Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 16:17:41

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1863104 пъти)

0 Потребители и 99 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4200 -: Май 07, 2021, 18:22:44 »
Много съм наскърбен, че имаш такова мнение за мен.
Аз купувам само такова което можеш да пипнеш и да опиташ на зъб. Сертификатите и това  в трезорите на "Atlas" не ме интерисуват.
Звонк.

Добре тогаз.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4201 -: Май 07, 2021, 18:33:59 »
В следващите кандидат депутатски листи БСП трябва да се яви с "Б" отбора.
Не ми се търси, ама голямата част от БСП депутатите вече са с втори консумиран дУпетатски мандат и нямат право на следващ во главе с Нинова. :crying_with_laughter-3302:
Има ли кой да потвърди/опровергае реченото от буратино? Умирам си от любопитство, направо ще си изляза от кожата!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4202 -: Май 07, 2021, 18:35:47 »
Ми гласувай за Костя или Малинов. Барем две партии предлагат излизане от НАТО.

Ми посъветвай го Butch какво да прави, не мен. Той нещо морализаторства, не аз.
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4203 -: Май 07, 2021, 18:37:01 »
Има ли кой да потвърди/опровергае реченото от буратино? Умирам си от любопитство, направо ще си изляза от кожата!

Реченото от буратино не одговаря на истината.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4204 -: Май 07, 2021, 18:37:14 »
Действията на Кольо Босия ми изглеждат по-нормални (или на Мунчо) от вашето примирение.

Ами разсъжденията на Бонго ми се виждат къде-къде по-смислени от твоето араламбене.
the lamers club honourable member …

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4205 -: Май 07, 2021, 18:38:43 »
Има ли кой да потвърди/опровергае реченото от буратино? Умирам си от любопитство, направо ще си изляза от кожата!

Ограничението е до 12 години, сиреч 3 пълни мандата.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4206 -: Май 07, 2021, 18:38:57 »
Има ли кой да потвърди/опровергае реченото от буратино? Умирам си от любопитство, направо ще си изляза от кожата!

Еми, БСП си приеха правила. Би трябвало да ги спазват.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4207 -: Май 07, 2021, 18:40:43 »
А ако и когато искат, могат да си ги променят.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4208 -: Май 07, 2021, 18:40:50 »
Има ли кой да потвърди/опровергае реченото от буратино? Умирам си от любопитство, направо ще си изляза от кожата!

Еми, БСП си приеха правила. Би трябвало да ги спазват.

До 12 години.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4209 -: Май 07, 2021, 18:41:02 »
Има ли кой да потвърди/опровергае реченото от буратино? Умирам си от любопитство, направо ще си изляза от кожата!
Гугъл. Намира устава на БСП, в който пише, че ограничението не е в мандати, а в години - 12 - и не се отнася за председателя.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4210 -: Май 07, 2021, 18:41:10 »
Ограничението е до 12 години, сиреч 3 парламента.

Май беше мандати. 12 години могат да са и пет мандата.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4211 -: Май 07, 2021, 18:41:51 »
Quote (selected)
Май беше мандати.

Не.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4212 -: Май 07, 2021, 18:45:51 »
Аз затова питах Онци и Асол, те са баш по устава, уставността граничещи с усташи. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4213 -: Май 07, 2021, 18:47:08 »
Реченото от буратино не одговаря на истината.
Питам бе!
Не те ....!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4214 -: Май 07, 2021, 18:51:08 »
Браво Ной. Имаше някакво решение с гласуване по предложение на г-жа Нинова преди години за два мандата и край. Асол може  да ни осведоми, надявам се.
*****
Аз всъщност за нещо друго влязох. Искам да си призная. Русофил съм. Съвсем лично и субективно, без наличие на роднински връзки със съветски, или руски граждани. Харесвам ги тия хора бе и това си е. Работих с тях 30+ години. Нямам нито един негативен спомен от руски партньор, или гост на страната ни, независимо от ранга му.  НАТО и ЕС не ме кефят, ама никак. Обаче ще си гласувам за ДБО - без отвращение. Като сме си печелили битките със селските момчета, откъснати от ралото и напъхани в шинелите, а сме губили войните на масата на преговорите докато чакаме някой отвън да ни решава проблемите, не сме се сетили, че можем да сме неутрални като Швейцария. При нашенското в пъти по-благоприятно географско положение и климат, ония от чукарите днес щяха да са като бедни роднини. Да, ама ум царува, ум робува, ум патки пасе.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4215 -: Май 07, 2021, 18:55:29 »
Не.
"VIII. КАНДИДАТИ ЗА ПУБЛИЧНИ ДЛЪЖНОСТИ
КАНДИДАТИ НА ПАРТИЯТА
ЗА ПУБЛИЧНИ ДЛЪЖНОСТИ
Чл. 41.
(5) Кандидати за народни представители не могат да бъдат социалисти, които са били 12 години народни представители. Това ограничение не се отнася за председателя на БСП."


