Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867644 пъти)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6600 -: Юни 04, 2021, 20:00:50 »
Законът Магнитски е американски произвол, прилаган само за прокарване на американския интерес, не се надайте, Америка да изобличи  корумпирания Борисов, който самите американци са проучили, избрали, обучили и са ни го инсталирали!

Що не приложиха закона Магнитски срещу саудитския принц, по чиято заповед бе измъчван и нарязан на парчета на живо,  един журналист, Джамал Кашоги, американски гражданин при това?!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6601 -: Юни 04, 2021, 20:00:57 »
 
Иначе, поради падането на Бойчовата власт, семейната ни щета е поне 70 80 иляди, следните четери години..
  Ама ги прежалваме, ако видим Бойча и другите кратуни на кучето в аспуха :0005:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6602 -: Юни 04, 2021, 20:02:55 »
Според мен аре да я наречем неква държава България,трябва да се погрижи "бизнесмените" Божков и Пеевски - да лежат, ако са нарушили закона/дори не коментирам чадъри и секакви други феодални и криминални практики, превърнати от един сикаджия в държавна политика и то с благословията на плужеците в ЕС и в частност от разследван за корупция "европейски" високопоставен пияница/. А, ако лелката от Козяк дори се опита да тръгне на инспенкция по министрества и агенции, трябва дирекно да бъде обявена за персон нон грата. Тва става там, където прасенцата не са мнозинство! :smokin:

Момент.
1. От години протести с/у Шиши.
2. Прокуратурата няа как да го обвини, щото се твърди, че е негова и че е партия с Гешев.
3. Американците го резват по техното си законодателство и що се отнася до американските му активи.
4. Почва вой, че Шиши е пострадал от гадните янки.

Наистина не разбирам... :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6603 -: Юни 04, 2021, 20:03:38 »

Иначе, поради падането на Бойчовата власт, семейната ни щета е поне 70 80 иляди, следните четери години..
  Ама ги прежалваме, ако видим Бойча и другите кратуни на кучето в аспуха :0005:
Приеми го филосфски:
От където дошли там и отишли!
За илядите говоря.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6604 -: Юни 04, 2021, 20:06:01 »
Няа се оправям, неговата позиция нема оправия, ма беше добре да се разбере как некои хора възприемат Пеевски и Божков  :smokin:

Като представители на национално-отговорния капитал? И Цецо Василев някои го въприемаха тъй и в стария форум реваха "ама защо капиталците и "Протестна мрежа" така се заяли с добрата банка КТБ".  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6605 -: Юни 04, 2021, 20:08:34 »
Quote (selected)
4. Почва вой, че Шиши е пострадал от гадните янки.
Шиши вече е пострадал от рускоговорящи ( не казвам че са Баширов и Петров).
Скоро иде среща на Бай Дън и Путин.
Мое ли мириканците да си постилат пред Вовата? :crying_with_laughter-3302: :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6606 -: Юни 04, 2021, 20:08:46 »
Quote (selected)
Ако Бойко е американски кучи син, да си го взимат. Дал съм 60 млн. Нито имам да връщам на Борисов, нито имам да вземам

Политически лидери не съм подкупвал, бил съм рекетиран. Единствено аз подадох сигнал към прокуратурата. След това българският народ се събуди и България вече не е същата. След моя сигнал, вместо да го разгледат, американците ми наложиха санкции. Кой бизнесмен ще се осмели оттук нататък да подава сигнал? Бях рекетиран от лицето Бойко Методиев Борисов и от лицето Владислав Горанов и други хора от тяхното обкръжение.
Това каза на пресконференция бизнесменът Васил Божков по повод наложените му от САЩ санкции.
 
"Рекетът не е подкуп. Естествено, че съм плащал. Ако не бях плащал, нямаше да съществувам отдавна. За последните три години съм дал над 60 млн. лв. Не съм имал достъп до шефовете по хазарта. Този достъп беше спиран от Влади Горанов", коментира той.
 
