Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1886358 пъти)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9060 -: Юли 11, 2021, 12:23:17 »
Има някаква прокоба над "атомобилен" Ловеч

Тоя ли, в който ще пра'ят български електромобили? (:)


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9061 -: Юли 11, 2021, 14:02:02 »
Да ви кажа аз, американците ще си вземат/докарат беля с нас. Аджамии хора. Макар да докараха ококорена разузнавачка за посол. Пак ще се нахлузят.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9062 -: Юли 11, 2021, 14:12:29 »
минавал съм покрай Уошингтън, който се пада флево од Съндърланд, ако човек идва од юг.
Как местните различават еното населено място од другото, е загатка, сравнима единствено със загатката, защо въопще живеят там.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9063 -: Юли 14, 2021, 07:29:16 »
Quote (selected)
Студентите ще могат да учат в повече от един ВУЗ едновременно
https://www.segabg.com/hot/category-education/studentite-shte-mogat-da-uchat-poveche-edin-vuz-ednovremenno
Даже бих ги задължил по два редовно и два задочно - препоръчително редовните да са:
- Макиаж
- Психология
- ПР
- Джурналистика
- И не на последно място някоя гурме академия иначе няма да ги дават в "Черешката на тортата".
Първо само с една диплома за вишу си за никъде трябват каре + две дузини "специализации" заграница иначе си "неграмотен".
Младите хора трябва да осъзнаят своята отговорност към обществото и да осигурят съществуването на университетите.
Така при 1000 студента след платени 4000 такси и 4000 плащания от бюджета можем да поддържаме поне 100 "виши" заведения за... и да се борим за титлата най више територия и да спечелим едни кинти от "Гинес".
« Последна редакция: Юли 14, 2021, 07:41:11 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9064 -: Юли 14, 2021, 08:26:04 »
Модите, модите пропускаш, парцалки, аксесоарки, някъде мернах, че се преподават в НАТФИЗ. А професурите по футбол, отдавна са факт.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9065 -: Юли 14, 2021, 08:54:55 »
Добър, много верен и точен анализ на Валери Найденов.
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/zashcho-krizata-shche-prodlzhi-i-sled-izborite
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9066 -: Юли 14, 2021, 10:09:37 »
Колко ли от кандидатите за министри на Слави са си представяли, че са такива, като резултат от преговори и квота и колко, че са само участници в скеч за измиване на ръцете? :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9067 -: Юли 14, 2021, 10:13:17 »
че са само участници в скеч за измиване на ръцете? :smokin:
Кой и защо си мие ръцете с този пазиБоже проектокабинет?!?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9068 -: Юли 14, 2021, 10:13:55 »
Ми не.
Крадлиф дедо имаще 45+ процента. Един депутат не му достигаше до самостоятелно мнозинство.
Чалгарите имат наполовина.
Извода. Продуцентите се изчерпшиха и не могат извадят "зайче" от цилиндъра.
 
Какъв "външен натиск" му се привижда. Никакъв външен натиск а обикновен обир. Оставеното от Правешкия хетрец и "лошите ковунисти" привърши и олегарсите са хванаха за гущите. А тея по близко до-властта я използваха в лична изгода.А "магнитски" ами затъпялото население не разбете сигнала с "пуснатите фотота", та извадиха тоягата. Тве пак меко, щото често "излишните кучи синове" поетом кэм зотвжр с негри. Същото затъпяло население дето гласува за чолгарите
 
И т.н. ама ми омръзна

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9069 -: Юли 14, 2021, 10:14:42 »
Храна заразмисъл:

Ако проектокабинетът на айтиен немине, а бсп предложи служебното (+/- некви корекции) като програмно с ограничен мандат от 9-12 месяца, докато парламентът направи еди какво си, и спечели и поткрепата на дб и исмв за тва предложение, какво по-скоро биха направили айтиен:

а) биха гласували срещу тоя вариант, при което на следващи избори ше са щастлифти на 10%
б) биха поткрепили (като хомогенна група или поне част однея) тоя вариант с надеждата да се измъкнат некак односително сухи одситуацията

М?

