Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 572047 пъти)

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2460 -: Септември 24, 2021, 16:14:05 »
АБВ не беше ли движение в рамките на БСП в началото. И стана партия чак след изключването на Първанов, Петков и още няколко души. Отдавна беше а и никога не съм била наясно с чийто и да е вътрешнопартиен живот.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2461 -: Септември 24, 2021, 16:14:22 »
Алоо горните, задминахте и Борисов в злобата си към Радев. Някаква алтернатива?

Не гласувам за никого! Посланието е повече от ясно

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2462 -: Септември 24, 2021, 16:15:02 »
АБВ не беше ли движение в рамките на БСП в началото. И стана партия чак след изключването на Първанов, Петков и още няколко души. Отдавна беше а и никога не съм била наясно с чийто и да е вътрешнопартиен живот.

Напипала си нещата

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2463 -: Септември 24, 2021, 16:17:16 »
А бре Пенчо, къде видя тук злоба?! Имаме право на мнение, харесване и нехаресване на кандидатите, които са ни сложили партиите на политическия тезгях.  Ние им плащаме все пак заплатите и трябва да внимаваме за какво харчим парите си. Аз поне се считам за разумно пестелива.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2464 -: Септември 24, 2021, 16:19:33 »
Пенчо е прав донякъде, Здравче. При мен има и малко злоба. Ненавиждам ренегати, неблагодарници и мекотели, огъващи коленца пред чужди посолства

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2465 -: Септември 24, 2021, 16:20:48 »
Напипала си нещата

Нищо не е напипала. АБВ никога не е имала нищо общо с БСП. Гоци си я създаде като бутиков клуб на "интелектуалци" за алтернативно развитие. Първо беше, естествено, движение. После стана партия. Но никой не си е правил илюзии, от самото начало, какво е целял.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2466 -: Септември 24, 2021, 16:22:59 »
А бре Пенчо, къде видя тук злоба?! Имаме право на мнение, харесване и нехаресване на кандидатите, които са ни сложили партиите на политическия тезгях.

Що Пенчо? То всеки го вижда, че е злоба. Аз ти казах: не го харесваш - твоя си работа. Но не се опитвай да си изсмукваш оправдания от пръстите. Специално твоите доводи са смешни. Ако дадеш други - ще ги разгледаме обективно и ще се произнесем.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2467 -: Септември 24, 2021, 16:23:18 »
Quote (selected)
Но никой не си е правил илюзии, от самото начало, какво е целял.

Точно така! Сега имаме същото нещо като Дежа вю...за Радев става дума..да не си помислиш друго :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2468 -: Септември 24, 2021, 16:27:37 »
Точно така! Сега имаме същото нещо като Дежа вю...за Радев става дума..да не си помислиш друго

Ама има една огромна разлика: Гоци беше председател на БСП. За него може да се каже, че я е предал А Радев дори не членува в БСП. Никаква "вярност" не ѝ дължи. Няма как да бъде ваше пуделче. И направи повече от достатъчно жестове към БСП, ама вие искате той да е най-големия социалист на Балканския полуостров. Е, няма как да стане. Затова претенциите ви са смешни.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2469 -: Септември 24, 2021, 16:28:20 »
"Защо Борисов като силен политически лидер не се кандидатира срещу Радев на президентските избори, за да покаже, че неговата лична оценка и на партията му е била правилна. Важен въпрос, на който ГЕРБ не са дали отговор. Важно е да си отговори защо два месеца преди президентските избори партията няма обявен кандидат за президент и защо Борисов не иска да се кандидатира като най-разпознаваемото лице на партията и в цялата страна, вероятно?"
https://www.segabg.com/category-observer/petkov-i-vasilev-zaburkvat-tezhuk-ideologicheski-mish-mash

Досещам се! Един негов треньор беше казал, че го било страх да се явява на състезания.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2470 -: Септември 24, 2021, 16:31:41 »
За теб е обяснимо Асол. Ти си член на БСП и е естествено да се чувстваш лично предадена. Аз си позволявам лукса да не съм член на каквато и да е политическа формация. Нито злоба, нито обич мога да изпитвам към някой от когото не зависят семейството ми, битието ми и убежденията ми. Не става Здравчето за партиен член, винаги е било скарано с дисциплината. :tongue_:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2471 -: Септември 24, 2021, 16:32:50 »
Точно така! Сега имаме същото нещо като Дежа вю...за Радев става дума..да не си помислиш друго

