Автор Тема: Избори Юли'21  (Прочетена 235552 пъти)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3600 -: Юли 12, 2021, 17:13:48 »
Кой какво ще заявява има значение за четящите. За гледащите такова значение няма - те разпознават знакови фигури и е по-лесно да се разпознае Слави, нежели Корнелия.
БСП не е ляволиберална ама никак. Кое точно като политика е покрила в ляво и либерално? А и от нея пак нищо не зависи, което я прави маргинална партия.
Ристьо и Маяма може и да са съгласни, че няма нищо по-естествено от коалиция на либерали, но откъде да вземат ДРУГИ либерали? БСП със сегашната си ДЕЙСТВИТЕЛНА политика и реториката си спрямо останалите е готова за преговори и коалиции като снежинка в доменна пещ.

Ма защо така ги травмираш хората?  :0007:


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3601 -: Юли 12, 2021, 17:15:19 »
Тошко Йорданов бие Бойко Борисов по преференции в Пловдив

В родния град на проф. Христов ли живеят най-много идиоти?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3602 -: Юли 12, 2021, 17:17:53 »
В родния град на проф. Христов ли живеят най-много идиоти?

Що, и в Търново, например, има достатъчно идиоти. Навремето избраха маджоритарно Цетан Цветанов. България не може да се оплаче от липса на идиоти.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3603 -: Юли 12, 2021, 17:18:39 »
А, тук вече имаме поумнели шоумени - никъде няма да се казва и дума за коалиция.
ГЕРБ са ясни. Те още през април предлагаха подкрепа "да спасяват България" или нещо подобно.
Сега ще е даже по-реалистично и сърцераздирателно. Зер Бойко Рашков дебне зад ъгъла. Или поне в тва вярват.
Въпроса е че чалгарите като изиграят "малка бех, излъгаха ма" нема кой да им върже.
Ще го получат по пълна програма на следващите избори.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3604 -: Юли 12, 2021, 17:18:43 »
БСП не е ляволиберална ама никак.

А каква е? Хвърли ми кокалче. Светни ме, дет викаме в махалата.
Отврат, в момента БСП е непонятно образувание, базиращо се на някога съществувала либерална партия. Лявото би трябвало да се грижи за малките и средните бизнеси - където не съм го чула изобщо, може пък отдалеч не се вижда. Либералното предполага поне малце по-широка коалиционна идея, която свиващата се като шагренева кожа БСП в момента няма. Ляволиберален в крайния сектор е Жан Виденов.
БСП не може да управлява, защото няма база за управление. Първо, качественият пиар продължава да я нарича комунистическа партия, с което плаши детската група. Второ, носталгиците по добрия стар социализъм измират по естествени причини. Трето, пак онзи качествен пиар раздухва вътрешните огньове до пожарища, а на опожарена земя й трябва време да се съвземе, ако това изобщо стане.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3605 -: Юли 12, 2021, 17:19:20 »
А каква е? Хвърли ми кокалче. Светни ме, дет викаме в махалата.
Социално-консервативна партия с националистически и етатистки уклон. Идеологически е по-близо до Възраждане , отколкото до Дончева или ДБО (за МаяМа не говорим - тя е опотрюнистка кукувица като Кунева, но без качествата на Кунева).  Ако има ляволиберална партия у нас, това е "Движение 21".

Лявото би трябвало да се грижи за малките и средните бизнеси - където не съм го чула изобщо, може пък отдалеч не се вижда. Либералното предполага поне малце по-широка коалиционна идея, която свиващата се като шагренева кожа БСП в момента няма. Ляволиберален в крайния сектор е Жан Виденов.
Нье. "Либерален" и краен е оксиморон. А лявото - поне по дефиниция следва да се грижи за икономическите, социалните и политическите права на работници, "долната класа" - малкия бизнес, и онееправданите, както - по силата на обективните обстоятелства - у нас са голямата част от  пенсионерите.
« Последна редакция: Юли 12, 2021, 17:26:01 от Бонго »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3606 -: Юли 12, 2021, 17:19:49 »
Ма защо така ги травмираш хората?  :0007:
Щото съм цинична реалистка.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3607 -: Юли 12, 2021, 17:22:08 »
Отврат, в момента БСП е непонятно образувание, базиращо се на някога съществувала либерална партия.