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1708
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9070 -: Юли 14, 2021, 10:22:14 »
Храна заразмисъл:

Ако проектокабинетът на айтиен немине, а бсп предложи служебното (+/- некви корекции) като програмно с ограничен мандат от 9-12 месяца, докато парламентът направи еди какво си, и спечели и поткрепата на дб и исмв за тва предложение, какво по-скоро биха направили айтиен:

а) биха гласували срещу тоя вариант, при което на следващи избори ше са щастлифти на 10%
б) биха поткрепили (като хомогенна група или поне част однея) тоя вариант с надеждата да се измъкнат некак односително сухи одситуацията

М?
...и още храна:
- представете си първия работен ден на парламента, най-дъртия депутат води заседанието, предлага милата Ива Митева за председател - какво става?
- гласува се проектосъстава на правителството, тошковците прилагат гениален ексцентричен ход - влизат и излизат в залата, евентуално гласуват "въздържал се" (може и против), какво става?
````````````
...феерично ще стане, нали?
Къде е тов. ЗИП?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9071 -: Юли 14, 2021, 10:33:48 »
Не отиват на добре работите. Държавата изпада в глупава ситуация. Нещата може да излязат от контрол. Най-добре е сегашното правителство да продължи. Трифонов подхожда хазартно. Да не се презори.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9072 -: Юли 14, 2021, 10:46:13 »
Ива Митева изгоря за шеф на парламента, поне в началото. Миенето на ръцете от Славчовците иска и жертви. Комбинацията ГЕРБ БСП ДПС обаче дава интересни възможности. :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9613
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9073 -: Юли 14, 2021, 10:50:44 »
Те работите не отиват на добре от 30 години
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9074 -: Юли 14, 2021, 10:53:53 »
Ще се молим май да докараме нещата пак до избори. Но този път доста ще го отнесат.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9075 -: Юли 14, 2021, 11:18:47 »
Ще се молим май да докараме нещата пак до избори. Но този път доста ще го отнесат.


   Ще го отнесем пак ний, шилетата.. Чакаме "птица счастья завтрашнего дня", и пак "прилетела крильями свиня".
 
 Неисе.  :bored:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9076 -: Юли 14, 2021, 11:34:11 »
Любопитно е дали депутатите на ИТН  са научили състава на правителството си от Фейсбук.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9077 -: Юли 14, 2021, 11:42:52 »
Те работите не отиват на добре от 30 години

А, само от 30 години ...

Гаче ли преди това бяхме цъфнали и вързали ...
:t0106:


Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9078 -: Юли 14, 2021, 11:59:43 »
Гаче ли преди това бяхме цъфнали и вързали
   
Спрямо кога и кого е корктното сравнение..
Отделно има исторически и географски предпоставки.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9079 -: Юли 14, 2021, 12:06:57 »
 Който ви каже какво ще стане не го слушайте.Пълна каша се заформи.Арогантност, максимата че трима българи са чета с предател,икономически лобита и фрагментация.

Все пак Славуца все още може да се измъкне ако даде неспоменатото екоминистерство на зелените и каже, че ще маха Гешев.

Може пък нарочно да не ги е споменал тези неща за да има козове за търга?

Новите избори са доста опасни защото ако народа не отиде да гласува цялата държава ще се делегитимира...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9080 -: Юли 14, 2021, 12:12:25 »
Една четвърт от гласуващите българи избраха сбирщината на Чалгаря. Факт, сам по себе си , тежка диагноза.
Това, на което сме свидетели след изборите , са само леки проявления на болестта...

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9081 -: Юли 14, 2021, 12:17:06 »
Ей, не случиха на народ некои вечно губещи избори....

