Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 568720 пъти)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2280 -: Септември 22, 2021, 22:26:18 »
проблемът у нас е че открай време бачкерът е изпреварил предприемача . предполагам че и в САЩ е същата работа. виж "икономика на знанието" в Европа. ИТ, дефицит на инжинери, идва короната и критични кадри се оказват готовите да берат зарзават и бъркат бетон на ръка, плюс сменящите памперси за минимална надница.
Край на мача.
Бачкерите изпреварили предприемачите в България, отдавна са емигрирали.
А търсенето на високотехнологични кадри е преходен период, докато се постигне необходимото ниво на автоматизация и роботизация, после повечето ще станат излишни. Така е било в земеделието, после в индустрията, сега предстои в услугите.
Вече се е случвало много пъти в историята.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2281 -: Септември 22, 2021, 22:29:30 »
може да сложиш робот да попълва формуляри в банка, но не и да намериш такъв да реди павета.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2282 -: Септември 22, 2021, 22:32:12 »
ако успееш да програмираш робот да реши всекидневната задача "завиване на гайка на ташкън място" значи ск надминал Господ.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2283 -: Септември 22, 2021, 22:33:50 »
всъщност до петилетка тютюнопроизводител у нас гледаше над 5000 декара тютюн. и правеше над 100% горница на година. Кат приспаднем загубите и несанкционираните разходи-Пабло Ескобар изкарвал по малко чисти лично.
Интересно как е ставало това, при положение, че села с население около 1000 души масово са се издържали от производство на тютюн, а обработваемата земя на селото не надвишава  30000 декара.
Тоест в селото е имало място само за 6 производителя, според твоите твърдения.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2284 -: Септември 22, 2021, 22:35:23 »
Прогноза за светлото будушче на Всенародна Реп. България.

Парламентаризмът в България категорично се провали. Демокрацията, която обществото експлоатира произвежда хаос и падение. Необходима е нова форма на обществено устройство, която да положи логично, системно и смислено основите на новото развитие на страната ни.

Свободното право на избор на нашето общество и съществуващият парламентаризъм доказаха, че произвеждат изборни резултати, които овластяват неспособни управляващи......
, а именно демографска катастрофа, нисък жизнен стандарт, обречени на мизерия пенсионери, никаква регионална политика за развитие, обезлюдени райони, тотална липса на автономна монетарна политика, високо платено здравеопазване, западащо образование, оглупяващо и озлобено общество.

В обществото, както и в природата няма вакуум и съвсем скоро ще видим нова форма на конституционализъм. Може би Президентска Република, или някаква хибридна форма на управление.

Ако не искаме нова Конституция, следва да дадем шанс на парламентаризма, но с условия, които да успеят да вземат максимума от него. Необходимо е да наложим критерии за гласуване:

и цялата статия

Натисни ТУК
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2285 -: Септември 22, 2021, 22:37:17 »
човека бе абониран за тютюнопроизводител на годината. може да си го потърсиш сам, че ме мързи

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2286 -: Септември 22, 2021, 22:39:27 »
решетников е фактор само в нашта провинция и кварталнкят си пенсионерски клуб.

Генералският Клуб в София с неговите верни во крове индивиди - също!  :smokin:
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2287 -: Септември 22, 2021, 22:41:20 »
А търсенето на високотехнологични кадри е преходен период, докато се постигне необходимото ниво на автоматизация и роботизация, после повечето ще станат излишни. Така е било в земеделието, после в индустрията, сега предстои в услугите.
Вече се е случвало много пъти в историята.

глупости, естествено, типични за енгелсът. как все така става, че като се опиташ да разсъждаваш, все кретенизми се получават :bigok:

при повишаване на автоматизацията, енгелсе, се повишава нуждата от високо квалифицирани кадри. това е аксиома. отпадат ниско квалифицираните.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2288 -: Септември 22, 2021, 22:44:01 »
може да сложиш робот да попълва формуляри в банка, но не и да намериш такъв да реди павета.

