Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1866571 пъти)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2040 -: Април 23, 2021, 17:57:50 »
Quote (selected)
Не я включи! Енергията расте на цена.
А новоизбраните са услушват да теглят балтията на ДКЕВР  :smokin:
 
Кой разпраяше, че при новите избори щело има същите резултати :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2041 -: Април 23, 2021, 17:59:34 »
Айде стига вече! Дето вика Симпли, работата отива къмто предсрочни избори...най- вероятно. Е, ще имаме и скандали покрай ИК и отсега мога да кажа, че БСП няма да подкрепи дабългарските идиотии. И то не, щото е в коалиция с гербавите и депесето, а щото са гигантски дивотии! Де не говорим, че е абсолютно невъзможно да станат за три месеца. Абсолютно! Тва не са неколко презентации, копипейст на докладче и неколко семинарчета и ядене и пиене като при всеки средностатически грант - а избори! И тяхната организация!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2042 -: Април 23, 2021, 18:00:46 »
Абе отврат, не виждаш ли, че нещо не се получава да се обясни елементарна врътка, тва за може и да може, ама може и да не може още преди дни се дискутираше.
Не прифатят бе!
Твай!
Аз изобщо не искам да кажа, че Корнела е имала предвид точно това. Отнюдь!
Айде, предлагам да опонират какво би станало, ако се облече това незаконно искане в решение на НС!
Ще смеят ли мутрите да направят същото, което и сега направиха?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2043 -: Април 23, 2021, 18:03:21 »
Quote (selected)
и отсега мога да кажа, че БСП няма да подкрепи дабългарските идиотии.
Не се радвай, гробарите ще ги подкрепят, щото са идиоти, а гарван гарвану...
Така де!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2044 -: Април 23, 2021, 18:06:04 »
Абе отврат, не виждаш ли, че нещо не се получава да се обясни елементарна врътка, тва за може и да може, ама може и да не може още преди дни се дискутираше.

Абе, ако чиляк не иска да направи нещо, от десет дерета чеп ще си докара, за да се измъкне. А това, че видите ли щялп падне в КС (чумким те знаят, че гарантирано ще падне!) е изключително удобна теза.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2045 -: Април 23, 2021, 18:08:23 »
Не се радвай, гробарите ще ги подкрепят, щото са идиоти, а гарван гарвану...
Така де!

Възможно е, ама баш по умнокрасивите малоумщини днес бяха най-големите скандали между гербавите и ДБ..та не знам

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2046 -: Април 23, 2021, 18:09:20 »
Quote (selected)
е изключително удобна теза.
Да! За след гоуема нужда.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2047 -: Април 23, 2021, 18:11:21 »
Човек, ти четеш ли внимателно?
Предлагам решение да те арестуват и затворят. Невинен.
Още днес. Приемат го депутатите, щот са улави.
Арестуват те и те затварят. Още днес. Закон е това!
Адвоката ти те вади след 2 месеца, щото обжалва и чака решение на съд, но през това време ти не си могъл да направиш нищо по въпроса, а то е - подозирал съм те, че си искал напр. да ми нанесеш огромна вреда.
Следиш ли ми мисълта?
Аре ходи ме съди сетне в Страсбург - гоуем праз!

Чета те, ама исках ачик да си го кажеш.
Това ли е твоята представа за законност и правов ред?
Тва го гледахме толкоз години вече. С какво тогава сме различни от гербавите?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2048 -: Април 23, 2021, 18:11:46 »
Е, не е чак толкова зле.... По сигнал на Касидова съдът е спрял вписванията на гербавите назначенци в енергетиката, така че ...мораториумът вече е в сила

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2049 -: Април 23, 2021, 18:14:55 »
Quote (selected)
ама баш по умнокрасивите малоумщини днес
Нищо не съм гледал и слушал днес и не зная какво са правили.Имах си кърска работа.
Само докато на обед бях седнал към два часа да си изпия бирата, гледах, че Татянка чете за гласуване неща от сорта - предложен от, еди кога си, предложен от..еди кога си и се гласува.
Вече си мисля, че и нещо читаво да са гласували, като ще е след дъжд качулка - за чий чеп го правят?
Което се и опитвах да питам бонго, ама нали си е бир парче обтекаем - отговор не получих.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2050 -: Април 23, 2021, 18:16:11 »
щото предложението "може да падне в КС и следващото раздаване е чааак след 6 месеца.

