Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:21:30

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 566149 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7560 -: Ноември 17, 2021, 00:35:47 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 00:17:04

    Ами за ПОБЕДИТЕЛИТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ'21

Да са живи и здрави!
В неделя получиха своите 15 минути слава.
Оттук нататък ги чака дебелия...

... и нас с теб също.
:t26157:
Щото зависи единствено от усещането КЪДЕ СЕ НАМИРАШ и дали ше ти дойде отпредЕ или отзадЕ ...


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7561 -: Ноември 17, 2021, 00:36:31 »
Quote (selected)
Според Владо Бучковски ключовият въпрос е дали ще има успех до 14 декември (когато ще се проведе срещата на върха на ЕС за разширяването, бел. ред.).
"Има окуражителни сигнали, за нова стратегия от българска страна, която е в полза на страната ни. Но сроковете не са наш съюзник", каза той в предаването "Топ тема", в което участва и бившият посланик на РС Македония в София Мариян Гъорчев.
Двамата отправиха тежки обвинения срещу политиката на България, която се била фиксирала само върху работата на смесената българо-македонска историческа комисия, която е била само една точка от Договора за приятелство подписан между двете на 1 август 2017г.
Същата позиция зае тази сутрин и Кирил Петков, който атакува досегашните преговарящи за това, че са се фокусирали само върху историческата тематика.
На няколко пъти от Скопие призоваха "София да зачита правата на етническите македонци в България". Според тях "никой не разбирал позициите на България в света, а страната ни е била подложена на огромен външен натиск".
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7562 -: Ноември 17, 2021, 00:43:33 »
Според Владо Бучковски ...
Дреме им на Кирчо и Кокорчо за некъФ си Владо!!!

От мен – ЛЕКА ... :t0301:

« Последна редакция: Ноември 17, 2021, 00:59:22 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7563 -: Ноември 17, 2021, 00:49:34 »
Quote (selected)
Това може да се обособи като модела Радев - привикване и сплашване на инакомислещите чрез който се разбива и подчинява вътрешно БСП. Типичен мутренски подход.
Поздравявам Корнелия Нинова, която днес отвори темата за отношенията с Румен Радев. Всички социалисти мълчахме прекалено дълго с едничката цел – да се запази спокойствието и единството. Чашата преля и дойде време да си кажем истината!
След като на няколко пъти си позволих (как не ме е срам) публично да коментирам факта, че Радев извършва предателство към социалистите по много начини с мен се свърза главния секретар на президентството Димитър Стоянов. Общо 3 пъти – веднъж в коментари към пост на страницата на „Лице в Лице“ и още 2 пъти на лични съобщения, бях привикван в президентството, за да си говорим за въпросното предателство. Дипломацията не ми е силна черта, но колкото и това да беше замаскирано като приятелска загриженост в реалния свят се тълкува като привикване и опит за манипулация.
Е, господа този път се объркахте! Нито ще предам Корнелия Нинова, нито ще обърна гръб на БСП – партията, която нося в сърцето си! Моята партия!
* Васил Стоянов, Общински съветник в гр. Нова Загора и член на НС на БСП.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7564 -: Ноември 17, 2021, 00:55:55 »
А ти, ЕНГЕЛС-е, си АПСОЛЮТНА ДОСАДА ... :pissed-891: ;)

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7565 -: Ноември 17, 2021, 01:02:33 »
Това може да се обособи като модела Радев - привикване и сплашване на инакомислещите чрез който се разбива и подчинява вътрешно БСП. Типичен мутренски подход.
Поздравявам Корнелия Нинова, която днес отвори темата за отношенията с Румен Радев. Всички социалисти мълчахме прекалено дълго с едничката цел – да се запази спокойствието и единството. Чашата преля и дойде време да си кажем истината!
Ех, ще вземе и на мен Корнелка да ми стане симпатична, поне в този сблъсък. Ама само в него.

Айде, лека нощ и от мен. 


