Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 16:15:23

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 564529 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7980 -: Ноември 18, 2021, 09:52:38 »
малко ли е?
щото аз се нагледах вече и претенциите ми основно манталитети

а, да кажа и за Кацаров, видях го днес, този е толкова безочлив тип...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7981 -: Ноември 18, 2021, 09:57:51 »
Макгахан зачита ли се или тряа да са масови демонстраций срещу турците?
Не се. Работил е за британски газети. Преди  това не се е разбрал с американските си работодатели по чисто парични въпроси.
А пепел му на езика на този, който отрече заслугите на Януарий Макгахан* пред българския народ. Неслучайно на гроба му  Охайо е написано :  "На Макгахан освободителя на България"

* Ако се интересуваш от живота и делото му, прочети "Хавра" на З. Карабашлиев. Книга - средна работа, но поддържащата сюжетна линия е именно биографията на Макгахан. И наистина си струва.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7982 -: Ноември 18, 2021, 09:59:12 »
Радвам се че си се засмял.
 А сега престани да се смееш и ме светни:
Знам, че Бисмарк в Райхстаха остро се изказва против зверствата на османлиите.
Знам за телеграмата, изпратена от Гарибалди в знак на съчувствие към българите.
Знам как са реагирали славянските интелигенти в Австо-Унгария. В частност - К. Иречек.
Знам за митингите, организирани от партията на У. Гладстон.
Да не говорим за пламенните речи на Жирарден, дьо Вестин и най-вече на Юго.
Какво знам за реакцията в Русия няма да пиша, щот съм ватенка и мурзилка.

А кажи сега кой, къде и как точно е реагирал в САЩ!

Айде без врътканици, моля те. Нека ти припомня какво написа и на какво реагирах:

няма и една дума и един написан ред, в който достоверно да се твърди и доказва, че в САЩ някой нещо е чул за това нещо.

Оставям настрана от коя страна са хората, които първи започват да бият камбаната за Батак и останалото.
Оставям настрана защо д-р Албърт Лонг има кръстени на свое име улици в няколко български града.
Оставям настрана в коя страна е роден Макгахан.
Оставям настрана кой е Юджийн Скайлър и защо в крайна сметка е прекратена дипломатическата му мисия в Константинопол.
Оставям настрана кореспоненцията с Фиш и сената.
Обаче Ню Йорк Таймс си има архив, и може да влезеш в него, и да поразгърнеш например броевете от септември 1876 г., и да видиш дали има нещо по темата "април 1876 г. в България".
После ела да ми обясниш, че тоя парцал никой никога не го е чел в САЩ.  :smokin:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7983 -: Ноември 18, 2021, 10:00:22 »
И ква е връзката на Търново с освободителната война.
Чети внимателно дискусията на възрастните, преди да решиш, че се отнася и до теб и че си в състояние да се намесиш в нея.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7984 -: Ноември 18, 2021, 10:09:39 »
Я, Кумчо Зарков си призна, че е готов да поеме БСП. С големи хвалебствия към Радев и Киретата. Тоя валс май много профешънъл ѝ го изиграха на Корнела.

Корнела носи къде 50% от отговорността БСП да загуби спечелени избори през 2017 г. с "демокрацията ни отне много".
Крумчо носи останалите 50% с малоумната си "шегичка" за "кроим планове как да мъчим нечий дядо".

Липсата на социална интелигентност, незнанието къде, какво и как да говориш, особено когато немаш ни една медия на своя страна, не е извинение. Удобно вдигнатите топки водят до забивки.
Последствието? Пълен мандат на Боко, злощастни подскоци на Корнела около него, опити за търсене на "нови полета за изява", превръщане на БСП в Патриотичен фронт версия 2.0, четирикратна редукция на изборатели между април 2017 и ноември 2021.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7985 -: Ноември 18, 2021, 10:22:00 »
Корнела носи къде 50% от отговорността БСП да загуби спечелени избори през 2017 г. с "демокрацията ни отне много".
Крумчо носи останалите 50% с малоумната си "шегичка" за "кроим планове как да мъчим нечий дядо".