 :0007:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9082 -: Юли 14, 2021, 12:53:02 »
ЗИП-е ужким се бараш разбирач по глобалните проблеми, а не стопляш елементарни неща.
Лансираното от челгарите праветелство не е конструилано да управлява. ОчевАдно е. И като начин и като състав и като приоритети. Това е правителство "Митов-2" направено от зор, да се отбие намера, да се харесат на чужденците   и да се върне мандата.
Само че се обосраха като се поставиха под кръстосан огън и в добавка станаха заложници на герперите. Ака беха мъъничко по интелегнтни моеше избегнат поне част от проблемите. Няма измъквоне от ситуацията без сариозни щети.

РАзбира се има и вариант на перпетум мобиле. Да се позиционират кат Бочкова патерица, амят опщо къде 130 депутата, само че герперите че ги сдъфчат и изплюят за 7/8 дни. Имат и опит и администрация и структури, добре окопани и нахранени. Чалгаря с кво разполага? НО и тва не е сигурно щото Бочко може да реши "готоф je" и да смачка Славчу още при гласуване на правителство, ако се стигне до там, а не да го остави да си играе на управленец.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9083 -: Юли 14, 2021, 12:53:23 »
Държавата и тя не случи на народ.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9084 -: Юли 14, 2021, 13:44:59 »
Любопитно е дали депутатите на ИТН  са научили състава на правителството си от Фейсбук.

По-скоро от телевизора. Макар, че все повече и повече изглежда, че групичка бивши царедворци са били зад ИТН, поне през последните два-три месеца.
Ако бях на мястото на Радев, не бих дал третия мандат на БСП, защото няма да събере подкрепя. Поради набор от причини - първата е, че те отбелязват спад, втората е, че прави изключително трудно за ДБ да подкрепи мандат на БСП, ИТН - няма да го подкрепят със сигурност.

Бих го дал на ДБ, защото мисля, че и Баце ще даде няколко депутата за подкрепа. А ДБ ако са умни - нека оставят Василев, Петков и Денков на постовете им с гаранция за самостоятелност, могат да оставят и Кацаров, Комитова както и екологичния министри, а защо не и Гълъб Донев и тоя на отбраната. ДБ да вземат министерството на правосъдието (те толкова заради Янаки, а щото е знаково за тях), да предложат МВР на Радулов, както и Слави го предложи, БСП и ИТН да им предложат друг, но не партийно изявен за земеделието, както и Деница Златева за еврофондовете , но не като представител на БСП, а като експерт. Бих предложил пак дипломат от кариерата за външен министър.
Нека Бойко Рашков поотлежи малко, защото би станал добър Главен прокурор. Премиерът би трябвало да е консенсусна фигура и все пак "дясно/дясно център" .
Политиката трябва да бъде - преизчисляване на пенсиите, преобразуване на енергетиката, фокус върху здравеопазването (вкл. с детската болница, но повече  демографски съобразена здравна мрежа) и образоването, насърчаване на малък и среден бизнес, продължаване на  транспортните проекти,  но не с тази инженерингова схема и не по процедурата ин-хаус, може би комбинация на някои от мерките на ДБО и БСП за демографията,


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9085 -: Юли 14, 2021, 13:53:22 »
Тоест накратко ОФ-то да продължи.
И с ДПС, иначе не излиза аритметиката. :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7747
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9086 -: Юли 14, 2021, 13:54:17 »
Ако бях на мястото на Радев, не бих дал третия мандат на БСП, защото няма да събере подкрепя. Поради набор от причини - първата е, че те отбелязват спад, втората е, че прави изключително трудно за ДБ да подкрепи мандат на БСП, ИТН - няма да го подкрепят със сигурност.
аха, грозде ти се яде, ама то киселичко.

Quote (selected)
Нека Бойко Рашков поотлежи малко, защото би станал добър Главен прокурор.
а това е глупост. изключителна. рашков не може да стане главпрок. там освен всичко друго има и изискване за възраст.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9087 -: Юли 14, 2021, 14:48:03 »
аха, грозде ти се яде, ама то киселичко.
