Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1887528 пъти)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27840 -: Юни 12, 2022, 15:34:43 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27841 -: Юни 12, 2022, 15:39:53 »
От днешния пленум на ЦК.
Quote (selected)
Весела Лечева: Крепим кабинета заради постовете на няколко другари
Quote (selected)
Крум Зарков: Единствената реална ситуация към момента са избори
Quote (selected)
Костадин Паскалев: Калоян Методиев определя поведението на БСП, Националният съвет става излишен
Quote (selected)
Паскалев говори и за лицемерието в политическите действия на представителите на БСП в коалицията. „Тотално лицемерие е да казваш, че сме срещу спиране на преговорите с Газпром, а като член на правителството да подкрепяш друго решение. Да твърдиш, че не се внася оръжие за съседни на Украйна страни, същевременно да ти публикуват в медиите снимки на частни фирми, които изнасят оръжие. Ще лицемерничим ли до последно?“, попита още той. Паскалев зададе и още един въпрос: Кой взима решенията в БСП? „Уважаеми другари, казвам ви го с болка, ако продължаваме да мълчим и се отнасяме пасивно към процесите, скоро Националният съвет ще се превърне в ликвидационен съвет на партията.
Александра Берданкова, член на НС на БСП,
Quote (selected)
в актуализацията на бюджета няма нито една стотинка за общините, но има допълнителни пари за отбрана. „Ще строим нещо за самолети, които все още не знаем кога ще дойдат. Някак си не разбирам защо си затваряме очите за това, което в момента се случва в държавата. Хората навсякъде ни викат какво правите в това правителство. А в момента ни се предлага с тези, които цяла седмица се замерват по медиите кой бил крадец, кой не, а ние искаме да ги съберем да правим програмно правителство“,
https://che-bg.com/
Ти да видиш!  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27842 -: Юни 12, 2022, 15:53:02 »
Quote (selected)
Ти да видиш!
Зор, нали?
Ега ти кефа, и в най гоуемия враг на мутрите вре и кипи и за мутрите - пак никкъф шанс!
Най добре е калитковците да прочетат още веднъж класиката или поне част от нея, а най кратко - онова дето пишело на портата на Ада*.
*Вж Данте Алигиери.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27843 -: Юни 12, 2022, 16:51:16 »
От днешния пленум на ЦК
Никакъв ЦК не е това, а Reichsleitung der NSDAP в навечерието на капитулацията.
БСП е дясна партия, защото ръководството е дясно въпреки лявата членска маса.
БСП няма нищо общо с БКП. Тя е неин антипод и гробокопач. На БКП и на НРБ :(

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27844 -: Юни 12, 2022, 17:34:32 »
Какво се чува за пленума?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27845 -: Юни 12, 2022, 17:41:40 »
Защо "Ревизор" от Гогол? Та ние си имаме още по-добър реален пример от нашата не чак толкова далечна история. За малко, търсейки княз за Българската държава, Стефан Стамболов не прави княз (и зет!), представящия се за КАНАДСКИ!!! граф легендарният международен измамник корнет Савин. Измисленият Остап Бендер ряпа да яде пред реалните подвизи на "граф Тулуз-де-Лотрек".

Не знаех за този епизод в нашата история.
Нещо подобно се е случило в Андора през  1934 г.
https://www.maximonline.ru/longreads/_article/nepridumannaya-istoriya-russkogo-avantyurista-stavshego-korolem-andorry/

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27846 -: Юни 12, 2022, 17:42:00 »
Шолц: ЕС даде дума на Северна Македония, че ще започне преговори без отлагане

Както каза Кеврокян наскоро: Продадено!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27847 -: Юни 12, 2022, 18:07:52 »
Quote (selected)
Какво се чува за пленума?
Зависи кого питаш.
Ако е клекнал на вентилатора - виж над мен има добър опит.
Ако е от неангажиран - до противник на БСП, виж долу.
https://glasove.com/novini/ninova-programno-pravitelstvo-s-mandat-do-kraya-na-godinata-e-izhod-ot-krizata
Мен да питаш - това което казва Маринов.
https://glasove.com/novini/prof-aleksandar-marinov-izborite-sa-losh-variant-vazmozhno-e-programno-pravitelstvo
е разумна и може би пленума и той чува петела.
Слушам извън пленума - "класната", пред Лора Крумова и тя внимателно пипа.
И накрая - мое мнение /пак извън пленума  :smokin:/
Ако кирчовците проявят разум и видят, че няма да се справят с простотията учиндолска - добър вариант е програмно, с определен срок иии- да идва Пеканов, за да го води.
Това, сичкото - след приемане актуализацията на бюджета.
Преди него - всичко е както се пее тук=
https://www.youtube.com/watch?v=OcW-BSEB3ng
Още - при Лорчето пак - БСП остава и ще се опитва да довършва това, което другите чупят от стъкларията, пленумът, за който питаш, е взел такова решение с "огромно мнозинство".
А защо ТРЯБВА да е приет бюджета- защото няма да отидат около 3 млрд. лева в помощ за деца, бизнеса, за облекчаване на кризата, семействата...тук нарочно спирам!
Нарочно!
 ;)
« Последна редакция: Юни 12, 2022, 18:20:03 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27848 -: Юни 12, 2022, 18:15:17 »
Там е въпросът - не спориш с мен, а с Ленин.
Не аз споря с Ленин, а Вие със Сталин.

