Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1886647 пъти)

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12960 -: Август 04, 2021, 23:15:04 »
Съвест и дупедав в едно изречение?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12961 -: Август 04, 2021, 23:16:01 »
Властова абстиненция.


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12962 -: Август 04, 2021, 23:17:41 »
Мисля, че чермените имат един йезуитски ход (прощавай преподобний Бонго), та, Националният им съвет може да излезне с примерно едно такова рещение:

"Отчитайки ... бла-бла-бла както и необходимостта от ... бла-бла-бла = изчетъртване , спазвайки вековните демократични ценности и особено факта, че народните представители представляват целия народ, Националният съвет на БСП предоставя на народните представители от коалиция "БСП за България" правото сами (сиреч по съвест) да решат дали да подкрепят кандидата за минпред и проектокабинета на ИТН".

Така пред електората ще запазят лице = виждате ли, ние сме демократична  партия, не налагаме как да се гласува ... пред ИТН също със същите аргументи,  "Черният Петър" ще остане при Бойкикев & Ко.

Нищо не пречи със заповед по гарнизона нещата да се докарат до правилния коловоз.

Са го виждам.

Йезуитски, особено в контекста, не е ли синоним на лицемерен?

В случая - "да запазят лице пред електората", а иначе "нещата да се докарат до правилния коловоз".

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12963 -: Август 04, 2021, 23:19:12 »

(АКО НЕ Е ИСТИНА, НЕ Е И ЛЪЖА)

 

Пари, пари, пари! - рекъл едно време Наполеон I и зяпнал беше да глътне цял свят; пари, пари, пари! - думат нашите букурещки народни базиргени и слухтят де кой ще да умре, за да му лапнат имотецът; пари, пари, пари! - думаше наш кир Михалаки и беше - чорбаджия. Парите са ум, парите са чувства, парите са живот, парите са бог. За пари Генович е станал шпионин, Найденов мекере, а Михайловски подлец - само нашите букурещки патриоти не работят за пари в кафенето, а за да им се смеле ястието в стомаха. Но от сичките тия златни телци достоен за нашата дълбока почит и за нашето високо внимание е кир Михалаки. А неговата орисница е обща за сичките "велики" хора, неговата съдба е по-трагическа и от Дон-Кихотовата.

Седим срещу Вознесение с дяда Обрешка Картункович на пътя и гледаме как си играят децата на "пещ-пещ-пещице". Отдолу иде кир Михалаки и като върви, сякаш че и дуварите му думат: "Машаллах, машаллах! Голям човек, умен човек." А голям и умен човек беше кир Михалаки: шкембето му - де можеш направи такова шкембе - да събереш шкембетата и на шестех букурещки трътове, макар те и повече народен имот да са изяли; главата му - пет такива глави, каквото има "нашето доктор", макар то да е професор "на букурещкото медицинско факултето" и с конския си ум е зачудило и мало, и голямо. Главата и шкембето на кир Михалаки нямаше ги по сичките салхани. В шкембето му свободно можеха седна пет души турци и да пият кафе; в главата му с трийсет яйца гъска да насадиш; а гърдите му - гърди нямат нашите чорбаджии. Лицето на кир Михалаки мязаше на подница, носът - на мухлясал грозд, ръцете - ръцете му се не виждаха отпред; а крака - само от краката му да направиш 5-6 попа. Отзад кир Михалаки беше някак по-деликатен: вратът му - като талията на свинята, гърбът - като табашки кош, а под гърба - кръгла манастирска трапеза.

- Бягайте беее-й! Бягайте! Чорбаджията иде! - извика едно от хлапетата, като зърна кир Михалакя, и обърна пети, та побягна като опърлено.