а трябва ли? тези съм ги виждал:


ето ти и един тракторист:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2289 -: Септември 22, 2021, 22:45:27 »
ако успееш да програмираш робот да реши всекидневната задача "завиване на гайка на ташкън място" значи ск надминал Господ.
Програмирането на роботите с алгоритъм как да извършват определена дейност е вече отминал исторически етап и се използва само за нискотехнологични цели.
Излиза, че според твоето определение, дълбокото обучение вече е надминало Господ.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2290 -: Септември 22, 2021, 22:49:17 »
сичко е шест на полигон. Накрая идва бай Ккро и оправа нещата в реалният свят.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2291 -: Септември 22, 2021, 22:56:58 »
как ще програмираш машина да наруши инструкциите съзнателно? Самата идея означава да има съзнание. Значи да претендираш че си бог.

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2292 -: Септември 22, 2021, 22:59:39 »
Ситуацията в Гърция от 1967 не може да се преаранжира в български вариант, защото сме в НАТО. И все пак опитите на определени кръгове за бърз завой към северовасток не престават. Не слуайно намекнах за Генералския Клуб в София, в който се крояха всички досегашни политически доктрини, докато ЦРУ не внедри своите къртици. Напълно излишното Министерство на отбраната е гнездо на съветски възпитаници и червеножопи индивиди, които също пречат на прогреса на нашата демокрация.

ЗИП не случайно споменава неща, които и моя милост е твърдяла неколкократно в геройски загиналия форум СЕГА, че на България трябват нови хора, които за съжаление НЕ съществуват сред настоящите поколения. С подобни разкрачение протежета между азиатските СеСеСеРе-та и задокеанските САЩ нормално правителство НЕ може да бъде създадено.

След новите избори - same shit different day.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2293 -: Септември 22, 2021, 23:02:06 »
Това за паважа ми хареса. Предполагам, че има връзка с предстоящите избори.  :0007:
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2294 -: Септември 22, 2021, 23:05:47 »
бездимните цигари му разказаха играта. като легализираш марихуаната вместо джойнт ще се предлагат зареждани в усб и-ос -супердупер с електронен контрол лайна,които родителите ще купуват на седмокласниците си за да не станат наркомани. Пък ти ходи ори и сей натурални продукти
Не си прав. Тук легализираха марихуаната и се предлага цялата гама от джойнт до бисквитки и кексчета с канабис. Електронните отровителски "цигари" първо са прилепчиви, второ увреждат дробовете по-качествено от джойнта, който пък от своя страна уврежда непоправими мозъка в етапа на формиране. Никой не сее натурални продукти за продажба, само за себе си, а останалото е хидропоника.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2295 -: Септември 22, 2021, 23:11:30 »
почитателите на техноментализма дават за пример компютри играещи шах или дори го. и те наистина побеждават професионалисти. но забравяте-целта на играта е победа.Енгелс-имам само най-обща представа за го. но сигурен ли си че си преьвидил в срещата между мен и суперкомпютърът ти че на вторият ми ход ще поставя гайчен ключ в захранването на опонента?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2296 -: Септември 22, 2021, 23:13:32 »
глупости, естествено, типични за енгелсът. как все така става, че като се опиташ да разсъждаваш, все кретенизми се получават :bigok:

при повишаване на автоматизацията, енгелсе, се повишава нуждата от високо квалифицирани кадри. това е аксиома. отпадат ниско квалифицираните.
Пак не си разбрал за какво става въпрос.
Никой не спори, че се повишава нуждата от високо квалифицирани кадри.
Но подобно на селскостопанските работници в миналото, които отначало са били над 50%, но след което намалят под 5% в развитите държави спрямо общото население, като през цялото време са се увеличавали високо квалифицираните кадри, а са отпадали ниско квалифицираните. Но сумарно заетите в селското стопанство рязко намалят.
Същото се повтаря с индустрията, следват услугите.
 Тоест при ниски нива на автоматизация, има нужда от огромно количество високо квалифицирани кадри за поддръжка, при висока степен на автоматизация и роботизация, високо квалифицирани кадри за поддръжка рязко намалят.
Достатъчно е да погледнеш разликите в един автоматизиран и един напълно роботизиран автомобилен завод.
Работил съм в заводи с различна степен на автоматизация и роботизация и съм го видял на практика.
Отделно, че това е доказано от много по-умни хора от нас.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2297 -: Септември 22, 2021, 23:21:20 »
Напълно съгласен с Ной. Сега виждам, че и във "френска Канада" е станало това, което открай време върви в Британска Колумбия, където Марк Емъри, който лежа в дрънголника 5 години по САЩска инициатива на DEA, но накрая успя да се пребори с канадската бюрокрация и в момента продължава своя бизнес и просвета за "лечебната марихуана".

