Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:22:15

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1828888 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22440 -: Октомври 13, 2021, 23:12:39 »
Като е скъпо удоволствие, тия пари да се дадат за една добре обезпечена и сигурна система за онлайн и/или пощенско гласуване, извън което - секций само ф посолствата, за който чак толко го е страх да не му откраднат гласа.
пощенско - не, докато не се промени конституцията. който има топки - да премахне тайната на вота.

аз теоретично нямам проблеми да се засиля със семейството, да направим една неделя в мюнхен. ама ако преоблавадащата част от тази неделя ще е чакане на опашка пред секцията - ще се замисля. иначе не е проблем да се разходиш за час и нещо по магистралата, да гласуваш за 10-15-30 минути и да си се разходиш по столицата на бавария. основният проблем е, че трябва да кесиш на една бира, щото на връщане шофираш.

за което също има лек - дойче бан в неделя е сравнително редовен.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22441 -: Октомври 13, 2021, 23:14:49 »
пощенско - не, докато не се промени конституцията. който има топки - да премахне тайната на вота.

аз теоретично нямам проблеми да се засиля със семейството, да направим една неделя в мюнхен. ама ако преоблавадащата част от тази неделя ще е чакане на опашка пред секцията - ще се замисля. иначе не е проблем да се разходиш за час и нещо по магистралата, да гласуваш за 10-15-30 минути и да си се разходиш по столицата на бавария. основният проблем е, че трябва да кесиш на една бира, щото на връщане шофираш.

за което също има лек - дойче бан в неделя е сравнително редовен.

По €25 на глас ше ви се върже  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22442 -: Октомври 13, 2021, 23:15:49 »
всъщност, ако в мюнхен някой се сети да сложи не една, а три-четири-пет машини, и гласуването ще стане песен. и това важи за щатите, лондон и прочие истанбул.

не е необходимо да се разкриват секции на всяка автобусна спирка - достатъчно е да се организира процеса.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22443 -: Октомври 13, 2021, 23:17:00 »
Нека за целите на дискусията допуснем, че Фбългария дистанционното гласуване въф фсичките му варианти(пощи, интернет, телефон, мейл, вайбър, скайп, дискорд, телеграм, фконтакте, въф фейса, фтуитъра, etc.), вече е факт.

За кого ще гласувате по тоа джиджен начин и кви очаквате да бъдат резултатите од това?

Един по един, ако може.

Няма да гласувам на парламентарните, само на президентските. Парламентарните да си ги определя народът в мамковината - който където живее, там да управлява. Президентът се показва навън, затова искам и аз да се изокам как да изглежда, че току виж Луна и Йоло Денев се явят при Бети Две, та после колегите ще ме одумват!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22444 -: Октомври 13, 2021, 23:20:21 »
Няма да гласувам на парламентарните, само на президентските. Парламентарните да си ги определя народът в мамковината - който където живее, там да управлява. Президентът се показва навън, затова искам и аз да се изокам как да изглежда, че току виж Луна и Йоло Денев се явят при Бети Две, та после колегите ще ме одумват!

На парламентарни - ако съм в София, че да обознача преференции. Ако не съм - мноо трудно и то ако нещо е на кантар към края на деня мога да помогна нанекоя партия да влезе.

На президентските - на първи тур по-скоро не бих гласувал, ако има втори - Радев.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22445 -: Октомври 13, 2021, 23:21:13 »
По €25 на глас ше ви се върже
тва не го разбрах. ако смяташ транспорта - байерн тикет за трима е около 40 ойро и покрива влаковете и градския транспорт, сиреч оправяш се прекрасно.

ако смяташ горивото - пак там някъде отива, или малко отгоре, обаче не зависиш от разписания. обаче пък седиш на радлер.

магазините в мюнхен в неделя не бачкат, така че шопинг няма, това перо отсъства. само по гари и летища може да работи това-онова.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22446 -: Октомври 13, 2021, 23:22:51 »
тва не го разбрах. ако смяташ транспорта - байерн тикет за трима е около 40 ойро и покрива влаковете и градския транспорт, сиреч оправяш се прекрасно.