"Какво да ме притесняват тези санкции? Личният ми бизнес е унищожен. Аз, който бях подложен на рекет и изнудване, съм подложен на санкции, а тези, които ги осъществиха - Борисов и прокурорът - имат чадър. Този чадър е трайно поставен и занапред. Ако Бойко е американски кучи син, да си го взимат", заяви бизнесменът.
 
"Румен Радев не го познавам. Нито имам да връщам на Борисов, нито имам да вземам", добави Божков.
 
Той отрече да познава или някога да е имал контакти с Ангел Папалезов - шефа на сектор "Културно-исторически ценности" в ГД "Национална полиция", който бе обвинен в организирана престъпна група за трафик на предмети от културно-историческото наследство и пране на пари. Твърдеше се, че той е близък на Божков човек.
 
Източник: Фрог нюз

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6607 -: Юни 04, 2021, 20:08:55 »
Момент.
1. От години протести с/у Шиши.
2. Прокуратурата няа как да го обвини, щото се твърди, че е негова и че е партия с Гешев.
3. Американците го резват по техното си законодателство и що се отнася до американските му активи.
4. Почва вой, че Шиши е пострадал от гадните янки.

Наистина не разбирам... :nuts:
От оня ден, некъде към осем, осем и нещо вечерта, Нереза почна лека-полека да се превръща в приятел на Тутраканската селищна система. :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6608 -: Юни 04, 2021, 20:09:10 »
Няа се оправям, неговата позиция нема оправия, ма беше добре да се разбере как некои хора възприемат Пеевски и Божков  :smokin:

Какво да ги възприемаш?
Що не добавиш Домусчиеви, ТИМ-аджии, Прокопиев, Гергов, Патриотите.
Добави който се сетиш.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6609 -: Юни 04, 2021, 20:09:31 »
Заяжданията настрана. Но санкциите, които са наложени на Певски, Божков и свързани фирми са "отворени". За да имат въздействие, американците са заложили верижен ефект. Транспортно предприятие , което извъшва превози за "Техномаркет", утре може да попадне в списъка и да не го пуснат да транспортира картофи от Полша. Не е точен пример, но е добър пример.
Затова тоя списък, дето нашите го правят, е наложителен и спешен. Пък натам всеки да си прави сметка.
За официален списък съм съгласен, че е наложително. Новите калинки обаче смятат да включат в него половин България.
Quote (selected)
Списъкът ще е обемен, защото ще обхване още компаниите, притежавани, контролирани или управлявани от Пеевски и Божков през последните пет години. В него ще влязат и всички техни съдружници, акционери, управители и членове на органи на управление и контрол за последните 5 години. Ще се добавят и всички физически лица и юридически лица, които ДАНС и НАП установи, че са косвено свързани с Пеевски и Божков.
https://segabg.com/hot/category-economy/kabinetut-pravi-cheren-spisuk-firmite-na-peevski-i-bozhkov
Хотели как лучше, а получилось как всегда.  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6610 -: Юни 04, 2021, 20:10:26 »
От оня ден, некъде към осем, осем и нещо вечерта, Нереза почна лека-полека да се превръща в приятел на Тутраканската селищна система. :smokin:

ОТНОВО :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6611 -: Юни 04, 2021, 20:14:53 »
Какво да ги възприемаш?
Що не добавиш Домусчиеви, ТИМ-аджии, Прокопиев, Гергов, Патриотите.
Добави който се сетиш.

да, един дол дренки са според мен.
поради което не бих ронил сълзи как санкции срещу тях са намеса във вътрешните работи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6612 -: Юни 04, 2021, 20:15:42 »
Quote (selected)
За официален списък съм съгласен, че е наложително. Новите калинки обаче смятат да включат в него половин България.

Да се сещаш защо включват половин България?
След 11 години "възход" няма читав бизнес дето да не е техен и всичко е оплетено като свински черва.
Каквото и да пипнеш все до тях стигаш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6613 -: Юни 04, 2021, 20:16:46 »
Quote (selected)
Наистина не разбирам..

