Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 15:32:52

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 565903 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9120 -: Декември 05, 2021, 15:06:29 »
Лъчо,
Тези не опровергавам, защото не знам как точно са се случвали нещата. Имам само хипотеза/и.
Признах си и се извиних на Еле па я! за това, че не съм използвал точните наречия. Изхождайки само от моята ограничена камбанария :(

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9121 -: Декември 05, 2021, 15:52:57 »
Що хорА изигра бай Тошо по всите избори. и от тоз цирк не сте доволни. Сега кой ви друса хоро по избори? Айе дебелите ТБЗБХ и Каракачан ги отписваме. Виж Пеевски поотслабнал казват. Ма майка му пък дебела.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9122 -: Декември 05, 2021, 16:06:46 »
Споко, в обикновен разговор замяната на "винаги" с "повечето" също е претенциозно, защото както говорещият не е проверил всички случаи, така не ги е и преброил, та да знае дали са повече. Само във физиката законите се изказват с "всяко тяло...", и то докато някой ги опровергае.

Лъчо, от страницата, към която ме препращаш за изборите в СССР, разбирам позицията ти и пристрастието ти към една абсолютно фалшива система на "демокрация". Нека говорим за положението у нас и да оставим настрана Великобритания и САЩ. И то не защото политическите системи са коренно различни, а защото работата на заводите на Локхийд ни най-малко не зависи от това дали президент ще е Тръмп или Байдън, докато у нас дори съществуването на "Кремиковци", Летище "София" и магистрала "Струма" зависи от избрания министър-председател. Но понеже говориш за социализма, то самите процедури на избора също бяха несравними и това е очевидно. Кой избираше "кандидатите"? Ами партийният комитет. А ние бяхме ли членове на този партиен комитет? А избирали ли сме самия партиен комитет? Комунистическият цинизъм достигаше своите върхове с демагогията "А има ли смисъл да избирате между две еднакво лоши кандидатури, след като ние ви предлагаме най-доброто, което по презумпция е единствено?" И отгоре на всичко БКП, която аз по никакъв начин не съм избирал, а по тази причина не можех и да контролирам, трябваше да бъде за мен не само ръководна, но и вдъхновяваща сила. Баси нахалството!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9123 -: Декември 05, 2021, 16:13:33 »
 "
Quote (selected)
А има ли смисъл да избирате между две еднакво лоши кандидатури, след като ние ви предлагаме най-доброто, което по презумпция е единствено?" И отгоре на всичко Козяк, които аз по никакъв начин не съм избирал, а по тази причина не можга и да контролирам, трябва да бъде за мен не само ръководна, но и вдъхновяваща сила. Баси нахалството!
:bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9124 -: Декември 05, 2021, 16:13:45 »
Впрочем, фалшив и вреден анонс е твърдението, че от изборите нищо не зависи и че отделният глас е само елемент от масовката в един театър. Ами че Симеон Сакскобургготски имаше точно половината депутати в Народното събрание. 120! Румен Радев не спечели на първия кръг само защото не му достигнаха броени гласове. Направо ме втриса от философия, която следи траекторията на ретроградния Меркурий, а отрича ролята на личността в историята!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9125 -: Декември 05, 2021, 16:13:58 »
Еле па я! За кои години говориш по-горе? Не сме в комунизма от 30 години. Какво те боли, не разбирам...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9126 -: Декември 05, 2021, 16:16:03 »
Еле па я! За кои години говориш по-горе? Не сме в комунизма от 30 години. Какво те боли, не разбирам...
Гъзо. Отпреди 30 г.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9127 -: Декември 05, 2021, 16:17:36 »
„Направо ме втриса от философия, която следи траекторията на ретроградния Меркурий, а отрича ролята на личността в историята!“
И мен ме втриса от === Калабалъкът за мен e - ретрограден Меркурий + роля на личност в историятя. Очите ми станаха разногледи. :( Дай нещо от твойте дефиниции, моля.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9128 -: Декември 05, 2021, 16:18:35 »
към една абсолютно фалшива система на "демокрация".

