Абсурдно е да се смята че в близките две-три години състоянието на "туризма" ще се върне към предепидемичните нива. Дори и да отпаднат всякакви ограничения, ще остане психологическия фактор.
Тоект неминуемо ще има някаква "оптимизация" в сектора и повищаване на ефективността. Наливане на пари не е решание. Води единствено до запазване доходите на собственици и управа.
 
Е и тея дни "авиопервозвачите" поискали 40-50 милиона субсдии. Откъде на къде. В България няма нац. авиопревозвач, откакто Драглвефскиа Мангал бастиса Балкан.

Да ги подпомагат с заеми. Срещу ипотека.
Така ще има шанс за контролиране на неизбеждата оптимизация в сектора.
« Последна редакция: Април 14, 2021, 18:24:21 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #223 -: Април 14, 2021, 18:21:41 »
Норчо, ти си ено блестящо доказателство фпоткрепа на теорията ми.

Лигавото ти и усукано бръщолевене не е теория.
А че съм блестящ - такъв съм  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #224 -: Април 14, 2021, 18:22:16 »
Упс. Борисов пак се е изгаврил с парламента - щял да предложи за председател на НС... Караянчева! Последователен е.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #225 -: Април 14, 2021, 18:22:30 »
Quote (selected)
Човек на Трифонов заплаши репортер с Крумови закони

Кога стана калайджия, кога му почерня г...
Даже в групата на ИТН този изпъква като голямо недоразумение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #226 -: Април 14, 2021, 18:23:54 »
Е и тея дни "авиопервозвачите" поискали 40-50 милиона субсдии.

Искат! Като опре ейцето на дирника - искат. А иначе са големи либерали, "по-малко държава", laissez-faire, всеки за себе си и тем подобни. И некой случайно да не си помисли, че тея пари ги искат за работниците си.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #227 -: Април 14, 2021, 18:27:43 »
Неам спомен Крум да организирал и провеждал репресии срещу претставители на медийната опщност у нас.
Виш, срещу лозарите - да.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #228 -: Април 14, 2021, 18:30:20 »
Quote (selected)
Даниел Митов ще е кандидатът на ГЕРБ за премиер. Това съобщи тази вечер Бойко Борисов на заседание с депутатите на ГЕРБ.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/daniel-mitov-e-kandidatut-na-gerb-za-premier
След Ренета Инджова ще е втората жена кандидат за Минпред.
Обаче Инджова се оказа "як пич" и стана, а тая п.... ще си остане само с мераците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #229 -: Април 14, 2021, 18:37:46 »
Даниел Митов ще е кандидатът на ГЕРБ за премиер.

Мюзевирски вопъл да го спасяват от обкома. Демек, като тури тая проскубана, карикатурна проамериканска кокошка, амбасадата трябва да му даде убежище.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #230 -: Април 14, 2021, 18:37:53 »
За къдравата Сю ли става въпрос?

otvrat, така е, за богатите социализъм, за стадото див, душевадски капитализъм.
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #231 -: Април 14, 2021, 18:38:59 »
Неам спомен Крум да организирал и провеждал репресии срещу претставители на медийната опщност у нас.
Виш, срещу лозарите - да.
По линиа на "медийна опщнист", квото и да значи това се мъчат да тричат ОРбан. А той просто ограничи изнасянето на пари от Унгария.
А за репресии срещу лозарите са сещам за два примера.
Андропов и Урсула.
Щото има лимити за лозови масиви по ойро линия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #232 -: Април 14, 2021, 18:39:46 »
Неам спомен Крум да организирал и провеждал репресии срещу претставители на медийната опщност у нас.
Виш, срещу лозарите - да.
Щото лозарите подтикват към лоши работи:
In vino veritas
Почнеш ли да прелистваш чаши с вино може да ти се яви истината.
При медиите такава опасност няма и Крум ги е оставил на самотек. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #233 -: Април 14, 2021, 18:43:00 »
За джуджето Тошко ли говорите?

Пази Боже от ниски мъже! Много са ниьели!
Вие си ги избрахте!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #234 -: Април 14, 2021, 18:43:06 »
Инджова стаа за премиер на служебно, но не я виждам за редовно, щото ноо често се контузва. Слаби връзки и халтави стави.

 
Като нашия Жоел Матип. Пичът е супер център-халф, но само когато не е счупен, а той е почти перманентно счупен. При Рафа Бенитес имахме ено бразилче, Фабио Аурелио, и той беше така.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #235 -: Април 14, 2021, 18:51:09 »
Те са от инструментите за изпълнение на определени задачи, но съвсем не са единствените. Хаджигенов знае това. Слави и Тошко - май не.
Сега ще слушам Радан Кънев при Цветанка.

Още от деня е по-интересен.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #236 -: Април 14, 2021, 18:52:34 »
Quote (selected)
Даниел Митов ще е кандидатът на ГЕРБ за премиер.

Туй е бел кахър. Обаче Борисов предложил гербавите да внесат проект за промени в Изборния кодекс, с които да бъде въведена мажоритарна изборна система.  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #237 -: Април 14, 2021, 18:54:06 »
явно тестват постата на Слави.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #238 -: Април 14, 2021, 18:55:37 »
Quote (selected)
Туй е бел кахър. Обаче Борисов предложил гербавите да внесат проект за промени в Изборния кодекс, с които да бъде въведена мажоритарна изборна система.

Те цяла "конституция" успяха да сътворят и внесат за едно отбиване в тоалетната на Даниту, това сега от воле могат да го сервират. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #239 -: Април 14, 2021, 18:58:04 »
Quote (selected)
постата

Поне медицинската терминология ако може да е разбираема.
"простата" или в краен случай "пфростата". :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!