Автор Тема: Избори Юли'21  (Прочетена 235566 пъти)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11194
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2340 -: Юли 03, 2021, 00:07:36 »
Форца Италия!
Браво!
 :thup:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2341 -: Юли 03, 2021, 00:12:19 »
иначе тука образованието е като нашето по соц времето. учителите са с некъв огромен авторитет, пишат двойки на общо основание и хич не им пука, примерно миналата година на едно класно по немски /имат по 2 на срок, оценката им се смята двойно в средния успех/ целия клас имаше средно 3.45 по българските мерки.

на моменти направо ми иде да отида и да ги дигна на балон, примерно като отида на родителска среща да се видя с даскала по биология и той ми каже, че е намалил с половин единица оценката на малкото заради лошия акцент. или на тест по химия да поправят правописни грешки и да намалят оценката, щото всяко червеничко носи минус.

хубавото е, че за диплома се смятат само оценките от 11 и 12 клас, т.е. наесен се надявам бодрата единадесетокласничка да не я режат толкоз за простотии.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2342 -: Юли 03, 2021, 00:12:57 »
Никога не съм ходила на частни уроци, Сардж.

Кандидадствах спредмети, които никога небях учил на български донего момент, въпреки че имах неква идея как се казват тия неща.

Тряаше поне да видя кво е урок, но и аз се оправих безуроци фкрайна сметка.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2343 -: Юли 03, 2021, 00:14:51 »
Цитат на: Aсол в Днес в 00:06:33

    Никога не съм ходила на частни уроци, Сардж.

Малииий, почнали сте да си ги мерите – и то ЯКО ...  :lol:
На образование – кой е по-по-най ...

« Последна редакция: Юли 03, 2021, 09:32:19 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2344 -: Юли 03, 2021, 00:21:36 »
Явно съм живял в друга държава. Имаше си частни уроци и още как. Разните платени школи също си бяха частпром, но по-масов и по-евтин. Масово беше извънкласното "школуване" в 6 и 7 клас, за математически и езикови гимназии. Кандидатстваше половината набор, като поне 50% от кандидатстващите бяха с частни уроци. От математически гимназии май частното по математика не беше много, но примерно сериозните кандидати за медицина бяха практически 100% на уроци на частно. Географията (за част от икономиката) също беше с доста "частно". Неща с рисуване и свирене - практически 100%.
В интерес на истината, на кандидат-гимназиални и студентски изпити се искаше повечко, отколкото се предаваше в нормалната програма, имаше немалко места с привилегии и прочие, та конкуренцията си беше жестока. Сега летвата е доста ниско, а конкуренция има само в 7 клас и то не чак толкова жестока. Вече има и немалко частни училища, доста от които - с добро качество.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2345 -: Юли 03, 2021, 00:26:15 »
потомък на бачкер на минимална в частно училище?За теб не се и съмнявам че си се разминал с Вършец благодарение на частните уроци

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2346 -: Юли 03, 2021, 00:32:27 »
Явно съм живял в друга държава. Имаше си частни уроци и още как. Разните платени школи също си бяха частпром, но по-масов и по-евтин. Масово беше извънкласното "школуване" в 6 и 7 клас, за математически и езикови гимназии. Кандидатстваше половината набор, като поне 50% от кандидатстващите бяха с частни уроци. От математически гимназии май частното по математика не беше много, но примерно сериозните кандидати за медицина бяха практически 100% на уроци на частно. Географията (за част от икономиката) също беше с доста "частно". Неща с рисуване и свирене - практически 100%.
В интерес на истината, на кандидат-гимназиални и студентски изпити се искаше повечко, отколкото се предаваше в нормалната програма, имаше немалко места с привилегии и прочие, та конкуренцията си беше жестока. Сега летвата е доста ниско, а конкуренция има само в 7 клас и то не чак толкова жестока. Вече има и немалко частни училища, доста от които - с добро качество.