Защо да е фалшива? Коя е "истинската" демокрация? Няма такава. Всяка господстваща класа си изгражда своя демократична система.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9129 -: Декември 05, 2021, 16:22:25 »
Епа няма истинска демокрация.
Виж, Фирмин може и да се обади за истинността на дръто-гръцката демокрация. Честно, що мъж бил.... мъж, па после римляните мъж-жена... и двете за удоволствие. Объркан съм. Понтийците рулват ;)

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9130 -: Декември 05, 2021, 16:24:21 »
Гъзо ги боли носталгиците по социализма. Ето те тия:
https://kibalchish75.livejournal.com/895760.html
За да не отваряте, това е заглавието: "За ЭТО ненавидят Советскую власть". Ерго, за ЭТО нам следует любить Советскую власть.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9131 -: Декември 05, 2021, 16:25:18 »
Гъзо отдавна го боли онуй мераклийче, Светльо на дяда си Ламби, дето все се навира. Има келепир сигурно.
« Последна редакция: Декември 05, 2021, 16:54:32 от dabedabe »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9132 -: Декември 05, 2021, 16:26:59 »
"Всяка господстваща класа си изгражда своя демократична система."
Туй за "своя демократична система" ми звучи като Народна Демократична Република
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9133 -: Декември 05, 2021, 16:30:01 »
Гъзо ги боли носталгиците по социализма. Ето те тия:
https://kibalchish75.livejournal.com/895760.html
За да не отваряте, това е заглавието: "За ЭТО ненавидят Советскую власть". Ерго, за ЭТО нам следует любить Советскую власть.
Бе кат гледам как те втриса на всеки втори пост, като на оня в рекламата за илач на хемороиди при вида на циркуляра - ясен си!
  :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9134 -: Декември 05, 2021, 16:31:52 »
А, йощ еден!
 :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9135 -: Декември 05, 2021, 16:33:53 »
Ох, Джузепе, аз пък като те гледам на портрета... Хемороиди ли?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9136 -: Декември 05, 2021, 16:34:10 »
Излазам... Говноядецът с говновоза здесь
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9137 -: Декември 05, 2021, 16:37:20 »
Ох, Джузепе, аз пък като те гледам на портрета... Хемороиди ли?
Гледай, гледай.
А тъшаци с примитиви не ти ли се привиждат?
Я се вгледай.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9138 -: Декември 05, 2021, 16:39:13 »
Хемороиди ли?
Баси и нещото. Некой тук да се е борил с хемороиди? Или няма да си признае къв ужас е :) А ако има кръвчица в стомаха какво правим. Режем ли гадния стомах на две/трети.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9139 -: Декември 05, 2021, 16:39:51 »
Ъх, жалко!
Едната запраши към околовръстното.
 :t2626:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9140 -: Декември 05, 2021, 16:43:32 »
Хемороиди ли?
. Режем ли гадния стомах на две/трети.
Не точно.
Искаше им се надолу от врата да започнат нооо, бяха мизер като бройка, събираха се в една одая.
Сетне се присламчиха и тия.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9141 -: Декември 05, 2021, 16:48:26 »
Хемороиди ли?
Баси и нещото. Некой тук да се е борил с хемороиди? Или няма да си признае къв ужас е :) А ако има кръвчица в стомаха какво правим. Режем ли гадния стомах на две/трети.
Ядеш белени ябълки сутрин и вечер. Сутрин преди закуска, вечер след вечеря. Преди много, много години една възрастна докторка с това ми разреши всички стомашни проблеми. По една ябълка, да не почнеш с по една кошница, че ще ми тежиш на съвестта!  :0005:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9142 -: Декември 05, 2021, 16:49:10 »
бе, на тази страница не го ли прекалявате доста?
само някой да ми е отговорил "ами не чети" :t0102:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9143 -: Декември 05, 2021, 16:54:58 »
Всъщност, темата бе за избори, нъл тъй?
Че се присетих от хемороидите на тия по горе.
Радва ме избора на Рашков за МВР шеф, от ПП.
Което и прогнозирах преди време.
Рашков им действа като раш пила на хемороиди.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9144 -: Декември 05, 2021, 17:01:15 »
Информация от Павел Иванов, председател на Съюза на комунистите в България, за прадядо на Никола Георгиев Минчев (именно прадядо – тук Иванов бърка):
Quote (selected)
Кой е дядото на новия председател на Народното събрание? Това е Сирко Станчев Петков. По време на войнишкото Владайско въстание той е командир на 3-ти взвод на 4-та юнкерска рота във ВНВУ в София и взема участие в избиването на български войници. Възнаграден е лично от царя и по-късно става негов адютант. По време на Втората световна война в къщата му се настанява нацистката фирма „Дойче Райхсбан”, т. е. представителите на Немските имперски железници. Подкрепяната от него организация „Родина” е обявена за „фашистка”. Сирко Станчев е осъден от Народния съд за принадлежност към фашизма!
Разбира се, младежът не е виновен за делата на прадядо си. Но все пак фактът си остава факт.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9145 -: Декември 05, 2021, 17:02:42 »
бе, на тази страница не го ли прекалявате доста?
само някой да ми е отговорил "ами не чети" :t0102:
О!
Верно, прекалих с термините, драга!
Начи, представи си и раш пилата, и циркуляра, хммм да речем нещо като "Ален мак" след твоите парфюми връз теб!
Ако искаш, моа и да задълбая, мъ едва ли те интересува.
 :)))
« Последна редакция: Декември 05, 2021, 17:21:23 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9146 -: Декември 05, 2021, 17:03:04 »
Радва ме избора на Рашков за МВР шеф, от ПП.
Мен също. Сега и Комитова ако назначат за регионална, нашият Калинчо сигурно много ще се зарадва ;)

