Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:18:56

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 555318 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4740 -: Октомври 18, 2021, 13:51:19 »
Иначе - голямата ми дъщеря има шофьорска книжка от 20 години, но никога не е карала автомобил.

Купил си ѝ книжката ли?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4741 -: Октомври 18, 2021, 13:58:18 »
я е назначил и на втора длъжност като пи-ар на ВВС, да взима и втора заплата, май в нарушение на Кодекса на труда.

кодексът на труда позволява сключването на втори трудов договор, така че от този храст не очаквай да изскочи заек.
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4742 -: Октомври 18, 2021, 14:04:21 »
Явно не му липсва и самочувствие. Да назначиш гаджето си на подобна длъжност... изисква се доста смелост  :bigok:

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4743 -: Октомври 18, 2021, 14:09:21 »
О, не очаквах, че ще се задръстиш на тема 'стаж'. Ми - виж там, речници, енциклопедии ...
Иначе - голямата ми дъщеря има шофьорска книжка от 20 години, но никога не е карала автомобил. Оставям да прецениш дали има 20 години стаж като шофьор.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/10/06/2623173_prezidentut_naznachi_filip_dimitrov_i_mariana/
Quote (selected)
Филип Димитров е министър-председател (1991-1992 г.) на България и народен представител в 36-ото, 37-ото и 40-ото Народно събрание. Заместник-председател е на Обединения парламентарен комитет ЕС - България (1993 - 1997 г. и 2005 - 2008 г.). От 2007 г. е член на Европейския парламент, заместник-председател на Конституционната комисия на ЕП.
Притежава над 20-годишен юридически стаж като адвокат, член е на Софийската адвокатска колегия.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4744 -: Октомври 18, 2021, 14:13:02 »
Фигуранта го дъвчем не защото е имал любовница, за която после се е оженил. Човещина. А че докато любовницата му е работела като счетоводител във ВВС, където вероятно са се запознали, я е назначил и на втора длъжност като пи-ар на ВВС, да взима и втора заплата, май в нарушение на Кодекса на труда. А вече като президент е натиснал новия командващ ВВС да попречи на разследването.
https://www.24chasa.bg/novini/article/8123013

Уф, и тая манджа ли претоплиха. Нали уж го проверяваха компирите за това. Лично прасенце номер 3 се зарови в случая, но не успяха да изкарат заек от тая трънка.

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4745 -: Октомври 18, 2021, 14:22:48 »
Купил си ѝ книжката ли?


ВСИЧКО СЕ КУПУВА !!!

И не ми плямпайте за България, а да ви светна од прЪвоизворЪ.

Ф моторвиъкълът ф Ню Йорк, например, сядаш на пейките ф чакалнята, иде един рошав и те пита за кво чакаш. Даваш му плик с 300 долара плюс попълненият формуляр, он ти дава картонче, нареждаш се на опашката, снимат те на място, продължаваш по продължение на същата опашка и ... накрая земаш Драйвърс Лайсънс с твойто име и муцуна, а ако не искаш с твойто име - с некое друго и толкоз.

Фтори кейс. Ръгваш се фъф федералния буилдинг на 26 Федерал Плаза в долен Манхатън, мотаеш се по коридорите на 12 етаж (трябва да си облечен хубаво - със скъпи дрехи и папуци), прайш съ на разсеян и за много одрицателно време имиграционен служител те приближава и пита: "Търсите ли нещо?" Усмихваш се и казваш, че си търсиш Зелената Карта и му показваш плик на който е написано $10,000 (естествено парите трябва да са вътре с вашата снимка, подпис и адрес, които ще се сканират и наврат фъф вашата зелена карта. Пликът ТРЯБВА да е фъф гъзетник, щото е фраш с камери, а и областния оффис на ФеБеРетата е ф същата сграда, но на 21 етаж и нагоре...

След два-три дни на посоченият од вази адрес пристига ОРИГИНАЛНАТА ЗЕЛЕНА КАРТА.  :bigok:

Трети кейс. Купуваш си един бърт сертификит (трябва да е с печат!!!) от амиговците на **** ***** фъф Фашингтон, отиваш ф некой од пощенските офиси с купеният вече драйвинг лайсънс, където пише и адреса, и имената ти, които трябва да съвпадат с тези на бърт сертификата... и ... о, чудо. До една седмица на твойто адрес приситага със страшна сила синият пашипорт.  :0005:

Гуудморнинг чатарчета и други од честните ачкопеци, които се блъскат като дисаги у дупе да изкарат някакъв кьорав докюмент. Този свят е построен за тарикатите. Твай!