Симпли е права. Благодаря на всички за показаната пътечка.

Пък какви интересни работи намерих там, римув, римув!  :nuts:



AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4216 -: Май 07, 2021, 18:55:52 »
Мярнах нещо за НАТО и да попитам.
Някой може ли да ми обясни какво толкова ни даде НАТО, пък и ЕС та все ни плашите колко лошо ще е ако не сме вътре в кюпа.
Правя сравнение със Сърбия която преживя война и разрушение на инфраструктурата и.
Все още не е в НАТО и ЕС.
И не намирам нищо в наша полза.
Даже ми се струва че там е по-уредено.
Вярно че съм бил там преди три години за последно.
Може и да сме ги изпреварили в нещо за това време?
Или не сме?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4217 -: Май 07, 2021, 18:56:20 »
Днес доста сте се забавлявали, обаче жълтата фуста пак отива познайте къде:

Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 13:22:30

    Ако някой твърди това, значи аритметиката не му е вярна ...

    Щото аз също гласувах за Радев, поради което "процентите" падат от 70 на 69 ...   :tongue_:

    :lol:

Едно време се говореше че на българските Економисти КПД-то им се мери в мегатон, всичко тече, всичко се променя.
Днес щафетата са я грабнали явно преводачите с квалификация "водач на биологична единица".
Един преводач да "слезе от файтона" и 50-60 000 гласа (1%) отиват в отсрещната кочина

Аз съвсем НЕслучаено формулирах горното така, очаквайки или Отврат, или Буратино да се фанат на въдицата. :lol:

И ето го, Буратиното вече виси на кукичката и се клати със страшна сила:

1. Защото съм писала "процентите" в кавички, което означава, че не трябва да се вземат на сериозно;

2. Защото има 2 емоджита, които той просто не може да разбере; и

3. Защото преди 3 месеца писах някъде тук, че в сий форум почти липсва чувството за хумор, а самият Принц ма подпука гневен и обиден така, че още не мога да си взема солука ...
И ето ви го сега – спечелилият "жълтата фуста" Буратино – в пълния му блясък ...  :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Май 07, 2021, 19:39:53 от Джиджи »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4218 -: Май 07, 2021, 18:57:54 »
Ограничението е до 12 години, сиреч 3 парламента.

Май беше мандати. 12 години могат да са и пет мандата.

Quote (selected)
(5) Кандидати за народни представители не могат да бъдат социалисти, които са били 12 години народни представители. Това
ограничение не се отнася за председателя на БСП.

===

Има обаче едно друго изискване, което ми попадна:

Quote (selected)
Кандидатите от името на БСП подписват декларация, че отговарят на изискванията на Конституцията, законите на страната,
Устава на БСП и че ще бъдат лоялни към политиката на партията.

Тази декларация за лоялност към политиката на партията доколко се връзва с конституционното изискване:
67
(1) Народните представители представляват не само своите избиратели, а и целия народ. Обвързването със задължителен мандат е недействително.
(2) Народните представители действат въз основа на Конституцията и законите в съответствие със своята съвест и убеждения.

