Автор Тема: Избори Юли'21  (Прочетена 235474 пъти)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3540 -: Юли 12, 2021, 15:12:37 »
Татяна Дончева първа му резна филетата на Славчу. За съжаление пак се оказах прав. Протестърите са ядосани

Не е за съжаление. Нека. И сега да започват да му нищят приоритетите. Високо и ясно.
Иначе хубавото в лошото е, че итн вече са първа сила и Борисов не може да се изцепи, че е бил за намкойси път. Арогантност срещу арогантност.

Впрочем достойно поведение на тримата министри от служебното правителство. Елегантен отказ, с който обаче са казали всичко. Тези мъже 5 години са работили с президента и знаят. :well_done-1299:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3541 -: Юли 12, 2021, 15:13:35 »
  • Министър (без портфейл) по ромските въпроси - д-р Антония Валентинова
Тя е лекар анестезиолог. Завършила е Медицинския университет в София. Работи като лекар ординатор в Спешна помощ, както и като лекар- специализант анастезиология и интензивно лечение. Говори четири езика. Д-р Валентинова е от ромски произход.
Министър на културата - Станислава Армутлиева

Аз бих направил
Министър на културата - Софи Маринова. Тя от своя страна ще тури за първи зам. Димитър Ковачев - The Funk и всичко ще е точно.

Фънки е левичар отсекъде, обаче...Греда  :nuts:

Помните ли "Контрол", например? Те навремето бяха по всички мероприятия на БСП  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3542 -: Юли 12, 2021, 15:15:49 »
Джиджи, това е с тях.
Остават още да се преброят 18% от протоколите от чужбина.
По мои сметки разликата ще отиде до 10 000.
Всичко върви по план.
:0007:

Въпреки че сега ме е яд на Слави за това, което върши и не мога много да "вдена" за какво точно иде реч /та то кой ли може?!? / :lol://, засега най ми е важно Славчо да задмине ГЕРП и да заеме първото място!!!

Пък "после ше видимЕ", както обичаше да казва баба ми ... А, и "едно по едно"!!! :t0106:

« Последна редакция: Юли 12, 2021, 15:30:58 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3543 -: Юли 12, 2021, 15:16:44 »
Не е за съжаление. Нека.

Не, не! За съжаление, щото ми писна да съм прав. Мечтая някой път да не съм. Ама, не става.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3544 -: Юли 12, 2021, 15:17:15 »
Quote (selected)
"Време е за подкрепа срещу идеи, а не срещу постове. Време е всичко да се случва пред очите ви - там, където е предвидено по Конституция - в Народното събрание. През последните години парламентът беше смачкан, маргинализиран и унижен. България беше министър-председателска република, управлявана от джип и парите на всичките ни бяха "хвърляни" през него без контрол от НС. Сега парламентът може да си върне достойнството. Уверен съм, че изброените приоритети не могат да бъдат приоритети само на една политическа партия или само на 60 депутати. Знам, че това са приоритети на мнозинството българи, но дали ще са такива за мнозинството депутати, предстои да видим. Ние ще очакваме връчването на мандата от президента Радев, а вие вече знаете какво ще правим и с какви хора. Няма да има прошка за тези, които са нарушили или нарушават закона", каза Трифонов.
Слави вече започва предизборната борба за следващите избори.
Явно ще се води в парламента, тоест Слави срещу всички.
Предстоят изключително интересни предизборни фиести в парламента.
Основната задача на Слави ще бъде да настрои народа срещу останалите партии.
Като шоумен сигурно ще се представи поне на нивото на концертите си, сега ще видим доколко успешно е успял да чалгаризира масата от народа.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3545 -: Юли 12, 2021, 15:18:05 »
Арогантност срещу арогантност е единствената работеща формула!

!

Иначе оправия няма.Това с бузите е глупотевини.Само Стария завет и нищо друго...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3546 -: Юли 12, 2021, 15:19:03 »
Quote (selected)
Основната задача на Слави ще бъде да настрои народа срещу останалите партии.

Слафчу изобщо не разполага с подобни компетентности и възможности, нито пък с толкова паре...


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3548 -: Юли 12, 2021, 15:24:21 »
Слави вече започва предизборната борба за следващите избори.