Липсата на социална интелигентност, незнанието къде, какво и как да говориш, особено когато немаш ни една медия на своя страна, не е извинение. Удобно вдигнатите топки водят до забивки.
Последствието? Пълен мандат на Боко, злощастни подскоци на Корнела около него, опити за търсене на "нови полета за изява", превръщане на БСП в Патриотичен фронт версия 2.0, четирикратна редукция на изборатели между април 2017 и ноември 2021.

за последователите на култа тва едва ли има значение.

важното е, че корнелия е очистила партията от квото не е тряало да е там, па ако ще крайният резултат да е около 10%...

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7986 -: Ноември 18, 2021, 10:22:47 »
Ренета Инджова е много преекспониран политик и доста неприятна личност
за котката в чувала говори, щото какво друго да каже, какво да предложи?
СДС - ами при ГЕРБ са
ДБ - загубени в пространството ,реят се с моя глас в джоба
други няма, не и от нейното поколение, което предполагам е проблемът

тези момчета от ПП, без да съм ги избрала, ми дадоха един кратък отдих, да не гледам само тъмнобалкански криви от гняв? злоба? безпросветност? манталитет?  лица
колкото, толкова
:well_done-1299:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7987 -: Ноември 18, 2021, 10:24:16 »

Оставям настрана защо д-р Албърт Лонг има кръстени на свое име улици в няколко български града.
Оставям настрана в коя страна е роден Макгахан.
Оставям настрана кой е Юджийн Скайлър и защо в крайна сметка е прекратена дипломатическата му мисия в Константинопол.
Оставям настрана кореспоненцията с Фиш и сената.
Обаче Ню Йорк Таймс си има архив, и може да влезеш в него, и да поразгърнеш например броевете от септември 1876 г., и да видиш дали има нещо по темата "април 1876 г. в България".
Не се връткам - изброените от теб д-р Лонг, Макгахан и Скайлър са живяли и работили в България (или Русия) и са реагирали като европейски интелектуалци и хуманисти.  Нищо не знам за Фиш и за кореспонденцията му. За Макгахан и делото му - виж по-горе.
Но така или иначе в САЩ няма масов отклик на това, което става на Балканите през 1876.
« Последна редакция: Ноември 18, 2021, 10:31:10 от Bacho Кольо »

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7988 -: Ноември 18, 2021, 10:26:29 »
Ной, аз питах за наши съвременници, а не за разни ренесансови Личности.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7989 -: Ноември 18, 2021, 10:28:54 »
Бонго, ти ся така ме нападаш щото се изказах неуважително за провисналото шкембе на ицко ли?
 :think: :think:Л

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7990 -: Ноември 18, 2021, 10:31:56 »
Ужас как гадно се пише от телефона

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7991 -: Ноември 18, 2021, 10:35:14 »
Не се връткам - изброените от теб д-р Лонг и Скайлър са живяли и работили в България (или Русия) и са реагирали като европейски интелектуалци и хуманисти.  Нищо не знам за Фиш и за кореспонденцията му. За Макгахан и делото му - виж по-горе.
Но така или иначе в САЩ няма масов отклик на това, което става на Балканите през 1876.
Амчи как  :smokin:
Скайлър така хуманистично се самосезирал, че е командирован на терен от Хорас Мейнард, който, разбира се, не е американец, а праплеменник на Джото.

ПП Тва за "масовия отклик" започна да го прикачаш впоследствие, след като първоначалната ти теза започна лееекинко да издиша.

Смешно е, дори в най-мрачните години на Студената война никой в България не отричаше приноса на американци към българската кауза 1876 г.

ППП Апропо, ти чел ли си учебниците, които громиш, следвайки думите на Коцко?

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7992 -: Ноември 18, 2021, 10:35:57 »
Корнела носи къде 50% от отговорността БСП да загуби спечелени избори през 2017 г. с "демокрацията ни отне много".
Крумчо носи останалите 50% с малоумната си "шегичка" за "кроим планове как да мъчим нечий дядо".