По мое мнение, онзи, които ви агитира или дава да пушите ганджа, или каквато и да е от тези билки, НЕ е ваш приятел.

Луканов стартира с пушенето на марихуана, но "зарази" и доста хора от политическия антураж на БСП. Това доведе до малоумието в тази регресивна партия.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2298 -: Септември 22, 2021, 23:33:13 »
Напълно съгласен с Ной. Сега виждам, че и във "френска Канада" е станало това, което открай време върви в Британска Колумбия, където Марк Емъри, който лежа в дрънголника 5 години по САЩска инициатива на DEA, но накрая успя да се пребори с канадската бюрокрация и в момента продължава своя бизнес и просвета за "лечебната марихуана".

По мое мнение, онзи, които ви агитира или дава да пушите ганджа, или каквато и да е от тези билки, НЕ е ваш приятел.

Луканов стартира с пушенето на марихуана, но "зарази" и доста хора от политическия антураж на БСП. Това доведе до малоумието в тази регресивна партия.
Лечебната марихуана не е за пушене - тя е в маслена форма. Знам няколко човека, на които помага, знам няколко човека, които няма да я пипнат втори път с вила за сено.

Освен това култиварите, особено по-новичките са с такова съдържание, че е по-добре да се стреляш направо, не след употребяване. Поне така казват бившите хипита, които имат опит с гръстите от едно време. А и химиците същото казват, че количеството и качеството са различни и в пъти по-опасни. Нищо лично, но от едната миризма можеш да гушнеш босилека.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2299 -: Септември 22, 2021, 23:40:00 »
Ас иам ноо назадничаво одношение към роботите и сметам, че двата русенски робота, дето работят ф колцентъра ф Русе, опслужващ интернет-достафчика ми ф София, треа са бъдат очистени. За да се аргументирам, ще разкажа със свои свои думи, как протече моята част од последния ми разговор сроботите:

Quote (selected)
Защо, когато немахте колцентър и той не беше ф Русе, ми решавахте проблема слет ено обаждане и за нула време, а сега треа да вися на телефонна опашка, да ми пускате музика и като ми дойде редът, да ви слушам, как мякате, че ше се обадите ф София, за да видите къф е проблемът! MUTHAFUСKAS, АЗ СЪМ Ф СОФИЯ И ПРОБЛЕМЪТ Е, ЧЕ НЕАМ НЕТ, ЧЕ ВИЕ СТЕ РОБОТИ И СТЕ Ф ШИБАНОТО РУСЕ, КЪДЕТО И ДА СЕ НАМИРА ТОВА МЯСТО!!!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2300 -: Септември 22, 2021, 23:48:45 »
как ще програмираш машина да наруши инструкциите съзнателно? Самата идея означава да има съзнание. Значи да претендираш че си бог.
Минал съм през всички етапи на програмирането, започнал съм с машинен код, преминал съм през асемблер и езиците на високо ниво.
Когато се сблъсках с дълбокото обучение също имах илюзии, че става въпрос за някаква форма близка до класическото програмиране.
Няма нужда да програмираш машина да наруши инструкциите, при дълбокото обучение, няма инструкции. Не случайно при дълбокото обучение се програмира на Python, а не на С или С++.
Нямаш нужда от тежки езици за програмиране като С или С++, след когато нямаш нужда да описваш с алгоритми как машината да стигне до вярното решение.
При класическото програмиране се пишат алгоритми с които указваш на машината как да стигне до вярното решение.
При дълбокото обучение се конструират модели на дълбоко обучение и после оставяш машината сама да навлиза в материята и да търси верните решения.
За съжаление дълбокото обучение само по себе си е тежка материя.
Но има и по малко тежки варианти за навлизане в него като:
Глубокое обучение в картинках. Визуальный гид по искусственному интеллекту
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=6075922
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2301 -: Септември 23, 2021, 00:27:14 »
Пропускате ползите за окуцелия туризъм при добре селектирани сортове от скъната. При нашия климат е от лесно по лесно.
Макетата повлекоха крак и отърване от легаЛизацията нема.