ако смяташ горивото - пак там някъде отива, или малко отгоре, обаче не зависиш от разписания. обаче пък седиш на радлер.

магазините в мюнхен в неделя не бачкат, така че шопинг няма, това перо отсъства. само по гари и летища може да работи това-онова.

кръчмите работят. бира + некой вурст допълва остатъка до €25 на калпак.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22447 -: Октомври 13, 2021, 23:23:22 »
магазините в мюнхен в неделя не бачкат
Айде сега претенции... турските магазини са всичките отворени.
 :0007:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22448 -: Октомври 13, 2021, 23:23:58 »
Quote (selected)
Няма да гласувам на парламентарните, само на президентските. Парламентарните да си ги определя народът в мамковината - който където живее, там да управлява. Президентът се показва навън, затова искам и аз да се изокам как да изглежда, че току виж Луна и Йоло Денев се явят при Бети Две, та после колегите ще ме одумват!

Да разбирам ли, че дигиталната технология не те бърка, предвит, че рестрикциите, които предлагаш да бъдат наложени върху избирателните права на ена част од българските граждани, могат да бъдат осъществени аналогово?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22449 -: Октомври 13, 2021, 23:24:03 »
Няма да гласувам на парламентарните, само на президентските. Парламентарните да си ги определя народът в мамковината - който където живее, там да управлява. Президентът се показва навън, затова искам и аз да се изокам как да изглежда, че току виж Луна и Йоло Денев се явят при Бети Две, та после колегите ще ме одумват!
аз, от друга страна, се показвам вътре достатъчно често, за да ме интересува кой какви експерименти си прави. отделно, че съществуват разни роднини както по-възрастни, така и по-млади, и като се съберем, и настава гюрултия след третата ракия /младите не носят напоследък, не знам защо, възрастните и те нещо назад дърпат. три ракии и вече политиката се бистри яко/.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22450 -: Октомври 13, 2021, 23:25:54 »
Айде сега претенции... турските магазини са всичките отворени.
не са, или поне тукашните не работят в неделя. както писах - само гари и летища. не вярвам в мюнхен да е по-различно, пък и няма да се засиля да си купувам кашкавал или кори за баница в неделя от мунхена града голема, по-добре някой музей да ме приюти. те имат хората.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22451 -: Октомври 13, 2021, 23:27:34 »
При нас сички магазини си работят в неделя, супермаркетите от 8-21  :0007:

Кат се сетя във Франция къф ужас беше в неделите с 12.30 край на работния ден за карфури, интермаршета, суперюта, етц, етц...

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22452 -: Октомври 13, 2021, 23:30:29 »
само гари и летища
Не забравяй безиностанциите... навремето това беше единственият шанс да си купиш нещо за ядене в неделя или след 18:30 ч. ... май и досега е налице богат асортимент (имаше в Stern една готина карикатура - клиент в бензиностанция, ядосан към продавачката: "Какво, нямате телешки език в сос мадейра - и имате наглостта да наричате това бензиностанция??"
 :0007: :smokin:


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22453 -: Октомври 13, 2021, 23:32:40 »
При нас сички магазини си работят в неделя, супермаркетите от 8-21 

Кат се сетя във Франция къф ужас беше в неделите с 12.30 край на работния ден за карфури, интермаршета, суперюта, етц, етц...
тука не бачкат, не знам защо, в смисъл не съм се интересувал много скъпо ли им идва в неделя или кметството не разрешава. един лидъл на гарата има, дето бачка в неделя, веднъж ми се наложи да ходя дотам за яйца, повече няма да ми се случи в тоз живот. това да чакаш на опашка, за да влезеш в магазина, го имаше само и единствено там преди короната. вътре хем мръсно, хем опоскано, въпреки че постоянно някой нещо зарежда. на касите нови опашки.

