Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1886098 пъти)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13020 -: Август 05, 2021, 12:53:39 »
Радев няма да създава партия. Прекалено е умен да го направи. Ако създаде партия, трябва да се определи в кой политически сектор ще застане. И в който и да застане, ще се дискредитира пред голяма част от избирателите - леви, десни, центристи. Възможно е да се определи за центрист - балансьор, но ще загуби и БСП и либералната десница, защото ще отиде при ДПС. Ако създаде партия ще се погребе политически. А и все още има един мандат да изкара.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13021 -: Август 05, 2021, 12:56:04 »
Banana Joe, за снимката на кандидат-премиерина – :th_up:

А май точно тук требеше да пуснеш и един кючек!!!

Може би тоя, последния твоя от темата "Музика" – май беше "София-кючек" ... :lol:

« Последна редакция: Август 05, 2021, 13:02:51 от Джиджи »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2987
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13022 -: Август 05, 2021, 13:05:09 »
права си, ама от снощните кючеци още ми се вие свят :)

и все пак:

хайде рибки  ....    (работете за да си купя нов мерцедес)
https://www.youtube.com/watch?v=43Em7jgVV2M
*********   ✹    *********

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13023 -: Август 05, 2021, 13:32:35 »
Радев няма да създава партия. Прекалено е умен да го направи. Ако създаде партия, трябва да се определи в кой политически сектор ще застане. И в който и да застане, ще се дискредитира пред голяма част от избирателите - леви, десни, центристи. Възможно е да се определи за центрист - балансьор, но ще загуби и БСП и либералната десница, защото ще отиде при ДПС. Ако създаде партия ще се погребе политически. А и все още има един мандат да изкара.

Освенако парламентарните са 2-3 месеца и одгоре слет негова изборна победа?  :smokin:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13024 -: Август 05, 2021, 13:34:12 »
Президентския пост е синекура.Всеки амбициозен политик, който иска реално да управлява трябва да се бори за поста министър председател.

Въобще му не требе на Радев тоя президентски пост.Да хваща бика за рогата и да разсече гордиевия възел...


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13025 -: Август 05, 2021, 13:46:36 »
И нещо за четене и размишления (imho) от газетата:

Quote (selected)
Хитроумен план ли е дилетантщината на ИТН? Май, май, ама надали

Служебното правителство вдигна твърде високо летвата, която Слави и Тошко трудно ще прескочат


04 Авг. 2021, Ясен Бориславов

Слави е изцяло медиен продукт, какъвто впрочем беше и Бойко Борисов, преди да стисне ръчките на властта. А и дълго след това. Лидерският екип на ИТН изглежда ще се окаже жертва на телевизора. Да живееш двадесет и повече години в телевизора, произвеждайки сатира за всички и всичко, кога сполучлива, кога не, и периодично редувана с назидателни проповеди, да се къпеш в масовата обич на онези, които разсмиваш, забавляваш с песни и балет или поучаваш, всичко това няма как да не води до известна обърканост в усещането за реалност.

Освен това, да иронизираш властта, която и да е тя, е по-лесна и по-удобна позиция, отколкото да си властта. Тогава трябва да приемаш хладнокръвно или с усмивка иронията към тебе. И по възможност да не я храниш с поведението си. За нарцистични натури това е не просто трудно, а болезнено и дори драматично.  Особено когато трибуната е фейсбук, а там ирониците са твърде много и често са по-талантливи от сценаристите на Слави. Ще спестя примери, защото са много. Ще спомена как само за няколко часа Пламен Николов стана Сламен Николов.
https://www.segabg.com/category-observer/hitroumen-plan-li-e-diletantshtinata-na-itn-may-may-ama-nadali   :notworthy:


Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2987
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13026 -: Август 05, 2021, 14:01:43 »
Струва ми се, че откакто Иво Христов му бега евродепутат, Радев често дропва бийта и изпуска момента да се включи на вълната.
Пък може и само да ми се струва :)
*********   ✹    *********

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13027 -: Август 05, 2021, 14:02:02 »
Радев няма да създава партия. .. Ако създаде партия, трябва да се определи в кой политически сектор ще застане. ... Ако създаде партия ще се погребе политически. А и все още има един мандат да изкара.
Въобще не му трябва. Партия, създадена от Радев, ще направи втория му мандат твърде проблемен.
В момента* срещу Радев реален конкурет няма... ако изключим един (чисто хипотетичен, разбира се) - Стефан Янев.