Това изобщо не е сигурно. Колкото може да падне, толкова може и да не падне. Въпрос на тълкуване и колко върховни ще го изтълкуват по единия или по другия начин. Някои ще кажат, че е намеса в изпълнителната власт, други че мораториум за назначения не е вмешателство в изпълнителната власт. Защото самият МС е функция на НС и то задава рамката за неговата работа. МС изпълнява това, което му каже НС. Дребните римляни са викали, че който може повече, може и по-малко.

Имменно. Решението, дето мина, поне има някакъв шанс.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2051 -: Април 23, 2021, 18:16:44 »
Ей, колко много пушилка, вместо просто да напишеш, че се пльокна тук на пясъка пред всички без да имаш идея за какво иде реч, подведен от беснодесните малоумия по вестниците.

И пак да кажем, докато нямаме двата текста всичко дето изписа ти по темата са само инсинуации и разсъждения по пасквил във вестник, нямащ нищо общо със действителността....



Чу ли Хамид да внася предложението по следния начин:

Благодаря г-жо Председател. Уважаеми колеги народни представители. Нека да ви припомня едни покани за изслушвания на други големи в съдебната власт. 44 НС на няколко пъти вика и председател на един (sic!) от върховните съдилища. И на няколко пъти председателството получаваше съобщения , че понеже този председател имам друга работа, не можел сега да дойде. Затова предлагам към това предложение да прибавим председателя на ВКС и председателя на ВАС. И тримата големи да вървят в комплект. И ще подкрепим това предложение.

Чу ли след това председателката да казва,  гласуваме предложението на г-н Хамид? Гласувахте ли два пъти (с прегласуване) това предложение на Хамид в зала ГЕРБ, БСП и ДПС - гласувахте. Демек, съгласихте ли се с постановката на г-н Хамид "тримата големи в един комплект" - съгласихте се. 

Третото гласуване, което всички подкрепиха беше по вече редактирания текст на целия текст, който тя прочете, с вече приетото предложение на Хамид.
Повтарям - няма алинеи в този член. Окончателния текст ще видим, когато го публикуват. Не виждам някой друг освен теб тук да говори за "конституционност", за атакуване на този текст от правилника в КС .

А за какво може да бъде атакуван текст в КС?
За бонгохаресваемост или бонгонехаресваемост?

Готино.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2052 -: Април 23, 2021, 18:19:34 »
Чета те, ама исках ачик да си го кажеш.
Това ли е твоята представа за законност и правов ред?
Тва го гледахме толкоз години вече. С какво тогава сме различни от гербавите?
И аз от онзи ден питам.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2053 -: Април 23, 2021, 18:19:42 »
Quote (selected)
С какво тогава сме различни от гербавите?
Ааа виж го бе, дебнел ме!
Бонгоооо, бонго, докато има такива като теб, мнооого ебн ше ядете от мутрите, че покрай вас и ние - останалите.
Колко поговорки искаш да ти кажа от сорта "на зла круша - зъл прът" и т.н.?
И пак си остава въпросът, с който крооотичко започнах преди 5 дни - абе вие откъде знаете какво ще реши КС?
Дан'би да имате пряка линия с Господ?
Ъ?
С гербавите бонго сме по различни по всичко!
Но с изчегъртване на гербави - ич ви няма!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2054 -: Април 23, 2021, 18:24:02 »

Отврат - Именно. Решението, дето мина, поне има някакъв шанс.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2055 -: Април 23, 2021, 18:24:08 »
Коя е Касидова

