Автор Тема: Избори Юли'21  (Прочетена 235501 пъти)

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1920 -: Юни 29, 2021, 00:04:22 »
 :t2407:
бел. Ной: Мързи ме да цензурирам избирателно. Китайско предупреждение: във форума има специални правила за правопис, които касаят рекиджа и Ванчето. Допуска се подражание на рекиджа, ако е правилно оформено стилистически. Досега подражатели на Ванчето не са се явили, ще изчакаме и ще решим. Онци принципно няма главни букви, предполагам, че нещо му ги е изяло, затова за него се допуска да пише без тях.
Всички останали пишат на правилен български, всеки в рамките на собствените си възможности. За разлика от един някога любим форум, тук мненията могат да се коректират, това важи и за неправилно напечатаните букви.
:ok:
« Последна редакция: Юни 29, 2021, 04:05:59 от Ной »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1921 -: Юни 29, 2021, 07:29:09 »
Де да бяха сал буквите ни проблема! Много сте толерантни. Допусктни, на чист български език казано.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1922 -: Юни 29, 2021, 07:49:58 »
Де да бяха сал буквите ни проблема! Много сте толерантни. Допусктни, на чист български език казано.

не мислиш ли, че тази толерантност работи и в твоя полза?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1923 -: Юни 29, 2021, 07:53:22 »
Не знам. Сега си давам сметка колко е трудно. Добре че има хора като теб. Сигурно си ги опознал по-добре. Аз съм един наивник с чисто сърце.

Кажи бе, пич, какво се присети за мен, с какво да помогна? :smokin:

Акцентът е, че щом и ти се появи, форумът не върви на добре.

Иначе неговият цитат се отнася за buratinob, не за теб.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1924 -: Юни 29, 2021, 07:54:09 »
Ама аз не ви намирам кусур. Винаги го търся в себе си. Констатирам просто. То тука, пък и навсякъде, чешити бол, та си давам сметка, че не ви е лесно.
...................
Като ме задминат няколко мнения и моето увисне, често се връщам да уточня кому адресирам. То който следи дискусията е наясно, ама за прелитащите се налага пояснение.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1925 -: Юни 29, 2021, 08:00:17 »
Ама аз не ви намирам кусур. Винаги го търся в себе си. Констатирам просто. То тука, пък и навсякъде, чешити бол, та си давам сметка, че не ви е лесно.

Ай ся, оправдания. Точно като посочване на кусур изглежда отстрани.

За твое упокоение -- не си сам.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1926 -: Юни 29, 2021, 08:03:25 »
Като ме задминат няколко мнения и моето увисне, често се връщам да уточня кому адресирам. То който следи дискусията е наясно, ама за прелитащите се налага пояснение.

маркираш частта от чуждият коментар, която искаш да коментираш и натискаш бутона „quote (selected)“ и готово.

само трябва да внимаваш ако се налага да поставиш цитата на точното място, защото софтуерът го слага най-отдолу в коментара.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1927 -: Юни 29, 2021, 08:04:59 »
Далеч съм от еталон. Шегувам се понякога, и с тъга забелязвам колко малко хора ме разбират. Сигурно бързат за някъде.
..................
Намирам копирането на чужди коментари за излишен лукс. Макар понякога да се налага, и да съм го ползувал. Обемът експандира прекалено.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1928 -: Юни 29, 2021, 08:15:34 »
Далеч съм от еталон. Шегувам се понякога, и с тъга забелязвам колко малко хора ме разбират. Сигурно бързат за някъде.

никой не ви смята за еталон.

Намирам копирането на чужди коментари за излишен лукс. Макар понякога да се налага, и да съм го ползувал. Обемът експандира прекалено.

e, тук бъркате според мен. обемът все още не е проблем, освен ако нямате предвид обемът на самия коментар.

а доброто и правилно цитиране намалява вероятността от недоразумения (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1929 -: Юни 29, 2021, 08:27:54 »
Обема на сайта имах предвид. Ще се съобразявам. За цитатите това. Ама да изтъпаниш цялото мнение, щото те мързи да селектираш, не го намирам за добра практика.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1930 -: Юни 29, 2021, 09:31:02 »
Обема на сайта имах предвид. Ще се съобразявам. За цитатите това.

/dev/mapper/mail-var   270G  2.2G  268G   1% /var

Това в момента е обемът на форума – 1%. Не виждам причини за притеснение в това отношение.

Ама да изтъпаниш цялото мнение, щото те мързи да селектираш, не го намирам за добра практика.

А това вече е тема за друг разговор :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1931 -: Юни 29, 2021, 09:38:31 »
Quote (selected)
Цитат на: dabedabe в Днес в 08:27:54

    Ама да изтъпаниш цялото мнение, щото те мързи да селектираш, не го намирам за добра практика.

А това вече е тема за друг разговор
Ъхъ, щото не знай, че тук имаше ени мноо разгорещени разговори за "многоетажното цитиране" и "матрьошките" ...

« Последна редакция: Юни 29, 2021, 09:44:20 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1932 -: Юни 29, 2021, 09:47:28 »
И какво такова, Джиджи? Колко етажа разрешихте?
...........
Иди виж, какво те питам там на едно място, докато го има.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1933 -: Юни 29, 2021, 11:20:11 »
въфвръска с матрьошките се сетих за отец Краси од Клисурския манастир - изобретател на кулинарната матрьошка, състояща се од печено прасе, пълнено със пуяк, пълнен със заяк, пълнен с непомня вече кво друго животно, пълнено със неква плънка, не съм сигурен ква, то кво ли е сигурно фтоа живот, освен че отец Краси не беше регистриран поп, а нещо като цивилен закупчик фманастира, който носеше расо предимно за да си улеснява контакта с контрагентите и щото му било прохладно.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1934 -: Юни 29, 2021, 12:10:44 »
Отец Краси не беше регистриран поп, а нещо като цивилен закупчик фманастира, който носеше расо защото ...  и щото му било прохладно.

Това пък на мен ми напомни за пустинята Сахара, където ни води брат ми, когато му бях на гости в Алжир. Насред която видяхме един явно номад-бедуин с бяла „шамия” и некво „наметало” отгоре до долу /не знам как точно се казват!/ от видимо плътна материя.

А когато го попитахме каква точно работа му върши, той ни отговори, че така му било по-прохладно …  :nuts:

В Сахара бяхме влезли откъм Тунис:


Тунис – мозайка от море и пустиня …

А аз щом се сетих за Сахара, това май не е никак на добре …
Щото ф таа жега тук, дето вече не се търпи, фсичките съфсем ше иСперкаме …

« Последна редакция: Юни 29, 2021, 12:20:38 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1935 -: Юни 29, 2021, 12:14:04 »
Тука виждам вражеска намеса. Че как става това? Възможно ли е да се смесват мнения, цитати де? От различни хора. Не ми се вярва, освен ако модераторът изпадне в настроение. Трябва да се пробва.
« Последна редакция: Юни 29, 2021, 12:21:10 от dabedabe »

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1936 -: Юни 29, 2021, 12:18:05 »

Ай стига бе... долното е от анкета в Епицентър

Quote (selected)
АНКЕТА
Според Вас, кой е най-подходящ за следващ премиер?
Даниел Митов     3%
Бойко Рашков     3%
Кирил Петков     11%
Стефан Янев     13%
Слави Трифонов     1%
Корнелия Нинова     55%
Бойко Борисов     11%
Христо Иванов     1%
Мая Манолова     1%
Николай Хаджигенов     1%
:smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1937 -: Юни 29, 2021, 12:27:14 »
Значи ли това, че вече е решено, или епицентристите  стрелят напосоки ? в

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1938 -: Юни 29, 2021, 12:29:52 »
Туй епицентър ми звучи като дебалансиран куршум.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1939 -: Юни 29, 2021, 12:31:50 »
Значи ли това, че вече е решено, или епицентристите  стрелят напосоки ? в

Те повечето "социолози" и "анализатори"  стрелят само напосоки, затова резултите от изборите в Благоевград изненадаха бая народ /машинките ще объркат доста сметки и навици/. Там, например, Възраждане има повече гласове от ДБО :nuts:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1940 -: Юни 29, 2021, 12:40:21 »
Джиджи, бедуинът е бил прав. Дрехи от 100% натурална  вълна, както и материите от 100% чист памук са най-подходящи за дрехи в сухите жеги на пустинята, пазят и от пясъка и слънцето. Правило N0 1 - облекло с широка, свободно падаща около тялото кройка. Само туарегите не ги разбирам, защо си оцветяват тъканите в черно и индиго, мъ на, мъжка суета. Май мъжките роби се наричаха абая, а ''шамиите'' за глава - дишдаш. Ако греша да се обади експерт, а модераторът дано притвори половин очЕ за офа.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1941 -: Юни 29, 2021, 12:41:58 »
Асольче, шъ си умешъми капити.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1942 -: Юни 29, 2021, 12:47:06 »
Асольче, шъ си умешъми капити.

Моето мнение е, че за следващите избори правенето на прогнози е мноо несигурно начинание. И стана безпощадно ясно кой купува и манипулира вот. И как все "печели" избори. ТОЙ затва вие на умрело ката ден и съвсем го удари през просото

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1943 -: Юни 29, 2021, 12:51:34 »
ТОЙ затва вие на умрело ката ден и съвсем го удари през просото

Циганите няма да гласуват. Не могат да се оправят с машините. Ти чакай да видш какво ще стане на кметските избори. Всички общини ще си загубят. Аз знам барем три, където циганите им избрайха гербавите кметове.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1944 -: Юни 29, 2021, 12:55:49 »
Тука виждам вражеска намеса. Че как става това? Възможно ли е да се смесват мнения, цитати де? От различни хора. Не ми се вярва, освен ако модераторът изпадне в настроение. Трябва да се пробва.

Циганите няма да гласуват. Не могат да се оправят с машините. Ти чакай да видш какво ще стане на кметските избори. Всички общини ще си загубят. Аз знам барем три, където циганите им избрайха гербавите кметове.

Моето мнение е, че за следващите избори правенето на прогнози е мноо несигурно начинание. И стана безпощадно ясно кой купува и манипулира вот. И как все "печели" избори. ТОЙ затва вие на умрело ката ден и съвсем го удари през просото

Ами явно може :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1945 -: Юни 29, 2021, 13:05:38 »
ТОЙ затва вие на умрело ката ден и съвсем го удари през просото

Циганите няма да гласуват. Не могат да се оправят с машините. Ти чакай да видш какво ще стане на кметските избори. Всички общини ще си загубят. Аз знам барем три, където циганите им избрайха гербавите кметове.

В маалите в Благоевград не са гласували :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1946 -: Юни 29, 2021, 13:13:17 »
ТОЙ затва вие на умрело ката ден и съвсем го удари през просото

А аз, само да илюстрирам тук как „ТОЙ вие на умрело” с картинка:

Quote (selected)
Борисов: През мен са минали от Костов до Манолова



https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-prez-men-sa-minali-kostov-manolova
   :lol:

« Последна редакция: Юни 29, 2021, 14:21:05 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1947 -: Юни 29, 2021, 13:24:24 »
Не, че е нещо нечувано и невиждано досега, но...една нова порция гербаводепесарски кражбини

https://frognews.bg/novini/skandalen-zapis-kmet-gerb-shema-krajba-sanirane-goliam-biznesmen-bivsh-deputat-dps.html

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1948 -: Юни 29, 2021, 13:27:24 »
Минали и заминали. Сега е твоят ред. Дръж се като мъж. а не като ... .

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1949 -: Юни 29, 2021, 13:52:25 »
Циганите няма да гласуват. Не могат да се оправят с машините.

тва не е верно. първо, няма нищо сложно. второ, не е необходимо да можеш да четеш - трябва само да познаваш цифрите. цъкаш на номера на партията, после на номера на преференцията и готово.

друго щеше да е, ако не бяха номерирани. а пък ако бяха и разбъркани...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1950 -: Юни 29, 2021, 13:53:48 »
Минали и заминали. Сега е твоят ред. Дръж се като мъж. а не като ... .

кое бе, герберино, е минало и заминало? такива дребни риби са одма изгърмели за радост на народонаселението. само стой и гледай.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1951 -: Юни 29, 2021, 13:55:57 »
ЦИганетата немат проблеми с гласуването.
По оправните с малко помощ, във вид на допълнителна карта може даже да пуснат по пет шест гласа докат комисията се освести.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1952 -: Юни 29, 2021, 13:57:50 »
тва не е верно. първо, няма нищо сложно. второ, не е необходимо да можеш да четеш

По това съдя, че изобщо не си обикалял провинцията. Иначе щеше да видиш какво става в деня на получаване на пенсии, помощи и други пари. Как един "отворен" циганин застава с двайсе-трийсе карти пред банкомата и почва да тегли за цялата махала. Аз съм теглил пари на цигани от банкомат, защото бяха направили опашка и го гледаха като индианци пишеща машина. Това е нормална гледка навсякъде.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1953 -: Юни 29, 2021, 13:58:18 »
проблемът с машините е за тарторите - няма как да контролират дали подопечните са гласували правилно. представи си само - плащаш за 150 гласа за преференция 123, пък резултатите сочат само 50. направо си се набутал. и не може да се снима, не може да се внесе попълнена бюлетина... а бе тормоз ти казвам.

подозирам, че затова пасуват наште братя от гетата. отделно, че частичен мандат не е кой знае каква далавера. че и общински съветници няма.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1954 -: Юни 29, 2021, 14:00:18 »
По това съдя, че изобщо не си обикалял провинцията. Иначе щеше да видиш какво става в деня на получаване на пенсии, помощи и други пари. Как един "отворен" циганин застава с двайсе-трийсе карти пред банкомата и почва да тегли за цялата махала. Аз съм теглил пари на цигани от банкомат, защото бяха направили опашка и го гледаха като индианци пишеща машина. Това е нормална гледка навсякъде.

ама там трябва да се чете какво пише на екрана. а тука и клипчета има даже как се гласува, че и машини за репетиции ще пращат. не са в гласуването проблемите, в организацията са.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1955 -: Юни 29, 2021, 14:03:02 »
ама там трябва да се чете какво пише на екрана. а тука и клипчета има

ОХ, добре, ще си говорим след изборите. Дори някои да гласуват, няма да могат да докажат как са гласували. Ще видиш как рязко ще падне броя на гласувалите в некои секций

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1956 -: Юни 29, 2021, 14:04:00 »
проблемът с машините е за тарторите - няма как да контролират дали подопечните са гласували правилно. представи си само - плащаш за 150 гласа за преференция 123, пък резултатите сочат само 50. направо си се набутал. и не може да се снима, не може да се внесе попълнена бюлетина... а бе тормоз ти казвам.

подозирам, че затова пасуват наште братя от гетата. отделно, че частичен мандат не е кой знае каква далавера. че и общински съветници няма.
Тва не е вярно. Напротив моеш да снимаш навсякъде.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1957 -: Юни 29, 2021, 14:06:06 »
тва не е верно. първо, няма нищо сложно. второ, не е необходимо да можеш да четеш

По това съдя, че изобщо не си обикалял провинцията. Иначе щеше да видиш какво става в деня на получаване на пенсии, помощи и други пари. Как един "отворен" циганин застава с двайсе-трийсе карти пред банкомата и почва да тегли за цялата махала. Аз съм теглил пари на цигани от банкомат, защото бяха направили опашка и го гледаха като индианци пишеща машина. Това е нормална гледка навсякъде.
По скоро възрастни хора имат проблеми с тегленето от банкомати. Секо цигане е със смалтфон.
МЕн ми е интересно ка успеха да добутат таквази цена за "изборните машини", като секи тоблет е многократно по-сложен от тех и като естройство и като софтуел, а е стотина-двеста долара бройката.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1958 -: Юни 29, 2021, 14:09:11 »
По скоро възрастни хора имат проблеми с тегленето от банкомати. Секо цигане е със смалтфон.


Ами, точно те гласуват, а не циганетата. По-младите може и да се оправят, но голяма маса от тях - не. Излишно е сега да спорим, ще си говорим след две седмици.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1959 -: Юни 29, 2021, 14:24:41 »
Ами, да НЕ гласуват, бе! Сещате се кого точно имам НАпредвид.  :smokin:
Гаче ли до тех сме опрели да НИ гласуват ... :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Юни 29, 2021, 14:53:20 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1960 -: Юни 29, 2021, 14:29:11 »
Тва не е вярно. Напротив моеш да снимаш навсякъде.

сигурен ли си?
Quote (selected)
ЦИК: Избирателят не може да снима с телефон в изборната секция

Избирателите не могат да снимат с мобилен телефон в избирателните секции, тъй като това може да доведе до т.нар. "заснет вот" и да направи бюлетината недействителна. Това заяви пред БНТ председателят на ЦИК Александър Андреев.

Той допълни, че това изискване ясно е записано в Изборния кодекс, а за подобни действия са предвидени санкции.

Quote (selected)
ИЗБОРЕН КОДЕКС

Чл. 227. (1) Забранява се използването на мобилни телефони, фотоапарати или друга възпроизвеждаща техника с цел заснемане на начина на гласуване.
(2) При нарушаване на забраната по ал. 1 комисията незабавно обявява бюлетината за недействителна и отбелязва това обстоятелство върху бюлетината и в графа "Забележки" на избирателния списък. Избирателят не се допуска повторно до гласуване.
(3) Бюлетината по ал. 2 се брои за недействителна, унищожава се с надпис "Недействителна по чл. 227" и се вписва на отделен ред в протокола на секционната избирателна комисия.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1961 -: Юни 29, 2021, 14:32:39 »
По скоро възрастни хора имат проблеми с тегленето от банкомати. Секо цигане е със смалтфон.

Ами, точно те гласуват, а не циганетата. По-младите може и да се оправят, но голяма маса от тях - не. Излишно е сега да спорим, ще си говорим след две седмици.
и точно възрастните си гласуваха съвсем нормално и със средностатистическо за частични избори участие.

не ме разбирай погрешно - аз нямам нищо против, ако мургавите пропуснат изборния ден поради липсата на финансов интерес. виж, ако искат да гласуват, иде им отвътре, а не могат - ей тогава вече съм готов да пророня две сълзи.

или поне една.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1962 -: Юни 29, 2021, 14:36:02 »
Няма смисъл от сълзи а от радост.Ако някой не се справя с машината то това си е фактически образователен ценз, който е полезен. При хартиените бюлетини също има ценз, но по-малък.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1963 -: Юни 29, 2021, 14:36:17 »
Андреев ДГД.
Бюлетини няма да се проверяват дори като обща бройка, какво остава за сортиране и броене.
А гласът ще е в паметта на машината и в прогокола. Щели пишат ...... чл. на леля му ......

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1964 -: Юни 29, 2021, 14:37:11 »
Няма смисъл от сълзи а от радост.Ако някой не се справя с машината то това си е фактически образователен ценз, който е полезен. При хартиените бюлетини също има ценз, но по-малък.

Редакция до 24 часа.
« Последна редакция: Юни 29, 2021, 23:58:21 от SgtTroy »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1965 -: Юни 29, 2021, 14:39:40 »
Няма смисъл от сълзи а от радост.Ако някой не се справя с машината то това си е фактически образователен ценз, който е полезен. При хартиените бюлетини също има ценз, но по-малък.

зипе, ти скоро поглеждал ли си признаците за дискриминация в конституцията?
Quote (selected)
Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.

нямаш право да поставяш образователен ценз! набий си го в тиквата!  :t0135:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1966 -: Юни 29, 2021, 14:41:41 »
Андреев ДГД.
Бюлетини няма да се проверяват дори като обща бройка, какво остава за сортиране и броене.
А гласът ще е в паметта на машината и в прогокола. Щели пишат ...... чл. на леля му ......

а изборният кодекс? и той ли дгд? що плещиш тъпизми?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1967 -: Юни 29, 2021, 14:44:23 »
Има буква на закона има и дух.Това е фактически ценз.Хартията също е ценз за тези които не познават арабските цифри или не могат да четат.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1968 -: Юни 29, 2021, 14:46:21 »
а изборният кодекс? и той ли дгд? що плещиш тъпизми?
Казвам, че протокола от мешината ще е валидния протокол от гласуването. Според ЦИК.
Те даже няма да позволят да се провери общата бройка на бюлетините в урната отговаря ли на тгласовете в протокола.
Кви графи, кви "членове".
От толко "яка организация" всеки с налична допълнителна карта, ще може да си гласува колку иска.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1969 -: Юни 29, 2021, 14:46:37 »
Редакция до 24 часа..
« Последна редакция: Юни 29, 2021, 23:59:10 от SgtTroy »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1970 -: Юни 29, 2021, 14:50:39 »
В Щатите при машините има "контролни проверки" на няколко процента от секциите на случаен принцип за сравнение на разписки или квото там дават и протокола от машината.И тук ще бъде така.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1971 -: Юни 29, 2021, 14:56:22 »
Начи ас иам почти завършено сепетеу по хигиена през деведесета на последните избори исках да гласувам за Слави с машината обаче не беше в списака и питах защо така обаче не ми казаха а само се потсмихваха чене можели да гласуват вместо мене затова Слави не стана пърф тогава обаче сега ше стане ше видите.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1972 -: Юни 29, 2021, 15:00:23 »
В Щатите при машините има "контролни проверки" на няколко процента от секциите на случаен принцип за сравнение на разписки или квото там дават и протокола от машината.И тук ще бъде така.
БЪч вчера го обясни. Машините в САЩ са съвсем различни. В тях се подава хартиена бюлетина и мащината я чете автоматично, като отделя и съществената част за ръчно бреене, ако се налага. Тоест там машината заменя изборната комисия.
Тука е друго. "машините" са дефакто таблет (от най-долнопробните) вързан към печатарка ала касоф апарат, само че без връзка с НАП.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1973 -: Юни 29, 2021, 15:02:02 »
От толко "яка организация" всеки с налична допълнителна карта, ще може да си гласува колку иска.

Аз пък не вервам който трябва да не го е обмислил и това. :bigok:

А за "наличните допълнителни карти" не питам, защото напоследък не следя тук редовно /и не само!/ и не питам откъде ги имат, за да са станали "налични" ...

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1974 -: Юни 29, 2021, 15:05:12 »
Таблет, но получаваш разписка!.Поглеждаш и виждал дали е вярна.

Просто трябват контролни проверки след края на изборния ден.При кюлчетата злато мисля се правят такива?


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1975 -: Юни 29, 2021, 15:08:19 »
Цитат на: dabedabe в Днес в 13:27:24
Минали и заминали. Сега е твоят ред. Дръж се като мъж. а не като ... .

кое бе, герберино, е минало и заминало? такива дребни риби са одма изгърмели за радост на народонаселението. само стой и гледай.

Аз ли не схващам нещо? Къде тука логиката?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1976 -: Юни 29, 2021, 15:13:00 »
Казвам, че протокола от мешината ще е валидния протокол от гласуването. Според ЦИК.
Те даже няма да позволят да се провери общата бройка на бюлетините в урната отговаря ли на тгласовете в протокола.
Кви графи, кви "членове".
От толко "яка организация" всеки с налична допълнителна карта, ще може да си гласува колку иска.

аз пък ти казвам, че машините не са в "тъмна стаичка" и комисията вижда кви ги вършиш. и ако тръгнеш да вадиш телефони или допълнителни карти - ще те озаптят.

не знам може ли да се сторнира последният подаден глас - нищо чудно да може, и ако те видят да снимаш, освен глобата да ти изчистят и вота.

глобата я имаш при всички положения, преди години беше хиляда лева. хубаво кръгло число, макар че не е толко кръгло като 1024 сепак. което обаче би трябвало да отказва желаещите да документират вота си.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1977 -: Юни 29, 2021, 15:16:25 »
Аз ли не схващам нещо? Къде тука логиката?

ти се правиш, че не схващаш. значи първо имаме
Не, че е нещо нечувано и невиждано досега, но...една нова порция гербаводепесарски кражбини

после, непосредствено спед това мнение, твоята изцепка
Минали и заминали. Сега е твоят ред. Дръж се като мъж. а не като ...

при което аз те определям за гербав, стараещ се да позамете излезните наяве кражбички.

а ако си не гербав, а депесар - сори, не съм уцелил.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1978 -: Юни 29, 2021, 15:18:18 »
глобата я имаш при всички положения, преди години беше хиляда лева. хубаво кръгло число, макар че не е толко кръгло като 1024 сепак. което обаче би трябвало да отказва желаещите да документират вота си.
А защо да не мога да си документирам вота? Тайната на вота и за мен ли трябва да остане тайна?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1979 -: Юни 29, 2021, 15:23:58 »
А защо да не мога да си документирам вота? Тайната на вота и за мен ли трябва да остане тайна?
За теб ще остане тайна само ако не помниш кво си правила.
Тук става дума за това да имаш свидетелство за пред други как си гласувала, т.е. да се отчетеш пред този, който ти е платил да гласуваш за еди кого си.