*а и не се очертава да се появи до октомври - ноември.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13028 -: Август 05, 2021, 14:13:50 »
Сакън еле еле дишащата БСП да не пострада.Ясни сте, кат прочетен вестник.

Аз говоря затова Радев въобще да откаже втори мандат за президент и да се впусне в битка за парламента..




Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13029 -: Август 05, 2021, 14:23:29 »
Аз говоря затова Радев въобще да откаже втори мандат за президент и да се впусне в битка за парламента..
Става, ама трябва да е преди конгреса на БСП :smokin:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13030 -: Август 05, 2021, 14:32:39 »
Нямало да подписват. Щот' хем баира висок, хем управлението на държавата не е лъжица за устата на сценаристи от второкласна кабеларка. Минпред спечелил кастинг за политици. Шпагат и па де дьо със шнорхел и плавници може ли да прави, че го е спечелил, пустият му кастинг :m1708:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13031 -: Август 05, 2021, 14:38:15 »
Сакън еле еле дишащата БСП да не пострада.Ясни сте, кат прочетен вестник.

Аз говоря затова Радев въобще да откаже втори мандат за президент и да се впусне в битка за парламента..

Ще бъдеш ли така любезен да си спомниш брътвежите си само до преди три дни!? Брътвежи претенциозно наречени анализи. И това съвсем не е за първи път. Ти "анализираш" с размах  - от геополитика до вътрешни работи, икономика и т. н.  - немаш граници и спирачки. Аре преди да анализираш, се фани да поработиш нещо, да се опиташ да командваш нещо повече от фамилията си и в такъв случай дори ще е възможно някога и нещо да познаеш  :nuts:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13032 -: Август 05, 2021, 14:38:38 »
Не знам защо, най ме потресе кандидатът за министър на културата. Тенор бил, от Бургаската опера. Не можаха ли поне директора на операта  да навият, че който и да е той, или тя, 'се има хабер от това как се управлява културна институция в тежки времена.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13033 -: Август 05, 2021, 14:41:44 »
Не знам защо, най ме потресе кандидатът за министър на културата. Тенор бил, от Бургаската опера. Не можаха ли поне директора на операта  да навият, че който и да е той, или тя, 'се има хабер от това как се управлява културна институция в тежки времена.

Странно ми е защо се чудиш. Та нали слафчу правИ кастинг за политици. Кой нормален човек ще иде да го оценяват в шоу!?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13034 -: Август 05, 2021, 14:43:32 »
"Шпагат и па де дьо със шнорхел и плавници може ли да прави, че го е спечелил, пустият му кастинг "
За Мин-пред се изисква най-малко троен аксел...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13035 -: Август 05, 2021, 14:45:55 »
"Шпагат и па де дьо със шнорхел и плавници може ли да прави, че го е спечелил, пустият му кастинг "
За Мин-пред се изисква най-малко троен аксел...

Глупости! За министър е важно да си плАтиш на "свободните медии" и до подложиш дупето си на началниците у странство. Последното е повече от достатъчно през последните 12 години да те управлява проста мутра :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13036 -: Август 05, 2021, 14:54:24 »
имам желание, някой гласувал за ИТН да каже тук, какво е очаквал от тази партия?
ама не вярвам да се случи