Ако бутиковите фискожокери само намекнат, ще се получи фурор );->

https://www.youtube.com/watch?v=VmwWz-zHk6I

:smokin:
*********   ✹    *********

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2302 -: Септември 23, 2021, 00:41:54 »
Пропускате ползите за окуцелия туризъм при добре селектирани сортове от скъната. При нашия климат е от лесно по лесно.
Макетата повлекоха крак и отърване от легаЛизацията нема.

Ако бутиковите фискожокери само намекнат, ще се получи фурор );->

https://www.youtube.com/watch?v=VmwWz-zHk6I

:smokin:
Това с легализацията на марихуаната е като при пирамидите.
Който се включи пръв печели, които се включат последни го духат.
Ама ние сме свикнали да го духаме.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2303 -: Септември 23, 2021, 00:43:59 »
Ми променете навика. Аз и така съм си ОК.
Но макетата немат Слънчак  :cool-1084:

ПП  да разкарам онази иконка с насиненото очо, ма да не стаа зян логина:

Quote (selected)
Премиерот Зоран Заев вчера изјави дека преку ваквиот вид на инвестиции ќе се отворат нови работни места со високи плати. Тој смета дека со секој ден одложување на Законот за контрола на опојни дроги се губат пари за квалитетни намени.Производителите на канабисм пак, сметаат дека ако се развие правилно економски оваа индустрија, С. Македонија може да живее само од оваа гранка.   
от горния линк
« Последна редакция: Септември 23, 2021, 01:07:57 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2304 -: Септември 23, 2021, 01:40:58 »
Ако товаришч Решетников работи за Козяк, можем да поверваме на подобно твърдение.  :blurry_drunk-2127:
Ако поне малко се интересуваше какво точно прави "товаришч Решетников", тутакси ще престанеш да предъвкаваш грънясали клишета. Щото дейността му и писанията му са широко отразени, включително и във Фейсбук. Решетников е обсебен от идеята да връща в Русия некъф мухлясал монархизъм. Предишни години идваше в България да води многобройната си чета от внуци на Златните пясъци.  От 3 или 4 години забрави къде е България.

Ама ти можеш да си араламбиш  от Далас, предградие на щата Рочестър на тема Решетников.   Освен ако баща ти пак не е взел ляптопа ти... 

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2305 -: Септември 23, 2021, 03:36:36 »
Като в Калифорния.
Ама сега се задава не режим, а безточие
Хаха, минала НРБ покрай Калифорния. По-скоро като в Африка.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2306 -: Септември 23, 2021, 04:52:06 »
Парламентаризмът в България категорично се провали. Демокрацията, която обществото експлоатира произвежда хаос и падение. Необходима е нова форма на обществено устройство, която да положи логично, системно и смислено основите на новото развитие на страната ни.

Глупости пишеш от Далас, "градски".
Не се провали парламентаризма в БГ. Провалиха се западните ментори от Брюксел и Козяк 16. Държат на къса финансова каишка българските си слуги.
Горният с дипломите предлага някакъв изборен "ценз". Засега образователен, но ще стигне и до имотен. WTF
Много думи, за да не се каже, че демокрацията се изражда от партиите и партизанлъка. Имате нужда в БГ от мажоритарни избори. Всеки трябва да знае кой го представлява.
Но изборите не решават нищо ако нямаш независимост. Да се стигне българска армия в която съм служил да търси майната си по Ирак и Афганистан.  :t2102: Да, и чужди бази на БГ територия. Подробност е, че е "for free".
Съвсем отделен е въпросът кого преставляват и защитават партиите. Банкстерите, бачкаторите на надница, мениджерите, пенсионерите, белите якички, офисен планктон, селски производители или ВСИЧКИ? Как става тази работа? Е, не става! Защитават си техните партиини интереси и донорите си.
Smoke & mirrors!
Партиите. Заобикалят като от прокажен, класовата същност на обществото и различните класови интереси. Естествено. Няма класи, няма класова борба. Да, ама не!
Противоречията при капитализма никой не ги е отменил. Няма такъв вълшебник. Само се задълбочават и това, че в "центъра" на демото сега най- важен въпрос е вдигането на лимита на федералния дълг го показва.