Мноо глупости - мноо нещо. Целият ми випуск влезе от раз и то без частни уроци/180 парчета/. За МГ става дума и далеч не всички са кандидаствали с математика. Аз, например, имах от олимпиада национална по литература служебна шестица за "вишо" и то без частни уроци. Иначе и по мое време имаше такива, дето като не ги приемат във висшата лига...ходеха по Свищов, филиалите на МЕИ-то по Габрово, Пловдив и Сливен и т. н. ...да не изпадам в детайли. Такива точно като теб днес ни нижат подобни лакърдии..за предимства и други али-бали. Че е имало и такива - възможно е...но не са били толкова много за да попречат на разни Калинчовци да влязат в желаната специалност, ако въпросните Калинчовци са били дори приемливо кадърни и подготвени...дори и чрез частни уроци. :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2347 -: Юли 03, 2021, 00:33:13 »
И преди не гъмжеше от потомци на бачкери на минимална в по-селективните гимназии и специалности в университетите. Всъщност сега са повече като дял.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2348 -: Юли 03, 2021, 00:36:59 »
не знам.покрай съученици и съученички познавах маса бащи касапи, стругари, един ходжа, склададжии, заварчици-все дефицит в наши дни.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2349 -: Юли 03, 2021, 00:39:11 »
е,един фатмак стреля след мен три пъти с макаров докато се изнасяг от терасата...но беше недуразумение което предпочетох да не изяснявам, а да се изнеса присвил уши и цепейки мрака....

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2350 -: Юли 03, 2021, 00:44:13 »
И преди не гъмжеше от потомци на бачкери на минимална в по-селективните гимназии и специалности в университетите. Всъщност сега са повече като дял.

Това вече е вярно. И жестоко се отразява на качеството  и на държавата..имаме видими резултати, дето се вика. ПКП-тата се наместиха ни управляват...Кочината е реализирана отсекъде :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2351 -: Юли 03, 2021, 00:50:46 »
не знам.покрай съученици и съученички познавах маса бащи касапи, стругари, един ходжа, склададжии, заварчици-все дефицит в наши дни.
Аз говоря за София, в която бяха 2/3 от наличните 300 и нещо к висшисти. То тогава и доста от дефицитните бачкатори нямаха голям стремеж към висше за децата. Във времената, когато млад висшист беше на 155-170 лева имаше шегичка - учи, за да не си прост и да бачкаш за 500 лева.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2352 -: Юли 03, 2021, 01:33:24 »
е,един фатмак стреля след мен три пъти с макаров докато се изнасяг от терасата...но беше недуразумение което предпочетох да не изяснявам, а да се изнеса присвил уши и цепейки мрака....
https://www.youtube.com/watch?v=fTqra4YSsaM&list=FLIGnrOm4qqPTqQPCMRJg9UQ&index=28
Dierks Bentley - What Was I Thinkin'
 :ok:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2353 -: Юли 03, 2021, 02:14:35 »
Явно съм живял в друга държава. Имаше си частни уроци и още как. Разните платени школи също си бяха частпром, но по-масов и по-евтин. Масово беше извънкласното "школуване" в 6 и 7 клас, за математически и езикови гимназии. Кандидатстваше половината набор, като поне 50% от кандидатстващите бяха с частни уроци. От математически гимназии май частното по математика не беше много, но примерно сериозните кандидати за медицина бяха практически 100% на уроци на частно. Географията (за част от икономиката) също беше с доста "частно". Неща с рисуване и свирене - практически 100%.
В интерес на истината, на кандидат-гимназиални и студентски изпити се искаше повечко, отколкото се предаваше в нормалната програма, имаше немалко места с привилегии и прочие, та конкуренцията си беше жестока. Сега летвата е доста ниско, а конкуренция има само в 7 клас и то не чак толкова жестока. Вече има и немалко частни училища, доста от които - с добро качество.
Ти си просто значително по-млад  :ok:
Виж, за свиренето си беше форма на легален подкуп. Братовчед ми ходеше от Бургас в София на "частни уроци" да го види комисията в Музикалната Академия, при условие, че детето беше талантливо и още как.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2354 -: Юли 03, 2021, 07:22:20 »
добре, де, и сичката тая математика, физика и квито там, ако не са ти един ден по специалността, кво те боли, че можеш да решаваш некви линейни уравнения или какато се казваха.

