Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867264 пъти)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6540 -: Юни 04, 2021, 16:03:24 »
Ей го е за какъв талибански гербавокоалиционен добитък става дума...правя квалификацията без грам съжаление и не проявявам никаква коалиционна култура
https://glasove.com/categories/novini/news/kaloyan-pargov-shche-otkupi-izkrtenata-pametna-plocha-ot-kmeta-na-rayon-sredets

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6541 -: Юни 04, 2021, 16:14:22 »
Ей го е за какъв талибански гербавокоалиционен добитък става дума...правя квалификацията без грам съжаление и не проявявам никаква коалиционна култура

Винаги съм се чудел тази как е оцеляла :think:


И продължавам да се чудя и на тази:


А на тази:


някой се беше постарал да редактира надписа, което ме подсеща, че трябва да мина и да я снимам в сегашното и състояние (когато я видях, просто не се сетих да го направя).
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6542 -: Юни 04, 2021, 16:19:41 »
Всички говорят за закона Магнитски. А кой е той?

https://www.lentata.com/page_22230.html
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6543 -: Юни 04, 2021, 16:54:00 »
Нямам какво да добавя към горното

Това, същото, нали го обсъждахме тука преди ден-два. Какъв срам е това за България. Ма, кой му пука. Америка ще ни оправи, Брюксел ще ни оправи, Дафинка ще ни оправи, съседът ще ни оправи. И верно сме слугински народ. Нема такъв народ в Европа.


Ами слугинският модел на поведение е наследен. Той не е нещо, дето се е пръкнало от нищото.
====

В случая обаче* САЩ потвърждават едно масово вече съществуващо отношение спрямо лицата като Пеевски и Божков. И тук въпросът касае основно Пеевски, който се оказа недосегаем.
Когато излязоха информации, че Турция е наложила забрана на Пеевски и Доган , услужливи люде представиха Доган, а по асоциация и Пеевски като патриоти.
Излязоха информации за едни френски разработки с името на Пеевски, но у нас си направиха оглушки и ни убеждаваха, че такова нещо нямало. ТОГАВА подобни сведения се "разобличаваха" като фалшиви и бяха замитани. Но Щатите са прекалено голям фактор, че да бъдат пренебрегнати. Още повече, САЩ излизат официално и недвусмислено, та на могат разни да ни убедят, че идело реч за "личното мнение" на сенатори и служители в Държавния департамент. Защото - в крайна сметка - "ударът" засяга най-много ДПС (двама от техните - Пеевски и Желязков), нали и кокалиционните  партньори (ВМРО - за продавачите на паспорти), които бяха смокиновото листо , зад което ГЕРБ и ДПС си правеха заверите. Да оставим "внушения" и "усещания" - онова, което лъсна от Банката за развитие ясно показва модела. Законите, които Пеевски, в комбина с Цонев и Хамид,  прокара през 44 НС го показват ясно - особено законът за КТБ, който имаше потенциала да удари десетки фирми и да даде възможност за овладяването им и обезкостяването им. 

Само за сравнение с реакциите, когато Мустафа посочи Миталов. У нас реакциите бяха насмешки и подигравки. Тогава в медиите беше направена връзка с пускането на Малинов в чужбина, но тази връзка е чисто спекулативна и тя така и не  беше потвърдена. Малинов все още е обвиняем и пак си пътува зад граница (на пресконференцията си Виденов споменава, че Малинов е в чужбина) и на никого не му хрумва да проверява кои съдии го пускат като обвинен за шпионаж да пътува. Материалите за Миталов са засекретени, очаква се решение на ВСС , което необяснимо защо се бави. Междувременно Миталов се оказва съдията, който  на 7 юли м.г, издава съдебния акт за нахлуването в президентството. Той е съдията, издал акта за претърсване на Златанов (историята с т.нар. "джуджета"), която касае аверчето на Пеевски, Пепи Еврото. "Съвпадения"  някакви, нали?
______
*Мерси, Дозирис.
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 17:29:16 от Бонго »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6544 -: Юни 04, 2021, 17:10:03 »
Моля :)
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 17:29:41 от Дозирис 2.0 »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6545 -: Юни 04, 2021, 17:28:20 »
Не знам как стана втората промяна ... Тръгнах да отговарям на Асол връзката прекъсна , рефрешнах и резултатът е този . Сега да видим колко ще се задържи