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2056 -: Април 23, 2021, 18:24:32 »
Кефя се на МАХ ( май пак съм в садо мазо цикъл ).
В "шеги и закачки" отшумя и април - следващата седмица ИТН ще клепат на парцали  до петък дет се пада деня на гимнастика.
После празници, президента ще се занимава с гергьовденски генерали, няма да му е до парламентарни оФце. После докато сканират мандата, па докато връчат на флашка или фишка иде време за честване на Кирил и Методий.
Уж всички бързат, президента щял в понеделник да връчва призовка.
Всички са доволно доволни от мътната вода и не бързат я изчистят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2057 -: Април 23, 2021, 18:25:03 »
Ааа виж го бе, дебнел ме!
Бонгоооо, бонго, докато има такива като теб, мнооого ебн ше ядете от мутрите, че покрай вас и ние - останалите.
Колко поговорки искаш да ти кажа от сорта "на зла круша - зъл прът" и т.н.?
И пак си остава въпросът, с който крооотичко започнах преди 5 дни - абе вие откъде знаете какво ще реши КС?
Дан'би да имате пряка линия с Господ?
Ъ?
С гербавите бонго сме по различни по всичко!
Но с изчегъртване на гербави - ич ви няма!
Бонго, все повече и повече разбирам трагедията на Муравиев.  :t23145:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2058 -: Април 23, 2021, 18:25:09 »
Имменно. Решението, дето мина, поне има някакъв шанс.

не некакъв, а има 100% успех за всичкия калинкаж, назначен за тези няколко неработни дни, през които ударно ВСИЧКИ герберасти се разработиха да гласуват, публикуват, регистрират и тъ нъ.....

айде, пък като сравним ОНИЯ два текста ще се фанем да сравним и ТИЯ два текста.
Новия и стария. И да обЯсниш що новоприетия е по-конституционен от отхвърления :)

Пък после може да питаме и за тия няколко милиона лева - дето герберастията, депесарията и присъдружната им сволоч ще награбят от Републиката България за тия пет години - поради про-конституционното поведение на нЕкои депутати.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2059 -: Април 23, 2021, 18:25:55 »
Quote (selected)
И аз от онзи ден питам.
За по различното ли?
Ми щяхме да си посипем глъвътъ с пепел, че сме сбъркали малко правните мурафети и сме спрели законните /по герберски закони/ идиотщини на герберите с незаконно /ама ние де да знаем предварително/ предложение за мораториум.
Та каквито и да сме - битият пак си е бит, е, другият - си остава също такъв.
Аз поне бих искал да съм от първата категория, което пък не значи, че няма други с мераци за втората.
Свят широк..., дет казал попа ф купето.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2060 -: Април 23, 2021, 18:31:11 »
Бонго, все повече и повече разбирам трагедията на Муравиев.  :t23145:

Аз мисля, че съм споделял, че произхождам от род гичевисти. Баща ми го познаваше.
Муравиев и Никола Мушанов са може би най-трагичните български политици.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2061 -: Април 23, 2021, 18:31:31 »
Коя е Касидова

Отгворих ти на лични

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2062 -: Април 23, 2021, 18:32:38 »
Мисля че имам предложение, по което може да докараме до пълен консенсус.

Предлагам тия, дето отхвърлиха предложението за мораториума миналата седмица да се фанат и да внесат в държавния бюджет тия средства, дето ще трябват да се платят на новоназначените за следващите пет години.

Нъл тъй? Не смятате ли че ще бъде честно? Щом от поведението им има финансови последици, да земат да си платят масрафа.

Лесно се изчислява, знаят се новите назначения, просто и заплатите им, и премиите им - дет ще си ги нагласуват сами - да се плащат не от мен и останалите данъкоплатци, а лично от господата, дето имат тоя тънък усет за про- и анти- конституционност на един мораториум....