Децата - едни избягаха, други като втрещени се прилепиха до дуварите, зачевъркаха носовете си и със страх чакаха да измине селският бик. А кир Михалаки - вятърът надул шкембето му като гемеджийско платно - плува ли, плува! "Их! Да има кой да ти избоде с някоя главня едното око, ще замязаш на циклоп" - рекох аз на ума си; защото тамам тогава учех гръцката митология. Но преди да посегне някой да избоде окото на кир Михалаки - кир Михалаки пресегна и улови едно хлапе за ухото. "Магарета ниедни... за вас черква няма, а? Хайде да се молите богу за бащите си и за майките си." "Оле-ле! Чичо Михалаки, откъсна ми ушенцето!" - извика хлапето и се изкриви тъй, както не се е изкривявало и в ръцете на учителя си. Кир Михалаки пусна хлапето и подкара сичките гологаши сополковци да идат да се молят богу.

"Тъй и Наполеон е теглил ушите на народите, дорде най-после и него уловиха за ухото и го заведоха да се моли богу на св. Елена" - помислих си аз тогава. Но тъй е и сега: светът,сякаш, направен е един други за ушите да се теглят. А като погледна, ушите на българите видат ми се много големи - май-май магарешки.

- Кольо бе, ти защо побягна, като видя чорбаджията? - попита дядо Обрешко хлапето, което беше вече излязло и подскачаше пред нас с коматче ръжен хляб в ръката си, от което, като отхапнеше, изтриваше си и сополите.

- Побягнах зер, че той тегли за уши.

- А че защо тегли?

- Защото е чорбаджия.

- Ами защо е чорбаджия?

- Хайде де! Защото има пари.

- Ами ако да нямаше той пари, ти нема не щеше да бягаш?

- Е-хе! Ще бягам аз ! Нямаше да грабна тогава тоягата на татя, пък да го закарам на блатото да го напоя - каза хлапето, но като се озърна, изведнъж улови дънцето на потурките си и не чу се - не видя. Погледнах: вятърът се обърнал отгоре и шкембето повлякло кир Михалаки надолу. Кир Михалаки върви, а с него и жената на Мита Ченгелят с пеленаче дете на ръцете си и с още четири други подире си, накичени със сичкия салтанат на сиромашията и едно от друго по-дребни. Ченгелка плаче, а кир Михалаки се подсмива под мустак.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12964 -: Август 04, 2021, 23:24:19 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
« Последна редакция: Август 05, 2021, 02:49:55 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12966 -: Август 05, 2021, 02:33:30 »

 :bigok:
Некой да ми обещае, чо тоо папуняк нема да стане премиер!
Моля ви от сърце!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12967 -: Август 05, 2021, 03:21:53 »
Quote (selected)
Борисов вероятно усеща, че политическата му кариера е смъртно ранена и възмездие - не за безобразния му език, а за други далеч по-тежки провинения, в които неговите опоненти го подозират от години - този път ще има.

https://www.dw.com/bg/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%B6%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D1%83%D0%B2%D0%B0/a-58666575

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12968 -: Август 05, 2021, 07:31:11 »
https://www.dw.com/bg/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%B6%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D1%83%D0%B2%D0%B0/a-58666575

И още малко от същия линк:

Quote (selected)
Независимо дали 46-ият парламент успее да сформира правителство или управлението остане в ръцете на служебен кабинет, едно е ясно - скоро няма да видим ГЕРБ зад кормилото на изпълнителната власт. Това означава, че "изчегъртването" ще продължи.

Този коментар изразява личното мнение на автора. То може да не съвпада с позициите на Българската редакция и на Дойче Веле като цяло.