PS Наскоро синът заведе внуците ми на юг към Мериланд на плаж. Не ме питайте защо! Тук водата била студена. Спали са една нощ в NYC точно до Times Square. Децата много впечатлени, че било пълно с бездомници точно там. Спят по входовете. Явно не бяха виждали дотогава.
Предполагам бездомниците спят по улиците защото си ценят свободата на предвижване. :no!: А, може би искат да се закаляват?
https://1.bp.blogspot.com/-RKLLc-asudk/UR4FNiMAvAI/AAAAAAAAILY/xLc3wGOg5O4/s1600/Times+Square+New+York_3.jpg
Не съм бил там, както и на хиляди други места.


« Последна редакция: Септември 23, 2021, 05:23:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2307 -: Септември 23, 2021, 06:35:41 »
Нищо не се е провалило.Всичко си е ток и жица.Фрагментация значи демокрация.

Нужна е "коалиционна култура".Ако ли не то Радев ще продължи да си управлява...

 :popcorn:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2308 -: Септември 23, 2021, 07:03:25 »
Рекох да прегледам коментарите под статиите на СЕГА във фейса и попадам на коментар от страница "Има Такава Николова" с подзаглавие "@ivapresident - Страница на почитатели".   

Не мога да не споделя едно от засега четирите тамошни творения:

Гледам го Недялко, днес е тъжен малко.
Питам, Неди, какво не е наред, искаш ли... омлет?!
А той с тъга поглежда ме и казва: Иве, някой профила ми декларира, Фейсбук малко ме блокира.
Викам му, не бой се Неди, туй е дело на метежник, терорист,
а ти не страдай, ставай пълен непукист.
Трийсет дни, бе Иве вика ми Недялко, туй е толкова жалко,
честно да си кажа, натъжавам се и аз не малко.
Упорита, питам го отново - искаш ли омлет, а той ми казва,
я вземи ми извърти един куплет.
И тъй се случи моето творение, в момент на мъка и прозрение.
Все пак, ще завърша с позитивно изречение:
Терористе, няма да ти се размине без стихотворение,
и то е твоето голямо унижение.


 :smokin:

ПП - Последователите са все още само 5, но страничката е млада и смятам да я наглеждам за нови поетични боНби.



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2309 -: Септември 23, 2021, 07:54:37 »

"Икономическите" мерки на харвардите са доста нефелни и сега при ниските нива на индустриализация които имаме няма достатъчно кадри, за по-високи технологии още по-малко. Освен ако не инвестираме в "мозъчни тръстове" и НПО там имаме много подготвени кадри да бълват "продукция" за вътрешен и външен пазар, ако има кой да налива пари в тях. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2310 -: Септември 23, 2021, 09:17:22 »
Цитат на: ddantgwyn в Септември 22, 2021, 12:33:35

    ми като излазяш, що питаш?
Щото пак влязах!!!  :lol:

За да коментирам тук нещо, споменато от Дедо Барми и Найден Стремски, свързано с НАСТАВНИЧЕСТВОТО и залегнало основно в един сайт за Даниел Лорер – един от основателите на новата формация "Продължаваме промяната":

Quote (selected)
Даниел Лорер: И ментор, и наставляван да са готови да се учат един от друг

За менторството са водещи и несекващият оптимизъм и вярата, че когато правиш добро, то ще се умножи и ще се върне при теб ...
 
Как се постига win-win ситуация при ментор и наставляван?

Когато и двете страни са отворени да се учат един от друга

Какви са най-ценните съвети, които сте получавали в началото на предприемаческата си кариера от вашите ментори?

Бъди близо до пазара

Как според вас трябва да изглежда новият предприемач на бъдещето в контекста на коронакризата?

Както и преди – всеотдаен към идеята, която развива. Коронакризата просто го подтиква да търси нови начини за успех.

Най-важният съвет, който бихте дали вие – в едно изречение?