Липсата на социална интелигентност, незнанието къде, какво и как да говориш, особено когато немаш ни една медия на своя страна, не е извинение. Удобно вдигнатите топки водят до забивки.
Последствието? Пълен мандат на Боко, злощастни подскоци на Корнела около него, опити за търсене на "нови полета за изява", превръщане на БСП в Патриотичен фронт версия 2.0, четирикратна редукция на изборатели между април 2017 и ноември 2021.
Тва е типично изказване на чалгар.
Дето си мисли че скечовете са основа на политиката като такваз

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7993 -: Ноември 18, 2021, 10:40:26 »
Ка беше другия, Яворчо от първия ли?

Той май не е член на БСП.
:t26157:
Напротив, един от стойностните и уважавани представители на БСП, който обаче не си пада много по светлините на прожекторите:

Quote (selected)
Явор Бориславов Куюмджиев е български политик. Народен представител от парламентарната група на Коалиция за България в 42-рото Народно събрание. Владее английски, руски и чешки език.

Роден е на 14 септември 1970 година в град София. Учи в Софийската математическа гимназия, след това в Руското средно училище в град Високе Мито, Чехия, където получава диплома за средно образование.
Следва в Центъра за езикова и теоретична подготовка на чуждестранни студенти към Карловия университет в Подебради, Чехия, след това в Чешки технически университет в Прага.
Магистър по компютърни технологии в Технически университет - София.
Магистър по Бизнес администрация в Рочестърския технологичен институт – US бизнес училище в Прага (2000 – 2001).

Познавам лично и даже съм доста близка с родата на баща му, който обаче от известно време вече не е между нас ...

А снощи мернах некъде из нет-а, че е сред групичката срещу Корнела, така че май можем да го очакваме скоро на големата БСП сцена ... :0007:

« Последна редакция: Ноември 18, 2021, 10:51:44 от Джиджи »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7994 -: Ноември 18, 2021, 10:41:25 »
Тва е типично изказване на чалгар.
Дето си мисли че скечовете са основа на политиката като такваз
Така да бъде. Обаче що вий, дълбинните разбирачи и сърцеведи, предлагачи на "найякитеполитическиплатформинасвета", сведохте подкрепата за БСП до 270 хиляди гласа? Те тва е въпросът за един милион риала.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7995 -: Ноември 18, 2021, 10:45:13 »

ППП Апропо, ти чел ли си учебниците, които громиш, следвайки думите на Коцко?
Ще бъде смешно да се правя на историк, но нещо съм попрочел. Даже ще се поправя, кат за прос инжинер - доста съм прочел.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7996 -: Ноември 18, 2021, 10:45:21 »
Корнела носи къде 50% от отговорността БСП да загуби спечелени избори през 2017 г. с "демокрацията ни отне много".

Кълвете, кълвете на тая глупост. Те, медиите, прекрасно знаят с какви хора си имат работа и на какви кукички да ги хванат. Освен "анализаторите" по медиите и шепа папагали никой не вярва на глупостта, че Корнела загубила изборите с "демокрацията ни отне много". Защото болшинството от хората праекрасно знаят какво им е отнела.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7997 -: Ноември 18, 2021, 10:48:41 »
ДПС ф Истанбул агитира за Герджикоф



Quote (selected)
Това се вижда на страницата на структурата във Фейсбук, на която е публикуван и постер на Герджиков с кандидата за вицепрезидент - Невяна Митева.
...по-точно не се вижда, щото истанбулското депесе си е махнало агитацията од фейса.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=364150855503599&id=100057260628166