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6546 -: Юни 04, 2021, 17:29:23 »
Quote (selected)
Председателят на ДПС Мустафа Карадайъ е в Турция за среща с президента Реджеп Ердоган по негова покана, съобщи бТВ. В делегацията участват още зам.-председателят на ДПС Aхмед Ахмедов и евродепутатът и вицепрезидент на партия АЛДЕ Илхан Кючюк.

Това е подигравка...

Надявам се Радев да вземе отношение. И не само той.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6547 -: Юни 04, 2021, 17:54:21 »
Гешев на кафе с пострадалия продавач на чорапи в Пловдив

https://offnews.bg/obshtestvo/geshev-na-kafe-s-postradalia-prodavach-na-chorapi-v-plovdiv-752913.html

 :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6548 -: Юни 04, 2021, 17:55:16 »
Това е подигравка...

Не е!
Сърдете се на "независимите" съдии които под натиск от Английско посолство узакониха движението за "права и свободи"! Не спазиха конституцията, че не се допуска създаване на етнически партии.
Сега Радев (или който и да е) не може да направи нищо.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6549 -: Юни 04, 2021, 17:55:29 »
Quote (selected)
Ами слугинският модел на поведение е наследен.

Може би донякъде си прав, но рекомбинацията на гените си дава своето - или ставаш за слуга, или - не! Вторият случай е трагичен..и с последствия за мислещия индивид.
п. п. Мноо ще те замола да не смесваш биологията с фашизма. Последният я е чел и продължава да я чете като дяволът Еванглието. Само, дето се е научил да лепи собствените си кривици на другите...и винаги става дума за лично уреждане.... за сметка на другите
п. п. Бъч, създаването на ДПС стана под американски натиск! Аз, декември 1989 година бях на протеста срещу създаването на етническа партия. Огромната част от тези хора/гласоподаватеите на ДПС/ са много работливи, експлоатирани и нещастни  хора /напоследък на диписето не му достигнаха "тъпите" мюсюлмани, ами директно започнаха да купуват циганори и даже и българи, подчинени на техни фирми на феодален принцип/. Естествен процес за тях би било да гласуват по убеждение/без значение какво мисля аз/, а не по оста българин-турчин. Тва беше яката намеса на твоята сегашна държава още преди 30 години. Сега се сетили за некви закони, видиш ли!? Ако реднеците ми кажат, че утре ще вали - ще изляза и ще чакам да ме намокри преди да им повярвам! И като се замисля...пак няма да им повярвам, след като ме намокри
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 18:04:52 от Aсол »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6550 -: Юни 04, 2021, 17:57:10 »
Не е!
Сърдете се на "независимите" съдии които под натиск от Английско посолство узакониха движението за "права и свободи". Не спазиха конституцията, че не се допуска създаване на етнически партии.
Сега Радев (или който и да е) не може да направи нищо.

Колкото и да се сърдя, все тая. Ние живеем сега. Сега може да се направи нещо. Може да се направи много, стига да има желание.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6551 -: Юни 04, 2021, 18:00:05 »
Братока Ердоган работи за тиквата. Това става.
Няма да се учудя ако се изправи (БХ) по някоя телевизия и каже: При мен това го нямаше.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6552 -: Юни 04, 2021, 18:00:43 »
Гешев на кафе с пострадалия продавач на чорапи в Пловдив
Май само той не беше се снимал с него! А може да му са се свършили чистите чорапи, ей торбичка на пейката.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6553 -: Юни 04, 2021, 18:02:16 »
Това е подигравка...

