Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 15, 2024, 00:13:29

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1897690 пъти)

0 Потребители и 74 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8853
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32700 -: Септември 18, 2022, 10:33:03 »
Освободиха и шефа на Института по метрология, който отговаря за сигурността на машините за вота. Спасова е била освободена по средата на удостоверяване на устройствата за машинно гласуване, съобщава Нова телевизия.

Интересно, интересно!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32701 -: Септември 18, 2022, 19:33:59 »
Правят си услуги един на друг. Да бяха позакрили някои излишни служби. А кошлука кога?


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32703 -: Септември 18, 2022, 20:08:18 »
Досега не съм чул К. Костадинов да каже глупост. Омекоти изразите и претенциите и това е добре. Да е жив и здрав, и да се пази.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23915
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32704 -: Септември 18, 2022, 20:26:54 »
Досега не съм чул К. Костадинов да каже глупост. Омекоти изразите и претенциите и това е добре. Да е жив и здрав, и да се пази.
При все че предният път гласувах за Възраждане и бероятно пакще гласувам за тях,
не мога да кажа че Костадинов е казал нещо умно сега или че казвал нещо умно някога.
Говори като нормален човек, просто на фона на останалите говорещи глави се явява като пророк.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1399
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32705 -: Септември 18, 2022, 20:31:46 »
Досега не съм чул К. Костадинов да каже глупост. Омекоти изразите и претенциите и това е добре. Да е жив и здрав, и да се пази.
Някой трябвя да обере левия електорат. Добре говори, да видим какви ще ги свърши, ка му дадат възчожността де.
Нинова изпълни поставената ѝ задача - за ликвидира БСП. Отне ѝ доста време, но все пак БСП не е Техноимпекс. Въобще нещата се развиват по план. А на електората - дупе да му е яко!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32706 -: Септември 18, 2022, 20:32:23 »
Приемам и двете мнения. Туй е палажението.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32707 -: Септември 18, 2022, 20:40:24 »
Колкото повече хора гласуват за Възраждане, толкова е по-малка вероятността да се състави редовно правителство. Като гледам резултатите от социологическите изследвания - първи ГЕРБ, втори ПП, трети или четвърти ДПС, по-добре е направо да се отива на следващи избори.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32708 -: Септември 18, 2022, 20:45:58 »
Не знам дали някой тласка нещата натам. Ще се доверим на "Глас народен, глас Божий". Свободни хора сме. Аз вярвам на машините. Сега е време да се гласува, а не да се пасува. Колкото и малко да зависи от нас. Последен шанс за партийките.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23915
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32709 -: Септември 18, 2022, 21:00:37 »
Quote (selected)
по-добре е направо да се отива на следващи избори.
Има голяма вероятност да се случат следващи, че и по-следващи избори с малък помеждутък от имитация на кабинет.
За политиците успешни избори са ако имакабинет, за избирателите, ако "елита" прави нещо за него.
За стабилно управление трябва да има национален консенсус на къде вървим.
Нямаме такъв.
Част - явно повечето са за бецевото "да кажат началниците" с малки вариации основно КОЙ да бъде човека на когото началниците да свеждат задачите.
Другите засега Възраждане са категорично против, без да предлагат друго.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32710 -: Септември 18, 2022, 21:09:40 »
Хубавата маркиза Фон Солсбъри, по произход ирландка, разбирала политиката почти толкова добре, колкото самият лорд. Тя била особено горда със своята "изборна аритметика". През 1866 г. Солсбъри станал министър в кабинета на Дерби. Но на следващата година, когато тоя кабинет внесъл един много радикален законопроект, трима от 11-те министри били извадени от кабинета. Сред тримата бил и Солсбъри. Същия ден вечерта един от останалите в кабинета леко подигравателно попитал съпругата му: "Е, моя милостива лейди, как е нашата аритметика?" "О, много зле, милорде, много зле,"отвърнала с присторена тъга духовитата ирландка. "Помислете си само: извадих три от 11 и остана нищо."