а това е глупост. изключителна. рашков не може да стане главпрок. там освен всичко друго има и изискване за възраст.
1/ Ми не.
2/Къде в Конституцията има граница на възрастта за Главен прокурор?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7747
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9088 -: Юли 14, 2021, 14:59:14 »
в закона за съдебната власт има.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9089 -: Юли 14, 2021, 15:03:09 »
в закона за съдебната власт има.

Законът за съдебната власт подлежи на промяна с обикновено мнозинство. Той така или иначе ще бъде променян заради спец. съдилищата, а има и други промени, които са наложителни. 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9090 -: Юли 15, 2021, 00:43:14 »
Аре да ви дам един джокер. Днес Елена Йончва се е изказвала, че слафчу трябвало да се подкрепи от БСП за да паднел Тиквата. Къде е заровено кучето според вас? Налага се да си поразровите паметта ...имам едни мноо грозни подозрения и не ми се ще да съм права, ама всичко ми се връзва ...и хронологично и като свидетел..и като минали идиотски постъпки

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9091 -: Юли 15, 2021, 00:44:47 »
Законът за съдебната власт подлежи на промяна с обикновено мнозинство. Той така или иначе ще бъде променян заради спец. съдилищата, а има и други промени, които са наложителни.

Викаш да направим закон заради Бойко Рашков, както наврмето беше направен заради Лучано и така си остана и до ден днешен :nuts:

Quote (selected)
Нека Бойко Рашков поотлежи малко, защото би станал добър Главен прокурор.

Мноо си щедър! Би дал този пост на най-големия и истински комунез в това правителство :bigok:

Бонго, за пореден път се убеждвам, че твоето мнение за хората се влияе единствено и само от политическата им принадлежност. Когато не знаеш каква е, е друга бира..толкова за обективността ти. Това го демострираш от години. Ти си политически запалянко...но си по- рафиниран, та можеш и да излъжеш някого....човек  по-наивен и несблъквал се с вашата порода

п. п. Аз съвсем неслучайно ти спестих един от министрите ни, когато ги изреждах...ти не ме разочарова..успе в последствие да намериш за какво да плювнеш по всички останали. Направих си експеримет за твоя сметка..успешен! :smokin:
« Последна редакция: Юли 15, 2021, 00:54:11 от Aсол »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9092 -: Юли 15, 2021, 00:51:59 »
Аре да ви дам един джокер. Днес Елена Йончва се е изказвала, че слафчу трябвало да се подкрепи от БСП за да паднел Тиквата. Къде е заровено кучето според вас? Налага се да си поразровите паметта ...имам едни мноо грозни подозрения и не ми се ще да съм права, ама всичко ми се връзва ...и хронологично и като свидетел..и като минали идиотски постъпки
Мислиш, че Сержовото мислене е заразно??? Щото на мен това ми мина през ум от същата идея!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9093 -: Юли 15, 2021, 00:56:43 »
Мислиш, че Сержовото мислене е заразно??? Щото на мен това ми мина през ум от същата идея!

Идеята ти е вярна, но и крушката си има опашка. Линията е Станишев, Моника Станишева/преди да вземе фамилията/, слафчу, Ники Василев. Почват да ми се избистрят някои неща и това, което виждам избощо не ми харесва и съм направо стъписана. Но си обяснявам някои неща от миналото...не съвсем добри и правилни неща по схемата 3-5-8

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9094 -: Юли 15, 2021, 01:03:27 »
Бонго, за пореден път се убеждвам, че твоето мнение за хората се влияе единствено и само от политическата им принадлежност. Когато не знаеш каква е, е друга бира..толкова за обективността ти. Това го демострираш от години. Ти си политически запалянко...но си по- рафиниран, та можеш и да излъжеш някого....човек  по-наивен и несблъквал се с вашата порода


Наистина ли мислиш, че не зная защо покойният Васил Гоцев предпочете оня катил Филчев пред Рашков за главен прокурор? Смешно е.