нищо не помня от тия работи и го одчитам като огромна загуба навреме.
Даже ти личи че си загубил от ценното си време за такива работи.
Един прайд да беше посетил вместо час по математика или физика ползата щеше да е за цял живот.
Или си?
« Последна редакция: Юли 03, 2021, 07:33:18 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11194
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2355 -: Юли 03, 2021, 07:48:34 »
 :cool-1084:
Е, тва е друго, организация и умение в разпределяне на времето.
Приоретизация, рийш ли.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4348
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2356 -: Юли 03, 2021, 09:41:48 »
"добре, де, и сичката тая математика, физика и квито там, ако не са ти един ден по специалността, кво те боли, че можеш да решаваш некви линейни уравнения или какато се казваха."

Аз не познавам жив човек, на когото сичката тая математика и физика да не са им по специалността.
Жена ми, с три филоглогии, за "по-евтино" винаги купува половин кило зехтин за 12 лв, вместо едно кило от същия за 17, щото математиката не и по специалността.
 А какви поразии на себе си или на другите може да стори човек, на когото физиката му не е в специалността, не ми се говори...

Когато слушам изказа на един юрист, винаги мога да разбера как се е справял със системите от три уравнения с три неизвестни. Не знам доколко математиката му е по специалноста...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2357 -: Юли 03, 2021, 09:57:00 »
По da Vinci една дама се терзаеше от дилемата, дали математиката е, иманентна да го кажем, на природата и човекът се е добрал до нея след дълго лутане и търсене (на обективната истина), или е човешко изобретение (грубо казано).

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2358 -: Юли 03, 2021, 09:58:19 »
"добре, де, и сичката тая математика, физика и квито там, ако не са ти един ден по специалността, кво те боли, че можеш да решаваш некви линейни уравнения или какато се казваха."

Аз не познавам жив човек, на когото сичката тая математика и физика да не са им по специалността.
Жена ми, с три филоглогии, за "по-евтино" винаги купува половин кило зехтин за 12 лв, вместо едно кило от същия за 17, щото математиката не и по специалността.
 А какви поразии на себе си или на другите може да стори човек, на когото физиката му не е в специалността, не ми се говори...

Не стааше дума човек да си мисли, че крайна цена от 200 лв с 50 лв одстъпка е по-добре от крайна цена от 250 лв със 100 лв одстъпка, щото въффтория случай одстъпката е повече, че и тва съм виждал.
А за секви там тригонометрии, интегрални уравнения и прочие, дето мн рядко, ако изопщо, ще влязат фупотреба.

За основните принципи на физика/химия - да, но за некви по-подробни безумия, особено формули - едва ли.

 

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2359 -: Юли 03, 2021, 10:16:10 »
Висшата математика разбира се ,че не ти трябва в обикновения живот.

Но без нея хората още щяха да бъхтят зад ралото и да пращат съобщения по гълъби.

Математиката е в основата на цялата вселена.Физиката я следва.

От друга страна ако перефразирам Джеймс Браун "матемиката и физиката са в основата на света, но без хуманитарни науки и изкуство този свят щеше да е кръгла математическа нула"...

https://m.youtube.com/watch?v=7rq9OvaJyRc




Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2360 -: Юли 03, 2021, 10:29:36 »
Да, стааше дума, че на повечето хора висшата математика им тряа колкото нарибата тряа велосипед.

Сички останали нек си се задълбават колкото искат.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2361 -: Юли 03, 2021, 10:38:53 »
''Не стааше дума човек да си мисли, че крайна цена от 200 лв с 50 лв одстъпка е по-добре от крайна цена от 250 лв със 100 лв одстъпка, щото въффтория случай одстъпката е повече, че и тва съм виждал.''
щото въффтория случай одстъпката е повече Правилно. И е най-обикновен маркетингов трик, практикуван от всички бизнесмени продаващи стоки и услуги. Клиентелата нито мисли, нито смята. 80%, потенциалните купувачи, не отстъпката. Това е положението.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2362 -: Юли 03, 2021, 11:02:47 »
Жена ми, с три филоглогии, за "по-евтино" винаги купува половин кило зехтин за 12 лв, вместо едно кило от същия за 17 лв.
Ох, добре, че аз съм само с една ...

