Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 01:46:41

Автор Тема: Избори Юли'21  (Прочетена 229995 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #840 -: Юни 17, 2021, 17:26:03 »
Не мога да си представя, че Нинова, колкото и да е самовлюбена, ще откаже публично подкрепа на Радев и ще издигне свой президентски кандидат. Това би било пълна идиотия.

И аз така мисля. Обяснявам на некои други, че Нинова и Радев са взаимозависими, при това Нинова повече от Радев. То стигаше оная глупост с Методиев.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #841 -: Юни 17, 2021, 17:27:46 »
Quote (selected)
Най-ниския изборен резултат (досега :nuts:), това е катастрофа.
Катастрофа Пешо е онова с ФКП, с ИКП, че сега и с ГЕСП, но така е - либерастията не прощава.
След като години наред либерастията се е вихрила - няма откъде да дойде оправянето, има си ено закъснение - може и да си го учил, вика му се транспортно закъснение в теорията на управлението /важи за каквато и да е система/. Не казвам, че ся Корни като е начело, ще бъде наред всичко, но поне либерастията и герговщината малко по малко се чисти - видно е.
Смятам че резултатите ще дойдат. И да - няма как БСП да стане онова, което бе.
Не и сега.
Може би след двайстина години.
Ама не знам тогава как ще се казва тогавашният тов. Си.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #842 -: Юни 17, 2021, 17:29:25 »
Винаги, когато стане въпрос за конфрантация между БСП и Радев, сещайте се за Маяковский и неговото:

"Партия и Ленин
 близнецы-братья,
  кто более матери-истории ценен?
Мы говорим - Ленин, подразумеваем - партия.
Мы говорим - партия, подразумеваем Ленин"

Без подкрепата на Радев, БСП става 4 -та или 5-та политическа сила.
Без активната подкрепа на БСП, шансовете на Радев за втори мандат рязко падат.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #843 -: Юни 17, 2021, 17:30:32 »
Аха. Значи, третото място на последниет иззбори е всъщност първа крачка от възходния марш към победата  :t1815:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #844 -: Юни 17, 2021, 17:32:43 »
Аха. Значи, третото място на последниет иззбори е всъщност първа крачка от възходния марш към победата 
Не значи, писал съм и за време нещо.
Да - да те изпреваря - не значи и че след 20 години ще дойде напредъка - мисля, че ако не на тези, още на октомврийските ще се усети.
Тази година.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #845 -: Юни 17, 2021, 17:33:01 »
Аха. Значи, третото място на последниет иззбори е всъщност първа крачка от възходния марш към победата 

Пешо, много ми е любопитно твоята партия кое място зае на изборите? Много искам да разбера.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #846 -: Юни 17, 2021, 17:34:39 »
Без подкрепата на Радев, БСП става 4 -та или 5-та политическа сила.
Без активната подкрепа на БСП, шансовете на Радев за втори мандат рязко падат.
Зависи как се изрази тази "не-подкрепа". Радев няма начин да не стигне до балотаж, на който противник няма да му бъде хипотетичната кандидатура на БСП, а някойя герберуга  (като великия професор как-му-беше-името). Е, не мога да си представя, че на този балотаж БСП ще прикани електората си да гласува за бай Шиле.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #847 -: Юни 17, 2021, 17:35:21 »
Quote (selected)
Без подкрепата на Радев, БСП става 4 -та или 5-та политическа сила.
Един въпрос - без подкрепата ЗА или НА?
За това, че са свързани - нормално, така и ще бъде, колкото и да йезуитничат странични факторчета.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #848 -: Юни 17, 2021, 17:37:05 »
Радев няма начин да не стигне до балотаж,
Що да няма? Печели си от раз.
Не забравяй герберите загубиха изборите с квалифицирано мнозинство  :smokin:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #849 -: Юни 17, 2021, 17:37:13 »
Аха. Значи, третото място на последниет иззбори е всъщност първа крачка от възходния марш към победата 