Надявам се Радев да вземе отношение. И не само той.
Когато обвиненият в шпионаж Малинов ходи при Путин, не било подигравка. Когато се премахнаха ограниченията за гласуване в Турция, не било подигравка. А сега - било подигравка.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6554 -: Юни 04, 2021, 18:04:32 »
Когато обвиненият в шпионаж Малинов
Innocent until proven guilty!  Каскетът има ли спечелено дело? Май не! Когато и да го махнете ще е късно.
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 18:11:31 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6555 -: Юни 04, 2021, 18:06:11 »
Когато обвиненият в шпионаж Малинов ходи при Путин, не било подигравка. Когато се премахнаха ограниченията за гласуване в Турция, не било подигравка. А сега - било подигравка.

Както вече казах (виж по-горе), ние живеем СЕГА. Кво било... било. Какво можем да направим СЕГА - това е важното!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6556 -: Юни 04, 2021, 18:09:29 »
Когато обвиненият в шпионаж Малинов ходи при Путин, не било подигравка. Когато се премахнаха ограниченията за гласуване в Турция, не било подигравка. А сега - било подигравка.

Може линк към официалното обвинение? Ако не възразяваш...за обвинение говоря, не за телевизионни изяви!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6557 -: Юни 04, 2021, 18:16:13 »
Сърдете се на "независимите" съдии които под натиск от Английско посолство узакониха движението за "права и свободи"!
Разделяй и владей, добре са го научили, в тяхната империя слънцето не залязваше. А съдиите бяха по-скоро продажни и зависими.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6558 -: Юни 04, 2021, 18:19:17 »
Може линк към официалното обвинение? Ако не възразяваш...за обвинение говоря, не за телевизионни изяви!
Не възразявам, но информацията ми е само от медиите - преди няколко месеца е изготвен 50 тома обвинителен акт и е предоставен на Малинов да се запознае.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6559 -: Юни 04, 2021, 18:21:49 »
Разделяй и владей, добре са го научили, в тяхната империя слънцето не залязваше. А съдиите бяха по-скоро продажни и зависими.
Всъщност Луканката е бил трансмисия. Двойният агент го убиха но делото му остана.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6560 -: Юни 04, 2021, 18:26:28 »
Не възразявам, но информацията ми е само от медиите - преди няколко месеца е изготвен 50 тома обвинителен акт и е предоставен на Малинов да се запознае.
Това, казано по "медиите", нали?  Струва ли си да коментираме безрайната  поредици  от "томове обвинителни актове", обговорени по "медииите" за последните години среден човешки/бъгарски/ живот? А резултатите?

п. п. Кво значи точно 50 тома? Бройка страници, бройка доказателства, приложения - имаш ли некаква представа кво точно съдържа един прокурорски том? Та даже стАнаха и цели педесе?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6561 -: Юни 04, 2021, 18:44:57 »
Може би донякъде си прав, но рекомбинацията на гените си дава своето - или ставаш за слуга, или - не! Вторият случай е трагичен..и с последствия за мислещия индивид.
п. п. Мноо ще те замола да не смесваш биологията с фашизма. Последният я е чел и продължава да я чете като дяволът Еванглието. Само, дето се е научил да лепи собствените си кривици на другите...и винаги става дума за лично уреждане.... за сметка на другите
п. п. Бъч, създаването на ДПС стана под американски натиск! Аз, декември 1989 година бях на протеста срещу създаването на етническа партия. Огромната част от тези хора/гласоподаватеите на ДПС/ са много работливи, експлоатирани и нещастни  хора /напоследък на диписето не му достигнаха "тъпите" мюсюлмани, ами директно започнаха да купуват циганори и даже и българи, подчинени на техни фирми на феодален принцип/. Естествен процес за тях би било да гласуват по убеждение/без значение какво мисля аз/, а не по оста българин-турчин. Тва беше яката намеса на твоята сегашна държава още преди 30 години. Сега се сетили за некви закони, видиш ли!? Ако реднеците ми кажат, че утре ще вали - ще изляза и ще чакам да ме намокри преди да им повярвам! И като се замисля...пак няма да им повярвам, след като ме намокри

Ако си протестирала през декември 1989 г., това няма как да е било срещу "създаването на етническа партия", а срещу връщането на имената. Декемврийските протести (освен за чл. 1 на конституцията), бяха "за" и "против" връщането на имената, което доведе и до решението на Пленума на БКП 29 декември 1989г за това, а не "за" и "против" "създаване на етническа партия". Етническите партии се създадоха на следващара година - ДПС и ОКЗНИ.