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7998 -: Ноември 18, 2021, 10:52:41 »
Освен "анализаторите" по медиите и шепа папагали никой не вярва на глупостта, че Корнела загубила изборите с "демокрацията ни отне много". Защото болшинството от хората праекрасно знаят какво им е отнела.
Знаят, да. То се вижда и от изборните резултати в последния четвърт век. Такава страст към реставрация на "преддемокрацията" е трудно дори да си бъде представена, камо ли да се види.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #7999 -: Ноември 18, 2021, 10:54:31 »
ДПС ф Истанбул агитира за Герджикоф
Здравите сили във форума - също. Некои не открито, само му стискат палци до степен смилане некоя фаланга на прах.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8000 -: Ноември 18, 2021, 10:58:21 »
ДПС ф Истанбул агитира за Герджикоф
Неам нищо против човека, ама винаги, когато го видя на портрет, се сещам за маларийния плазмодий от урока по Зоология в 7-ми клас

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8001 -: Ноември 18, 2021, 10:59:19 »
Но в дадения случай аз виждам съвсем ясно нещо - имам предвид тези момчета, които имаха 400 хил. гласа и набраха 600 хил. Тези 200 хил. отнякъде са взети. И мога да кажа точно откъде - 100 хил. от БСП и по 50 хил. от Христо Иванов и Слави Трифонов.
По-скоро около 100 хил от Слави, около 70 хил от гласувалите за ДБ, около 40 хил от ИБНИ и БСП. Не повече от 10 % от гласувалите за БСП през юли са гласували за ПППП, т.е. некъде 30тина хил.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8002 -: Ноември 18, 2021, 10:59:55 »
Да се метнем в последният момент на потъващия кораб, това само ние го можем.
Ами ако слОчаЕно този кораб разпери бързо платна и мноо бързо се запъти към поне малко ПО-БЕЗПРОБЛЕМНОТО бъдеще?!? :cool-1084:

Тогава ТИ лично кво ше речеш?!? :)))


Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8003 -: Ноември 18, 2021, 11:01:35 »
Така да бъде. Обаче що вий, дълбинните разбирачи и сърцеведи, предлагачи на "найякитеполитическиплатформинасвета", сведохте подкрепата за БСП до 270 хиляди гласа? Те тва е въпросът за един милион риала.
По времето когато имах отношение към резултатите на БСП, тя правеше толкова само от София. Половината от 23-ти МИР  :smokin: И това далеч не беше мястото с най-добри резултати.
И не не съм членувал в БСП или БКП.
А защо сега не е така има други интересни въпроси. Например защо няма в Монтана организация, при положение че там беше една от най-силните ..... И тва е на съвеста на наздраве Микор и на съсела .....
Най-общо състоянието в момента е резултат от заразяването в лебералната чума.
И затва си мисля, че сценалия "Съсел-2" нема мине, независимо кво се иска на партакалеца и проч. потурнаци  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8004 -: Ноември 18, 2021, 11:02:36 »
Знаят, да. То се вижда и от изборните резултати в последния четвърт век. Такава страст към реставрация на "преддемокрацията" е трудно дори да си бъде представена, камо ли да се види.

Ако болшинството од хората беха фтечение на тва, какво ни е отнела демокрацията, те сто про щеха вече да се регистрирали въф форума, за да изразят изпитваните од тех емоции досежно тоа акт на експроприация на притежавания од тех материален, ментален и културен инвентар. 

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8005 -: Ноември 18, 2021, 11:03:22 »
Целото късане на ризи срещу Радев е заради "Три морета".

Демек тия които плюят срещу него не ги интересува България ами завалийките се притесняват "че англосаксите ще нападнат Русия".

 :nuts:

Требе да имаш мозък смлян на пихтия за да поверваш в това.

Апропо не разбрах Априлското въстание как го закачихте в сий тема за изборите ?

Демек защото Русия ни е освободила ся требе да гласуваме за Костя или Николай Малинов ?

Българинът е достатъчно интелигентен за да прави разлика между отдаване на почит, като паметници и кръщаване на улици и гласуване на избори.

Харесва Русия, но не иска "режима на Путин". Мое да не харесва Америка, но явно аресва "американския режим"...

 :nuts:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8006 -: Ноември 18, 2021, 11:08:52 »
праисторически погледнато, България е била дъно на море.