Ама има една огромна разлика: Гоци беше председател на БСП. За него може да се каже, че я е предал А Радев дори не членува в БСП. Никаква "вярност" не ѝ дължи. Няма как да бъде ваше пуделче. И направи повече от достатъчно жестове към БСП, ама вие искате той да е най-големия социалист на Балканския полуостров. Е, няма как да стане. Затова претенциите ви са смешни.

Не са смешни! Ако не беше БСП, Радев никога нямаше да стане президент. Кое е първичното, Отврат? И когато Гешев му нахълта в президентството там първа беше точно БСП. Другите са после..тва ...почтените.
Както и да е. Мен президентските избори не ме вълнуват, а парламентарните. След тях ще имаме Конгрес, щото е крайно време БСП да се определи идиеологически! Тва ни е най-големият проблем и този разговор наближава със страшна сила
Quote (selected)
винаги е било скарано с дисциплината.

Ти на моето партийна дисциплина ли му викаш?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2472 -: Септември 24, 2021, 16:34:03 »
т
Самопрострелваш се в краката! Айде да си припомниш Първанов! /Тва в подкрепа на Здравка, за оказваното внимание към държавния ни глава от съществени международни ФАКТОРИ/Другият, голем, макар и не президент е Сакскубургготски. Всички останали им дишат кълбетата зад нозете... :smokin:
Все ми е тая какво внимание е оказано на държавния глава или някой големец, ако това внимание не се е превърнало в нещо добро за страната. То на Ким Кардашян се оказва къде повече внимание, отколкото на Първанов и Сакскобургготски заедно взети.
Те двамцата нещо да са донесли у дома (освен онзи козел, с който Първанов стана за резил!)?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2473 -: Септември 24, 2021, 16:37:23 »
Все ми е тая какво внимание е оказано на държавния глава или някой големец, ако това внимание не се е превърнало в нещо добро за страната. То на Ким Кардашян се оказва къде повече внимание, отколкото на Първанов и Сакскобургготски заедно взети.
Те двамцата нещо да са донесли у дома (освен онзи козел, с който Първанов стана за резил!)?

На т. нар. Голем шлем бабуваше точно Първанов със съучастието на Сакса. Големият шлем вече е само спомен...и Кочината се разпада отсекъде. Успе ли да прочетеш как сме го закършили откъм енергетика или имаш подходящо стихотворение по темата?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2474 -: Септември 24, 2021, 16:39:22 »
А защо не искарат пак Цецка Цачева? Все пак женицата има опит срещу Радев. Пък и сигурно ще иска реванш.
Жесток човек си ти, жесток!  :m1314:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2475 -: Септември 24, 2021, 16:40:02 »
Дръште се за хладилничето, момичета и момчета... Тия, заради които се джавкате, няма да сложат в него и една курабийка...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2476 -: Септември 24, 2021, 16:40:23 »
Добре, Асолче, не е ''партийна дисциплина''. Убеждение по съвест е.  :))) Имаше един хубав филм ''Възражение по съвест''. Един войник отказа да носи оръжие по време на война и спаси стотици животи като санитар. Това го разбирам. Твоята ''злоба'' също.  Ренегати не обича никой.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2477 -: Септември 24, 2021, 16:40:59 »
Щях да забравя за чувствата на онзи с проблемната майка - Карадайъ. Но те, с Бочко, имат всички основания за "любовта" си към Радев. Пък тук, радевите душмани, малко антиваксъри си падате, същата логика - неразбираема за мен.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2478 -: Септември 24, 2021, 16:41:27 »
Ако не беше БСП, Радев никога нямаше да стане президент. Кое е първичното, Отврат?