да кажа и една ерес
големите очаквания, с които се натоварва служебното правителство, са сходни с тези, че ИТН ще изчегърта ГЕРБ, или ,че партия на Радев е панацеята
еднозначна панацея в момента няма
но нека да кажа за служебното правителство
не харесвам никак министрите Рашков и Кацаров, намирам ги за арогантни политици, подобни на Борисов
но все пак не разбирам много от тяхната работа
от работата на всенародните любимци Василев и Петков обаче, поназнайвам малко
много съм озадачена, как обясниха бюджетния излишък, спрели да проверяват фризьорките и се насочили към големи дружества
ама чакайте, те са министри от два месеца и половина!
кога назначиха проверките, кога се извършиха тези проверки, кога изтече времето за обжалване, кога влязоха в сила ревизионните актове, кога се извършиха изпълнителни действия, кога потекоха пари към бюджета?
може би само като чуха, че ще бъдат проверявани, дружествата започнаха да внасят двойно, или какво?
тридесетина години съм прекарала в корпоративната глутница и знам,че това е невъзможно, не става така
има някаква врътка тук, освен тази с МРРБ, някакво рекламно превъртане , ще дойде време да го разберем
тук искам да съобщя, че харесвам министър Петков, красив е, с добро и ведро поведение, по един ретро начин, аз такива мъже харесвам :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13037 -: Август 05, 2021, 14:54:41 »
За министър е важно да си плАтиш на "свободните медии" и до подложиш дупето си на началниците у странство.
Е.. дее... мигар твърдиш, че дупедавци са управлявали до днес... 30 години?  :0007:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13038 -: Август 05, 2021, 14:57:17 »
Не знам защо, най ме потресе кандидатът за министър на културата.
Тенор бил, от Бургаската опера
.
:t2015: :lol:


Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13039 -: Август 05, 2021, 14:58:24 »
от Бургаската опера. Не можаха ли поне директора на операта  да навият, че който и да е той, или тя, 'се има хабер от това как се управлява културна институция в тежки времена

 Здравче, Здравче..
      каква аналогия ми доде от твоите думи..
  В Бургаската опера имаше Главна Касиерка  - и тя Здравка...
Чюдна , Прекрасна и много Почтена.. Де да можеше тя да стане Министър..

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13040 -: Август 05, 2021, 14:59:41 »
За министър е важно да си плАтиш на "свободните медии" и до подложиш дупето си на началниците у странство.
Е.. дее... мигар твърдиш, че дупедавци са управлявали до днес... 30 години?  :0007:

Твърдя, че най-големият дупедавец от управлявалите ни до днес е ена моо проста и антисоциална мутра. И това го твърдя още га мутрата се засили да ни "управлява" през 2009 година.  :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13041 -: Август 05, 2021, 15:02:57 »
"кога назначиха проверките, кога се извършиха тези проверки, кога изтече времето за обжалване, кога влязоха в сила ревизионните актове, кога се извършиха изпълнителни действия, кога потекоха пари към бюджета?"
Наистина ли вярваш в тия шехерезадии?
Голата истина е, че парите са си били там - у бюджета. А озверелите - фанали паяжина утзаде - завистници на Бочко (мамин, златен) предпочетоха пред анорексията приказките от илядо и ина нощ :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1708
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13042 -: Август 05, 2021, 15:03:30 »
"Шпагат и па де дьо със шнорхел и плавници може ли да прави, че го е спечелил, пустият му кастинг "
За Мин-пред се изисква най-малко троен аксел...
...грешно - нужен е троен тулуп
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13043 -: Август 05, 2021, 15:06:51 »
В края на седмицата лешоядите плъзнаха по балконите на президентския дворец, разкъсаха с клюнове телените мрежи на прозорците, раздвижиха с крилете си застоялото вътре време и в понеделник призори градът се събуди от вековната си летаргия, облъхнат от хладния и лек дъх на голям мъртвец и разложено величие.
нали съм интелектуалка, е това нещо публикувах с радост, когато Бойко Борисов подаде оставка първия път
тогава въздъхнах с облекчение и даже леко го пожалих, когато видях самотният му широк  гръб на вратата на на народното събрание
наивна  съм била
сега плахо цитирам това:
...с удоволствие ни даваха онова, което имаха, и дори искаха да разменят един от нас за една кадифена салтамарка, за да го показват в Европа, представяте ли си, господин генерал, каква какофония беше; но той беше толкова объркан, че не можа да разбере дали този налудничав въпрос е от компетентността на неговото правителство и затова влезе в спалнята си и отвори прозореца към морето, за да види дали ще открие нова светлина, за да проумее нелепицата, която му бяха разказали, и видя крайцера, който от памтивека си стоеше там, изоставен от морската пехота на кея, а зад крайцера в зловещото море стояха закотвени трите каравели.



Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13044 -: Август 05, 2021, 15:09:15 »
Quote (selected)
много съм озадачена, как обясниха бюджетния излишък, спрели да проверяват фризьорките и се насочили към големи дружества
ама чакайте, те са министри от два месеца и половина!
кога назначиха проверките, кога се извършиха тези проверки, кога изтече времето за обжалване, кога влязоха в сила ревизионните актове, кога се извършиха изпълнителни действия, кога потекоха пари към бюджета?

Найш ли ква е разликата между това да си кредитен испектор във филиал на некоя банка и НАП? Разликата се състои в това, че га НАП ти се натресе, бегаш да си платиш борчовете и не чакаш никви актове, особено га си изпонасран отсекъде, щото мутретата са ти гарантирали дъждобранче. Наистина ли не можеш да стоплиш тази съвсем недребна разлика!? :nuts:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13045 -: Август 05, 2021, 15:10:40 »
"кога назначиха проверките, кога се извършиха тези проверки, кога изтече времето за обжалване, кога влязоха в сила ревизионните актове, кога се извършиха изпълнителни действия, кога потекоха пари към бюджета?"
Наистина ли вярваш в тия шехерезадии?
Голата истина е, че парите са си били там - у бюджета. А озверелите - фанали паяжина утзаде - завистници на Бочко (мамин, златен) предпочетоха пред анорексията приказките от илядо и ина нощ :crying_with_laughter-3302:

За НЕфен на Бочко досто упорито му духаш.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13046 -: Август 05, 2021, 15:11:21 »
Quote (selected)
Разликата се състои в това, че га НАП ти се натресе, бегаш да си платиш борчовете и не чакаш никви актове
тц, не я разбираш тази работа! :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13047 -: Август 05, 2021, 15:13:18 »
тц, не я разбираш тази работа! :smokin:

Убедена съм, че я разбирам по-добре от теб и отлично знам кво точно може НАП, стига да пожелае :smokin:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13048 -: Август 05, 2021, 15:13:30 »
Голата истина е, че парите са си били там - у бюджета. А озверелите - фанали паяжина утзаде - завистници на Бочко (мамин, златен) предпочетоха пред анорексията приказките от илядо и ина нощ

  Ти па надскочи и Лиллиан..

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13049 -: Август 05, 2021, 15:14:25 »
Quote (selected)
Партията на Слави Трифонов „Има такъв народ“ увеличава електоралната си преднина пред коалицията ГЕРБ-СДС, показва последното изследване на агенция „Маркет Линкс“, поръчано и представено от Би Ти Ви. Проучването е направено след обявяването на първия вариант на правителство на ИТН, но преди огласяването на втория му състав. При евентуални скорошни нови избори ИТН ще получи 19,3 на сто от вота на всички избиратели и 20,7 на сто от гласовете на твърдо решилите да гласуват. При ГЕРБ-СДС съотношението е 15,1 и 18,1 на сто. Следва БСП с 12,4 и 16,4 на сто, а четвърта е коалицията „Демократична България“ – 11,7 и 15, 7 на сто. ДПС е пета политическа сила с 7,5 и 8,8%, а шеста е ИБГНИ с 4,4 и 4,9 на сто.

@сегабг

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13050 -: Август 05, 2021, 15:16:08 »
"За НЕфвн на Бочко досто упорито му духаш."
Ааа... фен съм му... и на Него... и на др. Първанов...
P.S. Извинявай, ама ти с духане ли се прехранваш? Че си толкова навътре в материята?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13051 -: Август 05, 2021, 15:17:23 »
"За НЕфвн на Бочко досто упорито му духаш."
Ааа... фен съм му... и на Него... и на др. Първанов...
P.S. Извинявай, ама ти с духане ли се прехранваш? Че си толкова навътре в материята?