Аз нямам намерение да споря с Ленин и със Сталин също. И двамата се оказаха зловещо прави. Аз Ленин не го четях внимателно на времето, но сега - какво да видя!? И двамата са прав и..за всичко

п. п. Джузепе, няма да стане баш така. На мен още не щат да ми отнемат членството. Това се оказа доста вълнуващ цирк
« Последна редакция: Юни 12, 2022, 18:22:45 от Aсол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27849 -: Юни 12, 2022, 18:20:52 »
Quote (selected)
И двамата са прав и..за всичко
И ти си права!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27850 -: Юни 12, 2022, 18:24:59 »
п.п.
Quote (selected)
няма да стане баш така.
Кое по точно няма да стане баш така?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27851 -: Юни 12, 2022, 18:25:56 »
Quote (selected)
На мен още не щат да ми отнемат членството.
И те са прави.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27852 -: Юни 12, 2022, 18:30:33 »
Аз съм седнал, с извинение.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2167
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27853 -: Юни 12, 2022, 18:33:24 »
Този парламент трябва да гласува бюджета и необходимите поправки в някои закони, свързани с приложението на новите положения в бюджета... и втората половина на юли - по живо, по здраво.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27854 -: Юни 12, 2022, 18:37:18 »
Quote (selected)
Този парламент трябва да гласува бюджета и необходимите поправки в някои закони, свързани с приложението на новите положения в бюджета... и втората половина на юли - по живо, по здраво.
А!
Още един прав!
До тук, само един си призна, че е седнал, но...абе човекът е фен на ДБ.
 :bigok:
п.п. Бях изненадан, но и Ристю речи, че не е време за избори преди приемането на корекциите в бюджета.
И той е прав.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27855 -: Юни 12, 2022, 18:38:24 »
Абе вие мислете ли че след 4-5 месеца идва зима и двата газовоза с уж американски газ натоварен в Холандия няма да спасят положението.
Че това правителство няма изобщо идея с какво ще топли БГ през зимата.
Освен с руски газ купен чрез посредник от Гърция.
Ами ако Газпром реши че няма да продава на Гърция повече газ отколкото миналата година.
Предполагам че в договора с гърците са определени някакви количества и те едва ли включват и идиотизма на Киро и Асен.
Корнелия трябва да последва Славчу и тогава с нечий мандат да правят програмно, експертно или както решат да го нарекат правителство.
Но без Киро, Асен, Даниел, Лена, Весела и подобните им.
Мисля че на тях ще им е по-лесно да купят променливите депутати.
Колкото и зле да звучи това, но засега неприятната истина е такава че някой трябва да купи някой за да има правителство.
Но пак повтарям без некадърната и вредна за БГ банда на Киро и Асен.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27856 -: Юни 12, 2022, 18:39:38 »
Този парламент трябва да гласува бюджета и необходимите поправки в някои закони, свързани с приложението на новите положения в бюджета... и втората половина на юли - по живо, по здраво.
Друм! Веднага!
ДА са глесували когато са приемали бюджета. Два пъти бюджет на година е цирк. Никъде няма такава практика.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27857 -: Юни 12, 2022, 18:40:31 »
Quote (selected)
Корнелия трябва да последва Славчу и тогава с нечий мандат да правят програмно, експертно или както решат да го нарекат правителство.
Но без Киро, Асен, Даниел, Лена, Весела и подобните им.
Боже!
Как красиво двучи!
 :notworthy:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27858 -: Юни 12, 2022, 18:43:56 »
За какво е тази актуализация на бюджета? Основно трябват пари за посредниците на газ и ток. Вместо да купуваме газ на цената купувана от унгарци и германци, ние ще теглим кредити за да плащаме доста по-скъпо. Не, мерси на такава актуализация на бюджета.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27859 -: Юни 12, 2022, 18:46:33 »
Quote (selected)
ДА са глесували когато са приемали бюджета. Два пъти бюджет на година е цирк. Никъде няма такава практика.
Тогава нямаше война и имаше само една измислена ковид криза.
Всички правят корекции на бюджетите си в тази връзка, дори и праведната фъф фсяко оДношение ЕК, начело с  Прецедателката си /пази Боже!/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27860 -: Юни 12, 2022, 18:47:11 »
Дайте да не се заблуждаваме. Ако лепнем на едно правителство етикета "програмно", това не ни решава проблемите. Аз преди хранех илюзии в тази област. Пак ще има задкулисие, даже да се споразумеят за някаква програма. Малко се работи у нас и всеки политиканства. Крайно време е всеки да си застане на мястото, да се заеме за работа и да си затвори човката. Развъдихме много медии и те ни вредят. Въртим се като мухи без глави. Мъка ми е като мина през западнало село. Откак се загражданяхме, работите тръгнаха зле. Турците са по-умни от нас. Изключвам Карадайъ.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27861 -: Юни 12, 2022, 18:49:04 »
Quote (selected)
Не, мерси на такава актуализация на бюджета.
Прибързано!
Но дори и в нета има доста инфо що е необходима. Пак се връщам - при Лорчето, Гечев отговори много, ама неочаквано много изчерпателно!
От мен, само ено - без тази актуализация - среща с товарния влак в тунела.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27862 -: Юни 12, 2022, 18:55:38 »
Quote (selected)
Корнелия трябва да последва Славчу и тогава с нечий мандат да правят програмно, експертно или както решат да го нарекат правителство.
Но без Киро, Асен, Даниел, Лена, Весела и подобните им.
Боже!
Как красиво двучи!
 :notworthy:

Ако преди година бяха слушали Анонимния и подобните му нямаше да се стигне до този красив позор.
Но кой съм аз да давам съвети на знаещите и можещите?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2167
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27863 -: Юни 12, 2022, 18:57:49 »
Актуализацията на бюджета е жизнено необходима. И именно тази "жизненост" е в основата на политическия проблем.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27864 -: Юни 12, 2022, 18:58:11 »
Според мен актуализация на бюджета говори за некадърност и на парламент и на правителство. И какво става ако се забави актуализацията, т.е. признанието за некадърност? Парите се трупат, но никой не ги пипа и народът гладува? На моменти ставам подозрителен към т.н. наука икономика.
« Последна редакция: Юни 12, 2022, 19:08:36 от dabedabe »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27865 -: Юни 12, 2022, 18:59:54 »
Нищо не може да се направи от/с този парламент.
Той де факто е нелигитимен, при това е недееспособен.
Да си ходят с добро  :smokin:
 
Впрочем трябва поне два въпроса да се изяснят.
Първо този със сухой 25. ЩОто вчера руснаците свалили три, оня ден два .... от къде?
Второ требе се изясни какво е обещавал Киртака Петкжов за македония та Шолц да се изцепи, че преговорите за чалетство трябва д апочнат веднага.
И дата проблема са за разстрел или пове се кла8сифицзирагт като държавна измяна. :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10110
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27866 -: Юни 12, 2022, 19:00:33 »
 Пак ще има задкулисие, даже да се споразумеят за някаква програма.

"Задкулисие" винаги е имало и ще има. Политиката всъщност е единствено задкулисие. Няма как да се провежда политика на националния стадион, с 50 000 зрители, камери и микрофони. Не знам защо българинът се дразни от тази дума. Програма, викаш. Програма на всяко правителство е само и единствено икономическа. От 1990 да си видял икономическа програма? Тея чекии на БСП за "работещи бедни" не са програма. "Подпомагане на социално слаби също не е програма. Програма е реиндустриализация, инвестиции в реалната икономика ит.н. Като си оправиш икономиката - оправяш си всичко, вкл. работещи бедни и социално слаби, образование и раждаемост. Ако държавата не влезе трупешката в икономиката, няма как да се оправим с гаражен бизнес.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27867 -: Юни 12, 2022, 19:11:26 »
Актуализацията на бюджета е жизнено необходима. И именно тази "жизненост" е в основата на политическия проблем.
И за какво по-точво е необходима.
За да плащат 30-40% от сметките за ток на спекуланти?
Да настаняват на държавна издхъжка укро изроди?
Да харижат щест милиярда на пътищарите?
Даже лйбимия на Нинова въпрос с пенциите е тотално сбъркан. Праща са за положен труд. Сега, в миналото... няма значевие, но за труд. А сега с 40 години стаж, примерно като учител земаш с 10-20% повече от някой с 10 или въобще без никакъв трудов стаж.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27868 -: Юни 12, 2022, 19:13:28 »
ноооо
Ето напр., малко неясно, но все пак добро обяснение за това - за какво ще отиде актуализацията на бюджета.
https://www.investor.bg/biudjet-i-finansi/333/a/kabinetyt-prie-aktualizaciiata-na-biudjeta-na-fona-na-razpad-v-koaliciiata-353749/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9627
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27869 -: Юни 12, 2022, 19:14:42 »
Това вярно ли е? ??? ?