Не бих давал съвет. Бих попитал с какво да помогна.
https://www.investor.bg/imenata-na-biznesa/107/a/daniel-lorer-i-mentor-i-nastavliavan-da-sa-gotovi-da-se-uchat-edin-ot-drug-328010/  :m1248:

N.B. Чак сега разбирам, че вчера не успях да пусна тук този свой коментар по технически причини. Затова го правя сега. И добре, че го запазих!!!

« Последна редакция: Септември 23, 2021, 09:33:43 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2311 -: Септември 23, 2021, 09:18:45 »
Quote (selected)
Кирил Петков не фигурира в списъка на завършилите Харвардския университет

http://epicenter.bg/article/Kiril-Petkov-ne-figurira-v-spisaka-na-zavarshilite-Harvardskiya-universitet/260505/2/0
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2312 -: Септември 23, 2021, 09:37:22 »
http://epicenter.bg/article/Kiril-Petkov-ne-figurira-v-spisaka-na-zavarshilite-Harvardskiya-universitet/260505/2/0
Ще ме накарате да се разходя до "Harvard Business school" да проверя в администрацията. Би трябвало да е публична информацията.
https://www.hbs.edu/Pages/default.aspx

"Харвардските, както и почти всички дипломи по света, са във формат лендскейп А4 (пейзаж -хоризонтални), а не като неговата портретни А4 (вертикална)."
Тъмносиньото в кавички от епицентъра не е вярно. Виждал съм диплома от USMA. Вертикална е и е доста по-голяма от А4 формат.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2313 -: Септември 23, 2021, 09:41:19 »
http://epicenter.bg/article/Kiril-Petkov-ne-figurira-v-spisaka-na-zavarshilite-Harvardskiya-universitet/260505/2/0
Ъхъ. Разследващият не брои магистратурата за образование. А Мадам В не пропуска да хвърля съчки.  :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2314 -: Септември 23, 2021, 09:45:15 »
Лайнометите - на макс.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2315 -: Септември 23, 2021, 09:47:47 »
Ех, тоз Кирчо! Що не си показва документите по-ясно, ами само разказва за тях и ги показва отдалеч на камерите? Едно ясно копие на дипломите му и на документа за лишаване от канадско гражданство, изпратени до медиите (и дори качени във Фейсбук) ще изясни веднъж завинаги въпросите.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2316 -: Септември 23, 2021, 09:51:19 »
Ще ме накарате да се разходя до "Harvard Business school" да проверя в администрацията. Би трябвало да е публична информацията.
ми иди провери и тогава докладвай - и престани да се държиш като носител на истината от последна инстанция - аман от всезнайковци

виждал бил на сина си дипломата от некъдеси и  айда генерални изводи...

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2317 -: Септември 23, 2021, 09:51:56 »
.
« Последна редакция: Септември 23, 2021, 10:00:55 от p-k Lukash »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2318 -: Септември 23, 2021, 09:53:05 »
    Кирил Петков не фигурира в списъка на завършилите Харвардския университет
http://epicenter.bg/article/Kiril-Petkov-ne-figurira-v-spisaka-na-zavarshilite-Harvardskiya-universitet/260505/2/0

Цитат от същия сайт:

Quote (selected)
Бившият служебен икономически министър всъщност е завършил Университета на Британска Колумбия във Ванкувър, Канада като бакалавър.
Както и да го въртим той не е сред топ университетите в света и не е Харвард.

Ако имаше минимално желание да прикрие откритото си ХЕЙТЪРСТВО напоследък, НЕуважаваният вече доста отдавна от мен сайт Епицентър можеше да направи и едно сравнение с българскОТО ЮЗУ ...   :lol:

Поне така краските нямаше да бъдат чак толкова черни!!! :t2102:



« Последна редакция: Септември 23, 2021, 10:30:15 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2319 -: Септември 23, 2021, 09:57:44 »
ми иди провери и тогава докладвай - и престани да се държиш като носител на истината от последна инстанция - аман от всезнайковци

виждал бил на сина си дипломата от некъдеси и  айда генерални изводи...
Нямам никакви съмнения в дипломите на Кирил Петков. Не правя никакви генерални изводи. Също така съм убеден, че дипломите нищо не значат. Ще ти отворят вратата към интервю. Толкова.
Което не значи че "Кирчо" ще ви "оправи" за 800 дни или 4 години. Няма такъв филм.

p-k Lukash, имаш проблем с разбирането на мойте писанки. Аз какво да направя?
Да обяснявам, че дипломите могат да бъдат всякакви...Няма нужда.
Take it easy!
« Последна редакция: Септември 23, 2021, 10:32:58 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2320 -: Септември 23, 2021, 10:00:25 »
Герберокомунделите са подивели.