Трябва ли да съм експерт, за да забележа една улична труженичка в действие? Не мисля.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13052 -: Август 05, 2021, 15:18:55 »
Натресе ли ти се НАП, обжалваш до откат. Ако изобщо стигнеш до акт, де. Твърде е възможно мой човек да познава твоя човек, дори да са роднини. Другите варианти са да назаначиш за гл. счетоводител бивш служител на НАП, или да вземеш на работа бълдъзата на някой с достатъчно висока позиция в регионалното подразделение ''обслужващо'' твоята фирма. Има и още, но лекцията става платена. :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13053 -: Август 05, 2021, 15:23:24 »
"Ти па надскочи и Лиллиан.."
Извинявай, ама наистина ли вярваш, че за дваесетина дена парите от "уплашените от НАП" са потекли като пълноводна река?..
И че ВРИДминистрите са съумели да изчегъртат из бочковия кошелек тия средства?
И, че (ако ги е имало по фирми, тлъки и седянки) Бочко нямаше да ги прибара?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13054 -: Август 05, 2021, 15:24:20 »
Натресе ли ти се НАП, обжалваш до откат. Ако изобщо стигнеш до акт, де. Твърде е възможно мой човек да познава твоя човек, дори да са роднини. Другите варианти са да назаначиш за гл. счетоводител бивш служител на НАП, или да вземеш на работа бълдъзата на някой с достатъчно висока позиция в регионалното подразделение ''обслужващо'' твоята фирма. Има и още, но лекцията става платена. :smokin:

Така е в мутренския свят. Кат последният застане на дузпата, алгоритъмът  почва мноо да се обърква :nuts:

Бармалей, свият ли ти чадърчето, одиш да си плащаш! И това съвсем не е от вчера. На светло си на неколко клика, ако проверяващият има желание и /или си държи на службата

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13055 -: Август 05, 2021, 15:27:29 »
Quote (selected)
Убедена съм, че я разбирам по-добре от теб и отлично знам кво точно може НАП, стига да пожелае :smokin:
добре, бе :bigok:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13056 -: Август 05, 2021, 15:30:38 »
много съм озадачена, как обясниха бюджетния излишък, спрели да проверяват фризьорките и се насочили към големи дружества
ама чакайте, те са министри от два месеца и половина!
кога назначиха проверките, кога се извършиха тези проверки, кога изтече времето за обжалване, кога влязоха в сила ревизионните актове, кога се извършиха изпълнителни действия, кога потекоха пари към бюджета?
може би само като чуха, че ще бъдат проверявани, дружествата започнаха да внасят двойно, или какво?


Доколкото разбрах, насочили са вниманието си към първо към дружества с просрочени задължения и проверки на големи фирми, които са декларирали голяма кешова наличност.
Друга причина е, естествено , по-ниско заложената приходна част, за което трябва да благодарим на партията любима и счетоводител Ананиев. 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13057 -: Август 05, 2021, 15:31:37 »
добре, бе :bigok:

Ми сигурно е добре, особено кат се сетя как страстно защишаваше пиратската акция на мутренското правителство и как ни обясняваше как си профи по въпроса и как стоят нещата. В последствие България беше обявена за пиратска държава со се последиците :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13058 -: Август 05, 2021, 15:31:57 »
Натресе ли ти се НАП, обжалваш до откат. Ако изобщо стигнеш до акт, де.

Предполагам, че това го знаеш от собствен опит, а не един ми каза, че е чул как някой гледал, Случайно да си чувала съвет от счетоводител, "по-добре да платим, щото ако ни захванат - майка плаче"? Дискутирате неща, от които нямате понятие. А министрите ясно си казаха откъде са намерили пари. Които не са чак толкова много. Под милиард са. Реструктурирали са перата, които могат. Спрели са и доста излишни плащания. А лилян да не манипулира елементарно, защото за фирмите беше казано, че някои големи длъжници са започнали да си плащат доброволно. За да не им идват ревизий.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8938
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #13059 -: Август 05, 2021, 15:33:10 »
Pink Floyd - Money.
1. Велика песен... в размер 7/8 (без китарното соло).

2. За преписвачеството на Илиев се знае отдавна, но са го потулили, за да не пострадал престижът на университета. Ето кратко интервю на колежката му, от която е преписвал. Има широк "гръб" момчето и не го е страх от нищо и никого (поне засега).

3. Радев не е луд да прави партия. След още няколко поредни "избора" като последните два и избирателна активност под 33,(3)% нещата ще тръгнат към президентска република. Така политическият пейзаж ще се пооправи, но икономическият в рамките на сегашната парадигма (строй) - едва ли. Нашият проблем е оксидентацията ни, тъй като в Оксидента (обърнете внимание на етимологията на думата!) всички страни са под Желязната пета. Трябва ни ориентация. Лошото е, че много бързо се топим и може дотогава да попълним списъка на изчезналите народи, култури и езици!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13060 -: Август 05, 2021, 15:34:38 »
''Така е в мутренския свят.'' Тц, Асольче, слез на земята. Така е в реалния свят. Всеки се стреми да плаща по-малко данъци и по-малко глоби. Какъв чадър, какви пет евро.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13061 -: Август 05, 2021, 15:35:03 »
"Бармалей, свият ли ти чадърчето, одиш да си плащаш! И това съвсем не е от вчера. На светло си на неколко клика, ако проверяващият има желание и /или си държи на службата"
Е... дее... Мислех, че си в реалната икономика, ама нцъъъ...
Аз имах - навремето - трима, четирима инспектори... Които си ме проверяваха, получаваха си алиментите. А за Коледа и Великден  - по едно ягне...
Тия ми бяха в ръцете... а мъцнеха, а отиваха на борсата (докато им траят следствията)... А ти ми разправяш шехерезадии...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13062 -: Август 05, 2021, 15:36:41 »
нещата ще тръгнат към президентска република.

Може и да тръгнат, ама трябва да минат през Велико събрание. Демек нови избори. А там ще ти трябва едно цяло обикновено събрание да прокараш президентската република. Това са поредните фантазии.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13063 -: Август 05, 2021, 15:36:48 »
Quote (selected)
проверки на големи фирми, които са декларирали голяма кешова наличност.
големите касови наличности по баланса са наистина съмнителни, но почти никога не са реални пари
обикновено  се прикриват неща по тази статия
 

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13064 -: Август 05, 2021, 15:36:57 »
Натресе ли ти се НАП, обжалваш до откат. Ако изобщо стигнеш до акт, де. Твърде е възможно мой човек да познава твоя човек, дори да са роднини. Другите варианти са да назаначиш за гл. счетоводител бивш служител на НАП, или да вземеш на работа бълдъзата на някой с достатъчно висока позиция в регионалното подразделение ''обслужващо'' твоята фирма.


И именно, когато си се "обезпечил" по този начин ставаш ужасно , ама ужасно уязвим и когато тръгнат да те ровят сериозно , не обжалваш актове, а плащаш бързо , за да не се заровят още по надълбоко.

ПП:
Quote (selected)
големите касови наличности по баланса са наистина съмнителни, но почти никога не са реални пари
обикновено  се прикриват неща по тази статия

Именно, Лили. И когато една такава фирма е с просрочени плащания я засекат, веднага бърза да си погаси задълженията. Подозирам, че в сила е влязло старото правило - платете си просрочените задължения, за да не почнем да се дебнем, че почнем ли да се дебнем, ще се хванем.
« Последна редакция: Август 05, 2021, 15:42:16 от Бонго »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13065 -: Август 05, 2021, 15:38:01 »
''Така е в мутренския свят.'' Тц, Асольче, слез на земята. Така е в реалния свят. Всеки се стреми да плаща по-малко данъци и по-малко глоби. Какъв чадър, какви пет евро.