Ако приложим изискването към ситуацията "Гласуваме за Пеевски или правителството пада" ... После не се чудете защо Трифонов печели точки. Неговото движение е анти-партийно (макар да е партия).

Прочее, в тоя парламент се нагледахме на редица примери (вкл. и днес) на депутати на БСП, начело с Нинова да действат в разрез с Конституцията и законите. 

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4219 -: Май 07, 2021, 18:59:56 »
Quote (selected)
не сме се сетили, че можем да сме неутрални като Швейцария. При нашенското в пъти по-благоприятно географско положение и климат, ония от чукарите днес щяха да са като бедни роднини. Да, ама ум царува, ум робува, ум патки пасе.

я да видим сега...

Кое географско положение е по-благоприятано за упражняванка на неутралитет, дали трудно достъпните чукари между 4 големи държави(Франция, Италия, Германия и Афстро-Унгария), чиито заможни граждани търсят къде да си скрият парите, така че хем да са на сигурно място, хем да са им подръка, или...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4220 -: Май 07, 2021, 19:02:07 »
Кого питаш Памфуций? Корнелианците от последния ден ли, както ги нарича в едно интервю г-жа Дърева?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4221 -: Май 07, 2021, 19:05:20 »

1. Защото съм писала "процентите" в кавички, което означава, че не трябва да се вземат на сериозно;
Ей на, днес ми е ми е ден за умиране от любопитство! Ако "процентите" не са проценти, то какво му било падало на Радев?? Бъди другарче, разясни, че ще се скопитя млада и зелена!  :smokin:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4222 -: Май 07, 2021, 19:05:44 »
''Кое географско положение е по-благоприятано за упражняванка на неутралитет, дали трудно достъпните чукари между 4 големи държави(Франция, Италия, Германия и Афстро-Унгария), чиито заможни граждани търсят къде да си скрият парите, така че хем да са на сигурно място, хем да са им подръка, или...'' Ти пък  :tongue_: Времето на сдиплените в трезорите пачки отминава бързо. Нашите е трябвало да мислят в перспектива, т'ва биткоин, т'ва как се казваше коинът на венецуелския президент, че ми излетя от главата?
Ако вечно ще избираме губещата страна, то по-добре да не сме на ничия страна, да му се не види.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4223 -: Май 07, 2021, 19:10:54 »
Quote (selected)
Равносметката: С краткия парламент протестът обслужи ДПС и ГЕРБ
https://glasove.com/categories/komentari/news/ravnosmetkata-s-kratkiya-parlament-protestt-obsluzhi-dps-i-gerb
На печелившите честито!
И да почерпят, едните с баклава, другите с пълнолетно уиски. :cool-1084:

П.П. Джи, процентите, кавичките, болда, емоджитата са една отделна многомерна вселена.
Аз се радвам че рядко се докосвам до нея!
Бачкай Джи, че и ние да рахатясаме!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4224 -: Май 07, 2021, 19:18:45 »
П.П. Джи, процентите, кавичките, болда, емоджитата са една отделна многомерна вселена.
Аз се радвам че рядко се докосвам до нея!
Лъжеш лъжеш и пак лъжеш, тъй като непрекъснато вървиш по петите ми!!! :t0135:

И по тази причина, ако не съм аз тук, броят на коментарите ти ще е със сигурност на половина ...  :lol:

А ако не си ти тук
, поне г-н Принца няма да ме хока непрекъснато, че съм се проявявала като "модератор НА сянка" ...

Така че, КЪШ от петите ми!!!