Никъде не сменям "биология" с "фашизъм". Това откъде дойде?
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 18:52:51 от Бонго »

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6562 -: Юни 04, 2021, 18:52:08 »
България 2021 – умна, красива и брутално слугинска

https://glasove.com/categories/na-fokus/news/blgariya-2021-umna-krasiva-i-brutalno-sluginska

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6563 -: Юни 04, 2021, 19:00:01 »
Quote (selected)
Ако си протестирала през декември 1989 г., това няма как да е било срещу "създаването на етническа партия", а срещу връщането на имената. Декемврийските протести (освен за чл. 1 на конституцията), бяха "за" и "против" връщането на имената, което доведе и до решението на Пленума на БКП 29 декември 1989г за това, а не "за" и "против" "създаване на етническа партия". Етническите партии се създадоха на следващара година - ДПС и ОКЗНИ.

Както и да се връткаш не виждам с какво ме опровергаваш

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%B7%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0_%D0%B8_%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B8

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6564 -: Юни 04, 2021, 19:06:53 »
Тука не що не е наред! Долното откровение си е много хубаво, ако лекето Хиновски не беше в същите редици
https://frognews.bg/novini/mika-zaikova-borisov-obeshtal-spre-aets-kozlodui-2024-turski-potok-umira-prav-zashtoto-ungartsite-kazaha.html
 :0007:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6565 -: Юни 04, 2021, 19:07:18 »
Ако си протестирала през декември 1989 г., това няма как да е било срещу "създаването на етническа партия", а срещу връщането на имената. Декемврийските протести (освен за чл. 1 на конституцията), бяха "за" и "против" връщането на имената, което доведе и до решението на Пленума на БКП 29 декември 1989г за това, а не "за" и "против" "създаване на етническа партия". Етническите партии се създадоха на следващара година - ДПС и ОКЗНИ.

Никъде не сменям "биология" с "фашизъм". Това откъде дойде?
Дребно уточнение. ДПС не е етническа партия, нито при основаването си през 1990 г, нито сега. Значителна част от гласовете на тази партия идват от етнически турци, но много голям дял (може би над 1/3) идва и от етнически българи, а доста сериозен дял има и от етнически цигани.  Може да се коментира някаква религиозна основа, но не и етническа.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6566 -: Юни 04, 2021, 19:09:27 »
Дребно уточнение. ДПС не е етническа партия, нито при основаването си през 1990 г, нито сега. Значителна част от гласовете на тази партия идват от етнически турци, но много голям дял (може би над 1/3) идва и от етнически българи, а доста сериозен дял има и от етнически цигани.  Може да се коментира някаква религиозна основа, но не и етническа.

Не е дребно уточнение, а факт, когото аз съвсем добросъвестно отчетох по-горе! Особено през последните десетина години! Но беше замислена като етническа с реднешка благословия

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6567 -: Юни 04, 2021, 19:12:14 »
Струва ми се, че и комунистите гледат на народа като материал.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6568 -: Юни 04, 2021, 19:15:12 »
Струва ми се, че и комунистите гледат на народа като материал.

Ми т. нар. народ сам си е виновен..или него вечно го лъжат, пък той розов и пухкав...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6569 -: Юни 04, 2021, 19:22:13 »
Както и да се връткаш не виждам с какво ме опровергаваш

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%B7%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0_%D0%B8_%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B8

Където четем:
Quote (selected)
Движението за права и свободи е учредено на 4 януари 1990 г. и според Искра Баева създаването му, както и на основаната няколко дни по-късно ОКЗНИ, е пряка последица от взетото на 29 декември от ЦК на БКП решение да се върнат имената на българските мюсюлмани[3]. За председател на партията е избран Ахмед Доган, а за първи организационен секретар Йенал Бекир.
Т.е. същото. което съм написал.
Повтарям - няма как да си протестирала "срещу създаването на етническа партия" (създадена през януари следваащата година, регистрирана през март) през декември 1989 г. През декември протестите бяха за и против връщането на имената.
Ето и статията на Проф. Баева, цитирана в Укикипедията
http://old.duma.bg/2004/1204/291204/obshtestvo/ob-2.html