а бе приключение, дето като го изживееш, и почваш да внимаваш дали не забравяш да си купиш нещо съботата.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22454 -: Октомври 13, 2021, 23:32:56 »
Гемания много е закъсала, както разбирам. Преди всичко работеше. И Мюнхен казваш баталясал. А какъв град беше. И пинакотеката и техническия музей затворени. Това не се търпи наистина!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22455 -: Октомври 13, 2021, 23:35:06 »
Не забравяй безиностанциите... навремето това беше единственият шанс да си купиш нещо за ядене в неделя или след 18:30 ч. ... май и досега е налице богат асортимент (имаше в Stern една готина карикатура - клиент в бензиностанция, ядосан към продавачката: "Какво, нямате телешки език в сос мадейра - и имате наглостта да наричате това бензиностанция??"
е глупости - секакви китайци, дюнери, пицарии, остерии, ресторанти и секви други биергартени с радост ще задоволят евентуален глад и жажда. и от короната насам сички без изключение ще ти опаковат за в къщи.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22456 -: Октомври 13, 2021, 23:36:13 »
В Англия неделите бачкаха до 4 следобед, та се преживяваше.

В Лисабон и в София е благодат - магазини до 21-22 вечерта, в София дори са останали и някои денонощни, макар и само за цигари, алкохол и чипсове.
Тук има денонощни аптеки, но магазини не съм виждал.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22457 -: Октомври 13, 2021, 23:36:30 »
Гемания много е закъсала, както разбирам. Преди всичко работеше. И Мюнхен казваш баталясал. А какъв град беше. И пинакотеката и техническия музей затворени. Това не се търпи наистина!
кретен.

не бъркай орднунг със закъсвация. както се казва в известния виц: не бъркай ситуацията с боя.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22458 -: Октомври 13, 2021, 23:37:18 »
В Англия неделите бачкаха до 4 следобед, та се преживяваше.

В Лисабон и в София е благодат - магазини до 21-22 вечерта, в София дори са останали и някои денонощни, макар и само за цигари, алкохол и чипсове.
Тук има денонощни аптеки, но магазини не съм виждал.
евтин труд и наведени кметства, склонни да одобряват всякакво работно време.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22459 -: Октомври 13, 2021, 23:38:01 »
Ти си доста объркан човек. Липсва ти нещо. Проблеми с немския ли имаш?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22460 -: Октомври 13, 2021, 23:39:06 »
Последните избори в САЩ миналата година бяха официалното закриване на парламентарната демокрация в САЩ, по Света, и всички околни Вселени.
Мероприятието беше проведено с голяма атрактивност и фойерверки, да не би някой да  го пропусне
Вие какви точно избори обсъждате?
И какво точно пак не сте разбрали?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22461 -: Октомври 13, 2021, 23:40:26 »
евтин труд и наведени кметства, склонни да одобряват всякакво работно време.

Не е точно така.
Магазините тук винаги са имали такова работно време, ползата от което е за сички.
Няа как да си забравил вино за вечеря и да няа откъде да купиш, не е човешко някак.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22462 -: Октомври 13, 2021, 23:40:52 »
Ти си доста объркан човек. Липсва ти нещо.
а на теб менталният дефицит ти иде малко в повече, ама се старая да не го забелязвам, само от време на време отбелязвам върховете в развитието ти.

след което ной слага разни емотикони, ама то това ѝ е работата.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22463 -: Октомври 13, 2021, 23:40:57 »
евтин труд и наведени кметства, склонни да одобряват всякакво работно време.
Диагнозата на един познат швейцарец за тази ситуация беше подобна с добавка - "Selbstausbeutung".
И оттам до евтиния труд е една крачка.
 :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22464 -: Октомври 13, 2021, 23:43:13 »
добре, колко е бутилка вино/кило сирене/кило домати при вас двамата?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22465 -: Октомври 13, 2021, 23:43:58 »
Не е точно така.
Магазините тук винаги са имали такова работно време, ползата от което е за сички.
Няа как да си забравил вино за вечеря и да няа откъде да купиш, не е човешко някак.
ааа, тука магазините за вино по ковида бяха третирани като суперите и аптеките, сиреч така и не затвориха. и никой никога не е искал и няма да иска разни тестове или сертификати, не е като да идеш на кино или фризьор.