Кое не разбираш!? Че, ако искаш да бъдеш държава, трябва да имаш достойнство и топки и сам да си чистиш курника редовно и постоянно!? И да не козируваш на външни елементи, от което и посолство да са!?
Ся разбираш ли, колко не заслужавате да имате собствена държава и колко народ си е отишъл бадева заради такива като вас?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6614 -: Юни 04, 2021, 20:20:31 »
Да се сещаш защо включват половин България?
След 11 години "възход" няма читав бизнес дето да не е техен.

така...чувал съм преди време за едни хора, които се притеснили доста, че бачкали с една читава, да речем спедиторска, фирма, за която се твърдяло, че е на братя б.
и че предвид немилостта, в която бяха изпаднали тогава братя б, не било никак препоръчително да бачкат с тази, да речем спедиторска, фирма...

магницки поднеква форма си е имало и преди...местна разработка...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6615 -: Юни 04, 2021, 20:22:46 »
Кое не разбираш!? Че, ако искаш да бъдеш държава, трябва да имаш достойнство и топки и сам да си чистиш курника редовно и постоянно!? И да не козируваш на външни елементи, от което и посолство да са!?
Ся разбираш ли, колко не заслужавате да имате собствена държава и колко народ си е отишъл бадева заради такива като вас?

Тоест единствено прокуратурата на Гешеф би могла да обвини фкаквото и да е Пеевски и Божков?
Точно тва ми казваш.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6616 -: Юни 04, 2021, 20:24:51 »
да, един дол дренки са според мен.
поради което не бих ронил сълзи как санкции срещу тях са намеса във вътрешните работи.

Няма защо да рониш сълзи.
Запитай се защо не са огласили целия списък?
Интересно ще е ако намериш отговор.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6617 -: Юни 04, 2021, 20:25:49 »
Аз,
п. п. Бъч, създаването на ДПС стана под американски натиск!
 ..............................................................................................
Ако реднеците ми кажат, че утре ще вали - ще изляза и ще чакам да ме намокри преди да им повярвам! И като се замисля...пак няма да им повярвам, след като ме намокри
– Преди да станете министър-председател вие бяхте секретар на ЦИК за изборите на ВНС и през вас преминаваха регистрациите на партиите за тези избори. Как се регистрира ДПС?
– ДПС се регистрира като Движение за права и свободи, не като политическа партия. Регистрирано е по нареждане на покойния министър-председател Андрей Луканов. По това време аз бях не само секретар на ЦИК, но и председател на Софийски градски съд, в чието фирмено отделение е направена тази регистрация.
.................................
Във връзка с тази история, няколко дни по-късно посланикът на Кралство Великобритания помоли да го приема и ми предаде устно, че правителството на Нейно Величество кралицата на Англия ще бъде доволно, „ако г-н Димитър Попов, като номинален председател на Софийския съд използва своето влияние, за да се получи регистриране на това движение като политическа партия“. Аз му казах, че това е невъзможно…
https://alterinformation.wordpress.com/2015/03/12/928159521/

На теб ли да вярвам (със реднеците*) или на Димитър Попов? Тук на 50 мили има една градче Салем. Богато. С какво ли беше известно?

По-убедителна ще си ако пишеш "америcuntците" (по Филип Беев, от старият форум) :t26157:




« Последна редакция: Юни 04, 2021, 20:38:35 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6618 -: Юни 04, 2021, 20:27:21 »
Да се сещаш защо включват половин България?
След 11 години "възход" няма читав бизнес дето да не е техен и всичко е оплетено като свински черва.
Каквото и да пипнеш все до тях стигаш.
Сещам се, заради червените крилца на точици. Като махнеш "говори се, че е свързан с...", въпросните субекти остават с по няколко фирми, дето свръхоптимистично са с няколко десетки милиона активи. Общо, не всяка. Да сме консервативни в оценката, сто-двеста милиона, надуто, пак са капка в морето за държава с доста над 100 милиарда годишен БВП.
На времето, в СССР през 1930-те имало и някои случаи на присъди за подозрение за антисъветска агитация и пропаганда.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6619 -: Юни 04, 2021, 20:29:16 »
За официален списък съм съгласен, че е наложително. Новите калинки обаче смятат да включат в него половин България.https://segabg.com/hot/category-economy/kabinetut-pravi-cheren-spisuk-firmite-na-peevski-i-bozhkov
Хотели как лучше, а получилось как всегда.  :smokin:

Възможно е. Но , предполагам това е свързано с прилагането на санкциите. 
В дневник заглавието е:
След санкциите: Кабинетът създаде работна група за минимизиране на последиците


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6620 -: Юни 04, 2021, 20:30:22 »
Quote (selected)
Да сме консервативни в оценката, сто-двеста милиона, надуто, пак са капка в морето за държава с доста над 100 милиарда годишен БВП.
Това е само един Техномаркет, преди да го откраднат от Китов и Кусев.
Може да се опиташ и да помислиш каква е разликата между активи и обороти които формират БВП на държавата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6621 -: Юни 04, 2021, 20:32:35 »
Гешев за кратко време забърка доста каши. Пък говорителката му една сериозна такава.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6622 -: Юни 04, 2021, 20:33:05 »
Тоест единствено прокуратурата на Гешеф би могла да обвини фкаквото и да е Пеевски и Божков?
Точно тва ми казваш.

Тцъ! Казвам други и много по-важни неща. Например. Имаха НС, вместо да рзглеждат "най-важното" нещо ИК/реверанс към ДПС!/ - да беха пипнали най-важните закони. Да, ама не!Три дни не може да мине мораториум, щото Ментата имАл концесийки и текущи далаверки. Тогаз хероянита мълча като биен гъз!  Сетне разгърна забележителна активност и даже НАП успе да нагледа. Това е недопустимо - досега сто пъти трябва да е била натирена! А вие тук се умилявате - колко гнусно и недостойно!

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6623 -: Юни 04, 2021, 20:34:46 »
Възможно е. Но , предполагам това е свързано с прилагането на санкциите. 
В дневник заглавието е:
След санкциите: Кабинетът създаде работна група за минимизиране на последиците

Мда... :think:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6624 -: Юни 04, 2021, 20:36:26 »
Шиши вече е пострадал от рускоговорящи ( не казвам че са Баширов и Петров).
Скоро иде среща на Бай Дън и Путин.
Мое ли мириканците да си постилат пред Вовата? :crying_with_laughter-3302: :crying_with_laughter-3302:
Мярнах и аз нещо такова - верно ли некви руснаци са го объхтали в Дубай? :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6625 -: Юни 04, 2021, 20:40:10 »
Мярнах и аз нещо такова - верно ли некви руснаци са го объхтали в Дубай? :nuts:
Според "завистници" това е една от причините Пеевски да не е в кандидат депутатската листа. По времето на заклеването още не е бил достатъчно подвижен да дойде и за малко в НС.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6626 -: Юни 04, 2021, 20:40:21 »
Тцъ! Казвам други и много по-важни неща. Например. Имаха НС, вместо да рзглеждат "най-важното" нещо ИК/реверанс към ДПС!/ - да беха пипнали най-важните закони. Да, ама не!Три дни не може да мине мораториум, щото Ментата имАл концесийки и текущи далаверки. Тогаз хероянита мълча като биен гъз!  Сетне разгърна забележителна активност и даже НАП успе да нагледа. Това е недопустимо - досега сто пъти трябва да е била натирена! А вие тук се умилявате - колко гнусно и недостойно!

Не, бе, не ми говори глупости.

Кажи ми фпраф текст - Само прокуратурата на Гешеф ли може да обвини Пеевски?
* Да
* Не

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6627 -: Юни 04, 2021, 20:43:08 »
Кабинета хубаво къса опашката на гущера, ама това няма ли да рефлектира върху разкопаната България.
Сега ако трябва да се търсят нови изпълнители и подизпълнители на всьо. :beer:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6628 -: Юни 04, 2021, 20:45:02 »
Няма защо да рониш сълзи.
Запитай се защо не са огласили целия списък?
Интересно ще е ако намериш отговор.