Не! Започва да оправдава провала си. Тезата му се вижда с невъоръжено око. Той дори не ще да си играе и с протестърите.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3549 -: Юли 12, 2021, 15:26:18 »
.....Впрочем достойно поведение на тримата министри от служебното правителство. Елегантен отказ, с който обаче са казали всичко. Тези мъже 5 години са работили с президента и знаят. :well_done-1299:
И не само на тримата - и Комитова, и Рашков са  дръпнати от Президентството, по понятни причини - заготовката е дадена на тошковците да видим продължението...

Познавам Лашова, тъпо парче, брокер в една от международните агенции за недвижими имоти, намърдали се на пазара, издрапала по върха, нищо лошо... Ще е феерично ако тази кифла се изправи срещу Илиян Т. по въпросите на строителството, търговете и подобни, просто феерично ... за съжаление малко вероятно да стане.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1386
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3550 -: Юли 12, 2021, 15:31:12 »
Quote (selected)
Фънки е левичар отсекъде, обаче...Греда 
Всъщност Софка не става за министър. Много е наивна пък е и национално богатство.По-добре е да представи други етноси. Академик Халваджиян за министър със зам. Етиен Леви.  :0005:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3551 -: Юли 12, 2021, 15:32:31 »
Слафчу е кукла,Асол.
Чалгар, но май ползва не дотам лоши съветници. И за мутрата съм казвал - прозд повече и от налъм, но го съветват добри съветници - мръсници, но опитни! И веднага му проличаваше като го изтърват за малко. И при чалгаря е тъй.
И да не се бъркат съветници и сценаристи. Последните са просто повярвал си битов отпадък.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3552 -: Юли 12, 2021, 15:33:20 »
Слафчу изобщо не разполага с подобни компетентности и възможности, нито пък с толкова паре...
Не се притеснявай Славчу е циркаджия.
Само стой и гледай какви циркаджийски номера са подготвили сценаристите му за парламента. Ако очаквате от парламента сериозна политическа дейност забравете. Силата на Слави е в шоупрограмите и за тази цел ще превърне парламента в циркова шоупрограма.
Той други полезни ходове няма.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3553 -: Юли 12, 2021, 15:33:52 »
Това е паметник на моя дядо, като част от настъпателните действия на тази армия. Това не се подлага на обсъждане! Това е моята родова и не само моя родова памет. И това ще трябва да го преглътнете и да забравите простотиите си завинаги! Гледайте в бъдещето и не се пробвайте да серете на миналото на честни и почтени войници! Този паметник е символ на тях и изобщо не ме интересуват простотиите и интерпретаците ви! Отстъпвате или загивате! Ще отстъпите вие! Научете се, че за всичко на този свят се плаща и никой не е длъжен да ви върви по свирката и обсесиите..Тогава и когато се научите, че думата ви трява да струва нещо, тогава ще имаме и консесус
Паметникът е строен в чест на 10 годишнината от 9 септември. Ни повече, ни по-малко. Това е документално и исторически изяснен факт. Интерпретации и фантазии на тема "родова памет" можеш да правиш пред младежите, дето си записала в БСП-то.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3554 -: Юли 12, 2021, 15:35:51 »
Quote (selected)
Цитат на: Shabaan_bin_Robert в Днес в 15:11:25
Министър (без портфейл) по ромските въпроси - д-р Антония Валентинова

Това е едно от добрите неща, които предлагат.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3555 -: Юли 12, 2021, 15:37:55 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 14:27:45

    И се хващам на бас,
    че никакво такова покачване на резултата НЯМА ДА ИМА повече на едни следващи – не дай си Боже! – избори за 27-ми парламент!!!

Що? Парламентите са до 26-ти и после обратно?
Не че искам да те разочаровам, но сегашният парламент ще бъде 46-ти
:t26157:

Просто не си ме разбрала ...