а ако си забравил в неделя - gorillas app.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22466 -: Октомври 13, 2021, 23:45:18 »
след което ной слага разни емотикони, ама то това ѝ е работата.
:t0120:
Ама какво да ви прави човек! Стъгдите и паланките станаха толкоз малко, където човек може да обмени блага дума и некоя по-пиперливичка...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22467 -: Октомври 13, 2021, 23:46:57 »
Забелязвам, че доста наши емигранти са твърде напрегнати. Трябва да намерим начин да им помогнем.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22468 -: Октомври 13, 2021, 23:48:02 »
домати - от евро и полвина за четвъртото агрегатно състояние на водата, сиреч бенелюксови с вкус на картон, до 10-12 ойро килото зимата за оранжерийни мини-рома от региона. които, естествено, нямат нищо общо общо с градинските български.

сирене - българско или бяло гръцко по 5-6 евро килото. кашкавалите са ясни, те са унифицирани.

вино - македонско тип измита бъчва /10%/ има за под 2 евро бутилката. бордо на ротшилд е около 5, трилитров бокс испанска сира е около 5 ойро.

тази година нещо изтървах божолето.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22469 -: Октомври 13, 2021, 23:52:40 »
Ама какво да ви прави човек! Стъгдите и паланките станаха толкоз малко, където човек може да обмени блага дума и некоя по-пиперливичка...
дължа извинение, ама аз пиша шест букви, а ти ги сменяш с един емотикон, така че не е кой-знае колко обременяващо. ама то кво да му кажеш на дадедабето за желанията му да реже наред. кретенско си е.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22470 -: Октомври 13, 2021, 23:53:37 »
Домати €1-3 според магазина и промоциите, дори и през зимата

Сирене - €5-8, кашкавалите ясно

Вино - €2-4 чудни местни производства, в картон е €5-6 за 5 литра.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22471 -: Октомври 13, 2021, 23:53:58 »
Ми то си е жива мизерия, с извинение.
................
Сержант, горното беше към онзи. Твоите цени са български, като за добро качество общо взето.
« Последна редакция: Октомври 13, 2021, 23:59:12 от dabedabe »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22472 -: Октомври 14, 2021, 00:04:14 »
чувстай се свободен да ме съжаляваш, ако желаеш мога да ти дам банкова сметка да преведеш някой лев на мизерстващите :bigok:

да ти пиша ли още веднъж, че се държиш като кретен, или да пропусна?

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22473 -: Октомври 14, 2021, 00:08:23 »
 :smokin:
« Последна редакция: Октомври 14, 2021, 00:15:38 от Юмжагийн Целденбал »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22474 -: Октомври 14, 2021, 00:08:55 »
Надут си като камунизко дети, онзи. Глей дан'се пукнеш. И ти пиеш вината с мезе.
« Последна редакция: Октомври 14, 2021, 00:16:54 от dabedabe »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22475 -: Октомври 14, 2021, 00:17:42 »
тююю мааа му стара, отиде нейде съжалението, отиде та се не виде, даже не стана нужда номера на сметки да се копи-пействат. да се чудиш що ли :bigok:

а бе като ти разправям, че се държиш кат кретен, вервай ми :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22476 -: Октомври 14, 2021, 00:19:49 »

За Monbazillac умирах във Фр, но тогава харесвах по-сладки вина. Не падаха под €7-8 бутилката.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22477 -: Октомври 14, 2021, 00:20:17 »
:smokin:

и така е, и не съвсем. да, можеш да намериш домати за 3-4 ойро, ама не стават за салата, или поне категорично не стават за домашната ракия, дето съм си я носил на 2к километра. то е типично за една манджа зеленчуците да са по-скъпи от месото, което щеше да скандализира отсекъде бабите ми...

