Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 14:48:46

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 563219 пъти)

0 Потребители и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4680 -: Октомври 15, 2021, 18:29:22 »
Всъщност, след като единственият действащ професор по латински език в България се оказа "герберушка", каскетите да обвиняват герберушките в непознаване на римските цифри ми се вижда пресилено.

Всъщност съпругата му, проф. /действащ/ Виолета Герджикова, е също специалист по латински.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4681 -: Октомври 15, 2021, 18:30:17 »
Изпуснах наомиту, ма се рисайзва с [img width=200] например, върти цифричката докато го догодиш на вкус.

А депресията си е цяла пандемия и не зависи от теглото, а от съвсем друг фактор. Теглото (наднормено и поднормено) е само симптом, (на неприемане на реалното тяло и подмяната му с идеализиран телесен образ, при анорексията и булимията), заедно със склонност към гневни изблици, разстройства на съня, избягване на контакт, суицидни идеации и прочие от сладостите на Цивилизоваността.

Ето малка табличка с преваленцията да има за семки (бройките са консервативен минимум, касае се за успелите да чекнат необходиия брой симптоми, за да бъде класифицирано като психично заболяване): https://ourworldindata.org/mental-health

*********   ✹    *********

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4682 -: Октомври 15, 2021, 18:43:09 »
Всъщност съпругата му, проф. /действащ/ Виолета Герджикова, е също специалист по латински.
Сигурно, но на страницата на катедрата
https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti/fakultet_po_klasicheski_i_novi_filologii/katedri/klasicheska_filologiya_klasicheska_novogr_cka_i_ungarska_filologii/prepodavateli
проф. Герджикова е обявена като професор по антична култура, само проф. Герджиков по латински език, другите 2 професори са по старогръцки.
Според някои медии, двамата са разделени и дори официално разведени, засега не се шуми много за личния му живот, вероятно ще се разшуми около кампанията, пък ако се окаже, че е имал любовница и я е назначил на една, че дори и на втора длъжност в СУ - със сигурност.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4683 -: Октомври 15, 2021, 18:50:42 »
Манеркин, бъркаш воден курс със научна област (направление) :smokin:
А Гержика мое претендира и за преводач (от руски), както съобщи команча тук.
 
Фсъщност нито езикознание нито граматика на даден език не означава че можеш да го ползваш/преподаваш.
« Последна редакция: Октомври 15, 2021, 19:13:08 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4684 -: Октомври 15, 2021, 19:18:56 »
"разшуми около кампанията, пък ако се окаже, че е имал любовница и я е назначил на една, че дори и на втора длъжност в СУ - със сигурност."
Ами,Ами, тва са се пак мъжки работи, фалцетите кат Герджка назначават майките си за неккви 9К , кокошкари, сър!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4685 -: Октомври 15, 2021, 19:25:02 »
*
« Последна редакция: Октомври 15, 2021, 19:31:13 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

AnonimusBG

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4686 -: Октомври 15, 2021, 19:36:29 »
"разшуми около кампанията, пък ако се окаже, че е имал любовница и я е назначил на една, че дори и на втора длъжност в СУ - със сигурност."
Ами,Ами, тва са се пак мъжки работи, фалцетите кат Герджка назначават майките си за неккви 9К , кокошкари, сър!

Мен ми е все тая, но не е лошо да има и някакъв линк все пак.
За да сме честни.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4687 -: Октомври 15, 2021, 19:45:44 »
Имаш го на лични друже, фсе още чакам щото линк за твърдението на фалцетчето.
 :bigok:
Апропо, що не поиска линк от фалца?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4688 -: Октомври 15, 2021, 19:48:50 »
Фсъщност нито езикознание нито граматика на даден език не означава, че можеш да го ползваш или преподаваш.

Уф! Най-сетне!!!  :notworthy:

Както и ползУването на който и да е език – майчин или не! –
не означава, че можеш да го КОМЕНТИРАШ или  да се ГАВРИШ С НЕГО УСПЕШНО ...  :crying_with_laughter-3302:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4689 -: Октомври 15, 2021, 19:55:23 »
Апропо, що не поиска линк от фалца?

Извинявай, Бепе, но защо на Герджика му викате "фалцетчето"? :t1815:

Щото мен в последните дни пак ме налегна бачкане и не мога да следя всичко – без естествено да се оплаквам .... 


Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4690 -: Октомври 15, 2021, 19:55:43 »
Сигурно, но на страницата на катедрата
https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti/fakultet_po_klasicheski_i_novi_filologii/katedri/klasicheska_filologiya_klasicheska_novogr_cka_i_ungarska_filologii/prepodavateli
проф. Герджикова е обявена като професор по антична култура, само проф. Герджиков по латински език, другите 2 професори са по старогръцки.
Според някои медии, двамата са разделени и дори официално разведени, засега не се шуми много за личния му живот, вероятно ще се разшуми около кампанията, пък ако се окаже, че е имал любовница и я е назначил на една, че дори и на втора длъжност в СУ - със сигурност.

https://kkf.proclassics.org/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84-%D0%B2%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0/
В класическа филология са принципно разделени на гръцки и латински.
Както се види от трудовете и, профилът на проф. Герждикова е свързан с Рим и латинския, както и хабилитационният и труд. чя и преподавателска дейност. Така че проф. Герждиков не е единственият действащ професор по латински език.
Манрико, както е добре известно, имаш доста снизходително отношение към хуманитарните дисциплини. Така че не се се произнасяй из области, които са ти чужди. Иначе ставаш смешен с изцепки като предпочитанието ти да се доверяваш на Гибън по въпросите на Средновековието. 
« Последна редакция: Октомври 15, 2021, 20:09:25 от Бонго »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4691 -: Октомври 15, 2021, 19:58:00 »
Имаш го на лични друже, фсе още чакам щото линк за твърдението на фалцетчето.
 :bigok:
Апропо, що не поиска линк от фалца?

Няма го.
Повтори ако не е сложно.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4692 -: Октомври 15, 2021, 19:59:28 »
Имаш го на лични друже, фсе още чакам щото линк за твърдението на фалцетчето.
 :bigok:
Апропо, що не поиска линк от фалца?

Не е лошо и фалца(който и да е той) да да де линк.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4693 -: Октомври 15, 2021, 20:07:09 »
 Успокой се Джи, само аз му викам така.
Засега!
Мъ глей кви хубави устенца има!

https://trud.bg/public/images/articles/2021-10/243434347_10215947658483409_8034411147363655463_n_8516038324713634037_big.jpg
« Последна редакция: Октомври 15, 2021, 20:15:15 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4694 -: Октомври 15, 2021, 20:12:58 »
Не е лошо и фалца(който и да е той) да да де линк.

Получи ли го?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4695 -: Октомври 15, 2021, 20:20:49 »
Ся аз отивам да се наслаждавам на баскервилски пейзаж с едно коктейлче от лимонов екстракт с бучка лед и  50 Черешова..Еееех!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4696 -: Октомври 15, 2021, 20:33:05 »
Човека си бе професор без проблеми, кандидатира се и изведнъж обществените тайни станаха публични. Като и с Радев и романа му с Деса предните. Всеки бърза към купчината с камъни пръв да хвърли.....а в това време забравяме каква позиция има Професора по съществени въпроси, или липсата му на позиция.
Реално в професионално отношение е стигнал тавана. Де бяха медиите да го ракостят преди това?

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4697 -: Октомври 15, 2021, 20:44:32 »
По Конституция трябват навършени 40 за Президент. Оставяме настрана жанра CV, помислете си дали бихте могли да напишете една честна автобиография на този рубеж , която да оставите даде публикува?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4698 -: Октомври 15, 2021, 20:49:04 »
Дреме им на медиите за льольото (цитат) преди да си покаже задника на слънце.
На мен също!

Ангажиран съм не от льольото, а да е ясно, че ако на някой му се дъвчат фъшкии, може и да му се наложи да ги  преглъща.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4699 -: Октомври 15, 2021, 20:58:50 »
Фъшкия е да си гербав. Въпросът е че у нас по линия на шуробаджанащина, опортюнизма, кариеризма и нагаждачеството се осъществява "кариерно израстване" безнаказано и безпроблемно. Когато опре до избор "банката кадри" е само калинки.
С което идва констатацията "всички са маскари" , но всъщност това е Системата. Ако търсим промяна-то трябва "отдолу".
Инак в листите няма начин да не са наредени все говна.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4700 -: Октомври 15, 2021, 21:07:37 »
Всички са маскари.
Не се замислям даже и се връщам там.
А вие си се борете за тоя оня.
Все ми е тая кой кучи син ще победи.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4701 -: Октомври 15, 2021, 21:11:16 »
Е, аз имам забележки че ерзац постсъветското Преход е сбъркана история от корен, ти викаш че си се спасил в оригинала

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4702 -: Октомври 15, 2021, 23:51:04 »
Quote (selected)
Е, и утре е ден, както обича да казва, заспивайки Скарлет О'Хара.