Защото аз говоря за едни евентуални следващи избори – не дай си Боже! – тъй като на народа, както и на мен, вече ни писнА ...  :m1314:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3556 -: Юли 12, 2021, 15:38:11 »
Навремето слафчу си правИ кастинг за нови политици..ся си направил правителство и някой трябва да му го гласува. Кат се сетя за онази овчица, дето телевизорите я преъзнесоха, че се карала на Гагаузов, че пуши и после се провали във Варна от името на слафчу...изобщо не споменавам, че същата се довлече да работи с европски пари, като ни разясни, че нейното призвание е да пътува по чужбина - беше отрязана, естествено..нищо не знаеше и не разбираше и две приказки не можеше да върже... само ни тикаше кви дипломи има, като само една от "дипломите" имаше некакъв шанс за легализяция в НАЦИД


Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3558 -: Юли 12, 2021, 15:42:16 »
Независимо от отношението ми към Слафчу, ходът ми се вижда умен. Предлага едно сериозно правителство, колкото и да е на юпита и да е НДСВ-2. Очевидно това е единственият шанс за правителство в този парламент - ако Слафчувото не мине, на ГЕРБ също няма да мине, останалите партии не събират 121 гласа и който и да вземе трети мандат, ще му трябва подкрепа или от Слафчу, или от ГЕРБ, които едва ли ще я дадат.
Така че сега Слафчу поставя ултиматум - или ми гласувате правителството, или нови избори, на които аз вече ще отида като конструктивната партия, която е предложила правителство, а вие - като деструктивните, които не са го подкрепили. И нищо чудно да мине.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3559 -: Юли 12, 2021, 15:42:30 »
Сещаш ли се, че това може да се формулира и като "какво от това, че мнозинството народни представители са за тях"?
Може - едно такова "мнозинство от народни представители" ни занимаваше с един нефелен проект за конституция, на който и герба бяха сбъркали, нали?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3560 -: Юли 12, 2021, 15:44:49 »
Размирисва се работата гаче. Славчо смело нагазва ... таковата. Имам усещането, че кукловодът е нервен.
...................
Както връви, някой цели да откаже народа напълно от избори.


Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3562 -: Юли 12, 2021, 15:47:15 »
Така че сега Слафчу поставя ултиматум - или ми гласувате правителството, или нови избори, на които аз вече ще отида като конструктивната партия, която е предложила правителство, а вие - като деструктивните, които не са го подкрепили. И нищо чудно да мине.

Аз бих отишъл на нови избори. Тъкмо ще можем да чуем позиции за някои обявени инициативи на ИТН. Напр. концесиите на магистралите и приватизацията на ББР - защото ИТН не е обещавал подобни неща  в предизборната си програма.   :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3563 -: Юли 12, 2021, 15:47:24 »
Независимо от отношението ми към Слафчу, ходът ми се вижда умен. Предлага едно сериозно правителство, колкото и да е на юпита и да е НДСВ-2. Очевидно това е единственият шанс за правителство в този парламент - ако Слафчувото не мине, на ГЕРБ също няма да мине, останалите партии не събират 121 гласа и който и да вземе трети мандат, ще му трябва подкрепа или от Слафчу, или от ГЕРБ, които едва ли ще я дадат.
Така че сега Слафчу поставя ултиматум - или ми гласувате правителството, или нови избори, на които аз вече ще отида като конструктивната партия, която е предложила правителство, а вие - като деструктивните, които не са го подкрепили. И нищо чудно да мине.

Мноо добре звучи, но снощи за разлика от слафчу неколко партии натъртиха, че няма да предлагат безусловна подкрепа.Слафчу снощи си траЯ, я днес им сервира кабинет без политики..Аз, за разлика от некои колеги, не мисля,че това е кабинет,който ще бъде покрепен от гербавите, а даже и от депесето...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3564 -: Юли 12, 2021, 15:47:34 »
И да не се бъркат съветници и сценаристи.
Последните са просто повярвал си битов отпадък.
:t26157:

Щото вероятно не си гледал политическите предавания на Слафчо, които той организираше в старата ТВ по късна доба и от които аз захващах чат-пат по нещичко ...