За тукашните, ф Островен Пордим нещата са малко по-иначе, но стават безпроблемно. Затва некои имат по 5-6 пашипорта, ше получават пенсии от 5-6 дэржави, а други ке лапат мухите и зяпат западналите опщества по БеГе шибанялската ТВ.  So, :t1233:

"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4746 -: Октомври 18, 2021, 14:38:46 »
Гуудморнинг чатарчета и други од честните ачкопеци, които се блъскат като дисаги у дупе да изкарат някакъв кьорав докюмент. Този свят е построен за тарикатите. Твай!

После на тия тарикатчета им оставят цветя по мантинели, стълбове и крайпътни дървета, а те гледат отгоре и викат: „Как ви прекарАх 'сичките!“

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4747 -: Октомври 18, 2021, 15:00:50 »
Видев, вий на напрайхте на нищо, ба. Пък ний си мислехме, че живейм.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4748 -: Октомври 18, 2021, 15:55:31 »
После на тия тарикатчета им оставят цветя по мантинели, стълбове и крайпътни дървета, а те гледат отгоре и викат: „Как ви прекарАх 'сичките!“
ф Ню Йорк хората карат коли само ако не бързат за никъде. И не си купуват коли, щото нема къде да ги денат. И въопще херът треа да ни разказва повече за Пордим, одколкото за разни не толкова егзотични дестинаций.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4749 -: Октомври 18, 2021, 16:00:23 »

ВСИЧКО СЕ КУПУВА !!!

И не ми плямпайте за България, а да ви светна од прЪвоизворЪ.

Ф моторвиъкълът ф Ню Йорк, например, сядаш на пейките ф чакалнята, иде един рошав и те пита за кво чакаш. Даваш му плик с 300 долара плюс попълненият формуляр, он ти дава картонче, нареждаш се на опашката, снимат те на място, продължаваш по продължение на същата опашка и ... накрая земаш Драйвърс Лайсънс с твойто име и муцуна, а ако не искаш с твойто име - с некое друго и толкоз.

Фтори кейс. Ръгваш се фъф федералния буилдинг на 26 Федерал Плаза в долен Манхатън, мотаеш се по коридорите на 12 етаж (трябва да си облечен хубаво - със скъпи дрехи и папуци), прайш съ на разсеян и за много одрицателно време имиграционен служител те приближава и пита: "Търсите ли нещо?" Усмихваш се и казваш, че си търсиш Зелената Карта и му показваш плик на който е написано $10,000 (естествено парите трябва да са вътре с вашата снимка, подпис и адрес, които ще се сканират и наврат фъф вашата зелена карта. Пликът ТРЯБВА да е фъф гъзетник, щото е фраш с камери, а и областния оффис на ФеБеРетата е ф същата сграда, но на 21 етаж и нагоре...

След два-три дни на посоченият од вази адрес пристига ОРИГИНАЛНАТА ЗЕЛЕНА КАРТА.  :bigok:

Трети кейс. Купуваш си един бърт сертификит (трябва да е с печат!!!) от амиговците на **** ***** фъф Фашингтон, отиваш ф некой од пощенските офиси с купеният вече драйвинг лайсънс, където пише и адреса, и имената ти, които трябва да съвпадат с тези на бърт сертификата... и ... о, чудо. До една седмица на твойто адрес приситага със страшна сила синият пашипорт.  :0005:

Гуудморнинг чатарчета и други од честните ачкопеци, които се блъскат като дисаги у дупе да изкарат някакъв кьорав докюмент. Този свят е построен за тарикатите. Твай!