Въпросната реплика е от финала на "Отнесени от вихъра". Беше нещо от сорта, че ще намери начин да спечели Рет отново. И изразът е - "Та нали и утре е ден"

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 704
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4703 -: Октомври 16, 2021, 10:10:35 »
Не виждам защо го тричате Манрико след като Пенчо си е допуснал грешка.Може да е неволна, но е глупава грешка.
Някъде около 200 години.

Ще отговоря с цитат от "Копче за сън" на Валери Петров.  ;)
Пак с негов цитат, но много го харесвам. 

Quote (selected)
"Стотина години, какво са това?
Животът ще мине започнал едва...
Животът е кратък, живей ден и нощ!
Живей без остатък! И с пълна мощ!"

Вижда се, че повече хора са чели Дюма, отколкото Екимджиев, в което не съм се съмнявал. Всъщност не разбрах, дали някой е прочел статията, която любезно предложих!  :think:

Пък поканата от местното дружество за защита на... хм... живите организми, да не се "тричат" уважаеми колеги, е напразно. Аз само информирам, та да понамаля ентропията!

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4704 -: Октомври 16, 2021, 16:12:09 »
Слагаш две тухли на кръст и. подреждаш Хаоса. С информиране е небъдна история

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4705 -: Октомври 16, 2021, 20:48:28 »
Успокой се Джи, само аз му викам така.
Засега!
Мъ глей кви хубави устенца има!

https://trud.bg/public/images/articles/2021-10/243434347_10215947658483409_8034411147363655463_n_8516038324713634037_big.jpg
Начи сепак е Герджика, мамкамуданесеневиди ... :0005:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4706 -: Октомври 16, 2021, 21:06:26 »
    Е, и утре е ден, както обича да казва, заспивайки Скарлет О'Хара.

Въпросната реплика е от финала на "Отнесени от вихъра". Беше нещо от сорта, че ще намери начин да спечели Рет отново. И изразът е - "Та нали и утре е ден"
:t26157:

Абе не е точно така ...

Защото в оригинала Скарлет казва ЗАСПИВАЙКИ: "I will think about this tomorrow" /"Утре ще мисля за това!"/ – нещо, което аз си бях "купила" от нея и дълги години, когато бях притеснена за нещо, заспивах точно с тези нейни думи. Поради което съм ги и запомнила!!!

Щото аз по принцип НЕ помня подобни неща ...  :tongue_:

А как е преведено отдавна, изобщо не е наша работа!!!



Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4707 -: Октомври 17, 2021, 19:06:25 »
:t26157:

Абе не е точно така ...

Защото в оригинала Скарлет казва ЗАСПИВАЙКИ: "I will think about this tomorrow" /"Утре ще мисля за това!"/ – нещо, което аз си бях "купила" от нея и дълги години, когато бях притеснена за нещо, заспивах точно с тези нейни думи. Поради което съм ги и запомнила!!!

Щото аз по принцип НЕ помня подобни неща ...  :tongue_:

А как е преведено отдавна, изобщо не е наша работа!!!


With the spirit of her people who would not know defeat, even when it stared them in the face, she raised her chin. She could get Rhett back. She knew she could. There had never been a man she couldn’t get, once she set her mind upon him.

“I’ll think of it all tomorrow, at Tara. I can stand it then. Tomorrow, I’ll think of some way to get him back. After all, tomorrow is another day.”