Тва е видно од разните черупки од миди и охлюви, инкрустирани ф голема част од камънаците, скоито изобилства днешната наша територия.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8007 -: Ноември 18, 2021, 11:10:26 »
И затва си мисля, че сценалия "Съсел-2" нема мине

Напротив, той мина. И то много успешно. БСП (ръководството) вече е напълно либерализирано. Корнела вече не е никаква пречка за пълен конформизъм. Сега ще се продават на всеки, за да участват в управление. И всеки ще ги вземе, за "социален" цвят в управлението си. А членската маса ще ходи където ѝ кажат.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8008 -: Ноември 18, 2021, 11:10:54 »
Апропо не разбрах Априлското въстание как го закачихте в сий тема за изборите ?
Моя е вината. И причината беше несъществена - нищо общо с това кой за кого и защо трябва да гласува.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8009 -: Ноември 18, 2021, 11:13:05 »
Не се връткам - изброените от теб д-р Лонг и Скайлър са живяли и работили в България (или Русия) и са реагирали като европейски интелектуалци и хуманисти.

Европейски, европейки, колкото Бенджамин Франклин в Париж станал европеец. Сега, истина е, че и Макгахан и Скайлър имат "руска връзка", Скайлър е разследван в САЩ за шпионаж и дейност в полза на Русия. В САЩ "откликът" е ограничен, доколкото тогава САЩ не иска да се бърка в европейските дела - дори Скайлър е смъмрен за активната му намеса в туските и европейските дела, което пряко противореччи на тогавашната политика за изолация между стария и новия свят. Едва влизането на САЩ в ПСВ променя това отношение. 
Но да се твърди, че не е имало отклик в САЩ е пресилено. Впрочем и в Русия има първоначално мълчание. Нещата се променят, когато Победоносцев превежда и публикува репортажите на Макгахан. Впрочем първото издание на български на репортажите му е превод от този руски превод (на Ст. Стамболов).

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8010 -: Ноември 18, 2021, 11:13:38 »
Корнела вече не е никаква пречка за пълен конформизъм.

Е, ще плачем за:
Quote (selected)
Корнелия Нинова: Най-близки по платформа сме с Патриотичния фронт

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8011 -: Ноември 18, 2021, 11:14:42 »
Quote (selected)
Цитат на: Предводител на команчите в Днес в 10:09:39

    Корнела носи къде 50% от отговорността БСП да загуби спечелени избори през 2017 г. с "демокрацията ни отне много".
    Крумчо носи останалите 50% с малоумната си "шегичка" за "кроим планове как да мъчим нечий дядо".

    Липсата на социална интелигентност, незнанието къде, какво и как да говориш, особено когато немаш ни една медия на своя страна, не е извинение. Удобно вдигнатите топки водят до забивки.
    Последствието? Пълен мандат на Боко, злощастни подскоци на Корнела около него, опити за търсене на "нови полета за изява", превръщане на БСП в Патриотичен фронт версия 2.0, четирикратна редукция на изборатели между април 2017 и ноември 2021.

Тва е типично изказване на чалгар.
Дето си мисли че скечовете са основа на политиката като такваз

А ти, 66, малко по-кротко с чалгарите, дето си почнал да причисляваш и мен към тех, а сега и Команча!!!


Щото толкоз ти е акъла!!!


Първия път коментирах без емоджи, ся ше пуцам, а третия път наистина пускам ТАНКА ... :sniperer:

Нищо, че е виртуален ...

« Последна редакция: Ноември 18, 2021, 11:33:42 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8012 -: Ноември 18, 2021, 11:16:32 »
А членската маса ще ходи където ѝ кажат.
За разлика од последните неколко пъти, когато таа маса ходеше не там, където ѝ кажат, а при други хора.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8013 -: Ноември 18, 2021, 11:22:39 »
Целото късане на ризи срещу Радев е заради "Три морета".

Демек тия които плюят срещу него не ги интересува България ами завалийките се притесняват "че англосаксите ще нападнат Русия".