От мен за автора –  :th_up: :0005:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12969 -: Август 05, 2021, 07:35:07 »
Хвала на такиви хафтори обладани от положителни помисли!
Кат се събудиш заповядай пак!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23837
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12970 -: Август 05, 2021, 07:36:35 »
Нещо което съм пропуснал да прочета:

Quote (selected)
Вече няма никакво значение кои ще са новите министри, ще мине ли “проектокабинетът на малцинството”, кой как ще гласува в пленарна зала и колко време ще държат в ръцете си изпълнителната власт хората на "Има такъв народ".
Важното е, че е нанесена тотал щета на надеждата, че в тази страна нещо може да се промени.
https://www.segabg.com/category-observer/total-shteta-boyko-podkrepya-slavi
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12971 -: Август 05, 2021, 07:52:01 »
Льошо, много льошо!. "От нийде взорът надежда не види". Моля се дано я докараме до удължаване срока на служебното, ако ли не - избори. Как ли ще се насадим пак?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12972 -: Август 05, 2021, 08:06:58 »
Връзката е абсолютно пряка.Старите хора се плашат и е доста сигурно, че ще си останат вкъщи.Машини плюс четвърта вълна са адска смес за избирателите на БСП.

Най ще намажат от ДБ. Могат да отперат до половин милион гласа...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12973 -: Август 05, 2021, 08:08:58 »
Не знам какво ще помогне това.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12974 -: Август 05, 2021, 08:15:02 »
Хубаво сте разчепкали въпроса кво ще решат БСП.
Обаче аз пак да питам - ДБО как ще гласуват?
Щото БСП поне казват разговаряхме с итн, стигнахме до съгласие по някакви приоритети, но Филип Станев издекламира друго, та пак ще се опитаме да поговорим, щото имаме добрата воля да се създаде стабилно правителство, но сме силно смутени и обмисляме и други възможности.
Между редовете БСП казва също, че (видно от декралацията) на джентълменската дума на сценаристите не може да се разчита.
Кво казват обаче ДБО?  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12975 -: Август 05, 2021, 08:25:43 »
. осъществява коалиционно взаимодействие и сътрудничество на партията с политически партии и структури на гражданското  общество на централно и местно ниво и решава въпроса за предизборните съюзи и правителствените коалиции на партията

Без да коментирам що за стратегия и тактика е това , ще напомня и
т. 11 . осъществява коалиционно взаимодействие и сътрудничество на партията с политически партии и структури на гражданското  общество на централно и местно ниво и решава въпроса за предизборните съюзи и правителствените коалиции на партията

Т.е. сътрудничеството с другите партии е вменено на НС, както и коалиционното поведение. НС, а не ПГ решава кой приятел, кой враг и каква линия на поведение БСП да държи.
Поне според мен, уставът на БСП не им дава възможността са "департизират" ПГ . което е естествено като се замислиш.

Симпли, засега партиите в ДБ мислят. 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12976 -: Август 05, 2021, 08:32:38 »
Без да коментирам що за стратегия и тактика е това , ще напомня и
т. 11 . осъществява коалиционно взаимодействие и сътрудничество на партията с политически партии и структури на гражданското  общество на централно и местно ниво и решава въпроса за предизборните съюзи и правителствените коалиции на партията

Т.е. сътрудничеството с другите партии е вменено на НС, както и коалиционното поведение. НС, а не ПГ решава кой приятел, кой враг и каква линия на поведение БСП да държи.
Поне според мен, уставът на БСП не им дава възможността са "департизират" ПГ . което е естествено като се замислиш.

Симпли, засега партиите в ДБ мислят.

Чл. 67.
(1) Народните представители представляват не само своите избиратели, а и целия
народ. Обвързването със задължителен мандат е недействително.
(2) Народните представители действат въз основа на Конституцията и законите в
съответствие със своята съвест и убеждения.



Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12977 -: Август 05, 2021, 08:37:03 »
Хубаво сте разчепкали въпроса кво ще решат БСП.
Обаче аз пак да питам - ДБО как ще гласуват?
Щото БСП поне казват разговаряхме с итн, стигнахме до съгласие по някакви приоритети, но Филип Станев издекламира друго, та пак ще се опитаме да поговорим, щото имаме добрата воля да се създаде стабилно правителство, но сме силно смутени и обмисляме и други възможности.
Между редовете БСП казва също, че (видно от декралацията) на джентълменската дума на сценаристите не може да се разчита.
Кво казват обаче ДБО?  :smokin:

Поне според мен при тая конфигурация няма как да се създаде стабилно правителство от точно тия партии с точно тия депутатски места.