:t1207: И кои са филологиите на жена ти /ако може, естествено!/, щото на мен ми стана интересно ...

« Последна редакция: Юли 03, 2021, 11:12:03 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2363 -: Юли 03, 2021, 14:20:21 »
Ти си просто значително по-млад  :ok:
Виж, за свиренето си беше форма на легален подкуп. Братовчед ми ходеше от Бургас в София на "частни уроци" да го види комисията в Музикалната Академия, при условие, че детето беше талантливо и още как.
Де да бях, но не съм. Примерно в 1980-те местата в МЕИ се увеличават от 900 до почти 2000 (Козлодуй, Белене, Радомир, Дебелт... ...). Ти вероятно си кандидатствала 1 или 2 години преди Революцията, някъде в апогея на увеличенията на местата (нищо лошо в това). При тези увеличения, в някои специалности се влизаше безпроблемно с 3 на изпит, а в някои накрая имаше възможност и с 2.00 (и 10-годишен договор за едикъде си). Единственото, което леко ме учудва е твърдението ти за 9 кандидати за едно място. При 2000 места, излиза, че кандидатставщите са били около 180 000, което е повече от участвалите в десанта в Нормандия през 1944-та. Трябва да са били епични кандидат-студентски кампании.  :smokin:
PS Неволно съм ти "взел" 2 години, всъщност около Революцията си била в горните курсове, а при кандидатстването си хванала само част от увеличението на местата, до около 1500.
« Последна редакция: Юли 03, 2021, 15:47:39 от Калинчо »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2364 -: Юли 03, 2021, 14:32:27 »
добре, де, и сичката тая математика, физика и квито там, ако не са ти един ден по специалността, кво те боли, че можеш да решаваш некви линейни уравнения или какато се казваха.
Формулите естествено не са за помнене, но от знанието има полза. Например въпросното нещо е свързано с концепцията за оптималност. В живота доста би помогнало, ако повечко хора осъзнават, че при противоречиви искания и интереси, има някаква комбинация, която е най-малкото зло (или най-голямото добро) за всички страни. Това само за илюстрация.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2365 -: Юли 03, 2021, 15:12:58 »
При 2000 места, излиза, че кандидатставщите са били около 180 000, което е повече от участвалите в десанта в Нормандия през 1944-та.

сигурен ли си?
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2366 -: Юли 03, 2021, 15:13:25 »
Quote (selected)
Борисов карал незаконна джипка. НСО криминална организация ли е?
Премиерът освен това обикаля страната без гражданска и без винетка
Иван Бакалов

В социалните мрежи се появиха снимки на прочутата джипка, с която Борисов обикаляше страната, плюс други снимки на коли на НСО, които са със същия регистрационен номер. Вижда се черно ауди, снимано с бившия премиер, на което номерът е същия като на джипката.

Защо различни коли от кортежа на премиера са с един и същ номер? Няма такова положение в закона и в наредбите, един номер да се слага на две различни коли. Ако се съди по снимките, правени по различно време, най-вероятно НСО мести номера от джипката на аудито и обратно. Ще има възможност по снимки и видеозаписи да се провери и за други коли назад във времето.
https://e-vestnik.bg/34410/borisov-karal-nezakonna-dzhipka-nso-kriminalna-organizatsia-li-e/




Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2367 -: Юли 03, 2021, 15:18:14 »
Имах колежка, завършила с отличие  ''Икономика на туризма'' преди 1989 във варненския ВИНС, която не беше в състояние да изчисли включен в цената  ДДС. Не беше и в състояние да разбере как става тая работа въпреки моите усилия. Един ден заварих и Валя Ахчиева, която чакаше фактурите си /и чието първо висше е СК в същия този прословут ВИНС / да се мъчи също да и обяснява. Добре, че пристигнах в подходящия момент, та спасих конфуза.
В ИТ висша математика се учеше само един семестър, сигурно това е бил проблемът.
 

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2368 -: Юли 03, 2021, 15:22:40 »
която не беше в състояние да изчисли включен в цената  ДДС.
ДДС и фактури нямат нищо общо с висшата математика, те са само обикновена аритметика.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2369 -: Юли 03, 2021, 15:25:34 »
С което аз съм абсолютно съгласна!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2370 -: Юли 03, 2021, 15:27:44 »
Може и да сме я избутали с подарена тройка, може никога да не сме я учили пустата му висша математика, но не сме ли в състояние да се оправяме с четирите аритметични действия на най-ниско, битово ниво, сме я закъсали здравата.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2371 -: Юли 03, 2021, 15:28:43 »
аритметиката си е ок - да сметнеш цена с/без ддс, евентуално некоя степен или сложна лихва  :smokin:, некоя чиста печалба следданъци...практически полезни познания

фанглия преди години в часовете по математика бяха въвели и примери за изчисляване на гпр по ипотеки/заеми, като се отчитат сичките компоненти на формулата - лихва, такси, макси...та да знаят децата

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2372 -: Юли 03, 2021, 15:32:50 »
Quote (selected)
При 2000 места, излиза, че кандидатставщите са били около 180 000, което е повече от участвалите в десанта в Нормандия през 1944-та. Трябва да са били епични кандидат-студентски кампании.  :smokin:
18 000 са
аз съм вземала уроци по математика, преди приемането ми в английска гимназия, по български и литература не, знаех си ги
за университета не съм вземала никакви, учих Финанси в УНСС
но да, повечето деца вземаха уроци по наше време, особено много по езици
аз например учех английски от четиригодишна при леля Ани Задгорска, тя беше разпоредител в киното, наша съседска и май беше живяла в Англия
после немски при директорката на Немската
никога френски при мама, при нея идваха други деца, най често приятелски, без пари :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2373 -: Юли 03, 2021, 15:32:57 »
Quote (selected)
Борисов карал незаконна джипка. НСО криминална организация ли е?

От този заек цилиндър няма да изкарат.
Предполагам ще изкарат някакви съображения за сигурност, най много да го отнесе човека дето мие колите и случайно разменил номерата.
По-трудно ще обяснят защо са разрешили на лице извън НСО да управлява тяхно МПС, ако пък е на горско стопанство как са я "реквизирали".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2374 -: Юли 03, 2021, 15:34:50 »
Важно и полезно е децата отрано да бъдат научавани се изчисляват лихвите по депозити, кредити и ипотеки. Зле съм с математиката, но винаги съм била добра по аритметика, особено с екселчиту съм царица. Както казваше една друга колежка, родом от Габрово. ''Аз съм габровка, при мен бюджетът винаги излиза.'' :tongue_:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2375 -: Юли 03, 2021, 15:36:50 »
Частни уроци по математика и немски. По немски и езикови курсове, за кандидатстудентските изпити, че не бях от ЕГ.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2376 -: Юли 03, 2021, 15:37:53 »
Quote (selected)
Важно и полезно е децата отрано да бъдат научавани се изчисляват лихвите по депозити, кредити и ипотеки
Здравче, това много колеги от банките ,особено по-младите, не знаят как се смята
сериозна съм

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2377 -: Юли 03, 2021, 15:40:48 »
Здравче, това много колеги от банките ,особено по-младите, не знаят как се смята
сериозна съм

то за тва си има ексел.

а децата тр да знаят поне кво е директен дебит, периодичен превод, платежно нареждане, месечна такса...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2378 -: Юли 03, 2021, 15:43:17 »
Примерно в 1980-те местата в МЕИ се увеличават от 900 до почти 2000 (Козлодуй, Белене, Радомир, Дебелт... ...).

Aaa, Kозлодуй, Радомир, Дебелт ... Сега разбра ли кое е кокошката и кое ейцето? И че никой не инвестира в абстракто "образование"?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2379 -: Юли 03, 2021, 15:44:00 »
Лиле, вярвам ти. Моя /пак/ колежка, собственик и управител на малка ТА беше дала на момиче винсаджийче задачка да изчисли разход на гориво на туристически автобус от т.А до т. Б. Знаеш разстоянието, колко харчи МПС-то на 100 км, цена за литър дизел, калкулатор, молЮф и нулев резултат.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2380 -: Юли 03, 2021, 15:46:43 »
Цитат на: Калинчо в Днес в 14:20:21

    При 2000 места, излиза, че кандидатставщите са били около 180 000, което е повече от участвалите в десанта в Нормандия през 1944-та.