Отговорът ще е много интересен?
Сержанте?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6629 -: Юни 04, 2021, 20:45:40 »
Това е само един Техномаркет, преди да го откраднат от Китов и Кусев.
Може да се опиташ и да помислиш каква е разликата между активи и обороти които формират БВП на държавата.
Това е една от многото легенди. Вероятно няма много хора, дето да смятат, че стоката в Техномаркета са собственост на фирмата. Също така, вероятно няма много хора, дето да искат да проверят, че в почти всички (вече може би във всички) магазини и складове Техномаркет е наемател, а не собственик. Илюзията за много активи идва от магазините. Ако ги махнем, колко активи тогава има?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6630 -: Юни 04, 2021, 20:45:50 »
В това "After information" има и други любопитни текстове:
https://alterinformation.wordpress.com/2013/04/22/805252/

Докато БГ не постигне независимост, говоренето за някакъв Пеевски или Божков е маловажно. Особено ако ти го казва "голям" брат.
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6631 -: Юни 04, 2021, 20:47:29 »
Това е една от многото легенди. Вероятно няма много хора, дето да смятат, че стоката в Техномаркета са собственост на фирмата. Също така, вероятно няма много хора, дето да искат да проверят, че в почти всички (вече може би във всички) магазини и складове Техномаркет е наемател, а не собственик. Илюзията за много активи идва от магазините. Ако ги махнем, колко активи тогава има?

Следва въпроса.
Кой и на какво е собственик?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6632 -: Юни 04, 2021, 20:48:04 »
Тцъ! Казвам други и много по-важни неща. Например. Имаха НС, вместо да рзглеждат "най-важното" нещо ИК/реверанс към ДПС!/ - да беха пипнали най-важните закони. Да, ама не!Три дни не може да мине мораториум, щото Ментата имАл концесийки и текущи далаверки. Тогаз хероянита мълча като биен гъз!  Сетне разгърна забележителна активност и даже НАП успе да нагледа. Това е недопустимо - досега сто пъти трябва да е била натирена! А вие тук се умилявате - колко гнусно и недостойно!


Аре стига глупости. Моратоиумът не минА, защото сте калинка до калинка в оная партия. Една Манолова успя да направи по-читав законопроект за мораториума от вас.
Същия цирк го гледахме с предложението за второ четене на пенсиите.
И оная голямата юристка, дето ви води , се сети цяла седмица след като внесе законопроекта за пенсиите да внесе проекта да бъде задължено правителството да внесе актуализация.
Ако не друго това НС показа нивото на компетентност в БСП.
 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6633 -: Юни 04, 2021, 20:48:28 »
Отговорът ще е много интересен?
Сержанте?

Няам толко мозек за такива сложни въпроси  :nuts:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6634 -: Юни 04, 2021, 20:49:15 »
Quote (selected)
А вие тук се умилявате - колко гнусно и недостойно!

Не виждам някой да се е умилил - ни тук, ни другаде. Напротив - резил е. В Spiegel пък казват, че резилът е за целия ЕС, щот структурите му са се много възмущавали от Полша и Унгария, а за ставащото в България са се правили, че не виждат.
Оообаче, както вчера казах, че Щатите са избрали безплатния начин да се харесат поне малко на населението в държавицата ни, така днес ще попитам що да не се възползваме от ситуацията? Що бе?   

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6635 -: Юни 04, 2021, 20:51:10 »
Няам толко мозек за такива сложни въпроси  :nuts:

Е и?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6636 -: Юни 04, 2021, 20:52:07 »
Кабинета хубаво къса опашката на гущера, ама това няма ли да рефлектира върху разкопаната България.

Ще рефлектира! Черепа продаде почти всички странични бизнеси, но Демби е яко във всичкото строителство. Той си имама разни схемички на негови си изпълнители, негови подизпълнители, негови подпод изпълнители и последният да затвори вратата. Това са много фирми, навързани като свински черва. Отделно не е плащал на един бюлюк трети лица-галфони, дето са се фанали да работят с него. Шиши има мазен пръст във всички инфраструктурни проекти.