Елегантната за всички формула е програмно правителство за, в идеалния вариант, 9-10 месеца, до следващия юни-юли и избори 2-3 месеца след това.

Програмата - основни и неконфликтни неща, където имат максимален брой допирни точки, като част от служебните министри могат да останат, ако искат и ако са приемливи за подкрепящите партии.

Но не го виждам да стане, честно казано.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12978 -: Август 05, 2021, 08:38:52 »
Да, серж. Но в същото време всички НС се чудят как да ограничат "депутатите номади" и да ги закрепостят в парламентарните групи. И много често ще чуеш от депутат "моят избирателен район", "нашите избиратели" и т.н.  :bigok:
ИТН се опитват да представят своето правителство като "програмно"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12979 -: Август 05, 2021, 08:40:58 »
Връзката е абсолютно пряка.Старите хора се плашат и е доста сигурно, че ще си останат вкъщи.Машини плюс четвърта вълна са адска смес за избирателите на БСП.

Най ще намажат от ДБ. Могат да отперат до половин милион гласа...
ЗИПе не мисли за "изборателите на БСП".
Мисли за тези 60, а те май ще станат 80% от всички избиратели които харесват и подклепят служебното правителство.
Щото ако се вбесят от "врътките" и как не им ебават мнението, на следващите избори сегашните партии могат се окажа в статистическата грешка.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12980 -: Август 05, 2021, 08:44:57 »
Не знам сегашните депутати дали си дават сметка  за народната нагласа. А би трябвало, защото много пряко ще ги закасае.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12981 -: Август 05, 2021, 08:47:39 »
Най ще намажат от ДБ. Могат да отперат до половин милион гласа...

Надали - евентуално леко увеличаване на гласовете за БСП, ДБ - същото, може и лек спад, свиване на избирателната активност със всички съпътстващи усложнения. ще спечелят партиите, които имат "твърди ядра" и фенове (т.е. гласоподаватели от типа "каквото и да сторят нашите, все е хубаво").

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12982 -: Август 05, 2021, 08:52:14 »
Не знам сегашните депутати дали си дават сметка  за народната нагласа.

Народната "нагласа" е хоремашко чесане на езици. Римлянинът поне е искал хляб и зрелища. На българинът зрелищата са му достатъчни. Те са му като хляб. И докато се "наглася", пак му вдигнаха тока, което означава - всичко. Ма, нема значение, важно е Славуца да е мноо як.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12983 -: Август 05, 2021, 08:54:36 »
Ако е така, защо си правят труда да разтягат локуми? Твоят Славуца ще го видим колко е як. Ма ще загубим пак ценно време. А Царят беше много лош, да.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12984 -: Август 05, 2021, 08:55:45 »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12985 -: Август 05, 2021, 08:57:45 »
Отдавна съм казал решението.Радев да си направи партия.

Но той йок се дърпа.И затова сме на този хал.

Ако вместо ИТН имаше партия на Радев отдавна да сме забравили тая политическа криза...


Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12986 -: Август 05, 2021, 09:00:47 »
Поне според мен при тая конфигурация няма как да се създаде стабилно правителство от точно тия партии с точно тия депутатски места.

Елегантната за всички формула е програмно правителство за, в идеалния вариант, 9-10 месеца, до следващия юни-юли и избори 2-3 месеца след това.

Програмата - основни и неконфликтни неща, където имат максимален брой допирни точки, като част от служебните министри могат да останат, ако искат и ако са приемливи за подкрепящите партии.