За тукашните, ф Островен Пордим нещата са малко по-иначе, но стават безпроблемно. Затва некои имат по 5-6 пашипорта, ше получават пенсии от 5-6 дэржави, а други ке лапат мухите и зяпат западналите опщества по БеГе шибанялската ТВ.  So, :t1233:

 :popcorn: Ще да е трудно със скъпи дрехи и папуци да се катериш 12 етажа по външните стени! Инак нямаш шансове да се мотаеш - в тази конкретна сграда всички граждани са на първия етаж, а тези за горните етажи се качват с ескорт. Не ме питай откъде зная.  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4750 -: Октомври 18, 2021, 16:03:01 »
Уф, и тая манджа ли претоплиха. Нали уж го проверяваха компирите за това. Лично прасенце номер 3 се зарови в случая, но не успяха да изкарат заек от тая трънка.
Завистта мъжка не дремле, Бонго! Уж не я харесват, такава била, онакава била, ама очите им все в нея! Рекъл е Вождът навремето, завиждаме мълчаливо!  :t0153:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4751 -: Октомври 18, 2021, 16:06:22 »
О, не очаквах, че ще се задръстиш на тема 'стаж'. Ми - виж там, речници, енциклопедии ...
Иначе - голямата ми дъщеря има шофьорска книжка от 20 години, но никога не е карала автомобил. Оставям да прецениш дали има 20 години стаж като шофьор.
Ако има книжка, значи има и стаж - да не би да се броят само часовете зад кормилото? Опит дали има е друга бира!

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4752 -: Октомври 18, 2021, 16:15:26 »
Сега слушам някакъв тип от "Възраждане" да спори с Вапцаров по К1. Хората на Копейкин са мно'о зле.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4753 -: Октомври 18, 2021, 16:16:23 »
Явно не му липсва и самочувствие. Да назначиш гаджето си на подобна длъжност... изисква се доста смелост  :bigok:
Гаджето му свърши чудесна работа като пиар на ВВС:

http://af.armf.bg/bg/AS/Brochure_airshow.pdf

Дайте сега за апартаментите, но не забравяйте, че армията продаваше ведомствени апартаменти на служещите не на пазарни цени и няма начин сделките да са минавали нотариално на занижени цени, защото продавачът не е частник. 

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4754 -: Октомври 18, 2021, 16:20:16 »
Сега слушам някакъв тип от "Възраждане" да спори с Вапцаров по К1. Хората на Копейкин са мно'о зле.
Зле или не е наполовина на "Лозан"  :smokin:
Что ли ещо будет ......

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4755 -: Октомври 18, 2021, 16:22:06 »
Зле или не е наполовина на "Лозан"  :smokin:
Что ли ещо будет ......

Ти си досущ бабата от вица, що рекла "Ти характера гледай". Колко пъти ще ти повтарям, че Панов има единствено задачата да запази некой друг глас за ДБ. Нищо повече.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4756 -: Октомври 18, 2021, 16:25:49 »
Тва убаво, ама излиза че Костадинов е праи тайзи работа за Възраждане доста по-добре отколкотао Панов за ДСБ, пардон ДБ.
Нищо чудно Възраждане да улезе.
То им е и време вече де. :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4757 -: Октомври 18, 2021, 16:31:59 »
Никак не беше чудно, че Копейкин не влезе, макар тук да се надявахте ... пардон "чудехте". И тоя път няма да влезе. И добре, щото е досущ като оня дългия ...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4758 -: Октомври 18, 2021, 16:37:32 »
Слафчу си е ваше момче- лебералче. Я му виж предложенията за правителство.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4759 -: Октомври 18, 2021, 16:43:57 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Октомври 16, 2021, 21:06:26

With the spirit of her people who would not know defeat, even when it stared them in the face, she raised her chin. She could get Rhett back. She knew she could. There had never been a man she couldn’t get, once she set her mind upon him.

“I’ll think of it all tomorrow, at Tara. I can stand it then. Tomorrow, I’ll think of some way to get him back. After all, tomorrow is another day.”

Асол има предвид оцветеното в червено, което си е точно така.


Асол беше написала изрично "Скарлет, заспивайки", където текстът е точно:

"I will think about this tomorrow"
В противен случай аз нямаше да се намеся, тъй като не съм луда да помня ненужни никому цитати оттук и оттам ...