Траволта още от първия ден е казал, че е завършил двугодишен "вечерен" курс в Харвард.

Нема смисъл да се абите.От проучване на проучване Траволта ще скача с "2 %" за да вземе първия мандат от "протестните" партии.

Всичко отдавна е измислено....

 :popcorn:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2321 -: Септември 23, 2021, 10:04:17 »
Всичко отдавна е измислено....

 :popcorn:
На Козяк 16?
Не думай!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2322 -: Септември 23, 2021, 10:13:08 »
От проучване на проучване Траволта ще скача с "2 %" за да вземе първия мандат от "протестните" партии.
Всичко отдавна е измислено....
Не знам какво е това, отдавна измисленото, ама 2 процентните скокове от "проучване на проучване" са мноооого проблематични. Трупат гаф след гаф, издънка след издънка.

П.С. Как пък не се сетиха да намерят един човек , самонаправил се и успял да изплува в мътните и плитки води на погубената българска индустрия?!? И да го лансират за цвят между възторжените Пи-Арки, ЕичАрк, коучове и НПО - паразити. Един, бе, един , е така за цвят, който да има представа какво е това да правиш индустрия в България.

П.П.С. И това не е от вчера. И не започна от тях.  Последният, който знаеше за  какво става въпрос беше министър Климент Вучев, лека му пръст...

П.П.П.С. Все още Василев и Петков не са ме загубили като поддръжник...
« Последна редакция: Септември 23, 2021, 10:19:25 от Bacho Кольо »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2323 -: Септември 23, 2021, 10:18:37 »
Политическа партия Прудължаами Прумяната(ПППП) не е Проектът(зглавна буква) на Петкоф и Василеф.
Проектът (зглавна буква) са самите Петкоф и Василеф, а партията е инструмент за реализацията му.
:th_up:
Защото вече се доказаха като СЛУЖЕБНИ МИНИСТРИ и още отсега набират над 11% одобрение!!! :0007:

« Последна редакция: Септември 23, 2021, 10:42:42 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2324 -: Септември 23, 2021, 10:20:38 »
Както казва Бутч, да следваш за студент в Харвард нищо не значи. Светът е пълен с несретници от Оксфорд и Брашняната лига. Със сигурност е по-образован от цело стадо наши калинки, дето се изредиха да издевателстват над икономиката, но нищо не е показал. Лафовете му са пак същите кухи фрази. И цялата еуфория около гения от Харвард, който ще ни оправи е смешна и жалка.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2325 -: Септември 23, 2021, 10:31:21 »
Ндааа... уфсити си сакат коч...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2326 -: Септември 23, 2021, 10:40:19 »
Както казва Бутч, да следваш за студент в Харвард нищо не значи.
Светът е пълен с несретници от Оксфорд и Брашняната лига.
Абе, че и ти си отявлен форумен ХЕЙТЪР – по тоа въпрос две мнения няма ...  :lol:

Quote (selected)
Със сигурност е по-образован от цело стадо наши калинки, дето се изредиха да издевателстват над икономиката, но нищо не е показал.
Лафовете му са пак същите кухи фрази.
И цялата еуфория около гения от Харвард, който ще ни оправи е смешна и жалка.
А ето и още едно доказателство за твоето хейтърство, до което аз достигнах в горното си умозаключение ...


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2327 -: Септември 23, 2021, 10:44:52 »
Quote (selected)
Цитат на: ЗИП в Днес в 10:00:25

    От проучване на проучване Траволта ще скача с "2 %" за да вземе първия мандат от "протестните" партии.
    Всичко отдавна е измислено....

Не знам какво е това, отдавна измисленото, ама 2 процентните скокове от "проучване на проучване" са мноооого проблематични. Трупат гаф след гаф, издънка след издънка.
Последното подлежи на доказване!!!  :m1201:

Quote (selected)
П.П.С. Последният, който знаеше за  какво става въпрос беше министър Климент Вучев, лека му пръст...

