Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 04:28:18

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 566645 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4080 -: Октомври 09, 2021, 20:49:23 »
Доколкото чувам, на същите тези пътностроителни фирми май се разчита и за снегопочистването. Днес на Петрохан вече е имало нужда от почистване, като гледам времето, съвсем скоро може да има нужда и на други места. Ще стане интересно.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4081 -: Октомври 09, 2021, 20:50:37 »
гъби е да изкараме ние, за калинките 7,62х39

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4082 -: Октомври 09, 2021, 20:52:19 »
Така, така, като те хванат по поизцапани гащи и се отклонява темата,

Ти не се ли усещаш, че браниш измами и измамници? Щом си толкова добре осведомен няма начин да не знаеш како чудо е пътищарската мафия. Нея ли браниш? Баси гербера! Оглозгахте държавата, бе, Калинчо! И още искате да лапате. Е, нема стане. Гладните ви скроиха кюляфа.
Хайде и другия мина на персонална вълна. Просто изяснявахме схема с аванс измама ли е. Класическият пример с ножа, можеш да си отрежеш хляб с него, можеш и да заколиш някого. Като се настоява, че щом има нож, той е само за колене, няма какво повече да се обсъжда. Даже позволява последния етап с персоналните неща да се прескача.
PS Ако примерът с ножа е груб, може да се използва логическата верига за аквариума с рибки. :smokin:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4083 -: Октомври 09, 2021, 20:55:32 »
със ловящитебвъв въздуха снегорини, които снегът януарибвинаги изненадва, макар че прибират авансово кинти за 30000 машини при 20 000 републиканска пътна мрежа( по 6 километра-толкоз и кантонер с лопата разчиства по-бързо от тях) също имаме фолклор

за начало ви казах-трябва някой да бъде премного бит и ебан, сщавансово

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4084 -: Октомври 09, 2021, 20:57:00 »
А блокирането на веригата на строителството е път към ада. Това ми е проблема. Ако има кражби - крадците в затвора, ако има свършена работа - плаща се. Ако пък заради пропагандата си заравяш главата в пясъка, после да не се чудиш на четирите топки дето ще виждаш, като се наведеш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4085 -: Октомври 09, 2021, 21:00:34 »
... за четирите топки ...  :t0328:


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4086 -: Октомври 09, 2021, 21:05:52 »
макар че прибират авансово кинти за 30000 машини при 20 000 републиканска пътна мрежа( по 6 километра-толкоз и кантонер с лопата разчиства по-бързо от тях) също имаме фолклор
За тази година още не се очертава нито авансово нито поставансово кинти за чистене.
А първия сняг изненада и новата Народна Власт.
https://bntnews.bg/news/snyag-zavalya-na-petrohan-video-snimki-1171325news.html

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4087 -: Октомври 09, 2021, 21:08:08 »
калинчо, не си разбрал. като точка първа е с арматурни клещи да ти резна и топките за да върнеш откраднатото. Това е критиката към Комитова. А изнагляхте до там че скоро идеята ще е общоприета. Зимата идва. Пролетес някой ще плати

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4088 -: Октомври 09, 2021, 21:13:00 »
калинчо, не си разбрал. като точка първа е с арматурни клещи да ти резна и топките за да върнеш откраднатото. Това е критиката към Комитова. А изнагляхте до там че скоро идеята ще е общоприета. Зимата идва. Пролетес някой ще плати
Само балъците отиват на престрелка с арматурни клещи.  :smokin:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4089 -: Октомври 09, 2021, 21:14:31 »
първият сняг е предвиден още в боковия бюджет. излиза Белчев и съвсем служебно казва"взеха авансово калинчовците милиард и половина и сега не чистят. съгласни ли сте да им отрежем топките?.


да ти обЯсня-на служебното му е рано да пише три писма. на тоя етап може просто да те хвърли на тълпата.

вицът стана реалност при три боц3ви мандата. сега ще се върне

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4090 -: Октомври 09, 2021, 21:16:53 »
просто сте дебили и отказвате да разберете че не става въпрос за временно неудобство с Орешарски. ще се лее кръв. някой трябва да плати сметката.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4091 -: Октомври 09, 2021, 21:17:27 »
Доколкото чувам, на същите тези пътностроителни фирми май се разчита и за снегопочистването. Днес на Петрохан вече е имало нужда от почистване, като гледам времето, съвсем скоро може да има нужда и на други места. Ще стане интересно.
МИ Според МРРБ се къде 21000 филми. Проблеми травят тридесетина, гробарска клиантела.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4092 -: Октомври 09, 2021, 21:19:40 »
служебните имат бонус-за безхаберието имат обичайните заподозрени че са им срали в гащите. а наистина идват кофти времена

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4093 -: Октомври 09, 2021, 21:24:34 »
и както винаги-зависи от екзогенни фактори. ако оставим на родната политическа мисъл-още да сме в Танзимата. Просто упорито държите да живеетебвчера.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4094 -: Октомври 09, 2021, 21:32:34 »
МИ Според МРРБ се къде 21000 филми. Проблеми травят тридесетина, гробарска клиантела.
Quote (selected)
Министър Виолета Комитова: Обявили сме обществена поръчка за зимно поддържане, ще намерим начин да продължим да чистим пътищата през зимата
http://m.focus-news.net/?action=news&id=2907054
В ерата на интернет не се лъже толкова на едро.
Обявени обществени поръчки от АПИ
https://app.eop.bg/buyer/18152
И още неща бързо се разбират.
Quote (selected)
Само бихме желали да й обърнем внимание, че е недопустимо ресорният министър да не знае колко строителни компании работят в България и да твърди, че те са 21 000. За кой ли път в публичното пространство арх. Комитова „хвърля“ цифри и понятия, които очевидно не разбира", смятат от Камарата.
Quote (selected)
От КСБ обаче посочиха, че към края на август т.г. в регистъра са вписани 6 348 фирми в различните категории.
Quote (selected)
КСБ поддържа единствения в страната Централен професионален регистър на строителя и информацията в него се актуализира всяка година. Без да са вписани в него, фирмите нямат право да извършват дейност.
https://nova.bg/news/view/2021/10/09/342350/камарата-на-строителите-у-нас-иска-оставката-на-регионалния-министър/
 :smokin:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4095 -: Октомври 09, 2021, 21:36:24 »
Вероятно нямаш проблем да ме цитираш, преди да съм те нарекъл "лъжец".  :smokin:

цитирам, чети по-долу

Quote (selected)
Активен Калинчо
....
Re: А сега накъде...
« Отговор #21288 -: Септември 10, 2021, 22:51:40 »

Цитат на: фелдкурат Ото Катц в Септември 10, 2021, 22:27:12

    къде са обезпеченията на авансовите плащания? Защо НиколайН и Петь А не са ги изискали, а?
~~~~~~~
И на какво основание да ги изискат? Неизпълнение на договор или силно желание? Или един мъдрец в интернет го иска. Гениално. Ама и аз защо ли си губя времето...

Толкоз.
Гьонсурат.
След като ти избърсаха гурелите се врътна като магистралка и взе да говориш за бланкови гаранции, застраховки и прочие....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4096 -: Октомври 09, 2021, 21:37:05 »
просто сте дебили и отказвате да разберете че не става въпрос за временно неудобство с Орешарски. ще се лее кръв. някой трябва да плати сметката.
Не ме включвай и мен. Аз съм готов от две години, ама ковида отложи плащането с една. И сметките за плащане не са една и две, а накрая винаги ги плаща Андрешко.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4097 -: Октомври 09, 2021, 21:38:21 »
КСБ поддържа единствения в страната Централен професионален регистър на строителя и информацията в него се актуализира всяка година. Без да са вписани в него, фирмите нямат право да извършват дейност.
Пълна глупост. Какво имат право да извършват фирмите се определя от вписаното кат дейност при регистрацията и от нищо друго.
Тея го подкараха кат келнерите на ричарчо и проч герберунгели.
Просто си плачат за кютек.
 
Като начало би требело да махнат секви неактуални схеми кат 60/40, 80/20 и подобни, както и намаленото ДДС. А за строителството да се разплати само тва което е законно и прието който не му аресва да заминава на съд  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4098 -: Октомври 09, 2021, 21:45:04 »
Цитат на: Калинчо в Днес в 20:18:10

 
Quote (selected)
  Вероятно нямаш проблем да ме цитираш, преди да съм те нарекъл "лъжец".  :smokin:



цитирам, чети по-долу

Цитат

    Активен Калинчо
   
Quote (selected)
....
    Re: А сега накъде...
    « Отговор #21288 -: Септември 10, 2021, 22:51:40 »

    Цитат на: фелдкурат Ото Катц в Септември 10, 2021, 22:27:12

     
Quote (selected)
  къде са обезпеченията на авансовите плащания? Защо НиколайН и Петь А не са ги изискали, а?
    ~~~~~~~
    И на какво основание да ги изискат? Неизпълнение на договор или силно желание? Или един мъдрец в интернет го иска. Гениално. Ама и аз защо ли си губя времето...


Толкоз.
Гьонсурат.
След като ти избърсаха гурелите се врътна като магистралка и взе да говориш за бланкови гаранции, застраховки и прочие....
Естествено, вече с чиста съвест мога да те нарека лъжец . Цитираш дискусия, обсъждаща "искане" за връщане на дадени аванси, а не обезпеченията за авансите (хипотезата, че авансите са без обезпечения си е твоя). Не разбра ли, че тези евтини номера от селски вечеринки не минават?
Ако намериш нещо друго, може да оттегля "лъжеца", ама надали.
PS Корекция на цитиране, поради смесване
« Последна редакция: Октомври 09, 2021, 22:27:44 от Калинчо »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4099 -: Октомври 09, 2021, 21:48:06 »
Ми при виновно неизпълнение аванса се дължи х2.
„А обезпечение не се "връща"  :smokin:
Бе що герберите толко не четете ЗЗД. Уплах?

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4100 -: Октомври 09, 2021, 21:55:17 »
http://m.focus-news.net/?action=news&id=2907054
В ерата на интернет не се лъже толкова на едро.
Обявени обществени поръчки от АПИ
https://app.eop.bg/buyer/18152
И още неща бързо се разбират.https://nova.bg/news/view/2021/10/09/342350/камарата-на-строителите-у-нас-иска-оставката-на-регионалния-министър/
 :smokin:

КСБ поддържа единствения в страната Централен професионален регистър на строителя и информацията в него се актуализира всяка година. Без да са вписани в него, фирмите нямат право да извършват дейност.
Инж Илиян Терзиев послъгва - този регистър е само на фирми, регистрирани
и плащащи за членство в Камарата. Нарочният ЗСК посочва воденето на такъв регистър, реда, условията и сроковете за чренство.

Няма изискване всички строителните фирми задължително да бъдат вписани в регистъра за да могат да извършват строително-монтажти работи - виж член 14 (2) от Закона за стротелната камара, същият член посочва и други изключения.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4101 -: Октомври 09, 2021, 21:56:42 »
Имах и твърдение без цитат, за пълнота (цветът е от мен)
...не ме съветвай, 20+ години възлагам и плащам с чужди пари ... не се връткай като магистралка - има  подписан договор за лизинг и доставка на суровини, преведен аванс (без т.н. repayment bank guarantee или други обезпечения) и толкоз, няма актувани и фактурирани действително извършени строителни работи ..

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4102 -: Октомври 09, 2021, 22:01:40 »
И един самоцитат, от началото на въпросната дискусия.
И какво очакваш като отговор? Напълно е възможно информацията да е вярна. Ако има нещо незаконно, съд-присъда-изпълнение на присъда. Доколкото знам, вземането на аванси не е незаконно, изисква се обезпечение и авансът се приспада по определена схема.
Виждат се и часовете, та възстановяването на хронологията би трябвало да не е особено трудно.  :smokin:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4103 -: Октомври 09, 2021, 22:06:55 »



цитирам, чети по-долу

Цитат

    Активен Калинчо
   

......
Естествено, вече с чиста съвест мога да те нарека лъжец . Цитираш дискусия, обсъждаща "искане" за връщане на дадени аванси, а не обезпеченията за авансите (хипотезата, че авансите са без обезпечения си е твоя). Не разбра ли, че тези евтини номера от селски вечеринки не минават?
Ако намериш нещо друго, може да оттегля "лъжеца", ама надали.

Пак лъжеш - дискусията беше по повод изнесеното в печата за изплатени големи аванси без обезпечение а не за връщане на авансите - и аз ще те неричам лъжец ако не докажеш твърдението си.

На въпроса ми към теб защо не са изискани такива обезпечения (гаранции) от подписалите, ти отговори съобразно цитата - защо да се искат такива обезпечения.
Факт. За яснота отново цитирам - видно е, че аз питам къде са обезпеченията, защо не за поискани, а ти отговаряш в червено - някъде да се споменава за връщане на обезпечения или на аванси, глупако?:

Quote (selected)
Цитат на: фелдкурат Ото Катц в Септември 10, 2021, 22:27:12

        къде са обезпеченията на авансовите плащания? Защо НиколайН и Петь А не са ги изискали, а?
    ~~~~~~~
    И на какво основание да ги изискат? Неизпълнение на договор или силно желание? Или един мъдрец в интернет го иска. Гениално. Ама и аз защо ли си губя времето...
« Последна редакция: Октомври 09, 2021, 22:13:06 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4104 -: Октомври 09, 2021, 22:07:46 »
да не говорим че може да строиш и на стопански начала без фирма по забравени но неотменени правилници за жск и зтсу. всъщност рециклираха идеятя с инхаус поръчките , но калинките не са в час с изходираната нормативна макулатура за три мандата....

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4105 -: Октомври 09, 2021, 22:08:59 »
Имах и твърдение без цитат, за пълнота (цветът е от мен)
Това е мое твърдение, не е твое?!?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4106 -: Октомври 09, 2021, 22:11:01 »
щото "къде съм в схемата"ви е калъпа и тъй не четете законите,калинки четириточкови. поне малкобвъображение да имаше, а само крадете урболешката. Срам за всеки почтен фрилансер

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4107 -: Октомври 09, 2021, 22:13:56 »
всичкуто частник на държавна копаня и чака бащицата. баси капитализъма на Чингиз

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4108 -: Октомври 09, 2021, 22:23:01 »
На въпроса ми към теб защо не са изискани такива обезпечения (гаранции) от подписалите, ти отговори съобразно цитата - защо да се искат такива обезпечения.
Избягвам да продължавам дискусии с установени упорити лъжци, но това е единствено изключение. Темата е налична, вижданията за връщане на аванси също. Аз очевидно говоря защо трябва да се връщат авансите, а ти с манипулативна извадка се опитваш да кажеш защо не са искани обезпечения. Дали трябват обезпечениия съм се изказал часове преди това и е цитирано.
Толкова. Даже много за лъжец.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4109 -: Октомври 10, 2021, 10:24:15 »
Специален поздрав за Калинчо


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4110 -: Октомври 10, 2021, 11:15:21 »
Доколкото чувам, на същите тези пътностроителни фирми май се разчита и за снегопочистването.

Виждам, че тук сте забили разговора в "пътностроителните фирми" и "снегопочистването", но никой не мъцва и думичка за БЕЗОПАСНОСТТА НА ДВИЖЕНИЕТО по българските пътища ...

Затова аз ще цитирам съвсем накратко какво рече тая сутрин по БНТ1 Богдан Милчев  – шеф на Института по пътна безопасност, когото аз уважавам изключително много, тъй като го следя отдавна:

• Никой в тая страна НЕ отваря темата за пътната безопасност, а всеки ден по пътищата загиват стотици наши съграждани;

• Бяхме поискали „Международен одит на управлението на пътищата у нас”, но никой не се отзова на молбата ни;

• Защото в България няма съответното образование, нито ценз, нито някакъв опит в тяхното управление ...

 :notworthy:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4111 -: Октомври 10, 2021, 11:19:18 »
Затова аз ще цитирам съвсем накратко какво рече тая сутрин по БНТ1 Богдан Милчев

A Mариан Стайков Мон Дьо какво каза? С мек глас? Него конспектира ли го?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4112 -: Октомври 10, 2021, 11:41:20 »
И тъй като сепак тук темата е „Избори Ноември’21”, ето какво рече накратко тая сутрин в предаването „Още от деня” на БНТ1 Кирил Петков – един от основните претенденти в тези избори:

По повод на моето гражданство, вече съм предал всички необходими документи в КС;

А по повод на двойното гражданство на един политик, всяка държава трябва да има правото да решава тоя въпрос;

Моите подписи под всички документи, които съм подписал като министър, са стабилни;

Само за 4 месеца ние успяхме да спрем незаконните средства на доста хора;

Ще се борим за НУЛЕВА КОРУПЦИЯ;

• „Продължаваме промяната” е дългосрочна партия В ЦЕНТЪРА – част от бъдеща коалиция;

А целта ни е осигуряване на минимум 121 депутати!

 :th_up:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4113 -: Октомври 10, 2021, 11:46:18 »
Quote (selected)
Затова аз ще цитирам съвсем накратко какво рече тая сутрин по БНТ1 Богдан Милчев

A Mариан Стайков Мон Дьо какво каза? С мек глас? Него конспектира ли го?
Него не успях... :t23145:

А пък теб не'ам ник'во желание да конспектирам, щото нема кво интересно да ми речеш ...

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4114 -: Октомври 10, 2021, 11:51:45 »
"А целта ни е осигуряване на минимум 121 депутати!"

Главната цел. На 'сяка партия. От триесе и кусур години насам.
Да вкарва максимум депутати. Пък сетне идват и по-главните цели.

Дреболии като жизнен стандарт на стадото, образование, здравеопазване и прочее втръснали баналности и дребнави битовизми нямат място при Главната цел.

Абе... битият - бит, избраният - избран, както е казал франклойдрайт...
Палосич! Палосич!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4115 -: Октомври 10, 2021, 11:56:45 »


 :bigok:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Филип Станев: Мисля, че ще има бял дим от комина на парламента
Quote (selected)
Той призна, че хората от партията не са били съвсем готови за политиката.
“Когато в политиката си първи, не означава, че ще управляваш. Това е хлъзгав терен, не е място за наивници. Понякога се налага да отстъпиш леко от принципите си”, каза Станев.
Teзи вече са свалили гащите пред техноменталистите.
Остава харвардците да излъжат само БСП.
Което няма да е много лесно.
Quote (selected)
Опитът за обезличаване на идеологиите на партиите би могъл да бъде и опасен, предупреди председателят на БСП Корнелия Нинова. Думите ѝ са в отговор на заявката на Кирил Петков и Асен Василев да постигат леви цели с десни политики. Много ми се иска да видя как практически го разбират това, заяви тя в тв участие. Нинова не е съгласна с примера на Василев, че с дясна политика като актуализация на бюджета с намаляване на дефицита е осигурена и лява политика - пари за пенсии, самоосигуряващи се и за майките.
Но може и да успеят да ги излъжат.
Quote (selected)
Компромиси са допустими, но не бихме направи компромиси със задкулисието - сделки, постове преразпределения на средства. Не бихме говорили с ГЕРБ и ДПС.
Що се отнася до опита на Петков и Василев да разцепят червените структури, Нинова каза: "Забравяме го и продължаваме напред. "Продължаваме промяната" не е трябваше да го правят по този непочтен начин".
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4117 -: Октомври 10, 2021, 13:10:37 »
Всичко е решено Стига се потихте залудо.В Панорама Женерал каза, че ще правят "мнозинство" с БСП!

Байдън е в серия.Вчера стъпка Курц...

 :m1708:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4118 -: Октомври 10, 2021, 13:45:27 »
Тенденцията е ясна. Партиите полека лека отиват в небитието. Партийците не гарантират стабилност. Експертни правителства, минимизация на администрацията и умно харчене на бюджета.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4119 -: Октомври 10, 2021, 14:12:08 »
Quote (selected)
„Продължаваме промяната”, ДБ и ИБГНИ ще се споразумеят след изборите

От формацията на бившите служебни министри смятат, че засега е достатъчно трите сили да се разберат само по определени приоритети


09 Окт. 2021


Кирил Петков и Асен Василев изглежда са сметнали предизборното споразумение за прекалено амбициозна задача.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/produlzhavame-promyanata-db-i-ibgni-shte-se-sporazumeyat-sled-izborite

Жалко!

Защото аз все се надявах да сключат това споразумение сега, преди изборите /както бяха обещали!/, а да оставят съставянето на КОАЛИЦИЯТА за след изборите ...

За да не допуснат ГЕРБ да излязат отново на 1-во място, а мандатът за съставяне на правителство да бъде връчен на тях ...



Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4120 -: Октомври 10, 2021, 14:22:18 »
Реално погледнато, редно е газопроводът за Сърбия да е наша собственост и да прибираме целите транзитни такси. Питал съм се дали "Южен поток" беше възможен, или беше един блъф. Той беше възможен, но се превърна в блъф, и се мина на "real politik". Щото освен парите и други неща са важни. Русия пипа внимателно и не иска да дразни никого.
« Последна редакция: Октомври 10, 2021, 14:29:37 от dabedabe »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4121 -: Октомври 10, 2021, 14:29:03 »
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/produlzhavame-promyanata-db-i-ibgni-shte-se-sporazumeyat-sled-izborite

Жалко!

Защото аз все се надявах да сключат това споразумение сега, преди изборите /както бяха обещали!/, а да оставят съставянето на КОАЛИЦИЯТА за след изборите ...

За да не допуснат ГЕРБ да излязат отново на 1-во място, а мандатът за съставяне на правителство да бъде връчен на тях ...


Ти се надяваш, но няма как да стане тая. :)

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4122 -: Октомври 10, 2021, 14:29:35 »
Жилетките от пике, на брой четиридесет души, вече се бяха съвзели от сътресението, бяха стегнали колосаните си яки и с жар говореха за Паневропа, за морската конференция на трите държави и за гандизма.
   — Чухте ли? — казваше една жилетка на друга. — Ганди пристигнал в Данди.
   — Ганди е умна глава! — въздъхна жилетката. — И Данди е умна глава.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4123 -: Октомври 10, 2021, 14:33:34 »
Жиже, ти кат типичен жълтопаветник се връзваш на мисирките и анналлизаторите.
Не са казали тва (за дабългарите). Казаха, че след изборите ще преговарят за съставяне на правителство. А с кой? Вероятно с този към който ги насочи Радев, щото досега единствения им актив е "служебното" и те си го знаят, че и признават.
 
А за "южен поток" напълно си беше възможен. Затова требе орешко и бочко в съседни килии. Впрочем ЮП е само малка част от ойро золумите. Сеги почват да излизат и останалите. Например настоящите ценитна енергията за промишлени нужде до голяма степен са рожба на "третия енергиен пакет". Щото той въведе леберизация и още едно звено лапачи на пазара.
« Последна редакция: Октомври 10, 2021, 15:17:18 от 66 »

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4124 -: Октомври 10, 2021, 14:35:17 »
— Всеки случай — добави немощният зицпредседател дабедабе, — всеки случай този неизвестен човек е умна глава. Познавате ли Валиадис? Валиадис не би турил пръста си в устата на този човек.
   — А в устата на Бриан? — попита Остап с усмивка, понеже си спомни събраните жилетки от пике край бившето кафене „Флорида“. — Би ли турил пръста си Валиадис в устата на Бриан? Как мислите вие?
   — В никакъв случай! — отговори дабедабе — Бриан е умна глава. Три минути той мърда беззвучно устни, а след това додаде:
   — Хувър е умна глава! И Хинденбург е умна глава. Хувър и Хинденбург — това са две умни глави.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4125 -: Октомври 10, 2021, 14:38:48 »
Кажи бе, бръщол. Каква ти е идеологията? Какво толкоз ти преча? Бях те отворил за малко, може викам да му е минало. Хлопвам кепенците. Ма ти си дрънкай, гербава дребнава душо!
« Последна редакция: Октомври 10, 2021, 14:45:01 от dabedabe »

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4126 -: Октомври 10, 2021, 14:52:15 »
   — Е какво, ще вземете ли председател? — попита дабедабе, като нахлупваше своята закърпена панама. — Виждам, че на вашата кантора е нужен председател. Аз не вземам скъпо: сто и двадесет рубли на месец на свобода и двеста и четиридесет — в затвора. Сто процента прибавка заради вредата.
   — Май че ще ви вземем — рече Остап. — Подайте заявление до пълномощника по копитата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4127 -: Октомври 10, 2021, 15:15:42 »
Жиже, ти кат типичен жълтопаветник се връзваш на мисирките и анналлизаторите.


Quote (selected)
Не са казали тва (за дабългарите).
Казаха, че след изборите ще преговарят за съставяне на правителство. А с кой?
Вероятно с този към когото ги насочи Радев, щото досега единствения им актив е "служебното" и те си го знаят, че и признават.



Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4128 -: Октомври 10, 2021, 15:19:15 »
редакцията на списание 'овча мисъл' може да рекрутне персонал тука, има хюдж избор

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4129 -: Октомври 10, 2021, 16:05:24 »
редакцията на списание 'овча мисъл' може да рекрутне персонал тука, има хюдж избор

А ти, преди да се погрижиш за рекрутването оттук на персонал за "овча мисъл",
най-добре се научи първо да разчиташ ЕМОДЖИТАТА ф Керпеден ...  :m1273:
Щото едни ползУват иносказания, а други – емоджита!!!

« Последна редакция: Октомври 10, 2021, 16:55:19 от Джиджи »

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4130 -: Октомври 10, 2021, 16:05:51 »
колко члащат. ей ся сменям кожата.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4131 -: Октомври 10, 2021, 17:47:40 »
Quote (selected)
редакцията на списание 'овча мисъл' може да рекрутне персонал тука, има хюдж избор
Как мястото на една запетайка, разграничава идиота от обикновения юзър!
 :crying_with_laughter-3302:
« Последна редакция: Октомври 10, 2021, 17:53:33 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4132 -: Октомври 10, 2021, 17:50:36 »
,?!'@-(₩)"%
затуй съм щедър-оставям препинателните насипно да си подправят мислите на вкус

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4133 -: Октомври 10, 2021, 17:54:53 »
Тук се прави реклама на някакво списание. Не съм против овцете, но протестирам.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4134 -: Октомври 10, 2021, 17:58:16 »
Аз често не ги и поставям, особено тирета при сравнителните степени, но да праснеш препинателен знак, който променя диаметрално овчата ти мисъл - е тва е шедьовър!
Такива екземпляри ми оправят поне вечерта!
 :bigok:
« Последна редакция: Октомври 10, 2021, 18:12:37 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4135 -: Октомври 10, 2021, 17:59:05 »
"Тук се прави реклама на някакво списание. Не съм против овцете, но протестирам."
А? Защо? Остави ги да си правят реклама на списанието. И те четат...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4136 -: Октомври 10, 2021, 18:46:00 »
https://www.segabg.com/category-video/nito-shte-zabravim-nito-shte-prostim
Изгледайте това. Гледали сте го 10 години, но не пречи едно опресняване.
Щото пак надигат главица адептите, подлогите, проституиращите екземпляри, обикновените лумпени, двупръсточелите и подобните им безчет - да не ги изброявам.
И пак помислете за гъбите.
Ако искате де, свободни хора сте, свободен избор имате, дори и да се спасявате в черупката  "няма избор".
Тук не си спомням кой юзър написа нещо от сорта - гъбарите, не си мислете, че не гласувате!
Не ми се търси - блестяща мисъл!
 :notworthy:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4137 -: Октомври 10, 2021, 18:58:38 »
Джузепе, след туй изявление нивгаш няма те критикувам. Трябва откъртим простаците, че много се навъдиха.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4138 -: Октомври 10, 2021, 19:13:08 »
Едно от пробните камъчета за мен, за състоянието на мамковината, ще бъде арогантната номинация на ДПС на Дилянчу за водач на листа във Велико Търново!!!
Чувате ли?
Велико Търново!
Велико!
Люлката на българщината!
Дали все още я има - аз ще съдя по това!
 :t2407:
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4139 -: Октомври 10, 2021, 19:19:48 »
ДПС - то усеща че няма го бъде. Карадайъто много допринесе. Ще следим Търново. Това е ачик юруш. Сигурно са осигурили мастиите и на друго място. Първа грижа на следващия парламент да отреже кандидатирането на две места. Това е простотия. Парламент, ама не бива да допуска простотии  в ущърб на народа. Трябва да се намери начин да се парират опити за самоуправство. И за съдебната власт.
« Последна редакция: Октомври 10, 2021, 19:25:01 от dabedabe »