Впрочем знам , че и Радулов е бил офицер в ДС.
ПП. Плювнах по министъра на земеделието. За Яначко нещо лошо да съм казал?
Впрочем Рашков  е "ваш" колкото и Радев, дето няма да гласуваш за него.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9095 -: Юли 15, 2021, 01:06:06 »
Идеята ти е вярна, но и крушката си има опашка. Линията е Станишев, Моника Станишева/преди да вземе фамилията/, слафчу, Ники Василев. Почват да ми се избистрят някои неща и това, което виждам избощо не ми харесва и съм направо стъписана. Но си обяснявам някои неща от миналото...не съвсем добри и правилни неща по схемата 3-5-8
Не е за стъписване. От серията "всички са братовчеди". И на мен не ми харесва никак. Досега си мислех, че дъното е стигнато. Почвам да се съмнявам, че България стои върху картова пещера и е въпрос не дали, а в коя дупка ще падне. "Дяволското гърло" ми идва наум. Остава надеждата да съм по-черногледа от обикновено, ама надали.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9096 -: Юли 15, 2021, 01:08:18 »

Наистина ли мислиш, че не зная защо покойният Васил Гоцев предпочете оня катил Филчев пред Рашков за главен прокурор? Смешно е.
Впрочем знам , че и Радулов е бил офицер в ДС.

Не става дума за офицер от ДС. Най-истинският ляв  и комунез в правителството на Радев е баш Рашков. И затва Тиквата реве гръмовно, щото като непочтителен към закона гражданин знае с кого и какъв тип човек има работа - не преде пред такъв. Карай! До месец, два ще намериш непреодолими кусури и на Рашков . Убедена съм в това :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9097 -: Юли 15, 2021, 01:19:52 »
Не става дума за офицер от ДС. Най-истинският ляв  и комунез в правителството на Радев е баш Рашков. И затва Тиквата реве гръмовно, щото като непочтителен към закона гражданин знае с кого и какъв тип човек има работа - не преде пред такъв. Карай! До месец, два ще намериш непреодолими кусури и на Рашков . Убедена съм в това :smokin:

А, бил "не, човек, а желязо". Душа, "моите", особено ДСБ, са изключително доволни от Рашков, твърдо и ясно реагираха още покрай скандалите в Бюрото за СРС, когато беше там, за разлика от "стари седесари" като Иван Сотиров и подобни. Колко е "ляв" един човек за мен няма значение , особено в сфери като вътрешен ред и правосъдие.
Радулов, който споменах, че според мен става за МВР, е бил офицер в ДС, а не Рашков.

И да, понеже, ти високоморалната, дето наскоро разказваше приказките за "родовата ти памет" и МОЧА, отново намеси морала, мисля, че за разлика от половината дето сте у БСПто, комунезът Рашков, дето е отдавна деполитизиран, има морал. Толкоз по въпроса.

За другите ви министри , убеден съм, че др. Гечев и компания в Земеделието се справят безупречно ..... особено с глиганите.  Тоя министър на енергетиката - не знам дали е ваш или не - също  :nuts:
« Последна редакция: Юли 15, 2021, 08:22:05 от Бонго »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9098 -: Юли 15, 2021, 01:25:04 »
Ако бях на мястото на Радев, не бих дал третия мандат на БСП
Ми пробвайте са бе бонгич. МаяМа вече го направи. Тъкмо ще потвърдите на колко прав път е БСП и кой държи карето в ръка.
Само че нямате шанс нито при Радев, нито при министрите от служебното.