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1399
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32711 -: Септември 18, 2022, 21:13:15 »
Помислете си само: извадих три от 11 и остана нищо."

Малийй! А , у нас скорът  от край време си е нула!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32712 -: Септември 18, 2022, 21:13:23 »
Quote (selected)
Другите засега Възраждане са категорично против, без да предлагат друго.

Бе не е бащ така. Реших да им обърна внимание, щото за БСП няма да гласувам/и съвсем не съм единствената, на Позитано вече се молят за бариерата, ама пусти мангизи/. Ами ето приоритетите на Възраждане - невлизане в еврозоната /за мен това е изключително важно намерение, което изцяло споделям!/, разкарване на американските бази и предоговаряне на условията с ЕС. Като за начало никак не е лошо...

Макар, че докато ние ще си правим избори след избори - еврорайха ще е е "Чао, Гергино"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23915
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32713 -: Септември 18, 2022, 21:22:12 »
Може да прозвучи максималистично, но за мен базите на САЩ и сега са на ръба на закона и са нежелани.
Да приемаме еврото е като 1944 да бяхме приели райхсмарката.
Не знам какво разбирате под договаряне.
България има право на нещо като вето в ЕС.
Всякакви ишмендики че някаква комисия може да ни наложи нещо, еле па глоби е в противоречие с нормалният разум, това че се поддаваме само доказва че не сме нормални.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1399
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32714 -: Септември 18, 2022, 21:23:29 »
quote author=Aсол link=topic=1523.msg235868#msg235868 date=1663524803]Макар, че докато ние ще си правим избори след избори - еврорайха ще е е "Чао, Гергино"

Еврорайхът ще е ден - до пладне, колкото „Хилядолетният райх“ на Шикългрубер.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32715 -: Септември 18, 2022, 21:24:08 »
Възраждане имат идеи, които ми допадат, но за да бъдат осъществени трябват хора управленци - качество и количество. С последното не съм на ясно. :m1302:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32716 -: Септември 18, 2022, 21:24:43 »
Трябва да има сериозна опозиция. Досегашната беше имитация.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32717 -: Септември 18, 2022, 21:31:15 »
Някой да е чул кой е поканен от нашите на Погребението в Лондон!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23915
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32718 -: Септември 18, 2022, 21:32:00 »
Възраждане имат идеи, които ми допадат, но за да бъдат осъществени трябват хора управленци - качество и количество. С последното не съм на ясно. :m1302:
Това и мен много ме тормози.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1399
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32719 -: Септември 18, 2022, 21:41:26 »
Някой да е чул кой е поканен от нашите на Погребението в Лондон!
Доколкото разбрах Петя Дикова се е самопоканила. Познавала хора, които познавали кралското семейство! Майка ѝ правеше ... на Т.Ж., баща ѝ - на Иван Славков а тя  - първа дружка с британската монархия.O tempora, o mores!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32720 -: Септември 18, 2022, 22:00:18 »
Някой да е чул кой е поканен от нашите на Погребението в Лондон!
Доколкото разбрах Петя Дикова се е самопоканила. Познавала хора, които познавали кралското семейство! Майка ѝ правеше ... на Т.Ж., баща ѝ - на Иван Славков а тя  - първа дружка с британската монархия.O tempora, o mores!

О, тази чушка ще се нареди на опашката с населението
Питах дали има покана за България, и към кого. Но явно няма.
А толкова направихме за тях.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32721 -: Септември 18, 2022, 22:04:49 »
Питах дали има покана за България, и към кого. Но явно няма.
Президентът е в Лондон със съпругата си. Гражданинът Симеон присъства по роднинска линия.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32722 -: Септември 18, 2022, 22:22:53 »
Как не се сетих! Радев беше поканен и на оная зреща в Токио на коронованите особи

Снощи четох една статия преди сън, и гугъл преводача ме развесели невероятно
„Президенти и министър-председатели от цял ​​свят ще пристигнат в столицата през уикенда заедно с чуждестранни кралски особи, генерал-губернатори и посланици.