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7567 -: Ноември 17, 2021, 01:23:20 »
Quote (selected)
Боян Чуков, Фейсбук
Публична тайна е, че съм противник на Нинова от преди много време, когато бях член на БСП и исках постоянно нейната оставка. Напуснах соц. партията заради нея. 
Но категорично възразявам хора, които не са членове на БСП, влизат в служебното правителство или са от ИК (Инициативния комитет на Радев и Йотова, бел. ред.) да искат нейната оставка. Това е абсолютно безпринципно.
Нинова говори, че се бори с партийното задкулисие. Но точно задкулисието я постави на председателския стол. Това не променя моята позиция. Или си безпринципен за всичко. Или си принципен за всичко.
Играта "тука има, тука нема" в зависимост от личните ползи е непочтена. БСП ще влезе в управляващата коалиция, която е външна поръчка.
Същият фактор, който поръча предизборната и следизборната музика, ще си сложи на председателския стол на "Позитано" избрания от него (а не от социалистите) младеж, набор на Петков и Василев. Неговият пасианс ще излезе, а играта му ще "заспи".
Честито на печелившите, останалите да го...
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063374251394
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7568 -: Ноември 17, 2021, 06:24:25 »
от линка:
"Не приех тези покани по няколко причини. Нека маркирам и основното: НЕ СЕ ПРОДАВАМ! Политиката трябва да е открита пред обществото, а не да се изразява, чрез привикване по офиси и кабинети!"
Отначало щели да му промиват мозъка, после  щели да го купуват! И най-важното - защо им е? Това някой може ли да го обясни изобщо?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7569 -: Ноември 17, 2021, 07:18:55 »
До тук от изговореното във форума и по медиите основният недъг приписван на Костадинов е че е против ваксините, мдааааа!
За новите убавци:
Помните стария виц дето Т. Живков поръчал да го погребат с лицето надолу.
Та, ако тия се закрепят за по-дълго предполагам и ББ ще пожелае същото ( не му желая бърза кончина, просто да стане вица ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7570 -: Ноември 17, 2021, 07:45:03 »
До тук от изговореното във форума и по медиите основният недъг приписван на Костадинов е че е против ваксините, мдааааа!

Aaa, не само това. Папагали се и клишето, че бил "проводник на руски интереси". Ама, я питай некой папагал какви са руските интереси, защо са демонични, по какво се различават руските от американските интереси (които те защитават) и т. н. и нищо смислено няма да чуеш. Освен кремльофил, естествено.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7571 -: Ноември 17, 2021, 07:51:53 »
Намаля атаката срещу копейките.
Сега голямата болка е друга, не се ваксинира тоя народ бе!
Не се ваксинира и твай!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7572 -: Ноември 17, 2021, 07:56:10 »
Ваксинира се. Ей ги вчера пак над 20 000 са се ваксинирали.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7573 -: Ноември 17, 2021, 08:03:45 »
Ваксинира се. Ей ги вчера пак над 20 000 са се ваксинирали.  :smokin:
20 000 щото засега само ги лишават от препитание, като почнат насила да ги извличат от домовете и да ги бодат ще бъдат по 200 000 на ден.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7574 -: Ноември 17, 2021, 08:03:56 »
Къде е драмата?

драмата е в това, че е поел
Председателят и поема отговорност.

Къде е драмата?

драмата е в това, че е поела отговорност.

и не е за нея, а за обсебените от нея :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7575 -: Ноември 17, 2021, 08:05:42 »
С "ваксина" която работи само 6 месеца, при 20000 боцкания на ден трудно ще стигнат дори 50% активно "ваксинирани".
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7576 -: Ноември 17, 2021, 08:09:20 »
и не е за нея, а за обсебените от нея

Това наистина беше некъв уникален феномен. Но хич не е сложен за разгадаване. Всички противници на БСП говореха само за Корнела и ѝ искаха оставката. Мила, родна шизофренийка.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7577 -: Ноември 17, 2021, 08:17:35 »
Дам... Голяма грешка направи вчера Нинова с първи акъл. Слушам сега как Герджиков се възползва. Първосигнално и мръснишки, но се възползва. От което Нинова и БСП нямат и няма да имат никаква полза, а по-вероятно обратното.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7578 -: Ноември 17, 2021, 08:20:15 »
Нинова извърши една достойна постъпка - подаде оставка.
 Направи го  по възможно най-недостойния начин...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7579 -: Ноември 17, 2021, 08:20:55 »
Quote (selected)
Цитат на: Engels в Днес в 00:49:34

    от линка:
    "Не приех тези покани по няколко причини. Нека маркирам и основното: НЕ СЕ ПРОДАВАМ! Политиката трябва да е открита пред обществото, а не да се изразява, чрез привикване по офиси и кабинети!"