Пешо, много ми е любопитно твоята партия кое място зае на изборите? Много искам да разбера.
Моята партия - ПУПРЗ(о) - не участва в тези избори, така че ми се наложи да гласувам за някоя друга. Не беше нито Слави, нито Корнелия.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #850 -: Юни 17, 2021, 17:37:21 »
Един въпрос - без подкрепата ЗА или НА?
За това, че са свързани - нормално, така и ще бъде, колкото и да йезуитничат странични факторчета.
НА

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #851 -: Юни 17, 2021, 17:37:39 »
Аха. Значи, третото място на последниет иззбори е всъщност първа крачка от възходния марш към победата  :t1815:

Нали Асол ти го обясни - маратон , който включва рязко сриване на страната и безизходица. И се появява Нинова като безалтернативна фея на надеждата....

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #852 -: Юни 17, 2021, 17:37:59 »
Що да няма? Печели си от раз.
:bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #853 -: Юни 17, 2021, 17:39:00 »
Цитат на: Пешo в Днес в 17:34:39

    Радев няма начин да не стигне до балотаж,

Що да няма? Печели си от раз.
Съвсем реална възможност.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #854 -: Юни 17, 2021, 17:40:02 »
Нали Асол ти го обясни - маратон , който включва рязко сриване на страната и безизходица. И се появява Нинова като безалтернативна фея на надеждата....
А, не, едва ли ще приеме БСП основната тъпотия на СДС от 90-та.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #855 -: Юни 17, 2021, 17:47:11 »
Моята партия - ПУПРЗ(о) - не участва в тези избори, така че ми се наложи да гласувам за някоя друга. Не беше нито Слави, нито Корнелия.

Хубу, де. Твоята партия изобщо е в трета глуха. Но предполагам, че тази, за която си гласувал е изпреварила БСП на последните избори. Иначе не би трябвало да правиш тея сметки.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #856 -: Юни 17, 2021, 17:47:36 »
След това служебно правителство на Радев не му тряа бсп.

Ако бсп е срещу Радев, тва директно значи, че е и срещу неговото служебно правителство и политиката му антгерп.

  :m1273:

В това служебно правителство има четирима министри на БСП и поне три пъти повече зам. министри, плюс шефове на агенции. Мога спокойно да ти кажа, точно кой министър от коя квота е . Не се заблуждавай! :bigok:
« Последна редакция: Юни 17, 2021, 17:54:16 от Aсол »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #857 -: Юни 17, 2021, 17:49:39 »
Нали Асол ти го обясни - маратон , който включва рязко сриване на страната и безизходица. И се появява Нинова като безалтернативна фея на надеждата....

Това Асол го обясни, не щото иска да е така, а щото е съвършено наясно с начина на разсъждение на средностатистическата родна овца - гласоподавател. А колко е права Асол, личи по популярността на партията на Слафчу. Дет се вика - без коментар! :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #858 -: Юни 17, 2021, 17:54:12 »
В това служебно правителство има четирима министри на БСП и поне три пъти повече зам. министри, плюс шефове на агенции. Мога спокойно да ти кажа, кой от коя квота е . Не се заблуждавай! :bigok:

Само обещаваш  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #859 -: Юни 17, 2021, 17:56:23 »
Кво да обещавам - икономическият, финансовият и здравеопазването са от ваща квота. МОСВ е на ваш партнер. Образованието е на Мая от коалицията, например. От нашата са Янаки и земеделския, другите двама ще те оставя да си помислиш. Жокер - гледай замовете :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #860 -: Юни 17, 2021, 18:02:00 »
В това служебно правителство има четирима министри на БСП и поне три пъти повече зам. министри, плюс шефове на агенции. Мога спокойно да ти кажа, точно кой министър от коя квота е . Не се заблуждавай! :bigok:

Спокойно ми кажи  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #861 -: Юни 17, 2021, 18:03:11 »
Казах за половината правителство. Трябва и собствен труд :nuts:

Още когато започнаха назначенията на втория ешалон, аз споделих тук, че се очаква поголовна чистка. Може да се проследи

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #862 -: Юни 17, 2021, 18:05:40 »
Казах за половината правителство. Трябва и собствен труд :nuts:

Рептилите жълтопаветници живеем одтруда на другите, не полагаме сопствен  :m1273:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #863 -: Юни 17, 2021, 18:09:00 »
Че аз не възразявам срещу жълтопаветните министри. Имам само малко резерви към икономическия за една негова идея за финансиране на малкия и среден бизнес, но смятам, че това може да се изчисти с времето и е все пак....  само идея..тук си трябва обсъждане и оглеждане на нещата от всички страни. И ще трябва да обсъжда с хора, извън кочината в която е попаднал, щото там трябва да мине булдозер

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #864 -: Юни 17, 2021, 18:23:48 »
Кво да обещавам - икономическият, финансовият и здравеопазването са от ваща квота. МОСВ е на ваш партнер. Образованието е на Мая от коалицията, например. От нашата са Янаки и земеделския, другите двама ще те оставя да си помислиш. Жокер - гледай замовете

За земеделския се усетих заради Гечев и Събев (който май беше съветник на Момчел Неков). От друга страна, защо ми се върти в главата нещо за Събев около АзБ.
Комитова  :thup: знам, че е снаха в партизански род, имал съм контакти с мъжа и,  така че може би тя е от вашите (без да и гледам заместниците, защото единия го смениха скоропостижно и сложиха оня ваш юнак от Пловдив да се учи). Кой е четвъртият?

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #865 -: Юни 17, 2021, 18:24:45 »
Че аз не възразявам срещу жълтопаветните министри. Имам само малко резерви към икономическия за една негова идея за финансиране на малкия и среден бизнес, но смятам, че това може да се изчисти с времето и е все пак....  само идея..тук си трябва обсъждане и оглеждане на нещата от всички страни. И ще трябва да обсъжда с хора, извън кочината в която е попаднал, щото там трябва да мине булдозер

За прилагането на механизма "Джереми" ли иде реч?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #866 -: Юни 17, 2021, 18:29:37 »
Не! За ОПИК..от трите джита не разбирам много..знам за какво става дума, но не съм работила с тях

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #867 -: Юни 17, 2021, 18:31:34 »
Моята партия - ПУПРЗ(о) - не участва в тези избори, така че ми се наложи да гласувам за някоя друга. Не беше нито Слави, нито Корнелия.

Хубу, де. Твоята партия изобщо е в трета глуха. Но предполагам, че тази, за която си гласувал е изпреварила БСП на последните избори. Иначе не би трябвало да правиш тея сметки.
Защо?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #868 -: Юни 17, 2021, 18:32:19 »
Quote (selected)
Кой е четвъртият?

МТСП...и значи  съм се объркала..има и пети :bigok:

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #869 -: Юни 17, 2021, 18:43:35 »
МТСП...и значи  съм се объркала..има и пети :bigok:

За Комитова, ако я броиш нея за петия, никак не съм много сигурен колко е изобщо "нечия" поради доста съображения. Нека я наречем "поливалентна"  :nuts:
Що се отнася до Кацаров, той е точно от "моите", ама е по-добър за сегашната роля на булдозер, а не за министър с дългосрочен хоризонт. Много е в час, но има някои идеи, които хич няма да се харесат. 

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #870 -: Юни 17, 2021, 18:44:30 »
Гледайте новия министър-председател. :) https://www.facebook.com/STTrifonov Славчо е невероятна посредственост. На всеки по-смислен въпрос оплита кълчищата.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #871 -: Юни 17, 2021, 18:52:16 »
Quote (selected)
Що се отнася до Кацаров, той е точно от "моите", ама е по-добър за сегашната роля на булдозер, а не за министър с дългосрочен хоризонт. Много е в час, но има някои идеи, които хич няма да се харесат.