ед. заради правописна грешка :)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2063 -: Април 23, 2021, 18:33:29 »
Въобще, този спор сме го водили мноого пъти и досега не е решен, нека не го почваме отначало.
Аз съм си такъв - предпочитам като имам работа с гангстери, да имам в джоба си не томче от Петрарка, а нещо по тежко.
По върши работа, пък сетне съдът ако ще да ми обяснява, че не съм бил прав.
Но - на мен да го обяснява, не попа да ме опява като праведник.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2064 -: Април 23, 2021, 18:34:58 »
Въх! Теменушка и МаяМа голем цирк спретнали.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2065 -: Април 23, 2021, 18:35:58 »
Quote (selected)
Лесно се изчислява,
Там е работата, че колко ни струва отглеждането на един идиот лесно се изчислява, но колко може да ни струва идиот с картечница - аз поне не се наемам да смятам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2066 -: Април 23, 2021, 18:36:08 »
Въобще, този спор сме го водили мноого пъти и досега не е решен, нека не го почваме отначало.
Аз съм си такъв - предпочитам като имам работа с гангстери, да имам в джоба си не томче от Петрарка, а нещо по тежко.
По върши работа, пък сетне съдът ако ще да ми обяснява, че не съм бил прав.
Но - на мен да го обяснява, не попа да ме опява като праведник.

С кретени се работи мноо внимателно и трябва да им знаеш възможните врътки за да си в състояние да ги надцакаш и изпревариш. И у Канада е същото, ако и тука да ни се размятат розови и пухкави партенки

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2067 -: Април 23, 2021, 18:38:32 »
Мерси

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2068 -: Април 23, 2021, 18:40:55 »
С кретени се работи мноо внимателно и трябва да им знаеш възможните врътки за да си в състояние да ги надцакаш и изпревариш. И у Канада е същото, ако и тука да ни се размятат розови и пухкави партенки
Мдааа, с кретените сигурно е нужно само да си внимателен. Обаче има и хитреци, които са далеч по-изобретателни. И там вече е сложното. Гласуването за поправката "Хамид" е направо учебникарски пример.  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2069 -: Април 23, 2021, 18:45:52 »
Quote (selected)
С кретени се работи мноо внимателно и трябва да им знаеш възможните врътки за да си в състояние да ги надцакаш и изпревариш.
Виж Асол, аз не крепя в случая Корнелия, дори и не коментирам тя разбрала ли е какво е направила или не. Аз се пенявя за това, колко е лесно да се разпорежда с чужд задник и то с аргументи от бъдещето, дето щяло било да стане, ама почти сигурно бе.
Аз искам също да разбера дали ако видя, че бонго са го нагъзили насред парка неккви манафи, и аз имам пистолет, а те само ножове, е законно да го отървавам?
Мисля, че не - трябва да се опитам да намеря полиция.
Нещо от сорта.
« Последна редакция: Април 23, 2021, 19:00:23 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2070 -: Април 23, 2021, 19:08:01 »
Много ми харесва използвания термин "парламентарна рулетка".
Колелото се върти в една посока, топчето в обратната, по някое време топчето се умори и пльокне в нечия отворена пазва.
Както и да го гледаме накрая крупието събира повечето залози и печеливша е само БАНКАТА. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2071 -: Април 23, 2021, 19:09:12 »
Виж Асол, аз не крепя в случая Корнелия, дори и не коментирам тя разбрала ли е какво е направила или не. Аз се пенявя за това, колко е лесно да се разпорежда с чужд задник и то с аргументи от бъдещето, дето щяло било да стане, ама почти сигурно бе.
Аз искам също да разбера дали ако видя, че бонго са го нагъзили неккви манафи, и аз имам пистолет, а те само ножове, е законно да го отървавам?
Мисля, че не - трябва да се опитам да намеря полиция.
Нещо от сорта.

Като имаш пистолет не значи, че непременно трябва да ги избиеш, нали?

Сега слушах Атанас Славов в БНТ. Обясни за политическия и правния смисъл на ежбата за "тримата големи".
И да, оказва се, че ще атакуват в КС.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2072 -: Април 23, 2021, 19:16:13 »
Защото идеята е не какво трябва да се направи за България, а какво вие сте били предложили, ама не било подкрепено.
а, тези към бонго - той се тръшка като таквоз именно щото точно неговото не било подкрепено. и всячески отказва да покаже каква е разликата с подкрепеното - секуко се умори, завалията, да пита.

Quote (selected)
"Спешното предложение" беше толкова спешно, колкото да покаже как да НЕ се правят спешни поправки.
направо не мога да повярвам, че това го пише същия човек, дето обясняваше как се действа, когато жената също толкова спешно трябва да грабне детето и да се спаси.