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6637 -: Юни 04, 2021, 20:53:05 »
Quote (selected)
Това е една от многото легенди. Вероятно няма много хора, дето да смятат, че стоката в Техномаркета са собственост на фирмата. Също така, вероятно няма много хора, дето да искат да проверят, че в почти всички (вече може би във всички) магазини и складове Техномаркет е наемател, а не собственик. Илюзията за много активи идва от магазините. Ако ги махнем, колко активи тогава има?
Не е илюзия.
Групата беше много добре структурирана, разделена н някоко фирми, сгради, земя, брандове, работници, логистика, външна търговия всяко беше отделна компания.
Много компании с много активи.
Техномаркет беше малката но видима част от международен бизнес с покритие цяла източна Европа, Италия, Испания и даже РФ.
По твоята логика за илюзиите Тесла и Епъл струват колкото няколко бюра и кресла дето седят шефовете.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6638 -: Юни 04, 2021, 20:53:09 »
Докато БГ не постигне независимост, говоренето за някакъв Пеевски или Божков е маловажно. Особено ако ти го казва "голям" брат.
Никой не те чува/чете, тука се е напълнило с некакви партиици, дребнави спорове, на теми от партийната схоластика.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6639 -: Юни 04, 2021, 20:53:20 »
да се харесат поне малко на населението в държавицата ни, така днес ще попитам що да не се възползваме от ситуацията? Що бе?
Не съм видял US government да прави нещо без полза за Америка.
Ако искаха да се харесат повече на българите, в списъка щеше да е Борисов.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6640 -: Юни 04, 2021, 20:54:49 »
така днес ще попитам що да не се възползваме от ситуацията? Що бе?

"Защото е нередно, тенденциозно е, унизително е и само справедливият български съд и още по-справедливата българска прокуратура на Гешев могат да се занимават с Пеевски.
Американците да си гледат краварско и да не ни се месят във вътрешните работи..."

Тва е  :smokin:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6641 -: Юни 04, 2021, 20:55:28 »
Ако не друго това НС показа нивото на компетентност в БСП.
 
На кое, на кое?  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6642 -: Юни 04, 2021, 20:56:49 »
Това е една от многото легенди. Вероятно няма много хора, дето да смятат, че стоката в Техномаркета са собственост на фирмата.

Калинчо, на улав ли се правиш, или те влече? Какво значение има на кого е стоката в Техномаркет? Това е развит бизнес, с логистика, доставчици, клиенти и т.н. Тези, дето им е стоката, ще работят с всеки собственик. А информацията за кражбата аз я имам от най-първа ръка, така че не възразявай. Молим те!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6643 -: Юни 04, 2021, 20:59:41 »
 :t0301:
Заяжданията настрана. Но санкциите, които са наложени на Певски, Божков и свързани фирми са "отворени". За да имат въздействие, американците са заложили верижен ефект. Транспортно предприятие , което извъшва превози за "Техномаркет", утре може да попадне в списъка и да не го пуснат да транспортира картофи от Полша. Не е точен пример, но е добър пример.
Затова тоя списък, дето нашите го правят, е наложителен и спешен. Пък натам всеки да си прави сметка.
Бонго, моля повтоири го това като обяснение на един цветен глупак
и Ена куха алуминиева съдинка, белким стоплят за какво се тревожат хората и престанат да плющят простотии.
Те си го знаят де, но моля, направи си труда.
Може и срещу хонорар.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6644 -: Юни 04, 2021, 21:02:10 »
Кабинетът създава работна група за отговор на наложените санкции от САЩ

https://glasove.com/categories/novini/news/kabinett-szdava-rabotna-grupa-za-otgovor-na-nalozhenite-sanktsii-ot-sashch

Даже не ми се коментира това навеждане когато чувстват топки отзад и бързат в Бояна при Херо Мустафа.
Другите които не чувстват засега топките да си имат едно наум какво ще е когато станат непотребни.

Абе трагедия с една дума.
Писах го преди време.
Правите си сметките без кръчмаря.
Ево ви го.
Той не издържа да ви напътства само отстрани и тръгна по махалата.
Аве това което трябва.