А тук съм коментирала и некои от гостите му, като Ахмед Доган, Фънди и некои други, поради което няма да са завтарям ...  :lol:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3565 -: Юли 12, 2021, 15:58:34 »
Така че сега Слафчу поставя ултиматум - или ми гласувате правителството, или нови избори
Нищо такова няма.
Слафчу е на зор. Ако откаже да предлага правителство заменава у киреча на следващите избори.
Просто няма избор.
А начина за предлагане сочи само едно. Това не е правителство с което се готвиш да управляваш. Когато се готвиш да управляваш правиш консултации, търсиш широка подкрепа.....
Само че е у капана. Ако внесе това правителство в Парламента то ще бъде избрано от ГЕРБ и ДПС.


Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3566 -: Юли 12, 2021, 15:59:02 »
Аз, за разлика от некои колеги, не мисля,че това е кабинет,който ще бъде покрепен от гербавите, а даже и от депесето...
Нищо, абсолютно нищо не пречи на Борисов да повтори номера от миналото НС и да подкрепи правителство на ИТН с обяснение: "Аз и в предишния парламент бях готов да подкрепя, да им дам депутати, само и само да имаме правителство, да възстановим икономиката, да се ваксинираме" и т.н. и т.н. И подкрепата да трае до преброяването и въвеждането на мажоритарните избори.
Аз ви предупреждавах, че Слави не търси коалиционна подкрепа и неговите цели за обявени преди много години - с референдума, вкл. нещата, които отпаднаха заради КС. Той не иска реформиране на начина на управление, а промяната му.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3567 -: Юли 12, 2021, 15:59:44 »
Аз, за разлика от некои колеги, не мисля,че това е кабинет,който ще бъде покрепен от гербавите, а даже и от депесето...

Не, всяка една политическа сила в НС би подкрепила нещо. А за другото ще е против. Което означава, че шоото няма да може да управлява нормално. Аз бих се изгаврил тях и бих гласувал за тяхно правитлство. И после - гонка по устав. Щом са против всички, да видят какво значи опозиция от 360. С две думи, да ги оставим да се окакат.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3568 -: Юли 12, 2021, 16:00:14 »
славчу спокойно можеше да направи същото преди три месеца. тогава обаче му се видяха малко депутатите. и отиде на избори. сега това му е подирния акъл. от който пак мирише на избори.

фърля се насам-натам без абсолютно никва логика. всъщност единственото що-годе логично нещо е, че смигва на гербавите 'подкрепяйте, щото оня рашков дебне там зад ъгъла'.

обаче те гербавите бяха готови да подкрепят и през април.

три загубени месеца. заради на славчу циганиите.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3569 -: Юли 12, 2021, 16:05:25 »
Работата отива към изуй гащи, но пък аз взех друго решение  и най-вероятно не съм само аз, но и доста хора с които контактувам. Няма да гласувам за Румен Радев за президент, ще чекна "не подкрепям никого". Я да видим какво ще стане на президентските избори...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3570 -: Юли 12, 2021, 16:06:38 »
Ся, има една подробност - в парламента словчовите ще трябва да представят цялостна икономическа политика, а е само насипното, което издекламира по обяд. И то съдържаше намеци, от които привържениците му (много си прилимат впрочем с борисовите) едва ли вдяват нещо, но в парламента неговите хора ще трябва да отговарят на въпроси. Извън парламента - също. И тогава първо привържениците му в Европа, свикнали на хубави социални придобивки, ще трябва да вдянат какво наистина бясно дясно шоу са им приготвили Славчо и сценаристите с любезното участие на Никито Василев.  :smokin:

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3571 -: Юли 12, 2021, 16:11:29 »
Някога, "преди сто лета", бях чел, че в САЩ, предлаганите за президенти, трябвало да приличат на болшинството от гражданите на страната, за да им се харесат - да са бели, женени, с деца, с професия, с авторитет, за да имат шанс. После нещата се промениха. Явиха се кандидатки - жени, избраха си мургавеляк, хората, минали под дъгата, станаха не по-малко от заобикалящите я. Слави - поне да беше гей! Афишира се, като мачо, а иначе - не знам!  :t1818:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3572 -: Юли 12, 2021, 16:11:32 »
Проблема на Славчу е много по непосредствен.
Как ще обясни че управлява с ГЕРБ и ДПС?
"Малка бях, излъгаха ма" нема мине
А точно това ще се случи ако има глупостта да внесе правителство в Парламента.
 