И кво от това? Аз не мога да разбера тази изкилиферчена логика. Понеже БСП го издигнала и подкрепила, той какво? Кажи го де! ОК, аз ще кажа това, което ти не искаш да кажеш: ти искаш Радев да ви бъде пуделче, да играе по вашата свирка, по три пъти на ден да агитира по телевизията да се гласува за БСП, да не контактува с други освен с БСП ... да продължавам ли? Защо да не си направи партия? То може да е глупост, но защо не? Вместо да се запитате защо вашите членове го припознават като по-голям социалист от вас, вие го обвинявате в "предателство". Кой ми сра в гащите. Като нямате кадри, като дори не смеете да издигнете социалисти за най-важните мажоритарни постове (да, БСП не смее, защото знае, че ще се провали), вие сами се отричате от себе си като партия. Вие заявявате, че нямате достойни кадри да управлявате държавата и търсите такива извън партията.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2479 -: Септември 24, 2021, 16:42:51 »
Дедо Барми, прав си.  :))) Пожелавам приятна вечер на всички и тръгвам към хладилничето. На виж, от раздумка тук, не сколасах да изпека курабийки. Утре ще се поправя.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2480 -: Септември 24, 2021, 16:46:07 »
Дръште се за хладилничето, момичета и момчета... Тия, заради които се джавкате, няма да сложат в него и една курабийка...
  :t2015:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2481 -: Септември 24, 2021, 16:47:43 »
Quote (selected)
Като нямате кадри, като дори не смеете да издигнете социалисти за най-важните мажоритарни постове (да, БСП не смее, защото знае, че ще се провали), вие сами се отричате от себе си като партия. Вие заявявате, че нямате достойни кадри да управлявате държавата и търсите такива извън партията.


Не е точно така. Кадри има! Основният ни проблем е в ИДЕОЛОГИЯТА. Това трябва да се реши, щото баш кадрите на БСП не щат да носят отговорност за благото на капитализъма и си правят отводи :smokin:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2482 -: Септември 24, 2021, 16:50:04 »
ще се наущите да познавате гъбите. Средата на ноември са последните манатарки

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2483 -: Септември 24, 2021, 16:52:34 »
ще се наущите да познавате гъбите. Средата на ноември са последните манатарки

Не мога да ходя за гъби, щото ще съм в СИК. Партията обича да има на място хора, които знаят какво вършат  :nuts:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2484 -: Септември 24, 2021, 16:53:15 »
Quote (selected)
Ненавиждам ренегати, неблагодарници и мекотели, огъващи коленца пред чужди посолства

Много примитивна представа за това как се прави политика в условия на наследена установена зависимост. Тва първо.
Второ в таз връзка - никой от предишните президенти не е работил в толкова напрегната обстановка - и международна, и вътрешна.

И трето, което не е ново - Нинова предложи надпартиен кандидат и от това БСП спечели. Нинова непрекъснато повтаря, че не влияе на президента и не смята за правилно да го прави. И така трябва. Президентът не е собственост на БСП и не ви е кученце на каишка. И прави възможното в международните отношения, след като така и така сме зависими, поне да печелим от това. Пример - премахна политическото напрежение, което беше в основата на Трите морета, и пренасочи инициативата към икономическата изгода. Нямаше възражения откъм РФ, госпожа Митрофанова не коментира, а се зае с укрепване на културните ни връзки. Може икономическата изгода да не се постигне веднага, но напрежението падна. Това е умела политика.

И като казах културни връзки - по чия покана беше тук наскоро маестро Гергиев? М? Случайно дамите да са обърнали внимание на личните отношения между него и президента със съпругата му? На роклята на госпожа Радева някои са обърнали внимание, но дотам. А гостуването на маестро Гергиев, освен културно събитие по повод с местно значение, е знаково! Четете ги тез знаци бе!

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2485 -: Септември 24, 2021, 16:53:26 »
Търсачите на алтернатива на Радев могат да се вгледат в Кристалина, чиято оставка се иска от високата длъжност. Сещам се как е бил намерен Фердинанд във Виена, при търсене на човек за подобна "длъжност".

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2486 -: Септември 24, 2021, 16:53:37 »
Кадри има! Основният ни проблем е в ИДЕОЛОГИЯТА.