С падането на здрача в неделя те ще бъдат  ТИКНАТИ до портите на Бъкингамския дворец, преди да се РАЗТЪРКАТ в картинната галерия и държавните апартаменти.

Въпреки величието на заобикалящата ги среда, приемът ще бъде ТИХА АФЕРА, като гостите ще бъдат помолени да носят всекидневни костюми или сутрешни рокли, без шапки или декорации.„

Статията не е нищо особено, но се питах кой от нашите шаечни потури ще ходи да се разтърква о картините на Бъкингама .
А от тихата афера сълзи ми потекоха от смях
https://news.yahoo.com/duke-duchess-sussex-uninvited-state-204553878.html
« Последна редакция: Септември 18, 2022, 22:59:22 от Алиса »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32723 -: Септември 19, 2022, 00:21:55 »
По NG въртят един материал на Драгомир Симеонов за България. Направен по стария тертип . Извъртяха го два пъти. Сигурно ще се върти до сутринта. Явно нямат материал.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23915
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32724 -: Септември 19, 2022, 07:52:46 »
Quote (selected)
"Възраждане": Скандален, таен план на правителството за въвеждане на еврото в България е в ход
https://glasove.com/politika/vazrazhdane-skandalen-taen-plan-na-pravitelstvoto-za-vavezhdane-na-evroto-v-balgariya-e-v-hod
Поне ЗИП ще е доволен, ще имаме местна феерия равностойна на няколко мегатона.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23915
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32725 -: Септември 19, 2022, 08:00:19 »
Quote (selected)
"Има един английски историк, когото много харесвам, казва се Арнълд Тойнби. Той е написал една голяма книга от хиляда страници - “Изследване на историята” -, в която казва, че ролята на елитите е да отговарят на предизвикателствата, които възникват пред страната. Той казваше: ако елитът не успее да отговори на предизвикателството, се сменя елитът. Неприятното е, че няма никой на опашката. А ако няма никой на опашката, продължават същите грешки. Втората възможност е смяна на режима. Може да има бунтове, смяна на режима, т.е. изгонват ги с вили, а след това хората, които са били от другата страна на вилите, вземат властта. Третата възможност е, ако нещата не вървят, не смяна на политическия елит, а на формата на управление - преминаване от кралска власт към република - Френската ревоюлюция. И последната възможност е изчезване на страната и смяна на цивилизацията. Не знам как ще свърши това при нас, но ако продължават да пречат на първото, има само насилствени решения. А това, което много ме плаши, е, че ако няма други решения, ще ги бият по главата", казва Шарл Гав, президент на Institut des Libertés и икономист, в предаването “Лице в лице” на Андре Беркоф по френското радио “Сюд”.
https://glasove.com/na-fokus/sharl-gav-putin-smyata-za-svoy-dalg-da-zashtiti-rusiya-ot-zapadnata-moralna-mrasotiya-koyato-nie-smyatame-za-progres
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32726 -: Септември 19, 2022, 08:06:27 »
Може да прозвучи максималистично, но за мен базите на САЩ и сега са на ръба на закона и са нежелани.
Да приемаме еврото е като 1944 да бяхме приели райхсмарката.
Не знам какво разбирате под договаряне.
България има право на нещо като вето в ЕС.
Всякакви ишмендики че някаква комисия може да ни наложи нещо, еле па глоби е в противоречие с нормалният разум, това че се поддаваме само доказва че не сме нормални.
Буратино, в началото на управлението си Татчър се изрепчи на ЕИО относно условията на членство - ядосаха я французите - успешно предоговори параметрите на общата риболовна политика както и селско-стопанските субсидии.