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9147 -: Декември 05, 2021, 17:04:17 »
Информация от Павел Иванов, председател на Съюза на комунистите в България, за прадядо на Никола Георгиев Минчев (именно прадядо – тук Иванов бърка):Разбира се, младежът не е виновен за делата на прадядо си. Но все пак фактът си остава факт.
Всеки път като чета такива факти, се сещам за летището на Чикаго, кръстено на син на мафиотски счетоводител...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9148 -: Декември 05, 2021, 17:04:58 »
Мен също. Сега и Комитова ако назначат за регионална, нашият Калинчо сигурно много ще се зарадва ;)
Мисля го деня и нощя?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9149 -: Декември 05, 2021, 17:12:27 »
Кой избираше "кандидатите"? Ами партийният комитет.
Не само партийният. Съгласно сталинската конституция от 1936 г.:
Quote (selected)
Статья 141. Кандидаты при выборах выставляются по избирательным округам.
     Право выставления кандидатов обеспечивается за общественными организациями и обществами трудящихся: коммунистическими партийными организациями, профессиональными союзами, кооперативами, организациями молодежи, культурными обществами.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9150 -: Декември 05, 2021, 17:17:17 »
И аз се радвам за г-н Рашков. И Комитова намирам за трезва и полезна.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9151 -: Декември 05, 2021, 17:17:47 »
Другата новина, която прочетох ме учуди.
Нямало да има общ документ-споразумение, а Кирето ше пращал до сяка централа отделен и подписван от тях (КК) и съответната централа.
Ся, ако текстовете са еднакви, от къф зор тва?
Протоколен? Да няма кой по напред ли?
Съмнява ме!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9152 -: Декември 05, 2021, 17:23:08 »
„нашият Калинчо сигурно“
е първокласен манипулатор. Мноого е добър. Като гледах как пляска дълг с дивиденти , направо се разплаках.
Той го докара до 4 млрд., аз преко сили до 2.8 млрд. Ма той набичи предварително изтеглени дивиденти, които не са дълг, не са заем. Он си спести 1 млрд. дето Бочко /мамин златин/ дръпна докато беше на власт. Тия 4 НЕТО милиарда дълг не ги намерих, но Калитко-андрешко сигур знае 2 и 200, нали - че им ги турим с двеста /дето мамин Златин им ги вкарваше докато беше на власт/.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9153 -: Декември 05, 2021, 17:26:37 »
„Нямало да има общ документ-споразумение, а Кирето ше пращал до сяка централа отделен и подписван от тях (КК) и съответната централа.“
Нещо си се объркал :) Кирето не е такъв. Асенчо е друга бира, него не го познавам и мисля, че е голем лалугер, Асенчо,... Киро е пич, отсякъде, даже и да не изглежда така.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9154 -: Декември 05, 2021, 17:26:51 »
Лъчо, ако ще четем Сталинската конституция от 1936, ще открием и други показателни текстове. Например този:

Статья 125. В соответствии с интересами трудящихся и в целях укрепления  социалистического  строя гражданам СССР гарантируется законом:
     а) свобода слова;
     б) свобода печати;
     в) свобода собраний и митингов;
     г) свобода уличных шествий и демонстраций.
     Эти права граждан обеспечиваются предоставлением  трудящимся и   их  организациям  типографий,  запасов  бумаги,  общественных зданий,  улиц,  средств  связи  и  других  материальных  условий, необходимых для их осуществления.