обаче пропускаш руските магазини, тука ги има много.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22478 -: Октомври 14, 2021, 00:21:48 »
Не ти вярвам. Ти си намазано разгевезено бебе. Ще ти сложа катинара. С теб не може да се разговаря. Сигурно и от вина не разбираш.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22479 -: Октомври 14, 2021, 00:23:13 »
в тукашното интермарше има руски (източен) щанд - украинска халва, кефир, олио Апоматоу, некви сладоледи, молдовски вина и ликьори...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22480 -: Октомври 14, 2021, 00:26:43 »
Не ти вярвам.
що бе, помогни на мизерстващите, да ти пусна ли сметка да преведеш нещо да изкарам седмицата :bigok:

лигльо.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22481 -: Октомври 14, 2021, 00:28:27 »
в тукашното интермарше има руски (източен) щанд - украинска халва, кефир, олио Апоматоу, некви сладоледи, молдовски вина и ликьори...
то щандове има по немските супери - и руски, и турски, и балкански. аз ти шпрехам за руски магазин, дето носят руски водки, вуски/украински/белоруски колбаси, огурци, сало, конфетки на кило и прочие неща като за хората.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22482 -: Октомври 14, 2021, 02:58:31 »
Quote (selected)
В Лисабон и в София е благодат - магазини до 21-22 вечерта, в София дори са останали и някои денонощни, макар и само за цигари, алкохол и чипсове.

Храна и алкохол се продават денонощно в София. Уго и "арабите" бачкат 24/7. Освен
тва имаш и доставки до врата. Освен тва имаш секъв алкохол, който ти доставят до 40 мин. до всяка точка на София:

https://tabacchi.bg/

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22483 -: Октомври 14, 2021, 03:05:30 »
Забравих Фантастико и Т-маркет. Те също имат денонощни магазини.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22484 -: Октомври 14, 2021, 07:13:28 »
Домати €1-3 според магазина и промоциите, дори и през зимата

Сирене - €5-8, кашкавалите ясно

Вино - €2-4 чудни местни производства, в картон е €5-6 за 5 литра.

Цени и от мен.
Истински ароматни и вкусни узбекски домати - 3-4 евро.
Сирене произведено в Русия от българска фирма с много добро качество, но само краве - 4 евро.
Кашкавалите започват от 5-6 евро и до безкрайност.
Нормалното вино започва от 5 евро за бутилка. Картоните изобщо не ги поглеждам. Даже испанските и португалските не стават за пиене.
Водката тръгва от 3 евро за 0.5 л. Дори за 3 евро може да се купи прекрасна водка. Всичко е въпрос на това какво са измислили маркетолозите на производителя.
Що се отнася до работното време на магазините.
Винаги съм се чудил на логиката да не работят в събота и неделя.
Кога да пазаруват хората които работят през седмицата.
Тук и веригите имат магазини които работят денонощно седем дни през седмицата.
Аз все пак предпочитам да пазарувам на пазара и в малките магазини.
Там нещата са някак си по-истински.
« Последна редакция: Октомври 14, 2021, 08:22:39 от AnonimusBG »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22485 -: Октомври 14, 2021, 12:11:12 »
''че току виж Луна и Йоло Денев се явят при Бети Две, та после колегите ще ме одумват!''
Няма да те одумват душко, не бой се. Колегите ти ще са загубили дълго време дар слово. :0005:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22486 -: Октомври 14, 2021, 13:23:21 »
Да речем, че стане. Какви точно правомощия, различни от останалите мандати, ще имат тези петимата? ....
Това са просто пет синекурни длъжности вповече.
Никакви. Това ще са 5 от 240.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22487 -: Октомври 14, 2021, 13:33:44 »
По-миналата седмица Йоло Денеф сопственолично събираше потписи въф подлеза на метростанция Сердика. Ас щех да се потпиша, ама вече го бех отминал и ме домързя да се върна. Надявам се да ги е събрал.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22488 -: Октомври 14, 2021, 13:35:30 »
E, аз пък имам дилема: до мен има 2 избирателни секции, всяка на около 10 мин. Едната е в Българското училище, другата - в църквата. Чудя се коя от 2те да избера? Май ще се обадя на младежите да ме вземат с тях.....ще икономисам гориво  :crying_with_laughter-3302:
Но, както вече са писали колеги - ще гласувам само за президент. Не мисля, че имам право да гласувам за народно събрание.

Няколко цени и от мен:
Наше сирене овче (друго не ям), произведено тук от нашенска фирма (добро е): $12 за 2 паунда (близо 1 кг). Има внос от БГ в метални кутии - $16/кг. В БГ магазина се намира и по-евтино с около $1-2, защото те отварят големи тенекии и го продават на бучки....мен ме мързи да се занимавам със сламури и пр. Жената си купува козе, цената е практически същата.
Кашкавал Балкански е $9 за 0.5 кг.
Пушен врат $9 за 0.5 кг, филе Елена $16 за 0.5 кг, суджук - $7-8 за подкова ама малка. Аз напоследък не го купувам, защото го развалиха - много сол слагат и не го изсушават добре. Зетят взе да прави домашен - много добре го докарва.
Домати между $2-3 за 0.5 кг. Купувам само през зимата, защото през лятото си бера моите. Интересно, но тук няма от "пластмасовите". Лошото е, че купешките са много нетрайни - ако до 2 дни не ги изядеш са за изхвърляне. В БГ магазинна от известно време карат едни домати "позово сърце". Казаха ми, че доставчикът е нашенец, който си направил ферма наякъде в района. Пробвах ги ....все едно че съм ги брал на баба от градината.
БГ ракии - $15-20 за 750 мл. Водки има за по $9-10 (750 мл) ама не стават. Сведка, Столичная, Абсолют за около $19-20 за 750 мл. Уиски (Джони, Тийчърс, пр. червен етикет) е около $20-22. Черният етикет е с около $15 отгоре.
Вино читаво се намира за около $5-6 (Чили и Австралия). Ако искащ нещо по "изискано" - отиваш на $10-12.

Това са цени към днешна дата. Писах в друга тема, че цените тук се вдигнаха с 20-25% за около 8 мес.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22489 -: Октомври 14, 2021, 14:01:47 »
днес слушах министър Кацаров в сутрешния блок на нова
изключителна мрънкаща арогантност
на  въпросите какво ще направят за справянето с тази вълна на ковид, ваксините ,смъртността, отговаряше едно и също - това сме си избрали, т.е. народът си е избрал, да придобие масов имунитет чрез заразяване и отговорността е негова
и заключи - сложете си ръка на сърцето и признайте, че тази вълна е по-добре управлявана!
https://nova.bg/news/view/2021/10/14/342868/

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22490 -: Октомври 14, 2021, 14:08:10 »
В БГ магазинна от известно време карат едни домати "позово сърце". Казаха ми, че доставчикът е нашенец, който си направил ферма наякъде в района. Пробвах ги ....все едно че съм ги брал на баба от градината.

Подозирам, че иде реч за "биволско сърце", но знам ли.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22491 -: Октомври 14, 2021, 14:11:52 »
И какво да направи здравния министър при положеине, че въведените мерки не се спазват.
Тъй че е докато няма арестувани келнери и запечатани заведения.
По администрациите също са за бой. Би трябвало да са осигурили 50% или по-малко присъствие ама не е така.
 
Всъщност вълната няма да почне да затихва, докато училищата не минат на неприсъствено обучение.
Това е основен фактор, както и заведенията, особено нощните.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22492 -: Октомври 14, 2021, 14:23:12 »
Подозирам, че иде реч за "биволско сърце", но знам ли.
Доматът е сорт "розово сърце". Превъзходен но нетраен. То и затова е с отличен вкус и тъъъничка кожа...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22493 -: Октомври 14, 2021, 14:24:20 »
Сега погледнах. На мен ми изглежда точно като биволското сърце:

https://www.agrogradina.bg/mb-mega-blog2/semena-sortovi/semena-domati-sortovi/domat-rozovo-srtse

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22494 -: Октомври 14, 2021, 14:25:39 »
Всъщност... може би е малко по така... продълговат.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22495 -: Октомври 14, 2021, 14:26:11 »
сложете си ръка на сърцето и признайте, че тази вълна е по-добре управлявана

Управление на вълни!!!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22496 -: Октомври 14, 2021, 16:30:32 »
днес слушах министър Кацаров в сутрешния блок на нова
изключителна мрънкаща арогантност
на  въпросите какво ще направят за справянето с тази вълна на ковид, ваксините ,смъртността, отговаряше едно и също - това сме си избрали, т.е. народът си е избрал, да придобие масов имунитет чрез заразяване и отговорността е негова
и заключи - сложете си ръка на сърцето и признайте, че тази вълна е по-добре управлявана!
https://nova.bg/news/view/2021/10/14/342868/
Що, ти какво предлагаш? Да тръгнат хайки по улиците, и който няма заветния докимент - да го чипират намясто?
Айде няма нужда.

И какво да направи здравния министър при положеине, че въведените мерки не се спазват.
Тъй че е докато няма арестувани келнери и запечатани заведения.
По администрациите също са за бой. Би трябвало да са осигурили 50% или по-малко присъствие ама не е така.
 
Всъщност вълната няма да почне да затихва, докато училищата не минат на неприсъствено обучение.
Това е основен фактор, както и заведенията, особено нощните.
Това да, само за заведенията... вируса няма работно време.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22497 -: Октомври 14, 2021, 21:17:26 »
Quote (selected)
Германският автомобилен производител Volkswagen планира да съкрати около 30 хиляди работни места като част от програма за реорганизиране на производството и преминаване към масово производство на електрически превозни средства.
https://www.manager.bg/avtomobili/volkswagen-vznameryava-da-skrati-okolo-30-hilyadi-rabotni-mesta
Това директно, а иначе:
Quote (selected)
прехвърлянето на производството към производството на електрически превозни средства може да постави под въпрос съдбата на всяка четвърта позиция на основната марка Volkswagen. Понастоящем във Volkswagen работят над 600 000 души в повече от 100 фабрики по целия свят.

Има няма 150 000 човека със семействата им към половин милион само в тази мегакомпания ще минат на държавни помощи.
На ти зелена сделка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22498 -: Октомври 14, 2021, 22:21:47 »
днес слушах министър Кацаров в сутрешния блок на нова
изключителна мрънкаща арогантност
на  въпросите какво ще направят за справянето с тази вълна на ковид, ваксините ,смъртността, отговаряше едно и също - това сме си избрали, т.е. народът си е избрал, да придобие масов имунитет чрез заразяване и отговорността е негова
и заключи - сложете си ръка на сърцето и признайте, че тази вълна е по-добре управлявана!
https://nova.bg/news/view/2021/10/14/342868/
А какво би трябвало да се направи ?
Може би австралийския вариант - хора не могат с месеци да се приберат у дома. Две сестри, живеещи в различни квартали на един град, не могат да се видят... И т.н.
Я вземи малко да прочетеш темата за коронавируса
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22499 -: Октомври 14, 2021, 22:30:07 »
Quote (selected)
А какво би трябвало да се направи ?
ти сериозно ли?
могат поне да изпълняват собствената си програма за справяне с Ковид
но, това което наистина искам  да се направи е този министър да бъде сменен

забравих за темата за корона вируса, чела съм я, дори съм писала там
но там няма никакъв отговор защо е толкова ОК за министъра стотина човека дневно да губят живота си
вчера погледнах статистиката за Великобритания, починали 183 човека, почти толкова, колкото у нас във вторник