Глупости! Ама, пълни глупости! Ти изобщо не си в час. Нямаш елементарна представа от политическия спектър. Не си изключение. Представителна извадка си. По-лесно е да се папагалят лесносмилаеми клишета от телевизора. Извинявай, ама общата политическа култура е нещо елементарно.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3608 -: Юли 12, 2021, 17:31:15 »
Гориш американско знаме пред Белия дом, дават те по всички телевизии и най-спокойно се връщаш да се наспиш...
Не се възторгвай от американската "демокрация", че не си я видял!
Да гориш американското знаме си е Първата поправка, казва върховният съд. Неотменимо право. Начин да си кажеш мнението. :tongue_:
Но ако речеш да посегнеш на властта на банкстерите (имаше такъв случай, с "Occupy Wall Street") тогава те набиват яко.
Друг един случай: Черните маймуни си направиха "република" в центъра на Сиатъл 2020 г (абсолютен произвол над местните граждани), но когато надраскаха със спрей къщата на кметицата им, ги разчистиха сутринта рано в 5 часа. Все едно никога не е било, а маймуните бяха с автоматично оръжие.
« Последна редакция: Юли 12, 2021, 17:52:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3609 -: Юли 12, 2021, 17:33:23 »
Отврат, в момента БСП е непонятно образувание, базиращо се на някога съществувала либерална партия.

Глупости! Ама, пълни глупости! Ти изобщо не си в час. Нямаш елементарна представа от политическия спектър. Не си изключение. Представителна извадка си. По-лесно е да се папагалят лесносмилаеми клишета от телевизора. Извинявай, ама общата политическа култура е нещо елементарно.
Ама аз телевизор нямам, даже като апарат няма!  :t1815:
Виж, няма да се караме, ще изчакаме три месеца и пак ще си хортуваме кой какво вижда. Сигурна съм, материал ще има за две книги и три дисертации.  :0005:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3610 -: Юли 12, 2021, 17:36:56 »
Една част от априлските избиратели на БСП не са отишли да гласуват на 11 юли. 6% или около 30 хиляди от гласувалите за БСП преди 2 месеца този път са решили да подадат гласа си за ИТН. Ако въобще има някакви натрупвания към други формации, те са най-вече към „Изправи се! Мутри, вън!“ и "Ляв съюз за чиста и свята република" (Жан Виденов – б.а.

това е доста по-добре разказано в гласовете, със съответните хоризонтални и вертикални разрези. ей тук: https://glasove.com/categories/novini/news/galp-kde-otidokha-glasovete-na-gerb-i-otkde-doydokha-tezi-na-itn

та видно е, че мутрите са дръпнали гласове не толкова от бсп, колкото от итн и дб - 11% от гласовете им са дошли от бивши гласоподаватели на итн, а 8% - от дебейци. аз го бях прогнозирал тва - че мая се цели в десните.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3611 -: Юли 12, 2021, 17:40:22 »
Engels  :well_done-1299:
Материалът на Валери Найденов ми изглежда много точен. Явно Козяк взема директното управление на България. Крайно дясно. Ако мине това проекто правителство, народа (каквото и да значи това) ще изпищи.
Нали никой не мисли, че един мултимилионер като Слави Т. ще ти мисли за пенсионери или беднотията?
Защо ще приватизираш единствената българска банка? Само защото преди това са раздавали заеми на олигарси? Това нали го изиграха 1996 г. Фалираш българските банки и така се разчиства пазара за чужди. Всички знаят кaкво расте в чужда ръка.  :smokin:
« Последна редакция: Юли 13, 2021, 04:39:35 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3612 -: Юли 12, 2021, 17:46:25 »
Виж, няма да се караме, ще изчакаме три месеца и пак ще си хортуваме кой какво вижда.