Да, има много кадри, но проблемът не е в идеологията, а в предразсъдъците на шилетата. Това ги прави неразбираеми. Идиотизираният български избирател папагали, че БСП не е никаква лява партия, ама на избори вика: "Няма да гласувам за комунисти". Та, кадрите ви са просто неизбираеми. Ти да не си мислиш, че хоремагът разсъждава кой има акъл и кой какво ще направи за него?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2487 -: Септември 24, 2021, 16:58:30 »
Дръште се за хладилничето, момичета и момчета... Тия, заради които се джавкате, няма да сложат в него и една курабийка...
Господи! Курабийки в хладилника!!! Ми ти буркан затварящ се нямаш ли си, че си държиш курабийките в хладилника! Това верно е за гастрономическата тема, ама все пак, малко уважение към ценителите на курабийки трябва да има и тук!!!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2488 -: Септември 24, 2021, 17:00:55 »
Кадри има! Основният ни проблем е в ИДЕОЛОГИЯТА.

Да, има много кадри, но проблемът не е в идеологията, а в предразсъдъците на шилетата. Това ги прави неразбираеми. Идиотизираният български избирател папагали, че БСП не е никаква лява партия, ама на избори вика: "Няма да гласувам за комунисти". Та, кадрите ви са просто неизбираеми. Ти да не си мислиш, че хоремагът разсъждава кой има акъл и кой какво ще направи за него?

Отврат, има много верни неща в горното, но има и големи наши грешки по отношение на таргет групите. Лично се убедих в това. Подходът трябва да е различен - това с листовки, дебати и пиар акции не става. Темата е обширна и да си призная честно, не искам да обяснявам във форум "Какво да се прави?", щото този разговор и решения трябва да се проведат и вземат в партията. Знам, че е трудно..можеш да ми вярваш...наистина знам. Снощната крамола, преминала през съжаления и след това към някаква амбиция не е за успокоение. Това трябва да се поддържа нонстоп

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7747
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2489 -: Септември 24, 2021, 17:09:19 »
Ако не беше БСП, Радев никога нямаше да стане президент. Кое е първичното, Отврат?

И кво от това? Аз не мога да разбера тази изкилиферчена логика. Понеже БСП го издигнала и подкрепила, той какво? Кажи го де!

е, не, тва е не само тъпо, то е идиотщина. понеже руснаците ни освободили, па и се бръкнали за независимостта ни, и ние какво? кажи го де!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2490 -: Септември 24, 2021, 17:11:05 »
Господи! Курабийки в хладилника!!!
Май съм те надценил? Не си ли чувала за курабийките на мисис Нюланд?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2491 -: Септември 24, 2021, 17:12:06 »
Май съм те надценил? Не си ли чувала за курабийките на мисис Нюланд?
Курабийките на мисис Нюланд се слагат на площади, а не в хладилници, не бъркай!


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2493 -: Септември 24, 2021, 17:21:07 »
Асол, аз откога разправям, че Прокопи и неговата групичка са задкулисието?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2494 -: Септември 24, 2021, 17:22:23 »
Курабийките на мисис Нюланд се слагат на площади, а не в хладилници, не бъркай!
Да. ама на площадите гранясват*... затуй ги държа у хладилничето...
* Ако не вярваш питай Зеленскй
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2495 -: Септември 24, 2021, 17:26:51 »
Да. ама на площадите гранясват*... затуй ги държа у хладилничето...
* Ако не вярваш питай Зеленскй
Извади ги, джанъм, че нещо ти са се объркали времевите граници. На онези курабийки вече мухълът е метър висок!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2496 -: Септември 24, 2021, 17:29:58 »
Не гласувам за никого! Посланието е повече от ясно
Да, ясно е.
"Не гласувам за никого" означава "повишавам тежестта на твърдите ядра".
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2497 -: Септември 24, 2021, 17:30:33 »
Асол, аз откога разправям, че Прокопи и неговата групичка са задкулисието?

Не си спомням някога да съм му била фен. А особена моя отличителна черта са чувствата ми към "Америка за България" - откакто съществуват форуми  :bigok:

Quote (selected)
означава "повишавам тежестта на твърдите ядра".