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6645 -: Юни 04, 2021, 21:08:55 »
ЗИП
"Дай му на българина втория акъл! Явно след първоначалния ажиотаж почва да се стопля, че англосаксите всъщност са надушили лесна плячка и се готвят по техен коронен номер да гепят едни пари! Що марионетни държавици така са изгорели не е истина. Англосаксите изпомпиха дори Дойче Банк та нас ли няма. А туземците в Мамковината два дена вече са в мазохистична нирвана...  :lol:"

Това горното дали е ЗИП от форума на СЕГА?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6646 -: Юни 04, 2021, 21:09:49 »
Бонго, отказвам молбата си, глупендерите вече станали повече, нямам възможности за такъв хонорар.
Съжалявам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6647 -: Юни 04, 2021, 21:11:15 »
Quote (selected)
Транспортно предприятие , което извъшва превози за "Техномаркет", утре може да попадне в списъка и да не го пуснат да транспортира картофи от Полша. Не е точен пример, но е добър пример.

Точно така.
Санкциите засягат и тези фирми, шофьора не може да си зареди камиона, не може да си плати пътни и всякакви други такси с блокираната карта на фирмата.
Няма да може в Румъния, в Турция и в цяла Европа.
За това не са виновни само нашите, всички европци клякат на САЩ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6648 -: Юни 04, 2021, 21:12:24 »
Не е илюзия.
Групата беше много добре структурирана, разделена н някоко фирми, сгради, земя, брандове, работници, логистика, външна търговия всяко беше отделна компания.
Много компании с много активи.
Техномаркет беше малката но видима част от международен бизнес с покритие цяла източна Европа, Италия, Испания и даже РФ.
По твоята логика за илюзиите Тесла и Епъл струват колкото няколко бюра и кресла дето седят шефовете.
Аз говоря за настоящото състояние, не за миналото. А в миналото, освен добре структурираната компания, накрая имаше и един доста дълъг списък с дългове и запори. За сегашното състояние можеш да вземеш един годишен отчет и да прочетеш за какво става въпрос. Всичко е издоено и то от години. Иначе преди години и Булгартабак е била най-голямата цигарена компания в света.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6649 -: Юни 04, 2021, 21:14:23 »
Quote (selected)
За сегашното състояние можеш да вземеш един годишен отчет и да прочетеш за какво става въпрос. Всичко е издоено и то от години. Иначе преди години и Булгартабак е била най-голямата цигарена компания в света.

За сегашното владение на Шиши ли говориш?
Съгласен!
Аз ти говоря какво открадна, ти ми говориш какво останало от изядената крава.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6650 -: Юни 04, 2021, 21:17:23 »
А в миналото, освен добре структурираната компания, накрая имаше и един доста дълъг списък с дългове и запори.

Калинчо, ти въртял ли си някога частен бизнес? Питам, защото, ако да, би трябвало да знаеш, че за нула време ще ти направя дългове и после запори. Ако искам да ти гепя бизнеса, естествено. С няколко мейла ще те вкарам в дългове. Справка (ако изобщо знаеш за какво става въпрос) - Химимпорт. Просто като пример ти го давам.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6651 -: Юни 04, 2021, 21:17:28 »
Бонго, отказвам молбата си, глупендерите вече станали повече, нямам възможности за такъв хонорар.
Съжалявам.

То няма смисъл, Олде. Представени пред една конкретна ситуация, която е сравнима със земетресение, всеки ги реди според обсесиите си.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6652 -: Юни 04, 2021, 21:17:41 »
Това е една от многото легенди. Вероятно няма много хора, дето да смятат, че стоката в Техномаркета са собственост на фирмата.

Калинчо, на улав ли се правиш, или те влече? Какво значение има на кого е стоката в Техномаркет? Това е развит бизнес, с логистика, доставчици, клиенти и т.н. Тези, дето им е стоката, ще работят с всеки собственик. А информацията за кражбата аз я имам от най-първа ръка, така че не възразявай. Молим те!
Значение на кого е стоката и на кого са магазините, както е посочено, има за преценка на реалните активи. Не за кражби или рейдърство. А ако не си влизал скоро в Техномаркет, може да отидеш и да видиш в момента на какво прилича този развит бизнес. Последният публикуван отчет е за преди ковида и е с няколко милиона официална загуба. Ако ти е интересно, може да видиш и колко са им краткосрочните активи и задължения, при това официално записаните. Поучително е.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6653 -: Юни 04, 2021, 21:19:48 »
За това не са виновни само нашите, всички европци клякат на САЩ.

