Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1886798 пъти)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15420 -: Август 12, 2021, 10:48:29 »
А гробарите "спасители" че не са се изтропали и те на метеното, зер Ени фъшкии бяха малко!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3584
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15421 -: Август 12, 2021, 10:50:06 »
дълбоко подкрепящи демократичните проблеми
То аслъ, при „демокрацията“ кво друго освен проблеми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15422 -: Август 12, 2021, 10:51:44 »
Слушам сега доц. Наталия Киселова.
Имало и разумни хора все още.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15423 -: Август 12, 2021, 10:52:42 »
А гробарите "спасители" че не са се изтропали и те на метеното, зер Ени фъшкии бяха малко!

И кои 60  са гласували "против", след като слафчуците ги е нямало в залата? Кво точно за спасили? :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15424 -: Август 12, 2021, 11:00:10 »
Айдеее, потекоха логореите за държавническото поведение на гробарите!
Изумен съм, правя паралел с изтропването на един кабелджия в нац. Телевизия, че те били най важните, щото знаели кой кабел ако кръцнат иии...нямало ТВ!?!
Бахти тъпите парчета сме допуснали да се мислят за незаобиколим!

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15425 -: Август 12, 2021, 11:01:57 »
И кои 60  са гласували "против", след като слафчуците ги е нямало в залата? Кво точно за спасили? :nuts:
Ми първия път не гласуваха и няма кворум!
Твай държавническо то им поведение!
Вигенин даде почивка и отидоха да се пазарят на председат. Съвет.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15426 -: Август 12, 2021, 11:16:33 »
Мноо куул ще бъдат избори по време на жестока четвърта вълна.Активност под 30%.

 :popcorn:


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15427 -: Август 12, 2021, 11:19:00 »
И сега сме се подредили така,, че ако двете "национално отговорни " сили рекат да не участват-.край, няма парламент.
Има, ама няма!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15428 -: Август 12, 2021, 11:28:32 »
Quote (selected)
Не знам какво се случи. Вече нямам представа след това гласуване премиер ли съм или не съм.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15430 -: Август 12, 2021, 11:33:52 »
Quote (selected)
Не знам какво се случи. Вече нямам представа след това гласуване премиер ли съм или не съм.

И аз това чета в момента, и се хиля. Ма верно с конкурс са ги избирали.  :m1273:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8940
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #15431 -: Август 12, 2021, 11:38:42 »
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/08/12/4242093_sled_chetiri_uduljavaniia_na_sroka_pasportizaciiata_na/?ref=home_NaiNovoto
 :0007: :0005:
Ура! Ура! Ура! Ей, това отпадане на задължителната паспортизация на старите сгради е една от малкото хубави новини от сума ти време насам! Значи можело!!!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15432 -: Август 12, 2021, 11:39:30 »
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/08/12/4242093_sled_chetiri_uduljavaniia_na_sroka_pasportizaciiata_na/?ref=home_NaiNovoto

 :0007: :0005:
Чудесно! Обаче що Мавтинчо и другите си приписват заслугата (многократно били разговаряли с Комитова), като самата арх. Комитова още в първите си дни в министерството се обяви против дивотията с паспортизацията.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15433 -: Август 12, 2021, 11:41:24 »
Те са надскочили нивата си на компетентност в хиляди пъти. Неспособни са да управляват и автомобил.

   По средното течение на Марица  селенете викат:

Тва семселе, лелек ако беше, и от кьоравите жаби, неможи  си фани.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15434 -: Август 12, 2021, 11:51:49 »


  Тамам се връщам от наряд, много нещо съм пропуснал от Български Политичвски Живот..

  Ще ся окъпя, хапна нанабързо, ще седна да чета..

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15435 -: Август 12, 2021, 11:54:12 »
Някой знае ли какво бил казал мон женерал Наско за българския народ тази сутрин, че във форума на "Дневник" има толкова обидени и огорчени гербави и чалгари?

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1708
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15436 -: Август 12, 2021, 11:59:14 »
Някой знае ли какво бил казал мон женерал Наско за българския народ тази сутрин, че във форума на "Дневник" има толкова обидени и огорчени гербави и чалгари?
...знам само официалния му въпрос от трибуната към Желязков "А какво ще стане, ако предложението му (на Герб) не мине?
Това жилна Биков, комуто не дадоха думата и Терб не се реистрира за гласуването.