Тва не би трябвало да е лошо...да имаш твърдо ядро, имам предвид.. :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2498 -: Септември 24, 2021, 17:31:32 »
На онези курабийки вече мухълът е метър висок!
Ааа...нцъ... Моя ЗиЛ има функция "EverFresh+" - досущ като хладилника на Красная площадь
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2499 -: Септември 24, 2021, 17:33:58 »

Не е точно така. Кадри има! Основният ни проблем е в ИДЕОЛОГИЯТА. Това трябва да се реши, щото баш кадрите на БСП не щат да носят отговорност за благото на капитализъма и си правят отводи :smokin:
A Партията дали наистина иска да се определи ясно идеологически? Щото ако се определите с идеологията на ПЕС - съвременна европейска социалдемокрация, включително с подкрепата за ЛГБТ, да не загубите носталгичния електорат? Пък ако се определите като крайно леви наследници на БКП, да не загубите по-модерния? Май за Нинова разкрачената (идеологически, разбира се) поза е комфортна - хем в ПЕС, хем демокрацията отнела много, хем против Истанбулската конвенция?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2500 -: Септември 24, 2021, 17:38:43 »
A Партията дали наистина иска да се определи ясно идеологически? Щото ако се определите с идеологията на ПЕС - съвременна европейска социалдемокрация, включително с подкрепата за ЛГБТ, да не загубите носталгичния електорат? Пък ако се определите като крайно леви наследници на БКП, да не загубите по-модерния? Май за Нинова разкрачената (идеологически, разбира се) поза е комфортна - хем в ПЕС, хем демокрацията отнела много, хем против Истанбулската конвенция?

Преобладаващата част от редовите и то много преобладаващата - иска.  И  не ще ПЕС -тва едва се уддържа от виското ниво да не стане ясно на публиката. Другото не е носталгия, Манрико, има и такава, но тя е по отношение на възможностите за всички и за сравнително спокойно битие. Никой не мечтае за глупостите един да носи отговорност заради повечето идиоти и/или да определяш на всички кое е правилно. Както и никой не мечтае да ти забрани да имаш кафенце ии ресторантче, както и да си продаваш зелечуците от градината, магазинче и прочее
Но, всеки от нас мечтае да има регулации и вила зад врата на вносни и местни "бизнесмени"/вампири и най-вече..."банкери" :smokin:

Маркс си е Маркс и все още е актуален. Колкото и всичко да се променя, толкова си остава същото.
« Последна редакция: Септември 24, 2021, 17:46:07 от Aсол »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2501 -: Септември 24, 2021, 17:46:26 »
Ааа...нцъ... Моя ЗиЛ има функция "EverFresh+" - досущ като хладилника на Красная площадь
Ъъъъ, аз не съм чула някой да се кани да яде съдържанието на хладилника на Красная площадь, ама може да съм пропущила нещо!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2502 -: Септември 24, 2021, 17:51:04 »
Преобладаващата част от редовите и то много преобладаващата - иска.  И  не ще ПЕС -тва едва се уддържа от виското ниво да не стане ясно на публиката.
Това не може да го казваш сериозно - след всичките храчки, които същото то високо ниво изсипа по Станишев.
Quote (selected)
  Никой не мечтае за глупостите един да носи отговорност заради повечето идиоти и/или да определяш на всички кое е правилно.
Всъщност, точно това, което ти правиш с предизборната си агитация срещу Радев - определяш им кое е правилното.
Quote (selected)
Както и никой не мечтае да ти забрани да имаш кафенце ии ресторантче, както и да си продаваш зелечуците от градината, магазинче и прочее
Но почти всякой ръмжи срещу частника и хленчи за щастливите времена на държавната собственост. Иска, да си има свое ресторантче, но също много иска на комшията да му го национализират.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2503 -: Септември 24, 2021, 17:51:53 »
Това не може да го казваш сериозно - след всичките храчки, които същото то високо ниво изсипа по Станишев.Всъщност, точно това, което ти правиш с предизборната си агитация срещу Радев - определяш им кое е правилното.Но почти всякой ръмжи срещу частника и хленчи за щастливите времена на държавната собственост. Иска, да си има свое ресторантче, но също много иска на комшията да му го национализират.