Но не го виждам да стане, честно казано.
Ми и аз отдавна съм казала това, но то беше преди сценаристите да излязат на сцената и надеждата ми се изпари.
Впрочем Триото още по времето на протеста и без да знаят какво ще е служебното правителство, искаше точно това. БСП с времето - също. За Христо Иванов не помня, щот се беше изолирал пред БНБ, прекалено дълго експлоатира Росенец и се фокусира върху детайлите, (Росенец е детайл от общата картина), като по-скоро неволно поставя важните реформи като тази в правосъдието на второ място. Пак вероятно неволно предложи трима конкретни от служебното, като пак не видя или не обхвана общата картина. Въобще той май има този проблем - в приказването за детайлите му се губи общата картина.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12987 -: Август 05, 2021, 09:06:33 »
Въобще той май има този проблем - в приказването за детайлите му се губи общата картина.

И с това съм съгласен, но, да речем, че ДБО е най-малко лидерската парламентарна група, а и май и групата с най-много преференциално избрани депутати.

Което ще да рече, че мненията и приоритетите може и да не съвпадат с абслолютно всичко, което той говори.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12988 -: Август 05, 2021, 09:06:44 »
А бре, момци... Нима още живеете с представата, че НС е еманация на въжделенията народни?
Или си го представяте като едно Оборище - дет' юнаците си залагат главите, къщите и домочадието?
Божйкейий... ако знаете какви какви битки се водят - за комисии (временни, постоянни, черзевичайни)... какви калимери се пораждат от щенията за участие в групи за приятелство - с близки и далечни нам страни... колко пот (и кръв понякога) се лее в баталиите - съпровождащи разпределението на постовете - председателски, зам-председателски, секретарски... и каквито други се сетите?
Мигар им остава време - на "народните избранници" - в тая люта салхана да си помислят и за вас? Божкейий...
P.S. Както викаше Брадата - докато има говеда, ще има и касапи...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12989 -: Август 05, 2021, 09:09:49 »
Излезе изследване на Маркет линкс.Тотален гърч.Всичко остава по старому само дето активността пада с 10%....


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12990 -: Август 05, 2021, 09:16:59 »
Според мен има и един друг момент -

За Радев не е огромна далавера да се навие служебното да остане като редовно, тъй като, при липсата на правителство, служебното така или иначе ще продължи до следващите избори.

Сичко е въпрос и на точни социологически проучвания, каквито без съмнение сяка заинтересована страна прави, но около Радев може елегантно и набързо да се появи не партия, а гражданско движение за следващите парламентарни избори, което той, дискретно или не дотам, да припознае.

Има откъде да взима електорат и то в такива количества, че да си гарантира 15%+, ако не и повече, особено след магариите на айтиен.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12991 -: Август 05, 2021, 09:22:49 »
Само ще кажа:
Баси устава дето определя "свободната воля на българския депутат"!
Ако и Онци да изкара целия устав на БСП оцветен като писание на преводачка.
А бой де! :t0120:
Само цитирам Ной ...  :lol:


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12992 -: Август 05, 2021, 09:26:25 »
Впрочем Триото още по времето на протеста и без да знаят какво ще е служебното правителство, искаше точно това. БСП с времето - също. За Христо Иванов не помня, щот се беше изолирал пред БНБ, прекалено дълго експлоатира