В резултат на това Европа връщаше на ОК едно съществено парче от вноските им.

Съмнявам се Костадинов, когато дойде на власт, да има топките да направи такова нещо, ще следим, да се оставим да ни изненадат.

От друта страна - не виждам какво има да се предоговаря - всичко трябва да се договаря отново, но много бели вече са сторени и необратими. 
« Последна редакция: Септември 19, 2022, 08:11:59 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 861
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32727 -: Септември 19, 2022, 08:16:20 »
Quote (selected)
Другите засега Възраждане са категорично против, без да предлагат друго.
Разбира се че има алтернатива. ВсякогаШ има алтернатива, даже съвсем реален действаш модел - Унгария ! Както виждаме, когато човешкият фактор е с главата си, дори страната да е малка, затворена географски, с ограничени икономически възможности, без някаква огромна армия или атомно оръжие , нещата се получават. Маджарите ! Сега , верен на "конспиративното мислене" винаги имам едно на ум. Орбан може да е оставен нарочно /от американците, а не от Брюксел/ като алтернативен модел, който да се приложи повсеместно в Европа при "форсмажор" ? Корените на Орбан и младите му години близо до дядо Дьорд /Шорош/ създават едно усещане за съгласуваност... Същото у нас с Коцето. За мен за момента "Възраждане" са клапан за изпускане на налягането. Колкото повече "налягане" , толкова повече ще им се вдига процента. НО ИЗКЛЮЧЕНО от Козяк 16 да ги допуснат до властта !

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32728 -: Септември 19, 2022, 08:27:44 »
Това е ясно, но поне по-малко глупости да се говорят в парламента и да се гледа истината в очите.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8853
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32729 -: Септември 19, 2022, 08:30:09 »
"Възраждане": Скандален, таен план на правителството за въвеждане на еврото в България е в ход!

Натискът е от САЩ, за да е невъзможно, на някого да му хрумне, да избяга от от ЕСССР!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32730 -: Септември 19, 2022, 08:39:08 »
Не мога да си представя при дивата демократична диктатура и фашистки терор в България, кой режисира и стои зад Възраждане.
И няма срещу Възраждане храчки, компромати, бити, отровени, взривени
« Последна редакция: Септември 19, 2022, 08:45:28 от Алиса »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32731 -: Септември 19, 2022, 08:41:07 »
Натискът е от САЩ, за да е невъзможно, на някого да му хрумне, да избяга от от ЕСССР!

И какъв интерес имат САЩ от силен, обединен ЕС, със стабилна валута? Защото всеки нов член в еврозоната ще обира инфлационния надпечат и ще стабилизира еврото.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32732 -: Септември 19, 2022, 08:43:27 »
Натискът е от САЩ, за да е невъзможно, на някого да му хрумне, да избяга от от ЕСССР!

И какъв интерес имат САЩ от силен, обединен ЕС, със стабилна валута? Защото всеки нов член в еврозоната ще обира инфлационния надпечат и ще стабилизира еврото.

Писах вече.
На САЩ им е през чатала какво ще стане с ЕС
Търсете друг виновен, щом ви тегли да  търсите виновни.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8853
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32733 -: Септември 19, 2022, 08:51:25 »
И какъв интерес имат САЩ от силен, обединен ЕС,

ЕС не е силен, от създаването си е под контрола на САЩ, чрез Германия, вижте как насилиха ЕС да влезе във война с Русия, въпреки икономическите загуби!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 861
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32734 -: Септември 19, 2022, 08:55:10 »
Quote (selected)
на някого да му хрумне, да избяга от от ЕСССР
Това е много комично. :))) Напомня ми епизода от "Опасен чар" , където Ястребовски /Т.Колев/ е в затворническата болница и е разобличен, че пуска захарчета в урината си за да го държат като болен. Ястребовски се възмущава театрално - "Аз ще напусна тази болница !..."  , заявява той. "И къде ще идете ?" - го пита следователят /Ст.Маврудиев/ ... Та така. Къде ще избягате от ЕСССР ? На изток ? Леш. На Запад ? Същото... Аз лично проучвам въпроса с Парагвай. :smokin:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32735 -: Септември 19, 2022, 08:56:13 »
Quote (selected)
И какъв интерес имат САЩ от силен, обединен ЕС, със стабилна валута?