-----
Вероятно питаш за това :
08:21
Третият мандат не е обречен, смята Атанас Атанасов

Третият мандат за съставяне на правителство не е обречен, въпреки заявената позиция на "Има такъв народ", че няма да подкрепят кабинет на която и да е партия, каза днес преди "Нова телевизия" съпредседателят на "Демократична България" Атанас Атанасов. Според него, за да има шанс той обаче, трябва да се даде на "Изправи се.БГ! Ние идваме!", защото нито ДБ би подкрепила правителство, предложено от БСП, нито обратното.
Политическото напрежение: Парламентът обяви за неуспешно приключен първия мандат

"Този парламент е така конструиран, че избирателите ни казаха - сядате там и се разбирате. В политиката подкрепата се търси, тя не се носи на тепсия", обобщи Атанасов ситуацията в момента. Той обяви, че заради ГЕРБ се налага идеологически антиподи да си подадат ръце за бъдещето на България.
« Последна редакция: Август 12, 2021, 12:10:09 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7747
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15437 -: Август 12, 2021, 12:11:23 »
Някой знае ли какво бил казал мон женерал Наско за българския народ тази сутрин, че във форума на "Дневник" има толкова обидени и огорчени гербави и чалгари?

намери си 11 мин и цъкай тука

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15438 -: Август 12, 2021, 12:15:44 »
Чудесно! Обаче що Мавтинчо и другите си приписват заслугата (многократно били разговаряли с Комитова), като самата арх. Комитова още в първите си дни в министерството се обяви против дивотията с паспортизацията.

Не знам доколко заслугата е техна, знам само , че с Митоди (който е проектант и май познава лично Комитова) и П. Славов (нали са "група за натиск") призоваваха още от началото на мандата Комитова да премахне "инженеринга" и "паспортизацията".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8940
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #15439 -: Август 12, 2021, 12:16:11 »
Тошко Йорданов обижда Татяна Дончева, тя му скача на бой, Ива Митева скъсва проекта за решение

Quote (selected)
До физически сблъсък за малко не се е стигнало в парламента по време на председателския съвет, съобщи ПИК като се позовава на депутати, които са били преки свидетели на скандала.

В главната роля са били Тошко Йорданов и Татяна Дончева, които се скарали заради проекта на решение за оттеглянето на кандидат-премиера на ИТН Пламен Николов. От партията на Слави Трифонов са отказали да подпишат проекта като вносители и започнал правен спор.

Напрежението ескалирало и най-гласовита била именно Татяна Дончева. Вбесен, лидерът на ПГ на ИТН Тошко Йорданов скочил срещу нея с думите: „Сядай си веднага на дебелия задник“! Дончева не се оставила и тръгнала към него с крясъци, че е „смешник“ и с намерение за физическа разправа.

Бързата намеса на БСП и ГЕРБ е спряла сблъсъка.

Председателят на НС Ива Митева обаче изпаднала в истерия от скандала и скъсала проекта за решение. Едва след кратка пауза страстите се охладили, а от ДБ, ИБНИ и БСП спретнали нов проект, който ще внесат с техните подписи.

ГЕРБ отказали да го подпишат заради тоталните правни несъответствия около безпрецедентния случай с пропадналия без време проекта кабинет.

П.П. Има още къде да напредваме! В украинската Рада най-редовно стават мелета около трибуната. А ние дори на закрити заседания не можем да стигнем до бой...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15440 -: Август 12, 2021, 12:17:13 »
намери си 11 мин и цъкай тука

Как да си намеря  11 мин. в клип 10.54 мин? 

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15441 -: Август 12, 2021, 12:23:56 »
   По средното течение на Марица  селенете викат:

Тва семселе, лелек ако беше, и от кьоравите жаби, неможи  си фани.
:0005:
И от изпечените по стърнищата дори.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7747
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15442 -: Август 12, 2021, 12:24:32 »
Как да си намеря  11 мин. в клип 10.54 мин? 
ми така - намираш си 11 свободни минути, слагаш слушалките или наместваш звука, цъкаш на линка, изчакваш зареждането на страницата, слушаш и/или гледаш.