« Последна редакция: Октомври 18, 2021, 17:28:29 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4760 -: Октомври 18, 2021, 16:54:00 »
КК е един дърдорко, макар добре да ги реди. Ако влезе, бързо ще ни втръсне. Като предните досадни "патриоти". И от ДПС ми писна, ама ченгетата държат палажението, яко захапали кокъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4761 -: Октомври 18, 2021, 16:55:12 »
Кирил Петков използвал корица на списание на Опра Уинфри, за да рекламира продукт на своя фирма:


Що да не рекламира?!?
Доколкото ми е известно, Опра не е "обратна" въпреки че малко черничка ... :cool-1084: :0005:


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4762 -: Октомври 18, 2021, 16:55:56 »
Гаджето му свърши чудесна работа като пиар на ВВС

Нима съм твърдял друго? Само казвам, че за да накараш гаджето си да те рекламира, трябва да си доста уверен в собствените си способности, щото тва е човекът, който може да те закопае най-лесно.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4763 -: Октомври 18, 2021, 17:00:12 »
Що да не рекламира?!?
Доколкото ми е известно, Опра не е "обратна" въпреки че малко черничка ... :cool-1084: :0005:
Джиджинце, ти имаш ли някаква представа колко струва четвърт от корицата на Опра?
Така де, колко такива бутилчици трябва да продадеш, за да си върнеш парите, че и печалба да направиш?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4764 -: Октомври 18, 2021, 17:01:09 »
Стига сте ровили бе, любопитковци! А пък Опра не я понасям. Вкус. Не че нея би и пукало. Опри мопри, аман!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4765 -: Октомври 18, 2021, 17:01:28 »
Quote (selected)
Цитат на: Manrico в Днес в 13:39:43

    я е назначил и на втора длъжност като пи-ар на ВВС, да взима и втора заплата, май в нарушение на Кодекса на труда.

кодексът на труда позволява сключването на втори трудов договор, така че от този храст не очаквай да изскочи заек.
:t2015:

А освен това, на мен Деса ми е симпатична – харесва ми осанката ѝ, а и това – как се облича!!! :bigok:


Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4766 -: Октомври 18, 2021, 17:03:56 »


Въпросната реплика е от финала на "Отнесени от вихъра". Беше нещо от сорта, че ще намери начин да спечели Рет отново. И изразът е - "Та нали и утре е ден"

Как се превежда , според теб, Джидже "After all, tomorrow is another day."?
Стана ли ти ясно, какво има предвид Асолката? Има ли го това изречение във финала на книгата, Джидже, или да? Е ли всъщност то баш финалното изречение на книгата или да?
Аман от детинщини!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4767 -: Октомври 18, 2021, 17:05:00 »
Джиджинце, ти имаш ли някаква представа колко струва четвърт от корицата на Опра?
Така де, колко такива бутилчици трябва да продадеш, за да си върнеш парите, че и печалба да направиш?
:t26157:

Може пък да ѝ е излязъл насреща с ДРУГА "примамка" – да не уточнявам ... :lol:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4768 -: Октомври 18, 2021, 17:06:48 »
Да помогна. "В края на краищата  и утре е ден."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4769 -: Октомври 18, 2021, 17:09:46 »
Как се превежда , според теб, Джидже "After all, tomorrow is another day."?
Стана ли ти ясно, какво има предвид Асолката? Има ли го това изречение във финала на книгата, Джидже, или да? Е ли всъщност то баш финалното изречение на книгата или да?
Аман от детинщини!

А мен кво ме интересува Асолката?!?
Обясних вече на ДВА ПЪТИ и с БУКВАЛИЗМИ като теб не се занимавам!!! ТЧК.

А май напоследък точно тея БУКВАЛИЗМИ дават лош "наклон" и на "Керпеден" ... :piss!:
Щото например Змея и Параграфа са се регистрирали тук от бая време, но явно не виждат ЗАЩО да се включват ... :t23145:

« Последна редакция: Октомври 18, 2021, 17:29:59 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4770 -: Октомври 18, 2021, 17:15:07 »
:t26157:

Може пък да ѝ е излязъл насреща с ДРУГА "примамка" – да не уточнявам ... :lol:
Занесъл й е бяло саламурено сирене? Сладолед й е купил?
Абе колегите кинолюбители и кинопрофесионалисти дали могат да ми помогнат с търсенето на един филм. Как точно започва - не помня, но в определен момент две почти безсмъртни суперсили (предполага се ангели/демони) се сблъскват. Тя се прикрива под формата на домакиня, която моли мъжа си да й отвори буркана с думите "Миличък, толкова си силен!", но нищо не й струва да размаже половин град. А тъмнокожият й опонент по някаква причина се сприятелява с мъжа й. Обаче има номер, двамата свръхсилни не могат да бъдат живи едновременно. Работата завършва с това, че тъмнокожият момък слага рекламата на мъжовата фирма направо на Луната, с една червена фльонга, а девойката разказва на мъжа си каква била Елизабет Първа, нищо особено.
Ако някой се сети, ще съм му благодарна да сподели!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4771 -: Октомври 18, 2021, 17:16:30 »
А мен кво ме интересува Асолката?!?
Обясних вече ДВА ПЪТИ и с БУКВАЛИЗМИ като теб не се занимавам!!! ТЧК.