Глупости!

Аз не правя предизборна агитация срещу Радев! Аз се обосновах, защо няма да гласувам за него. Също така обясних, защо и хората, които са зад гърба ми, няма да го направят. На партийно ниво също съм си изказала съображенията и съм заявил позицията и действията си. Не съм правила агитация срещу него. Нали не броиш споделени мнения в един частен форум за такава? И не, не си в състояние да ми промениш мнението и отношението, без значение какво ще напишеш  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2504 -: Септември 24, 2021, 17:56:58 »
Цитат
"Както и никой не мечтае да ти забрани да имаш кафенце ии ресторантче, както и да си продаваш зелечуците от градината, магазинче и прочее"

Но почти всякой ръмжи срещу частника и хленчи за щастливите времена на държавната собственост. Иска, да си има свое ресторантче, но също много иска на комшията да му го национализират.
Аз малко се стреснах от умалителните съществителни. Защо не "кафене", "ресторант", "магазин"?
Припомни ми древния виц за това кой какво искал.
При престарялата графиня в Петербург пристигат болшевики и казват, ама ние искаме по-добро бъдеще!
- Чудесно, казва дамата, и прадядо ми декабрист и той така! Вие какво искате?
- Да няма богати!
- Странно, казва възрастната жена, - а прадядо ми искал да няма бедни!
Та и на мен ми е странно желанието да бъде ограничена инициативата до личната лехичка. 

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2505 -: Септември 24, 2021, 17:59:28 »
Аз не правя предизборна агитация срещу Радев! Аз се обосновах, защо няма да гласувам за него. Също така обясних, защо и хората, които са зад гърба ми, няма да го направят. На партийно ниво също съм си изказала съображенията и съм заявил позицията и действията си. Не съм правила агитация срещу него. Нали не броиш споделени мнения в един частен форум за такава? И не, не си в състояние да ми промениш мнението и отношението, без значение какво ще напишеш  :smokin:
Не виждам лошо в предизборната агитация за или против когото и да било, след като човек си обосновава позицията.
А е агитация в частта за другите гласове, не твоя. Пак казвам, всеки има право на кутия за сапун и част от парка!  :0005:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2506 -: Септември 24, 2021, 17:59:44 »
Но почти всякой ръмжи срещу частника и хленчи за щастливите времена на държавната собственост. Иска, да си има свое ресторантче, но също много иска на комшията да му го национализират.

И кво? Това си е народопсихология. Още от турско - "чорбаджията изедник". Но олигофренията на българския народ е уникална. Няма нормален човек, който да скача по площадите с "45 години стигат" и да иска капитализъм, а после да реве срещу най-нормалните проявления на тоя капитализъм. Ама, не ми стига пенсийта, ама не мога да си платя тока, ама всичко поскъпна. Ма, кой ти е виновен, бе, че си глупав?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2507 -: Септември 24, 2021, 18:02:58 »
Quote (selected)
А е агитация в частта за другите гласове, не твоя.

Когато лично ти, в резултат на твои собствени действия и резултати следващи ги, успееш да "докараш" някому гласове, тогава може и да нямаш нахалството да обясняваш позицията и убедеността ми, че ще ме последват с "агитация".
п. п. Не ми дължат пари и не им плащам :smokin:

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2508 -: Септември 24, 2021, 18:03:13 »
Демокрацията изисква гласуване само и единствено по съвест, не според това какъв знак ни дава някой със съответен цвят молив.
Ъ? Ми да де, без никакви угризения гласувам за депутат от ДБ (чрез съответната преференция) и за Румен Радев за президент. Какви моливи?
===
Прочее, няма да е лошо да се пробва поне веднъж преференциите да са задължителни - избира се партия и после и конкретен кандидат от тая партия.
Не че има шанс да стане...  :nuts:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2509 -: Септември 24, 2021, 18:06:21 »
Ъ? Ми да де, без никакви угризения гласувам за депутат от ДБ (чрез съответната преференция) и за Румен Радев за президент. Какви моливи?
===
Прочее, няма да е лошо да се пробва поне веднъж преференциите да са задължителни - избира се партия и после и конкретен кандидат от тая партия.
Не че има шанс да стане...  :nuts:

Откакто ги има, винаги гласувам с преференция! Винаги!