Но пак казвам.
Това правителство когато е правено и обявавано целта определено не е била да управлява.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3573 -: Юли 12, 2021, 16:13:33 »
Абе д-р Михайлов е оповестил вече диагнозата.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3574 -: Юли 12, 2021, 16:16:17 »
Quote (selected)
Я да видим какво ще стане на президентските избори...

Така един, който имал кокошка, която снасяла златни яйца я заклал, да види, какво има вътре. Видял.  :think:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3575 -: Юли 12, 2021, 16:19:50 »
Първо да видим депутатите. Дали не отпадна в суматохата някой ценен гербав кадър. Бе да огледаме внимателно всяка група. То какво ли ни остана друго.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3576 -: Юли 12, 2021, 16:20:02 »
Ся, има една подробност - в парламента словчовите ще трябва да представят цялостна икономическа политика, а е само насипното, което издекламира по обяд. И то съдържаше намеци, от които привържениците му (много си прилимат впрочем с борисовите) едва ли вдяват нещо, но в парламента неговите хора ще трябва да отговарят на въпроси. Извън парламента - също. И тогава първо привържениците му в Европа, свикнали на хубави социални придобивки, ще трябва да вдянат какво наистина бясно дясно шоу са им приготвили Славчо и сценаристите с любезното участие на Никито Василев.  :smokin:

За гласуване на МС не се иска подробна икономическа програма. Сетне, има 100 дни толеранс за новото правителство. През тези 100 сто дни първо ще минат актуализациите на пенсиите. БСП ще бъде принудена да подкрепи. Ще бъдат премахнати специализираните съдилища - евентуално. ДБО ще бъдат принудени да подкрепят. Ще бъде направено преброяването, те вече си имат районирането - тогава вече ще ще дойде въпросът за субсидиите и за мажоритарните избори. Ще бъдат подкрепени от ГЕРБ. Ще закупят таблетите, ще подадат заявление за членство в EUSPA.
И вече ще могат да идат на нови избори в края на годината.
 
« Последна редакция: Юли 12, 2021, 16:29:49 от Бонго »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3577 -: Юли 12, 2021, 16:26:14 »
Просто не си ме разбрала ...

Защото аз говоря за едни евентуални следващи избори – не дай си Боже! – тъй като на народа, както и на мен, вече ни писнА ...  :m1314:
Ох, ама наистина ли това ще са ПОСЛЕДНИТЕ избори? Монархия ли ще ставаме, президентски преврат ли ще има, ще се суспендира ли таз конституция?
Евентуални следващи избори ще има при всички положения, въпросът е кога ще са.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3578 -: Юли 12, 2021, 16:27:52 »
Quote (selected)
Първо да видим депутатите. Дали не отпадна в суматохата някой ценен гербав кадър. Бе да огледаме внимателно всяка група.

Над 900 души били в по два избирателни района - всичко. Голямо наддаване ще падне, за това първенците, кой район да не изберат!  :sniperer:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3579 -: Юли 12, 2021, 16:31:22 »
Идиотите (по пр. Христов) гласуваха за консервативно, патриотично, традиционно управление, или само си мислеха че това избират, получиха ултра неолиберано: "държавата е лош стопанин", бърза тотална приватизация, на ББР, за концесии на платени от нас магистрали и пр., за джендър образование, за глобализъм и ЕСССР и национален нихилизъм. И юпи - Ники Василев за мин пред, тоя филм сме го гледали бре!

Само гледайте!   :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3580 -: Юли 12, 2021, 16:35:24 »
Така един, който имал кокошка, която снасяла златни яйца я заклал, да види, какво има вътре. Видял.  :think:
:ok: Ще се наложи да карам до Отава за президентските избори, няма начин.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3581 -: Юли 12, 2021, 16:35:33 »
Първо да видим депутатите.