Асол има предвид оцветеното в червено, което си е точно така.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4708 -: Октомври 17, 2021, 19:28:14 »
Некомпетентността на КС беше категорично доказана още в оня форум, където се бяха събрали коджа корифеи на правото, дето я разбираха тази материя къде по-тънко от някакви си конституционни съдии. Доказването продължава и в сий форум. И за необективността няма да има проблем.
Компетентен беше само първият състав на КС. Още при първата ротация Президентът Желев вкара там лицето Г. Марков, известен икато Жоро Мастичката, с което компетентността приключи. В сегашния състав на КС има поне двама, заради които не може да се говори за компетентност - адвокатът Фил Димитров и възпитаникът на милиционерската школа Анастасов.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4709 -: Октомври 17, 2021, 19:40:07 »
В сегашния състав на КС има поне двама, заради които не може да се говори за компетентност - адвокатът Фил Димитров и възпитаникът на милиционерската школа Анастасов.
КС може да понесе до петима некомпетентни - със 7 се взима решение.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4710 -: Октомври 17, 2021, 20:15:43 »
Компетентен беше само първият състав на КС. Още при първата ротация Президентът Желев вкара там лицето Г. Марков, известен икато Жоро Мастичката, с което компетентността приключи. В сегашния състав на КС има поне двама, заради които не може да се говори за компетентност - адвокатът Фил Димитров и възпитаникът на милиционерската школа Анастасов.
...позволявам си да не се съглася с това твърдение, в частта му за първия състав на КС...и в него имаше членове, които, макар и юристи, бяха далеч от конституционното право, попаднали в КС поради...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4711 -: Октомври 17, 2021, 20:16:31 »
Ми за какво са ни тогаз 12? Не можем ли мина със 7? Поне.
......................
Аз намирам Филип Димитров за един почтен човек. Малко наивен наистина, което не е типично за правистите. По-вреден се оказа май Ж. Желев.
« Последна редакция: Октомври 17, 2021, 20:34:57 от dabedabe »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4712 -: Октомври 17, 2021, 20:27:58 »
" Президентът Желев вкара там лицето Г. Марков, известен икато Жоро Мастичката"
А бе, тоя - Мастичкта - е един друг Жоро, - дет му гръмнаха апртамента - ама нейсе...
Тоя за когото иде реч е Жоро Тантелата...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4713 -: Октомври 17, 2021, 20:57:48 »
Quote (selected)
Малко наивен наистина,

Пардон?  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4714 -: Октомври 17, 2021, 21:02:56 »
Развий си тезата, не се притеснявай.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4715 -: Октомври 17, 2021, 21:30:26 »
Развий си тезата, не се притеснявай.
Ква теза. Виж му кариерата на тва посредствено адвокатче след сгромолясването.
По него време от кьошето в стаята на втория етаж на Раковска го избутаха напред други, които знаеха кво ще стане и не искаха те да се окепазят, но му изписаха вежди, щот после безхаберникът стана представител в ООН, посланик в САЩ, после некви синекури в странство, тук-там обичайните лекции като за бивши премиери и накрая кацна в Конституционния, докато му дойде ред за безбедно пенсионерстване.
Ся, дали някаква роля е изиграла кантората, от която дойде и за която злите езици говореха, че била явочна преди да ни сполети демокрацията, тва не знам...  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4716 -: Октомври 17, 2021, 21:35:40 »
Ми за какво са ни тогаз 12? Не можем ли мина със 7? Поне.
......................
Аз намирам Филип Димитров за един почтен човек. Малко наивен наистина, което не е типично за правистите. По-вреден се оказа май Ж. Желев.
Ако смениш наивитета и вредността на субектите ше си по близо до истината.
Пишман Президента нямаше реална власт да огелпи нещо, виж на Фил дължим факта, БГ от износител на селскостопански продукти, да внася към момента Между 60  и 80 % от хранителните продукти.
Само това стига да има запазен стълб от бул. Ленин. :bigok:
Някъде в началото.
VIP
« Последна редакция: Октомври 17, 2021, 21:41:05 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4717 -: Октомври 17, 2021, 21:42:29 »
Кирил Петков използвал корица на списание на Опра Уинфри, за да рекламира продукт на своя фирма