Не съм останал с впечатление, че е оставил правосъдието на второ място. Но съм съгласен, че не повдигна въпроса за служебните министри по подходящ начин. Мисля, че и направи грешната преценка, че служебните министри, но най-вече курсът на служебното правителство, биха могли да бъдат един консенсусен елемент на ИТН, БСП, ДБ и ИБНИ , прокарващ същевременно допълнителни разграничителни линии с ГЕРБ и ДПС. За начина му на говорене вече съм писал.
Впрочем , ако се замислиш , със заявката си за третия мандат, Нинова също идентифицира БСП за момента с курса на служебното правителство. То е ясно, че няма да мине, но е - от една стана потвърждаване на подкрепата на БСП за Радев в задаващите се президентски избори, знак за "отваряне на БСП" пък за парламентарните (БСП се идентифицира с правителство, което се ползва с подкрепа). С други думи , БСП на новите парламентарни избори ще се яви с Радев начело :)
Аз продължавам да мисля , че ИТН нямат намерение за участие в управлението в сегашната конфигурация, а просто в последните дни се опитват да излязат те "диалогичната партия" и да прехвърлят отговорността на всички други.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12993 -: Август 05, 2021, 09:27:40 »
Зам.-председателят на партия ИТН Тошко Йорданов Хаджитодоров псува на майка в ефир без цензура:
http://youtu.be/73B2Lp6ftLs
  :lol:


Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12994 -: Август 05, 2021, 09:33:56 »
http://epicenter.bg/article/Sasho-Dikkov--Slavi-se-samoubiva--Vse-oshte-ne-vyarvyam--che-go-samoubivat-/256374/11/0 Да не му се надяваш - много добре написано от Диков.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12995 -: Август 05, 2021, 09:50:52 »
Quote (selected)
Не съм останал с впечатление, че е оставил правосъдието на второ място.

Не казвам и не мисля, че го е оставил на второ място, а казвам, че с говоренето си Той създава такова впечатление.
Ся, според Маркет линкс той лично увеличава подкрепата си, но тва е Маркет линкс все пак и някак не мога да пренебрегна възможността резултатите им да са леееко подвеждащи, включитело и за увеличената преднина на ИТН.  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12996 -: Август 05, 2021, 09:52:02 »
Il était une bergère
Et ron et ron, petit patapon
Il était une bergère
Qui gardait ses moutons, ron ron
Qui gardait ses moutons

 :0007:

Sur le pont d'Avignon
https://www.youtube.com/watch?v=iLvVZny4HzQ

Sur le pont d'Avignon
On y danse, on y danse
Sur le pont d'Avignon
On y danse tout en rond ...

 :bigok:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12997 -: Август 05, 2021, 09:59:47 »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12998 -: Август 05, 2021, 10:03:48 »
 
Не казвам и не мисля, че го е оставил на второ място, а казвам, че с говоренето си Той създава такова впечатление.
Ся, според Маркет линкс той лично увеличава подкрепата си, но тва е Маркет линкс все пак и някак не мога да пренебрегна възможността резултатите им да са леееко подвеждащи, включитело и за увеличената преднина на ИТН.  :smokin:
Ами и аз за създаденото у мен впечатление говоря.  :smokin:
Иначе не вярвам на тези проучвания, защото са моментни снимки и доста условни, но Маркет Линкс никога досега не са давали по-високи прогнозни данни за ДБ, отколкото са се оказвали изборните резултати. Но мисля, че това изследване се отнася повече към момента на последните избори, отколкото до картината след изборите, въпреки уверенията им. Винаги има едно инерционно мислене, което по-трудно се отчита.
Логично е ИТН да увеличат подкрепа, особено под формата на отлив от ГЕРБ.

Quote (selected)
Да не му се надяваш - много добре написано от Диков.

Слатински (на когото Диков също се позовава) достатъчно добре е описал ситуацията. Диков е намесил разни пикантерии, които мен лично винаги ме дразнят (и какво бил казал Трифонов в частен разговор за тоя или оня, няма значение и не бива да се използва срещу него).

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12999 -: Август 05, 2021, 10:10:48 »
Връзката е абсолютно пряка.
Старите хора се плашат и е доста сигурно, че ще си останат вкъщи.
Машини плюс четвърта вълна са адска смес за избирателите на БСП.
:well_done-1299:

Quote (selected)
Най ще намажат от ДБ. Могат да отперат до половин милион гласа...