ако си мислиш, че изброените преди слушането неща не отнемат време, тогава добре, намери си 10.54 мин.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15443 -: Август 12, 2021, 12:34:39 »
Тошко Йорданов обижда Татяна Дончева, тя му скача на бой, Ива Митева скъсва проекта за решение

П.П. Има още къде да напредваме! В украинската Рада най-редовно стават мелета около трибуната. А ние дори на закрити заседания не можем да стигнем до бой...
Въпреки че първоизточникът на тази информация са пикливите, не ми е никак трудно да си представя тази ситуация, наблюдавайки замесените персонажи

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8940
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #15444 -: Август 12, 2021, 12:38:57 »
Да, пикливите и блицливите и аз ги избягвам, но специално за това нещо едва ли лъжат.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15445 -: Август 12, 2021, 12:47:48 »
Полина Паунова: Тошко казал, че на Дончева и трябва "минетка"...

https://www.actualno.com/politics/paunova-podkrepa-se-ochakva-v-edna-minetka-ot-sorosoidni-politici-i-takiva-na-koito-im-e-vreme-za-benefis-taka-li-news_1629334.html

 :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15446 -: Август 12, 2021, 12:51:33 »
Мдааа, ТОшко яко го е бил закъсал. Убаво че са се намерили добри ора да го отърват.
С Дончева шега не бива. Като нищо моеше му извади очите :smokin:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15447 -: Август 12, 2021, 12:54:06 »
Тошко : ИБГНИ и ДБ са овъртолени, кат свински черва, да се оправят....

 :popcorn:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15448 -: Август 12, 2021, 13:04:59 »
Ко стаа с "реализирания мандат" ЗИПе
Ямя още сте далч от "формата" на Бочко. Той тия завъртания ги праи за половин час.
На вас ви требат два дни :smokin:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15449 -: Август 12, 2021, 13:08:30 »
Баси сеира, баси чудото. А когато Баце още се клатеше, но не беше паднал, универсалната мантра беше "само да падне, после е лесно - тогава ще мислим". Какво стана, дойде ли лесното, измислихте ли го?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15450 -: Август 12, 2021, 13:09:04 »
Кои сме тия "нас" ?

"Вас" си имате 175 депутата! Не само правителство може да си изберете, но и конституцията да промените...

 :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15451 -: Август 12, 2021, 13:11:50 »
Quote (selected)
универсалната мантра беше "само да падне, после е лесно

Няма такава мантра. Точно обратното се говореше и се говори - трудно ще е и няма да стане отведнъж.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15452 -: Август 12, 2021, 13:12:25 »
Беше ясно, че ще закърпят някак положението. Герб не пропуснаха да се доизложат. Ген. Атанасов добре им го каза. Герб са същите празноглави блъфьори като ИТН. Всички партии вкупом си правят голям гъзобрък, пардон, автогол. От много акъл. Щот' са много печени, чак прегорели. На мен взе да ми се поохлажда ентусиазма за мажоритарни избори. Но би било добре прагът за влизане в парламента да се вдигне на 5 % за партии и 8 % за коалиции, а нужните преференции да се намалят на 5 %. Тогава никой няма да иска мажоритарни избори. И всеки кандидат да се кандидатира само в един район.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15453 -: Август 12, 2021, 13:15:24 »
Quote (selected)
На мен взе да ми се поохлажда ентусиазма за мажоритарни избори.

Нали? Ако се повихрят още поне месец адептите му - съвсем ще ти мине. А не верваше, когато ти обяснявахме как ще се отрази подобна простотия по нашите ширини. Не познаваш сънародниците си.. :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15454 -: Август 12, 2021, 13:16:29 »
Кои сме тия "нас" ?

"Вас" си имате 175 депутата! Не само правителство може да си изберете, но и конституцията да промените...

 :smokin:
Самотна и изоставена ли го играем?
Роня сълза :smokin:
 
Беше ясно, че ще закърпят някак положението. Герб не пропуснаха да се доизложат.
Всъщност гербера беше прав. Решението трябваше да съдържа "Народното събрание не избира". Конституцията го изисква. Там има само две хипотез - избира или не избира.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15455 -: Август 12, 2021, 13:21:13 »
Едно се питам - е ли Зипуля средностатистически слафчуф избирател или е в долната част на таблицата, ели па обитава топ 10 на мислителите?