А май напоследък точно тея БУКВАЛИЗМИ дават лош "наклон" и на "Керпеден" ...  :piss!:

Щото например Змея и Параграфа са се регистрирали тук от бая време, но явно ни виждат ЗАЩО да се включват ... :t23145:
Явно ни виждат, ние сме видим форум...

Джиджи, ти нали знаеш какво е цитат? Така, за един приятел питам!

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4772 -: Октомври 18, 2021, 17:17:14 »
А мен кво ме интересува Асолката?!?

Я, пак? Верно ли не те интересува? Тогава кой кого е репликирал:
Quote (selected)
Цитат на: Aсол в Октомври 15, 2021, 23:51:04

        Е, и утре е ден, както обича да казва, заспивайки Скарлет О'Хара.

    Въпросната реплика е от финала на "Отнесени от вихъра". Беше нещо от сорта, че ще намери начин да спечели Рет отново. И изразът е - "Та нали и утре е ден"

:t26157:

Абе не е точно така ...

....

И кво - оказа се, че е точно така, ама твоя милост да се опита да издои вола, нали?  QED


Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4773 -: Октомври 18, 2021, 17:20:06 »
Чакам да стигнете до вица: „А навън двама работници копаеха канал.“

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4774 -: Октомври 18, 2021, 17:23:50 »
където текстът е точно:
"I wil think about this tomorrow"

Не, текстът е

I won't think about this tomorrow.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4775 -: Октомври 18, 2021, 17:25:19 »
И кво - оказа се, че е точно така, ама твоя милост да се опита да издои вола, нали?
Аз в ПРОСТОТИИ не участвувам ...   Затуй, аре


Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4776 -: Октомври 18, 2021, 17:29:10 »
Аз в ПРОСТОТИИ не участвувам ...
 Затуй, аре
Само ги създаваш
Харе. Кришна.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4777 -: Октомври 18, 2021, 17:44:03 »
Недей! Напоследък вникнахме в тънкостите на туй-онуй.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4778 -: Октомври 18, 2021, 17:51:35 »
Утрото е по-мъдро от вечерта. Винаги. Решихме ли казуса с терзанията на Скарлет?
----
P.S. Не бих направила генералния извод, че президентшата умее да се облича. Колеблив вкус с тук-там добри попадения. Аз бих сменила дизайнера.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4779 -: Октомври 18, 2021, 17:52:47 »
А освен това, на мен Деса ми е симпатична – харесва ми осанката ѝ, а и това – как се облича!!!
Дреме ми на мен каква е Деса! Кога ще пораснете? Кога ще вземе да се интерисувате какво ще направят за вас тези които избирате? Не за нечие "триморие"!
Тази дума "integrity" нищо не ви ли говори? Назначил любовницата на втори трудов договор? Да, законно е! Но дали е морално, неукоримо? Аз по време около 1989 г в едно предприятие бях с два трудови договора. Държавно. ДЗУ. Е, не бях PR.
Инженер бях и на двете места. Работил съм работа която друг май не можеше или не искаше. Та така...
Президентът ви е новият любимец на новия голям брат. Бива ли само затова да го избирате на най- високата длъжност? Или щото бил добър летец? На вас летец ли ви трябва или някой който знае езици?
Хората на Радев са се съгласили с малоумните "зелени сделки" на бюрократите от Брюксел. Два - три окръга ще останат без препитание...По този начин ви спряха работещи атомни реактори. Къде ли отидоха безработните от там? Сетихте се. Нали? В чужбина! Сега обсъждайте дали да гласуват и защо! :no!:
Пак гласувайте за същите! :t2102:
« Последна редакция: Октомври 18, 2021, 19:04:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4780 -: Октомври 18, 2021, 17:56:27 »
Ти, като си толкоз наясно, кажи сега кого да изберем. Мераклии бол.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4781 -: Октомври 18, 2021, 17:57:43 »
...
алилуя, алилуя, алилуя.

амин.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4782 -: Октомври 18, 2021, 17:59:03 »
''Президентът ви е новият любимец на новия голям брат. Бива ли само затова да го избирате на най високата длъжност? Или щото бил добър летец? На вас летец ли ви трябва или някой който знае езици''  За ''езиците'' си има преводачи. И на Джиджи и трябват заплата и стаж за пенсия.
Президентът трябва да е дипломатичен, тактичен, харизматичен, категорично неутрален политически, харесван у дома, добре приеман в чужбина, годен да устоява национални каузи и интереси...Радев не е. От предишните ни президенти  ставаха донякъде П. Стоянов и Г. Първанов.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4783 -: Октомври 18, 2021, 18:02:13 »
Нямам фаворит за тези президентски избори. И на предишните нямах. И на по-предишните. Сега май и за депутати няма да гласувам. 'Ноо плява, ноо нещо. Политики, визии, идеи кое-как -нъц, ню,нЕма бе, епа нЕма. Ни у ''моите'', ни и другите. Не вкарвайте Костадинов в парламента. Ще ви надуе главите. МаяМа пасти да яде.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4784 -: Октомври 18, 2021, 18:04:03 »
Ти, като си толкоз наясно, кажи сега кого да изберем. Мераклии бол.
Провалени мастии не стават!
Костадинов не ви е докарал до тук. Нали?
Какво повече? Да ви държа ръката в "тъмната" стаичка?  :t26157:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4785 -: Октомври 18, 2021, 18:05:24 »
''Президентът ви е новият любимец на новия голям брат. Бива ли само затова да го избирате на най високата длъжност? Или щото бил добър летец? На вас летец ли ви трябва или някой който знае езици''  За ''езиците'' си има преводачи. И на Джиджи и трябват заплата и стаж за пенсия.
Президентът трябва да е дипломатичен, тактичен, харизматичен, категорично неутрален политически, харесван у дома, добре приеман в чужбина, годен да устоява национални каузи и интереси...Радев не е. От предишните ни президенти  ставаха донякъде П. Стоянов и Г. Първанов.
Нещо ми се губят националните каузи отстояни от Петър Стоянов, пък и за Георги Първанов не съм сигурна дали помня. Тук има народ с дълга памет, че и с досиета, дайте някое по-така защитено нещо, да оплакна око!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4786 -: Октомври 18, 2021, 18:07:49 »
Провалени мастии не стават!
Костадинов не ви е докарал до тук. Нали?
Какво повече? Да ви държа ръката в "тъмната" стаичка?  :t26157:
А, такива да ги нямаме! Ако някой все още не е осрал пейзажа, това не значи, че трябва да му се дава възможност!
По-добре врабче в ръката, отколкото орел в небето!
Бъч, това което летецът може със сигурност, е да маневрира. В днешния луднал свят - направо си е неоценимо качество!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4787 -: Октомври 18, 2021, 18:12:02 »
Костадинов харесал човекът за президент. Боже, Боже!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4788 -: Октомври 18, 2021, 18:12:21 »
Бъч, това което летецът може със сигурност, е да маневрира.
По време на ВСВ цар Борис и Б. Филов също "маневрираха". Знаем как са завършили. И софиянци трябва да знаят. Над тях са падали "демократични" бомби.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4789 -: Октомври 18, 2021, 18:13:30 »
Костадинов харесал човекът за президент. Боже, Боже!
Нов бардак не става със стари мурви!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4790 -: Октомври 18, 2021, 18:14:00 »
пък и за Георги Първанов не съм сигурна дали помня. Тук има народ с дълга памет, че и с досиета, дайте някое по-така защитено нещо, да оплакна око!

Веднага ти давам:
Quote (selected)
Особено важен за нас е американският анализ, че българската армия е дала процентно най-много жертви в Ирак от всички останали съюзнически контингенти към края на 2005 г. При 400 души контингент, нашите щети са 93 убити и ранени войници (13 убити и 80 ранени), което ни нарежда на челното място по пострадали в коалицията, непосредствено след САЩ. “Независимо от високата цена в пари и живот за тази мисия , новото правителство изостави предизборните си обещания да изтегли незабавно корпуса от Ирак. Вместо това, те водят интензивен диалог с нас и за други алтернативни мисии.”, анализира Байърли скритите страни на междудържавните отношения. Въпреки, че 80% от българите се противопоставят изобщо на каквото и да е военно участие в Ирак, решението на БСП, като лидер на правителството, да изпрати войници на нови мисии се окачествява директно от американските дипломати като “пълен обрат” от предизборните обещания на тази партия пред избирателите си.

Quote (selected)
Правителството сключва също така споразумение за премахването на “подвижни ПВО системи” които България притежава. Страната се задължава да не изнася никакви подобни системи, без съгласие, или одобрение от САЩ. “Това политическо споразумение, както и премахването на търговските запаси на България, окончателно я елиминират като разпространител на ПВО системи. За пореден път се решава с цената на риск от страна на правителството на България, която вече изпитва сериозна безработица в сектора на оръжейната промишленост.” , е мнението на дипломата. Българският президент Георги Първанов и премиерът Сергей Станишев оказват много силна публична подкрепа за разполагане на американски военни бази на територията на страната, независимо, че 60% от населението е против това, разкрива текстът на грамата.

https://bivol.bg/wlusbasing.html

 :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4791 -: Октомври 18, 2021, 18:17:08 »
Дозирис 2.0
 :thup:
:ok:

Дошло е време или те нас или ние тях!
Сега ви размерват кожите! По избори. За нищо друго не става дума.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4792 -: Октомври 18, 2021, 18:17:50 »
По време на ВСВ цар Борис и Б. Филов също "маневрираха". Знаем как са завършили. И софиянци трябва да знаят. Над тях са падали "демократични" бомби.
Цар Борис - да, Богдан Филов - не. България е абонирана за демократичните бомби с аплаузи в Народното Събрание. Пък после що имало Народен съд, те затова!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4793 -: Октомври 18, 2021, 18:18:59 »
Президентът трябва да е дипломатичен, тактичен, харизматичен, категорично неутрален политически,

Kaкво значи "трябва"? Според кого трябва? Според Здравка ли? Не, не трябва да бъде такъв. Дори КС е рекъл, че президентът не трябва да е политически неутрален и може да изразява конкретни политически идеи. Следователно, не трябва.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4794 -: Октомври 18, 2021, 18:19:52 »
Иронично, но темата за противоконституционността на Кирил П. лесно би могла да се превърне в тема за противоконституционността на Фил Д - чл 147 (3).
"За съдии в Конституционния съд се избират юристи с високи професионални и нравствени качества, най-малко с петнадесетгодишен юридически стаж."

Наистина, той май на нито едно от тия изисквания не отговаря! Но е "our son of a bitch"!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4795 -: Октомври 18, 2021, 18:23:28 »
Цар Борис - да
Хайде бе! Тази немско-италианска издънка не е без участие в престъпленията преди девети - изпращането на еврейте от "новите земи" на смърт и присъдите над антифашисти "в негово име".
Наистина не съм очаквал това от теб!

PS Нямам нищо против немци и италианци. Хубави хора, особено последните.
« Последна редакция: Октомври 18, 2021, 18:31:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4796 -: Октомври 18, 2021, 18:28:23 »
"независимо, че 60% от населението е против това, разкрива текстът на грамата. "

Невероятно голям процент на мижитурки и предатели. Останалите 40%. Наистина БГ е обречена.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4797 -: Октомври 18, 2021, 18:30:27 »
Хайде бе! Тази немско-италианска издънка не е без участие в престъпленията преди девети - изпращането на еврейте от "новите земи" на смърт и присъдите над антифашисти "в негово име".
Наистина не съм очаквал това от теб!
Да де, ама същият този сатрап пита Багряна дали познава поета Вапцаров... Малко дамско кокетство и "о, той е толкова важен за българската литература" са могли да отърват разстрела. Но дамата отговорила честно и ...
Впрочем, те и евреите от старите земи са щяли да станат курбан, ако да не са били съседи, приятели, владика един, няколко парламентариста, изобщо купища почтени хора. Къде са същите почтени хора в "новите земи", казваш?
Борис Трети си има трески за дялане, но не мисля, че точно тези са най-големите и нерендосаните.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4798 -: Октомври 18, 2021, 18:33:37 »
Къде са същите почтени хора в "новите земи", казваш?
Казвам, че тези "нови земи" не са съюзници на Германия, а са завладени от последната.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #4799 -: Октомври 18, 2021, 18:34:39 »
Невероятно голям процент на мижитурки и предатели.

Тъжен факт. Няма какво да направим. На мен не ми се воюва със/срещу сънародници.