Опортюнисти. До един. Какво друго може да се очаква? Това е третата вълна на издигане на управленци без опит, без идеология, ама с "дипломи" и "езици". Щом това се размахва като прани гащи. Баси достойнствата. Кво значи диплома без никакъв административен опит? Нищо. Ама, бил в "частния бизнес". И кво от това? Едното няма нищо общо с другото. Ама, знаел езици? И кво? Жижи нали знае езици? Познавам лично няколко депутата на шоото. Това не са хора, отдадени да просперитета и добруването на държавата. Просто гладни кариеристи.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3582 -: Юли 12, 2021, 16:39:23 »
Работата отива към изуй гащи, но пък аз взех друго решение  и най-вероятно не съм само аз, но и доста хора с които контактувам. Няма да гласувам за Румен Радев за президент, ще чекна "не подкрепям никого". Я да видим какво ще стане на президентските избори...
Уговорил съм 12 души, които не са гласували за него преди, да го подкрепят на втори тур.  :m1302:
ПП.
Това е третата вълна на издигане на управленци без опит, без идеология,

Ако толкова държиш, мога да ти вкарам Слави в идеологическа кутийка - напс. либертарианска.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3583 -: Юли 12, 2021, 16:41:08 »
Ахъм, абе някой от вас замисля ли се, че става въпрос за избора на повече от ПОЛОВИНАТА гласували българи? Трифонов ще си състави правителството, ГЕРБ и ДПС нямат какво да губят и ще му го гласуват, останалите могат да поподскачат наоколо, но лостове нямат. Хората, които слушат какво се говори в парламента, не са гласували за нито една от трите партии, така че на трите партии им е все едно от гласополучателска точка какво си мислят слушащите.
Араламбенето за БСП като балансьор е много готино и напълно безпочвено. От БСП зависи точно нищо в момента. Татяна Дончева е прекрасна ораторка, но няма народ за водене. ДБ ще си изиграе картите отлично, ако подкрепя важни и поне полуправилни проектозакони и инициативи, и шумно се прави на опозиция за това, което не подкрепя, но ще мине и без нея. Това ще донесе още точки на следващите избори. Изправящите се гонители на мутрите са временно явление и или ще прелеят в дабългари, или ще се маргинализират, или и двете.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3585 -: Юли 12, 2021, 16:46:28 »
Трифонов ще си състави правителството, ГЕРБ и ДПС нямат какво да губят и ще му го гласуват,

Малко ти е текнефез анализа. Въпросът тука е не кой ще го подкрепи, а кой какво заявява. ИТН дали искат да управляват с герп и ДПС? А от БСП много зависи. По простата причина, че не се казват герп и ДПС. И по всичко личи, че отново ще останат единствената ляволиберална опозиция. И ако изобщо в кухите глави на Ристьо и Маяма може да влезе нещо, на следващите избори се предполага, че вече ще са стоплили, че няма нищо по-естествено от коалиция на либерали-центристи и леви либерали.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3586 -: Юли 12, 2021, 16:52:56 »
Quote (selected)
Дончева за кабинета на Слави: В политиката хазартните ходове водят до под кривата круша.
В политиката може да е така, но тук става въпрос за цирково шоу.
 :lol:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3587 -: Юли 12, 2021, 16:53:22 »
Въпросът е, кои и как ще си разпределят баницата! За народа - пак постна пица! Ама така му се пада, на народ без ум.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3588 -: Юли 12, 2021, 16:53:26 »
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/za-3-meseca-borisov-izgubi-200-000-glasa

Quote (selected)
Макар до момента  ЦИК да е преброила 98.9% от протоколите, числата са ясни: От 837 000 гласа на 4 април ГЕРБ (и СДС) пада на 639 000. ИТН вдига от 565 000 на 645 000. При БСП сривът е от 480 000 на 364 500 гласа. ДБ покачва от 302 000 на 339 000 – почти 40 000 бюлетини повече. С почти 50 000 пък намаляват на ДПС - от 336 000 на 288 000. Активът на „Изправи се! Мутри вън!“ пада от 150 000 на 136 000. Резултатът при националистите е направо парадоксален - ВМРО сами взеха 116 000 гласа на 4 април, а сега заедно с НФСБ и „Воля“ - 85 300. „Възраждане“ покачва от 78 400 на 80 000, а проектът на Васил Божков се срива от 94 000  на 49 000.
....

Много сериозна част от електората на ГЕРБ очевидно на 11 юли не гласува – може би около 150 хиляди. 84% повтарят вота си. 5% сега са гласували за ИТН (или над 30 хиляди души), а 3% за ДБ (близо 20 хиляди души). Останалите са разпределени към различни партии.