Quote (selected)
Тази есен вече имахме много поводи да се обръщаме назад към събитията, разразили се преди 15 години. И в повечето случаи го направихме със смесени чувства, тъй като във всяко историческо събитие има проблем и конфликт, има печеливши и губещи, а историята е длъжна да покаже всички гледни точки. Такова сложно и нееднозначно събитие беше и начинът, по който точно преди 15 години беше сложен край на "възродителния процес"* в България. Това стана на пленум на ЦК на БКП, проведен в дните между Коледа и Нова година, а именно - на 29 декември 1989 година.
Дори и датата, на която се провежда обсъждането (и осъждането) на "възродителния процес", показва ясно, че става дума за събиране по спешност, за решаване на проблемите под напора на събитията. Спешните събития бяха предизвикани от дейци на току-що създадения Съюз на демократичните сили, които подтикнаха част от българските турци и българи-мюсюлмани да пристигнат в София и да организират протести с искане веднага да им бъдат върнати традиционните имена. Тези демонстрации се превърнаха в
завършек на поредицата вълнения от 1989 г.
:

майските демонстрации и бунтове на насилствено прекръстените, обръщението на Тодор Живков от 29 май, с което им бе посочена възможността да напуснат България, лятното масово изселване на турци и мюсюлмани, разтърсило из основи икономиката, завръщането на част от изселниците (тъй като сме склонни бързо да забравяме, искам да припомня, че до 10 септември 1990 г. се завръщат 154 937 души или 42 % от бежанците). Всичко това обуславя необходимостта да бъде преразгледана етническата политика на БКП.
Спешността проличава и в думите на тогавашния генерален секретар на ЦК на БКП Петър Младенов, с които той открива обсъждането: "Разбрало се е, че ще разглеждаме проблемите, свързани с някои нарушения с тюркоезичното и мюсюлманско население в България. Нетърпението на хората от тия краища е изключително голямо. Започват стачки, излизане на улицата и т.н."
Ако погледнем на пленума на ЦК на БКП от 29 декември 1989 г. само от гледната точка на голямата политика, ще бъде достатъчно да се каже, че той е един от жалоните на новата българска държавност. Благодарение на решенията му е възстановена справедливостта към българските граждани с мюсюлманска вяра,

България започва да се отдалечава от етническия конфликт, тя демонстрира, че е готова да спазва безусловно правата на човека, като в същото време е осигурена и солидна основа за мирния характер на прехода. Това е голямото значение на пленума и на официалния отказ на ръководството на БКП от започналия 5 години по-рано "възродителен процес".
Аз съм бил на тези протести и помня хората, които скандираха "Имената"
Ти си участвала в контрапротестите. Помня ги тях и лозунгите им "Турците в Турция" ....

И през ум не минава да те обвиня, че лъжеш.  Нито пък ми минава през ума да те призовавам да се засрамиш. ....

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6570 -: Юни 04, 2021, 19:25:59 »

ма стига стая пропаганда сфакти...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6571 -: Юни 04, 2021, 19:27:27 »
Quote (selected)
Помня ги тях и лозунгите им "Турците в Турция" ....

Като се сетя колко "седесари" тогава викаха точно това, на точно същите протести....
Бонгич, ни сме държава село...не нам :nuts:

п. п. Впоследствие обвиняваха БСП, че била клекнала на турците. За ваще хора прикям, Бонго, не се прави на разсеян...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6572 -: Юни 04, 2021, 19:30:48 »
Зад океана пръднаха, у нас служебното правителство се насра.

Кабинетът прави "черен списък" с фирмите на Пеевски и Божков
https://segabg.com/hot/category-economy/kabinetut-pravi-cheren-spisuk-firmite-na-peevski-i-bozhkov

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6573 -: Юни 04, 2021, 19:32:07 »
Цитат
Помня ги тях и лозунгите им "Турците в Турция" ....