КОЙ е пък тоя ...
:lol:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2328 -: Септември 23, 2021, 10:45:52 »
до което аз достигнах в горното си умозаключение

Това е доста съмнително и мъчително упражнение, но трябва да знаеш, че най-лошият атестат за някого е ти да го харесваш. Щом хвалиш някой, гарантирано не става и за чеп за зеле.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2329 -: Септември 23, 2021, 10:52:22 »
ПППП...имаше и такова стихотворенийце - Пази си Пено Предницата, Предницата Пено...
По същество - абе ше дигнат още малко, до към 13%, но нататък едва ли - няма да има откъде да засмучат повече.
Освен разбира се от повишаване активността, засега уж напират, но накрая ще е с маалко и разпределена.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2330 -: Септември 23, 2021, 11:06:51 »
Според скромното ми мнение, единствената разлика между Пацо шнорхела ( ако изобщо някой го помни ) и Киро ъФ Харвард е , че вторият е по-секси, има по-фенси диплома и изговаря повече думи в минута. В едно съм сигурна, за ПП няма да гласувам.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2331 -: Септември 23, 2021, 11:15:19 »
КОЙ е пък тоя ... [/b] :lol:
Един, един чието име ще се помни и споменава тогава,  когото за Киро от Харвард ще се сещат само трите му деца...
« Последна редакция: Септември 23, 2021, 11:29:45 от Bacho Кольо »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2332 -: Септември 23, 2021, 11:19:02 »
-

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2333 -: Септември 23, 2021, 11:24:29 »
Quote (selected)
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/boris-bonev-sofiya-nyama-nuzhda-kmet-koyto-sluguva-na-prostak-bankya
Ми така е, докато изчегъртвачите се наканят, тъпака сам им свършва работата.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2334 -: Септември 23, 2021, 11:28:59 »
Що се отнася за дипломата, по това време завърши там познат човек.
Ще се постарая да разровя, освен на сайта им и лично.
Но си ми трябва време.
Така де, сега има и къде-къде  по важни работи - залага се гроздовицата!
Дааа!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2335 -: Септември 23, 2021, 11:32:49 »
Ти внимавай с гроздовицата преди всичко. Дипломата на това момче може да е 100% автентична, което на мен нищо не ми доказва, нито гарантира. Да си добре образован е едно, кадърен и почтен са други едни неща. С което изчерпвам за себе си темата ПП.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2336 -: Септември 23, 2021, 12:14:44 »
Един, един чието име ще се помни и споменава тогава,  когото за Киро от Харвард ще се сещат само трите му деца...
За съжаление няма да се помни, а трябва. Основен участник във фалита през 1996, а и частно материализирал немалки държавни активи и след това.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2337 -: Септември 23, 2021, 12:40:31 »
Дипломата на това момче може да е 100% автентична, което на мен нищо не ми доказва, нито гарантира.
Въпросите с дипломата и гражданството по скоро се отнасят до почтеността, която ПП афишират. Дали когато е подал декларация, че няма друго гражданство, освен българско и когато е казал, че има диплома от Харвард, е казал истината почтено или е излъгал непочтено.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2338 -: Септември 23, 2021, 13:12:09 »
Определено символ за почтеност са тикви откраднали милиарди, комундаци докарали Луканова и Виденова зима и депесунгели за които и така всичко е ясно....

 :popcorn:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2339 -: Септември 23, 2021, 13:39:17 »
Въпросите с дипломата и гражданството по-скоро се отнасят до почтеността, която ПП афишират.


"Въпросът с дипломата" е въпрос на конкретно ОБРАЗОВАНИЕ /т.е. какво точно и къде е получено!/, като по принцип има отношение към заемането на евентуална бъдеща висока позиция в рамките на държавната администрация.  :ive_got_it-1379:

А "въпросът с гражданството" в случая е вторичен и няма отношение към тези неща, като беше раздухан излишно до степен "буря в чаша вода" ...

Знайно обаче ОТ КОГО и ЗАЩО ...


« Последна редакция: Септември 23, 2021, 14:44:21 от Джиджи »