Интереса им е никой да не се отделя от стадото.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32736 -: Септември 19, 2022, 08:58:48 »
Не мога да си представя при дивата демократична диктатура и фашистки терор в България, кой режисира и стои зад Възраждане.
И няма срещу Възраждане храчки, компромати, бити, отровени, взривени
Али, мисли нетрадиционно - давам ти няколко алтернативи за това кой стои зад "Възраждане":
     * американците (винаги са подкрепяли и двете страни в даден национален конфликт, спор, немзнамсикакво...)
     * руснаците (една популярна версия, не е задължително да е вярна)
     * китайците (защо не, един нетрадиционен подход за тотално навлизане  в Европа, според Сун Дзъ и Фирмина)
     * турците (за разлика от Сидеров, Расате и другите "националисти" не съм прочел и дума от Костадинов срещу ДПС или някои политици от турски произход)
     * евреите във всичките им вариации - тук ти си специалистът, обади ни
     * българската олигархия, търсеща ново политическо представителство

А?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32737 -: Септември 19, 2022, 09:00:09 »
ЕС не е силен, от създаването си е под контрола на САЩ, чрез Германия, вижте как насилиха ЕС да влезе във война с Русия, въпреки икономическите загуби!

Нещо си противоречиш. Хем викаш, че САЩ ни натискат да приемем еврото, което ще подсили европейската валута и ще укрепи политически ЕС, хем искали да контролират ЕС. Кое се контролира по-лесно? Силен или разединен съюз? Да, сега ЕС е слаб, много слаб. Защо да му засилват интеграцията? Ами ако утре палачинката се обърне? Точно обратното, САЩ имат интерес от хлабав и икономически немощен ЕС.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32738 -: Септември 19, 2022, 09:04:38 »
Че не бива да се вярва на политик е ясно. Все пак избирателят очаква да му говорят смислено. Още сме първолачета

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8853
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32739 -: Септември 19, 2022, 09:07:57 »
да приемем еврото, което ще подсили европейската валута

:lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32740 -: Септември 19, 2022, 09:10:27 »
Интереса им е никой да не се отделя от стадото.

Интересът им е да няма такова нещо като ЕС. Затова го подриват икономически. Нови членове в еврозоната ще му дадат глътка въздух. Следователно САЩ нямат интерес България да влезе в еврозоната и не я натискат. А и послушанието в стадото не зависди от членството в еврозоната

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32741 -: Септември 19, 2022, 09:18:47 »
Quote (selected)
Интересът им е да няма такова нещо като ЕС.
Напротив - имат интерес от ЕС. Какво е в момента ЕС? Марионетки, управлявани от т.н. ЕК, която от своя страна защитава почти на 100% американските интереси. За тях, американците, е много по-удобно и лесно цялото стадо да бъде управлявано от едно място. На овчаря кое му е по-лесно? Стадото да е на едно място или всяка овца да си прави каквото иска?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7519
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32742 -: Септември 19, 2022, 09:22:13 »
Цитат на: otvrat
Нови членове в еврозоната ще му дадат глътка въздух.

Ние "членнем" ли се в нещо, почваме да дърпаме това нещо в дълбокото.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32743 -: Септември 19, 2022, 09:25:39 »
Интереса им е никой да не се отделя от стадото.