Нашите са виновни до там, че са допуснали да има случаи като Пеевски, които потенциално да са обект на закона Магнитски, който, всъщност, не се прилага под път и над път спрямо граждани на ЕС.

Веднъж допуснали да има случаи като Пеевски, което не е вина на сегашното правителство, пред сегашното правителство стои задачата за damage control.
Което и се опитват да направят.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6654 -: Юни 04, 2021, 21:20:45 »
За сегашното владение на Шиши ли говориш?
Съгласен!
Аз ти говоря какво открадна, ти ми говориш какво останало от изядената крава.
Алелуя, да за сегашното. А за преди овладяването има един дълъг поменик с кредити, запори и прочие, преди Шиши. И изобщо не казвам, че е направил нещо похвално или не е доизсмуквал, а че не става въпрос за владеене на милиарди в половин България, а на десетки милиони, най-много и до някоя стотица в по-ограничен периметър. Нищо повече.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6655 -: Юни 04, 2021, 21:21:15 »
Значение на кого е стоката и на кого са магазините, както е посочено, има за преценка на реалните активи. Не за кражби или рейдърство. А ако не си влизал скоро в Техномаркет, може да отидеш и да видиш в момента на какво прилича този развит бизнес. Последният публикуван отчет е за преди ковида и е с няколко милиона официална загуба. Ако ти е интересно, може да видиш и колко са им краткосрочните активи и задължения, при това официално записаните. Поучително е.

А тези 150 млн. към ББР за какво са се събрали?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6656 -: Юни 04, 2021, 21:22:55 »
То няма смисъл, Олде. Представени пред една конкретна ситуация, която е сравнима със земетресение, всеки ги реди според обсесиите си.

Последното, което съм очаквал, е възмущение от "намесата" на щатите във вътрешните ни работи.
При положение, че Пеевски не е сред хората с огромен брой фенове, поне сред по-мислещите.

И изведнъж, сеедно съм на сбирка на ДПС ебаси, дето викат, че докат не видят доказателства, имат пълно доверие...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6657 -: Юни 04, 2021, 21:23:53 »
Значение на кого е стоката и на кого са магазините, както е посочено, има за преценка на реалните активи.

Калинчо, няма никакво значение на кого е стоката. Когато се купуват, или крадат, такива бизнеси не се гледа на кого е стоката, а каква е магазинната мрежа, логистиката и контрагентите има. Както цената на една скъсана, ма скъсана, банка може да е безумна само поради факта, че има много клонове. Чат ли си?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6658 -: Юни 04, 2021, 21:24:31 »
Quote (selected)
Веднъж допуснали да има случаи като Пеевски, което не е вина на сегашното правителство, пред сегашното правителство стои задачата за damage control.
Което и се опитват да направят.
Това е вярно, сегашното служебно правителство няма вина за съжаление има и малко даже никакви възможности да реагира освен да ограничи щетите.
От година аз и някой други колеги обясняваме че правителството каквото и да е то следващите години ще отнесе хурката.
"Политиците" го разбират, никой не иска да поеме горещия картоф,нито ИТН, нито БСП. Само гербавите биха се пробвали да заметат следите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6659 -: Юни 04, 2021, 21:26:38 »
Quote (selected)
Справка (ако изобщо знаеш за какво става въпрос) - Химимпорт.
Е, Химимпорт беше в доста по-различни години. И въобще не е аналогично на сегашното. Тогава имаше купчинка дребни акули, дето смятаха, че могат да си пазаруват без да плащат, но не съобразяваха, че има и по-голяма акула.  Химимпорт (на Белов) имаше проблеми да си събере вземанията, а Техномаркет (преди Шиши) - да си покрива разходите. Има известна разлика.