Нямам възражения към работата на Кацаров и на всичкото отгоре не смятам, че трябва да го обвиняваме заради Кантарджиев. Мноо важно, че бил от БСП. Аз някакси не вярвам, че щеше да си запази позицията, ако не беше се колаборирал с тиквите - не съм наивна! Доста хора и не само от БСП си отидоха при сикаджиите..работата е мноо съмнителна. Е, човекът може и да е минал между капките, но се качи на тиквената каруца покрай ковид простотиите..на моменти звучеше доста непрофесионално. Кво смяташ, че не би ми харесало от идеите на Кацаров?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #872 -: Юни 17, 2021, 18:55:47 »
Идеята да няма лимити за болниците.
Неподплътена с разчети.
Според мен - финансово напълно несъстоятелна.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #873 -: Юни 17, 2021, 18:59:18 »
Идеята да няма лимити за болниците.
Неподплътена с разчети.
Според мен - финансово напълно несъстоятелна.

Разчети трябва да има! Но пък лимити за добра болница направо спъват достъпа до нея и са предпоставка за корупция..Абе ще трябва някакъв баланс. Не разбирам от материята, но...смятам, че трябва да се върне разпределението след завършване на докторите...тва е як стимул. За да се дотътрят до столицата - трябва да се докажат на местно ниво

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #874 -: Юни 17, 2021, 19:02:52 »
И аз не я разбарам.
Ама слушам:  брат - анестезиолог, приятел-кардиолог.
Та си мисля, че щом делим болниците на добри и лоши, значи сме далеч от идеята за здравеопазване.

П.С. Аналогично: "елитни" училища...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #875 -: Юни 17, 2021, 19:05:22 »
И аз не я разбарам.
Ама слушам:  брат - анестезиолог, приятел-кардиолог.
Та си мисля, че щом делим болниците на добри и лоши, значи сме далеч от идеята за здравеопазване.

П.С. Аналогично: "елитни" училища...

Е аз защо казвам, че трябва да се върне задължителното разпределение!? Може и на тото принцип. Докажи се първо!

Бачи, ти знаеш много добре, че няма начин да не ги делим, нали? Щото всички сме пациенти по неволя     
п.п. От началото на тази година ми се наложи да се сблъскам със спешна помощ няколко пъти/баси годината!/. Останах с изключително добро впечатление от докторчетата, дето ги разкарват като мечки по адреси и бях приятно изненадана от адекватните им реакции. А се оказа, че са в дъното на заплащането на медицинската таблица

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #876 -: Юни 17, 2021, 19:06:32 »
Ето, за Спецовия съм писал даже горе - ОК има основание, но тук ако го махнат за получен плик с вероятно уиски - че то тогава трябва да увиснат по стълбовете 101% от герберите и то незабавно.
Узунов  е пудовка на врата на Радев. И далеч не само заради кутията. Президентът трябва внимателно да я свали и да я покрие на място топло и сухо ,  далеч от хорските очи...

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #877 -: Юни 17, 2021, 19:19:31 »
Идеята да няма лимити за болниците.
Неподплътена с разчети.
Според мен - финансово напълно несъстоятелна.
Това е едната, която няма да се хареса. Аз съм за , но с драконовски контрол и електронна здравна система за идентификация, па ако ще да не е прословутата карта, а отпечатък.  :nuts:

Българското население е зле здравословно, от друга страна не всички могат да си позволят сегашното здравеопазване. Редица заболявания могат да разрорят дори човек средна ръка. От друга страна българският медицински персонал (лекари, сестри, санитари) е зле платен в сравнение с редица европейски страни , т.е. ако няма адекватно залащане , лекари и сестри ще продължават да изтичат. С административни мерки няма как да ги задържим. Синът на мой приятел вече е доста напред в процедурата да отиде да работи в Лестър (Об.Кр). Младо момче, едва взело специалност пулмология. У нас има крещящ недостатък на пулмолози. Момчето сравнява условия и решава и няма кой и как да го спре, ако не предлагаме поне подобни условия.
Ако трябва да избирам между пари за пенсии и пари за здраве и образование безусловно подкрепям пари за здраве и образованието.   

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #878 -: Юни 17, 2021, 19:20:10 »
на узунов досега му спретнаха незаконен арест и ченгеджийски компромат. което за мен означава, че адски много пречи на гербавите.