От кой линк, ма, Нойке?!?

Щото аз в горните постове на Енгелс не съм видЕла нито един линк ... 

Quote (selected)
Отначало щели да му промиват мозъка, после  щели да го купуват!
И най-важното - защо им е? Това някой може ли да го обясни изобщо?

КОЙ ТОЗ, ма, Нойке?!? :lol:

Говорите си тук в темата "Избори Ноември'21", гаче ли е тема единствено за БСП ...

Ами отворете си отделна тема за БСП и си коментирайте там на воля, щото със сигурност не съм аз единствената тук, на която вече ѝ писнА ...
Щото тук човек не може даже да се зарадва на победата на партията, за която е гласувал ...

« Последна редакция: Ноември 17, 2021, 09:06:33 от Джиджи »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7580 -: Ноември 17, 2021, 08:29:19 »
Нинова извърши една достойна постъпка - подаде оставка.
 Направи го  по възможно най-недостойния начин...
Тва да, но какво изговори...

Пардон, не дочетох второто изречение. Да.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7581 -: Ноември 17, 2021, 08:32:59 »
 
О кой линк, ма, Нойке?!?  
Щото аз в горните постове на Енгелс не съм видЕла нито един линк ...  :t1815:
:m1273:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7582 -: Ноември 17, 2021, 08:36:55 »
:m1273:

А ти, хич не ма галѝ по главичката, щото пък аз на теб щи оскубя брадичката!!! :m1314:

Щото тук иде реч за спечелени парламентарни избори и съставяне на редовно българско правителство, 
а ти ше ми цитираш какво бил рекъл намкъфси общински съветник от гр. Нова Загора!?!
:t0135:

« Последна редакция: Ноември 17, 2021, 09:30:06 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7583 -: Ноември 17, 2021, 08:37:28 »
Тва да, но какво изговори...

Изговори това, което е искала да каже. Ти какво очакваше да изговори? Аз, например, имам много сериозни наблюдения и информация за процесите в тази партия и мога да ти кажа, че не е изговорила неверни неща. А те всъщност са известни на огромен брой хора.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7584 -: Ноември 17, 2021, 08:46:23 »

Изговори това, което е искала да каже. Ти какво очакваше да изговори? Аз, например, имам много сериозни наблюдения и информация за процесите в тази партия и мога да ти кажа, че не е изговорила неверни неща.
Изговори неща, които не трябва да се изговарят между два тура на президентски избори.
« Последна редакция: Ноември 17, 2021, 09:11:26 от Bacho Кольо »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7585 -: Ноември 17, 2021, 08:55:04 »
Нинова извърши една достойна постъпка - подаде оставка.
 Направи го  по възможно най-недостойния начин...
Ами не. Радев напоследък прави фал след фал.*
Вече на практика е "дърво без корен" :smokin:
 
Очаквам резултат пейси и малко на пейсе без малко. При 20 и малко активност  :smokin:
 
* Не привика Кацаров да му каже - махаш сертификатите или се махаш
Не уволни Кутев
......................
 
Както споменах Радев замяза на един козяшки любимец - Пешо коня :bigok:
« Последна редакция: Ноември 17, 2021, 09:00:49 от 66 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7586 -: Ноември 17, 2021, 08:57:54 »
е сега, вие пък искате прашец да не падне на главата на Радев, лик под стъкло, казваше баба ми
Радев не е застрашен в момента от нищо, а Нинова подава оставка, в това число и заради политическата двойственост на президента
доколкото познаваме нрава й, въпреки политическата глазура, тя не може да остави това така, пък й не се налага
не гласувах за Радев, но няма да отида на балотаж да гласувам срещу него, защото не харесвам опонента му
принципи трябват, за едното красно име живеем, от какво толкова трябва да се брани Радев, пък и БСП?
от Радев трябва да се бранят и БСП, и новата му партия, при първото изкушение ще ги загърби, а след мандата си ще поиска изпълнителната власт
такъв нрав показва досега

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7587 -: Ноември 17, 2021, 09:00:08 »
Ами не. Радев напоследък прави фал след фал.