Мноо добре знам как е в реалния свят и как т. нар. "големи данъкоплатци" гледат да не плащат, щото ги пазят отгоре. Кат спре покровителството - бЕга да си плаща. Нема такъв голем тарикат, дето държавата ако реши, няма да му вземе парите - нЕма! Знайш ли кво е гонка по устав? Е, НАП има точно такива права :nuts:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13066 -: Август 05, 2021, 15:40:14 »
''Доколкото разбрах, насочили са вниманието си към първо към дружества с просрочени задължения и проверки на големи фирми, които са декларирали голяма кешова наличност.
Друга причина е, естествено , по-ниско заложената приходна част, за което трябва да благодарим на партията любима и счетоводител Ананиев.''

Това обяснява нещата. Чадър вероятно е бил разперен над някои от разтичалите се да плащат, не за такива беше моят пример, а за обикновени, без протекции, средна ръка компании, които искат да оцелеят на пазара и в трудни времена, без начение каква е абревиатурата на управляващата партия. Не съвсем фризьорски салон, но не много по-големи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13067 -: Август 05, 2021, 15:42:05 »
големите касови наличности по баланса са наистина съмнителни, но почти никога не са реални пари
обикновено  се прикриват неща по тази статия

Нищо не се прикрива. Похарчени са. Или са кеширани. Ама актовете там са в пъти по-големи от 5-е процента данък, затова секи гледа да плати по-малкото.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13068 -: Август 05, 2021, 15:45:06 »
не обжалваш актове, а плащаш бързо , за да не се заровят още по надълбоко.
А бе, Бонго.. поне ти недей бре... Знаете ли как се съставят актове? Как се извършват ревизии? Колко време траят тия ревизии?
Да не отварям дума за обжалване, експертизи и т.н.
P.S. Най-близо е Отврат - предварително заложени излишъци - предназначени за годишните пурбоари...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13069 -: Август 05, 2021, 15:47:13 »
Quote (selected)
А лилян да не манипулира елементарно, защото за фирмите беше казано, че някои големи длъжници са започнали да си плащат доброволно
именно де, беше казано :smokin:

виж ако си решил да вярваш на това или друго правителство, това е гледната ти точка
няма какво да те манипулирам
още повече ,гласувах за ДБО, а това са техните министри
но, поредната екзалтация, прекрасното служебно правителство,  не ми е по вкуса
имам съмнения, базирани на житейския ми и професионален опит, затова не бързам да ги харесвам толкова
еми това е

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13070 -: Август 05, 2021, 15:48:42 »
Извинявай, ама наистина ли вярваш, че за дваесетина дена парите от "уплашените от НАП" са потекли като пълноводна река?..
И че ВРИДминистрите са съумели да изчегъртат из бочковия кошелек тия средства?
И, че (ако ги е имало по фирми, тлъки и седянки) Бочко нямаше да ги прибара?

  Кото знам, тва приказвам..
Нащо предприятие , чабук чабук, занесе 41 милиона в банката  - суха пара.. За НАП ще има ли, не знам..

 Колеги портери съобщават, че и техните чорбаджий закарали пари по бамките.. Пълноводие ли е , ручейчи ли  - не знам.. Аз си глрдам портейството. :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13071 -: Август 05, 2021, 15:51:39 »
Това обяснява нещата. Чадър вероятно е бил разперен над някои от разтичалите се да плащат, не за такива беше моят пример, а за обикновени, без протекции, средна ръка компании, които искат да оцелеят на пазара и в трудни времена, без начение каква е абревиатурата на управляващата партия. Не съвсем фризьорски салон, но не много по-големи.