спешността си е спешност. когато трябва нещо да се направи бързо, а ти го правиш бавно - все едно нищо не правиш. както в случая с мораториума, така и в случая с търсещата убежище жена.

Quote (selected)
Но при толкова юридически капацитет - такъв резултат.
и не можеш да си представиш примерно как на нинова са ѝ се обадили по-късно и тя не е можела да заведе мораториума по канален ред? или си мислиш, че не може да се случи? пак натъртвам - ставаше въпрос за спешно действие. за което действие дебейците и дабългарите тотално се осраха. също както и маяма, че и хаджитошковците.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2073 -: Април 23, 2021, 19:17:30 »
Мдааа, с кретените сигурно е нужно само да си внимателен. Обаче има и хитреци, които са далеч по-изобретателни. И там вече е сложното. Гласуването за поправката "Хамид" е направо учебникарски пример.  :smokin:
И какъв е проблема с "поправката"?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2074 -: Април 23, 2021, 19:19:28 »
Не е това аргументът. Аргументът беше, че не може да се приеме, защото така хвърлено предложението противоречеше на Правилника на НС. Самото правене на предложението противоречеше на правилника.

глупости. аргументът го даде ментата и той беше, че е рано, щото има едни неща да се донаместят и дорараздадат. а на това по-горе дори и ти не си вярваш.

при вашите специално е имало и допълнителен аргумент - 'я да ги цапнем тез комунисти гадни долни'.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2075 -: Април 23, 2021, 19:19:35 »
Quote (selected)
а, тези към бонго - той се тръшка като таквоз именно щото точно неговото не било подкрепено. и всячески отказва да покаже каква е разликата с подкрепеното - секуко се умори, завалията, да пита.
БОнго се тръшка щото има окръжно и дабългарите се пробат да получат монопол по юридически въпроси. :smokin:
Кауза пердута!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2076 -: Април 23, 2021, 19:22:19 »
Quote (selected)
Като имаш пистолет не значи, че непременно трябва да ги избиеш, нали?
Ами да ги заплаша само, нали?
А, ти май започваш да стопляш фсе пак.
Миии, ако тва падне в съда и ме обвинят за самоуправство?
Мъ на теб предполагам ще ти е добре, а?
Ся ако ме разколебаеш, че не е същото, с разликата че и задниците и манафите са много, цялата мамковина на практика...е, няма как -   :thup:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2077 -: Април 23, 2021, 19:29:34 »

и не можеш да си представиш примерно как на нинова са ѝ се обадили по-късно и тя не е можела да заведе мораториума по канален ред? или си мислиш, че не може да се случи? пак натъртвам - ставаше въпрос за спешно действие. за което действие дебейците и дабългарите тотално се осраха. също както и маяма, че и хаджитошковците.

Какви са тези глупости? Кой и се е обадил и за какво?
Не е знаела за процедури, които се точат от началото на годината? Не е знаела смисъла на промените в Закона за публичните предприятия от ноември м.г. и февруари т.г.? Че да не е била в страната на чудесата?

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2078 -: Април 23, 2021, 19:30:11 »
Много ми харесва използвания термин "парламентарна рулетка".
Колелото се върти в една посока, топчето в обратната, по някое време топчето се умори и пльокне в нечия отворена пазва.
Както и да го гледаме накрая крупието събира повечето залози и печеливша е само БАНКАТА. :crying_with_laughter-3302:



  Същото смятам и аз,Буратино. Га се умори топчето, падва в подходяща дупка. :t1813:
      Ама нали съм циник непрактикуващ, така мисля..
   

Дано ти не си циник, ами само наблюдател..само фиксиращ..
 