Не, той не прави фал след фал, защото си играе играта. Но аз съм казвал 100 пъти, че БСП сама си е виновна за тая работа. Не можеш да издигаш външни за партията хора и да си мислиш, че те няма да се еманципират на твой гръб. Да, БСП няма шансове с партийни кандидати за основните мажоритарни фигури, но поне трябва да са наясно какво може да им се случи.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7588 -: Ноември 17, 2021, 09:00:31 »
А сега аз вече очаквам тук да цъфне отново и Асол ...

НойКе, къде е Асол, МА!?! :lol:

« Последна редакция: Ноември 17, 2021, 09:10:27 от Джиджи »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7589 -: Ноември 17, 2021, 09:03:27 »
Разбира се, че Радев е хищник до мозъка на костите си. Все пак той е военна фуражка, генерал и военен пилот.

Учил е да "бомби" сгради, техника и жива сила. Не очаквайте от него да бъде кротък и да проявява милост.

Отдавна съм казал, че той е "златното сечение", където се срещнаха американските и руските интереси. И отдавна съм казал, че при нас се прилага "молдовския сценарий". Който има уши да слуша нека слуша...


Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7590 -: Ноември 17, 2021, 09:07:42 »
Вчера Бонго написа две неща, с които съм абсолютно съгласна.

С това сега, въпреки че тогава приех обяснението, че в парламента трябва все пак да остане опозиция, но времето ни опроверга:
Quote (selected)
Quote (selected)
Цитат на: Engels в Ноември 16, 2021, 22:38:09
Цитат

    "Може би имам различни разбирания от президента по някои въпроси. Не приех, когато дойде в парламента и се обърна към нас с думите "вие сте статуквото, промяната е на площадите". Ние не сме статуквото. Тогава парламентарната група много се напрегна, а аз ги спрях да не реагират. След това призова гражданите срещу партиите", добави Нинова.

Значи е била наясно накъде отива работата.

Ако БСП тогава беше напуснала НС, както го стори през зимата, нямаше да е тъй.

И с това, и го подкрепих вчера:

Quote (selected)
Бахти истериите се разиграват тук.
"Кумирът" Радев - някой го споменя. Не ми е кумир, но беше единствената приемлива за мен кандидатурах гласувах за него.
Що се отнся до Кирчко и Кокорчо ги приемам доброжелателно. Не съм гласувал за тях, но не мисля, че са президенстка партия и не смятам, че някой е предполагал това развитие, когато ги е препоръчвал на Радев за служебни министри, вкл. той самият.

И ще добавя, че ако Нинова и БСП бяха подкрепили Радев и Йотова незабавно, след като те обявиха кандидатурата си, вместо да се правят на интересни с уж партийните процедури, а в действителност със зле прикрита заплаха тип кво ше стане, ако не ви подкрепим, щяха да си прелеят гласове от Радев. Е, не толкова, колкото на парламентарните веднага след избора на Радев 2016, щото ситуацията е друга, но щяха. Дип че и в двата краткотрайни парламента Нинова се държа много разумно.
Пак да кажа, щот тук и навсякъде сега се обсъжда предимно БСП, че в неделя не подкрепих никого, щото БСП отново ми предложи все същата безлична листа, за която бях гласувала вече 3 (три!) пъти от 2017 до юли включително. Ми кафа!
Разбирам, че промяната в една партия не става бързо и лесно, но 5 (пет!) години да ми сервират все едно и също нищо за народни представители от Бургас ми дойде в повече.


