Автор Тема: Избори Юли'21  (Прочетена 233950 пъти)

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1500 -: Юни 27, 2021, 20:01:58 »
Тя или си ги знае тия неща, или чичкофците с пурите ѝ го казват, ма следващите 4 години зима уроци по ораторство, променя дори тона на гласа си към по-плътен, изказа си на по-бавен и по-държавнически. От 1976-77 нататък сеедно друг човек говори.

Точно това предложих на Христов Иванов във ФБ, За тяхна чест не ме баннаха,  но симпатизанти ме охулиха и оплюха  :lol:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1501 -: Юни 27, 2021, 20:08:19 »
Сержант, помните ли колко бързо си отиде Черненко? Според мен, основно от страх. Чувствувал се е неподготвен за огромната отговорност. Може и да е бил болен, май дотогава не беше имало толкоз възрастен на този пост. Вярно, в Политбюро си стояха пожизнено. А наш Тошо, сега в по-лошо копие, е ТБЗБХ.
« Последна редакция: Юни 27, 2021, 20:13:43 от dabedabe »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1502 -: Юни 27, 2021, 20:11:33 »
Сержант, помните ли колко бързо си отиде Черненко? Според мен, основно от страх. Чувствувал се е неподготвен за огромната отговорност. Може и да е бил болен, май дотогава не беше имало толкоз възрастен за този пост. Вярно в Политбюро си стояха пожизнено. А наш Тошо, сега в по-лошо копие, е ТБЗБХ.

Не. Не помня. Не съм бил роден тогава  :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1503 -: Юни 27, 2021, 20:17:44 »
Quote (selected)
Какво пожелателно и неконкретно видя, напр. в програмата за здравеопазването (че отвори дума за тази на КОД)?

точно този сектор ми направи впечатление и споменът ми е ,че яснота имаше най-вече в частта за НЗОК
за повечето дейности бяха употребени термини като "реформа, приоритет, доразвиване"
особено това важи за профилактиката
а в скромната ми кариера съм правила доста анализи и бюджети, и обещания съм давала всякакви, точно с тези термини :smokin:
мисля,че една програма за управление на държавата трябва да съдържа сериозна оценка на ресурса, преди поемането на ангажименти
също бих одобрила, ако имаше категорично потвърждение,че действащата здравна система е успешен механизъм, който ще се усъвършенства
или пък не е такъв и ще се приеме друг
нещо по средата, какъвто е случаят, не одобрявам

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1504 -: Юни 27, 2021, 20:22:39 »
Не. Не помня. Не съм бил роден тогава  :smokin:

Въх!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1505 -: Юни 27, 2021, 20:23:00 »
Quote (selected)
Точно това предложих на Христов Иванов във ФБ, За тяхна чест не ме баннаха,  но симпатизанти ме охулиха и оплюха  :lol:
о, страхотно! :thup:
той наистина има нужда, говоренето му, по мое мнение ,е неубедително,
възприел е бързото американско говорене, с леко заекване и повтаряне на думи
кинематографично е, но не е за нашите избиратели

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1506 -: Юни 27, 2021, 20:23:40 »
Quote (selected)
също бих одобрила, ако имаше категорично потвърждение,че действащата здравна система е успешен механизъм, който ще се усъвършенства
или пък не е такъв и ще се приеме друг
Ако някой освен Баце ( щото той си я харесва и не го крие, все пак е"най-успешен" срещу вируса) ти каже че сегашната здравна система  работи и е добра, пък уникално добра и ти му повярваш...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1507 -: Юни 27, 2021, 20:25:34 »
Божее, ма кой гледа сериозно на тез т.н. програми? Изтъпанват ги, поотупвайки ги от праха, а какво пише в тях, даже който ги е писал е забравил. В края на краищата става дума за надприказване в телевизиите пред мудро кокорещите се мисирки.
......................
Христо Иванов се справя много добре досега. Кратък и ясен, за разлика от много други шмекери. Не говори излишни работи и пропаганди. Излага си точно мнението. Доста е близко, в смисъл стреми се към умението на президента Радев да се изразява. Във всеки наш парламент трудно ще се намерят повече от 5-6 човека с ясна мисъл.
« Последна редакция: Юни 27, 2021, 20:42:23 от dabedabe »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1508 -: Юни 27, 2021, 20:26:02 »
Какво пожелателно и неконкретно видя, напр. в програмата за здравеопазването (че отвори дума за тази на КОД)?
Програмата на ДБ за здравеопазването е пълна боза. Такива са и програмите на всички останали партии с някакъв шанс за парламент, да не говорим, че някои даже и нямат разписано нещо повече от лозунги.
За ДБ - има едно нещо, повече контрол на средствата, което е и възможно и добро, стига да се направи. Останалото е халтура. Ще променим начина на финансиране (как - по-късно), ще намалим до минимум доплащането, но ще задържаме лекари и сестри с по-високо заплащане (как - по-късно).  Има неща, дето са реализирани - електронната рецепта например. И числата са понагодени.
Няма такава партия, дето да посмее да говори откровено за здравеопазване и пенсии. Звучи доста зле.
Няма такава пречка за третия стълб - образование, но и това нещо не става.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1509 -: Юни 27, 2021, 20:26:39 »
Оооо Уиуи!
Още помня уекият аромат на розов пипер , но така и не разбрах- юут или семисладък?
 :t1815:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1510 -: Юни 27, 2021, 20:30:35 »
Са, изяснихме преди време, че гласуването в БГ е ирационално и посимпатии, не попорограми.