Начи, тука не става въпрос за каране. И кой какво вижда. Политологията ясно е разписала кой какво е и къде е. Заявление от сорта "БСП не е ляволиберална партия" е смехотворно. То не почива на никакъв анализ, а е папагалене на клише, набивано последните десетина години от всяко СМИ. Затова ти казвам, че са глупости. И няма никакво значение какво си мислиш ти. Всяка партия си заема определеното място в политическото пространство, дори и да се мисли за друга, и да се афишира като друга. БСП не е лява (марксистка) партия, но е чистак-бърсак европейска либерална левица. Нюансите (като Стамболъ конвенчаларъ) нямат никакво значение. Ако това просто нещо не можеш да проумееш - жалко.
Затова ти казах, че твоето кокалче е глупост. Ако според теб БСП не е ляволиберална, би трябвало да я поставиш в точен политически сегмент. А те са само 9. Пробвай се.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3613 -: Юли 12, 2021, 17:48:51 »
Engels  :well_done-1299:
Материалът на Валери Найденов ми изглежда много точен. Явно Козяк взема директното управление на България. Крайно дясно. Ако мине това проекто правителство, народа (каквото и да значи това) ще изпищи.
Нали никой не мисли, че един мултимилионер като Слави Т. ще ти мисли за пенсионери или беднотията?
Е, та кой да дойде, който ще си мисли за пенсионери или беднотията априори - някой клошар от Перловската река, невям?
Белият мултимилионер Тръмп даде десетгодишни фондове на черните колежи, така че чудеса стават, особено ако не ги вади парите от джоба си. Всички предишни министър-председатели на Канада са до един достатъчно богати лично преди да влязат във властта, т.е. доказали са се като управленци преди да идат да управляват държавата.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3614 -: Юли 12, 2021, 17:52:29 »
това е доста по-добре разказано в гласовете, със съответните хоризонтални и вертикални разрези. ей тук: https://glasove.com/categories/novini/news/galp-kde-otidokha-glasovete-na-gerb-i-otkde-doydokha-tezi-na-itn

та видно е, че мутрите са дръпнали гласове не толкова от бсп, колкото от итн и дб - 11% от гласовете им са дошли от бивши гласоподаватели на итн, а 8% - от дебейци. аз го бях прогнозирал тва - че мая се цели в десните.

Я пак?  :lol:
Хинт: Вертикалният профил е по-ясен:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3615 -: Юли 12, 2021, 17:53:17 »
Ако според теб БСП не е ляволиберална, би трябвало да я поставиш в точен политически сегмент. А те са само 9. Пробвай се.
Той Бонго го направи къде по-добре.
Какъв е смисълът да се гледа какво приказва БСП спрямо това какво върши? "Те всички така правят" не е нито извинение, нито оправдание. БСП не може да предложи на масовия избирател нищо ново, нищо разпознаваемо, което да я направи достатъчно уникална да се гласува за нея. Тя самата не може да се постави, ти искаш аз да я разкостя!
И всичкото това при условие, че ляволибералите сега са (поне доскоро бяха) на мода!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3616 -: Юли 12, 2021, 17:57:08 »
БСП не може да предложи на масовия избирател нищо ново, нищо разпознаваемо, което да я направи достатъчно уникална да се гласува за нея.
:th_up:

Лошо дърво не може да даде добър плод.
Бонго, да каже дали така беше в Нов завет!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3617 -: Юли 12, 2021, 17:57:41 »
Я пак?  Хинт: Вертикалният профил е по-ясен:

вертикалният ти отърва, затова го пускаш. аз пък гледах хоризонталния, според който 8% от гласовете на исмв идат от дебейците. гледай редовете:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3618 -: Юли 12, 2021, 18:05:09 »
Той Бонго го направи къде по-добре.

Глупости! Ский са: имаш ляво, дясно и център; всеки политически сегмент си има свое ляво, дясно и център; от крайно ляво до крайно дясно. Общо са 9. Ти къде поставяш БСП? Елементарен въпрос. Квалификации от сорта на "консерванитвна", "етатическа" и пр. не са определящи коя партия каква е в общата разстановка ляво-цнтър-дясно. Това са нюанси, които я поставят в другата, тясно политическата координатна система. Както Рьом е бил ляв фашист, а Бухарин - десен болшевик. Чат ли си?
Затова пак те питам. Каква партия е БСП според теб? Без консерватизми и други изми. Избери едно от 9.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3619 -: Юли 12, 2021, 18:07:40 »
вертикалният ти отърва, затова го пускаш. аз пък гледах хоризонталния, според който 8% от гласовете на исмв идат от дебейците. гледай редовете:


На мен двете графики ми изглеждат идентични. Нали, разбираш, че твоето тълкуване на графиката "хоризонтален профил" дава 8% от електората на ГЕРБ от 4 април, т.е. около 67 016 гласа. сега са отишли за партията на Цветанов. Според същия Галъп, обаче,  "Републиканците“ са взели 8500 гласа - поне така пише в статията  :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3620 -: Юли 12, 2021, 18:13:45 »
Той Бонго го направи къде по-добре.

Глупости! Ский са: имаш ляво, дясно и център; всеки политически сегмент си има свое ляво, дясно и център; от крайно ляво до крайно дясно. Общо са 9. Ти къде поставяш БСП? Елементарен въпрос. Квалификации от сорта на "консерванитвна", "етатическа" и пр. не са определящи коя партия каква е в общата разстановка ляво-цнтър-дясно. Това са нюанси, които я поставят в другата, тясно политическата координатна система. Както Рьом е бил ляв фашист, а Бухарин - десен болшевик. Чат ли си?
Затова пак те питам. Каква партия е БСП според теб? Без консерватизми и други изми. Избери едно от 9.
Център-дясно. И то само поради остатъчни идеи. Може и да й се иска да бъде лява по спомени, но политиката й не беше лява след Виденов. Сергей Станишев е толкова ляв, колкото аз съм афроамериканка. Впрочем, изгоненият Георги Гергов беше точното олицетворение на сегашната БСП - едрият в разумни размери капитал, наглеждащ подведомствените му пенсионери.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3621 -: Юли 12, 2021, 18:14:46 »

На мен двете графики ми изглеждат идентични. Нали, разбираш, че твоето тълкуване на графиката "хоризонтален профил" дава 8% от електората на ГЕРБ от 4 април, т.е. около 67 016 гласа. сега са отишли за партията на Цветанов. Според същия Галъп, обаче,  "Републиканците“ са взели 8500 гласа - поне така пише в статията

глупости. 8% от гласоподавателите на цуци са дошли от герб, сиреч 8% от 8500 гласа.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3622 -: Юли 12, 2021, 18:21:03 »
Това е едно от добрите неща, които предлагат.
Защо?
Защо циганския въпрос (проблем) да се поставя пред скоби?
И накрая - това е само едно ново министерство - каква политика ще провежда, как ще се финансира, кратко-средно-дългосрочни цели?
Ни дума.
И аз намирам за добра идея най-после да се опита да се реинтегрират циганите в обществото, но как - с нов министър, макар и циганин?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3623 -: Юли 12, 2021, 18:27:19 »
Център-дясно. И то само поради остатъчни идеи.

Изобщо не е вярно! Аз като ти казвам, че не си в час ... Център-дясно са герп, Пепи Белото, ИТН. Лявоцентристки са БСП, АБВ, Жан. ДБ са класически либерали-центристи. Движение 21 е класическо център-десно. Още повече, че самата Дончева категорично отрича обвиненията, че е "лява". Това е положението! В България доминират само и единствено либерални партии - ляволиберални, либерално-центристки и дяснолиберални. Няма марксистки (леви) партии, няма десни партии. И на тоя фон, да не поставиш БСП в ляво е повече от странно. Затова го отдавам на възприети внушения.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3624 -: Юли 12, 2021, 18:28:17 »
Хотелось как лучше ... :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3625 -: Юли 12, 2021, 18:30:25 »
Лошо дърво не може да даде добър плод.
Бонго, да каже дали така беше в Нов завет!
А лошите дървета се хвърлят в огъня. Така пише.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3626 -: Юли 12, 2021, 18:40:46 »
Няма никакво значение, Слави ще прави ли правителство, кой е ляв и десен, играта беше да консолидира част от вота на българите, в полза на евроатлантизма. Много се крадяло и за това да харижем всичко на корпорациите.

"Ще ти скъсам гъза" и скоро ще го усетите.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3627 -: Юли 12, 2021, 18:41:21 »
Център-дясно. И то само поради остатъчни идеи.

Изобщо не е вярно! Аз като ти казвам, че не си в час ... Център-дясно са герп, Пепи Белото, ИТН. Лявоцентристки са БСП, АБВ, Жан. ДБ са класически либерали-центристи. Движение 21 е класическо център-десно. Още повече, че самата Дончева категорично отрича обвиненията, че е "лява". Това е положението! В България доминират само и единствено либерални партии - ляволиберални, либерално-центристки и дяснолиберални. Няма марксистки (леви) партии, няма десни партии. И на тоя фон, да не поставиш БСП в ляво е повече от странно. Затова го отдавам на възприети внушения.
Виж сега, ако всите ги пишеш либерални, то обезсмисляме делението. ГЕРБ си е чисто дясно, Такъвият Народ и той заявява, че е десен, макар че ми се струва крайнодесен. БСП спрямо това деление е в дясно от центъра на либералната идея. Дончева може да отрича каквото си иска. ДБ са центристи - с това съм съгласна, и затова ми се струва, че имат някакво бъдеще. Все пак всичката вода отива в морето, защото то се поставя по-ниско от потоците.
Жан Виденов е класически ляв и либерален за момента, дорде не грабне пушката.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3628 -: Юли 12, 2021, 18:44:36 »
Ще ти скъсам гъза" и скоро ще го усетите.

Българинът обича да му го късат. Чувства се важен - сам решава кой да му скъса гъзо. Не некво си политбюро, дето нема и една плоча. И после пак "излъган", пак боли бадемата. До следващия месия.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3629 -: Юли 12, 2021, 18:44:43 »
ГЕРБ си е чисто дясно
Тва щото в ЕНП? То и дабългарите са там. И бая по-отдавна.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4348
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3630 -: Юли 12, 2021, 18:47:33 »
Мисля, че това не е проекто-кабинет, а провокация някаква

Т.е., не знам какво да мисля, ама много ми се ще да е провокация.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3631 -: Юли 12, 2021, 18:48:15 »
Цитат на: Бонго в Днес в 18:07:40

На мен двете графики ми изглеждат идентични. Нали, разбираш, че твоето тълкуване на графиката "хоризонтален профил" дава 8% от електората на ГЕРБ от 4 април, т.е. около 67 016 гласа. сега са отишли за партията на Цветанов. Според същия Галъп, обаче,  "Републиканците“ са взели 8500 гласа - поне така пише в статията

глупости. 8% от гласоподавателите на цуци са дошли от герб, сиреч 8% от 8500 гласа.


От статията в "Гласове":
Quote (selected)
Гласовете на 11 юли дойдоха главно от хора, които и на 4 април са гласували отново за ДБ (67% от днешния вот за ДБ). Във вота за ДБ има също сериозен прилив на негласували на 4 април – 8% или над 25 хиляди гласа. 6% от гласоподавателите на ДБ днес през април са гласували за ГЕРБ-СДС (близо 20 000 души), 5% - за ИТН. Останалите гласове идват от други партии без значителни натрупвания за някоя от тях, сочат данните на „Галъп".

В "хоризонталния профил", ако приемем твоето четене, всъщност 2% от гласувалите за ДБ сега,  са дошли от ГЕРБ, а не 6%, както е написано в статията.

Защо предпочитам "вертикалния": https://www.gallup-international.bg/44927/demographic-structure-of-the-vote/
Таблица 1 – Структура на групи гласоподаватели според вота за листи – сборовете по хоризонтали не дават 100%, защото не са представени всички участници.

Таблица 2 – Структура на електоратите на основните листи – сборовете по вертикали дават 100%.

ПП.
Quote (selected)
Защо циганския въпрос (проблем) да се поставя пред скоби?
Не е "пред скоби", а дали министерство или агенция е нужна - именно защото имаме цигански въпрос. Да, отделен е въпросът какви политики ще провежда.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3632 -: Юли 12, 2021, 18:50:04 »
Славчо си е направил добре сметката.
И Ванката да беше сложил за минпред гербавите щя го подкрепят и правителство ще има, да видим другите протестърианти как ще гласуват заедно с ГЕРБ.
Бе гербавите биха подкрепили,малкия Мук, големия Мук и на Мук мука само да не е служебното правителство.
После:
 :popcorn:
П.П, Някой да предлага нискокалорична царевица за пуканки, че кантара се оплаква като му стъпя и с единия крак! :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3633 -: Юли 12, 2021, 18:50:41 »
Тва щото в ЕНП? То и дабългарите са там. И бая по-отдавна.
По същата причина, по която БСП беше в левия алианс, как там му беше името. Ошибочки вышли, така да се каже. Кажи ми що дири Марешки с Льо Пен, та да се разберем!  :popcorn:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3634 -: Юли 12, 2021, 18:51:53 »
:popcorn:
П.П, Някой да предлага нискокалорична царевица за пуканки, че кантара се оплаква като му стъпя и с единия крак! :crying_with_laughter-3302:
Здравчето е заредила, ама ми се струва, че ще се похарчи много бързо при сегашното изборно положение!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3635 -: Юли 12, 2021, 18:52:57 »
Виж сега, ако всите ги пишеш либерални, то обезсмисляме делението. ГЕРБ си е чисто дясно,

Добре, няма значение. Не ги разбираш тея работи, ама никой не е съвършен. То и аз от шев и кройка нищо не вдявам. Проблемът е само един: докато българинът не може да проумее такива елементарни, фасулски неща - се ще е "излъган". Милият.
И не ги пиша аз либерали. Те са либерали. Чети ми клавиатурата: само либералите са за "пазарна икономика" и "либерална демокрация". Нито левите, нито десните партий поддържат тези две либерални измами.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3636 -: Юли 12, 2021, 18:57:48 »
Герджиков, разследван като „Синдика“, се е ентусиазирал, НДСВ е ковачницата за кадри на кабинета на Слави Трифонов.

Quote (selected)
интересна е разработката на икономическа полиция в Пловдив, известна под името „Синдика“. Твърди се, че тя е свързана с дейността на Огнян Греджиков като такъв през 90-те години на миналия век. Наши източници от прокуратурата казват, че дни сред като Герджиков станал служебен премиер, секретната папка била изискана от тогавашния главен прокурор Сотир Цацаров, където преседяла дълго време. Какво има в нея реално остава загадка. Знае се само, че тя е дело на икономическа полиция в Пловдив. Дали Цацаров наистина се е домогнал до чувствителна информация и възможно ли е да се използва като коз по отношение на Герджиков, остава загадка. Факт е, обаче, че бившият служебен премиер публично дава подкрепата си за партиите на статуквото.

Промяна ли? Айде бе.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3637 -: Юли 12, 2021, 18:58:29 »
Тва щото в ЕНП?

Ама, ЕНП не е дясна партия, бе, хора! Слезте на земята! ЕНП е "народняшка" партия - чиста дребнобуржоазна либерастия. С десен уклон. Толкова ли не можете да проумеете тези елементарни неща? Колкото и да ги усложнявате, остават си прости.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3638 -: Юли 12, 2021, 19:00:26 »
Така си е и дефакто, не са десни политики канене на "сирийски" бежанци и джендър идеология.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3639 -: Юли 12, 2021, 19:01:51 »
И не ги пиша аз либерали. Те са либерали. Чети ми клавиатурата: само либералите са за "пазарна икономика" и "либерална демокрация". Нито левите, нито десните партий поддържат тези две либерални измами.
Що бе, нашият бивш консервативен премиер Харпър с пазарна икономика преведе Канада през една от най-гадните икономически кризи! Виж, обаче след него дойде либералната демокрация и ни такова таковата на страната...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4348
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3640 -: Юли 12, 2021, 19:02:57 »
Чалгарите дума не са обелили по въпроса на въпросите: Как ще разхлабват примката на шията на малкия бизнес. Това не решат ли - нищо не са решили!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3641 -: Юли 12, 2021, 19:06:33 »
Що бе, нашият бивш консервативен премиер Харпър с пазарна икономика преведе Канада през една от най-гадните икономически кризи!

Кво значи "консерватизъм"? Направо съм потресен! Консерватор провел "пазарна икономика" (няма такова животно!)? Начи положението е наистина отчайващо. Пийте ракийка и гласувайте за Славчо.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3642 -: Юли 12, 2021, 19:07:31 »
Слушам американската телевизия БТВ, министерството на еди кое си, взима еди койси, ... и Армутлиева е вътре, сякаш правителството вече е гласувано, а то не е, но е решено отдавна тайно, бабувано на Козяк.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3643 -: Юли 12, 2021, 19:09:56 »
Има още една банка за крадене, има едни 40 милиарда лева в евро, валутен резерв, за крадене, бе не е бедна България крадците са ѝ много.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3644 -: Юли 12, 2021, 19:11:14 »
Нищо по-добро от либералната демокрация засега не е измислено.

Но самата тя не един тип. Има турбо англосаксонски вариант, има и умерен германофренски.Има и разни скандинавски модели. Япония и Южна Корея са нещо четвърто

Турбо вариантът е по ефективен, но води до по-големи диспропорции и разслоение.


Според мен България трябва да се придържа към мекия германски модел. Турбо вариантът не е за нас.Той е за друг тип хора.Авантюристи и свръхиндивидуалисти...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3645 -: Юли 12, 2021, 19:12:57 »
Що бе, нашият бивш консервативен премиер Харпър с пазарна икономика преведе Канада през една от най-гадните икономически кризи!

Кво значи "консерватизъм"? Направо съм потресен! Консерватор провел "пазарна икономика" (няма такова животно!)? Начи положението е наистина отчайващо. Пийте ракийка и гласувайте за Славчо.
Виж сега, имахме си премиер като слънце, Стивън Харпър, който и на пиано свири нелошо, но по професия е икономист. Та като дойде икономическата криза, консерваторът Харпър затегна всички колани и пускаше регулирани държавни пари да спасява малкия и още по-малкия бизнес, после по-едричките, но да има за всички без никой да мързелува. Даде кредити за реновации, за детските школи и учебници, за семейните имаше данъчни облекчения. Изобщо използваше всичките лостове на пазара да няма гладни и боси, а големите да не прелапат малките. Но и канадският народ се лъже и избра онзи с чорапите, щото беше обещал безплатна баница. И сега наистина положението е отчайващо.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3646 -: Юли 12, 2021, 19:16:37 »
ЗИПе, само едно не си отчел, либерализма е добър само за богатите страни, които богатеят, за сметка на бедните. Защото, колко пъти да повтаряме, за да забогатее някой, друг трябва да обеднее, които отказват да бъдат ограбени, ги обявят за недемократични и ги почват с бомби и цветни революции, ако имат атомни бомби - не смеят, само икономически санкции.
А Слави е п....с!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3647 -: Юли 12, 2021, 19:24:45 »
До вчера пеехте "Осанна" на Слави Изчегъртвач, а само за един ден какво стана :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3648 -: Юли 12, 2021, 19:25:47 »
Та като дойде икономическата криза, консерваторът Харпър затегна всички колани и пускаше регулирани държавни пари да спасява малкия и още по-малкия бизнес,

Чай са, ти съвсем ме фърли в тъча! То ясно, че не ги разбираш тея работи, ама тука направи пълен рататуй. Консерватор не може да практикува такива либерални политики. Няма как. Но ако си чула по телевизора, че е бил "консерватор" ... От твоя преразказ е видно, че е чист ляв либерал.
И това не са "лостове на пазара" (друго ТВ-клише). Консерваторът щеше да спре всички социални кранчета и да обяви "Спасението на давещите се ..."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3649 -: Юли 12, 2021, 19:27:36 »
Според мен България трябва да се придържа към мекия германски модел.
Била и Кауфланд дали ще са български при този "мек германски модел"? Ще има ли български банки или Deutsche Bahnhof (БДЖ)? Как си го представяте този модел като всичко печелившо е чужда собственост или е дадено на концесия (което е също)?
Германия не си е дала икономиката на Китай. Имат големи мита с тях.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3650 -: Юли 12, 2021, 19:29:59 »
На мен не ми пука за бедните държавици.Сами са си виновни щото имат глупаво население.