70% от гласовете на ИТН сега идват от хора, които преповтарят вота си от 4 април. Общо 10% идват от негласували или гласували „Не подкрепям никого“. 6% от гласувалите за ИТН днес, през април са гласували за ГЕРБ-СДС, а 5% – за БСП.

Една част от априлските избиратели на БСП не са отишли да гласуват на 11 юли. 6% или около 30 хиляди от гласувалите за БСП преди 2 месеца този път са решили да подадат гласа си за ИТН. Ако въобще има някакви натрупвания към други формации, те са най-вече към „Изправи се! Мутри, вън!“ и "Ляв съюз за чиста и свята република" (Жан Виденов – б.а.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3589 -: Юли 12, 2021, 16:53:47 »
Quote (selected)
Цитат на: Aсол в Днес в 16:05:25
Работата отива към изуй гащи, но пък аз взех друго решение  и най-вероятно не съм само аз, но и доста хора с които контактувам. Няма да гласувам за Румен Радев за президент, ще чекна "не подкрепям никого". Я да видим какво ще стане на президентските избори...
....
Уговорил съм 12 души, които не са гласували за него преди, да го подкрепят на втори тур.  :m1302:
аз също няма да гласувам за Радев, веднъж ми е достатъчно
преди малко гледах Слави и защото знаех предварително какво е казал, се загледах в детайлите
говори нафукано, арогантно, с патос, но като навит механизъм, бързо, равно, без да поема дъх
опитен шоумен, а изглеждаше нелепо, стана ми неловко да го гледам, личен срам изпитах
възможно е да са стимулатори, възможно е и ограничение на екранното време
предполагам,че някой ще го подкрепи в парламента, ако изобщо се стигне до там

p.s. за ДБО гласувах аз, със зле прикривана неохота :smokin:
 

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3590 -: Юли 12, 2021, 16:59:57 »
А от БСП много зависи. По простата причина, че не се казват герп и ДПС. И по всичко личи, че отново ще останат единствената ляволиберална опозиция
БСП самите се определят като "консервативни", освен това са твърди етатисти - нищо либерално няма в БСП сега, а лявото им творчески преразказва социалната политика на Орбан.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3591 -: Юли 12, 2021, 17:00:48 »
гледах Слави и защото знаех предварително какво е казал, се загледах в детайлите
говори нафукано, арогантно, с патос, но като навит механизъм, бързо, равно,
Всъщност не говори, чете от аутокюто, каквото са му написали тошковците, не му дреме за българите и България, презира ни, изпълнява поръчката на кукловодите и спонсорите си.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3592 -: Юли 12, 2021, 17:01:50 »
за ДБО гласувах аз, със зле прикривана неохота

Колко българско! Не може да учуди никого. И така до следващите избори ...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3593 -: Юли 12, 2021, 17:02:53 »
Ахъм, абе някой от вас замисля ли се, че става въпрос за избора на повече от ПОЛОВИНАТА гласували българи? Трифонов ще си състави правителството, ГЕРБ и ДПС нямат какво да губят и ще му го гласуват, останалите могат да поподскачат наоколо, но лостове нямат. Хората, които слушат какво се говори в парламента, не са гласували за нито една от трите партии, така че на трите партии им е все едно от гласополучателска точка какво си мислят слушащите.
Араламбенето за БСП като балансьор е много готино и напълно безпочвено. От БСП зависи точно нищо в момента. Татяна Дончева е прекрасна ораторка, но няма народ за водене. ДБ ще си изиграе картите отлично, ако подкрепя важни и поне полуправилни проектозакони и инициативи, и шумно се прави на опозиция за това, което не подкрепя, но ще мине и без нея. Това ще донесе още точки на следващите избори. Изправящите се гонители на мутрите са временно явление и или ще прелеят в дабългари, или ще се маргинализират, или и двете.
То тъй ама управление с ГЕРБ и ДПС е прекалено даже за тукашните разпуснати обществени нрави :smokin:
Да погледне "коалиционерите" на ГЕРБ т.н. патреоти. Това го чака.
ГЕРБ се държи щото има развита структура от ППО, при това обилно и дълго хранени. ИТН не е в тази позиция, така че да гледа патреотарите.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3594 -: Юли 12, 2021, 17:04:35 »
за ДБО гласувах аз, със зле прикривана неохота

Колко българско! Не може да учуди никого. И така до следващите избори ...