 
А иначе чалгарите нямат шансове при внасяне на служебното в парламента. Единствено могат се опитат да минимизират щетите, но те ще са съществени при всички варианти. Впрочем убеден съм че и ДПС ще са "за". Имат баница да носят.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9099 -: Юли 15, 2021, 01:29:03 »
Аз продължавам да мисля, че е голяма грешка служебното правителство да продължи като редовно. няколко министри - да, но тези заявки на Манолова и Корнела "служебното правителство да продължи като редовно" няма да доведат до нищо добро. Също така не одобрявам особено някой да обявява мандати и министри, без да е получил мандат за тая работа.
« Последна редакция: Юли 15, 2021, 01:34:12 от Бонго »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9100 -: Юли 15, 2021, 01:38:57 »
Бонго единствения начин да има що-годе стабилно правителство в следващата година-година и нещо е това да е правителство на Радев.
Както и това е единствения начин разпокъсания и безсмислен по същността си парламент да свърши нещо полезно.
 
А Нинова нищо не е "обявявала". Само че ще предложат правителство.
Само дето всички са наясно че това е начина и че тя е комай единствената дето може да го реализира.
Та и приписват ненаправен анонс.
Има таквизи неща, като "златна акция", каре седмаци ..... когато процентите не значат нищо  :smokin:
 
« Последна редакция: Юли 15, 2021, 01:59:01 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9101 -: Юли 15, 2021, 01:40:44 »
Аз продължавам да мисля, че е голяма грешка служебното правителство да продължи като редовно. няколко министри - да, но тези заявки на Манолова и Корнела "служебното правителство да продължи като редовно" няма да доведат до нищо добро. Също така не одобрявам особено някой да обявява мандати и министри, без да е получил мандат за тая работа.
Аз мисля, че това е пряк саботаж на Радев под формата на ласкателство.
Ако не стане: "Ах, колко би било прекрасно, ама на, не случихме на народ!"
Ако стане: "Вижте тоя сатрап как управлява държавата без да се съобразява с народната воля!"
Люн-люн ситуация, както би казал един виден мой съгражданин, на когото му хонорят каузата също.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9102 -: Юли 15, 2021, 02:07:51 »
Нее, не!
Вчера, се изцепих за такъв вариант в отговор на пост на 66.
Тъшаклийски, ей така, като възможен отговор на учиндолската простотия.
Оказа се, че и Мая имала подобен анонс.
Кой от кого преписал - нямам претенции, но аз писах за мандат на Корнеалата, а всъщност на Маята е по добре!
Решава въпроса с изцепката учиндолска, всички ф бяло, въпрос на технология, а плебса...да си рупа салатата и тва са най малките щети, които мое понесат Сички  т.н. партии на протеста .Халал да им е, но май друг изход нямат.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9103 -: Юли 15, 2021, 02:16:02 »
Манолова няма да получи мандат :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9104 -: Юли 15, 2021, 07:28:14 »
Quote (selected)
но тези заявки на Манолова и Корнела "служебното правителство да продължи като редовно" няма да доведат до нищо добро.

Не съм чула Нинова да е заявявала такова нещо.
Иначе съм съгласна, че би било прекрасно ИТН, БСП, ДБО и ИМВ да се споразумеят за надпартийно (експертно) правителство за излизане от кризата, което да продължи работата на това служебно. Проф. Александър Маринов вчера каза следното:
"Ако парламентът излъчи сегашното служебно правителство като избрано, трябва да се постигне политическо споразумение, да има програма, която да е санкционирана от тези, които са го излъчили."
Съгласна съм също и с оценката му, че предложените от Славчо министри не са експерти, а само хора с  добри биографии и впечатляващи дипломи, но "това е списък, съставен, за да впечатли някого, но списъкът не управлява, а управлява екипът от хора. Проблемът е, че не видяхме политики". Бих добавила, че зад така наречените от Славчо "приоритети" (кавичките са си на мястото) прозира намек за някаква икономическа политика, от която обаче на гласувалите за Славчо би трябвало да им се изправят косите, щото масовият избирател на ИТН е под средната класа.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9105 -: Юли 15, 2021, 07:35:28 »
Служебното, с некои корекции, е ок като програмно/експертно за 9-12 месеца, докато се нормализира, доколкото е възможно, ситуацията. Не само по отношение на провеждане на избори, което вече успяха да направят, но и в икономика, здравеопазване, етц.