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2079 -: Април 23, 2021, 19:32:39 »
И какъв е проблема с "поправката"?
Поправката показа липсата на правна култура, което не е изненадващо.
Поправката показва първосигнално гласуване, вместо тъй прокламираната от Асол политика на надцакване и прекарване.
Поправката показва колко лесно една изобретателна личност може да обърне хода на парламентарната работа, защото масовката даже не е разбрала за какво гласува.
Поправката показва, че пак е заложено на куц кон, пак имаме "гласуваме Пеевски или правителството пада" и нищо, ама нищо от прокламираното няма да стане.
Междувременно ще гледаме водевила "Ние сме най-независими, ние с никого няма да работим", в който ГЕРБ ще се подхилква на ръфанията и ще си поглажда ушите от ариите, които наливат вода в неговата мелница. Но както е показно, има ТАКЪВ народ и той си е избрал ТАКИВА избранници, затова не мога да се оплаквам.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2080 -: Април 23, 2021, 19:32:46 »
Не съм циник, обективно наблюдаващ тази и още няколко вселени.
Просто те играят по цинични правила, аз съм си чист кат момина сълза. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2081 -: Април 23, 2021, 19:33:14 »
Тва
https://frognews.bg/novini/bsp-sindikati-rabotodateli-sreshtnaha-vzeha-dve-konkretni-resheniia.html

докато жълтопаветниците се плюнчат по телевизорите, че некога освен Гешеф в НС ще иде и Лозан Панов
 Пълна пародия спретната от бездарни клоуни! Право, мраво, дрън, дрън - празни приказки на правни неграмотници, докато много правно грамотни хора атакуват гербавите простотии и даже ги спират, докато росенските революционери се изреждат по телевизорите и прецизират мораториуми - говоря за спирането на назначенията в енергетиката*! Отново ще напомня - толкова са наясно с правото, че днес Татяна Дончева им се подигра, че не знаят елементарни неща от процедурите. Иначе, Бонго като направи справка с партийния фейс, отделя почти цяла нощ да ни запознава с процедурите и правото

* За да не се изкушава Бонго да пише глупости, ще добавя, че отлично знам кой атакува тиквите! Щото у дабългарскя фейс вече се е появила тази информация - демек, те са наясно. Изобщо не сте наясно! И много внимвайте дали ще лъжете!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2082 -: Април 23, 2021, 19:35:55 »
Какви са тези глупости? Кой и се е обадил и за какво?
Не е знаела за процедури, които се точат от началото на годината? Не е знаела смисъла на промените в Закона за публичните предприятия от ноември м.г. и февруари т.г.? Че да не е била в страната на чудесата?

знаят, знаят, промените, ама става дума за процедурите. точат се от години и нищо не се прави, обаче изведнъж сичкото герб и дебе и депесе юруш в петъка стават адски изпълнителни и почват да приключват процедури...



ти сериозно ли ни ги пробутваш тия?


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2083 -: Април 23, 2021, 19:37:14 »
Ами да ги заплаша само, нали?
А, ти май започваш да стопляш фсе пак.
Миии, ако тва падне в съда и ме обвинят за самоуправство?
Мъ на теб предполагам ще ти е добре, а?
Ся ако ме разколебаеш, че не е същото, с разликата че и задниците и манафите са много, цялата мамковина на практика...е, няма как -   :thup:

Неизбежната самоотбрана, вкл.  случаите за друго лице и дори имот, са уредени в закон, струва ми се.  Но вместо това се опитваш да агитираш за "неизбежно беззаконие", струва ми се.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2084 -: Април 23, 2021, 19:39:41 »
Quote (selected)
Поправката показва първосигнално гласуване, вместо тъй прокламираната от Асол политика на надцакване и прекарване.

Само така ти изглежда..и затова никога не разбирате как точно Тиквата ви работи. Теб - не, де. Останалите чистофайници...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2085 -: Април 23, 2021, 19:40:59 »
Какви са тези глупости? Кой и се е обадил и за какво?
Не е знаела за процедури, които се точат от началото на годината? Не е знаела смисъла на промените в Закона за публичните предприятия от ноември м.г. и февруари т.г.? Че да не е била в страната на чудесата?

ми такива, глупави, да не би ти единствено /или в комбинация с 67/ да имате монопол върху глупостите?