Aко не си гласувал е голема тъпня да критикуваш как другите хора са гласували, не ли?  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3595 -: Юли 12, 2021, 17:08:29 »
Трифонов ще си състави правителството, ГЕРБ и ДПС нямат какво да губят и ще му го гласуват,

Малко ти е текнефез анализа. Въпросът тука е не кой ще го подкрепи, а кой какво заявява. ИТН дали искат да управляват с герп и ДПС? А от БСП много зависи. По простата причина, че не се казват герп и ДПС. И по всичко личи, че отново ще останат единствената ляволиберална опозиция. И ако изобщо в кухите глави на Ристьо и Маяма може да влезе нещо, на следващите избори се предполага, че вече ще са стоплили, че няма нищо по-естествено от коалиция на либерали-центристи и леви либерали.
Кой какво ще заявява има значение за четящите. За гледащите такова значение няма - те разпознават знакови фигури и е по-лесно да се разпознае Слави, нежели Корнелия.
БСП не е ляволиберална ама никак. Кое точно като политика е покрила в ляво и либерално? А и от нея пак нищо не зависи, което я прави маргинална партия.
Ристьо и Маяма може и да са съгласни, че няма нищо по-естествено от коалиция на либерали, но откъде да вземат ДРУГИ либерали? БСП със сегашната си ДЕЙСТВИТЕЛНА политика и реториката си спрямо останалите е готова за преговори и коалиции като снежинка в доменна пещ.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3596 -: Юли 12, 2021, 17:11:31 »
БСП не е ляволиберална ама никак.

А каква е? Хвърли ми кокалче. Светни ме, дет викаме в махалата.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3597 -: Юли 12, 2021, 17:11:52 »
Добри хора, не съм в състояние да изчета всичко, което сте изписали за последните 4-5 часа, за това лично и неповлияно - Слави разката мамата на собствения си електорат.  Кандидат министрите - хубу, мъ за работа в банка, или аутсорсинг компания ли кандидатстват, или за ръководители на ресорите в изпълнителната власт. Външния, вътрешния и минпреда - ОК, ромската лекарка - добре, другото да си 'оди по офисите в страната и чужбина. А моето мнение за Славиту не се е променило ни на йота - арогатно копеле, което се изплаши като видя, че митинг-концертите и отговорността за съдбата на държава и народ са различни неща. Много искам да знам кой плаща масрафа на ИТН. Да, да конкретното задкулисие на Дългия&Co.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3598 -: Юли 12, 2021, 17:12:16 »
БСП не е ляволиберална ама никак. Кое точно като политика е покрила в ляво и либерално? А и от нея пак нищо не зависи
Ще си говорим какво зависи от БСП, нека Слафчу да се пробва, въпреки че за трети път го пофтарям обявеното правителство е от ЗОР и очевАдно не е правено и обявявано с идея да управлява.  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3599 -: Юли 12, 2021, 17:13:23 »
То тъй ама управление с ГЕРБ и ДПС е прекалено даже за тукашните разпуснати обществени нрави :smokin:
Да погледне "коалиционерите" на ГЕРБ т.н. патреоти. Това го чака.
ГЕРБ се държи щото има развита структура от ППО, при това обилно и дълго хранени. ИТН не е в тази позиция, така че да гледа патреотарите.
А, тук вече имаме поумнели шоумени - никъде няма да се казва и дума за коалиция. ГЕРБ ще гласуват "по съвест", "за спасението на България", "да се прекрати кризата" и прочие от речника на ДПС, които ще си останат верни са себе си и обещанията си пред избирателите. Малце пиар и никой няма да разбере кой за какво гласува. Особено пък ако на Трифонов депутатите пуснат първо няколко закона, които са "обединяващи нацията", като да речем по пет лева на пенсионерите, плюс дунанма колко се грижат и кой не скача е червен, пардон, кой не гласува е против заслужилото възрастно население. (Така могат още да засмучат от електората на БСП по инерция.)