Доколкото след предпоследните избори – ако си спомням добре! – бяха изчислени гласовете за ДБ само в София! :0007:


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13000 -: Август 05, 2021, 10:15:13 »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13001 -: Август 05, 2021, 10:20:14 »
Еееххх надежди... ееехх сметки...
"Имам сто яйца, ще ги продам, ще си купя прасенце... Ъъхх... оооххх... прассс... А? к'во тана? :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13002 -: Август 05, 2021, 10:24:40 »
Отдавна съм казал решението. Радев да си направи партия, но той йок се дърпа.
:t26157:

Дърпа се, защото е умен човек и мисли за народа и държавата!

И когато се заговори за пръв път за създаване на партия от страна на Радев, аз бях сигурна, че няма да го направи!!!

Quote (selected)
Ако вместо ИТН имаше партия на Радев отдавна да сме забравили тая политическа криза...

И ако вместо ИТН имаше партия на Радев, наесен щяхме да избираме за президентин Бочко!!! :lol:


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13003 -: Август 05, 2021, 10:32:42 »
Ндаа...партия на Радев...
А бе, я ми припомнете, че съм стар и забравям - предишните президенти не правеха ли партии???
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4137
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13004 -: Август 05, 2021, 10:35:56 »
То пък една партия... XYZ... АБВ

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13005 -: Август 05, 2021, 10:40:37 »
http://epicenter.bg/article/Sasho-Dikkov--Slavi-se-samoubiva--Vse-oshte-ne-vyarvyam--che-go-samoubivat-/256374/11/0
Да не му се надяваш - много добре написано от Диков.

На Диков можеш винаги да се надяваш ...  :ive_got_it-1379:

Особено ако го гледаш и слушаш ... :lol:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13006 -: Август 05, 2021, 10:55:38 »
Доколкото след предпоследните избори – ако си спомням добре! – бяха изчислени гласовете за ДБ само в София!

Даже в една трета от София. За цяла София гонят милион. А с провинцията - не ми се мисли! Гласове да искаш!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4137
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13007 -: Август 05, 2021, 11:00:12 »
noooo, браво за статията на Диков!

"Продавач на шнорхели от мултиконтинентална компания с офис в Орландовци"  :crying_with_laughter-3302:
« Последна редакция: Август 05, 2021, 15:28:25 от Kole »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13008 -: Август 05, 2021, 11:07:07 »
Цитат на: ЗИП в Днес в 08:57:45

Quote (selected)
    Отдавна съм казал решението. Радев да си направи партия, но той йок се дърпа.
Няма защо Рядев да прави партия.
Има такава партия!
Която ще направи необходимото.
 
Аз се чудя на бонговите твардиния, че дабългарите нямало да подкрепят служебното правителство, внесено от БСП.
Альоо, единствения начин дабългарите да станат водеща дясна партия е да се довърши разпадането но герперите.
ДА се самоубиваш щото "комунистите" го предлагали ми се види малоумно.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13009 -: Август 05, 2021, 11:11:14 »
И ако вместо ИТН имаше партия на Радев, наесен щяхме да избираме за президентин Бочко!!!

  Пустата му Дживджив / civciv demek/ :t2015:   .. Ми тя е по-точен анализатор от тов. ЗИП

   Да правел Радев партия??  Ама как??
   Да си плюе на сурата, па да приказва небивалици и да надбори Бойчо..
   Да раздава пръжки и пръжоли на хранените хора, че за него да остане цяло свине??
 
   Радев е офицер,  има чест..   Ще ебне нещо налево, ще се напие сегиз тогиз... ама нема да лъже, да открадне ..  Почтен йе!

  ПП Аз съм почти като него.. /Ефрейтор от авияциата/...  Отказах келепир от гербави мушенгии.. само и само Страната ни да тръгне нанагоре
« Последна редакция: Август 05, 2021, 11:28:13 от Vançe »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13010 -: Август 05, 2021, 11:20:34 »
" Отказах келепир от гербави мушенгии.. само и само Страната ни да тръгне нанагоре"
Браво, Ванче :notworthy:
P.S. А бе, забравих да попитам - Какво стана? Страната тръгна ли нагоре?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13011 -: Август 05, 2021, 11:22:06 »
И ако вместо ИТН имаше партия на Радев, наесен щяхме да избираме за президентин Бочко!!!