сигурен ли си?
Не съм, естествено, 18 000 са. Грешка в мащаба. Останалото обаче е така. След първото голямо увеличение на местата (83-та или 84-та) освен донаборниците, всички останали изкарали 3 влизаха, естествено не задължително в желаната специалност. Следва да се отчете и това, че двойките на кандидат-студентските изпити там бяха между 40% и 60%, като изкуствено бяха намалени до около 30% в края на 1980-те.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2381 -: Юли 03, 2021, 15:48:27 »
Екселът е голяма работа. Но упражненията с калкулатор и молЮф предотвратяват затъпяване и Алцхаймер. Моя близка, германка, почти на 70, учи сега руски. За кеф и гимнастика на ума.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2382 -: Юли 03, 2021, 15:48:50 »
Quote (selected)
то за тва си има ексел.
е да де, ама и той формулки иска :bigok:
другото, което съм установила за младите колеги е,че не са много компютърно грамотни
за дивене си е, но е факт
 добре  са с интернет, справят се с приложенията, но нямат базисни познания, дори ексел и уърд ги затрудняват

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2383 -: Юли 03, 2021, 15:50:51 »
Ндааа, едно е фейсбук, друга бира са офис програмите.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2384 -: Юли 03, 2021, 15:53:41 »
Не съм, естествено, 18 000 са. Грешка в мащаба. Останалото обаче е така. След първото голямо увеличение на местата (83-та или 84-та) освен донаборниците, всички останали изкарали 3 влизаха, естествено не задължително в желаната специалност. Следва да се отчете и това, че двойките на кандидат-студентските изпити там бяха между 40% и 60%, като изкуствено бяха намалени до около 30% в края на 1980-те.
Години наред кандидатските изпити по математика включваха сложна, но практически напълно безполезна задача от стереометрията, която, обаче, много допринасяше за доходите на частните учители.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2385 -: Юли 03, 2021, 15:58:01 »
Години наред кандидатските изпити по математика включваха сложна, но практически напълно безполезна задача от стереометрията, която, обаче, много допринасяше за доходите на частните учители.
Quote (selected)
Стереометрията е дял от евклидовата геометрия, който изучава главно геометрични фигури в тримерното пространство, нележащи в една-единствена равнина – например тела и повърхнини, както и взаимното положение на прави и равнини в пространството. Изследва свойствата на фигурите, които не се изменят при движения в пространството. Тя се занимава и с измерване на обемите на различни тела като цилиндър, конус, пресечен конус, сфера, призма и др. В стереометрията основният подход, както и в планиметрията и дескриптивната геометрия е синтетичният подход.
Абцелютно безсмислен дял от математиката!
Ако не беше стереометрията щях да мога да си сипя в малко шишенце 100 литра ракия и да си го нося, ама сега заради нея не става.
Мръсници бе, където могат пречат!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2386 -: Юли 03, 2021, 16:03:06 »
Екселът е голяма работа. Но упражненията с калкулатор и молЮф предотвратяват затъпяване и Алцхаймер.

за кво ти е да се упражняваш сам, не ти е работа.
« Последна редакция: Юли 04, 2021, 09:06:03 от SgtTroy »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2387 -: Юли 03, 2021, 16:05:35 »
''на тест по химия да поправят правописни грешки и да намалят оценката, щото всяко червеничко носи минус.'' Акцентът си е акцент. Не би трябвало да влияе на оценката. Различен е в Берлин, Кил, Мюнхен...Акцент като произношение имам предвид, не диалект. Правописът и останалите граматични правила са еднакви навсякъде в една държава. И трябва да се вземат под внимание независимо дали преподавателят оценява есе, или тест по химия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2388 -: Юли 03, 2021, 16:09:24 »
Quote (selected)
Борисов на среща с Ердоган
https://glasove.com/categories/novini/news/borisov-na-sreshcha-s-erdogan

Да види сега кой целива "по-така" Бойко или Карадайъ, на кого ще подхвърли кокалче султана.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2389 -: Юли 03, 2021, 16:09:45 »
По пътя на твоята логика сарджънт и правопис не трябва да се учи, защото коректори има във всяка прилична програма за писане на текстове.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2390 -: Юли 03, 2021, 16:12:11 »
Според сержанта ученето на всичко друго освен полова идентичност е загуба на време.
Тока от контакта, водата от чешмата, храната я носи сервитьора.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2391 -: Юли 03, 2021, 16:20:45 »
Акцентът си е акцент. Не би трябвало да влияе на оценката.
Акцент като произношение имам предвид, не диалект.

