Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 17:59:13

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 566027 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5760 -: Ноември 09, 2021, 10:18:12 »
Допълнителните машини до тук са 432. Множко са за гаранционно обслужване. Освен това, 3-4 дни преди датата на изборите, каквото и да е имало за гаранционно обслужване, вече трябва да е приключило.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5761 -: Ноември 09, 2021, 10:18:48 »
Защото е далавера, защо! Спестили са транспорта на 200 машини. Ако скръндзите от ЦИК се разсмърдят, могат да ги накарат да го платят. Или да им го приспаднат.
---------------------------------------------------
Това не е сигурно, защото не се знае кога са пристигнали тея 228 и другите 150, дали с основната пратка или поотделно, и ако е второто, както май ще се окаже, не са спестили нищо, а са се набутали.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5762 -: Ноември 09, 2021, 10:19:31 »
С една дума ще ги карат в Грузия за резервни части, но са спестили транспорта до БГ.
Аз така го разбрах.


Няма значение. Явно са решили да минат метър. Никой нямаше да разбере, защото те веднага след получаването са искали да си ги вземат, ама ЦИК са се уплашили да не ги емнат и им наредили да ги сложат при другите. Те затова са се жалвали в прокуратурата. Че не им ги дават. А са си техни. А сега всеки използва тая далаверка за собствени цели.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5763 -: Ноември 09, 2021, 10:22:17 »
Множко са за гаранционно обслужване

Множко, множко, ама не са 500 000 надпечат, нали? Те не беха ли множко за резерва?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5764 -: Ноември 09, 2021, 10:28:17 »
С една дума ще ги карат в Грузия за резервни части, но са спестили транспорта до БГ.
Аз така го разбрах.


Няма значение. Явно са решили да минат метър. Никой нямаше да разбере, защото те веднага след получаването са искали да си ги вземат, ама ЦИК са се уплашили да не ги емнат и им наредили да ги сложат при другите. Те затова са се жалвали в прокуратурата. Че не им ги дават. А са си техни. А сега всеки използва тая далаверка за собствени цели.

Съжалявам че не ми разбра иронията и го взе насериозно.
Живи и здрави.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5765 -: Ноември 09, 2021, 10:45:59 »
Отврат, ситуацията е бая смардлива. И гъненето на разни индивиди, включително и политически такива...само засилва ароматите... :nuts:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5766 -: Ноември 09, 2021, 10:53:17 »
А бе, то е ясно, ама е смешно...
Сиела са обявили цена 1000 лева за сто машини и в проформа фактурата са им писали сто. А иначе са платили по 90, и за останалите са взели допълнително машини - гратис.
И за да не се разбълбука раб'тата - са ги вкарвали с договорените...
А иначе - колкото в  камионетките и фъркопланите имаше двойно дъно, толкова и с тия машини ще "надписват". Което не пречи на пишман - политиците да се заиграват, а плебса да подскача възмутено.
Същия тоя плебс, който (вместо да си контролира хладилничето) иска да наднича в това на другите около него...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5767 -: Ноември 09, 2021, 11:00:07 »
ситуацията е бая смардлива.

Кое ѝ е смрадливото? Пристигнали 200 машини повече. И? Развий си тезата. Като изхождаш от крайния резултат. Че герп, колкото и да вземе на тея избори, повече няма да управлява. С изключение само на една хипотеза, която е възможно, но само ще ги доубие.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5768 -: Ноември 09, 2021, 11:03:58 »
Тезата ми е много ясна. Защо се мълчи, лъже и маже вече няколко дни? Какво й има на истината/далаверата? :nuts:

И още нещо. Не може да се възмущаваш от гербавите и същевременно да неглижираш поведението на почтеното момче Кирчо. Не стават така тези работи
« Последна редакция: Ноември 09, 2021, 11:10:35 от Aсол »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5769 -: Ноември 09, 2021, 11:15:28 »
"Че герп, колкото и да вземе на тея избори, повече няма да управлява"
А? Че нали ги изчегъртахте вече? Още ли ще "вземат" на избори?
P.S. А бе, като ги пишете тия раб'ти, помага ли ви?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5770 -: Ноември 09, 2021, 11:35:53 »
Защо се мълчи, лъже и маже вече няколко дни? Какво й има на истината/далаверата?

Ами, аз ти казах защо се мълчи. Ще лъсне далаверата. А и ЦИК са насрани. Те наистина не са имали полезен ход, защото каквото и да са направили с тези допълнителни машини, се ще са на пангара. Ами ако бяха им ги дали? Сега всички щяха да говорят, че има 200 машини фантоми, дето никой не ги знае къде са. Това са много пари и на Кирчовците изобщо не им трябва да се вкарват в тоя валс. Те имат солидни проценти, без тях правителство не може да има. За чий им е да дават излишни пари и да фалшифицират? Не е невъзможно герп да е замесен, но тея машини няма да му помогнат. Я си представи какво ще стане ако герп вкарат 122 депутата. Революция и пак няма да управляват.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5771 -: Ноември 09, 2021, 11:50:52 »
"Революция и пак няма да управляват."
Туй - за "революцията" - много ми хареса... Дедо Иван дъл'  ще прескочи Истър?
А бе, като написах "революция", че се пресетих - Нъл' сега (Божем) сме парламентарна държава? После революцията, кой ще ни бъде цар?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5772 -: Ноември 09, 2021, 11:52:45 »
"Че герп, колкото и да вземе на тея избори, повече няма да управлява"
А? Че нали ги изчегъртахте вече? Още ли ще "вземат" на избори?
P.S. А бе, като ги пишете тия раб'ти, помага ли ви?

Абе, ще повземат още някое време, но няма да управляват. Няма да се лашкаме из пустинята 40 години, докато изчезне и последния Барми, пардон герберин.
Дали помага не е ясно, но на тебе явно ти пречи, което не е зле!  :t0328:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5773 -: Ноември 09, 2021, 11:58:26 »
Оххх... ного съм расзстроен... но щом е за общото благо...
P.S. Ама си пропуснал - уважаемите форумци веке мъ сториха на русефил... Тъй, че хем се расзстройвам, хем се радвам - диверсификация, един вид :bigok:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5774 -: Ноември 09, 2021, 12:02:05 »
чак след това се решаваш да нарушиш търговската си тайна.
Здрава другарска критика, браво и продължавай все в тоя дух, но в устрема си не изпускай, че търговската тайна може да бъде разкрита със съгласието на участващите търговски контрагенти.
Та, чисто хипотетично, тези два дни може да са били използвани за получаване на това съгласие. 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5775 -: Ноември 09, 2021, 12:05:06 »
Здрава другарска критика, браво и продължавай все в тоя дух, но в устрема си не изпускай, че търговската тайма може да бъде разкрита със съгласието на участващите търговски контрагенти.
Та, чисто хипотетично, тези два дни може да са били използвани за получаване на това съгласие.

А, да ги нямаме тези. Лъготенето и шикалкавенето нямат нищо общо с елементарната почтеност. Аз така ги виждам нещата, щото съм изкопаем чугун. Къде ще се меря с модерния обтекаем морал :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5776 -: Ноември 09, 2021, 12:05:43 »
Оххх... ного съм расзстроен..

Намери некой да те застрои.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5777 -: Ноември 09, 2021, 12:14:24 »
Quote (selected)
P.S. Ама си пропуснал - уважаемите форумци веке мъ сториха на русефил...

Не знам, на мен ми мязаш на зоофил!  :m1329:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5778 -: Ноември 09, 2021, 12:30:45 »
Офтоп мълния.

Първи изстрели на полско-беларуската граница.Маскиран беларуски боец стреля по посока Полша!

https://mobile.twitter.com/HannaLiubakova/status/1458017029856899078

 :sniperer:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5779 -: Ноември 09, 2021, 12:34:23 »
"Не знам, на мен ми мязаш на зоофил!  :m1329:"
Бравоо... научил си нова думичка...
А бре, Пенчо, да не подушваш, че сме от една порода? :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5780 -: Ноември 09, 2021, 12:35:59 »
А, да ги нямаме тези.

Какво "да ги нямаме тези" - споменал съм станадртно положение с търговската тайна.
Иначе постоянните ти претенции за почтеност не хващат дикиш  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5781 -: Ноември 09, 2021, 12:37:25 »
Какво "да ги нямаме тези" - споменал съм станадртно положение с търговската тайна.
Иначе постоянните ти претенции за почтеност не хващат дикиш  :smokin:

Никога не съм се съмнявала в последното :smokin:


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5783 -: Ноември 09, 2021, 13:10:13 »
Ндааа... Ут където и да ги погледнеш слимките, излиза, че Бочко (мамин, златен) е алфа мъжкар. И най-заслужено си му плащат :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5784 -: Ноември 09, 2021, 13:11:49 »
Ндааа... Ут където и да ги погледнеш слимките, излиза, че Бочко (мамин, златен) е алфа мъжкар. И най-заслужено си му плащат :lol:

Нали? Алфапечаловникът ни ТОЙ. От друга страна, явно само ние с теб си приказваме тук...не мож се мери таз тема с короните :nuts:

И са МУ сменили чаршафите...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5785 -: Ноември 09, 2021, 13:15:30 »
Нали? Алфапечаловникът ни ТОЙ. От друга страна, явно само ние с теб си приказваме тук...не мож се мери таз тема с короните :nuts:

че то какво има да се каже повече по тази тема, освен да се посочи кой печели от цялата шашма (hint:не е корнела, нито пък румен радев) :smokin:
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5786 -: Ноември 09, 2021, 13:48:04 »
че то какво има да се каже повече по тази тема, освен да се посочи кой печели от цялата шашма (hint:не е корнела, нито пък румен радев) :smokin:

Може би трябва да се каже кой щеше да спечели ако не се беше разсмърдяло.
Отделна тема са обясненията за пет дни:
  Грузия
  Армения
  Албания
  Наши са и нищо няма да ви кажем.
  150-те машини са без софтуер и са за резервни части(вчера).
  Защо Сиела го направи това - Кутев днес.
  Около 400 машини са и са за резервни части(днес).

Всеки да си избере това което му харесва най-много.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5787 -: Ноември 09, 2021, 13:52:28 »
че то какво има да се каже повече по тази тема, освен да се посочи кой печели от цялата шашма (hint:не е корнела, нито пък румен радев) :smokin:
Би могло да се обясни как си представяте далаверата с тези машини. Може би ще бъдат вкарани нелегално в СИК? Или ще подменят други? Или нещо още?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5788 -: Ноември 09, 2021, 13:56:02 »
Би могло да се обясни как си представяте далаверата с тези машини. Може би ще бъдат вкарани нелегално в СИК? Или ще подменят други? Или нещо още?

ами не знам, на мен това май е първият ми коментар по тази тема, което трябва да говори какво мисля за нея.

и не виждам какво може да се каже за тези машини преди да стане ясно дали са идентични на „оригиналните“ или по тях е пипано нещо.

но пък това не е моя работа.
the lamers club honourable member …

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5789 -: Ноември 09, 2021, 14:06:28 »
Би могло да се обясни как си представяте далаверата с тези машини. Може би ще бъдат вкарани нелегално в СИК? Или ще подменят други? Или нещо още?
Не, мисля, че е просто пропаганден трик за дискредитиране на машините и резултатите от тях.
Нещо като "той ли краде велосипед, на него ли му крадоха, ама имаше нещо нечисто около него".
В американската пропаганда прийомът е известен като FUD - Fear, uncertainty, and doubt.
Макар че тази хипотеза не отговаря на въпроса защо Сиела би се хванала в подобна FUD акция, която е в нейна вреда (или поне така изглежда).
 :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5790 -: Ноември 09, 2021, 14:12:09 »
ами не знам, на мен това май е първият ми коментар по тази тема, което трябва да говори какво мисля за нея.

и не виждам какво може да се каже за тези машини преди да стане ясно дали са идентични на „оригиналните“ или по тях е пипано нещо.

но пък това не е моя работа.
Да речем, че са "пипнати". И после как ще влязат в употреба?  Хора на ЦИК, ИО или Сиела ще подменят редовните по малките часове?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5791 -: Ноември 09, 2021, 14:16:19 »
Да речем, че са "пипнати". И после как ще влязат в употреба?  Хора на ЦИК, ИО или Сиела ще подменят редовните по малките часове?

а защо трябва да е по малките часове?
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5792 -: Ноември 09, 2021, 14:18:01 »
Защо да се подменят в склада? Ако има 432 подготвени комисии, може и след края на изборния ден, само да разпечатат правилните протоколи. :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5793 -: Ноември 09, 2021, 14:19:45 »
Защо да се подменят в склада? Ако има 432 подготвени комисии, може и след края на изборния ден, само да разпечатат правилните протоколи. :smokin:

това няма как да стане, ако машините не са пипани.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5794 -: Ноември 09, 2021, 14:23:58 »
това няма как да стане, ако машините не са пипани.
Почти всички хипотези за измама предполагат пипнати машини. Евентуално само схеми от сорта на четвъртия касов апарат минават без това предположение.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5795 -: Ноември 09, 2021, 14:27:56 »
Защо да се подменят в склада? Ако има 432 подготвени комисии, може и след края на изборния ден, само да разпечатат правилните протоколи.

те може и 43200 протокола да бъдат разпечатани от една машина. или един компютър, управляващ същия принтер. не са ти необходими 432.

айде за удобство - между 30 и 35, да има по един комп във всяка област, за по-големите градове по няколко. печатат протоколи, свиват ги на масур и ги носят да подменят тези от секционната машина.

това горе е теоретично, но си е проблем обстоятелството, че нито 'бюлетините', нито отчетите се печатат на защитена хартия.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5796 -: Ноември 09, 2021, 14:45:30 »
Все нещо е повече около нашите избори. В Костинброд беше "надпечат", сега е излишък от машини. Все пак с бюлетините етапът на разкритието беше почти последен и  схемата беше ясна. Сега е доста мъгляво.  :think:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5797 -: Ноември 09, 2021, 15:25:38 »
Да речем, че са "пипнати". И после как ще влязат в употреба?  Хора на ЦИК, ИО или Сиела ще подменят редовните по малките часове?
Ъ-ъ-ъ, всъщност хора на ЦИК, ИО или Сиела ли транспортират машините до секциите?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5798 -: Ноември 09, 2021, 15:37:20 »
Както виждам, няма смислено обяснение за какво и кому са нужни тези над 400 машини.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5799 -: Ноември 09, 2021, 15:37:26 »
Ъ-ъ-ъ, всъщност хора на ЦИК, ИО или Сиела ли транспортират машините до секциите?
Интересно ми е друго - още при изборите през април някой от Сиела (или от ЦИК?) обясняваше, че всяка от тези машини е с уникален номер, който е известен на ЦИК, отпечатва се на разписката и протокола и няма как една машина да се подмени с друга, респективно смарткарти от една машина да станат за друга секция (машина).
Ако това е вярно, подмяната на машина не може да стане без СИК да си затвори очите. Който и да транспортира машините до секциите...
А всъщност отпечатва ли се наистина номер на машината върху разписките? А за протокола? (Асол би могла да каже)
 :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5800 -: Ноември 09, 2021, 15:41:39 »
Интересно ми е друго - още при изборите през април някой от Сиела (или от ЦИК?) обясняваше, че всяка от тези машини е с уникален номер, който е известен на ЦИК и няма как една машина да се подмени с друга, респективно смарткарти от една машина да станат за друга секция (машина).
Ако това е вярно, подмяната на машина не може да стане без СИК да си затвори очите. Който и да транспортира машините до секциите...
 :smokin:

Машините и индивидуалните им номера се проверят още предишния ден, преди деня на избора. Тестват се и трябва да излязат серийните номера /серийният номер на машината съответства на номера на избирателната секция/. Е, първия път разбрахме за настройката на часовете тъкмо час след началото на изборния ден. При нас излезе, че сме започнали в 6.00 сутринта. В 7.30 сезирах РИК и до час въпросът беше решен :nuts:

Вече съм си много гъста с операторката на Сиела. Може да се каже, че за два избора сички наоколо сме си едно семейство, а при третия се очертаваме същата компания :nuts:

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5801 -: Ноември 09, 2021, 15:52:26 »
Тестват се и трябва да излязат серийните номера /серийният номер на машината съответства на номера на избирателната секция/
Това не звучи като уникален номер, каквото твърдение бях чул - излиза, че ако се подмени машина, то и нейният номер трябва да се нагласи към номера на секцията. И - прощавай, уникалност.
Ми тогава мога да настроя за определени секции (за които съм се разбрал с/купил комисиите им), че аз ще им дам стик, протокол и отрязъци за гласуване - след което си разполагам у дома няколко такива машини като печатарки, настройвам номерата на секциите и пускам всичко това в режим печат на отрязъци, накрая и протокол и стик. После среща с представителя на път за СИК, размяна на протоколите, разписките и стика и - пей сърДце.
 :0007: :smokin:
ПС. А отгоре на всичко ако разписките не се броят... и на нас като ни текнАха едни гласове, както горе-долу бепе рекъл оня във вица...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5802 -: Ноември 09, 2021, 15:57:24 »
и за какво ти е машина за не знам си колко си хиляди лева, като можеш да си купиш принтерче за 20? и си цвъцкаш касови бончета до откат.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5803 -: Ноември 09, 2021, 15:58:53 »
Това не звучи като уникален номер, каквото твърдение бях чул - излиза, че ако се подмени машина, то и нейният номер трябва да се нагласи към номера на секцията. И - прощавай, уникалност.
Ми тогава мога да настоя за определени секции (за които съм се разбрал с комисиите им), че аз ще им дам стик, протокол и отрязъци за гласуване - след което си разполагам у дома няколко такива машини, настройвам номерата на секциите и пускам всичко това в режим печат на отрязъци, накрая и протокол и стик. После среща с представителя на път за СИК, размяна на протоколите, разписките и стика и - пей сърДце.
 :0007: :smokin:

Не разбирам от тази материя, наистина. Казвам, какво съм видяла. Отстрани на машината пише номер, който трябва да съвпада с номера на секцията. Комисията и представителят на Сиела заедно поставят картата на председател на СИК и пускат тест на машината. Там трябва да присъства и серийният й номер. Тази разпечатка се слага на таблото пред секцията и/или на таблото над машината в самата секция. Много интересна беше драмата, къде да се съхраняват флашките и картите през нощтта. На места е имало предложения, председателите да си ги носят дОма. Ние взехме решение - запечатан плик, безобразно надраскан с подписите по няколко пъти на цялата комисия и същият да остане в секцията. В този случай отговорността падаше върху охранителна полиция. Щото няма начин да счупиш печата на СИК преди началото на изборния ден.
Аз проблеми с машината реално нямах и два пъти съм броила контролно. Първия път по мое решение. Но, разбира се, гаранция не може да има за всички секции

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5804 -: Ноември 09, 2021, 16:02:24 »
и за какво ти е машина за не знам си колко си хиляди лева, като можеш да си купиш принтерче за 20? и си цвъцкаш касови бончета до откат.
За да се създаде атмосфера на достоверност. Защото, както казват руснаците - "С истината може да се отнасяме и по-свободно, но да се лъже трябва винаги точно".
 :0007:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5805 -: Ноември 09, 2021, 17:26:37 »
Хайде стига с тези машини, те са за ЗИП (запасно имущество и принадлежности) към действащите :)



По-добре вижте поредната порция снимки на Тиквоний I:





« Последна редакция: Ноември 09, 2021, 18:43:16 от lucho »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5806 -: Ноември 09, 2021, 18:16:37 »
Quote (selected)
Грабежът "Хемус": Огромните аванси са застраховани за мижави суми
Калитко герберастов?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5807 -: Ноември 09, 2021, 18:27:27 »
На шкафчето, пълно с пачки евро, има дори използван презерватив

Ще го пере, суши, глади и ползва пак. А на леглото лежи друг мъртвопиян презерватив. Иху-аху-уху! Бочко, мамин, златен.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5808 -: Ноември 09, 2021, 18:29:48 »
 :Аве още чепкате машините?
Ми герберастията да обяснява как би могло да се използват за фалшификации, пък вий си пийте кавето бре, от съ мОрите?
 :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5809 -: Ноември 09, 2021, 18:30:18 »
На шкафчето, пълно с пачки евро, има дори използван презерватив

Ще го пере, суши, глади и ползва пак. А на леглото лежи друг мъртвопиян презерватив. Иху-аху-уху! Бочко, мамин, златен.

Ако трябва да съм честна обаче, в трупясалия индивид, не бих се заклела, че разпознавам Бочко. Демек, имаме косвени доказателства  - истинския интериор и сменени чаршафи,плюссъпътсващия реквизит - пачки и пищак....и некъф презерватив :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5810 -: Ноември 09, 2021, 18:33:42 »
 в трупясалия индивид, не бих се заклела, че разпознавам Бочко.

Същият голем гъз, в същата поза, ама на кестерме.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5811 -: Ноември 09, 2021, 18:36:28 »
Радев защо не му е вкарал едно големо дилдо с дрона? Какъвто е бангьоз, нема и да усети.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5812 -: Ноември 09, 2021, 18:47:14 »
Ако трябва да съм честна обаче, в трупясалия индивид, не бих се заклела, че разпознавам Бочко.
Снимано е с късофокусен обектив и перспективата е леко изкривена - краката му изглеждат по-дълги, отколкото са всъщност. Ако се вземе оригиналната снимка с висока разделителна способност, може би дори ще се видят отпечатъците на пръстите на краката, които, по аналогия с отпечатъците на пръстите на ръцете, биха могли да се използват за идентификация! :tongue_:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5813 -: Ноември 09, 2021, 19:12:49 »
Снимано е с късофокусен обектив и перспективата е леко изкривена - краката му изглеждат по-дълги, отколкото са всъщност. Ако се вземе оригиналната снимка с висока разделителна способност, може би дори ще се видят отпечатъците на пръстите на краката, които, по аналогия с отпечатъците на пръстите на ръцете, биха могли да се използват за идентификация! :tongue_:
А дали може да се сравни с какво одеалце е завито леглото във всяка от двете снимки, предполагаемо правени по едно и също време?  :smokin:
Кайлешки номерца.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5814 -: Ноември 09, 2021, 19:19:14 »
Кайлешки номерца.

Да, бе! Това с капута е баси номера! Ако го разиграят на търг до колко ще наддаваш? За всеки гербер е чест да го носи в портофела си.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5815 -: Ноември 09, 2021, 19:22:52 »
"Ако трябва да съм честна обаче, в трупясалия индивид, не бих се заклела, че разпознавам Бочко. "
Е? Ти пък къдя се буташ? Не виждаш ли, че момчетата, дет' са имали вземане даване със "Същият голем гъз" го разпознават веднага?  :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5816 -: Ноември 09, 2021, 19:42:58 »
Евала, барма! Ей са разбрах, че си играч.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5817 -: Ноември 09, 2021, 19:55:05 »
А дали може да се сравни с какво одеалце е завито леглото във всяка от двете снимки, предполагаемо правени по едно и също време?
Снимките не са правени по едно и също време, а по време на няколко различни "сеанса", най-вероятно в различни дни. И съм сигурен, че има още от тях.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5818 -: Ноември 09, 2021, 20:07:37 »
По аналогия с известен жестов виц от близкото минало: ;)
Два избора...
...една цел!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5819 -: Ноември 09, 2021, 20:43:07 »
  :lol:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.