Требе да имаш мозък смлян на пихтия за да поверваш в това.

Апропо не разбрах Априлското въстание как го закачихте в сий тема за изборите ?

Демек защото Русия ни е освободила ся требе да гласуваме за Костя или Николай Малинов ?

Българинът е достатъчно интелигентен за да прави разлика между отдаване на почит, като паметници и кръщаване на улици и гласуване на избори.

Харесва Русия, но не иска "режима на Путин". Мое да не харесва Америка, но явно аресва "американския режим"...

Бравос, тов. ЗИП!!! :well_done-1299:  :notworthy:


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8014 -: Ноември 18, 2021, 11:25:37 »
И затва си мисля, че сценалия "Съсел-2" нема мине

Напротив, той мина. И то много успешно. БСП (ръководството) вече е напълно либерализирано. Корнела вече не е никаква пречка за пълен конформизъм. Сега ще се продават на всеки, за да участват в управление. И всеки ще ги вземе, за "социален" цвят в управлението си. А членската маса ще ходи където ѝ кажат.

QED  :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8015 -: Ноември 18, 2021, 11:30:15 »
Quote (selected)
Цитат на: otvrat в Днес в 11:10:26

    А членската маса ще ходи където ѝ кажат.

За разлика од последните неколко пъти, когато таа маса ходеше не там, където ѝ кажат, а при други хора.
  И с това аз лично приключвам, поне за таа сутрин ...


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8016 -: Ноември 18, 2021, 11:31:28 »
Ама, другари чегъртачи...чакайте бре... Нали - уж таковата - Бочко (мамин златен) щяхте да чегъртате? Що чегъртате Корнелия? :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8017 -: Ноември 18, 2021, 11:32:01 »
Напротив, той мина. И то много успешно. БСП (ръководството) вече е напълно либерализирано. Корнела вече не е никаква пречка за пълен конформизъм. Сега ще се продават на всеки, за да участват в управление. И всеки ще ги вземе, за "социален" цвят в управлението си. А членската маса ще ходи където ѝ кажат.


Да разбирам ли, че би желал БСП да провали формирането на правителство?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8018 -: Ноември 18, 2021, 11:32:18 »
А какъв е другия избор пред БСП ?

Вечна опозиция?

Не вярвам някой да си мисли, че някога отново ще има 121 депутата.

А всяка партия, която поседи продължително в опозиция залинява и накрая изчезва в небитието...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8019 -: Ноември 18, 2021, 11:34:46 »
И с това аз лично приключвам, поне за таа сутрин

A, ама ти тука ли беше?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8020 -: Ноември 18, 2021, 11:36:54 »
Да разбирам ли, че би желал БСП да провали формирането на правителство?

Да, здравите сили искат две основни неща:
1. Герджиков да спечели
2. "Кирчо и Кокорчо" да не съставят правителство
оттам
3. Следващи избори да се правят от гербав президент
и съответно
4. Боко да се върне на власт

Ся, друг е въпросът доколко подюрганните им мечти имат връзка с реалността

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8021 -: Ноември 18, 2021, 11:37:37 »
Тва е типично изказване на чалгар.
Дето си мисли че скечовете са основа на политиката като такваз

А ти, 66, малко по-кротко с чалгарите, дето си почнал да причисляваш и мен към тех, а сега и Команча!!!


Щото толкоз ти е акъла!!!


Първия път коментирах без емоджи, ся ше пуцам, а третия път наистина пускам ТАНКА ... :sniperer:

Нищо, че е виртуален ...
Не вий сте от шараните-потурнаци дето кълват на гол бастун  :smokin:
Бая брюкселски потурнаци се навъдиха по територията напоследък. А и сред емигретата.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8022 -: Ноември 18, 2021, 11:41:06 »
Вечна опозиция?