нямам спомен някой да е имал забележки за работата му.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #879 -: Юни 17, 2021, 19:23:00 »
българското население е зле здравословно, защото цялата здравна система е замислена за болнична помощ. профилактика - нъц,  доболнична - символично.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #880 -: Юни 17, 2021, 19:24:07 »
Момчето сравнява условия и решава и няма кой и как да го спре, ако не предлагаме поне подобни условия.
Бе той хубаво сравнява, ама ако трябва да плати всичко похарчено за него ще се позамисли.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #881 -: Юни 17, 2021, 19:26:09 »
като цяло се провалиха както 'парите следват ученика', така и 'парите следват пациента'. резултатите са дълбоко разслоено образование и отказ от здравеопазване. щото да имаш бърза помощ на 50км и болница на 150км не е здравеопазване, а си е покана да идеш в погребалната агенция отсреща.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #882 -: Юни 17, 2021, 19:26:46 »
Ша та кърпят казваш, дорде станеш кръпка до кръпка. Да пази Господ!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #883 -: Юни 17, 2021, 19:27:47 »
Бе той хубаво сравнява, ама ако трябва да плати всичко похарчено за него ще се позамисли.

Няа такъффилм. Освен ако не е с военна стипендия   :smokin:

И, спрете да си мислите, че издържате студентите.
Качеството на бг образование в общия случай е толко ниско, че ако някой успява да научи нещо, то е по-скоро лична заслуга, не заслуга навуза

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #884 -: Юни 17, 2021, 19:33:19 »
Няа такъффилм. Освен ако не е с военна стипендия 
Зависи. Въпрос на остойностяване.
Една познача завърши в САЩ и сега се замисля да ходи в Аляска, за да и зачеркнат натрупаното по време на обучението.
Две години работа и си на нула.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #885 -: Юни 17, 2021, 19:35:10 »
Та си мисля, че щом делим болниците на добри и лоши, значи сме далеч от идеята за здравеопазване.
ВИНАГИ, абсолютно ВИНАГИ болниците са делени на тоя принцип, както винаги е имало добри и предпочитани лекари-специалисти. Това го знам от проф. Станислав Баев, който може да се нарече баща на хирургията в Плевен, самият той хирург и син на хирург, макар и АБПФК.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #886 -: Юни 17, 2021, 19:35:32 »
Зависи. Въпрос на остойностяване.
Една познача завърши в САЩ и сега се замисля да ходи в Аляска, за да и зачеркнат натрупаното по време на обучението.
Две години работа и си на нула.

Аляска - американската Странджа Сакар. Повече от смешно е... :bigok:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #887 -: Юни 17, 2021, 19:36:13 »
Зависи. Въпрос на остойностяване.
Една познача завърши в САЩ и сега се замисля да ходи в Аляска, за да и зачеркнат натрупаното по време на обучението.
Две години работа и си на нула.

Въпрос на качество на образованието и най-вече на закони.
Настоящите закони не изискват подобни неща от студентите, а и не виждам изобщо начин за това.


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #888 -: Юни 17, 2021, 19:38:09 »
Френската здравна система върши добра работа.

Но изисква ужасно много кинти  :0007:

Като цяло боята никога не се получава от газове  :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #889 -: Юни 17, 2021, 19:39:40 »
Бе той хубаво сравнява, ама ако трябва да плати всичко похарчено за него ще се позамисли.
Няма такъв филм.
https://mu-sofia.bg/wp-content/uploads/2021/05/Uchebni-taksi-21-22g.pdf

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #890 -: Юни 17, 2021, 19:41:46 »
Оддруга страна 50 стинки акциз здраве на сяка кутия цигари + на сяка бутилка концентрат биха напраили доста  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #891 -: Юни 17, 2021, 19:42:55 »
Аляска - американската Странджа Сакар. Повече от смешно е... :bigok:

Нищо подобно:
https://www.premera.com/Premera-Voices/All-Posts/Alaska-medical-costs-are-more-than-double-the-national-average/