Завесата, дори и желязна, все пак е четвъртата "стена" на сцената. Друго е когато цялата менажерия бъде поставена в клетка.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2993
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32744 -: Септември 19, 2022, 09:51:57 »
Quote (selected)
Къде ще избягате от ЕСССР ? На изток ? Леш. На Запад ? Същото

На изток е Турция, на запад - Сърбия.
По средата е Тръбата. Дето стига до подриващата евроценностите Унгария.
На югозапад има Левица:

Quote (selected)
Ако Џафери се обиде да ја одбие и оваа иницијатива, Левица ќе премине на тотална блокада на Собранието. Имаме договор со ВМРО-ДПМНЕ и заедно ќе доведеме до целосна парализа на законодавниот дом. Тоа значи блокирање на сите комисии и на сите пленарни седници
https://nezavisen.mk/levica-najavuva-nova-inicijativa-za-referendum-se-zakanuva-ako-bide-otfrlena/
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8853
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32745 -: Септември 19, 2022, 10:07:23 »
ЕС е американски анклав, "анти Русия". Освен това, от сриването на европейската икономика, ще спечели САЩ, а ще бъде обвинен Путин.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32746 -: Септември 19, 2022, 10:17:49 »
Триморието има за цел отделянето на "Европа" от ресурсите и пазарите на "Евразия".

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8853
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32747 -: Септември 19, 2022, 10:20:39 »
Хазарта разкри, че социолозите искали по 100 хиляди за процент.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32748 -: Септември 19, 2022, 10:26:49 »
Не знам дали някой тласка нещата натам. Ще се доверим на "Глас народен, глас Божий". Свободни хора сме. Аз вярвам на машините. Сега е време да се гласува, а не да се пасува. Колкото и малко да зависи от нас. Последен шанс за партийките.
Кто верит в Мохамеда, кто в Алаха, кто в Исуса,
кто не верит даже в чьортом зла всех,
удобную религию выдумали индусы,
что мы в конца концов не умираем насовсем
 :smokin:

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 861
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32749 -: Септември 19, 2022, 10:40:07 »
Quote (selected)
* американците (винаги са подкрепяли и двете страни в даден национален конфликт, спор, немзнамсикакво...)
В случая не "подкрепят", щото ще излезе че едва ли не са създали формацията. Стилът на американците е да "кооптират" лидери и ръководства. Демек - да ги купуват. Тука Робеспиеровци не съществуват. Който не се продава за пари, продава се за МНОГО ПАРИ. Парите се произвеждат от американците, за тях не струват нищо...   
Quote (selected)
* руснаците (една популярна версия, не е задължително да е вярна)
Не много вероятно. След провала с "Атака" трябва да са луди да инвестират пак в подобен проект. Но де да знаем ? Руснаците са си малко луди...
Quote (selected)
* китайците (защо не, един нетрадиционен подход за тотално навлизане  в Европа, според Сун Дзъ и Фирмина)
Китайците не инвестират в партии, те инвестират директно и брутално. Ако не искаш, просто те заобикалят и ти разбираш че си прецакан. 
Quote (selected)
* турците (за разлика от Сидеров, Расате и другите "националисти" не съм прочел и дума от Костадинов срещу ДПС или някои политици от турски произход)
  Ако имаш предвид ДПС - да , Коцето е в дискретно топли отношения с тях. За анадолските турци - не мисля. 
Quote (selected)
* евреите във всичките им вариации - тук ти си специалистът, обади ни
Определено не. По множество причини в които не ми се дълбае, най-малкото евреите са емоционални, не биха инвестирали в националисти, дори такива които си мерят думите...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32750 -: Септември 19, 2022, 10:46:40 »
Кто верит в Мохамеда, кто в Алаха, кто в Исуса...
18 Септ. 2022 автор Брайън Уитмор, Форин полиси: Украинците повярваха, че победата над Путинова Русия е възможна. Победата на Украйна ще освободи Източна Европа
Христос в Проповедта на планината, Евангелие от Матея 5:3-12
Блажени нищите по дух, защото е тяхно царството небесно.
Блажени скърбящите, защото те ще се утешат.
Блажени миротворците, защото те ще се нарекат Божии чада.
« Последна редакция: Септември 19, 2022, 10:52:54 от Zmeja »