Наистина, каква безбрежна демокрация! Освен това са изброени всички форми на свободно обединение  на съветските граждани - професионални, спортни, културни и пр. Само че... в следващия член пише:

Статья 126. ...наиболее  активные и сознательные граждане из рядов рабочего класса,  трудящихся крестьян  и  трудовой  интеллигенции добровольно  объединяются  в  Коммунистическую  партию Советского Союза,  являющуюся передовым отрядом трудящихся в  их  борьбе  за построение    коммунистического    общества    и   представляющую руководящее ядро всех организаций трудящихся,  как  общественных, так и государственных.

И като е ръководно ядро на всички организации, какво мислиш, че не ръководи ли? Дойдохме си на думата за изборите.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9155 -: Декември 05, 2021, 17:29:52 »
Бил ли си родин 1936? Не. И какво пускаш фитили.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9156 -: Декември 05, 2021, 17:30:31 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9157 -: Декември 05, 2021, 17:32:56 »
Добре, старо Джузепе. ;)
Поживем, увидим.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9158 -: Декември 05, 2021, 17:37:22 »
Споко чете ли изобщо мненията? Я да види кой пуска фитилите за Сталинската конституция 1936! Аз само последвах съвета на Лъчо.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9159 -: Декември 05, 2021, 17:37:46 »
Проблемът на Кирил е, че не слуша. Има си някакво виждане, визия и т.н. и я следва. Не му харесват корективни мнения :)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9160 -: Декември 05, 2021, 17:40:40 »
„Споко чете ли изобщо мненията?“
Най-вероятно не съм. Трудно е. Но винаги бих искал да си жив, да си здрав, и това е. Да гилаш по планините, да си правиш твоите снимки и т.н.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9161 -: Декември 05, 2021, 17:47:19 »
Честно казано винаги /почти/ съм бил твой фен, от форума на СЕГА. Родеещ се с мислителя на Роден ;) Че нещо не мелим заедно сега, не е проблем. Всяко помирсване и мирисане на философ, някак си ме праща в тъча долу. Познавам разни люде, де бяха асистенти преди 30 г., сега са светаводаненапита. Надявам се да не си от тези плазмодии, които лочеха от „комунизма“ преди 89, и после кешираха от демокрацията.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9162 -: Декември 05, 2021, 17:56:43 »
Споко, благодаря за приятелските думи, но наистина се дразня, когато ми припишат чуждо мнение, още повече, когато аз самият съм му се противопоставил! Това за Сталинската конституция. Що се отнася до моето СV, мисля, че чукаш на отворена врата, зад която дори няма нищо.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9163 -: Декември 05, 2021, 18:08:45 »
Най-вероятно съм се объркал, предвид изпитото количество :) ;) Наздраве, дори и да не пиеш, пак наздраве

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9164 -: Декември 05, 2021, 19:27:26 »
„нашият Калинчо сигурно“
е първокласен манипулатор. Мноого е добър. Като гледах как пляска дълг с дивиденти , направо се разплаках.
Той го докара до 4 млрд., аз преко сили до 2.8 млрд. Ма той набичи предварително изтеглени дивиденти, които не са дълг, не са заем. Он си спести 1 млрд. дето Бочко /мамин златин/ дръпна докато беше на власт. Тия 4 НЕТО милиарда дълг не ги намерих, но Калитко-андрешко сигур знае 2 и 200, нали - че им ги турим с двеста /дето мамин Златин им ги вкарваше докато беше на власт/.
Не читал, но осуждает, някак познато звучи. Не са 4 милиарда, 3.8 е новият пряк дълг на централното управление. Разликата е доста сериозна. Дивиденти се плащат обикновено след приключване на годината. Това е около април. Това, дето е опоскано сега, няма да бъде получено април-2022 и ще трябва да се замести с дълг. Този милиард и нещо за магистрала Хемус (случайно пропуснат вероятно) е (впрочем беше) спестяване, предназначено за разплащане по работите през следващите години. Като е опукано сега, ако нещо се прави изобщо през следващите години, ще е с нов нетен заем. Концесията на летище София по закон трябва да влезе в Сребърния фонд. След като е опукана сега, има две възможности - или се записва дълг към Сребърния фонд или прокуратурата. Електро, топлофикации, ВиК и прочие дето сега са натрупали някой и друг милиард загуби, по закон си ги пренасят в цените за следващия период. За някои това е Новата 2022 година. Това ако не е дълг, сигурно е коледна украса.
А колко съм спестил, за да не е много дълъг чаршафа...
То и настоящото служебно финансово недоразумение се изпусна, с предвижданията за скромните 12 милиарда нов дълг за догодина, та се наложи скоростно подчинените му пак да го "опровергават". :smokin:

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9165 -: Декември 05, 2021, 19:41:33 »
Калинчо,
по твоите думи от май досега нетният дълг бил 4 млрд. Лично аз паднах от стола. 3.8 си прав, но пропускаш 1 млрд. усвоен от твоето правителство. Та, да съм точен - двете служебни правителства - 2.8 млрд.
Простотиите, които написа преди време няма да коментирам - примерно държавата си взима дивиденти, ма ти ги броиш като заем, щото са ги поискали по-рано от твоето очакване.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9166 -: Декември 05, 2021, 19:42:42 »
Мен също. Сега и Комитова ако назначат за регионална, нашият Калинчо сигурно много ще се зарадва ;)
Разбира се, че ще се зарадвам, ама надали. Комитова отиде като квота на др. Нинова, но после се преметна към Харвардите, за да плати кандидат-депутатското място на щерката и разни други неща. Не е чак толкова тъпа, че да не знае, какво е надробила. Предполагам ще се спасява "с 200", защото ВиК Хасково е с решение за спиране на тока от миналия месец, а от този засега на това дередже е само ВиК Видин, но ще има и още доста. Пътностроителният пролетариат също е неизказано щастлив от предстоящата сита Коледа... И за Пеканов бих се радвал много, ама пак надали... и за Стойчо ще се радвам, и за мадам Везиева, и за финансовия Титан Белчев, но предчувствам, че ще ми отнемат радостта.   :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9167 -: Декември 05, 2021, 19:46:16 »
И като е ръководно ядро на всички организации, какво мислиш, че не ръководи ли? Дойдохме си на думата за изборите.
Не мисля, че не ръководи, разбира се. Между другото, според Мухин Сталин след войната е искал да разтовари Партията от управлението на държавата.

По наше време можеше да се оплачеш на Партията или на Комитета за държавен и народен контрол. Сега просто няма на кого. "Бог високо, цар далеко!"