Просто са "пляснали" снимката на продукта си върху корицата на списанието. Много грубо!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4718 -: Октомври 17, 2021, 21:46:28 »
Ако това не е манипулация, на Кирето ше му се прииска да не беше излизал от локалната си неизвестност.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4719 -: Октомври 17, 2021, 21:47:07 »
Добре де, знам че от ченгетата зависеше кой къде. И все още зависи. За жалост. А е удобно да се хвърля вината на един човек. А кой намаза от всичко?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4720 -: Октомври 17, 2021, 21:50:30 »
Добре де, знам че от ченгетата зависеше кой къде. И все още зависи. За жалост. А е удобно да се хвърля вината на един човек. А кой намаза от всичко?
Той. Ма щот наивен.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4721 -: Октомври 17, 2021, 21:56:26 »
Бе ще си коригирам малко мнението. Щото вий там отблизо по-добре виждате нещата. Ма как да имам доверие на шопи, питам се аз.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4722 -: Октомври 17, 2021, 21:57:08 »
Е, не само, Джеров, оная мотика министъра им на правосъдието- не си пълня главата с безчет глупендери и още продължават намазванивта от изоставените парчета земя.
Също безчет поземлени комисии, геодезисти и кви ли не спекуланти.
Но все пак последните бяха мършоядите, те следват хиените се пак.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4723 -: Октомври 17, 2021, 21:58:39 »
И кой е бил в тез комиции? Добре напомни за дрънкалката Джеров.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4724 -: Октомври 17, 2021, 22:01:30 »
Мнозина си мислят, че Джеров се бе нахвърлил само на едрата градска собственост, щото там се изявяваше, но същият е един от големите купувачи на земя, а там е мътна и кървава!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4725 -: Октомври 17, 2021, 22:03:30 »
И кой е бил в тез комиции? Добре напомни за дрънкалката Джеров.
Само правилните хора!
Глей администрацията на мутрата и за там не питай!
Но пак казвам-това са лешоядите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4726 -: Октомври 17, 2021, 22:06:31 »
Да, там е най-голямото престъпление, а никой  дума не отваря. От каманяките сме ощетени много. И ние конкретно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4727 -: Октомври 17, 2021, 22:14:36 »
Да, там е най-голямото престъпление, а никой  дума не отваря. От каманяките сме ощетени много. И ние конкретно.
Нямам представа кои наричаш "каманяки", но и не ми е интересно.
В последно време така именуват всички, които попадат в графата "кой ми сра в гащите".
А там са безчет - от реални изпълнители до жанвиденовци.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4728 -: Октомври 17, 2021, 22:16:58 »
Произходът им е общ. Колкото и да сменят табелите.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4729 -: Октомври 17, 2021, 22:49:10 »
виж на Фил дължим факта, БГ от износител на селскостопански продукти, да внася към момента

Нищо фактическо или фактологическо няма в това твърдение.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4730 -: Октомври 17, 2021, 23:42:38 »
Компетентен беше само първият състав на КС. Още при първата ротация Президентът Желев вкара там лицето Г. Марков, известен икато Жоро Мастичката, с което компетентността приключи. В сегашния състав на КС има поне двама, заради които не може да се говори за компетентност - адвокатът Фил Димитров и възпитаникът на милиционерската школа Анастасов.


Това показва пълно нерабиране на ролята и мястото на КС в политическата уредба на страната. КС не е съд в класическия смисъл, нито е част от съдебната система. Самата идея за квоти - преидентска, парламентарна подказва ясно, че се касае за политическа институция, която взема решенията преди всичко по целесъюбразност. ФД си е съвсем на мястото там, както и милиционеринът.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4731 -: Октомври 18, 2021, 09:17:18 »

Това показва пълно нерабиране на ролята и мястото на КС в политическата уредба на страната. КС не е съд в класическия смисъл, нито е част от съдебната система. Самата идея за квоти - преидентска, парламентарна подказва ясно, че се касае за политическа институция, която взема решенията преди всичко по целесъюбразност. ФД си е съвсем на мястото там, както и милиционеринът.
Бонго, това не са мои думи, на Пепи са - проблемът идва от новата система на цитиране.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4732 -: Октомври 18, 2021, 11:28:37 »

Това показва пълно нерабиране на ролята и мястото на КС в политическата уредба на страната. КС не е съд в класическия смисъл, нито е част от съдебната система. Самата идея за квоти - преидентска, парламентарна подказва ясно, че се касае за политическа институция, която взема решенията преди всичко по целесъюбразност. ФД си е съвсем на мястото там, както и милиционеринът.
Че КС е вземал решения по целесъобразност е вярно. Още с решението по дело 1/91.
Колкото до квотите - припомни си каква беше политическата конфигурация по време на учредяването на КС.
ФД освен всичко друго, не отговаря и на формалното условие да има 15 години трудов стаж като юрист - има само три.
А на милиционерите мястото им е в милицията
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4733 -: Октомври 18, 2021, 11:54:38 »
Че КС е вземал решения по целесъобразност е вярно. Още с решението по дело 1/91.
Колкото до квотите - припомни си каква беше политическата конфигурация по време на учредяването на КС.
ФД освен всичко друго, не отговаря и на формалното условие да има 15 години трудов стаж като юрист - има само три.
А на милиционерите мястото им е в милицията

Какво според теб означава "стаж"? Нали - за разлика от Ристю - е с непрекъснати адвокатски права през всичките тези години. И щом милиционерската школа дава пълно юридическо образование по закон (вж. Каскета), значи милиционерът си е съвсем на мястото в КС.
« Последна редакция: Октомври 18, 2021, 12:09:28 от Бонго »

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4734 -: Октомври 18, 2021, 13:23:42 »
Аве кво сте съ фанали за туй, кой имал любовница, коя имала любовник. Да нема тъдява леви резби - не политически, а със задни уклони, че толкова сте задъфкали говнцата, а?

Гледаме дъ президента, имал любовница, е и ???!!!

Герджика и Той, и Баце, и ... мейби Фил Кенеди - Българский, но с последний работата е малко по-иначе.

Ся, не е важно кой, кого е онождал, а какво е свършил и какво плямпа да свърши в бъдеще време. ДоСЕГА нема такъф индивид, но това лансира природата ф Булгария.

Категорично оправдавам и Президента и Герджиков за любовните авантюри и това ги издига в моите очи на ноо висок пиедестал.

Какво ли щеше да се получи пък, ако се окажеше, че избраниците ви имат любовници от мъжСки ориджин. Сигур щеете да си затрайте, да го е***.

Нали помните масю Рупо, дъ прайма на Белджиъм. Водеща фигура не само в политиката, но и в гей здруженията, да ги е**.

Заб. Извинявам се на сбърканяците от мъжСки пол, но пишещият е тотално стрейт, та затва.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4735 -: Октомври 18, 2021, 13:30:12 »
Всъщност не НС е най-висшият орган в държавата, а КС. Той е над НС и над всички останали. Поне аз така го разбирам.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4736 -: Октомври 18, 2021, 13:32:52 »
Какво според теб означава "стаж"? Нали - за разлика от Ристю - е с непрекъснати адвокатски права през всичките тези години. И щом милиционерската школа дава пълно юридическо образование по закон (вж. Каскета), значи милиционерът си е съвсем на мястото в КС.
О, не очаквах, че ще се задръстиш на тема 'стаж'. Ми - виж там, речници, енциклопедии ...
Иначе - голямата ми дъщеря има шофьорска книжка от 20 години, но никога не е карала автомобил. Оставям да прецениш дали има 20 години стаж като шофьор.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4737 -: Октомври 18, 2021, 13:39:43 »
Аве кво сте съ фанали за туй, кой имал любовница, коя имала любовник. Да нема тъдява леви резби - не политически, а със задни уклони, че толкова сте задъфкали говнцата, а?

Гледаме дъ президента, имал любовница, е и !!!
Фигуранта го дъвчем не защото е имал любовница, за която после се е оженил. Човещина. А че докато любовницата му е работела като счетоводител във ВВС, където вероятно са се запознали, я е назначил и на втора длъжност като пи-ар на ВВС, да взима и втора заплата, май в нарушение на Кодекса на труда. А вече като президент е натиснал новия командващ ВВС да попречи на разследването.
https://www.24chasa.bg/novini/article/8123013

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4738 -: Октомври 18, 2021, 13:42:18 »
Всъщност не НС е най-висшият орган в държавата, а КС. Той е над НС и над всички останали. Поне аз така го разбирам.
Да. В известен смисъл КС е горна камара на НС, макар и с ограничени правомощия. Дейността му може да се оприличи (донякъде) с поправките на САЩ-ската Конституция.

Иронично, но темата за противоконституционността на Кирил П. лесно би могла да се превърне в тема за противоконституционността на Фил Д - чл 147 (3).
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4739 -: Октомври 18, 2021, 13:47:13 »
Фигуранта го дъвчем не защото е имал любовница, за която после се е оженил. Човещина. А че докато любовницата му е работела като счетоводител във ВВС, където вероятно са се запознали, я е назначил и на втора длъжност като пи-ар на ВВС, да взима и втора заплата, май в нарушение на Кодекса на труда. А вече като президент е натиснал новия командващ ВВС да попречи на разследването.
https://www.24chasa.bg/novini/article/8123013
Манрико, не се хващай на лъжите в часовете. Сключването на втори трудов договор (демек - втора заплата) е напълно законно и е регламентирано в КТ - чл. 67, 68, 110, 111, 112, 113 и др.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.