какво като се точат процедурите, нали не са приключени? и нинова ви обясни в прав текст, че неща дето отнемат седмици, гербавите ги правят за няколко часа, щото са на зор. кво се правиш на идиот.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2086 -: Април 23, 2021, 19:41:29 »
Неизбежната самоотбрана, вкл.  случаите за друго лице и дори имот, са уредени в закон, струва ми се.  Но вместо това се опитваш да агитираш за "неизбежно беззаконие", струва ми се.

ясно, трее те оставим да изпитваш каквото там изпитваш и да не се месим.

чудно, по темата за двамата съдии и прокурора си толкова компетентен и толкова категоричен, въпреки че ОЩЕ НЕ ЗНАЕШ КАКВО ТОЧНО Е ГЛАСУВАНО, а по тая тема си на вълна  "струва ми се"

Готино
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2087 -: Април 23, 2021, 19:41:56 »
Тва
https://frognews.bg/novini/bsp-sindikati-rabotodateli-sreshtnaha-vzeha-dve-konkretni-resheniia.html
Това е много готино, но са на път да ми свършат пуканките:
"Второто е парламентът да задължи Министерски съвет да внесе в европейските институции в срок до края на април Плана за възстановяване и устойчивост. Той се нуждае от корекции и подобрения, за които БСП има конкретни предложения, но с оглед спазване на срока правителството на Борисов да поеме отговорността, за да не се допусне закъснение във финансирането на България“."
Краят на април е в петък следващата седмица. Интересно ми е дали БСП вече е подала конкретните предложения към правителството на Борисов, а то да е отказало да ги обсъди в името на общото благо. Щото инак некрасиво изглежда, поне от страни.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2088 -: Април 23, 2021, 19:43:47 »
Само така ти изглежда..и затова никога не разбирате как точно Тиквата ви работи. Теб - не, де. Останалите чистофайници...
Сигурно само така ми изглежда. Обаче поправката е гласува от ГЕРБ, ДПС и о, изненада, БСП. Та кого е изработил ГЕРБ, казваш?  :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2089 -: Април 23, 2021, 19:45:33 »
Сигурно само така ми изглежда. Обаче поправката е гласува от ГЕРБ, ДПС и о, изненада, БСП. Та кого е изработил ГЕРБ, казваш?  :smokin:

коя поправка визираш? и какво и е на поправката?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2090 -: Април 23, 2021, 19:45:37 »
Мисля че ЕС удължи срока за плановете, не само ние сме се изложили.
Като дойдат бонговите вместо магистрали ще включат самолетоносач и още изтребители да се пазим от вируса на източна посока.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2091 -: Април 23, 2021, 19:47:01 »
Quote (selected)
са уредени в закон, струва ми се.
Мъ разбрах аз, че ти се струва нещо, още като видях какво е станало, щото отсъствах от телевизора и компа в началото.
В закона са уредени и самоотбраната и  превишаване пределите на неизбежната отбрана  - в какъвто филм се опитваш да ме вкараш в примера с манафите.
Ясно, че няма да се разберем, вие отрекохте и войните и революциите и всичко подобно, но те съществуват. Съществували са и ще продължат да съществуват.
Ама били незаконни!
Е не ми се спори повече - избиват, изнасилват, ликвидират, е айде, не чак дотам сме стигнали, но като се включи и Муравиев ми стана - айде няма да казвам какво, но със законни средства не се бори срещу насилието, знам, че е друг въпрос.
За сетен път питам застъпниците на тази идея - откъде знаеХте предварително, че е незаконно?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2092 -: Април 23, 2021, 19:48:05 »
Като имаш пистолет не значи, че непременно трябва да ги избиеш, нали?

Сега слушах Атанас Славов в БНТ. Обясни за политическия и правния смисъл на ежбата за "тримата големи".
И да, оказва се, че ще атакуват в КС.

Слушах го и аз.
Но най-ми хареса това, че с другите "двама големи" били опаковали Гешев като рохко яйце ...  :lol:

Мноо добър юрист-конституционалист, учредител и член на ръководството на “Да, България!”

Quote (selected)
Доцент д-р Атанас Славов е юрист-конституционалист, преподавател по публично-правни науки в СУ „Св. Климент Охридски”.