Що да е вечна? Ако се заявява като "лява", би трябвало да е в опозиция дотогава, докато управляват "десни". А такива не управляват вечно. И тука не е въпрос за БСП, а за всяка партия. Ако е партия, която претендира, че изповядва идеология. Конформизмът и опортюнизмът доказват точно обратното - че няма идеология и целта е участие във властта. Защото коалицията е перфектно извинение да не си изпълняваш програмите.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8023 -: Ноември 18, 2021, 11:43:32 »
Да, здравите сили искат две основни неща:

Баси, ама ти верно ли си университетски преподавател? Ужас!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8024 -: Ноември 18, 2021, 11:46:06 »
Що да е вечна? Ако се заявява като "лява", би трябвало да е в опозиция дотогава, докато управляват "десни". А такива не управляват вечно. И тука не е въпрос за БСП, а за всяка партия. Ако е партия, която претендира, че изповядва идеология. Конформизмът и опортюнизмът доказват точно обратното - че няма идеология и целта е участие във властта. Защото коалицията е перфектно извинение да не си изпълняваш програмите.

Също така участието фкоалиция е възможност да изпълниш част од програмата си.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8025 -: Ноември 18, 2021, 11:49:20 »
Вечна опозиция?

Що да е вечна? Ако се заявява като "лява", би трябвало да е в опозиция дотогава, докато управляват "десни". А такива не управляват вечно. И тука не е въпрос за БСП, а за всяка партия. Ако е партия, която претендира, че изповядва идеология. Конформизмът и опортюнизмът доказват точно обратното - че няма идеология и целта е участие във властта. Защото коалицията е перфектно извинение да не си изпълняваш програмите.


Верно ли? И кво стана с приказките за ОФ, за народен фронт и т.н. срещу ГЕРБ? Или такива формати са възможни единствено при доминираща БСП?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8026 -: Ноември 18, 2021, 11:54:59 »
Абе явно изкачат "скритите гербави лимонки" в БСП и това явно са тия които беха най-кресливи срещу ГРОБ....

 :nuts:

Все пак ГРОБ е "сродна партия по манталитет". Застаряващи избиратели, малки градчета и села пък и Бокаса напраи "Балкански поток",  иска "платноходки" в Черно Море и тържествено обеща на тов. Медведев, че "България няма да напада Русия" !

Радев нищо такова не е обещавал ами напрао чертае нов план Барбароса в  Бояна. Митрофанка да и се чудиш защо оди на опера с него ?

 :m1708:

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8027 -: Ноември 18, 2021, 11:58:42 »
Не се връткам - изброените от теб д-р Лонг, Макгахан и Скайлър са живяли и работили в България (или Русия) и са реагирали като европейски интелектуалци и хуманисти.  Нищо не знам за Фиш и за кореспонденцията му. За Макгахан и делото му - виж по-горе.

Конкретно д-р Лонг следва да се разглежда в контекста на американските протестантски мисии в Османската имерия, които мисии са една от колоните на въображаемата постройка, която наричаме "Българско възраждане". Именно от протестантските мисии идват първите известия за зверствата при потушаването на въстанието.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8028 -: Ноември 18, 2021, 12:00:38 »

Верно ли? И кво стана с приказките за ОФ, за народен фронт и т.н. срещу ГЕРБ? Или такива формати са възможни единствено при доминираща БСП?
Остаи ГЕРП ми гледай Макс и Мориц, дан съ окажат в позицията на Пашинян. И той леберал. Даже "франкофон" го играеше  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8029 -: Ноември 18, 2021, 12:02:27 »
Застаряващи избиратели, малки градчета и села