« Последна редакция: Май 07, 2021, 19:25:39 от Джиджи »

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4225 -: Май 07, 2021, 19:27:10 »
То не става само с желания да сме като Швейцария. Швейцарците в продължение на стотици години са се доказвали като честни и трудолюбиви хора, корави, храбри и достойни войници. Така че много крале да ги наемат като войници и лична охрана, включително и папите. Доказвайки се още веднъж когато около 150 войници от Швейцарската гвардия загиват, за да могат останалите 40 да спасят папа Климент VII от диваците на Карл V.
Та след такова вековно доказване заобикалящите ги големи държави решават да ги оставят на мира и да им признаят неутралитет, вместо да се опитват да победят и завладеят тези твърди хора сред алпийските чукари за едното нищо - малко, макар и красива планинска територия. И да се възползват от честността и надеждността им, за да имат убежище за себе си, семействата или парите си при нужда.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4226 -: Май 07, 2021, 19:31:52 »
Quote (selected)
Правителството за пандемията: Европа не може да ни настигне
https://www.segabg.com/hot/pravitelstvoto-za-pandemiyata-evropa-ne-mozhe-da-ni-nastigne
Ми как да ни стигне като бяга в обратната посока с всички сили. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4227 -: Май 07, 2021, 19:33:47 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 18:56:20

    1. Защото съм писала "процентите" в кавички, което означава, че не трябва да се вземат на сериозно;

Ей на, днес ми е ден за умиране от любопитство!
Ако "процентите" не са проценти, то какво му било падало на Радев??

Нищо не му е паднало на Радев, и СЛАВА БОГУ !!!  :lol:
А тъй като и ти нещо си се объркАла, по-добре аз да отивам да бачкам, щото още малко остана!!!


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4228 -: Май 07, 2021, 19:36:46 »
Quote (selected)
Швейцарците в продължение на стотици години са се доказвали като честни и трудолюбиви хора, корави, храбри и достойни войници.

Швейцарците фпродължение на стотици години са се доказвали като невъзприемчиви селяни, наемници, религиозни маняци и продавачи на деца(Verdingkinder).

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4229 -: Май 07, 2021, 19:37:35 »
https://glasove.com/categories/komentari/news/ravnosmetkata-s-kratkiya-parlament-protestt-obsluzhi-dps-i-gerb
На печелившите честито!
И да почерпят, едните с баклава, другите с пълнолетно уиски. :cool-1084:

П.П. Джи, процентите, кавичките, болда, емоджитата са една отделна многомерна вселена.
Аз се радвам че рядко се докосвам до нея!
Бачкай Джи, че и ние да рахатясаме!

Искрен Веселинов вече в Гласове ли пише? Много скоростен катарзис от медиите на Пеевски в "Гласове". А Петьо Блъсков какво казва по въпроса?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4230 -: Май 07, 2021, 19:40:14 »
Ако вечно ще избираме губещата страна, то по-добре да не сме на ничия страна, да му се не види.
Здравченце, ами ако можем да го осребрим това, а?
"Искате врагът ви да бъде победен? Ние ще осигурим това! Само кажете с кого да се съюзим и после го бийте! Гаранция имаме, две световни и няколко по-малки войни, няколко вечни райха, съюза и прочие! Всяка коалиция с нас е пагубна за враговете ви! Насам, народе, насам!"
"Донасям до сведението на вашия ръководител, че от недружелюбната към вас страна Банания е постъпила заявка ние да се съюзим с вас, та те после да ви победят, защото те с нас не са се съюзявали. Предлагаме ви да се откупите дорде е време. За скромна допълнителна сума ние ще се съюзим с Банания и вие като Ананасия ще ни победите в рамките на няколко месеца! Предложението е валидно до другиден, щото Банания е готова с кайметата!"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4231 -: Май 07, 2021, 19:43:49 »
Искрен Веселинов вече в Гласове ли пише? Много скоростен катарзис от медиите на Пеевски в "Гласове". А Петьо Блъсков какво казва по въпроса?
Изоставят ви "приятелите", ми мисирки, какво да им придиряш.
Как хубаво кудкудякаха кога бяхте на власт, пък сега "едно фалшиво". :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4232 -: Май 07, 2021, 19:47:56 »
Кого питаш Памфуций? Корнелианците от последния ден ли, както ги нарича в едно интервю г-жа Дърева?
Не бе, чета Устава и си умирам от густо!
"Кандидати за президент и вицепрезидент; председател или зам.-председател на Народното събрание; министър-председател;
народни представители и представители в Европейския парламент; министри; кметове, зам.-кметове, общински съветници, както и за други държавни длъжности от името на БСП могат да бъдат български граждани, за които са налице изискванията на конституцията и законите на страната и които притежават високи нравствени и професионални качества."
Може ли да ми каже някой по-учен, има ли български граждани, за които НЕ са налице изискванията на конституцията и законите на страната?
Високите нравственост и професионализъм ще ги чоплим по-нататък.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4233 -: Май 07, 2021, 19:50:52 »
Изоставят ви "приятелите", ми мисирки, какво да им придиряш.
Как хубаво кудкудякаха кога бяхте на власт, пък сега "едно фалшиво". :cool-1084:

Я пак?
Прочете ли статията поне?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4234 -: Май 07, 2021, 19:54:48 »
 :smokin:
"(5) Източници за подбор на кадри са членовете на БСП; симпатизантите; професионално утвърдените и партийно неангажирани
граждани."
Да го разбирам ли, че за членовете на БСП и симпатизантите изискването за професионално утвърждаване не важи? То е само за партийно неангажираните?

Кой даде пръв идея за четене на Устава? Какъв петъчен кодош! Наздраве!  :t0301:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4235 -: Май 07, 2021, 19:57:06 »
Я пак?
Прочете ли статията поне?
Естествено.
Да си призная от месец като прочета някой коментатор и ме избива на смях.
Опитвам да се въздържам но рядко успявам. :t0301:
Забавлявайте се!
Това ни остана.
Ave Caesar, morituri te salutant!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4236 -: Май 07, 2021, 19:58:42 »
Quote (selected)
Да го разбирам ли, че за членовете на БСП и симпатизантите изискването за професионално утвърждаване не важи? То е само за партийно неангажираните?

Малка вметка:
Преди 1989 на ДС не е било позволено да вербува членове на БКП, защото те по презумция са...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4237 -: Май 07, 2021, 20:30:21 »
Добре, де, какви са пак тези намеци! То не беше Симитлийски, а сега и Градуса:

"Собственикът на "Градус" призна, че се познава с Бойко Борисов, с когото имал "чисто мъжки отношения, без сексуален оттенък".

Явно Бубу наистина е решил да се прави на интелигентен. Още двама-трима и професурата му е вързана в кърпа.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gerb-otchayano-opitva-da-zaglushi-komisiyata-za-kyulchetata-i-mata-hari

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4238 -: Май 07, 2021, 20:37:08 »
Собственикът на "Градус" уличи Борисов, че му помогнал да изнесе продукция в Турция, което е "търговия с влияние", според наказателния кодекс.

Питаше няколко пъти, аз прост човек ли ви изглеждам, очевидно е много прост.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4239 -: Май 07, 2021, 20:43:37 »
Досега гледах не цирка, а линча, който беше направен на гербавите и техните подлоги - държа да кажа, че го изцяло одобрявам.
Най-смешното беше/съжалявам, че никой не се сети да попита боса на Градус/, е, че реши как ше дава 5 иляди лева на платена курва, като Вожда бил състоятелен и би могъл да си поръча по-красива. Остава да виси със страшна сила въпросът - откъде чичето знае колко е красива Мата Хари :0005:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4240 -: Май 07, 2021, 20:46:08 »
Quote (selected)
Да го разбирам ли, че за членовете на БСП и симпатизантите изискването за професионално утвърждаване не важи?

ВАжи новопокръстена, канадска гражданке! Даже съм убедена, че сивито ми е в пъти по-интересно от твоето. Баси нахалството!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4241 -: Май 07, 2021, 20:46:17 »
Quote (selected)
В отговор на въпрос първоначално Ангелов отговори, че е излязъл от тази сделка на печалба като е продал фурмите. "Ние от тези фурми сме си възстановили парите и сме на печалба", каза той. След уточняващи въпроси на Ивайло Мирчев от "Демократична България" по-късно отговорът се разми в уверения, че сделката е печеливша от гледна точка на общите му бизнес отношения с ОАЕ и с уверенията, че "когато човек има голям бизнес, не трябва да алчнее за пари". Накрая Ангелов отбеляза, че понякога паметта му му изневерява, защото е на 66 години.

фурми фур ми, фурми фур ю

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4242 -: Май 07, 2021, 20:47:12 »
Да, да, голям простак е, той бай суджук няма с по-умни от него да се обгради. Май е неграмотен хитър ром, с нюх за далавери.  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4243 -: Май 07, 2021, 20:47:45 »
Малка вметка:
Преди 1989 на ДС не е било позволено да вербува членове на БКП, защото те по презумция са...

buratinob,
 
Добре е да се изказвате по въпроси, по които сте сведущ, а не да се правите на всяка манджа меродия!
Напротив преди 1989 година ДС вербуваше партийни членове на общо основание. Нещо повече сътрудниците Резиденти задължително бяха партийни членове или бивши служители – справка Гарелов в телевизията. Исторически след 9.9.1944 година има известни вариации. До 56 година нямаше ограничения, след Априлския пленум се искаше висшестоящо съгласие в МВР, а също и съгласие на съответна партийна организация. След опита за преврат на Горуня, ограничението беше отменено.
По същество обаче се вербуваха сътрудници главно сред класовия враг, т. н. „бивши хора“, хора перспективни за кариерно израстване, все пак грамотни хора – вижте голяма част от обявените управници! Често членове на БКП бяха вербувани, защото бяха изявени специалисти в своите области, някои от които на по-късен етап ставаха и щатни служители.
Друга съществена част бяха т. н. „Доверени Лица“ (ДЛ), КОИТО НЕ СЕ РЕГИСТРИРАХА ПО ОПЕРАТИВНИЯ ОТЧЕТ. Те бяха „бронирани“ – други служби/служители няма право да проявяват интерес към тях. Ако неотложна оперативна необходимост налагаше, разрешение се даваше на най-високо ниво – вечният Григор Шопов. Например Георги Марков беше ДЛ на един от създателите на Шесто управление Крум Кюлюмов.
По тази причина нито един от ДЛ след обръщане на палачинката не беше разкрит.
Аре стига, да не Ви стане много …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4244 -: Май 07, 2021, 20:52:38 »
Quote (selected)
Често членове на БКП бяха вербувани, защото бяха изявени специалисти в своите области, някои от които на по-късен етап ставаха и щатни служители.

Наистина не съм бил вътре в службите и доста неща не зная.
Определено обаче правя разлика от вербувани с последващо щатно място членове на БКП ( нарича се кариерно израстване до генерал даже) и вербувани и използвани докато са полезни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4245 -: Май 07, 2021, 20:56:59 »
ВАжи новопокръстена, канадска гражданке! Даже съм убедена, че сивито ми е в пъти по-интересно от твоето. Баси нахалството!
Ами като вАжи, защо е записано иначе?  :t1815:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4246 -: Май 07, 2021, 21:05:53 »
Собственикът на "Градус" уличи Борисов, че му помогнал да изнесе продукция в Турция, което е "търговия с влияние", според наказателния кодекс.

Питаше няколко пъти, аз прост човек ли ви изглеждам, очевидно е много прост.
Ами Дубай?
Максиме, Манолова е за бой и сръбска музика.
Настрана очевидното и неумение да овладее нерезите, тя не успя да разбере къде е същината и се плъзна по кюлчета и глупости: а същността касае преди всичко ситуацията в земеделието. Податките, за които спомена този юнак , са директно за Кьовеши. Илчовски разправя, че не е усвоявал, но лъже (може би несъзнателно). Той е получавал най-малкото парите за площ. В цялата тая работа няма как да не е намесен фонд "Земеделие", минстерството на Земеделието и разбира се, регионалното. И там трябва да са концентрираните усилия за разследване. Не зная кого ще назначи Радев за земеделски, но тези показания са идеална отправна точка за разследване там. Отделно - в НАП - там тези фактури за продажби на дъмпингови цени трябва да ги има. При добро желание служебното правителство може да извади многотомна история за чудо и приказ, която да представи на румънката.
Тези данни за листването на "Градус" на борсата и натискът към частните пенсионни фондове - защо ми се върти, че Божков, приказваше в едно интервю за тези неща. И там едно разследване може да извади много неща.
 

ПП. Всички тези неща за кюлчета, манекенки и т.н. колкото и пикантни, от тях голям заек няма да изкочи. Евентуално за гаврите в ареста но там ще се пазят един друг до последен дъх.   
« Последна редакция: Май 07, 2021, 21:16:00 от Памфуций »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4247 -: Май 07, 2021, 21:08:03 »
Защото всеки човек, 67, без значение на произхода и образованието си има право на политическо представителство, или не е баш така, м? Право на представителство имат само некакви индивиди с мноо големи качества и дарби? Така ли е в Канада? Всички имаме досиета - те се правят с цел кадрова банка за управление - нищо повече. Не мога да разбера специално твоето особено упорство, без значение за какво става дума - да плюеш по БСП. Не ми отговаряй, защото няма да ти върна реплика..без значение какъв чаршаф без връзка с темата ще спретнеш

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4248 -: Май 07, 2021, 21:12:37 »
Quote (selected)
Тези данни за листването на "Градус" на борсата и натискът към частните пенсионни фондове - защо ми се върти, че Божков, приказваше в едно интервю за тези неща. И там едно разследване можее да извади много неща.

Бинго! Тва беше най-интересното/Явор Божанков го повдигна/, барабар с ветеринарната история като по поръчка за наказателния кодекс, и цирка с дежурното "не помня" за свързани фирми със строежа на горски пътища
п. п. Мноо съм доволна, Бонго, от двамата ваши индивида/Мирчев и Янков/, плюс унищожителните въпроси от представителя на Капитал.
Беновската изтривалка беше курдисана като най-негнусливата предствателка на най-древната професия....кво си помислихте? За "журналистика" говоря

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4249 -: Май 07, 2021, 21:13:26 »
Quote (selected)
- Но взимате земеделски субсидии.

 Задължен съм да ги взимам. Има правила за това нещо. Но европроектите са слабата точка на много хора - дадат ти някой лев и после си им длъжен.
https://glasove.com/categories/skandalyt/news/svetoslav-ilchovski-tezi-ni-kradat-bezmilostno

Получавал е субсидии за площ и го заявява.

Quote (selected)
- Вчера обаче казахте, че вие сте давали вид рушвети - през отстъпки в цените на зърното?

 Правих се на луд. Пусках им фандък, че съм глупав селянин и не знам какво става, за да оцелея, докато им мине времето на тия. Начин на оцеляване.
Също от там.
Напомня ми на банкера дето и той така оцелявал докато не зинаха да му вземат всичко, на Божков който също се правил на неразбиращ и давал десетки милиони докато не посегнаха на хазарта му, сега и този юнак траял, траял ама като решили да му вземат всичко изпищя.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 21:22:29 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4250 -: Май 07, 2021, 21:19:51 »
Ми посъветвай го Butch какво да прави, не мен. Той нещо морализаторства, не аз.
Виж какво! Още не сте ме зачеркнали от вашето форумче. Давам си мнението. Като не ви харесва - менете у ляво!
Да. Досега не съм гласувал в БГ избори от 1990. Но сега ще стоя на опашка и ще гласувам за Възраждане.
Както видяхте не ме е страх да си кажа мнението, за разлика от вас. Ама имало проблеми, ама НАТО, ама световното положение...Ама нямало да сме в ЕС...
Какво чакате, да се върна и да ви поведа пред Ненародното събрание да си кажете мнението за базите?
Един Кольо Босия има повече достоинство от вас. Във форума е пълно с мишки. Хвърлете всички по един домат по къщата със "Съединението прави силата". Ще влезете в световния обмен. Ще ви видят. Бенковски да не е мислил, че ще свали султана? Не. Направил е жест - с живота си...Казал си е мнението. Кажете го е и вие! Какво ми умувате за някакви партии? Ясно е, че няма да направят нищо. Те не отиват за това. Нямат мисия.
Освен това вие сте недоволни, че БГ е колония. Значи вие трябва да си дадете мнението. Нали емигрантите не трябва да си го дават мнението на избори?
« Последна редакция: Май 07, 2021, 21:30:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4251 -: Май 07, 2021, 21:23:21 »
Но европроектите са слабата точка на много хора - дадат ти някой лев и после си им длъжен.

Точно така е, за съжаление. Само който не се е занимавал с тея работи не ги знае. Всяка дума на този човек е вярна. Всеки, който се занимава с бизнес, или европроекти, или е имал взимане-даване с държавата може да го потвърди.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4252 -: Май 07, 2021, 21:23:41 »
Quote (selected)
.Казал си е мнението.

Определено го е казал - А сега Русия може да заповяда :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4253 -: Май 07, 2021, 21:24:31 »
Но европроектите са слабата точка на много хора - дадат ти някой лев и после си им длъжен.

Точно така е, за съжаление. Само който не се е занимавал с тея работи не ги знае. Всяка дума на този човек е вярна. Всеки, който се занимава с бизнес, или европроекти, или е имал взимане-даване с държавата може да го потвърди.

Романи мога да напиша по този въпрос...и особено за гербавата практика

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4254 -: Май 07, 2021, 21:24:46 »
Определено го е казал - А сега Русия може да заповяда :nuts:

Ъхъ... според Захари Стоянов, на когото ти не вярваш  :smokin:

Иначе казах: служебният министър на земеделието има една основна задача - един малък, но сплотен колектив да изрови всичко за този Илчовски и всичко за Градус и свързани фирми в министерството, Фонд Земеделие и Агенцията за Храните. Няма как да не се получи христоматиен пример за всичко в особено големи размери  :smokin: 
« Последна редакция: Май 07, 2021, 21:30:33 от Памфуций »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4255 -: Май 07, 2021, 21:24:57 »
Гледам коментират Илчовски. Че бил голям земевладелец, че получавал помощи, че бил милионер - това в Гласове.
Капитализъм е! Ще има милионери, ще има корупция, ще има частен грабеж. А и не е важно какъв е, а трябва да се докаже дали е прав за тиквата. Обвинението във всяка една страна използва доносници и откровени негодяи да вкара по-големи престъпници в затвора.
Във всяка, но не в БГ.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 22:44:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4256 -: Май 07, 2021, 21:27:54 »
Романи мога да напиша по този въпрос...и особено за гербавата практика

Иий, и аз! Мойте ще са колко Енциклопедия Британика. Аз с каква герберастия съм контасктувал - ум ще ти зайде.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4257 -: Май 07, 2021, 21:28:26 »
Ъхъ... според Захари Стоянов, на когото ти не вярваш  :smokin:

Ще трябва да се решиш и ти сепак, нали?
Ся, слушам как разпъват регионалната калинка, която се е изцяло идентифицирала с небеизвестните статуетки на трите маймунки

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4258 -: Май 07, 2021, 21:29:59 »
Романи мога да напиша по този въпрос...и особено за гербавата практика

Иий, и аз! Мойте ще са колко Енциклопедия Британика. Аз с каква герберастия съм контасктувал - ум ще ти зайде.

Възможно е, но аз съм имала преки контакти /опази ме  Господ сепак/ с гербавия "елит" :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4259 -: Май 07, 2021, 21:31:01 »
Хвърлете всички по един домат по къщета със "Съединението прави силата". Ще влезете в световния обмен. Ще ви видят.
Аз не мисля, че трябва да се хвърлят домати по къщето със "Съединението прави силата". Защото институцията не е виновна за това, че са я налазили плужеци.
На лично ниво няма да хвърлям домати по мястото, където са се опитвали да направят България по-добра поне двама от моето семейство. Световният обмен да върви на майната си, това не е негов проблем! Като видят доматите по стените на къщето, какво, ще дойдат да ни спасяват, що ли?