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15456 -: Август 12, 2021, 13:23:40 »
Славчо нали ги избра с кастинг, демек мажоритарно. Виждаме резултата - безгласни букви. Единственият резултат от мажоритарните избори ще е, че хората с многото пари ще си вкарат депутати и ще командват останалите.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15457 -: Август 12, 2021, 13:23:47 »



Няма такава мантра.

 Има - няма .. Бае Манрико иска да я има... Кой може да му попуречи??

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15458 -: Август 12, 2021, 13:29:36 »
Едно се питам - е ли Зипуля средностатистически слафчуф избирател или е в долната част на таблицата, ели па обитава топ 10 на мислителите?

Зипа е хематуричен агент за здраите сили  :0007:

И бифш визионер фтехните учи  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15459 -: Август 12, 2021, 13:32:20 »
ели па обитава топ 10 на мислителите?
Според мен тва се тез де виждат екрана и могат да четат Айкюто.
А БОс е този дет държе талафона и мое са изока - Хюстън, имаме проблем  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15460 -: Август 12, 2021, 13:35:13 »
Мажоритарните избори имаха смисъл веднага след 1989. Много боклук щеше да бъде изринат, макар много да се набутаха във всяка "партия". Сега вече е късно. Преференциите вършат полезна работа, но предполагат по заинтересовани и грамотни избиратели и отнемат повече време. Добре е да се намали процентът на 5 (%). Април шкартирахме Тафров, но гледам сега се промушил от друго място. Май от Силистра беше. Изборите са важно нещо и не бива да се проспиват. Това е време за жътва за избирателя.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2987
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15461 -: Август 12, 2021, 13:35:49 »
Отличници - с тия си каскади шоото има потенциал да делегитимира даже популизма...Бравос  :t2015:
Джолито/JR (drum be) много беше ентусизиран когато Слави 3глоби това нящо, ма се загуби.
Изпуска сеира.
*********   ✹    *********

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15462 -: Август 12, 2021, 13:37:13 »
Аз лично го играя сеирджия.

Пенциите да се притесняват.Ако  издеянат до другата пролет де....

 :popcorn:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15463 -: Август 12, 2021, 13:41:35 »
Много хора не дочакват пенсия. Всичко е Божа работа. Не е прилично човек да е самонадеян. Младостта не е оправдание.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15464 -: Август 12, 2021, 13:50:20 »
Аз лично го играя сеирджия.

Пенциите да се притесняват


Ти си  втория рентиерин в Сосиетето?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2987
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15465 -: Август 12, 2021, 13:51:49 »
И аз.
Да ѝ е за урок на баничарката дет ни ригва изборните ротативки.

Аз да си я поздравя задочно пак - едни братлета от родния ѝ Ирак мноо искат да рекат евалла на холдинга, евалла Америкка, голема либоф, ский:

https://youtu.be/pnQUKgturj0?t=67

пенсии нито очаквам, нито имам роднини дето очакват, а и от бюджети не се вълнувам

:люписемкииплюенапода:
*********   ✹    *********

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15466 -: Август 12, 2021, 13:56:10 »
пенсии нито очаквам, нито имам роднини дето очакват, а и от бюджети не се вълнувам


  на опера ходиш ли? :m1329:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15467 -: Август 12, 2021, 14:05:51 »
Хахаха, оказва се, че гербавите - за детската болница - регистрирали две дружества , вписали и двете през два месеца в Търговския регистър с един и същ банков документ за капитал от 30 млн. (разбира се - ПИБ) и сега те и двете си съществуват паралелно в правния мир.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2987
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15468 -: Август 12, 2021, 14:21:00 »
Не, не я разбирам тази музика, пък и от реституцията не можах да залебя друго освен компенсаторки.
Просто докато ми дойде време за пенция мисля, че много неща ще са се променили драстично.
*********   ✹    *********

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15469 -: Август 12, 2021, 14:21:38 »
Слави Трифонов: Ако бяхме посочили Христо Иванов за премиер ДБ щеше да го отхвърли защото родителите му са комунисти.

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Slavi-Trifonov-srina-sus-zemyata-Hristo-Ivanov-chrez-interesna-hipoteza-1115383

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15470 -: Август 12, 2021, 14:26:31 »
Какво делят всъщност тия - Ристю и учиндолеца?
Че им ставаме заложници?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15471 -: Август 12, 2021, 14:32:38 »
Какво делят всъщност тия - Ристю и учиндолеца?
Че им ставаме заложници?

