Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 18:35:04

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1861445 пъти)

0 Потребители и 116 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23220 -: Декември 13, 2021, 17:55:45 »
Правилните креатури са лидълските креатури. Едва тогава ще се успокоя.

ПП Ти кво рипаш, нали влезна у властта?

Никъде не съм влязла. Не, че нямам опции, но съм скептична и то много. Ако ще ми пречиш да си върша работата, както трябва, за какво съм ти? За в интерес на държавата ни става дума. А и нямам навика да изпълнявам заповедите на барлемонските и други надзиратели-идиоти

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23221 -: Декември 13, 2021, 17:59:34 »
Неслучайно не повтаряш гласуване  :nuts:
Помисли.
По-важното е,  че повтарям, потретвам, почетвъртвам и т.н.  негласуване!
ГЕРБ, ДПС, ВМРО, НДСВ, ИТН, ДБ и т.н.

П.С. Мен ме остави. Ти ми кажи как позна, че Даниел Митов , Александър Йорданов и Недоразумина Захариева са на проруски позиции.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23222 -: Декември 13, 2021, 18:04:02 »
Никъде не съм влязла. Не, че нямам опции, но съм скептична и то много. Ако ще ми пречиш да си върша работата, както трябва, за какво съм ти? За в интерес на държавата ни става дума. А и нямам навика да изпълнявам заповедите на барлемонските и други надзиратели-идиоти
Выходит ... Ще наблюдаваме парада двама с теб, а? Аз от моя тротоар, ти от твоя тротоар

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23223 -: Декември 13, 2021, 18:07:52 »
Аз от моя тротоар

Ама ти вече връчи ли си молбата за напускане? Браво, така те искам! Не би трябвало да работиш за Корнела. А и е по-добре сам да напуснеш, отколкото да те изчагрътат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23224 -: Декември 13, 2021, 18:11:05 »
Първата стъпка би трявало да е спирането на държавното финансиране на частните медии...задължително.

Срам Асол, голям срам!
Нали разправяш че нещо си пипала европроекти?
Ми там си пише ... парЕ, от тях за медийно отразяване ..%
Ако всички тия проценти отидат в държавни медии трябва да имаме още няколко държавни радиа и Тв канали. :t0328:
Що трябва да се дават пари за реклама на ЕС друг въпрос, ма те калпавите стоки иначе няма как да ги пробуташ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23225 -: Декември 13, 2021, 18:12:31 »
Выходит ... Ще наблюдаваме парада двама с теб, а? Аз от моя тротоар, ти от твоя тротоар

Тва не е особено радващо. Не  знам за теб, ама аз съм имала не един и два преки сблъсъци с брюкселските кречетала. Даже ми се наложи и да лавирам за да стане моята, щото те не обладават кой знае какъв интелект, независимо от това, кво приказват по телевизора. Нямам сили вече да съм сама. Ако спечеля - ОК. Ако онези говеда се наложат, не съм била консенсусна

Буратино, през последните няколко години, средствата за информация и публичност драстично се свиха и то по инициатива на самите бюрократи, щото  насекъде се харчат пари за глупости, не само у нас. Уверявам те, че вече никой от тях няма да ти направи проблем, ако не слееш 10% от бюджета на проекта за "медийно отразяване". По последните мерки заради ковида, даже не ти даваха пари за такива работи. Туряш една ламинирана табелка формат А4 на входа, за 5 лева от парите, дето ти дават и тва е. Ако имаш сайт, туряш и там образеца и всичко е шест
« Последна редакция: Декември 13, 2021, 18:18:57 от Aсол »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23226 -: Декември 13, 2021, 18:13:03 »
Ти ми кажи как позна, че Даниел Митов , Александър Йорданов и Недоразумина Захариева са на проруски позиции.
Първо, слагаш ми думи в устата, тва е маааалце некоректно.
Второ, ти как позна, че не са? По това, че много плещят срещу гадния Кремль ли? Хе, хе ...

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23227 -: Декември 13, 2021, 18:16:10 »
Ми там си пише ... парЕ, от тях за медийно отразяване ..%
Тва си е отвсекъде мисълдюжур ...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23228 -: Декември 13, 2021, 18:22:21 »
Първо, слагаш ми думи в устата, тва е маааалце некоректно.
Второ, ти как позна, че не са? По това, че много плещят срещу гадния Кремль ли? Хе, хе ...
1.  "Плещенето" на политиците е част от делата им. Доколкото думи, изказани от официални държавни лица пораждат съответни последици.
2. Да водя спорове с когото и да е за антируските обсесии на тия тримцата ми се види "малце" излишно...
Още повече, че ти явно не си имал тях предвид, а някои други митични  пророуски настроени ГЕРБери и ДПСари...

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23229 -: Декември 13, 2021, 18:24:35 »
думи, изказани от официални държавни лица пораждат съответни последици.
Думи на български льольовци по международни теми пораждат последици? Ахахахахха ...
Апропо, можеш ли да ми кажеш ква е позицията на Захариева по казуса Македония и ква е позицията на Русия по същия? И с кво се разминават ...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23230 -: Декември 13, 2021, 18:28:52 »

Апропо, можеш ли да ми кажеш ква е позицията на Захариева по казуса Македония и ква е позицията на Русия по същия? И с кво се разминават ...
Мога.
Русия има позиция по "казуса Македония".
Захариева няма позиция по който и да е казус - вътрешно или външно-политически.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23231 -: Декември 13, 2021, 18:33:27 »
Тва си е отвсекъде мисълдюжур ...
За счупени грънци ЕС парЕ не дава.
Завиждай... благородно*...

* http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE

П.П. да не стане някоя грешка, че при Вас един път счупена стомна, втори път.... N-ти път.
Бе не остана глина Бе!
Па за "глобалното" СПА от пещите за печене, отделно! :lol:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23232 -: Декември 13, 2021, 18:37:58 »
"Има основание действително компетентните органи да предприемат съответни процесуални действия, от които е възможно, да се стигне до промяна в състава на някои от парламентарните групи, но това е въпрос на бъдеще", заяви отново и днес Бойко Рашков.
---------------
Една източна поговорка казва: "Опашката на бясно куче се сече до ушите". :m1302:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23233 -: Декември 13, 2021, 18:44:39 »
На мен ми направи изключително добро впечатление приоритета на новия транспортен министър -   железницата. За първи път от последните 20 години лично аз чувам нещо съществено и най-важно в този сектор. А дано!

Първи мноо сериозен проблем - локомотивите!
« Последна редакция: Декември 13, 2021, 18:51:20 от Aсол »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23234 -: Декември 13, 2021, 18:47:11 »
За счупени грънци ЕС парЕ не дава.

Сигурен ли си?  :nuts:

Дава, доволно при това, че и от твоя джоб взема за целта.  :smokin:

Ей на, оня ден чичко ЕС ми купи лидарчИ за дрончИтата, барабар с ново рентгенчИ и три Cintiq 24 Pro за малките хашлаци, да дращят по-бързо и прегледно.
Чакам и пълната гама джунота на Тримбъл. На финалната права сме в преговорите за подмяна на поостарелия вече магнетометър.
Тва само по програмите за ЦВП-тата.
Башка чисто изследователските грантове.  :smokin:

ПП Па и държавата нали суперпатрьотична и традиционно-консервативна го играе, кльопа всичко на тема КИН. Дори вече нема нужда да обясняваш, че ще правиш видеофилмче, андроид апче и интерактивна игра за масовия потребител. Чиста нАука се финансира, че и три оупън-аксес издания кандисаха да поддържат.

Парите ти са вложени добре, немай грижа.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23235 -: Декември 13, 2021, 18:49:45 »
Мога.
Русия има позиция по "казуса Македония".
Захариева няма позиция по който и да е казус - вътрешно или външно-политически.

Добре. Аз бех дотук.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23236 -: Декември 13, 2021, 19:01:34 »
На мен ми направи изключително добро впечатление приоритета на новия транспортен министър -   железницата. За първи път от последните 20 години лично аз чувам нещо съществено и най-важно в този сектор. А дано!

Първи мноо сериозен проблем - локомотивите!
Старият бизнес (преди 25  - 26 години) на новия министър беше ж.п. спедицията. И смея да кажа, добре го владееше още тогава.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23237 -: Декември 13, 2021, 19:06:35 »
Лидарчето бива,  така няма да бъркаш палатката с могила.
Ма и вас ва глезят кат европски фермери - карираните ризи ви ги даряват с навити ръкави, да не стане някоя грешка. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23238 -: Декември 13, 2021, 19:12:35 »
Добре. Аз бех дотук.
Аз  се чудех защо въобще дойде до тук.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23239 -: Декември 13, 2021, 19:35:35 »
Време е да се замислим "А сега накъде..."
Имаме парлама, имаме и съглашение за правителство.
Сеа к'во?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23240 -: Декември 13, 2021, 19:46:43 »
Предводителю, а какво е твоето становище за Македония? Имам пред вид Северната република.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23241 -: Декември 13, 2021, 20:29:38 »
Макар новата власт да не ме ентусиазира, безкрайно се радвам, че партията на гробарите загуби "с малко, но завинаги", това беше властта на бездарието и малоумието, на хора, които в нормални условия никога нищо не биха постигнали. Още повече ще се зарадвам новите да се разправят жестоко с мафията на бай суджук, но знам че няма, гарван гарвану, око не вади!

Айде наздраве, да сме живи и здрави ние, света никой не може да оправи!

« Последна редакция: Декември 13, 2021, 20:56:04 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23242 -: Декември 14, 2021, 00:31:29 »
Предводителю, а какво е твоето становище за Македония? Имам пред вид Северната република

Махаме си лапките оттам и не пречим да влезе в ЕС. Пак ще се върнем в изходно положение - без граници в рамките на огромна единна държава. Тогава нищо нема да ги спре да си фърлят капите у небето и да станата прави бугари  :nuts:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23243 -: Декември 14, 2021, 00:49:26 »
Доволен съм от този отговор, но го оценявам като политически. А в чисто емоционален план, не ти ли се къса сърцето, бе Предводителю, да ти вилнеят македонци над бащината читанка? Да ти разправят, че литературната норма на българския език, на който те говорят, бил македонски, равнопоставен на българския? Не ти ли капе кръв от сърцето да ти показват Самуиловата крепост и в най-добронамерения случай да ти разправят, че Самуил наш общ цар? Не ти ли иде да размахаш кирката околовръст, когато поредния изровен артефакт край Охрид го представят като иманентен на автохтонната македонска история, предшестваща с хиляда години българската? Ако не страдаш по описания начин, Предводителю, ти просто не си патриот, а космополит! Ето така.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23244 -: Декември 14, 2021, 07:14:19 »
Толкова много задявки около вируса и никакво внимание на новото правителство с почти същият смъртоносен капацитет.
"Чавакаспринцовка ви е изпила акъла"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23245 -: Декември 14, 2021, 07:25:01 »
Махаме си лапките оттам и не пречим да влезе в ЕС. Пак ще се върнем в изходно положение - без граници в рамките на огромна единна държава. Тогава нищо нема да ги спре да си фърлят капите у небето и да станата прави бугари.
Винаги съм знаел, че ти и Русия имате собствено мнение за Македония. 

...за разлика от Е. Захариева

П.С. Не знам какво е руското, но моето почти съвпъда с твоето.
« Последна редакция: Декември 14, 2021, 08:58:10 от Bacho Кольо »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23246 -: Декември 14, 2021, 08:40:27 »
Разбирачите по македонския въпрос не са отговорили на въпроса, защо брюкселският планктон натиска нас, а не македонците?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23247 -: Декември 14, 2021, 08:47:09 »
Понеже не разбирам, какво точно искаме от македонците, предлагам ясно решение: Специална комисия, в избран състав от ВМРО, Атака и Възраждане да посочи 50 северно-македонски велможи-хулители, които да минат и да целунат ръка на Расате. След това махаме с бяла кърпичка да ги приемат в ЕС.  :surr:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23248 -: Декември 14, 2021, 09:00:48 »
Разбирачите по македонския въпрос не са отговорили на въпроса, защо брюкселският планктон натиска нас, а не македонците?

Напротив, отдавна е речено и писано тук. Ти глупав ли си, че питаш? Отговорът е прост: Всички фактори, включително ние, които са заинтересовани страни, имат интерес в това Северна Македония да е член на ЕС. Ние, обаче, поставяме и условия. Които останалите считат ако не за несъществени, то за подлежащи на споразумяване, стига да има воля за това. Обаче македонците, нали са наша кръв, са малце нелнички. Добре знаят, че ние сме под (нарастващ) натиск. Защо да правят отстъпки? Трябва просто търпеливо да изчакат, докато натискът ни прекърши хатъра. Това и правят. Нормално е, впрочем. Ние им дадохме, с "братска обич", в аванс всичко, което биха могли да поискат в замяна на отстъпки. Просто ние вече няма какво да им предложим освен ... упорството си на девер, де затиска вратата на кака си пред зетя. А въпрос на чест е за македонеца да е по-дебелоглав от българския татарин.  :t0135:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23249 -: Декември 14, 2021, 09:17:07 »
Всички фактори, включително ние, които са заинтересовани страни, имат интерес в това Северна Македония да е член на ЕС.


Би ли изброил българските интереси? Няма такива! Единственият интерес е на САЩ.

Не може така да се спори, вместо с факти, с кухи пропагандни клишета!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23250 -: Декември 14, 2021, 09:22:11 »
Сандов: Нямаме време за нов реактор в "Козлодуй", ще предложа по-бързо включване на възобновяеми източници

Този още не си е свалил палтото в министерския си кабинет, и започна със зелените налудности! Беснозелен, евролиберален талибан!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23251 -: Декември 14, 2021, 09:24:42 »

Би ли изброил българските интереси? Няма такива! Единственият интерес е на САЩ.

Не може така да се спори, вместо с факти, с кухи пропагандни клишета!
РС Македония има интерес да влезне в ЕС (или поне са убедени, че е така). На ниво чисто битово и икономическо*, българите и България също имат интерес от това.
Какво ще спечели останалият ЕС от влизането на Македония ми е тъмна Индия. САЩ имаше някакъв интерес от влизането и в НАТО.

*Например да бетонираме незастроените части на Охридското езеро.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23252 -: Декември 14, 2021, 09:29:22 »
Не може така да се спори, вместо с факти, с кухи пропагандни клишета!

Е, то трудно се спори и с кухи глави, ама ...  ;)

Я вдигни поглед от пъпа си, па се огледай какво става наоколо. Например, това:

https://asia.nikkei.com/Spotlight/Belt-and-Road/Sold-to-China-Greece-s-Piraeus-port-town-cools-on-Belt-and-Road

... а после и това ...

https://www.euractiv.com/section/enlargement/opinion/serbias-emergence-as-chinas-new-strategic-hub/

Свърза ли точките? И откъде минава "връзката"? "Поясът" да река, по-правилно ще да е.

Още ли си сигурен, че само Америка има интерес от влизане на Македония в ЕС? Пак помисли ...  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23253 -: Декември 14, 2021, 09:35:04 »
Измишльотини! Вие така говорехте и за "ползите" от влизането ни в ЕС, какво получихме - изчезване на нацията, деградация, никаква промишленост, тия пари, които дава ЕС са само за пълнене на джобовете и офшорните сметки на компрадорския ни "елит", на нас не ни се разрешава да произвеждаме стоки с висока добавена стойност...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23254 -: Декември 14, 2021, 09:42:44 »
Е, то трудно се спори и с кухи глави, ама ...  ;)

Свърза ли точките? И откъде минава "връзката"? "Поясът" да река, по-правилно ще да е.

Още ли си сигурен, че само Америка има интерес от влизане на Македония в ЕС? Пак помисли ...  ;)
На кого не му ясно, че най-прекият път между Атина и Берлин минава през Скопие и Белград?
Ние (Европа имам предвид) имаме ли интерес от тоя път или нямаме?
Какъв е интересът на САЩ се видя със на стотиците кораби втечнен газ, чакащи да бъдат разтоварени на европейските регазификатори...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23255 -: Декември 14, 2021, 09:59:42 »
Измишльотини! Вие така говорехте и за "ползите" от влизането ни в ЕС, какво получихме - изчезване на нацията, деградация, никаква промишленост, тия пари, които дава ЕС са само за пълнене на джобовете и офшорните сметки на компрадорския ни "елит", на нас не ни се разрешава да произвеждаме стоки с висока добавена стойност...

Що се оплакваш? Просто към "сушата, кишата и Гришата" добавихте и Европейски съюз за оправдание на сакатлъка си. Я колко ви е готино - не произвеждате стоки с висока добавена стойност, щото не ви се разрешава. Не щото сте негодни, неуки и лениви. Компрадорският ви елит ви краде, щото му пълнят джобове и офшорните сметки. Не щото службите се напълниха с мързеливци и угодници. И промишлеността така я унищожиха, нощем, по тъмно. Не по видело и пред очите на скудоумното и скотоумно мълчаливо мнозинство. Нали така?

Що говоря за "вас", не за "нас" ли? Ами щото не споделям тази гледна точка. Сигурно съм в паралелна вселена някаква.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23256 -: Декември 14, 2021, 10:00:12 »
Новина от днес:

 Евтиното китайско карго вдигна вноската ни в ЕС със 115 млн. лв.
Тази година приносът ни към общия европейск бюджет се завишава на два пъти - с над 200 млн. лв.


Толкоз за измишльотините и въображаемите "ползи" на Фирмин!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23257 -: Декември 14, 2021, 10:02:14 »
Ние (Европа имам предвид) имаме ли интерес от тоя път или нямаме?

Като (и ако) пуснем железницата до Скопие, пак ме питай  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23258 -: Декември 14, 2021, 10:06:48 »
Би ли изброил българските интереси? Няма такива! Единственият интерес е на САЩ.

Не може така да се спори, вместо с факти, с кухи пропагандни клишета!

Българските интереси са с всички комшии да сме в един политически и военен блок - независимо кой - американския, руския, китайския или този на неолитните племена в Амазония. Така щото да не се повтарят сакатлъците от миналия век.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23259 -: Декември 14, 2021, 10:10:12 »
Толкоз за измишльотините и въображаемите "ползи" на Фирмин!

Ааа, драги, не така! Този зарар иде не от ЕС, а от местните хитреци, дето занижават декларираните стойности на китайското карго, за да пълнят джобетата. А китайското карго трепе и нашите производители. Не ли?

https://www.segabg.com/hot/category-economy/evtinoto-kitaysko-kargo-vdigna-vnoskata-ni-es-115-mln-lv


 :t26157:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23260 -: Декември 14, 2021, 10:13:03 »
Така щото да не се повтарят сакатлъците от миналия век.

Абе, то тъй, амааа ... Как де река, че си прав на всите 100%, като се подсетя за Гърция и Турция, а покрай това - и за стратегическия договор (пак) на Гърция с Франция, за взаимна подкрепа (вкл. военна, дори срещу съюзници по НАТО, ако се наложи).

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23261 -: Декември 14, 2021, 10:40:48 »
Като (и ако) пуснем железницата до Скопие, пак ме питай  ;)
Що да те питам? Решението да я пуснем е взето, ако се не лъжа, в края на 19 в. Ние нашата част сме си я направили мноого отдвана, преди повече от 100 год. (поне откъм железници, Царска България и  проклетият социализъм не се изложиха). Само че северомакедонците не бързат.
Коридор номер 8 им е през подкоремието на Буцефал.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23262 -: Декември 14, 2021, 10:42:24 »
Българските интереси са с всички комшии да сме в един политически и военен блок - независимо кой - американския, руския, китайския или този на неолитните племена в Амазония. Така щото да не се повтарят сакатлъците от миналия век.
Ти така мислиш. Сещам се за много комшии, които не споделят мнението ти.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23263 -: Декември 14, 2021, 10:42:58 »
Quote (selected)
Я колко ви е готино - не произвеждате стоки с висока добавена стойност, щото не ви се разрешава. Не щото сте негодни, неуки и лениви. Компрадорският ви елит ви краде, щото му пълнят джобове и офшорните сметки. Не щото службите се напълниха с мързеливци и угодници. И промишлеността така я унищожиха, нощем, по тъмно. Не по видело и пред очите на скудоумното и скотоумно мълчаливо мнозинство. Нали така?

Що говоря за "вас", не за "нас" ли? Ами щото не споделям тази гледна точка. Сигурно съм в паралелна вселена някаква.
Ох майка!
"Вие" сте некадърни, а Фирмина в друга чиновническа вселена.
В " службите" всичко е "ток и жица" ма не случиха на "други" да им работят. O:-)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23264 -: Декември 14, 2021, 10:44:32 »
Абе, то тъй, амааа ... Как де река, че си прав на всите 100%, като се подсетя за Гърция и Турция, а покрай това - и за стратегическия договор (пак) на Гърция с Франция, за взаимна подкрепа (вкл. военна, дори срещу съюзници по НАТО, ако се наложи).

За повече от 70 години изострени отношения, все пак двете страни все още не са прибегнали до война. Пък и Турция надали може да бъде сочена за най-стабилния член на НАТО в последните години.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23265 -: Декември 14, 2021, 10:48:24 »
Ти така мислиш. Сещам се за много комшии, които не споделят мнението ти.

За какво се сещаш - че имаме комшии, които желаят блоково противопоставяне на Балканите? Това какво общо има с мнението ми, което се отнася до българските интереси?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23266 -: Декември 14, 2021, 10:55:47 »
За какво се сещаш - че имаме комшии, които желаят блоково противопоставяне на Балканите? Това какво общо има с мнението ми, което се отнася до българските интереси?
Не мисля, че някои от комшиите ни желае такова нещо. Колкото до мненито ми за българския интерес:

Bacho Кольо
 (Активен)
Цитат на: Maximus II в Днес в 09:17:07

Би ли изброил българските интереси?
 На ниво чисто битово и икономическо*, българите и България също имат интерес от това

Болднатото е моето мнение за членството на Македония в ЕС

Кога и как ще вкараш Сърбия и Република Сръбска в НАТО?
Прочее, хич не се надявай, че менторите ви са решили въпроса със Сръбска Краина окончателно. Братска Хърватска ще има да връща и повръща!
Кога и как ще излекуваш последствията от гнойника Косово?
Как ще разсечеш възела Турция-Гърция- Кипър?
С членство във един военен блок?!?
Айде, бе, та ти си историк...
« Последна редакция: Декември 14, 2021, 11:07:00 от Bacho Кольо »

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23267 -: Декември 14, 2021, 11:10:23 »
Хубава тема захванах. Поне няма да се заразите от омикрона. Фирмине, толкова си прав за блатото, в което сами се киснем, че чак ме е срам. Как от толкова нови държави в Европейския съюз единствено България се удави! Чисто фактологически, я проверете за жп-то след Гюешево. Готово ли е? А за споровете с Македония мога да допълня отново нашата пълна некадърност да си защищаваме интересите. Само крякаме и затъкваме пищеви в пояса. "Войводи" и "боляри" скапани! Защо допуснаха държавата да се казва Северна Македония? Гърците претендираха заради едно летище в Солун, ние си затворихме очите, че цялата Пиринска Македония е баш Северна. Защо да не е най-точното име - Вардарска? Ами защото отново гърците рипнаха, че Вардар минавал и през техните земи. А ние мълчахме като задници, га се подписваше Преспанското споразумение. Тогава дадох за пример реката Нигер, която минава през четири държави, но никоя не протестира, че Нигерия си е присвоила името, при това с териоториални претенции (иредентизъм демек)!. Ама кой ме слуша. Сега нашите са се хванали за последната сламка - езика. Хем се оплакват, че съвременният "конституционен" език на републиката е изкуствено сърбизиран, хем бил български диалект. А за историята и учебниците просто нямат подход. Магаре на мост трудно води преговори.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23268 -: Декември 14, 2021, 11:17:39 »
Не мисля, че някои от комшиите ни желае такова нещо. Колкото до мненито ми за българския интерес:

Bacho Кольо
 (Активен)
Цитат на: Maximus II в Днес в 09:17:07

Би ли изброил българските интереси?
 На ниво чисто битово и икономическо*, българите и България също имат интерес от това

Болднатото е моето мнение за членството на Македония в ЕС

Кога и как ще вкараш Сърбия и Република Сръбска в НАТО?
Прочее, хич не се надявай, че менторите ви са решили въпроса със Сръбска Краина окончателно. Братска Хърватска ще има да връща и повръща!
Кога и как ще излекуваш последствията от гнойника Косово?
Как ще разсечеш възела Турция-Гърция- Кипър?
С членство във един военен блок?!?
Айде, бе, та ти си историк...

Сърбия, подобно на Русия , а и на Турция, има интерес от преначертаване на границите. България няма, въпреки неизказаните надежди на народеца за Македония (защото зад всичките приказки за "открадната история" се крие именно това). Съответно отново да се върна на тезата ми: българските (не турските, не сръбските, а именно българските) интереси са да няма блоково и друго противопоставяне на Балканите.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23269 -: Декември 14, 2021, 11:19:28 »
Коридор номер 8 им е през подкоремието на Буцефал

Въпрос на гледна точка, скъпи. Там минава ремъкът, дето държи седлото. Така и му викат - подкоремен ремък. Стяга се преди езда или ... битка. Там някъде чуква и петата или шпората, ако повече ти харесва, когато те подкарат галоп. ;)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23270 -: Декември 14, 2021, 11:28:24 »
Въпрос на гледна точка, скъпи. Там минава ремъкът, дето държи седлото. Така и му викат - подкоремен ремък.
След като е въпрос на гледна точка и ремъкът е толкова важен, значи няма да ти е трдно да ми покажеш на картата трасето на ж.п. линията Скопие- Крива паланка- Гюешево.
От твоята гледна точка.
Давай!


Аз пък ще ти покажа - София- Радомир- Кюстендил- Гюешево

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23271 -: Декември 14, 2021, 11:41:47 »
Сърбия, подобно на Русия , а и на Турция, има интерес от преначертаване на границите. България няма, въпреки неизказаните надежди на народеца за Македония (защото зад всичките приказки за "открадната история" се крие именно това). Съответно отново да се върна на тезата ми: българските (не турските, не сръбските, а именно българските) интереси са да няма блоково и друго противопоставяне на Балканите.
Така е. Само че нищо не правим, когато нашите пазиБоже съюзници от НАТО правят точно обратното - нагнетяват блоково противопоставяне тъкмо тук, на Балканите.

За мен стремежът на Русия и Сърбия да преначертаят границите, освен национален интерес е и следствие от накърненото им чувство за справедливост. Те, особено Русия, няма да се откажат. Това за мен е аксиома, с която ние , водени от именно от националния си интерес , трябва да се съобразим.
И ясно да заявим, че Русия  може би добре е научила уроците, преподадени и от САЩ, може би нарушава някои клаузи на отдавна погребаното международно право. Че може би  е опасна за стремежите на Украйна, Узбекистан, Молдова и Грузия, но че от това не произтичат никакви опасности за България. И поради тази причина присъствието на всякакви самопоканили се защитници на нашата сигрност е силно нежелателно. Не е нужно да хабят ресурси, да прелитат и преплуват 10 хиляди км., за да  деманстрират добре познатата нам своя безкористност.
« Последна редакция: Декември 14, 2021, 11:49:14 от Bacho Кольо »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23272 -: Декември 14, 2021, 11:49:47 »
ака е. Само че нищо не правим, когато нашите пазиБоже съюзници от НАТО правят точно обратното - нагнетяват блоково противопоставяне тъкмо тук, на Балканите.
Верно ли нашите съюзници нагнетяват такова противопоставяне? Що се отнася до "чуството" за справдливост, това е бошлаф.
Що се отнася до 10 те хил. км. , САЩ са активни в Европа, именно защото барем на два пъти им се налагаше да влизат във война, родена от и във Европа. Под "Европа" имам предивид и Русия/СССР.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23273 -: Декември 14, 2021, 11:52:10 »
ОРЪЖИЕ - механизъм, използван за уточняване на държавните граници.
(БИРС, Амброс Гвинет, 1842 - 1914)

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23274 -: Декември 14, 2021, 12:08:55 »
Апропо задава се нова война в Босна.

Днес Путин и Си ще обсъждат "военната ескалация в ЕВРОПА"

Междувременно самолетите на Блинкен и Патрушев са стоянка до стоянка на летището в Джакарта.

Явно глобалното противопоставяне достига своя зенит.

Китай има интерес от това Индонезия да бъде неутрална.

За Русия кфо да кажа.Тотален нонсенс е самото съществуване на цялата Беларус и на Украйна в сегашните и рамки.

Клептократът Путин требе да знае, че сега е момента да действа.Иначе ще бега от Русия, кат Керенски в женски дрехи....

 :nuts:

« Последна редакция: Декември 14, 2021, 13:05:31 от ЗИП »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23275 -: Декември 14, 2021, 12:34:16 »
МИР - В международните отношения това е период на надлъгване между два периода на военни стълкновения.
(Същият този А.Бирс, уточнен по-горе.)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23276 -: Декември 14, 2021, 13:06:30 »
FT: Кирил Петков прави обратен завой за Северна Македония в ЕС
Новият премиер дава 6-месечен срок за решаване на проблемите с югозападната ни съседка. https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/ft-kiril-petkov-pravi-obraten-zavoy-za-severna-makedoniya-es
-----------------
Преди много години футболният отбор "Черно море" остана без вратар точно преди мача му с "Левски" в София. Взеха по необходимост вратаря на отбора на Морското училище, който отбор никога не е имал треньор и някакви особени изяви. Курсантът М.Г.С. никога не беше играл на истински стадион, а и никога не беше ходил в София. Отборът на "Черно море" тогава загуби мача с 5:0, а поведението на М.Г.С. на стадиона беше предизвикало много смях сред публиката. На следващия ден в централен столичен вестник се появи статия озаглавена: "Кой е вратаря М.Г.С. и знае ли някой къде е играл преди вчерашния мач?"
Та да попитам: "Коя е новата министърка Теодора Генчовска и знае ли някой какво общо има с външната политика на Република България?"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23277 -: Декември 14, 2021, 13:10:15 »
Явно тва е истинския Змей ! Отново цитати от неособени популярни личности от началото на 20 век и интересни препратки към стари вестници...

 :popcorn:

Иначе Генчовска е кадър на Румен Радев. Той държи МВР, МО и МВнР. Траволта засега не е допускан до тези ресори.

Радев заминава днес и на срещата на ЕС....

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23278 -: Декември 14, 2021, 13:11:01 »
Та да попитам: "Коя е новата министърка Теодора Генчовска и знае ли някой какво общо има с външната политика на Република България?"
Ако някой я познава, да каже. Дотогава - каквото намерим в Гугъл:
Quote (selected)
Генчовска е експерт по отбрана и въоръжени сили. Тя бе главен експерт към администрацията на президента Румен Радев и участва в инициативата "Три морета" като част от Координационното звено.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23279 -: Декември 14, 2021, 13:18:07 »
Предводителю, а какво е твоето становище за Македония? Имам пред вид Северната република.

  Ми държава е ..  с байрак, пари свои.. естаблишмент, както навскъде -келепирджии..   
 
  За 120 години османските  гяури станали гърци, сърби, българи... и македонци..
 Нашата държава е загубила битката за Макдония.. Требвало да мисли  1902, 1912 -13, 1916.  1922..45- 48 .. изобщо требвало да се мисли два века веке..ама нафиле ..
 Съга - геч калдъ..