Ами то и на международните конференции е така от дълги години ...

Стига да можеш да разбереш, какво ти казва човекът отсреща!!!

Quote (selected)
Правописът и останалите граматични правила са еднакви навсякъде в една държава.
И трябва да се вземат под внимание независимо дали преподавателят оценява есе, или тест по химия.
:thup:
Тъй като сепак трябва да има някакъв стимул, а обратното те прави илитерат ...  :m1201:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2392 -: Юли 03, 2021, 16:25:05 »
Тъй като сепак трябва да има някакъв стимул, а обратното те прави илитерат ... 
Не е толкова страшно да си илитерат.
Голямата мъка е с "функционално неграмотните".
Четат, пишат, даже и превеждат но не разбират какво.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2393 -: Юли 03, 2021, 16:26:57 »
По пътя на твоята логика сарджънт и правопис не трябва да се учи, защото коректори има във всяка прилична програма за писане на текстове.

Правопис и правоговор са свързани.

Не можеш да говориш правилно, ако не можеш да пишеш правилно. И обратното.

А коректори за правоговор няма.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2394 -: Юли 03, 2021, 16:27:36 »
А дотук май по темата „образование” не сЪ е изказал и кьораф 'уманитар … тцъ, тцъ, тцъ, тцъ … :lol:

И означава ли това, че ф „Керпеден” няма такивИ ?!? :t1815:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2395 -: Юли 03, 2021, 16:28:39 »
Правопис и правоговор са свързани.
Не можеш да говориш правилно, ако не можеш да пишеш правилно.
:t26157:

Quote (selected)
А коректори за правоговор няма.

Има, но са доста специализирани – и даже профилирани! – като не са предназначени за "масова употреба ...


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2396 -: Юли 03, 2021, 16:34:32 »
Не е толкова страшно да си илитерат.
Голямата мъка е с "функционално неграмотните".
Четат, пишат, даже и превеждат но не разбират какво.
Е, тук вече удари на голема греда!!!  :lol: :t0135:

Защото НЕ МОЖЕШ ДА ПРЕВЕЖДАШ, без да разбираш какво!!!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2397 -: Юли 03, 2021, 16:35:31 »
Не съм, естествено, 18 000 са. Грешка в мащаба. Останалото обаче е така. След първото голямо увеличение на местата (83-та или 84-та) освен донаборниците, всички останали изкарали 3 влизаха, естествено не задължително в желаната специалност. Следва да се отчете и това, че двойките на кандидат-студентските изпити там бяха между 40% и 60%, като изкуствено бяха намалени до около 30% в края на 1980-те.

За останалото не казвам нищо, тъй като аз съм приет в самото начало на 80-те. Споделял съм, че в моята специалност имаше и парашутисти -- кандидатствали в друг ВУЗ, на които не им стигаше бала да влязат там.
the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4348
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2398 -: Юли 03, 2021, 16:38:40 »
Ох, добре, че аз съм само с една ...

:t1207: И кои са филологиите на жена ти /ако може, естествено!/, щото на мен ми стана интересно ...
Руска филология от ВТУ  със втора специалност българска филлогия.
Немска филология от СУ.

Защо тъй силно те заинтригувах?!?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2399 -: Юли 03, 2021, 16:45:47 »
Преди 1990 ВТУ ''произвеждаше'' най-добрите филолози с педагогическа правоспособност извън столицата. Личаха си завършилите в Шумен и завършилите във Велико Търново. Е, в ония времена и Deutsche Schule Ловеч даваше най-добрата подготовка по немски език у нас, а към днешна дата възпитаниците му са точно толкова неграмотни, колкото и завършилите нароилите се ''елитни'' езикови гимназии из цялата страна. ТолкоС Джиджи за образованието.