в актуализацията на бюджета няма нито една стотинка за общините, но има допълнителни пари за отбрана. „Ще строим нещо за самолети, които все още не знаем кога ще дойдат
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27870 -: Юни 12, 2022, 19:15:55 »
Още не мога да се начудя как са живели хората през турско без пенсии.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27871 -: Юни 12, 2022, 19:21:11 »
Абе Трифонов взе много насериозно да се самовъзприема. Аз туй, аз онуй ... . Като ТБЗДХ. Туй трябва да е болест някаква.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27872 -: Юни 12, 2022, 19:26:42 »
66,
искаш ли точно да ти обясня, с числа - примерни, специално за пенсиите как и що е?
Нарочно не се насочих натам, за да не пригласям на мутрата на лъжите - може и да не си ги чул.
До края на годината, ако за приемането промяната на пенсиите се оформят около 1.6 млрд., два пъти повече отиват  за компенсации на - деца, семейства, социално слаби граждани, разни стинки за компенсация повишение на горива, електро и газ, на намаляване или махане ДДС за хляба напр. - на физически лица, не на фирми!!! и естествено, има една малка част за компенсация на фирмички, които напр. ни правят хляба, щото голяма част от производството е енергия.
Как мислиш - дали ще разберат всички тези хорица апелите да се махат някакви простокирчовци, преди да са свършили това, което обещаваха още преди месеци, че ще стане през актуализацията на бюджета.
А тогава нямаше още война и криза. А сега?
Питам открито и тук - кажете ми една причина, ЕДНА!!!, какво пречеше учиндолците да изчакат 3 /три/ седмици, за да се приемат актуализацията на бюджета и тогава да се правят на мъже? И пак да са първи във ритането на столчето на бесения?
Какво - по малко мъже ли щяха да изглеждат или някой щеше да ги изпревари?
Или през тези три седмици ще се случат непоправими други неща - като признаването правото на Македония???
Или ще обявим война на Русия?
Че това, че отива там наше оръжие те си го знаят още от началото на войната, какво щеше да стане повече?
...
Моя версия - учиндолеца има да връща пари.
Мноооого пари, които го крепяха със скапаното си шоу да стои по два часа в праймтайма на телевизиите.
Може би с тези пари е започнал, а може вече и да ги е върнал, но мафията действа така - веднъж цунеш ли се с нея - до гроб е!
Това - последното да се счита за моите 5 стинки в общата еуфория за изритването на Киро /за което и аз съм абцелютно - ЗА/.
Но не сега.
Не точно сега.
« Последна редакция: Юни 12, 2022, 19:37:25 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27873 -: Юни 12, 2022, 19:26:57 »
Имаше високо ледяща топка в малкото нокозонелно поле и
Славчу я засече. И вервоятно ще влезе в следващия парламент, въпреки че преди беше жив-умрял.
Нинова де си е пъхнала ръцете, пра и краката :nuts: :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27874 -: Юни 12, 2022, 19:29:03 »
Quote (selected)
Още не мога да се начудя как са живели хората през турско без пенсии.
Пробва ли ти се?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27875 -: Юни 12, 2022, 19:35:32 »
Имаше високо ледяща топка в малкото нокозонелно поле и
Славчу я засече. И вервоятно ще влезе в следващия парламент, въпреки че преди беше жив-умрял.
Нинова де си е пъхнала ръцете, пра и краката :nuts: :smokin:

Съгласен съм.
Обикновено наистина винаги става въпрос за пари, но Славчу улучи момента и даже ако има да дава има с какво да се пазари щото пак има шанс да влезе в НС.
Не че ми е станал по-симпатичен с това.
Аз не го възприемам още откакто се появи.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27876 -: Юни 12, 2022, 19:36:08 »
Ти пак се заяждаш. Нека да бъде и преди това. Но щото тогава сме били най-зле. Ма то винаги е индивидуално. И все пак ... .

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27877 -: Юни 12, 2022, 19:42:50 »
Quote (selected)
разни стинки за компенсация повишение на горива, електро и газ
https://www.overgas.bg/novini/kompensatsii-za-mesets-maj-2022/ На това, ако му казваш стотинки - ОК. Фактите са съвсем други от това, което публикуваш.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2167
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27878 -: Юни 12, 2022, 19:57:24 »
Нещата в нашата мамковина има надежда да се променят само ако на следващи избори започнат да гласуват 60-70% от потенциалните гласоподаватели.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27879 -: Юни 12, 2022, 20:01:53 »
Богомил Бонев.

Киро практически в себе си вече ни е предал
Имаме премиер, почти бламиран, който лъже с широко отворени очи, той си има политически и лични проблеми, склонен е към мекушавост, обграден е от компания, която няма чувство за историчност и не им дреме с какво име ще ги запомнят, стига да вземат, колкото могат да носят от пещерата на "разбойниците".

https://www.lentata.com/page_25604.html

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27880 -: Юни 12, 2022, 20:05:18 »
Тошковците и Славчовците се усетиха първи за дупката в кораба, колкото и невероятно да звучи. Прословутата актуализация на бюджета е и беше само временна отсрочка, за крадене каквото може преди да дойде тълпата с камъните. При кръгло 2 милиарда допълнителни разходи, 80% (1.6 милиарда) е популисткото увеличение на пенсиите, при това почти без отчитане на приноса на получателите към осигурителната система. Няколкостотин милиона за замазване на очи - намаляване на данъци за деца,  ДДС за хляб, 25 стотинки на литър гориво връщане (откакто се обсъжда, горивата поскъпнаха с около 30 стотинки допълнително).
И сегашния бюджет и евентуално актуализирания са реално необвързани приходи-разходи и затова едни допълнителни 3 милиарда нов дълг от актуализацията плюс 7-те милиарда отпреди актуализацията...Харчене на парите от европрограмите за пенсии, а догодина, когато тези пари трябва да се върнат от бюджета, друг ще мисли...
За да се свали цената на тока за населението, от пазара се вади една трета от производството на АЕЦ, но милиардът приходи в бюджета от това количество на пазара си остава като приход в бюджета...
Цената на парното е смятана при намаление на цените на газа с 30% спрямо текущите, а такова нещо не е ясно дали ще стане. Цените на петрола растат, а азерския газ се определя спрямо тях с няколко месеца закъснение. Голямото увеличение ще е точно преди отоплителния сезон, дори и палавото Ленче да докара отнякъде и газ 4 пъти по-евтин от Газпромския. Токът от топлофикациите ще се изкупува на фантастични цени (за Софийската - над 1200 лева на мегаватчас), но това не е отразено в цени на тока и компенсации...
Реални пари за пътна поддръжка и за ВиК системи няма, това дето е отпуснато е за плащане на старите задължения, а старите пари от 1.6 милиарда за Хемус ги изпапкаха в съучастничество с калинка Комитова, а милиарда за за язовирите - Кирчо и Корнелия.
И това е само малка част от ОФ блатото в което ни набутаха. В общи линии, може даже да не са месеци, а седмици, ако управленците се постараят достатъчно.
Тик-так.  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10110
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27881 -: Юни 12, 2022, 20:06:18 »
Нещата в нашата мамковина има надежда да се променят само ако на следващи избори започнат да гласуват 60-70% от потенциалните гласоподаватели.

И 120% от имащите право на глас да гласуват, нищо няма да се промени, Защото ще вкарат хора, които не могат, или не искат, да променят нещо. Това трябва да се разбере от всеки. Докато България не бъде ударена от криза-цунами, когато някои ще се сетят, че трябват радикални мерки. А радикалните мерки изключват либералите, вкл. БСП, от управлението на държавата.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8097
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27882 -: Юни 12, 2022, 20:14:14 »
До края на годината, ако за приемането промяната на пенсиите се оформят около 1.6 млрд., два пъти повече отиват  за компенсации на - деца, семейства, социално слаби граждани, разни стинки за компенсация повишение на горива, електро и газ, на намаляване или махане ДДС за хляба напр. - на физически лица, не на фирми!!! и естествено, има една малка част за компенсация на фирмички, които напр. ни правят хляба, щото голяма част от производството е енергия.
Нямам време и желание да коментирам тези "рекламни" твърдения, но все пак...
1.6 милиарда за допълнително изкривяване на пенвсионната система. Верно че Бочко отпочна тази практика, но тези са на враст достатъчно дълго, а освен това задълбават, така чи нямат оправдания.
"Социалните" пари ще потънат в голяма част в разни тарикатски фирмички, предлагащи "личен асистент" и подобни, в нове къзи на циганските барони ..... пък и не се прави така. НАчинът е увеличеване на доходите, а не "помощи".
Това с горивото е жива подиграфка с населението. 24 тинки, некъде 6-7% от текущите цени. За сравнение плащат 30-50 процента от енергията на фирмите, а на калнерите плащаха 80% от разпадите за персонал и осигуровки.
Тва за глява не се прави така. Първо фармулата и сбъркана - хляб и хлебни изделия, накои от които и видове пляб и изделрня изобщо не са стоки от първа необходимост. От друга страна ставка 0% означава излизане от контрол на целия сектор. Тръбваши да е 1,5-2% както е в дпругите държави и да е за всички стоки от първа необходимаст.
А тва за една година кърти фаянса. Да не би другите деференцирани ставки на ДДС, примерно на мутрите в туризма да е със срок?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2167
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27883 -: Юни 12, 2022, 20:21:20 »
обграден е от компания, която няма чувство за историчност и не им дреме с какво име ще ги запомнят, стига да вземат, колкото могат да носят от пещерата на "разбойниците"
Гамбета, френският министър-председател след войната през 1870 г., "душата на политиката за реванш", бил принуден, поради миналото си, да държи около себе си хора, които не винаги били по вкуса на новото му обкръжение. Един ден на обяд у него бил един високопоставен инженер, който не можал да се въздържи при сбогуването си да не забележи: "За миг помислих, че се намирам в пещерата на Али Баба и 40-те разбойници".
"Ах, да бяха само 40!" отвърнал с въздишка Гамбета.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1708
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27884 -: Юни 12, 2022, 20:25:44 »
Quote (selected)
разни стинки за компенсация повишение на горива, електро и газ
https://www.overgas.bg/novini/kompensatsii-za-mesets-maj-2022/ На това, ако му казваш стотинки - ОК. Фактите са съвсем други от това, което публикуваш.
...стотинки, малей, спомних си 60-те (казано политкоректно - шейсетарски спомени), имаще един почин " Сантиметър, грам, стотинка" - Бепе, помниш ли го - Протокол № 51 от 27 февруари 1961 г. от заседание на Политбюро (ПБ) на ЦК на БКП с взети решения за: провеждане на някои мероприятия по изпълнение на плана за 1961 г.....?

Сега е мното актуален, нихната....
Калинчо не го питам, той е още детенце...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27885 -: Юни 12, 2022, 20:33:55 »
Асол не си права.
Щото колкото и гениален инженер да си и колкото и гениален продукт да произвеждаш ако го трупаш на склад и не знаеш какво да правиш с него ще фалираш.
А ти не можеш едновременно и да измисляш гениален продукт и да го произвеждаш и да го продаваш.
Навсякъде по веригата се иска някакъв банален бюрократ, когото са го научили как да направи това което ти трябва на теб.

Аз приятелю, притежавам и другото образование, което придружава първото. Съвсем неслучайно пречех 15 години

п. п. Мога да ви раздавам дипломи,  освен две заслужени наши  магистратури и купища други, с които  днес ви управляват. Без моите магистратури, обаче

Е и какво?
Според твоите дипломи не съм прав?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27886 -: Юни 12, 2022, 20:34:14 »
По същото време ли е бил и великият почин "пет за четири"?  :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27887 -: Юни 12, 2022, 20:41:47 »
Колкото и да не ми се иска да не е така, но Калинчо пише конкретни неща.
Не зная откъде ги взима но им вярвам.
Надявам се някой да ги опровергае ако може.
Помня Киро в изпразнения преди три дни язовир за да се снима.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27888 -: Юни 12, 2022, 20:43:55 »
Quote (selected)
Въз основа на проведена дискусия Националният съвет на Българската социалистическа партия прие следната позиция:
1. В условията на натрупалите се кризи и последствията от тях - КОВИД, енергийна, инфлационна, социална, войната в Украйна и задаващ се риск от продоволствена криза, Националният съвет на Българската социалистическа партия счита провеждането на извънредни парламентарни избори сега в страната за нецелесъобразно.
2. БСП остава в управляващата коалиция и подкрепя актуализацията на бюджета.
3. БСП като държавнически отговорна партия смята, че трябва да се приемат законите, касаещи Плана за възстановяване и устойчивост.
4. Възлага на Председателя на БСП, на Изпълнителното бюро на НС на БСП и на ръководството на Парламентарната група на "БСП за България" да проведат разговори с партиите "Продължаваме промяната", "Има такъв народ" и "Демократична България" за изработване на програма за управление на държавата в рамките на сегашната коалиция със срок до края на годината с цел преодоляване на кризите чрез приемане на актуализация на Бюджет 2022 г., пакета закони, необходими за стартиране на Националния план за възстановяване и устойчивост и изготвяне и приемане на Държавния бюджет за 2023 г.
https://bsp.bg/news/view/22433-pozitsiya_na_natsionalniya_syvet_na_bsp.html  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27889 -: Юни 12, 2022, 20:51:52 »
Quote (selected)
при това почти без отчитане на приноса на получателите към осигурителната система.
Няма да отговарям на други, че става дълго, но ги моля, другите да не се фърлят по корем и да изглеждат като ей този хубавец с горния цитат.
От 2009 г. насам, при един и същи труд, при един и същи принос /реален/ на работещият, при един и същ трудов стаж, при една и също професия, натовареност - пенсионирантият през 2021 г. получава около 50% повече от пенсионирания през 2009 г.
По голямата част от това изкривяване се получава от факта, че мутрата чийто гъз лиже от години лъжеца от горното твърдение първо като гаурляйтер премахна индексирането по швейцарското правило, което лиши пенсионерите от около 15-на% индексации през годините 2009-2011.
След което измислиха през годините врътката уж справедлива - вкарване в изчисляването на пенсиите на т.н. коеф за принос, който обаче се отрази така, че разтвори още ножицата на несправедливост и на всичко отгоре, при миналогодишната актуализация оряза други 13% от реалното заработено от работещите /осигуряващите се лица.
С натрупване това прави над 30% дисбаланс именно заради мутрата, чийто гъз продължава да лиже калиткото, но е и нагъл да твърди, че нямало да се постигне справедливодт - да, няма да се постигне, ама в смисъл, че пак няма да е достатъчно за да компенсира идиотщината на герберастията.
Но да се върнем на другите, щот пенционерите е ясно - вълци ги яли.
Кое не е верно ноооо, от това което давам като числа?
Да ти цитирам целият проект ли - ми ето чети
оттук
https://www.minfin.bg/bg/legislation7/392
« Последна редакция: Юни 12, 2022, 20:59:45 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9627
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27890 -: Юни 12, 2022, 21:00:40 »
Още не мога да се начудя как са живели хората през турско без пенсии.


Турците са им взимали десятък, а останалото те са си слагали в буркани за старини.
А можеш ли да се начудиш как турската държава е живяла само с десятък, а наште прибират шестдесятък?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27891 -: Юни 12, 2022, 21:06:40 »
По въпроса за пенсиите става въпрос за сегашния ОФ-буламач, а не за преди. Е, като няма как да се каже нещо по този въпрос се казва по друг. Традиции, какво да ги правиш.  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27892 -: Юни 12, 2022, 21:07:17 »
Турците са им взимали десятък, а останалото те са си слагали в буркани за старини.
Турците са взимали ужасно много най-различни данъци, не само десятък.
Да сте чували за емляк, иджар, теметуат, беглик, серчим и т.н.?
« Последна редакция: Юни 12, 2022, 21:15:25 от lucho »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27893 -: Юни 12, 2022, 21:09:20 »
Апропо, група граждани събират подписка до султана за отмяна на плоския данък.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe5sR30BZ-OflhWVqmAJ5tfgq5LfGoYdVBgBFfQJAI_JZDcHA/viewform
Преди време друга група граждани беше писала писмо да се въведе плоския данък. Тук има хора от тези първопроходци и могат да споделят, дали ще се включат и в новата подписка.  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27894 -: Юни 12, 2022, 21:09:48 »
Quote (selected)
а наште прибират шестдесятък?
Е малко по малко е, но то къде е по малко - смятала ли си във францата как е?
Шото за скандинавците чувам ени числа които плашат като проценти.
Ако тях ше гледаме.
Въпросът е кво ти остава и кво можеш да купиш с него - абе онова там, дето му викат PPP.
Другите числа са афиф работа.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2167
    • Профил

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27896 -: Юни 12, 2022, 21:16:59 »
Quote (selected)
По въпроса за пенсиите става въпрос за сегашния ОФ-буламач, а не за преди
Ем не стопля, ем приказва!
Точно сегашният "буламач" казва ясно - ще се индексират пенсиите от 2008 г. /от времето на последната корекция/ простичко - всяка година, не с швейцарското правило, а или с повишаването на осигурителния доход за всяка година, или с процента инфлация за всяка година- което се е получило по изгодно за пенсионера!
Което автоматично означава едно - независимо кой кога се е пенсионирал, при равни други условия ще получава равен доход /пенсия и това ще бъде и занапред, а не всяка година някой гьотверен да решава кога ще има швейцарско правило, кога ще каже на НСИ да пише че инфлацията е 2% при реална 5% и т.н. , кога ще се изрепчи - "аз давам 60 лв. добавка", а друг идиот ще "цака със 120"!!- т.е. няма вече да има някоя мутра да решава, а ще решава за промени - НС. Аде да има смелост някоя мутра повече да се меси в тези доходи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10110
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27897 -: Юни 12, 2022, 21:17:32 »
Турците са взимали ужасно много най-различни данъци, не само десятък.

Който види линка на Змея, ще види, че турците не са взимали ужасно много повече данъци от съвременната българска "либерална" държава. Всеки един турски данък съществува в момента под друго име и форма. Плюс много други. И за протокола: таксите също са данъци (налози).

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27898 -: Юни 12, 2022, 21:19:36 »
Quote (selected)
И за протокола: таксите също са данъци (налози).
За акциза говориш, нали?
Ми айде давай го като икономист де!
Щото такса паркиране не е данък.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27899 -: Юни 12, 2022, 21:23:09 »
Ще го пусна пак чаршафа.
Извинявайте, но ми се иска да го прочетете.

Щатската амбасада у нас добре разбира, че Кирил Петков се оказа несполучлив вариант

Нов кабинет в рамките на този парламент без Кирил Петков и Асен Василев. Това е желанието на ИТН, които решиха да ремонтират управлението. Ако ПП не приемат натиска за отстраняване на Петков и Василев, вървим към нови избори. ПП могат лесно да се лишат от Кирил Петков, доколкото Асен е по-умният от двамата и не се чувства комфортно от премиер, който неспирно се самоокарикатурява.
Ако искат все пак да останат във властта, има вероятност да се излъчи и друго приемливо лице за премиер, например военния министър Драгомир Заков, умерен, многовекторен, имащ подкрепа на САЩ. Така тази коалиция може да се закрепи още малко. Аргументирайки компромиса, че ако има нови избори, то идват "Възраждане", отиваме в Азия, излизаме от НАТО и всеки ден варим кафе на Путин. От друга страна, обаче, отстъпят ли ПП сега, то ИТН ще ги притискат до дупка и за всичко. Слави е костелив орех. Но не може премиерът Петков да нарича Слави пренебрежително "бивш певец с голямо его", защото и Слави може да го нарече "бивш търговец на замразени храни с лингвистични проблеми".
Една от най-опасните манипулации на това правителство е налагането на тезата, че ПП са спасението на България, че те са единствените борци с корупцията, че те са добрите, а всички останали са абсолютното зло. Подобен сценарий е от фентъзи жанра и е достоен за подрастваща психика. ПП си приписват святост, каквато не притежават. Не само това, със своите действия във властта те твърдо придобиват чертите именно на онова, с което заявяват, че се борят. Отделно от това, не може политиката на едно правителство да се основава на вражда и вартоломееви нощи, в които да се избиваме, защото мислим различно. Това е непродуктивно. Две олигархични клики водят война и рушат държавата, използвайки партийни проксита, без да им пука за катастрофата на страната. Трябва да се отбележи изрично, че каквото и да не ни харесва от миналите управляващи, то не оправдава дилетантското поведение и грешките на сегашния кабинет.
Манипулацията, че който не е с правителството, то значи е за мафията, за корупцията, за лошите... че правителството е светлата страна, а всички други са от страната на мрака, е изключително опасна. Тъй като задава вина и дамгосва всеки, който проявява критичност към скандалите, които овластените всеки ден генерират. Друга опорна точка, доста безсрамна, която се ползва за защитен щит, е, че Русия иска да сваля Петков. И всяка критика е част от петата колона на руснаците. Изключително брутален опит за прикриване на истината. А тя я, че властта сама произвежда верижни скандали, сама се дискредитира, сама сътворява грешките си. Ще попитам шеговито: като са толкова мощни и влиятелни руснаците в България, защо изобщо го сложиха този Кирил Петков?! Политическата власт е чувствителен жив организъм и се самоочиства, изхвърля неспособните, случайните.
Не знам как този кабинет си представя да прокара и един милиметър управленски решения под формата на „правителство на малцинството“. Правителството ще мине в период на бездействие, доколкото голяма част от решенията му зависят от парламентарна подкрепа. Така ще агонизира, докато ГЕРБ не решат да го свалят от власт. А ГЕРБ смятат, че кабинетът толкова забележително се проваля, че не е нужно да се намесват в естествения и драматично красив ход на потъването му.
Щатската амбасада у нас добре разбира, че Кирил Петков се оказа несполучлив вариант, който омаскарява задачите им. Американците не обичат техните изпълнители да са карикатурни. Те искат да правят успешни проекти, много бързо се дистанцират от губещите играчи. Като велика сила, която контролира западния свят, САЩ често са безпардонни в налагането на стратегията си, но са много прецизни в избора си на лидерство. Те избират, доколкото имат възможност на локален терен, относително интелигентни хора, които могат да бъдат естествени лидери или добри образци за подражание. Но в никакъв случай не твърде умни, защото интересните, изключителните умове са неуправляеми. Това е част от мрежовата война, от стратегиите за влияние в държавите, с които САЩ имат приятелски отношения. Това е подходът, през който САЩ доминират по естествен начин политическата ситуация в приятелските държави. Затова, не е без значение за САЩ дали Кирил Петков говори небивалици насам-натам и дали губи доверие сред избирателите. Ако губи доверие, не може да е ефективен. Така че ремонтът на този кабинет е добре дошъл. Особено в контекста на проблема с ветото върху Северна Македония.
Хубаво е, че ИТН осветиха намеренията на Кирил Петков да съдейства на европейските лидери да решат проблема с ветото върху Северна Македония. По този начин ИТН се изведоха от отговорност за това, което Кирил Петков се опитва да направи. А той наистина е поел ангажименти, това се доказва и от думите на Мицотакис, който очаква на 23 юни ветото да падне. Шолц и Макрон споделят план, обещават Европа да е гарант, че Северна Македония ще изпълни ангажиментите си към България.
Да обсъждаш с чужди дипломати начините, по които да бъде свалено ветото, да приемаш техните планове, а да искаш да заобиколиш интереса на България, е наистина национално предателство. Разбира се, както винаги очакваме предателството да бъде опаковано с демократична панделка и представено от НПО-агентурата като неизбежна разправа с ретроградното мислене, като справяне с московското влияние, като победа над провинциалното патриотарство, което не е осъзнало, че светът е глобално село и задръства бъдещото ни с някаква архаична историческа истина. Това правителство се отнася лекомислено към два въпроса, свързани с широкия обхват на националната ни сигурност.
Първият е осигуряване на предсказуемост и ниски цени на енергийните доставки. А вторият е свързан с това, че Кирил Петков няма политическа подготовка и не осъзнава опасността северномакедонската антибългарска доктрина да получи легитимност в ЕП. Толкова ли е трудно да се отстоява, че Северна Македония е тази, която трябва да направи отстъпки в полза на историческата истина. А не България. Вместо това Петков трескаво работи за маскировъчна формула, която да прикрие липсата на усилия от страна на Северна Македония за съобразяване с българските искания. Кому е нужно това? Защо натискът не е върху Северна Македония да побърза? Чии задачи решаваме, като приклякаме? А мислил ли е някога Кирил Петков с какво прозвище ще остане в историческите хроники на българската държавност?!

https://glasove.com/komentari/shtatskata-ambasada-u-nas-dobre-razbira-che-kiril-petkov-se-okaza-nespoluchliv-variant