Като се сетя колко "седесари" тогава викаха точно това, на точно същите протести....
Бонгич, ни сме държава село...не нам


Възможно е, но знаеш ли кое е най-смешното на това, което си написала. За пореден път ти лъсна и лъжата и морала, дето се хвалиш с него по форумите  :smokin:

ПП. Не знам за приклякването. Оня ден Виденов припомня, как оглавяваната от него БСП била на позициите, че ДПС е противоконституционна партия. Така е сезираха КС , едва след като приеха новата Конституция. Но съшата тая партия, дето считала ДПС за противоконституционна , първа подкрепи правителство с мандата на ДПС , правителството на Беров.   :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6574 -: Юни 04, 2021, 19:33:19 »
Зад океана пръднаха, у нас служебното правителство се насра.

Кабинетът прави "черен списък" с фирмите на Пеевски и Божков
https://segabg.com/hot/category-economy/kabinetut-pravi-cheren-spisuk-firmite-na-peevski-i-bozhkov

Това верно е насиране и съвсем не съм сигурна, че ще има положителен ефект! Както винаги, слугуването на реднеците, ще има негативни последици за Кочината
Кое е смешно бе, Бонго? Амчи аз не съм малоумна, ми даже съм на годините на мноо от тогавашните ви борци-младежи, че даже тги знам и що за стока са... Аферата "Росенец" си е съвсем във ваш стил...халтура на превземането на "Радецки"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6575 -: Юни 04, 2021, 19:35:11 »
Quote (selected)
п. п. Впоследствие обвиняваха БСП, че била клекнала на турците. За ваще хора прикям, Бонго, не се прави на разсеян...
Ами още помним, как представителят на Партията др. Иван Ангелов (който впоследствие се изявяваше като "икономист") излезе пред камерите и с характерния си тъничък гласец каза нещо от сорта "Решихме да ви върнем имената". :smokin:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6576 -: Юни 04, 2021, 19:37:05 »
Накъдето да се обърнеш - едни америcunt-ски подлоги навсякъде. Грозна гледка.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6577 -: Юни 04, 2021, 19:37:20 »
Ма всеки може да се  заблуди. Цял народ три десетилетия не  разбра какво иска. И се докарахме дотук.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6578 -: Юни 04, 2021, 19:37:44 »
Quote (selected)
Зад океана пръднаха, у нас служебното правителство се насра.
Касап!
Очакваш ли служебното правителство още първата седмица, да опатка всичко трупано вече десетилетие?
На всяко ново правителство с парламентарна подкрепа се дават 100 дена спокойствие, тия ги запукахте от първия ден като знаете че са сами и нямат институционална зашита.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6579 -: Юни 04, 2021, 19:39:08 »
Като се сетя колко "седесари" тогава викаха точно това, на точно същите протести....
Бонгич, ни сме държава село...не нам :nuts:

Айде сега не е така.
Някои са ходили да търсят цигари по времето на демонстрацията(манифестацията) пред турското посолство.
Тръгнали от "Стадиона" па намерили чак в "Тенекиите".
Пеша са ги търсили.

Ще се познаят и ще реагират може би?
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 19:50:14 от AnonimusBG »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6580 -: Юни 04, 2021, 19:39:22 »
Ами още помним, как представителят на Партията др. Иван Ангелов (който впоследствие се изявяваше като "икономист") излезе пред камерите и с характерния си тъничък гласец каза нещо от сорта "Решихме да ви върнем имената". :smokin:

Нямам представа за "партията ми" по онова време, щото бех без такава и на по-малко от 20 години. За сметка на това, помня бая комсомолски траш събудил се за по-малко от 24 часа "демократ" :smokin:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6581 -: Юни 04, 2021, 19:40:31 »
Това верно е насиране и съвсем не съм сигурна, че ще има положителен ефект! Както винаги, слугуването на реднеците, ще има негативни последици за Кочината
Кис-кис-кис. Ще има негативни последици - ще лъснат ясно кои са свързани с Черепа и Шиши и кои - не.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6582 -: Юни 04, 2021, 19:41:08 »
Ами още помним, как представителят на Партията др. Иван Ангелов (който впоследствие се изявяваше като "икономист") излезе пред камерите и с характерния си тъничък гласец каза нещо от сорта "Решихме да ви върнем имената". :smokin:
Аз този го помня как обясняваше по телевизията, че МВФ ще казва колко ще струва сиренето. И си местеше ръчичките, като че ли свиреше бавни паралелни октави.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6583 -: Юни 04, 2021, 19:41:42 »
Цитат на: kasapina в Днес в 19:30:48
Зад океана пръднаха, у нас служебното правителство се насра.

Кабинетът прави "черен списък" с фирмите на Пеевски и Божков
https://segabg.com/hot/category-economy/kabinetut-pravi-cheren-spisuk-firmite-na-peevski-i-bozhkov

Това верно е насиране и съвсем не съм сигурна, че ще има положителен ефект! Както винаги, слугуването на реднеците, ще има негативни последици за Кочината

Ни най-малко не е насиране. Съвсем разумна мярка. Четете бе!

Quote (selected)
Целта на списъка е да се предпазят дружествата с държавно и общинско участие и другите разпоредители с държавни средства от попадане в обхвата на санкциите на САЩ. Подобен риск съществува и за всички частни компании, които имат бизнес с хора или фирми, свързани с Божков и Пеевски. Затова списъкът ще е публичен и ще се публикува на страницата на МФ и НАП.


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6584 -: Юни 04, 2021, 19:44:32 »
Бонго, отговор на САЩ при въвеждане на санкции срещу нашата държава или фирми трябва е покана за разкаване на военните им база от нашата територия, санкции спрямо техни фимрми у нас и т.н., а не още по ниско навеждане и други подобни които не искам да изброявам, както ни предлагаш ти. Пак ще повторя - аман от подлоги и еничари.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6585 -: Юни 04, 2021, 19:44:37 »
Ни най-малко не е насиране. Съвсем разумна мярка. Четете бе!

Много ми се ще да повярвам, но...Бонго, не ме разбирай криво, винаги съм искала в таз кочина да има ред и правила, ама е Кочина бе, човек...обитателите й са прасенца!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6586 -: Юни 04, 2021, 19:47:55 »
Бонго, отговор на САЩ при въвеждане на санкции срещу нашата държава или фирми трябва е покана за разкаване на военните им база от нашата територия, санкции спрямо техни фимрми у нас и т.н., а не още по ниско навеждане и други подобни които не искам да изброявам, както ни предлагаш ти. Пак ще повторя - аман от подлоги и еничари.

Оп, начи според теб Пеевски и Божков, както и фирмите им са нашата държава и наши държавни фирми и санкциите с/у тях са санкции с/у държавата???
Добре...
По тая логика, ако осъдят българин за убийство в Щатите, кво тряа да направи нашата държава?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6587 -: Юни 04, 2021, 19:50:07 »
Айде троловете се нафъляха по амбразурата. Кой според теб трябва да защити българските фирми от чужди посегателства? Кога и къде беше съда, кога се чете присъдата, кога влезе в сила? Малко срам нямате ли безродници? Кой български закон са нарушили фирмите, какви престъпления са извършили?

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6588 -: Юни 04, 2021, 19:50:25 »
Re: А сега накъде...
 Днес в 15:32:38 »


Това, същото, нали го обсъждахме тука преди ден-два. Какъв срам е това за България. Ма, кой му пука. Америка ще ни оправи, Брюксел ще ни оправи, Дафинка ще ни оправи, съседът ще ни оправи. И верно сме слугински народ. Нема такъв народ в Европа



   А,па да нема.
 Неколко пъти съм гледал разни учени от Западни Балкани, на разни симпозюми

 Миналата година имаше такъв в Любляна.. Македонци, бошняци, сърби и хървати..
Събрала ги неква фондация от Брюксел..
 