Доктор по право
на Университета на Глазгоу и доктор по конституционно право на СУ.

https://demokrati.bg/person/atanas-slavov/
:0007:

« Последна редакция: Април 23, 2021, 19:53:24 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2093 -: Април 23, 2021, 19:50:25 »
Quote (selected)
Интересно ми е дали БСП вече е подала конкретните предложения към правителството на Борисов, а то да е отказало да ги обсъди в името на общото благо.

Госпожа, ти си мноо зле! Ама много! БСП няма да как да ги подаде, преди днешната подкрепа. Ако ги подаде в понеделник под формата на решение, във вторник се гласуват без проблем и тиквите нямат право на отказ - щото са длъжни да изпълнят решението. Аре глей си Канада и не законодателствай онлайн от разстояние
п. п. Тиквите вече отказаха актуализация на бюджета и да внесат Плана! Преди да се пробваш да иронизираш някого по някаква тема, поне се информирай за да не увисваш! Кво точно не ти е ясно, или как точно се процедира в Канада? Сподели правата линия от висотата на йерархията, в която се намираш. Дай акъл на туземците :smokin:

п. п. Единствената възможност да не ни се забавят парите е да се внесе гербавия пасквил в ЕК в срок и после да го изровим до неузнаваемост. Не можеш да даваш предложения на идиоти, дето за две години са сътворили - пълен булшит. Ама какво да ти обяснявам - таз материя ти е безкрайно чужда, въпреки че вече нямам никакви съмнения, че точно и по тази тема ще се постараеш да ме поучиш...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2094 -: Април 23, 2021, 19:51:39 »
Я да питам в епицентъра на бурята.
Някой знае ли защо Пеевски не се класира даже за кандидат депутат.
Щерката разправя че било по "здравословни" причини, нямало следващата половин година да излезе от гипсовото корито.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2095 -: Април 23, 2021, 19:51:50 »
Тва
https://frognews.bg/novini/bsp-sindikati-rabotodateli-sreshtnaha-vzeha-dve-konkretni-resheniia.html

докато жълтопаветниците се плюнчат по телевизорите, че некога освен Гешеф в НС ще иде и Лозан Панов
 Пълна пародия спретната от бездарни клоуни! Право, мраво, дрън, дрън - празни приказки на правни неграмотници, докато много правно грамотни хора атакуват гербавите простотии и даже ги спират, докато росенските революционери се изреждат по телевизорите и прецизират мораториуми - говоря за спирането на назначенията в енергетиката*! Отново ще напомня - толкова са наясно с правото, че днес Татяна Дончева им се подигра, че не знаят елементарни неща от процедурите. Иначе, Бонго като направи справка с партийния фейс, отделя почти цяла нощ да ни запознава с процедурите и правото

* За да не се изкушава Бонго да пише глупости, ще добавя, че отлично знам кой атакува тиквите! Щото у дабългарскя фейс вече се е появила тази информация - демек, те са наясно. Изобщо не сте наясно! И много внимвайте дали ще лъжете!

Не мога да те разбера - подобна среща ДБ вече проведоха и поеха подобни ангажименти. Дори ги поканиха в Комисията за бюджет

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2096 -: Април 23, 2021, 19:55:41 »
Не мога да те разбера - подобна среща ДБ вече проведоха и поеха подобни ангажименти. Дори ги поканиха в Комисията за бюджет

Идеално! Всяка коза за свой крак и не си говори с другите кози, освен да се лези във фейса . Закривай!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2097 -: Април 23, 2021, 19:56:42 »
Я да питам в епицентъра на бурята.
Някой знае ли защо Пеевски не се класира даже за кандидат депутат.
Щерката разправя че било по "здравословни" причини, нямало следващата половин година да излезе от гипсовото корито.

Той си има Хамид в НС. Преди десетина страници описах г-н Хамид с две думи, ако помня добре.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2098 -: Април 23, 2021, 19:56:55 »
Слушах го и аз.

Записки води ли?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2099 -: Април 23, 2021, 20:00:01 »
Quote (selected)
Доктор по право на Университета на Глазгоу и

С тоз докторат по право нема да те земат за чистачка и у петричкия районен съд