България също е бедна значи е с глупаво население.Може би пък след валутния е време и за"политически борд".

Да, Славуца е проекция на Козяк и Лондон.Ми лошо нема.


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3651 -: Юли 12, 2021, 19:30:59 »
До вчера пеехте "Осанна" на Слави Изчегъртвач, а само за един ден какво стана
Разобличавам Слави още от стария форум!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4348
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3652 -: Юли 12, 2021, 19:31:14 »
До вчера пеехте "Осанна" на Слави Изчегъртвач, а само за един ден какво стана :nuts:
Само в объркания ти мозък някой му е пеел "Осанна". 
Психодесните умрете да си измисляте тези и с лекота да ги громите!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3653 -: Юли 12, 2021, 19:31:35 »
И Ванката да беше сложил за минпред гербавите щя го подкрепят и правителство ще има,
Недейте тъй.
Ванката би бил къде по-достоен премиер от Киндерплиза :smokin:
 
Ми за момента изглежда сериозно се е заел да се самоизчегърта. От политиката.
Такова харакири не са представяли наскоро :smokin:
Но пак пофтарям. Имам усещането, че тва е правено и лансирано с идея да не стане. Кво не измислят ората от зор? Правителство да управлява не се прави по тоз начин.
« Последна редакция: Юли 12, 2021, 19:36:44 от 66 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3654 -: Юли 12, 2021, 19:33:42 »
ЗИПе, защо соросоидите толкова мразите българския народ, какво лошо ви е направил?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3655 -: Юли 12, 2021, 19:34:04 »
Български банки? Не ми харесва след опита от 1997.

Българите дайте да си го признаем ще гледат нещо да те излъжат, оберат и так далее.Без правосъдна система.Куче влачи диря няма.Може би не е лошо да се влеем в една бъдеща федерална евродържава та белким се оправят някога нещата...


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3656 -: Юли 12, 2021, 19:36:22 »
Да, Славуца е проекция на Козяк и Лондон.Ми лошо нема.
Още по-добре бехме под сянката на падишаха.   :t26157: Докато не се намериха хаирсъзи да развалят рахата на чорбаджийте.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4348
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3657 -: Юли 12, 2021, 19:39:36 »
В родния град на проф. Христов ли живеят най-много идиоти?
Да.
Киев е родният град на проф. Христов.
В момента няма друг град по света с такава концентрация на идиоти.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3658 -: Юли 12, 2021, 19:40:04 »
ЗИПе, защо соросоидите толкова мразите българския народ, какво лошо ви е направил?
Поне става ясно как българския (и други балкански) народ е паднал под иго (присъствие...) Винаги ще се намерят готови да дарят БГ на "чуждия инвестор". :t2102:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #3659 -: Юли 12, 2021, 19:41:39 »
Може би не е лошо да се влеем в една бъдеща федерална евродържава та белким се оправят някога нещата...
Аз съм във федерална държава. Не ми изглеждат оправени нещата. Дори никак.
Добре е ако живееш в Sun City или Малибу, или някой добър квартал. Излез малко навън към черен квартал и започваш да те питат какво оръжие си купил.
Дори Пуерто Рико не бърза да се влее във федералната държава. Сигурно има защо. Макар че са потънали в дългове. Нямат ли си там ЗИП? Или Слави?
Що си мислят някои, че чуждите монополи са по-добри от местни олигарси? Виждате как чуждите банки в БГ ви (ни) дерат и си изнасят печалбата. Австрийски, немски, гръцки...
« Последна редакция: Юли 12, 2021, 19:54:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"