« Последна редакция: Ноември 17, 2021, 09:13:57 от Simplified Solutions »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7592 -: Ноември 17, 2021, 09:13:39 »
И отдавна съм казал, че при нас се прилага "молдовския сценарий". Който има уши да слуша нека слуша...
Къде е Приднестровието?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7593 -: Ноември 17, 2021, 09:17:12 »
Като ги чета некои, си спомням за един познат и за ено време га се пълнеха суджуци и се сушаха по балконите.
Бяха му ги откраднали и лафа му беше - не ме е яд, че ги откраднаха, мъ яд ме е, че не знаят как да ги режат!
Трябва на тъъъънко така...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7594 -: Ноември 17, 2021, 09:17:37 »
И ще добавя, че ако Нинова и БСП бяха подкрепили Радев и Йотова незабавно, след като те обявиха кандидатурата си, вместо да се правят на интересни с уж партийните процедури, а в действителност със зле прикрита заплаха тип кво ше стане, ако не ви подкрепим, щяха да си прелеят гласове от Радев
С едно изречение: За влошените отношения БСП - Радев, виновни са и двете страни. За мен това е безспорен факт.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7595 -: Ноември 17, 2021, 09:17:50 »
И ще добавя, че ако Нинова и БСП бяха подкрепили Радев и Йотова незабавно, след като те обявиха кандидатурата си, вместо да се правят на интересни с уж партийните процедури, а в действителност със зле прикрита заплаха тип кво ше стане, ако не ви подкрепим,

Не, това не е вярно, а възприето внушение от медиите. Те създадоха този "проблем". Сигурно си пропуснала какъв натиск имаше срещу Нинова да заяви категорично дали ще подкрепят Радев седмици преди изобщо Радев да бе обявил кандидатурата си. Нито един председател на партия не може да направи това без да се съобрази с мнението на партията си. И защо да не го провокира? Естествено че има право да го провокира. Все пак те са го издигнали. И бъди сигурна, че Нинова знае много по-добре какви интриги се въртят в държавата от простия наблюдател, дето попива внушения отсекъде.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7596 -: Ноември 17, 2021, 09:19:45 »
Радев ше го бъде, но по трудния начин.
И БСП ше я бъде, но пак така.
И Нинова също.
Що в таа партия всичко става от край време се по трудния начин - нямам обяснение.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7597 -: Ноември 17, 2021, 09:21:51 »
И преди да ви кажа тук отново и да ви оставя на мира / :lol:/, щото пак отивам да бачкам, бих искала и аз да подкрепя реченото от Бонго и препостнато по-горе от г-жа Солюшънс:

Цитат на Бонго:

Бахти истериите се разиграват тук.
"Кумирът" Радев - някой го споменя. Не ми е кумир, но беше единствената приемлива за мен кандидатура, гласувах за него.
А що се отнся до Кирчко и Кокорчо ги приемам доброжелателно. Не съм гласувал за тях, но не мисля, че са президентска партия и не смятам, че някой е предполагал това развитие, когато ги е препоръчвал на Радев за служебни министри, вкл. и той самият.
:th_up:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7598 -: Ноември 17, 2021, 09:24:18 »
Що в таа партия всичко става от край време се по трудния начин - нямам обяснение.

Как да нямаш обяснение? Няма силна партия, която не е наложила принципа на демократическия централизъм. Или неговото своеобразно изражение с едноличната диктатура, както при герп. Щом като реяенията на централните органи не са задължителни и не се спазват от членската маса - пиши я бегала такава партия.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7599 -: Ноември 17, 2021, 09:28:42 »
Аз мисля, че всичко е наред. Нещата следват закономерния си ход. Не се коркайте. Ако няма да гласувате в неделя, млъкнете.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7600 -: Ноември 17, 2021, 09:28:48 »
ПП не може да е президентска партия и по причини, чисто личностни.
Радев , от една страна, Петков, Василев и очилатите девойки зад тях, от друга, са твърде, твърде различни - биографично, ментално, цивилизационно, ако щете. Дори и бодро  да започнат дейността си като президентска партия, съвсем скоро между тях ще се появят непреодолими различия...

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7601 -: Ноември 17, 2021, 09:35:55 »
Бачка,

Явно не следиш в дълбочина процесите !

Какво Приднестровие ? Говоря за американоруската  спецоперация по изчистването на Молдова от хората на олигарха Владимир Плахотнюк !

Явно не си го чувал а се бараш че разбираш от "постсъветско пространство"...

 :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7602 -: Ноември 17, 2021, 09:37:44 »
Дам... Голяма грешка направи вчера Нинова с първи акъл. Слушам сега как Герджиков се възползва. Първосигнално и мръснишки, но се възползва. От което Нинова и БСП нямат и няма да имат никаква полза, а по-вероятно обратното.
Нинова направи първата стъпка към реставрацията на Борисов - опит да бламира Президента Радев. Следващата ще бъде проваляне на преговорите за съставяне на правителство, вероятно с гордо биене в гърдите колко принципна и последователна е.
Идеята, изказана от младежкото БСП тя да не участва в преговорите ми се вижда много разумна.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7603 -: Ноември 17, 2021, 09:38:28 »
ЗИП, кажи сега румънци и молдавци джавкат ли се за история и език.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7604 -: Ноември 17, 2021, 09:38:44 »
Не се коркайте.
Ако няма да гласувате в неделя, млъкнете.

Не!!! Гласувайте за Радев, щото инак ше дойде ГерЖикоф!!!



Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7605 -: Ноември 17, 2021, 09:40:48 »
Радев има мноо общо с Харвардите. Говори перфектен английски и на два пъти е карал военни курсове в Монтгомъри, Алабама, САЩ .

Мисля, че има доста допирни точки с Козяк. С Драган Цанков го свързва може би чисто човешко "русофилство".

Но като истински военен мноо добре преценява ситуацията на "терен" и разбира, че може да лавира в мноо тесни рамки.

Мога да кажа, че след Костов е най-силния "държавник" в България след 1990г...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7606 -: Ноември 17, 2021, 09:42:04 »
Нинова направи първата стъпка към реставрацията на Борисов - опит да бламира Президента Радев. Следващата ще бъде проваляне на преговорите за съставяне на правителство, вероятно с гордо биене в гърдите колко принципна и последователна е.
Идеята, изказана от младежкото БСП тя да не участва в преговорите ми се вижда много разумна.
:th_up:

« Последна редакция: Ноември 17, 2021, 09:51:17 от Джиджи »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7607 -: Ноември 17, 2021, 09:44:08 »
Нинова е БИТА КАРТА. Скоро ще я скрият.

Тази сутрин Вигенин и наби обръчите. Никой нема да търпи истерясала женица да разваля гигантски геополитически планове....

Решетников е момченце спрямо Хера и Ким...

 :m1708:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7608 -: Ноември 17, 2021, 09:44:37 »
Quote (selected)
Сигурно си пропуснала какъв натиск имаше срещу Нинова да заяви категорично дали ще подкрепят Радев седмици преди изобщо Радев да бе обявил кандидатурата си.


Не помня такова нещо, а и няма логика, щото Радев и Йотова обявиха кандидатурата си на 1 февруари, сиреч далеч преди назначаването на първото служебно правителство.
Виж, помня, че медиите веднага настойчиво започнаха да питат ще подкрепи ли БСП двойката и БСП в лицето на Нинова шикалкавеше. Все пак се съгласиха Янаки Стоилов да заеме поста служебен министър и добре направиха. А президентът онзи ден го назначи за конституционен съдия и дори присъства на клетвата.

И ще потретя, че съм съгласна с Бонго, че президентът няма вина за появата на ПП. Не намирам за разумно цупенето с идеята, че едва ли не е трябвало да не позволи (как?) на двете момчета да предложат свой политически проект, след като ситуацията крещеше, че нещо такова е зверски необходимо, за да няма трето служебно правителство. А пък ако Нинова е очаквала, че президентът сега ще се ограничи само с подкрепата на БСП, след като и самата тя 2016 го предложи с идеята кандидатът да е надпартиен и да събере мощен вот от избиратели с всякакви възгледи, много е сгрешила.   
« Последна редакция: Ноември 17, 2021, 09:49:48 от Simplified Solutions »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7609 -: Ноември 17, 2021, 09:45:29 »

Мога да кажа, че след Костов е най-силния "държавник" в България след 1990г...
Като отчетем, че Костов имаше зад гърба си абсолютно мнозинство в НС, а Радев е с ограничени пълномощия, май той ще излезе по-силен.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7610 -: Ноември 17, 2021, 09:46:03 »
...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7611 -: Ноември 17, 2021, 09:47:04 »
Quote (selected)
Мога да кажа, че след Костов е най-силния "държавник" в България след 1990г...
Ципа. Ф пълния си блясък!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7612 -: Ноември 17, 2021, 09:47:49 »
Нинова направи първата стъпка към реставрацията на Борисов - опит да бламира Президента Радев. Следващата ще бъде проваляне на преговорите за съставяне на правителство, вероятно с гордо биене в гърдите колко принципна и последователна е.
Идеята, изказана от младежкото БСП тя да не участва в преговорите ми се вижда много разумна.
И на мен. Ако иска БСП все пак да оцелее.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7613 -: Ноември 17, 2021, 09:51:51 »
Спекулираш Пешо, преговорите започнаха и Нинова се изказа доста доброжелателно и умерено за първите контакти.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7614 -: Ноември 17, 2021, 09:52:45 »
Quote (selected)
Сигурно си пропуснала какъв натиск имаше срещу Нинова да заяви категорично дали ще подкрепят Радев .
Имаше. И беше съвсем логичен и уместен. Нинова не трябваше да шикалкави с подкрепата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7615 -: Ноември 17, 2021, 09:52:59 »
:lol:




Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7616 -: Ноември 17, 2021, 09:53:21 »
Виж, помня, че медиите веднага настойчиво започнаха да питат ще подкрепи ли БСП двойката и БСП в лицето на Нинова шикалкавеше.

Ама, ти сериозно ли си мислиш, че Корнела можеше да подкрепи веднага Радев през главата на партийните си органи? Нали на другия ден щяха да ѝ кажат откъде накъде го подкрепяш без да си ни питала нас? Недей да влизаш в ролята на Лозан Панов, който искаше Радев да наруши конституцията и да го импйчнат, но да покаже, че е демократ.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7617 -: Ноември 17, 2021, 09:54:28 »
Мда, Харвардите бяха забелязани от "светая светих на англосаксонските медии"...

https://www.bbc.com/news/world-europe-59302595

Изключително силен сигнал и ясен знак !

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7618 -: Ноември 17, 2021, 09:55:04 »
Спекулираш Пешо, преговорите започнаха и Нинова се изказа доста доброжелателно и умерено за първите контакти.
Това беше, според мен, за да замаже скандалното си неподкрепяне на Радев и заканата "ще видим на изборите в неделя".
Но може и да греша в предположението си. Дано.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7619 -: Ноември 17, 2021, 09:56:23 »
Quote (selected)
Тази сутрин Вигенин и наби обръчите.

Верно ли й е набил обръчите?

Quote (selected)
Вигенин коментира и думите на Нинова за вътрешната опозиция, хранена от Борисов, която сега се прехвърлила при Радев:

„Трябва да видим конкретните факти. Истината е, че е имало такива случаи и ние сме ги обсъждали в предишни периоди. Противници на Нинова са получавали обществени поръчки“, каза той.

„Част от тези хора се оказаха назначени на различни позиции в служебното правителство. Те се превърнаха и в говорители на служебното правителство. Когато си на този пост, не може да даваш лични оценки и именно това провокира емоционалната реакция на Нинова. Все пак трябва да подхождаме разумно“, смята Вигенин.

„Сигурно Радев е видял качества в тези хора, че да си ги назначи. Сигурно не е усетил и достатъчно подкрепа в ръководството на партията и затова си е потърсил подобен вид подкрепа от други хора в структурата“, каза социалистът.

 п. п. За протокола. Такова жувотно като младежко БСП има само у веСниците и киродобревата глАва. Дип, че знам, че не е редно да се изнасят разни работи налево и надесно. И така циганиите са големи