Даже снощи пробвахме - издигнахме за депутати точно хора, получили най-много преференции в района ни на предишните избори

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1708
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2510 -: Септември 24, 2021, 18:08:22 »
Много примитивна представа за това как се прави политика в условия на наследена установена зависимост. .....
.... А гостуването на маестро Гергиев, освен културно събитие по повод с местно значение, е знаково! Четете ги тез знаци бе!
...с какво да ги четат? И защо им е?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2511 -: Септември 24, 2021, 18:09:18 »
Откакто ги има, винаги гласувам с преференция! Винаги!

Отпреди да ги има - не гласувам. И нкакто се очертава - никога няма да гласувам. Олимпийският принцип не е приложим към политичеаки избори.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2512 -: Септември 24, 2021, 18:10:31 »
Когато лично ти, в резултат на твои собствени действия и резултати следващи ги, успееш да "докараш" някому гласове, тогава може и да нямаш нахалството да обясняваш позицията и убедеността ми, че ще ме последват с "агитация".
п. п. Не ми дължат пари и не им плащам :smokin:
Да го кажем вежливо, моето и твоето виждане за съдържанието на думата "агитация" е различно.
Освен ако тези мили хора те следват поради телепатични връзки, останалото е агитация и пропаганда.  :tongue_:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2513 -: Септември 24, 2021, 18:11:12 »
Да го кажем вежливо, моето и твоето виждане за съдържанието на думата "агитация" е различно.
Освен ако тези мили хора те следват поради телепатични връзки, останалото е агитация и пропаганда.  :tongue_:

Почини си! :smokin:
п. п. На фона на многобройните ти издънки, касаещи родната ни действителност/да не изброявам, ако не решиш да проявиш нахалство/, не мога ди обясня, що продължаваш да се напиняш да изказваш мноо авторететни мнения

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2514 -: Септември 24, 2021, 18:12:54 »
Абе, някой знае ли защо хунвейбините на Георг не спят пред ЦИК, за да се регистрират първи?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2515 -: Септември 24, 2021, 18:14:30 »
Почини си! :smokin:
:0005: Не мога! Пепелта на Клаас удря в сърцето ми!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2516 -: Септември 24, 2021, 18:15:20 »
Абе, някой знае ли защо хунвейбините на Георг не спят пред ЦИК, за да се регистрират първи?

Кой Георг? Онзи, бившия гербав?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2517 -: Септември 24, 2021, 18:18:09 »
Кой Георг? Онзи, бившия гербав?

Що бивш? Той си е още бойкоюгенд.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2518 -: Септември 24, 2021, 18:19:46 »
Кой Георг? Онзи, бившия гербав?

Що бивш? Той си е още бойкоюгенд.

Ти кой точно Георг имаш предвид, щото аз си помислих за "боеца" слещу корупцията. Бил Гейтс от напоителни?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23827
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #2519 -: Септември 24, 2021, 18:22:05 »
Не мога да ходя за гъби, щото ще съм в СИК. Партията обича да има на място хора, които знаят какво вършат  :nuts:
Вероятно "Партията" знае какво иска, ти трябва да се попиташ дали ти знаеш.
Видимо сегашната БСП не ти допада, за предната чувствата са ти и по-лоши.
Права си за идеологията, трябва да се определите че обикновенния избирател не прави разлика между десни методи за леви цели и вашето леви методи за десни цели.
Нинова може да е най-доброто което имате към момента и това само по себе си е кошмар, тя е всичко друго но не и човек с леви идеи и битие. Няма как да завърти руля в лява посока.
И не се самонавивай, агитираш здраво срещу Радев тук, в кварталната организация, пред тези които "водиш" ??????? те оФце ли са че да ги повеждаш на някъде? Няма да прокопсате като си вадите кирливото домашно бельо за публично обсъждане.
ЕС е вреден за вашето здраве!