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9168 -: Декември 05, 2021, 19:46:39 »
Знаеш какво е нетен дълг и също знаеш, че лъжеш като циганин, нали Калинчо!
Изтропа, че нетният дълг за периода май-октомври е 4 млрд., това не съм го забравил, а то е 100% лъжа! 100% лъжа от теб, Калинчо!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9169 -: Декември 05, 2021, 19:49:36 »
Комитета за държавен и народен контрол
Първото нещо което се разтури от демото. Дори преди Държавна сигурност. На "другарите" много им пречеше този контрол да се граби.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9170 -: Декември 05, 2021, 19:49:47 »
За последно питам. Кой дава право на Калинчо да лъже като циганин, че нетният дълг май-октомври е 4 млрд. Манипулаторите да го духат.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9171 -: Декември 05, 2021, 19:54:58 »
Добавям. В началото на март ще имаме едни плащания на поети задължения от Дянков - 2012 и от липсодомеца Влади :) 3.3 млрд. лева ще плащаме по заеми на Дянков и Владко. Нали Калинко! Простаците от ГЕРБ какво поискаха, да блокират плащанията на собствените си заеми! Умопомрачително.
« Последна редакция: Декември 05, 2021, 20:02:41 от Споко »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9172 -: Декември 05, 2021, 20:08:55 »
За последно питам. Кой дава право на Калинчо да лъже като циганин, че нетният дълг май-октомври е 4 млрд. Манипулаторите да го духат.
Това за манипулаторите ми хареса и за това, иначе на триоки вече не отговарям.
------------------------------------
Към 30 април 2021
ДЦК, емитирани за финансиране на бюджета (млн. лв.) 798.69
Заеми (млн. лв.) 30.01
------------------------------------
Към 30 октомври 2021
ДЦК, емитирани за финансиране на бюджета (млн. лв.) 2255,11
Заеми (млн. лв.) 1198,39
---------------------------------------
За добавките през ноември, ако не можем да се справим самостоятелно, ще помагаме... :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9173 -: Декември 05, 2021, 20:38:57 »
След като държавните предприятия отиват към новото министерство, а то пък се дава на БСП, ми се провиждат още по тъмни облаци над калитко.
Ше плачат те за Комитова, тя се пак служебна, лабаво го даваше и въпреки това се изпокриха уж напърчените мушмороци.
Ууустаавв!
И строева на плаца на следствието.
Като за начало!
 :popcorn:
« Последна редакция: Декември 05, 2021, 20:44:29 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9174 -: Декември 05, 2021, 20:50:13 »
Някаква жал по Комитета за партиен и държавен контрол май се процежда? Що ли, чудя се, турците не се оплакаха в тоя комитет, че им сменят имената и ги стрелят по мегданите? А помакините - че им свалят шалварите и не ги пускат в родилното и дори в автобуса?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9175 -: Декември 05, 2021, 20:51:28 »
Ако пък структурата я оставят в регионалното, кацат натошковците, демек, пак ще риват за Комитова.
Ноо,мое пък да остане там жената бе!
 :smokin:
« Последна редакция: Декември 05, 2021, 21:06:27 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9176 -: Декември 05, 2021, 21:09:37 »
След като държавните предприятия отиват към новото министерство, а то пък се дава на БСП, ми се провиждат още по тъмни облаци над калитко.
Ше плачат те за Комитова, тя се пак служебна, лабаво го даваше и въпреки това се изпокриха уж напърчените мушмороци.
Ууустаавв!
И строева на плаца на следствието.
Като за начало!
 :popcorn:
Ако ще обединят държавните предприятия и прочие техноимпекси в една структура, доста трудно ще се определи най-добрия вожд. Борбата ще е безмилостно жестока между др. Нинова и др. Гечев.
Запомняме за строевата, устава и следствието, за благи приказки още преди пролетта (2022) как ще се прилагат.  Няма да припомняме милион и половината гласа, дето др. Нинова щеше да получи тази година. :smokin:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9177 -: Декември 05, 2021, 21:10:59 »
Quote (selected)
Концесията на летище София по закон трябва да влезе в Сребърния фонд. След като е опукана сега, има две възможности - или се записва дълг към Сребърния фонд или прокуратурата.
я пак за концесията, калинчо?!? кой заобиколи закона и опрости плащането?!? де гиди! :t0135:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9178 -: Декември 05, 2021, 21:23:08 »
я пак за концесията, калинчо?!? кой заобиколи закона и опрости плащането?!? де гиди! :t0135:
Заобикалянето на закона, което се опита през 2019 (и предишните години) беше от герберите. Сигурно щеше да мине, но плащането не стана тогава.
Заобикалянето на закона след плащане втората половина на април 2021 е нещото, за което става въпрос. През 2021 трикът беше, че ще се финансира БДЖ, но решението остана за правителството след Баце-3. И го видяхме.  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #9179 -: Декември 05, 2021, 21:25:11 »
Що ли, чудя се, турците не се оплакаха в тоя комитет, че им сменят имената и ги стрелят по мегданите? А помакините - че им свалят шалварите и не ги пускат в родилното и дори в автобуса?
Това е един поглед на нещата. Има и друг поглед:
Терористични актове в България (1984 – 1987)
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8_%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_(1984_%E2%80%93_1987)

Та въпросът е дали една отделна държава може и е задължена да се защитава от тероризма. По всеки начин. Може да се да каже: да защитава съществуващият строй.  Щатите го правят с Гуантанамо (май не е затворено). Русия с "Если мы их в туалете поймаем, то, извините, и в сортире их замочим".
Франция си стреляше "жълтите жилетки" "на мегдана".
Или за едни държави е разрешено да се защитават, а за други е забранено?
От "Празната тенджера по калдъръма"