 Сичките участници - коскоджа учени , след като дадоха шукадар примери за беззаконие и кражбА у тях.. преплакаха "като ще влязат в Европейските структури, и Европейците ще отрежат с нож всички неправди"
  Един бошняк даже даде пример България.. Га влязла в Евросъюза, ни кражбА имало, ни неправда в правосъдие... пък и Американци и Финландци ни помагали :nuts:

   Бе, будали ора .. И они са като нас :popcorn:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6589 -: Юни 04, 2021, 19:52:06 »
Quote (selected)
По тая логика, ако осъдят българин за убийство в Щатите, кво тряа да направи нашата държава?

Това което правят САЩ.
Прибират си гражданина ( обикновено военен) преди да е започнало дело и не го връщат.
При нас е друго, искат българин който никога не е стъпвал там и ние за малко не им го пращаме.
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 19:58:20 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6590 -: Юни 04, 2021, 19:52:37 »
Айде троловете се нафъляха по амбразурата. Кой според теб трябва да защити българските фирми от чужди посегателства? Кога и къде беше съда, кога се чете присъдата, кога влезе в сила? Малко срам нямате ли безродници? Кой български закон са нарушили фирмите, какви престъпления са извършили?

Тоест, според теб държавата тряа да застане зад Пеевси и Божков?
Хм...

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6591 -: Юни 04, 2021, 19:53:15 »
Vançe

Както винаги аплодисменти.

 :t2015:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6592 -: Юни 04, 2021, 19:53:34 »
Никой народ по света, нищо не избира, води го елита, ако си загубил войната, победителят ти назначава местен компрадорски елит, това са тия плужеци, които на ставане и лягане каканижат евроатлантически ценности и "пляскат" руснаците, а бащите и дядовците им, като завалеше в Москва и в София си отваряха чадърите.

Наследственост, ген!
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6593 -: Юни 04, 2021, 19:54:15 »
Тоест, според теб държавата тряа да застане зад Пеевси и Божков?
Хм...

И зад Бойко и Влади?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6594 -: Юни 04, 2021, 19:55:15 »
И зад Бойко и Влади?

Ми според касапина държавата тряа да защити българскитр граждани и фирми...
Аз само се опитвам да разбера дали точно тва има предвид в конкретния случай с Пеевски и Божков.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6595 -: Юни 04, 2021, 19:57:37 »
Vançe :t2015:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6596 -: Юни 04, 2021, 19:58:05 »
Аз просто допълних твоя въпрос.
С касапина сам се оправяй.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6597 -: Юни 04, 2021, 19:58:46 »
Тоест, според теб държавата тряа да застане зад Пеевси и Божков?
Хм...

Според мен аре да я наречем неква държава България,трябва да се погрижи "бизнесмените" Божков и Пеевски - да лежат, ако са нарушили закона/дори не коментирам чадъри и секакви други феодални и криминални практики, превърнати от един сикаджия в държавна политика и то с благословията на плужеците в ЕС и в частност от разследван за корупция "европейски" високопоставен пияница/. А, ако лелката от Козяк дори се опита да тръгне на инспенкция по министрества и агенции, трябва дирекно да бъде обявена за персон нон грата. Тва става там, където прасенцата не са мнозинство! :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6598 -: Юни 04, 2021, 19:59:06 »
Много ми се ще да повярвам, но...Бонго, не ме разбирай криво, винаги съм искала в таз кочина да има ред и правила, ама е Кочина бе, човек...обитателите й са прасенца!

Заяжданията настрана. Но санкциите, които са наложени на Певски, Божков и свързани фирми са "отворени". За да имат въздействие, американците са заложили верижен ефект. Транспортно предприятие , което извъшва превози за "Техномаркет", утре може да попадне в списъка и да не го пуснат да транспортира картофи от Полша. Не е точен пример, но е добър пример.
Затова тоя списък, дето нашите го правят, е наложителен и спешен. Пък натам всеки да си прави сметка.
 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6599 -: Юни 04, 2021, 20:00:15 »
Аз просто допълних твоя въпрос.
С касапина сам се оправяй.

Няа се оправям, неговата позиция нема оправия, ма беше добре да се разбере как некои хора възприемат Пеевски и Божков  :smokin: