Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 15, 2024, 15:23:26

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1898638 пъти)

0 Потребители и 79 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28920 -: Юни 24, 2022, 21:51:58 »
Пак повтарям - Нинова е формално права в твърденията си,

Така се оправдава всеки подлец и лицемер!
Ако това се отнася за мен, не го приемам.

Това е оправдание на всички министри, минпреди и подобни през последните 25 години и за съжаление това оправдание е валидно - ние спазваме Васенаарските съглашения за..., друг въпрос е, че нашите съюзници не го правят.

Не защитавам нито КорНи, нито минпред, нито онези преди тях - това е положението.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28921 -: Юни 24, 2022, 21:52:07 »
Quote (selected)
Изцяло се съгласявам! БСП умря
ОК!!!
Айде да го web@ тогава да спазваме добрия тон - за умрелия или добро, или нищо!
Нали така беше?
Щото и на мен чикиджийстването зе да ми идва в повече.
Се едно се намирам фъф нужника на Дневник и чета имбецилите им за озоновата дупка и виновният за това Путин.

Ти какво точно очакваш от мен? При цялата ситуация, дори и да се абстрахирам от онова лайно маршируващо пов знамето на Азов? И това говедо да ме представлява? Няма начин!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8854
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28922 -: Юни 24, 2022, 21:52:12 »
Чудя ви се, как може да ви боли за партия, а не за България!?
Не мога да се позная, ама ще опитам (почти) , я си виж слогана бе  съветник!
Сигурно съм го видял, щом съм го написал на клавиатурата! Но не, не членувам в партията на Путин, симпатизирам му за думите, не искаме нищо чуждо и не даваме нищо свое, защото и аз така съм устроен, а и разчитам само Русия да озапти САЩ, защо не да ги свали от ролята им на световен господар!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28923 -: Юни 24, 2022, 21:52:48 »
Би мамата, Максимус, както казваше Джимо. Биси беше, ама ша са засегнеш, хакерне разбира се.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28924 -: Юни 24, 2022, 21:57:06 »

Аз явно съм някакъв тъпак.
За мен нормалното е ако си в залата значи си регистриран и имаш право да гласуваш.
Ако не си регистриран значи не си в залата и нямаш право да гласуваш.
Но не се учудвам че така са го завъртяли.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8854
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28925 -: Юни 24, 2022, 21:58:17 »
онова лайно маршируващо пов знамето на Азов
"Онова лайно" е гей, така ги държат и така ги придвижват нагоре по кариерната стълба, не че нещо имам против гейовете.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11262
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28926 -: Юни 24, 2022, 22:05:32 »
 Аааа, ся разбрах!
Quote (selected)
Събка извика звънливо:

- От гръцко робство избави българите цар Асен, а от турско робство ще ги избави цар Александър, от Русия!
Събче, от съ прекръсти тъй сложно,на?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28927 -: Юни 24, 2022, 22:09:00 »
онова лайно маршируващо пов знамето на Азов
"Онова лайно" е гей, така ги държат и така ги придвижват нагоре по кариерната стълба, не че нещо имам против гейовете.

Къф ще да е. Това не ме интересува! Интересуват ме постъпките му! Това е важно! А не каква му е ориентацияата. Последното си е негова работа, стига да не ми пречи

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11262
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28928 -: Юни 24, 2022, 22:11:14 »
Quote (selected)
лайно маршируващо пов знамето на Азов? И това говедо да ме представлява? Няма начин
Чакай, че не разбрах, кое по точно  е лайното от цялата купчина?
Моля, уточни, че иначе не мога да изкажа становище по лайното.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28929 -: Юни 24, 2022, 22:12:23 »
за умрелия или добро, или нищо!
Да, но предателството трябва да се помни и напомня!!! А Иван Михайлов ги стреляше!
Ванче Михайлов и жена му твърде много се идеализират, а всъщност знаем малко за действителната им дейност, особено след 1934 г. (лагера Янка Пуста, сътрудничество с Абвера, атентата в Марсилия) и след това в емиграция след 1945-та.

Преподреждам си библиотеката и съм задели за повторно четене изданието на ВМРО "Защо бе убит Александър Протогеров" (написана 1928, издадена 1992); "Тодор Александров и македонското освободително движение" (1924, Виена), "Декларация по разрешението на македонския въпрос" издание 1918 и най-вече издадените през 2002 дневници и спомени на ВанчеМи.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8854
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28930 -: Юни 24, 2022, 22:19:19 »
Не съм очаквал да е светец.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28931 -: Юни 24, 2022, 22:19:36 »
Малко обективност никога не е излишна.
Калинчо, ти от колко години си в системата на висшето образование? И като какъв си там?
Щото някакъв омлет си забъркал от квото ти е случайно попаднало в кухнята.
Всички сме в системата на образованието, дори и да не е пряко. Имам предостатъчно участие и то десетилетия. Фактите не са словесни илюзии или общи твърдения. За висшето специално, преди от 100 хиляди и нагоре набор, в университети отиваха около 20 хиляди. Сега, при 50 хилядни набори, доскоро имаше 60-70 хиляди места (за набор) в университети и "университети", даже без да отчитаме, че и ученето в чужбина отдавна не е недостъпно. Същото и с преподавателския състав - бясно раздуване и съответното "качество". При това има пълна симбиоза от псевдоакадемичната мечта за желязна купа ориз и желанието за някаква хартия на която да пише "висше". Няма закон за академичен състав, който да промени това нещо, трябва рязане до корен. Апропо, инициативата на сегашния министър на образованието технически е "антиигнатов" и пак виждаме добре познатия вой. Апропо2, за докторатите влакът наближи голяма стена. Не е представително, но в две квартални училища около нас, наскоро установихме с изненада, че вече преподават общо 5 (пет) малки доктора, в прогимназиално обучение. А ако заклинанията решаваха проблеми...

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28932 -: Юни 24, 2022, 22:20:19 »
Аз явно съм някакъв тъпак.
За мен нормалното е ако си в залата значи си регистриран и имаш право да гласуваш.
Ако не си регистриран значи не си в залата и нямаш право да гласуваш.
Но не се учудвам че така са го завъртяли.
 
Уф, прави разлика - регистрираш се само при проверка на кворума, прави се сутрин преди началото или по всяко време, когато някоя парламентарна фракция го поиска.

Ако има кворум и има заседание, обаче ти закъснееш, това не те лишава от правото да гласуваш - просто не те регистрира при определяне на кворума - това значи онова "регистрирани" на електронното табло .

Когато си пъхнеш картата за гласуване, присъствието ти се отчита в графата "гласували", просто е, оттам идва и разликата.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28933 -: Юни 24, 2022, 22:22:25 »
Не съм очаквал да е светец.
Ванчето е убиец! Считам, че това е достатъчно за определянето му в "пантеона" на българщината. Там всекакви боклуци включиха, ванчето да не е по-доле

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8854
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28934 -: Юни 24, 2022, 22:25:59 »
Quote (selected)
Ванчето е убиец!
Това ме разсмя, на война се убива, а това е война, и българите я губим. Но за жени е логично да не го разбират, или убиваш, или те убиват, евроатлантическият "мир" и лукс е върху планини от кости и морета от кръв!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28935 -: Юни 24, 2022, 22:28:34 »
Quote (selected)
Ванчето е убиец!
Това ме разсмя, на война се убива, а това е война, и българите я губим. Но за жени е логично да не го разбират, или убиваш, или те убиват, евроатлантическият "мир" и лукс е върху планини от кости и морета от кръв!

Защо си толкова убеден, че жени не го разбират? Или нямаш какво "по-умно" да кажеш? Приятел, дори съм убедена, че стрелям по-добре от теб

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8854
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28936 -: Юни 24, 2022, 22:33:48 »
Приятел, дори съм убедена, че стрелям по-добре от теб
Не се обзалагай, ще загубиш, изобщо не ме познаваш. Който убива за род, родина, страна, народ, не е убиец, а войник, убийци са тия, които намалиха българите само за 30 г. от 9 на има-няма 6 милиона!!!

Само за да си натъпчат офшорните сметки с милиони!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28937 -: Юни 24, 2022, 22:43:31 »
Много добре казано. Ама скоро може да те нарекат маниак.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8854
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28938 -: Юни 24, 2022, 22:47:55 »
Ама скоро може да те нарекат маниак.
Това ми е най-малката грижа! :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28939 -: Юни 24, 2022, 22:53:38 »
Тогава фамилно обременен. Не мож се измъкна.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28940 -: Юни 24, 2022, 22:54:48 »

Разбрах че са се регистрирали повече от 120 и има кворум.
Но успалите се за мен(мисля не само за мен) са някаква сива нерегестрирана маса която приема съдбовни решения.
Това го няма даже при моята програма склад.
Помисли си само как ще е.
Регистрирани са толкова стоки, но аз имам повече и ще ви продам защото ги докараха по-късно.
Счетоводството веднага ще блокира продажбата защото не ги вижда стоките.
А в НС е нормално.
Не се учудвам.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28941 -: Юни 24, 2022, 23:28:06 »
Изпълнителното бюро на БСП свиква Национален съвет на левицата на 26 юни (неделя) от 12:00 ч. в централата на партията на ул. “Позитано“ 20.
Дневният ред на пленума ще включва отчет за свършената работа от министрите на БСП и даване на мандат за преговори за съставяне на правителство.

https://epicenter.bg/article/Natsionalniyat-savet-na-BSP-se-sabira-na-26-yuni--Dava-mandat-za-pregovori-za-kabinet/285912/2/0

Аз така разбирам.
Съставяне на правителство с тези които нарушиха червените линии на Корнелия.
Или не съм прав?
Става въпрос за друго правителство?

 

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28942 -: Юни 24, 2022, 23:53:12 »
Или не съм прав?
Ако приемеш, че по презумция си виновен, нещата се опростяват.

Все пак, става въпрос за пари и постове, а това за за бсп-то в "сегашно обозримо време"  се превръща в мираж.
Трябва да се гребе с пълни шепи, а и малкото фюрерче трябва да бъде наложено на обществото, то е пенсионния фонд на корни ...

Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28943 -: Юни 25, 2022, 00:15:55 »
А Радев има ли думата в случая?
И защо мълчи?

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28944 -: Юни 25, 2022, 00:49:43 »
Не съм очаквал да е светец.
Ванчето е убиец! ......
Това му е най-малкия дерт, все пак ВМРО след 1923 е сборище от такива.

Страхувам се да не е нещо по-лошо - например национален предател.
Архивите все още мълчат, ще ги разкрият когато няма да ни има, а няма да интересуват вече никого.

Ситурно помните покойния Поручик = офицера Красимир Узунов, много се интересуваше от македонстващите интелектуалци, беще докопал по някакъв начин (полупубличен) архив от МВР относно атентата в Марсилия- преписка с фрацузите и терманците, идентификации, информации и прочие, беше ми я предоставил за четене (три, четири дебели класьора), съжалявам, че не я копирах, сега вече него го няма.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28945 -: Юни 25, 2022, 01:18:04 »
Не съм очаквал да е светец.
Ванчето е убиец! Считам, че това е достатъчно за определянето му в "пантеона" на българщината. Там всекакви боклуци включиха, ванчето да не е по-доле
И Даме и Гоце и Левски и Ботев са убийци.
Защо съдите по сегашните вегански мерки тогавашните хора?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8854
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28946 -: Юни 25, 2022, 08:31:20 »
И Даме и Гоце и Левски и Ботев са убийци.


Това в представите на евро-веган-хипстерите, но Обама е американският президент, бил във война 8 пълни години, само през 2016 г. САЩ са хвърлили 26 171 бомби по света - в Сирия и Ирак, Афганистан, Либия, Йемен, Сомалия и Пакистан, но той не е убиец, нали има нобел за мир!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28947 -: Юни 25, 2022, 08:43:15 »
Време е САЩ да дюздисат президент китаец или максиканец. Аляскаджия не са имали и хаваец. Хората се надяват. Ще е еуфория и ще се поослушат малко. Тръмп няма шанс вече.
..................
Това което намеквам е, че превърнаха американския президент в кукла. Ами да гледаме и на посланиците им като на кукли. Какво се впрягаме толкоз.
.....................
 Пък Байдън бил (пре)врял и (пре)кипял, щото пеесе години се разхождал по калидорите. Кой беше чувал за него преди да стане вице?
« Последна редакция: Юни 25, 2022, 08:51:38 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28948 -: Юни 25, 2022, 08:56:02 »
Това което намеквам е, че превърнаха американския президент в кукла.

Той винаги е бил кукла. От създаването на държавата. След Англия, САЩ са най-старата действаща олигархия. И изобщо либералната демокрация излъчва само кукли на държавни постове. Защото е свързано с парички и интереси.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28949 -: Юни 25, 2022, 09:29:35 »
Quote (selected)
Ако хората в ЕС намалят температурата на отоплението си със само 2 градуса по Целзий и повишат температурата на климатиците си с 2 градуса по Целзий, това би спестило енергия, равна на всичкия газ доставен от Русия по газопровода "Северен поток 1" в Балтийско море, каза тя
https://tinyurl.com/2cm7bda6
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28950 -: Юни 25, 2022, 09:40:56 »
Че то било лесно, бе. Що мълча досега? Но все пак подозирам, че природата продължава да произвежда газ. Какво да го правим?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2199
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28951 -: Юни 25, 2022, 09:43:27 »
Ако хората в ЕС намалят температурата на отоплението си със само 2 градуса по Целзий и повишат температурата на климатиците си с 2 градуса...
А какво ще стане с болен човек, чиято телесна температура е 40°C и повиши температурата си "само" с още 2°C? Какво ще стане... ако баба ми беше мъжка, напимер? :walking_home_crying-1328:
« Последна редакция: Юни 25, 2022, 10:04:10 от Zmeja »

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28952 -: Юни 25, 2022, 10:00:11 »

https://m.dir.bg/dnes/svyat/nay-malko-dvama-zaginali-pri-strelba-v-noshten-klub-v-oslo
Quote (selected)
В. "Афтенпостен"съобщи, че най-малко 10 души получават медицински грижи и най-малко 3 от тях са тежко ранени. Други 12 са леко ранени.
Въпрос: Задължително ли е Калина да може да чете, за да стане мисирка?
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1399
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28953 -: Юни 25, 2022, 10:07:43 »

https://m.dir.bg/dnes/svyat/nay-malko-dvama-zaginali-pri-strelba-v-noshten-klub-v-oslo
Quote (selected)
В. "Афтенпостен"съобщи, че най-малко 10 души получават медицински грижи и най-малко 3 от тях са тежко ранени. Други 12 са леко ранени.
Въпрос: Задължително ли е Калина да може да чете, за да стане мисирка?
Отговор: Не, не е задължително. А така също не е задължително да си спомня аритметиката от 1-ви клас. Важен е външният вид!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28954 -: Юни 25, 2022, 10:10:38 »
Вий пък хептен. Вярно че всичко се върти около дупките, ама ... .

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #28955 -: Юни 25, 2022, 10:48:39 »

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28956 -: Юни 25, 2022, 10:53:52 »
https://www.lentata.com/page_25687.html
Изключено. Вълците са тук, за да осигурят ред и спокойствие!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28957 -: Юни 25, 2022, 10:58:15 »
Quote (selected)
Ако хората в ЕС намалят температурата на отоплението си със само 2 градуса по Целзий и повишат температурата на климатиците си с 2 градуса по Целзий, това би спестило енергия, равна на всичкия газ доставен от Русия по газопровода "Северен поток 1" в Балтийско море, каза тя
https://tinyurl.com/2cm7bda6
Имам смътни подозрения, че фактчекърите на стипендия няма да обърнат внимание на тези епохални прозрения. Малко помощ с фактите.
Такова намаление води до икономии в зоната на 5% от енергията потребяваната за отопление и охлаждане. В ЕС енергията потребявана годишно от домакинствата е около 240-250 милиона тона нефтен еквивалент (грубо приравнено около 240-250 милиарда кубика природен газ). Трябва да се обърне внимание, че това е консумация на енергия, а не природен газ. Леко надуто за опростяване, около 70% от тази енергия се използва за отопление и охлаждане (преобладаващо за отопление). Икономията на 5% от отоплението и охлаждането води до 3.5% намаление на потребяваната общо енергия от домакинствата. Това е еквивалент на 8-9 милиарда кубика газ. До тук са ясните неща, следват подводните камъни.
С какъв газ по Северен Поток 1 се правят сравнения? С капацитета на газопровода или с реално подаваното? Ако е с капацитета от 55 милиарда кубика, с урсулините мерки ще се икономиса около 15% от него. Реално по този газопровод се подава половината от капацитета и икономията ще стане чутовните 30%. Доста далечко от 100%, а подводните камъни са далеч от привършване. Проблемът за който се предлагат сакралните мерки не е газът по Северен Поток 1, а руският газ за ЕС, който се подава и по много други пътища. Общият му обем в предишните години е от порядъка на 150 милиарда кубика годишно. С урсулините мерки ще се икономиса енергийният еквивалент на около 5-6% от това количество и това ще е газ (дребно подводно камъче), ако цялата енергия потребявана от домакинствата се получава само от природен газ.
По трасето има още доста камъчета. Например колко от домакинствата вече са намалили отоплението и климатиците? Колко изобщо нямат климатици е друга тема, но доста свързана. Намалената температура през зимата води до необходимост от повече храна. Не много, но умножено по 500 милиона човека... Има и още и още...
Намаляването на свръхпотреблението на енергия, особено от газ и петрол е неизбежно и необходимо. Малоумната демагогия не е начина това да стане.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2993
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28958 -: Юни 25, 2022, 11:24:45 »
Време е да се вмеша Бајден и да го заузда бугарскиот национализам

Quote (selected)
Предводени од Радев, московските лојалисти во Софија применуваат тактики на малтретирање во стилот на Кремљ против помалиот сосед на земјата, Северна Македонија. Наместо со бомби, Софија го блокираше Скопје да ги отвори преговорите за пристап во ЕУ додека Македонците не се поклонат пред бугарските барања. ...

Екстремниот бугарски национализам има една сеопфатна цел: да го негира македонскиот идентитет. Решението е Соединетите Држави (и сојузниците како Обединетото Кралство, кои би можеле да го следат водството на Вашингтон) да склучат билатерален културен договор со Северна Македонија што го потврдува македонскиот идентитет. Договорот може да биде склучен брзо според неодамна отворениот Стратешки дијалог меѓу Соединетите Држави и Северна Македонија.

                  033 х 043
               
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28959 -: Юни 25, 2022, 11:35:29 »
Тоз т.н. (ново)македонски много смешен, бе. Що не добавят и някой гръчки знак, иероглиф и други отттук-там за изразителност. Гласните не ги бръснат. Прр, брр, цррр, цирк.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2199
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28960 -: Юни 25, 2022, 11:48:58 »
„Промяната“ на Кирил Петков все още е без регистрация като партия
https://tribune.bg/bg/politika/promyanata-na-kiril-petkov-vse-oshte-bez-registratsiya-kato-partiya/
--------------------------
Ако се регистрира под същото име, то партията ще има абревиатура ППП.
Според българския онлайн справочник "Фрази, съкращения и прякори"
абревиатурата (съкращението) ППП може да има следните значения:
- Пощенски паричен превод
- Преддипломна педагогическа практика
- Прекратена прокурорска преписка
- Престъпност и полицейско противодействие
-Прост парциален припадък
- Първично публично предлагане
Всеки може да си избере най-подходящото според него значение за "новата партия".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28961 -: Юни 25, 2022, 11:53:33 »
Петко плет плете.
................
Има и една дълга поредица, кажи го кратка поема с к.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28962 -: Юни 25, 2022, 11:58:43 »
Quote (selected)
The European Commission has today announced its plans to issue €50 billion of EU-Bonds to finance the NextGenerationEU recovery programme between July and December 2022, to be complemented by short-term funding (EU-Bills).
The funds will go to support Member States' economic recovery following the coronavirus pandemic under the Recovery and Resilience Facility.
Alongside funding for NextGenerationEU, the Commission may also be called upon to issue up to €9 billion for loans to support Ukraine under a new exceptional Macro-Financial Assistance (MFA) programme and up to €6.6 billion for loans under the SURE programme, subject to Member States' requests and completion of relevant procedures.
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_22_3942
Ще участваме ли в изплащането на тези дългове? Ако да, то има ли съответното парламентарно решение в България за поемане на държавен дълг?
От средата на миналата година били взети  заеми (поети облигации) за други 71 милиарда евро по същата линия.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28963 -: Юни 25, 2022, 12:14:50 »
участваме ли в изплащането на тези дългове?
Цитат на: GoogleTranslate
От юни 2021 г., когато Комисията дебютира на пазара със NextGenerationEU, емисиите по програмата са на стойност 118,5 милиарда евро чрез дългосрочни облигации на ЕС
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28964 -: Юни 25, 2022, 12:20:27 »
„Промяната“ на Кирил Петков все още е без регистрация като партия

Цитат на: Тъй рече първия рогоносец на републиката:
„Може би – да, не съм сигурен“.
Така Мирослав Иванов отговори на въпроса вярно ли е, че ПП все още не е внесла документи за регистрация като партия.

Партията беше учредена на 15 април.

Иванов не знае също дали имат проблем с марката „Продължаваме промяната“, за която претенции има кметът на Добрич Йордан Йорданов и ще се наложи ли да си търсят друго име.

Това е абсолютно без значение, защото хората познават нашите лица. Ние сме тук, ние ще продължим, независимо дали ще се формира нов кабинет или не. Излязохме преди няколко дни на площада и направихме същите заявки пред хората там, които на практика дадоха оценка на нашата работа“

https://epicenter.bg/article/Ivanov--Vazmozhno-e-PP-da-ne-e-vnesla-dokumenti-za-registratsiya-kato-partiya/285962/2/0
« Последна редакция: Юни 25, 2022, 12:33:44 от PlaNed »
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28965 -: Юни 25, 2022, 13:03:35 »
Quote (selected)
„Интервюто на премиера пред „Гардиън” е много показателно. Той призна, че България изнася оръжие за Украйна. В желанието си да уцели мен, той простреля Нинова
https://glasove.com/novini/rumen-radev-v-zhelanieto-si-da-utseli-men-petkov-prostrelya-ninova-video
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28966 -: Юни 25, 2022, 14:14:39 »
Quote (selected)
Обсесията за власт на президента е опасна за стабилността в България и следва да бъде спряна

Калоян Методиев: В президентството имаше център за сваляне на кабинета. Радев е черна станция!

"Рушенето на политически партии чрез управление на вътрешни опозиции, за което съм предупредил още преди две години, на институции, вече и на настоящето правителство, е запазена марка на президентството", пише Методиев, който по професия е политолог.

Той подчертава, че първи президентът е изрекъл лъжата, че България изнася оръжие за Украйна, която след това е била мултиплицирана.

Според Методиев държавният глава има пръст в свалянето на кабинета "Петков". "Свалянето на правителството имаше своя институционален и координационен център и в президентството"
https://epicenter.bg/article/Kaloyan-Vetadiev-/285969/2/0
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2199
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28967 -: Юни 25, 2022, 14:35:58 »
Според Методиев държавният глава има пръст в свалянето на кабинета "Петков". "Свалянето на правителството имаше своя институционален и координационен център и в президентството"
А това лошо ли е ако начело на правителството са Кирчо и Кокорчо? И ако са преминати всички "червени линии". И ако се почна с корупция от първия ден на "борбата с карупцията".
Калоян Методиев: " Подредените в една линия Радев, Борисов, ДПС и Възраждане безусловно ще върнат България назад." Направете си вие сметка, кои не са споменати дето ще тласнат България напред. БСП се прегърна с ДБ и ПП!
« Последна редакция: Юни 25, 2022, 15:16:11 от Zmeja »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23914
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28968 -: Юни 25, 2022, 15:59:06 »
Ай сега!
Нали с помощ от Борисов и ДПС кирето обра овациите на европците, малко ако не смирение, мълчание можеше да има.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23914
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28969 -: Юни 25, 2022, 16:17:30 »
Quote (selected)
И да не приемат нашето предложение, с ясното съзнание, че това е лош бюджет, но да не им дадем да се възползват да кажат, че няма пари, ще гласувате "за" всяко тяхно предложение заради хората. С подкрепата си ще им избиеме зъбите задето говорят, че "ГЕРБ не даде пари на пенсионерите", заяви лидерът на ГЕРБ (изказът е автентичен - б.р.).
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-shte-podkrepim-byudzheta-za-da-im-izbiem-zubite
 :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9698
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28970 -: Юни 25, 2022, 18:05:13 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28971 -: Юни 25, 2022, 18:05:24 »
С подкрепата си ще им избиеме зъбите
Не знам кои са му съветниците, но явно са добри!

Жалко само за територията!
Днес чета рускоезични украински коментатори в телеграм.
Игрите и там са жестоки!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28972 -: Юни 25, 2022, 18:08:24 »
Искам да посрещна македонките аз.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23914
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28973 -: Юни 25, 2022, 18:09:45 »
Quote (selected)
ИТН са готови да пробват със собствен кабинет
Длъжни сме да опитаме, ако получим третия мандат, каза Ива Митева
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/itn-sa-gotovi-da-probvat-sobstven-kabinet
 :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28974 -: Юни 25, 2022, 19:01:40 »
Длъжни сме да опитаме
Как беше?
Най-много се лъже след лов и преди избори.
Ей го, 25 септември вече чука...
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9061
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #28975 -: Юни 25, 2022, 19:50:45 »
Резултати от проучване на немската фирма "Статиста" (оттук):








Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8854
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28976 -: Юни 25, 2022, 19:55:02 »
Тоз т.н. (ново)македонски много смешен, бе.

Смешен е, защото е диалект, и сръбският е такъв, литературният български е създаден изфинен и полиран през вековете, за целите на християнството главно, защото не може Бог да се слави на просташки език, такъв е моделът на развитие на всички стари имперски езици.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28977 -: Юни 25, 2022, 19:59:12 »
Какво се оказва? Ний сме най-умни. Не се и съмнявах де.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28978 -: Юни 25, 2022, 20:23:22 »
Quote (selected)
"България вместо да има подкрепата на своите европартньори, е обект на натиск от Франция и Германия. Протоколът е хвърчащ лист хартия, има неутвърдени текстове в скоби. Докато не се види текст с подпис и печат като предварителен проект, няма за какво да се радваме. Щяхме да излезем от правителството, ако това предложение бъде прието от коалицията"
https://tinyurl.com/yc59afvc


Само аз ли не съм разбрал, че предложението на микрон е отхвърлено?
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #28979 -: Юни 25, 2022, 20:30:39 »
Не беше проблем да устискат няколко месеца. Ама професията си е професия. Мърльото макарон не заслужаваше тоз ихтибар.