После пак избори. Няа друг начин.

Не е ок с дългосрочен хоризонт, щото няма парламентарната основа, на която да стъпи. А и щото сяка от евентуално подкрепящите го партии ше иска да си пише актив за успехите и да прехвърли отговорността за неуспехите на останалите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9106 -: Юли 15, 2021, 07:38:23 »
Едно служебно/експертно правителство за около година би било добро за България, което автоматично значи че няма да се случи.
Радев успя да постигне немислимото - да сглоби екип от можещи и знаещи хора без политически амбиции.
Такива човеци са малко, още Диоген с фенер ги е издирвал безуспешно.
Всеобщото целенасочено опростачване подмени основни критерии за личност.
Вместо знаещи, можещи и с морал акцентът се насочи към "креативни" странно полови и с изявени потребителски навици.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9107 -: Юли 15, 2021, 07:40:06 »
Чалгарите нямат шансове при внасяне на служебното в парламента.
Единствено могат се опитат да минимизират щетите, но те ще са съществени при всички варианти.
Впрочем убеден съм че и ДПС ще са "за". Имат баница да носят.
:t26157:

Баклава!!! :tongue_:


Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9108 -: Юли 15, 2021, 07:40:13 »
Служебното, с некои корекции, е ок като програмно/експертно за 9-12 месеца, докато се нормализира, доколкото е възможно, ситуацията. Не само по отношение на провеждане на избори, което вече успяха да направят, но и в икономика, здравеопазване, етц.

После пак избори. Няа друг начин.

Не е ок с дългосрочен хоризонт, щото няма парламентарната основа, на която да стъпи. А и щото сяка от евентуално подкрепящите го партии ше иска да си пише актив за успехите и да прехвърли отговорността за неуспехите на останалите.

Да. Мислех, че се подразбира, щото съм го писала още преди изборите - програмно с ограничен хоризонт до година.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9109 -: Юли 15, 2021, 07:41:10 »
Иначе съм съгласна, че би било прекрасно ИТН, БСП, ДБО и ИМВ да се споразумеят за надпартийно (експертно) правителство за излизане от кризата, което да продължи работата на това служебно.

Няма как да стане това. Това са некви идеалистични блянове. Чия политика ще изпълнява това "експертно" правителство? Чия програма? Едните искат социални политики, другите искат затягане на колана. Служебното правителство е изключение. То управлява само няколко месеца с гласуван бюджет. И тея определения, "експертно", "надпартийно", също са лишени от смисъл. Ако един министър не е експерт, за чий е министър? А ако надпартиен значи нечленуващ в партия, като седне в министерството, се на някоя партия политиките ще изпълнява.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9110 -: Юли 15, 2021, 07:47:08 »
Не искам да чуя вече за "политически" кабинети. Срамно е и хора като БХ, дуловката, Биков, Дончев и др. да се броят за политици. Те и за слуги не стават.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9111 -: Юли 15, 2021, 07:52:25 »
Не искам да чуя вече за "политически" кабинети

Ти може да не искаш, ама всеки кабинет е политически. Както и да му викат. Защото провежда политики. А политиките не са абстрактна категория, а идеологически обосновани действия. И всяка "политика" засяга отрицателно и положително различни слоеве на обществото. Няма икономическа, социална или ква да е политика, която да засяга благотворно всички. Винаги за едни е сватба, а за други - брадва.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9112 -: Юли 15, 2021, 07:53:52 »
Изборът на разумни политики не е особено голям в ситуацията.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9113 -: Юли 15, 2021, 08:02:53 »
Quote (selected)
Чия политика ще изпълнява това "експертно" правителство? Чия програма? Едните искат социални политики, другите искат затягане на колана. Служебното правителство е изключение. То управлява само няколко месеца с гласуван бюджет.