Освен тва, директивите (засега!) са рептилите да поткрепяме ДБ  :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1511 -: Юни 27, 2021, 20:31:24 »
Quote (selected)
Още помня уекият аромат на розов пипер
не съм аз това, ванилия, сладки ориенталци  е истината :bigok:

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1512 -: Юни 27, 2021, 20:31:56 »
а в скромната ми кариера съм правила доста анализи и бюджети, и обещания съм давала всякакви, точно с тези термини
мисля,че една програма за управление на държавата трябва да съдържа сериозна оценка на ресурса, преди поемането на ангажименти
също бих одобрила, ако имаше категорично потвърждение,че действащата здравна система е успешен механизъм, който ще се усъвършенства
или пък не е такъв и ще се приеме друг

Всъщност се иска връщане към оригиналния модел и смисъл:
-Незабавни действия за възстановяване на първоначалната форма на управление на НЗОК като публична институция.
-Възстановяване на управителните органи на НЗОК – Събранието на представителите, Uправителен съвет, Kонтролен съвет.
- Възстановяване на медицинския одит на НЗОК във вида от 2001 г.
- Ефективно (реално) изпълнение на задължението на държавата за здравно осигуряване на всички граждани, за които е поела ангажимент – държавни служители, служители на МВР, МО, съдебна власт, пенсионери, учащи, студенти и др.
- Задължаване на всички държавни служители, служители на МВР, МО и съдебната власт да внасят здравни осигуровки по същия начин, както са задължени да го правят останалите граждани.
- Връщане на отнетите през 2011 година над 1,7 милиарда лева от централния бюджет в бюджета на НЗОК;
- Премахване или сериозна промяна в Наредбата за достъпа, която позволява необосновано доплащане от пациентите; (наредбата на д-р Пепи за лимитите).

Сиреч, Калинчо да бъде така добрът да си плаща здравни осигуровки, а не да се прави на Андрешко  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1513 -: Юни 27, 2021, 20:34:27 »
Няма такава партия, дето да посмее да говори откровено за здравеопазване и пенсии. Звучи доста зле.

Съфсем скоро, и зголямо закъснение, ше видите, че вратите към, поне, молдофци и украинци, тряаше да са широко отворени още преди няколко години, щото тая пенсионна система не работи без фноски. Не че тва би решило проблемите напенсионната система, но не би навредило.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1514 -: Юни 27, 2021, 20:35:03 »
не съм аз това, ванилия, сладки ориенталци  е истината :bigok:
О!
Смяна на визията?
О!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1515 -: Юни 27, 2021, 20:36:00 »
Сиреч, Калинчо да бъде така добрът да си плаща здравни осигуровки, а не да се прави на Андрешко  :smokin:

Ако Калинчо не ми беше симпатичен, оддавна да съм го кръстил Андринчо. Или Калешко  :m1273:

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1516 -: Юни 27, 2021, 20:36:16 »
Съфсем скоро, и зголямо закъснение, ше видите, че вратите към, поне, молдофци и украинци, тряаше да са широко отворени още преди няколко години, щото тая пенсионна система не работи без фноски. Не че тва би решило проблемите напенсионната система, но не би навредило.

И не само към тех. Но украинци и бесарабци трябва да са първа и основна таргет група. 

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1517 -: Юни 27, 2021, 20:36:52 »
Quote (selected)
Всъщност се иска връщане към оригиналния модел и смисъл:
е да, НЗОК е подробно разписана, имали са сериозни консултанти
но останалото не е , съжалявам

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1518 -: Юни 27, 2021, 20:41:06 »
И не само към тех. Но украинци и бесарабци трябва да са първа и основна таргет група.

Еър Молдова и Укр Еърлайнс имат ежедневни 5-6 часови полети до Лишбоа.

Одгодини там има укри и молдованци, вероятно единствените, които биха работили за португалски заплати.

Работят фселското стопанство и фстроителството, плащат си осигурофките и данъците, не живеят богато, но пак живеят по-добре, отколкото по родните си места и ползата е за сички.

Ходят фпортугалия, която лесно им дава работни визи, въпреки че е на другия край на континента, не идват фбългария.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1519 -: Юни 27, 2021, 20:41:45 »
Бонго, толкова хубави неща си натряскал за смяна на системата, че чак забравих да обърна внимание от каква на каква уважаеми?
Здравната, заеби другите.
Ъ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1520 -: Юни 27, 2021, 20:42:44 »
Че кво и е на сегашната здравна система?
Произвежда ли доктори-милионери,произвежда, даже ударно.
Намали ли съществено пенционерите, да олекоти натиска над "осгуряването", намали.
Управлява ли се от докторите и кацата, управлява се.
Какво повече искате.
Верно поумряха некои на болнични стълби, ама пациентите се научиха да сидят в къщи, да си купуват лекарства, а не да искат от докторите и кацата.
Мноо си е добра даже. И ситемата и кацата и болниците са на докторите, вие кво искате?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1521 -: Юни 27, 2021, 20:48:56 »
Че кво и е на сегашната здравна система?
Произвежда ли доктори-милионери,произвежда, даже ударно.
Намали ли съществено пенционерите, да олекоти натиска над "осгуряването", намали.
Управлява ли се от докторите и кацата, управлява се.
Какво повече искате.
Верно поумряха некои на болнични стълби, ама пациентите се научиха да сидят в къщи, да си купуват лекарства, а не да искат от докторите и кацата.
Мноо си е добра даже. И ситемата и кацата и болниците са на докторите, вие кво искате?
Само едно -  трапа роднините ли да го копат, или по клинична пАтека ше е ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1522 -: Юни 27, 2021, 20:56:14 »
Хмм може ли въпрос, бе Ко стаа с местните в Благоевград, заседнал съм ф Ена морска кръчма и няма нищо ф нета?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1523 -: Юни 27, 2021, 20:58:43 »
Хмм може ли въпрос, бе Ко стаа с местните в Благоевград, заседнал съм ф Ена морска кръчма и няма нищо ф нета?
Активността беше около 20 %, която в много медии бе отчетена като рекордно ниска, но това не е вярно, защото сравняват активността на миналите редовни местни избори и днешните частични. За частичен вот това е съвсем обичайна активност.

Екзитполовете мълчат кат онодени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1524 -: Юни 27, 2021, 21:02:30 »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10159555221859581&id=581424580

Половин милиард километра магистрали  :0007: :0005:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1525 -: Юни 27, 2021, 21:06:56 »
разстояние между Луната и Земята е 384 403 km.Но пък Баце усвояваше тъй че и половин милиард не са му много

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1526 -: Юни 27, 2021, 21:07:50 »
Активността беше около 20 %, която в много медии бе отчетена като рекордно ниска, но това не е вярно, защото сравняват активността на миналите редовни местни избори и днешните частични. За частичен вот това е съвсем обичайна активност.

Екзитполовете мълчат кат онодени.
И що при частични да е по-ниска. Се едно при "извънредни парламентарни" д е по ниска от редовни. Ми не, не е така.
Просто хората не искат да гласуват "машинно". ЗА кефа на некви педери-чалгари.
НО по интересното е, че калинчо се оказа пророк. при 30 градуса "машините" почват да блокират и покаваха ка тургат големи вентилатори да им духат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1527 -: Юни 27, 2021, 21:08:18 »
Време беше, в първия мандат каза че ако Станишев подло не бил изхарчил държавния резерв щял да асфалтира даже лунната пътека в бургаския залив.
Па може и да е успял, те само там са към 384 000 км, ако е свързал и другите планети в слънчевата система + няколко тангенти около слънцето.
Ми може.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1528 -: Юни 27, 2021, 21:09:19 »
разстояние между Луната и Земята е 384 403 km.Но пък Баце усвояваше тъй че и половин милиард не са му много
Щъ ходи с джипката до Марс, по асфалт. Само да застопори земята....

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1529 -: Юни 27, 2021, 21:09:44 »
при  частични се движи мецду 20 и 30.Обикновено.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1530 -: Юни 27, 2021, 21:12:47 »
Quote (selected)
Сиреч, Калинчо да бъде така добрът да си плаща здравни осигуровки, а не да се прави на Андрешко  :smokin:
Андрешко иска да не плаща вноски, а само да получава. Калинчо си плаща и то почтено. Да беше до калинчовци, нещата нямаше да са такива.
Имаш прост баланс. 30 и нещо хиляди лекари, 55-60 хил сестри, лаборанти, акушерки, фелдшери. Това на първо четене, иначе на второ има и санитари, счетоводители, техници, охрана, перални, шофьори... Здравноосигурителните вноски носят 3.2 милиарда лева годишно (и 1.8 млрд държавен трансфер). Хайде да дадем някакво определение на добро заплащане, да умножим по 12 месеца с бройките и да видим какво се получава. Нямам някакъв пряк интерес, но от митичното "облагане" на държавните служители с осигуровки, нещата леко ще се поскапят, а няма да дойдат допълнителни пари. По-дълго е за обяснение, но не е неразбираемо. Ако е неразбираемо за пишещите подобни програми (и корнелиански идеи има в тази посока), ясно е как ще управляват и какво ще направят, ако дойдат на власт.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1531 -: Юни 27, 2021, 21:14:12 »
Нещата в БГ няма да се променят с избори! Но младите ви бегат по чужбина, та не се очертава и "революционна ситуация". Пенсийте не стават за "революционен материал". Последните може да имат минало, но нямат бъдеще.  Няма как да има обесени по "Царя', та да очакваме "подобряване" на морала. Хората отиват в партиите да си подобрят стандарта. Това се очаква, това и правят.
Няма и армия, да очакваме военен преврат, да забрани партиите.
Очертава се блато за дълго. До следващата световна криза (война). В която сегашните педали на власт ще ви вкарат.
Като спрат парите от Европа (които се крадат), ще се разбере колко несъстояла се държава е България.
« Последна редакция: Юни 27, 2021, 21:35:50 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1532 -: Юни 27, 2021, 21:16:43 »
Бидейки въдейки се в Благоевграда, крепостта тъй се каже на дебелия самоназначен вайвода, някаква порода именуваща се патриоти, нищо чудно да бойкотират машините кат' лудисти. Ама това ще им изиграе голяма шега. Бе тез "съюзники" на тъпаните от герб, само кореми и задници ли имат, грам мозък нямат ли?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1533 -: Юни 27, 2021, 21:21:09 »
нещата не опират до машините, просто освен администрацията и клиентите никой не годи на частични избори

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1534 -: Юни 27, 2021, 21:35:18 »
Може и тъй да е. Май съм много мнителен.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1535 -: Юни 27, 2021, 21:38:03 »
има и изключения- ако в някое село са се счепкали два рода и играта е на вързано за кило кръв и фунт месо

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8827
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1536 -: Юни 27, 2021, 21:38:59 »
А може би, няма за кого да се гласува?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1537 -: Юни 27, 2021, 21:41:19 »
Активността беше около 20 %, която в много медии бе отчетена като рекордно ниска, но това не е вярно, защото сравняват активността на миналите редовни местни избори и днешните частични. За частичен вот това е съвсем обичайна активност.

Екзитполовете мълчат кат онодени.
Хм!
Горката Кайли!
Тя единствена не разбираше от програмите и питаше ли питаше!
Бе те с тия 20% ачик си казват, че не ги е еня кой ще ги ЕБЕ, Кайлито за програми пита!
Мой коментар - малко ги уеб@т!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1538 -: Юни 27, 2021, 21:41:53 »
Почти всичко непенсионерско е на гурбет, в или извън България.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1539 -: Юни 27, 2021, 21:42:37 »
Ами то навсякъде тъй става и ни пробутват кранти постоянно. Те после заглаждат косъма.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1540 -: Юни 27, 2021, 21:42:39 »
Почти всичко непенсионерско е на гурбет, в или извън България.

То пък един гурбет  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1541 -: Юни 27, 2021, 21:43:16 »
за това ти казвам-или племенна вражда или администрация и клиентела за легитимация.Между другото Сержанта и Буч посочват проблема- у нас си е фашизъм а ла Салазар без йезуитите.Но нямаш генерали отвратени от кланетата по колониите да направят революция на карамфилите.Емиграционната клапа сваля напрежението и оставаме нетен донор на гастарбахтери

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1542 -: Юни 27, 2021, 21:55:09 »
Ами то е било внимателно планирано. Едни агенцийки предлагащи посредничество за работа в чужбина изникнаха като гъби. Едни дискретни такива, все на последния етаж на стари сгради, ама все в центъра. И без комисионна разбииш. А какво са се договорили с робовладелеца, няма как да разбереш. Голяма мизерия! Да си гониш народа, заради едни пари, после пак да го обереш до гол гъз. И за капак синята бърна изпълнявайки сценария, окълца 3 нули. 100 000 процента инфлация за 10 години. Спестявания - тютю. И сега драпат за народното доверие, а оня борел кризи.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1543 -: Юни 27, 2021, 21:57:42 »
Едни агенцийки предлагащи посредничество за работа в чужбина изникнаха като гъби. И без комисионна разбииш. А какво са се договорили с робовладелеца, няма как да разбереш. Голяма мизерия!
Тук се сещам за един тъпак, който после избраха за президент. Него какво му е? Виличка на Халкидики, а и на Черно море.
"Богат е, па го не питат..." Хр. Ботев.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1544 -: Юни 27, 2021, 22:00:13 »
.Но нямаш генерали отвратени от кланетата по колониите да направят революция на карамфилите.
Викаш един Вашку Гонсалвиш ни трябва.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1545 -: Юни 27, 2021, 22:00:34 »
за това ти казвам-или племенна вражда или администрация и клиентела за легитимация.Между другото Сержанта и Буч посочват проблема- у нас си е фашизъм а ла Салазар без йезуитите.Но нямаш генерали отвратени от кланетата по колониите да направят революция на карамфилите.Емиграционната клапа сваля напрежението и оставаме нетен донор на гастарбахтери
Те капитаните я напраиха, от дърти курви ноф бърдак не става известно je
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1546 -: Юни 27, 2021, 22:01:27 »
За кого точно от нашите президенти намекваш, щото не беше само един? От село ли беше?
....................
Да, май после Гонзалвиш взе после да върти гъза разнопосочно.
« Последна редакция: Юни 27, 2021, 22:08:02 от dabedabe »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1547 -: Юни 27, 2021, 22:02:10 »
значи- между 30 и 50 гиляди души всяка есен отиват от нашенско да берат лозя във франция.Щото алжирец или сенегалеж няма как да гванеш- френските вина(говоря за grand cru които се брат на ръка, не с машини) се добиват от българи, сърби, румънци....само пример.Ако вдигнеш тук заплатите-сбогом шампанско и вина от лоара.....а цял сезон да издържаш роба не става,Трябва прекариат....при това с някаква квалификация.Само пример.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1548 -: Юни 27, 2021, 22:03:45 »
за това ти казвам-или племенна вражда или администрация и клиентела за легитимация.Между другото Сержанта и Буч посочват проблема- у нас си е фашизъм а ла Салазар без йезуитите.Но нямаш генерали отвратени от кланетата по колониите да направят революция на карамфилите.Емиграционната клапа сваля напрежението и оставаме нетен донор на гастарбахтери

Като схема да, но нерде Салазар (който умира без преки населдници и не особено богат), нерде наще...

Ето фсъщност, снимки от погребението му 1970 да видите за какъв лукс и разкош стаа дума:


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1549 -: Юни 27, 2021, 22:07:47 »
Те капитаните я напраиха, от дърти курви ноф бърдак не става известно je

Аре са.
Първият президент е генерал Спинола, вторият - генерал Коща Гомиш, след тва вече има избори.

Революцията формализира мястото на армията в управлението. Лявата посока идва малце по-късно.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1550 -: Юни 27, 2021, 22:08:56 »
Всъщност робството е икономически неизгодно.Роба трябва да го храниш, да му осигуриш подслон над главата, да го издържаш -един вид.Капиталови разгоди за "човешки капитал".Прекариата е по-изгоден.(ся-има и вариант с концлагери- виж адам туз цитиращ гьоринг на среща с индустриалци "да не гледат на концлагеристите като на резервоар, а като на непрекъснат поток.Затова да ограничат калориите.Победоносният Вермахт ще осигури нови попълнения...")Поради невъзможност победоносен вермахт да осигурява потока си има България, Румъния, Украйна,Сърбия....

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1551 -: Юни 27, 2021, 22:12:33 »
Серж, и Сталин умира без някакви лични авоари.Да не давам снимки от погребението му.Лесно е да си стоик , ако си император.Виж Марк Аврелий

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1552 -: Юни 27, 2021, 22:15:07 »
Серж, и Сталин умира без някакви лични авоари.Да не давам снимки от погребението му.Лесно е да си стоик , ако си император.Виж Марк Аврелий

И тва е вярно.

Но Сталин управлява държава без частна собственост.

При Салазар си е имало богати, но не и корупция. Не ги е виждал така нещата.

Франко не умира беден, дори като император.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1553 -: Юни 27, 2021, 22:17:14 »
При полуфеодалната Португалия на ректора на хезуитския лолеж в лисабон Салазар за какво ти е корупция?Всяка жаба си знае гьола.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1554 -: Юни 27, 2021, 22:20:44 »
При полуфеодалната Португалия на ректора на хезуитския лолеж в лисабон Салазар за какво ти е корупция?Всяка жаба си знае гьола.

Коимбра. Бил е професор по финанси, но, да, ревностен католик. И, да, всяка жаба...




Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1555 -: Юни 27, 2021, 22:23:00 »
мецду другото- не ми се рови по рафтовете- имам една книга с автограф на посланика ни в Португалия след революцията.Голям пън, мецду нас казано.(последно наследниците му бяга в бизнеса с перки у нас, благодарение на връзкит  му, но това не му пречеше да е Виденовист)Посочва че 94% от земята в полуаграрна Португалия се контролирала от 5000 семейства.По този показател вече убедително ги бием.Концентрацията е такава че и Бети ще ни заиди

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1556 -: Юни 27, 2021, 22:23:26 »
значи- между 30 и 50 гиляди души всяка есен отиват от нашенско да берат лозя във франция.Щото алжирец или сенегалеж няма как да гванеш- френските вина(говоря за grand cru които се брат на ръка, не с машини) се добиват от българи, сърби, румънци....само пример.Ако вдигнеш тук заплатите-сбогом шампанско и вина от лоара.....а цял сезон да издържаш роба не става,Трябва прекариат....при това с някаква квалификация.Само пример.

Добре, де, защо хървати, чехи и словаци не ходят? Колко по-високи са заплатите там?

Поляците ходиха 15 години и почнаха да си се връщат, а полската икономика се развива.

Не е само заговор да ни държат бедни, има и други фактори.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1557 -: Юни 27, 2021, 22:28:07 »
мецду другото- не ми се рови по рафтовете- имам една книга с автограф на посланика ни в Португалия след революцията.Голям пън, мецду нас казано.(последно наследниците му бяга в бизнеса с перки у нас, благодарение на връзкит  му, но това не му пречеше да е Виденовист)Посочва че 94% от земята в полуаграрна Португалия се контролирала от 5000 семейства.По този показател вече убедително ги бием.Концентрацията е такава че и Бети ще ни заиди

Те национализират тия стопанства 1975, но после към 1982 ги връщат постепенно.

В момента се продават много ферми, дори и със субсидиите си е голяма разправия и все по-малко хора могат да се занимават с големи стопанства.

Ми Бг си е феодална държава...


Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1558 -: Юни 27, 2021, 22:29:13 »
нашенци годят в Чегия и Унгария.Поляци още годят в Германия.Не е само до заплата.Познат- в момента е в Белфаст, споделя че комфорта да не се тревожиш ,когато работиш, за битовизми , е определящ.При това живее на стика на проблемни квартали-преди години го питам , след като ИРА-извънредни пак се бяга активизирали, дали не се притеснява- според него дори през осемдесетте е било по-спокойно от нас през 90-те, а последните акции си било смешка сравнено с ежедневие в Карабаир.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1559 -: Юни 27, 2021, 22:30:08 »
И тва е вярно.

Но Сталин управлява държава без частна собственост.

При Салазар си е имало богати, но не и корупция.

Франко не умира беден, дори като император.
Тва много ме съмнява. Корупцията е органично присъща на капитализма.