Делят т.нар. "протестен сектор" на електората. Обясних ти вече, че ако до 11 юли ИТН се бяха прицелили в електората на БСП и ГЕРБ, след това , понеже са взели, каквото са могли - естествената им следваща цел са ИТН И ИБНИ. Този парламент има смисъл единствено, ако го разглеждаш като етап към следващи предсрочни избори.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15472 -: Август 12, 2021, 14:34:57 »
Слушам сега доц. Наталия Киселова.
Имало и разумни хора все още.
Значи правилно се е ориентирал Барбадосеца с преписването поне!  :0005:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15473 -: Август 12, 2021, 14:36:25 »
Тия и двете стада, трябва не просто да ги няма в парламента,  а изобщо да ги няма!
 :piss!:
Гарибалдиецо, ми за тях е гласувал дор до половината български народ!!!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15474 -: Август 12, 2021, 14:42:08 »
....мировая тоска, да? Не вярвам, боя се тошковците да не са ѝ наредили да метне оставката, чувам за някаква депозирана молба в деловодството на парламента.

Иначе е скучно - герберите предложиха тъпо и напълно ново решение, вместо да добавят към Митевия текст тяхното изречение - хем редакционно, хем скандалът сигурен.

Аз се чудя за следното - явно сме в сезона на политическия скандал - какво ще стане, ако Президентът покани втората политическа сила да получи мандата и Гаубицата и Митев решат да играят курвачката и не откликнат на поканата, просто не се явят?
- Президентът пак ги кани, те по английски откликват с отвращение едва на третата покана?
- праща папката с наложен платеж?
- мандатът се счита за (а) неполучен (б) върнат (в) всичко друго
---------
Моля разбирачите за мнение а останалите за версии!
Професоре, Президентът възлага - пише указ и го обявява. А вече ГЕРБ си правят сметката. Имат седем дни да уведомят президента дали могат да съставят правителство. На първата минута  на осмия ден, ако представено правителство няма, мандатът се смята за нереализиран и президентът има право на избор на коя от останалите партии да го даде. Всичко си е простичко.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15475 -: Август 12, 2021, 14:45:37 »
Гарибалдиецо, ми за тях е гласувал дор до половината български народ!!!
Гласували са половината , дето са рачили да идат да гласуват. Повече от половината бълг. народ е пасувал.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15476 -: Август 12, 2021, 14:58:37 »
Гласували са половината , дето са рачили да идат да гласуват. Повече от половината бълг. народ е пасувал.
"Въздържалите се" са предали правото си на глас на гласувалите. Не гласуваш за ДБ, получаваш Слави и Бочко.  Пък на следващите избори нека пак ходят за гъби!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15477 -: Август 12, 2021, 15:08:59 »
Хош гелдин правоверни мющерии на Ганкиното кафене...
К'ва я нарèдихте?
Бочко (мамин, сладък) кандиса ли за минпред?
П.П. Бях на тръстиката, и упущих баталиите парламентарни...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15478 -: Август 12, 2021, 15:13:24 »
От цялата работа не разбрах, защо не са оставили г-жа Дончева да опердаши Тошку. Човекът има нужда някой да го озапти поне за малко.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8940
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #15479 -: Август 12, 2021, 15:23:15 »
Единственият резултат от мажоритарните избори ще е, че хората с многото пари ще си вкарат депутати и ще командват останалите.

То и сега "ходещите торби с пари" си поръчват депутати, но тогава това ще бъде на 100% и никой друг няма да може да припари там. Между другото, знаете ли защо за разлика от предните 2 конституции (от 1947 и 1971 г.), в сегашната няма такова нещо като отзоваване на депутати? Защото те всъщност не са представители на гласувалите за тях, а на платилите за тях! И щом си вършат работата, за която им е плащано, кой си ти, наивни избирателю, та да ги отзоваваш? От тебе се е искало само да клъвнеш на въдицата и да ги избереш! (В тази статия на руски език това е обяснено много добре.)

Сега разбирате ли защо някои хора гласуват за партии, които знаят, че няма да влязат в НС? Не само защото техните идеи се покриват до голяма степен и не само за да направят 1% за субсидии, а и просто за да намалят % на големите играчи, за които някой плаща (и съответно поръчва музиката).
« Последна редакция: Август 12, 2021, 16:29:30 от lucho »