А ако имаше партия на ген. Мутафчийски? Кого щеше да избираш?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13012 -: Август 05, 2021, 11:44:23 »
Браво, Ванче :notworthy:

Vançe е голем пич!!!

А в статията на Диков в Епицентър, са изброени още двама-трима пичове от рода на Теодор Ушев и адв. Николай Хаджигенов с неговия бисер

Quote (selected)
Слави стана Бог, а за свой Пророк определи Тошко ...
:lol:

Обаче от всички тези пичове, ПИЧ НА ПИЧОВЕТЕ е самият Сашо Диков, с когото се познаваме мнооого отдавна, а сега го гледам само чат-пат по Евроком, което наистина си заслужава ...

Стигат ти само определенията на днешния кандитат-премиерин:

Quote (selected)
"Шнорхела" и "Плавника" и пр. ...
Само дето е забраи'л за БУЙОВЕТЕ ...



« Последна редакция: Август 05, 2021, 12:07:58 от Джиджи »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13013 -: Август 05, 2021, 11:49:57 »
А бе, забравих да попитам

    Ми недей пита.. То се вижда..
 

 Ми откъмто тебе, освен бъзик, нещо еситесвено и съшитесвено има ли?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3584
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13014 -: Август 05, 2021, 11:58:09 »
Страната тръгна ли нагоре?
Страната нагоре няма да тръгне, но виж на населението ще му идва все по̀ нанагорно.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13015 -: Август 05, 2021, 11:59:47 »
Прощавай, не е умишено...
Просто се опитвам - като оня низък роб на Гай Юлий, дет му шепнел ухото: "Caesar, мemento mori"" - да ви напомням... ут време на време...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13016 -: Август 05, 2021, 12:30:12 »
И коя е тая партия?

БСП е на командно дишане, ГЕРБ са тотална токсикология а ИТН маниакално самовлюбени и недиалогични.ДБ са елитарна градска партия.

И именно защото Радев е офицер е задължително да поеме отговорност в този критичен момент вместо да се крие зад синекурата президент...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13017 -: Август 05, 2021, 12:35:19 »
И ако вместо ИТН имаше партия на Радев, наесен щяхме да избираме за президентин Бочко!!!

А ако имаше партия на ген. Мутафчийски? Кого щеше да избираш?

Виж ся кво:

За разлика от теб и некои други тук, аз НЕ СЪМ ИНДОКТРИНИРАНА !!!

Така че мога да си харесвам едновременно и генерал Радев и генерал Мутафчиийски;

И Корнела и Крумчо Зарков;

И РаданК, и Ристю, и МаяМа и адв. Хаджигенов и Велислав Минеков + жена му + тъста му /R.I.P./, и Бабикян

Кеф ми е, харесвам ги и тва ме пра’и щастлифта!!!
Капиш?!? :t0135:

« Последна редакция: Август 05, 2021, 13:24:46 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13018 -: Август 05, 2021, 12:43:08 »
И именно защото Радев е офицер е задължително да поеме отговорност в този критичен момент вместо да се крие зад синекурата президент...
:t26157:
Радев може да е офицер, но ф момента е и Президент на Р. България!!! :ive_got_it-1379:

Така че поради разделение на властите, изопщо не му е работа да сЪ бърка ф парламентарните дела ...  

« Последна редакция: Август 05, 2021, 12:49:48 от Джиджи »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2987
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13019 -: Август 05, 2021, 12:50:06 »


това е повече от достатъчно към момента. Тежката дума, моралът и достойнството са много по-важни от един подпис", подчерта депутатът от ИТН...
*********   ✹    *********