Всяко правителство трябва да изпълнява бюджета гласуван от НС, последните годинини се нагледахме на минпред и ко които "създават" социални, строителни и отбранителни политики.
Ако учиндолския се усети с радост би оставил горещият картоф в ръцете на служебен кабинет да поразрине кочината и да отнесе негативте от това, щото наистина някой трябва да се оцапа яко.
Относно политиките, избор нямаме, всяко бъркане на парче в здравеопазване, съдебна власт, социално осигуряване ще донесе повече вреди.
Нов парламент трябва да се концентрира върху някаква стратегия за 10-20 години и едва след това да се нагласят системите върху шаблона.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9114 -: Юли 15, 2021, 08:05:10 »
Не съм чула Нинова да е заявявала такова нещо.


БСП прегърна идеята служебният кабинет да стане редовен
Социалистите питат Трифонов - кой предложи Николай Василев?


Quote (selected)
Аз мисля, че това е пряк саботаж на Радев под формата на ласкателство.
Ако не стане: "Ах, колко би било прекрасно, ама на, не случихме на народ!"
Ако стане: "Вижте тоя сатрап как управлява държавата без да се съобразява с народната воля!"

На първо място подобен ход ще опровергае всички мантри на досега опозиционните партии, че възстановяването на парламентаризма било тяхна цел и приоритет. Ще свали още повече рейтинга на НС. И да - ще подлее вода на Радев. 
« Последна редакция: Юли 15, 2021, 08:13:08 от Бонго »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9115 -: Юли 15, 2021, 08:07:59 »
Всяко правителство трябва да изпълнява бюджета гласуван от НС,

Е, анджък, де! Бюджетът е еманация на съответните политики. Цифровото им изражение. Бюджетът, наложен от политическите партии, показва какви политики ще изпълнява правителството. Например БСП иска актуализация на пенсиите и подпомагане на социално слабите. Слагат в бюджета пари за това и кабинетът започва да изпълнява социални политики. Или режат социалните пари в бюджета и кабинетът започва да изпълнява десни политики.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9116 -: Юли 15, 2021, 08:14:56 »
Всяко правителство трябва да изпълнява бюджета гласуван от НС,

Е, анджък, де! Бюджетът е еманация на съответните политики. Цифровото им изражение. Бюджетът, наложен от политическите партии, показва какви политики ще изпълнява правителството. Например БСП иска актуализация на пенсиите и подпомагане на социално слабите. Слагат в бюджета пари за това и кабинетът започва да изпълнява социални политики. Или режат социалните пари в бюджета и кабинетът започва да изпълнява десни политики.

А ако успеят да актуализират пенсиите от септември без актуализация каква политика би било?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9117 -: Юли 15, 2021, 08:17:05 »
Ако вярваме на министерски изявления, тоя бюджет май включва и доста разходи, които не са баш належащи и/или обосновани.

Пари има и без актуализация  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9118 -: Юли 15, 2021, 08:17:35 »
Щом повечето хора одобряват служебния кабинет, добре е той да продължи. И като гледам очертаващия се състав на парламента, по-добре е той да не се бута много в работата на кабинета. Не бих правил рокади в кабинета. Трябва да се уважава екипния принцип, таман са се сработили.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9119 -: Юли 15, 2021, 08:24:45 »
Щом повечето хора одобряват служебния кабинет е добре той да продължи.

Хубу, нека си продължи. Но в момента, в който стане редовен, веднага ще стане политически. В парламента партиите ще му наложат чрез бюджета какви политики ще изпълнява. Докато е служебен, изпълнява заварени политики, заложени в съществуващ бюджет. И, съвсем хипотетично, този служебен кабинет, ако се трансформира в редовен, веднага става ляв, десен и къвто там, в зависимост коя партия какви политики ще наложи в бюджета.