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32751 -: Септември 19, 2022, 11:04:33 »
Не знам защо се иска от Възраждане да бъдат антитурска партия. Не само от тях, но и от всяка друга партия, искам преди всичко да защитава българските интереси. Със сегашното си поведение Възраждане показва, че допирните им точки с идеите и действията на Атака не се препокриват.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32752 -: Септември 19, 2022, 11:15:12 »
Какво толкова произведе Атака освен шум. Не си спомням за законодателни инициативи. Скандали, да.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32753 -: Септември 19, 2022, 11:24:54 »
Какво толкова произведе Атака освен шум. Не си спомням за законодателни инициативи. Скандали, да.
Именно, нищо. Обграждаха джамии, ходене по граници (заедно с другите две партии), пиянски изцепки на Волен, скандали в телевизии, безпринципни коалиции... и основно гледане за келепир.
Интересно е нещо друго. Всички са против Възраждане, - медии, останалите партии - но засега най-големият им критик е БСП. Може би защото голяма част от електората им се пренасочва към Възраждане.
« Последна редакция: Септември 19, 2022, 11:34:15 от noooo »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32754 -: Септември 19, 2022, 11:52:48 »
Атака беше като БББ, но с малко по-различна риторика. Нямаме нужда от такава плява.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2993
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32755 -: Септември 19, 2022, 11:56:12 »
Станишко вече ги клъвна за последно, че се състезавали на един терен, по-розови ги иска.
А на изток не е съвсем леш:

Quote (selected)
Така че Русия и Китай трябва да имат готовност да бъдат въвлечени в безгранично комплексната и вече започнала голяма игра 2.0 на стероиди, в която САЩ/НАТО се бият срещу обединена Евразия, с Турция по средата.
https://glasove.com/na-fokus/pepe-eskobar-rusiya-i-kitay-uskoryavat-evraziyskiya-tsivilizatsionen-proekt-erata-na-zapadnata-dominatsiya-e-kam-svoya-kray

ПП Аналогията с Атака е предвидима и, гледам, взета под внимание.
*********   ✹    *********

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32756 -: Септември 19, 2022, 12:25:19 »
ПП Аналогията с Атака е предвидима и, гледам, взета под внимание.
Сравнението, а не аналогията.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23915
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32757 -: Септември 19, 2022, 17:09:58 »
И какъв интерес имат САЩ от силен, обединен ЕС, със стабилна валута? Защото всеки нов член в еврозоната ще обира инфлационния надпечат и ще стабилизира еврото.

Оправи ми деня! :t2015:
До сега не можех да си представя съюз който българската цъфтяща икономика може да стабилизира.
Има естествено изключения, един съюз с Маршалови острови, Карибати, и Тувалу можем ако не го оздравим поне да не го завлечем към дъното.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7519
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32758 -: Септември 19, 2022, 18:05:02 »
евреите са емоционални
И то много. Направо умират от мъка, ако ги удариш по джоба  :crying_with_laughter-3302:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2590
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32759 -: Септември 19, 2022, 18:27:27 »
България има право на нещо като вето в ЕС.

- Точно това  искат да премахнат. Освен това, върви упорито преформатиране на ЕС от съюз на субектни държави (Поне една част са такива и то - ограничено) в нова вътрешна и външна форма - в Европейски Съединени Щати. Със столица Брюксел. Дори "Щати" звучи твърде независимо! От тук нататък под тази нова премиса, всички уж странни, брутални, антидържавни действия в ЕС и особено в Територията тъдява, добиват смисъл. Най-вече, че разгарящата се гореща фаза на ТСВ изисква подобен нов облик.

Какво друго би трябвало да стане, след като Европа е избрана за трети път да бъде тотално разрушена - защо пък не?