Ами, няма такова нещо! Герп са партия на далавераджии, тарикати и държавни чиновници. Изобщо не е "застаряваща". Тя ще се разпадне само далеч от копанята. Не знам кой ви е внушил, че БСП е партия на пенсионерите. Те може да гласуват за нея, но не членуват в БСП. Членовете на БСП (70-80 000) са повечето млади и на средна възраст хора. Не бъркайте членска маса със симпатизанти. Симпатизантът днес е тук, утре е там.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8030 -: Ноември 18, 2021, 12:02:37 »
Бонго, ти ся така ме нападаш щото се изказах неуважително за провисналото шкембе на ицко ли?
 :think: :think:Л
А, що - Иванов си има шкембе, не като да няма.  Не е затова и съм написал ясно за какво иде реч - за образование и за университетети.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8031 -: Ноември 18, 2021, 12:06:20 »
Хи... хи... хи... Усещам скромност  :lol:
...Съветникът на Кирил Петков в икономическото министерство от служебния кабинет Даниел Лорер заяви днес пред bTV, че самият той е вариант за външен министър.
...Преговорите най-вероятно ще стартират след президентския балотаж. Във вторник се проведе авансова среща между някои лидери. Лорер заяви, че се усещала скромност от всички, което е предпоставка совалките да доведат до положителен край.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8032 -: Ноември 18, 2021, 12:07:06 »
Радев нищо такова не е обещавал ами напрао чертае нов план Барбароса в  Бояна. Митрофанка да и се чудиш защо оди на опера с него ?
Как защо? Защото и тя е в бункера в Бояна, взела е ротринга и му помага с картите и чертежите.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8033 -: Ноември 18, 2021, 12:08:56 »
Не знам кой ви е внушил, че БСП е партия на пенсионерите. Те може да гласуват за нея, но не членуват в БСП. Членовете на БСП (70-80 000) са повечето млади и на средна възраст хора. Не бъркайте членска маса със симпатизанти. Симпатизантът днес е тук, утре е там.

5% от хората 18-30 са гласували за БСП, 29% от хората >60 са гласували за БСП.
Сред самите избиратели на БСП нещата изглеждат така: 6% са на възраст 18-30, 39% са 30-60 г., 55% са >60 г.

https://www.gallup-international.bg/45232/demographic-structure-of-the-vote-2/

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8034 -: Ноември 18, 2021, 12:09:11 »
...Съветникът на Кирил Петков в икономическото министерство от служебния кабинет Даниел Лорер заяви днес пред bTV, че самият той е вариант за външен министър.

Чудничко! Кога сме имали за вънкашен министър евреин, винаги ни е изненадвал с патриотични инициативи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8035 -: Ноември 18, 2021, 12:14:49 »
Сред самите избиратели на БСП нещата изглеждат така:

"Избирател" нищо не означава. Между избирател на партия и член на партия има разлика. Защото официалните партийни членове в България са около 350 000. А всички други са само избиратели.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8036 -: Ноември 18, 2021, 12:22:20 »
"Избирател" нищо не означава.
Мдаааа, избирателят нищо не означава  :0007:
Без 150000 човека на >60 г. БСП щеше да има 120 хиляди гласа и щеше да е малце след Коцьо у редичката.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8037 -: Ноември 18, 2021, 12:25:16 »
Мдаааа, избирателят нищо не означава  :0007:
Без 150000 човека на >60 г. БСП щеше да има 120 хиляди гласа и щеше да е малце след Коцьо у редичката.

Иам усещането, че на следващи избори тия 60+ ше са пот 150,000.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8038 -: Ноември 18, 2021, 12:26:05 »
... Даниел Лорер заяви днес пред bTV, че самият той е вариант за външен министър.
...заяви, че се усещала скромност от всички, което е предпоставка совалките да доведат до положителен край.
Не мога да споделя оптимизма лореров. Ако КДА "Петков, Василев и ко" успее да привлече външен капиталец и да спретне правителство, то това правителство трудно ще годиняса...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8039 -: Ноември 18, 2021, 12:27:12 »
Без 150000 човека на >60 г. БСП щеше да има 120 хиляди гласа и щеше да е малце след Коцьо у редичката.

Абе, това няма никакво значение! Става въпрос за съвсем друго. Че членската маса на БСП не се състои предимно от пенсионери. Както и на герп. А в случай че не знаеш, пенсионерите в България са доста над 2 милиона. Колкото и пенсионери да гласуват за БСП, четири пъти повече гласуват за други.