Не бих казал, че е разперен чадър, а по-скоро , че са решили да не ги карат по пълна програма по устав , че да ги натикат в ъгъла, а онези да се бранят до последен дъх. Фактът, че няма ревове и кански писъци за "рекетирани" и "притискани" бизнеси, подсказва , че подходът е е бил  сравнително мек и са им дали възможност да се откупят , като внесат някой лев в хазната.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13072 -: Август 05, 2021, 15:51:50 »
Quote (selected)
Нащо предприятие , чабук чабук, занесе 41 милиона в банката  - суха пара..
досега къде бяха тези парички?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13073 -: Август 05, 2021, 15:52:21 »
В края на седмицата лешоядите плъзнаха по балконите на президентския дворец, разкъсаха с клюнове телените мрежи на прозорците, раздвижиха с крилете си застоялото вътре време и в понеделник призори градът се събуди от вековната си летаргия, облъхнат от хладния и лек дъх на голям мъртвец и разложено величие.
нали съм интелектуалка, е това нещо публикувах с радост, когато Бойко Борисов подаде оставка първия път
тогава въздъхнах с облекчение и даже леко го пожалих, когато видях самотният му широк  гръб на вратата на на народното събрание
наивна  съм била
сега плахо цитирам това:
...с удоволствие ни даваха онова, което имаха, и дори искаха да разменят един от нас за една кадифена салтамарка, за да го показват в Европа, представяте ли си, господин генерал, каква какофония беше; но той беше толкова объркан, че не можа да разбере дали този налудничав въпрос е от компетентността на неговото правителство и затова влезе в спалнята си и отвори прозореца към морето, за да види дали ще открие нова светлина, за да проумее нелепицата, която му бяха разказали, и видя крайцера, който от памтивека си стоеше там, изоставен от морската пехота на кея, а зад крайцера в зловещото море стояха закотвени трите каравели.




Цитираш Маркес на асол(оподобни)?!  :m1273:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13074 -: Август 05, 2021, 15:54:00 »
на теб го цитирах,ве :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13075 -: Август 05, 2021, 15:54:29 »
Не бих казал, че е разперен чадър, а по-скоро , че са решили да не ги карат по пълна програма по устав , че да ги натикат в ъгъла, а онези да се бранят до последен дъх. Фактът, че няма ревове и кански писъци за "рекетирани" и "притискани" бизнеси, подсказва , че подходът е е бил  сравнително мек и са им дали възможност да се откупят , като внесат някой лев в хазната.

Ако имаш фирма с чадър отгоре, си толко тъп да не си пуснеш ревизия, за да ти е сичко точно, докато чадърът действа ?!  :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8096
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13076 -: Август 05, 2021, 15:55:29 »
Натресе ли ти се НАП, обжалваш до откат. Ако изобщо стигнеш до акт, де. Твърде е възможно мой човек да познава твоя човек, дори да са роднини. Другите варианти са
Здрафче тва върви при неква фирмичка, ма при крупна нашенска компания ....
Нъл ко се пробаш шефовете у немско че ти разкажат играта на се хамилия, де злепоставяш компанията майка  :smokin:
 
И ко. остаят за утре внасянето/връщането?
« Последна редакция: Август 05, 2021, 16:04:28 от 66 »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13077 -: Август 05, 2021, 16:02:40 »
"Здрафче тва върви при неква фирмичка, ма при крупна нашенска компания ...."
На "крупна" нашенска компания ревизията е най-малко година... а дотогава я камилата, я министрите...
И още повече да бързат в такива мътни води - когато не се знае кой кой ще е... Забравете...
P.S. Да ми покажете една наша "крупна" (според вашите мерки) компания, която през последните 30 години да е пострадала от НАП?
Тук не слагайте плащането на милион - за сметка на опрощаването на сто...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #13078 -: Август 05, 2021, 16:03:25 »
А бе, Бонго.. поне ти недей бре... Знаете ли как се съставят актове? Как се извършват ревизии? Колко време траят тия ревизии?
Да не отварям дума за обжалване, експертизи и т.н.
P.S. Най-близо е Отврат - предварително заложени излишъци - предназначени за годишните пурбоари...


Напротив, знам какво говоря, защото аз самият съм бил в положение на "голяма касова" наличност... Отврат казва същото, което мисля и аз за "касовата наличност", а и за бюджета, както съм написал по-горе.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #13079 -: Август 05, 2021, 16:05:15 »
досега къде бяха тези парички?
 
  Не знам.. Не знам и защо секретарката и шефа стоят до 20 часа на работа, в петък и понеделник.. Какво чуя от двамата шофьори - толко знам... Иот колеги потери по други предприятия..