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #892 -: Юни 17, 2021, 19:45:36 »
Оддруга страна 50 стинки акциз здраве на сяка кутия цигари + на сяка бутилка концентрат биха напраили доста  :smokin:

Тва беше идеята на Пицко, ама Боко не даде. После Боко го накара да бръкне и в резерва на НЗОК, а накрая си изми ръцете и го изхвърли ...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #893 -: Юни 17, 2021, 19:46:00 »
Въпрос на качество на образованието и най-вече на закони.
Настоящите закони не изискват подобни неща от студентите, а и не виждам изобщо начин за това.
Всъщност е просто. Чуждестранните студенти медицина плащат някъде 10-15 хиляди долара, на година.
За шест години това са около 100 хиляди.
Щом няма да работи тук, а иска в чужбина, да ги вади, да плаща като чужденец и шапка на тояга.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #894 -: Юни 17, 2021, 19:46:58 »
 :t1207: :t1233:
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #895 -: Юни 17, 2021, 19:47:28 »
Всъщност е просто. Чуждестранните студенти медицина плащат някъде 10-15 хиляди долара, на година.
За шест години това са около 100 хиляди.
Щом няма да работи тук, а иска в чужбина, да ги вади, да плаща като чужденец и шапка на тояга.

Ми гласувайте го. Някакви пречки виждаш ли?

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #896 -: Юни 17, 2021, 19:50:48 »
Всъщност е просто. Чуждестранните студенти медицина плащат някъде 10-15 хиляди долара, на година.
За шест години това са около 100 хиляди.
Не - около 50 хил. евро
Абе информацията е на един клик с мишката , мама му стара:
https://mu-sofia.bg/priem/ksk/priem-chuzdenci/
КАКВИ СА ТАКСИТЕ ЗА ОБУЧЕНИЕ?
За подаване на документи – 70 лв., внася се в касата на Ректората.

Ръководство за самоподготовка по биология и химия на английски и български език – 30 лв., внася се в касата на Ректората.

Такса за конкурсен изпит по български/английски език, биология и химия на български/английски език– 400 лв., заплаща се в Департамент по езиково обучение и спорт.

За обучение в ДЕОС в подготвителна година на български език – 3 700 евро.
За обучение в ДЕОС в подготвителна година на английски език – 4 800 евро.
За обучение по „Медицина“ и „Дентална медицина“ на български език – 7 000 евро на година, които се заплащат в съответния факултет.
За обучение по „Медицина“ и „Дентална медицина“ на английски език – 8000 евро на година, които се заплащат в съответния факултет.
За обучение по „Фармация“ на български език – 5 000 евро на година, които се заплащат в Фармацевтичен факултет.
За обучение по „Фармация“ на английски език – 6 000 евро на година, които се заплащат в Фармацевтичен факултет.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #897 -: Юни 17, 2021, 19:56:52 »
на узунов досега му спретнаха незаконен арест и ченгеджийски компромат. което за мен означава, че адски много пречи на гербавите.
И аз така мисля, писах го по-горе. И тъкмо заради това - никаква оставка !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #898 -: Юни 17, 2021, 20:11:36 »
За???
Формулирай обвинението.
Мноо пуши и пие!

Идеята че Радев е лицето на БСП е толкова ирелевантна като да кажем че бай Ганьо ( с аватар ББ в сегашния времеви отрязък ) е автентичното дЕсно ( не че не се доближава по идейна ориентация :cool-1084:).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #899 -: Юни 17, 2021, 20:14:20 »
Оддруга страна 50 стинки акциз здраве на сяка кутия цигари + на сяка бутилка концентрат биха напраили доста  :smokin:
В момента, акцизът на цигарите заедно с ДДС върху него е 422 стотинки на кутия.
Преди десетина години в Германия с подобни идеи вдигнаха рязко акциза върху цигарите, за да увеличат постъпленията в здравните каси.  Имаше доста и отказали се и минали на контрабанда. Постъпленията за здраве вместо да се увеличат, спаднаха рязко. Тогава германците започнаха да се шегуват, че ако човек е загрижен за финансирането на здравеопазването, трябва да започне да пуши... :smokin: