Автор Тема: Избори Юли'21  (Прочетена 235521 пъти)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2040 -: Юни 29, 2021, 20:18:05 »
Изчегъртаха и автомагистрала "Хемус"  на прощаване. Половин милиард явно е прилична сумичка за разплащане със събраната набързо пасмина.

ся, тва беше изключително груба, брутална и нагла кражба. да засилиш милиардите към обекти, които още нямат разрешение за строеж, че и проект нямат, да наплатиш на твои фирми и фирмички за работа, която ще вършат евентуално след 4-5 години. и тва без обществени поръчки, напълно тайно и секретно.

колкото до 'хемус' - трябва да я има, да. определено.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2041 -: Юни 29, 2021, 20:20:25 »
Максимално удобно не означава да гласуваш седнал на тоалетната чиния, а други неща.
Примерно ако си гласувал за коалиция "рога и копита" с преференция за шкембес патреотар и видиш, че няма такъв глас в секцията да моеш да изясниш къде е гласа ти и какво е станало.
айде нова порция дивотии. ти не си този, който да изяснява каквото и да е. ако подозираш, че гласът ти си е заминал - фърляш един мейл на рогата с копитата и ги пускаш да се оправят. това е техен, а не твой проблем.

Quote (selected)
А с тия дивотии даже не можеш и да докажеш, че си гласувал.
е, не, аман от простотии. досега как доказваше, че си гласувал?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2042 -: Юни 29, 2021, 20:23:37 »
айде нова порция дивотии. ти не си човека, който да изяснява каквото и да е. ако подозираш, че гласът ти си е заминал - фърляш един мейл на рогата с копитата и ги пускаш да се оправят. това е техен, а не твой проблем.
Аде бе. Конституцията гарантира на мен правото да гласувам и да бъде отчетен гласа ми ако е по правилата. Не на некой да получи гласа ми, че да се оправя той.
 Досега поне беше ясно че гласа ми е урната. И можех да се убедя. Ся ко предлагаш. ДА "хакна" "машината" и да проверя?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2043 -: Юни 29, 2021, 20:24:45 »
Аде бе. Конституцията гарантира на мен правото да гласувам и да бъде отчетен гласа ми ако е по правилата. Не на некой да получи гласа ми, че да се оправя той.
къде? ще бъдеш ли така добър да цитираш точните членове и алинеи?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2044 -: Юни 29, 2021, 20:26:03 »
Quote (selected)
Тва не е вярно. Напротив моеш да снимаш навсякъде

Може на вЪрба у шестък - машините не са в стаички, всички те виждат кво ти правят кунките. Аз имах подобен случай на предния вот - пиклата се опита да снима с телефона си. Казах й, че директно й касирам избора - отказа се. Непознаването на законите не е извинение!

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2045 -: Юни 29, 2021, 20:34:45 »
Аз имах подобен случай на предния вот - пиклата се опита да снима с телефона си. Казах й, че директно й касирам избора - отказа се. Непознаването на законите не е извинение!
Така е! Пиклата не е чела закона, специално чл. 227:
Quote (selected)
Чл. 227. (1) Забранява се използването на мобилни телефони, фотоапарати или друга възпроизвеждаща техника с цел заснемане на начина на гласуване.
(2) При нарушаване на забраната по ал. 1 комисията незабавно обявява бюлетината за недействителна и отбелязва това обстоятелство върху бюлетината и в графа "Забележки" на избирателния списък. Избирателят не се допуска повторно до гласуване.
(3) Бюлетината по ал. 2 се брои за недействителна, унищожава се с надпис "Недействителна по чл. 227" и се вписва на отделен ред в протокола на секционната избирателна комисия.
да ти каже - "отбелязвай върху бюлетината ми и я унищожавай според закона. Ако щеш, и два пъти!"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2046 -: Юни 29, 2021, 20:34:53 »
Казах й, че директно й касирам избора - отказа се.
Искаш да кажеш, че софтуера позволява "бърникане" по резултатите?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2047 -: Юни 29, 2021, 20:36:14 »
Quote (selected)
първо, няма нищо сложно. второ, не е необходимо да можеш да четеш -

Не е баш така. Значи, при контролиран вот за ена дълга хартиена бюлетина клечка върши работа, плюс заснемане на вота, плюс верижка с надпечат. При машинките не е баш така, щото требва да можеш да четеш задължително.
Давам пример - зареждат ти/зареждаш си картата - появява се първа страница. Фнимание - на първа страница има около пет, шест партии, ама твоята се пада на трета, да речем. И кво става? Отдоле има ено бутонче, дето ти дава възможност да продължиш, ама ако не можеш да го прочетеш!?
Съвсем неслучайно започнаха да реват разни безобразници, че се въвеждал "образователен ценз", забравяйки, че по Конституция ученето ти до 8-ми клас е съвършено безплатно. Никой не е виновен на електоратя ня гербавите, че не могат да четат!

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2048 -: Юни 29, 2021, 20:38:48 »
Наистина не мога да ги разбера някои, които въртят като развалена плоча:
Машините дават анонимен вот , но в същото време
-не позволяват снимане на вота от гласуващия, т.е. отчитането му пред трети лица.
-правят невалидния вот невъзможен.
-позволяват бързо и ясно отчитане.
- дадох ви в тая тема връзка към приложение да се упражнявате, ако мислите че ще имате трудности.
 
Аз все пак бих предпочел да има контролно броене на разпечатките, ако някоя партия повдигне обосновано възражение срещу резултатите - напр. с решение на съда. 

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2049 -: Юни 29, 2021, 20:39:17 »
Не бе 66, преди патката да пусне в свещената урна вероятно.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2050 -: Юни 29, 2021, 20:41:56 »
Ми тя няма как да снима вота си на машината след като вече е пуснала разпечатката  :lol:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2051 -: Юни 29, 2021, 20:42:42 »
Не бе 66, преди патката да пусне в свещената урна вероятно.
Да, ама от ЦИК напинят да се гледа хеша в машинната памет и да се заебе съдържанието на "урната".
А твя не може..... Пречи ли ми някой да си сложа смартфона с работеща камера в джопчето на ризата. Още преди "секцията". Да не говорим, че с техн. средства е фасулска работа. А по предния вариант беше забранено д се снима в секциите. Сега моеш  монтираш камера и да излъчваш цел ден ко праи комисиата. Напълно законно.
 
НАрода на изпите преписва, де обикалят квестори, сека година фащат по неколко, та ино фото ще им се опре.
Което обаче въвежда неравнопоставеност. Цените на дубайския пазар са ехеееей, спрямо българския
« Последна редакция: Юни 29, 2021, 20:58:42 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2052 -: Юни 29, 2021, 20:46:22 »
баци, естествено, е отиграл удобно вдигнатата му от хаджи тошко топка. тоя верно колкото пъти си отвори устата, и изплющява някоя дивна простотия.
Ама Слави има сестра???? Ох, завалията, ей сега ще трябва да доказва разни работи тя с кого се познава и защо!
Алеко, вдигни се, има нов материал!!!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8836
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2053 -: Юни 29, 2021, 20:46:33 »
Да, ама от ЦИК напинят да се гледа хеша в машинната памет и да се заебе съдържанието на "урната".
Защото колко му е да променят съдържанието на урната и Баце да ревне, че машинният вот не става.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2054 -: Юни 29, 2021, 20:48:38 »
Не съм разбрал това, и не е редно да е тъй. Бележките, протоколите и паметта трябва да са неразделни.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2055 -: Юни 29, 2021, 20:53:19 »
Асол. само ми обясни къде ще праснеш щемпел "анулирана" върху поредицата импулси от машината щото кифлата си направила селфи пред екрана?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23819
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2056 -: Юни 29, 2021, 20:58:48 »
Асол. само ми обясни къде ще праснеш щемпел "анулирана" върху поредицата импулси от машината щото кифлата си направила селфи пред екрана?
Ще стреля в монитора.
За Асол не се съмнявам че може да го стори, пък ако някой успее да разчете "черната кутия" ще трябва да извади с отвертка последният глас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2057 -: Юни 29, 2021, 20:58:57 »
Понеже темата е за изборите изобщо, а не само за машинното гласуване, да попитам аз - Бонгич, за тоя ли ни приканваш да гласуваме?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2058 -: Юни 29, 2021, 21:01:41 »
да не говорихм че с хартиена надничането на член от избирателната е принципно нарушение на тайната на вота.Тайната на вота е упражняване на свободна воля.Без външна намеса Но дали искаш свободна воля е въпрос на свободна воля.В този схмисъл цигането взело петдесетаччка не се различава от жълтопаветника гласувал за гъза -знаме освен че е получило авансово резултата а жълтопаветника  получава "трик"


Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2059 -: Юни 29, 2021, 21:02:49 »
Ще стреля в монитора.
За Асол не се съмнявам че може да го стори
Допускам, че е запазила някой наследствен "Маузер", ама в тази жега, дето и машините прегряват, с кожена куртка и ботуши няма ли да ѝ е горещо?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2060 -: Юни 29, 2021, 21:06:51 »
с маузер винаги става горещоҐ.ХМкар че по-популярен е все още произвежданият по лиценз ТТ 762 което си е хмаузеров калибър 763

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2061 -: Юни 29, 2021, 21:06:59 »
Глейте ся, оставете пенсионерите на БСП на спокойствие. Една огромна част от тях, които си останаха в Партията може да ви сложат в малкия си джоб като специалисти - по техно време не е имало библиотекарски и секакви конвейри за произвеждане на "вишисти". Баща ми се оправя на 80 години. Обърнете внимание на "младите", щото сестра ми, която е учителка по ИТ в "елитна" гимназия пише по 30 % тройки на випуск, за да не се занимава с тях на есен. Фейса и чата не са допир до "високите" технологии - тва всъщност е огромната днешна трагедия на уж "електронизирани дечурлига". Отворете си очите!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2062 -: Юни 29, 2021, 21:09:10 »
Значи, броящите могат да правят каквото си искат, а аз не мога да си поискам да ми намерят гласа, така ли? Аз трябва да се надявам на честността на броящите... Съмнителна сделка, особено след като те вече по подразбиране ме подозират!
Постоянно и неоправдано смесваш съвсем различни неща.
Първо, никой не е казал и отникъде не следва, че „броящите могат да правят каквото си искат“.
Второ, приказките за „подозиране по подразбиране“ са лишени от всякакво основание, а и от смисъл.
Трето, колкото и да повтаряш, че прищявката ти да си имаш удостоверение как си гласувала щяла да позволи да контролираш дали са ти отчели гласа е много далеч от истината.
Четвърто, както обясних, възможността да удостоверяваш гласа си безконтролно съдържа як потенциал за купен и контролиран вот.
Пето, ако наистина става дума за това да се проверява дали са ти отчели гласа, твоята прищявка нито е единствената възможност, нито изобщо е възможност, но съществуват други.
Така че необмисленото ти хрумване не случайно не се допуска и така и ще си остане.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2063 -: Юни 29, 2021, 21:09:38 »
ХМило хмашината за гжласуване е по-проста от дистанционно за телевизор

котката разля бира въргжу лаптопа ной

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23819
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2064 -: Юни 29, 2021, 21:11:00 »
Само да питам Асол какво ще стори, ако всеки втори влязъл да гласува е навлякъл крещящо пембяна пелерина с голяма брошка?
Ще го обискира?
Ще извърши "граждански арест"?
Аде няма нужда, ако са на зор ще се бръкнат с хилядарка за два, три камуфлажа на ключова секция.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2065 -: Юни 29, 2021, 21:13:44 »
Асол. само ми обясни къде ще праснеш щемпел "анулирана" върху поредицата импулси от машината щото кифлата си направила селфи пред екрана?

Бюлетината няма да влезе в урната и се прави прави протокол от СИК за анулирането на един брой вот - не виждам абсолютно никакви проблеми, прилага се към докучентацията на комисията . Бюлетината заминава ца отчет  в първа първа част на избирателния протокол - невалдини /унижощени по различни причини
Абе аре преди да се упражнявате на тази тема да вземете да поучаствате в реална срада, щото много глупости пишете

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2066 -: Юни 29, 2021, 21:14:53 »
за хмен няхма разлика дали ще взехмеш петдесетачка или ще гжласуваш да те оправи хмесия.Освен че в първия случай хмогже и да си платиш пиенетоҐ

Систехма бояща се че за жълти стинки хората си продават гласа не е демокрация

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2067 -: Юни 29, 2021, 21:15:36 »
-

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2068 -: Юни 29, 2021, 21:16:15 »
ква урна при хмашинен вотҐ.ХМъв контрол в тъхмна стая?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2069 -: Юни 29, 2021, 21:18:17 »
Може да доживеем детектор да регистрира  пристрастията, песпективно волята ни. Но ще се стигне до тото един ден, няма как.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23819
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2070 -: Юни 29, 2021, 21:18:22 »
Quote (selected)
"Американците с терористи не преговарят. Ние също". Така Тошко Йорданов, зам.-председател на партията "Има такъв народ" на Слави Трифонов, отговори на въпрос "Сега" дали биха участвали в предизборен дебат с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/itn-kum-borisov-za-debata-teroristi-ne-pregovaryame
А някой се чудеха КОЙ подкрепял славчовците, същите дето подкрепяха Бойко, па накрая се избърсаха с него и го фърлиха на боклука.
От Тошко афроамерикански толкоз!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2071 -: Юни 29, 2021, 21:21:54 »
ако оставин на Асол  Калинчо- всички ще ни чипират за кефа на бабалис

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2072 -: Юни 29, 2021, 21:23:00 »
Кайзере, аз на предишните избори преброих даже и разпечатките от машинното, щото бях председател  и по тази причина можех да вземам всякакво ршение- Така реших аз, заради мое успокоение тогава - приеми, че тествах машинния вот. Тогава също не беше задължително броенето им. Към днешна дата имаме точно четири варианта на изборни протоколи. Два от тях, включват броене на отразязъците от машинното гласуване. Не ми се слушат глупости, щото отново съм в СИК и вече минах инструкциите

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2073 -: Юни 29, 2021, 21:25:48 »
гжоворя за принципи ти гжи сведе до инструкции.Това е принципна разликаҐ.ХМозък няхмаш ли?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23819
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2074 -: Юни 29, 2021, 21:25:57 »
Quote (selected)
щото отново съм в СИК

Събираш се със странни хора и ББ беше в СИК. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2075 -: Юни 29, 2021, 21:29:01 »
Понеже темата е за изборите изобщо, а не само за машинното гласуване, да попитам аз - Бонгич, за тоя ли ни приканваш да гласуваме?

1/ Не си спомням да съм приканвал когото и да е да гласува за определена партия или кандидат.
2/ Видях, че си копнал снимката от "Пик", които са я използвали предизборно и при предишните избори.
3/Не ги знам кои са тези двамата на снимката, която си пуснал. Това ли е "гей-снимка"?
4/ Пише за някой си Даниел Неделчев от листата в Търново:
Quote (selected)
"Неделчев е едно от лицата на ДеБъ във Велико Търново. Той е от партия "Зелените", която е гръбнакът на Демократична България. Като такъв той е и част от Изпълнителния съвет на партийното обединение, водено от Христо Иванов-Маджото и участника във Възродителния процес ген. Атанас Атанасов."
След проверка установих, че нито един от двамата на снимката не е Неделчев. който изглежда така:
https://demokrati.bg/candidate/daniel-mihajlov-nedelchev/?modal=1
Предвид инсинуациите за Иванов (и Маджо) и Атанасов (и Възродителния процес), нищо чудно и по този повод да послъгват.
5/Никога не съм се замислял за сексуалността на онези, които подкрепям и не мисля, че бих имал проблем да гласувам за кандидат-депутат, който е обратен, стига да има качества. И по-добре да е явен, отколкото да го заловят на некой улук.   


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2076 -: Юни 29, 2021, 21:33:34 »
Машините дават анонимен вот , но в същото време
-не позволяват снимане на вота от гласуващия, т.е. отчитането му пред трети лица.
-правят невалидния вот невъзможен.
-позволяват бързо и ясно отчитане.
Снимане на вота е трудно, макар и не невъзможно. Отчитането обаче е даже опростено. Примерно гласуваш за партия х и преференция примерно №15. Точността на отчитането е повече от задоволителна, при това можеш да си я провериш от телефона.
Невалидният вот наистина е невъзможен, което даже улеснява контролирания вот от слабограмотни хора. Умишлено пускашите невалиден вот просто няма да отидат да гласуват или евентуално ще са "против всички" (ще е интересно да сравняваме тази графа по години)
Бързото и ясно отчитане е само ако се "пропусне" броенето на разпечатките.
Какво става, ако някакъв процент от машините откажат по време на изборния ден пък е доста интересен казус.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23819
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2077 -: Юни 29, 2021, 21:36:45 »
Калинчо, половината избиратели не искат да гласуват, ти питаш за няколко секции дето щели да им спрат машините.
Като се заровите в дребнотемието и забравяте къде е голямат болка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2078 -: Юни 29, 2021, 21:39:17 »
гжоворя за принципи ти гжи сведе до инструкции.Това е принципна разликаҐ.ХМозък няхмаш ли?
Имам мозък и много държа на принципите! Имам и опит от предишния вот - кой точно гласува машинно, какво е разпределнието и какви са възможностите за манипулации. Аз вече съм го отбелязвала тук /да си чел!/. Аз бях председател на секция с един от най-високите машинни вотове в страната. Даже и отрязъците от машинния вот преброих и славних - контролно съм гласувала с преференция и то първа

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2079 -: Юни 29, 2021, 21:39:22 »
Какво става, ако някакъв процент от машините откажат по време на изборния ден пък е доста интересен казус.
Ако откажат машините ще минат на хартия.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2080 -: Юни 29, 2021, 21:44:31 »
Ако откажат машините ще минат на хартия.
Като диваците!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2081 -: Юни 29, 2021, 21:47:58 »
Ако откажат машините ще минат на хартия.

Естествено. Четири варианта за изборни протоколи са предвидени по някои причини, цитираната от калинката е една от тях. Да успокоя каличновци, калинки и обиковени кибици, абонирани за палец надолу и/или нагоре според това, каква поза е заел задникът им за деня. След две седмици отново ще приема 500 броя хартиени бюлетини и този път две, вместо една машина

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2082 -: Юни 29, 2021, 21:55:29 »
хмашините кохмпенсират хмалоухмието на СИК гжърците с чирепи разкарват алкивиад

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2083 -: Юни 29, 2021, 21:56:55 »
То за две машини и двойна надница е редно.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2084 -: Юни 29, 2021, 21:58:44 »
След две седмици отново ще приема 500 броя хартиени бюлетини и този път две, вместо една машина
Искай и четири вентилатора. По големишки :smokin:
 


Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2085 -: Юни 29, 2021, 22:08:56 »
Тегничари
докато аз избирам метод подгодящ за принципа, вие нагаждате принципа към метода.За инструкциите извън разума виж Нюрбергския процес

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2086 -: Юни 29, 2021, 22:12:07 »
Ако откажат машините ще минат на хартия.
Хартията не е проблем. Ако са отказали примерно 10% от машините, вотът им няма да е преброен от комисия, а това са 300-400-500 хил гласа. Въпросът с касирането ще стои доста сериозно.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2087 -: Юни 29, 2021, 22:21:00 »
Хартията не е проблем. Ако са отказали примерно 10% от машините, вотът им няма да е преброен от комисия, а това са 300-400-500 хил гласа. Въпросът с касирането ще стои доста сериозно.

Пълни глупости! Гербави идиотщини на ента степен. Какво не разбра от  информацията за четири типа изборни протоколи!? Бе теб верно ли те държат толкова години на държавна копаня!? Ако си у частния сектор с такава експертиза ще изгърмиш още на първата година...никой, който си изкарва сам парите нема да търпи такива професоиналисти кат тебе..един барман включва релето по- бързо и адекватно от теб :bigok:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2088 -: Юни 29, 2021, 22:46:11 »
Пълни глупости! Гербави идиотщини на ента степен. Какво не разбра от  информацията за четири типа изборни протоколи!? Бе теб верно ли те държат толкова години на държавна копаня!? Ако си у частния сектор с такава експертиза ще изгърмиш още на първата година...никой, който си изкарва сам парите нема да търпи такива професоиналисти кат тебе..един барман включва релето по- бързо и адекватно от теб :bigok:
По-интересно ми е с каква "експертиза" се гърми от държавния сектор.  :smokin:
От информацията за четири вида протоколи не разбрах какво ще запишеш като изборни резултати в някой от тях, ако следобед машината гръмне.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2089 -: Юни 29, 2021, 22:48:41 »
мнашинното в благоевградско завърши за часове.И то заради малките секции.Без оспоране и без бременни калинки и депутати мъкнещи чували.Точка.Следващото- в точка.Направо противотанков в десятката.Млък. бирнико!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2090 -: Юни 29, 2021, 22:51:25 »
както казаг-изкуственият интелект е за да компенсира липсата на такъв естествен в СИК.Няма връзка с демокрацията
« Последна редакция: Юни 29, 2021, 23:00:42 от Last Man Standing »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2091 -: Юни 30, 2021, 09:33:52 »
Quote (selected)
След като има нашенци, живеещи от десетилетия навън, но запазили българското си гражданство, кои сме ние че да оспорваме правото им на глас.
Ами, ние сме тези, които плащаме масрафа за тяхното право на кеф и после теглим последствията от гласуването им. Докато те спокойно се прибират в Чекаго.

Български гражданин не се става с простото притежание на една пластмасова карта, IMHO.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2092 -: Юни 30, 2021, 09:53:30 »
Докато те спокойно се прибират в Чекаго.

Разбира се! Аз не знам дали някой емигрант може смислено да обясни този феномен. Защото наистина е феномен. Изглежда единственото, което свързва емиграцията с България, са изборите. Но те не гласуват кой да управлява тях, а кой да управлява нас. Според мен те трябва малко да се смирят и да престанат да размахват като прани чорапи разни божествени права да гласуват. Когато аз съм живял в чужбина - не съм гласувал. Със същите мотиви - не живея в България, нямам право да избирам кой да управлява други.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2093 -: Юни 30, 2021, 10:01:49 »
Изглежда единственото, което свързва емиграцията с България, са изборите. Но те не гласуват кой да управлява тях, а кой да управлява нас.

изглежда некои задници се връткат усърдно насам-натам, това изглежда. какво стана с българските зъболекари, дето до миналата седмица беха основната причина емигрантите да се интересуват от мамковината?

отделно, че славчу с промяната на секциите зад граница се грижи точно за гласуването на емигрантите, не ли? сиреч оказва се, че емигрантите гласуват и за емигрантската общност, ти да видиш.

разни дреболии като примерно как емигрантите били най-голем инвестор няма да ги зачеквам.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2094 -: Юни 30, 2021, 11:02:29 »
''Някой знае ли какво става с цар Киро, впрочем?'' Покойник е. Спомина се неотдавна, лека му пръст.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2095 -: Юни 30, 2021, 11:10:33 »
Оспорваме правото на живеещите в чужбина български граждани да гласуват на парламентарни избори, а допускаме живеещи в страната 100% неграмотни, оцеляващи на социални помощи да ''избират'' за когото им платят?! Да, цар Киро се присъедини към небесния катун, ама ''бароните'' са си тук и си живеят добре. В тях е хляба, в тях е ножа за бог знае колко стотици хиляди избиратели. ДПС башка, там се гласува и безплатно, инстинктът за самосъхранение  действа безотказно.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2096 -: Юни 30, 2021, 12:06:26 »
...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2097 -: Юни 30, 2021, 13:13:50 »
Оспорваме правото на живеещите в чужбина български граждани да гласуват на парламентарни избори, а допускаме живеещи в страната 100% неграмотни, оцеляващи на социални помощи да ''избират'' за когото им платят?! Да, цар Киро се присъедини към небесния катун, ама ''бароните'' са си тук и си живеят добре. В тях е хляба, в тях е ножа за бог знае колко стотици хиляди избиратели. ДПС башка, там се гласува и безплатно, инстинктът за самосъхранение  действа безотказно.
Ти се подготвяй за след некоя година, когато "цивилизования свят" ще осъди българския апартейд.
Е виж сеги в ЮАР заселниците ка пищат. Ама и в британия и в холандия не ги щат. МЪка :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2098 -: Юни 30, 2021, 13:50:56 »
Тегничари
Абе, май и ти се опитваш да го докараш до некъф "кривопис", ама нещо хич не ти се получава ...   :crying_with_laughter-3302: 

Щото и за туй си има чалъм!!!  

А защото почва да става доста тегаво и досадно, най-добре да си я караш по старо му, n'est-ce pas?  ...  :think:

« Последна редакция: Юни 30, 2021, 14:16:57 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2099 -: Юни 30, 2021, 14:22:52 »
Текничари е правилното изписване