Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 18:38:50

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 565178 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8040 -: Ноември 18, 2021, 12:29:20 »
Не мога да споделя оптимизма лореров. Ако КДА "Петков, Василев и ко" успее да привлече външен капиталец и да спретне правителство, то това правителство трудно ще годиняса...
Е вчера дадоха заявка. Тези на социална пенсия са минук 108 лева след нова година.
Тва е валидно и за повечето пенсионери.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8041 -: Ноември 18, 2021, 12:32:05 »
Колкото и пенсионери да гласуват за БСП, четири пъти повече гласуват за други.
2.333333 пъти повече.
70/30.

Обаче при останалите възрастови групи съотношението е 19:1 (95%:5% в групата 18-30) и 10:1 (91%:9%) в групата 30-60. Те тва е пълна катастрофа  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8042 -: Ноември 18, 2021, 12:36:11 »
2.333333 пъти повече.
70/30
.

Ясно, разбрах. 1 540 000 пенсионери гласуват за БСП и само 660 000 пенсионери за други партии. Това е 70/30 от 2 200 000. Което е много добре.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8043 -: Ноември 18, 2021, 12:41:53 »
החבר Lorer, като известен интернационалист, ще има само една задача - да вкара българските западни покрайнини  в преговорите на ЕС. :0007:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8044 -: Ноември 18, 2021, 12:43:30 »
2.333333 пъти повече.
70/30
.

Ясно, разбрах. 1 540 000 пенсионери гласуват за БСП и само 660 000 пенсионери за други партии. Това е 70/30 от 2 200 000. Което е много добре.
Цъ, не си. Пробвай пак.
Изходна данна: 30% от тези над 60 г. са гласували за БСП.
Айде сега докарай с аритметика нещо, дето е четири пъти по-голямо от 30%  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8045 -: Ноември 18, 2021, 12:49:10 »
Пробвай пак.

ОК, ама и ти пробвай пак да вденеш, че аз не говоря за "гласували" за БСП, а за членската маса на БСП. Която не се състои само от пенсионери. Чат ли си? И че колкото пенсионери да гласуват за БСП, много повече пенсионери не гласуват за БСП. Следователно "БСП изчезва с пенсионерите" би трябвало да важи повече за други партии, а не за БСП. Щото тя (и герп) имат по 70-80 000 партийни члена. Партиен член е човек с карта, че е член на дадена партия. А симпатизант е човек, който днес му харесва този, а утре онзи. Както в този форум.

Айде сега докарай с аритметика нещо, дето е четири пъти по-голямо от 30%

Не съм добре с аритметиката, затова ще трябва да ми помогнеш. Дай ми твойте проценти от 2 200 000 пенсионери. Колко от тях са гласували за БСП и колко за други.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8046 -: Ноември 18, 2021, 12:52:10 »
Следователно "БСП изчезва с пенсионерите" би трябвало да важи повече за други партии, а не за БСП. Щото тя (и герп) имат по 70-80 000 партийни члена
Както казах, предизвестената съдба на ОПГ-та не ме интересува и не я коментирам. ГЕРБ има един партиен член - Боко. След него нема нищо.
Коментирам БСП и това не е случайно.
Корнела я превърна в ПФ 2.0. Пълен шит, речено на новобългарски.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8047 -: Ноември 18, 2021, 12:56:42 »
Корнела я превърна в ПФ 2.0. Пълен шит, речено на новобългарски.

БСП не ме интересува. Освен наблюденията как унищожиха бившата ми партия, която не е БСП. Но еднакво не приемам говорене на аба и повтаряне на внушени клишета от телевизора. Така ме е учила другарката в детската градина

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8048 -: Ноември 18, 2021, 12:59:25 »
БСП не ме интересува.
🤣🤣🤣🤣🤣
Дообре.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8049 -: Ноември 18, 2021, 13:27:11 »
"ГЕРБ има един партиен член - Боко. След него нема нищо.*"
Аууу... браво!!! Такава ласкава оценка за Бочко (мамин златен) до сега не беше изразявана тъдява.
Браво! Бочко (мамин златен) куту един великан на мисълта... куту един гениален водач... куту един народен трибун... куту един прогресор... повежда стотиците хиляди отрудени и обезверени** роби на труда към светлината... И те вървят, вървят,  нататък... на шир и длъж... на шир и длъж... към блесналите жита...
Браво!!!...
*куту Дякона - дет' рекъл - Сам съм, други нема...
**досущ Христос Бог...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8050 -: Ноември 18, 2021, 13:28:17 »
БСП никога няма да управлява. Може да им поканят един-двама за министри и толкоз. Скоро ще си постигнат заслужения стабилен процент.
...................
Парамов напоследък в телевизията на ВМРО добре коментира събитията. Разбира си от работата, за разлика от прехваления психиатър.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8051 -: Ноември 18, 2021, 13:54:31 »
Аууу... браво!!! Такава ласкава оценка за Бочко (мамин златен) до сега не беше изразявана тъдява.
Всъщност е неласкава за вдъхновените му обожателки кат разни бармалеи etc.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2971
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8052 -: Ноември 18, 2021, 13:55:00 »
Св. Бочко Усвоител иже Трижди Възкресник

А на ВМРОто сега им текна да лаят, нали им биха дузпата, сега истината ще заглаголят.
*********   ✹    *********

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8053 -: Ноември 18, 2021, 14:01:23 »
Quote (selected)
Президентските избори предложиха един вменяем кандидат, един умерено почтен кариерист и един своенравен и напълно объркан магистрат. Отказът да подкрепят Радев, макар да беше с тях от самото начало на бунта срещу Борисов, е най-меко казано предразсъдък, а по-рязко - глупост, която произведе фамозния кандидат с прическа "фантазе". Отдаде му се на този кандидат да изравни по нелепост рекорда на Плевнелиев в тази "сфера", което, както и да го разглеждаме, представлява забележително постижение от общата история на нашите нелепости.

 :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Докторът Михайлов цепи, лепи и вулканизира.

ПП Карадайъ изобщо не е сред кандидатите  :smokin:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8054 -: Ноември 18, 2021, 14:01:51 »
Неам нищо против човека, ама винаги, когато го видя на портрет, се сещам за маларийния плазмодий от урока по Зоология в 7-ми клас

   Плазмодии??
Мойта булка пък иска да гласува за него, оти намирала много прилика с моя мопс Минчо... Намирала им прилика в очите, главите .. устите..
  ама тя чистачка ветренарка, не знае академичните порядки.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8055 -: Ноември 18, 2021, 14:07:40 »
мопс Минчо

 :bigok:

Мопс Минчо Ванчев, бъдещ автор на Видрица, том 2.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8056 -: Ноември 18, 2021, 14:16:09 »
за последователите на култа тва едва ли има значение.

важното е, че корнелия е очистила партията от квото не е тряало да е там, па ако ще крайният резултат да е около 10%...
Понеже се оказа, че в партията има още много от онуй, дето не трябва да е там, очаквам следващата чистка (след преизбирането на Единствената) да смъкне този резултат към 5те процента. Е, може и да са седем.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8057 -: Ноември 18, 2021, 14:19:07 »
Цъ, не си. Пробвай пак.
Изходна данна: 30% от тези над 60 г. са гласували за БСП.
Айде сега докарай с аритметика нещо, дето е четири пъти по-голямо от 30%  :nuts:

обичам когато се спекулира с проценти.

аз предлагам да почнем от тези позиции.

имаме X българи с право на глас, по възрастни от 60 години. някой подхвърли 2 милиона

от тях Y1 еди колко си броя гласували - Y2 или еди какъв си процент гласували. бих приел активността за цялата страна от ЦИК, поради липса на адекватни - според мен - данни.

от гласувалите Z2 еди колко си за БСП - некой казва 30%, ма хайрлия да е, или Z1 броя гласове.

кое с кое искаш да сравняваш?

колко е Z1  / X?

и колко XZ1 е по-голямо от  Z1 ?

ако някой има данни - да сподели
Че иначе става някакво малоумие, надприказване дали трамвая е повече зелен или повече дълъг.....

пъ съ. и какво само се подкодошваш.... не те разбирам
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...


Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8059 -: Ноември 18, 2021, 14:24:16 »
    Предводителю.
Ама щях да пишам Ходжам, ама, да те не обяват веке  за потурнак австриец?? 

п Уредил съм мое гласуване за Радев в неделя.. Видях втория заседател, циганин, в секцията.. и подходих културно и възпитано....: голяма молба имам, само ти можеш  се справиш..  Да държиш Минчо, докато гласувам..
  Човекът, макар и циганин, макар да хвърля отпадъци, къде свърне, макар да бере железо от решетки от мазета, се съгласи по начин, който не остави съмнение  в благородството му..

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8060 -: Ноември 18, 2021, 14:25:33 »
обичам когато се спекулира с проценти.

аз предлагам да почнем от тези позиции.

имаме X българи с право на глас, по възрастни от 60 години. някой подхвърли 2 милиона

от тях Y1 еди колко си броя гласували - Y2 или еди какъв си процент гласували. бих приел активността за цялата страна от ЦИК, поради липса на адекватни - според мен - данни.

от гласувалите Z2 еди колко си за БСП - некой казва 30%, ма хайрлия да е, или Z1 броя гласове.

кое с кое искаш да сравняваш?

колко е Z1  / X?

и колко XZ1 е по-голямо от  Z1 ?

ако някой има данни - да сподели
Че иначе става някакво малоумие, надприказване дали трамвая е повече зелен или повече дълъг.....

пъ съ. и какво само се подкодошваш.... не те разбирам

Какво не разбираш? По данни на Галъп 29% от гласувалите над 60 години са гласували за БСП. Ерго, 71% са гласували за други.
Ти казваш, че колкото и от пенсионерите да гласуват за БСП, четири пъти повече биха гласували за другиго.
Сметката ти щеше да е вярна, ако за БСП бяха гласували 20% от посочената възрастова група. Но не е така.
По този повод ти посочих, че 70/30=2.3333, т. е. за други са гласували 2.3333 пъти повече възрастни хора, отколкото за БСП, а не четири пъти повече.
Айде в името на абсолютната точност да ги направим 71/29=2.49.
Толкова. Простичка сметка.
Що се вдъхнови после да рушиш устоите на аритметика за пет клас, не зная.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8061 -: Ноември 18, 2021, 14:31:33 »
    Предводителю.
Ама щях да пишам Ходжам, ама, да те не обяват веке  за потурнак австриец?? 

п Уредил съм мое гласуване за Радев в неделя.. Видях втория заседател, циганин, в секцията.. и подходих културно и възпитано....: голяма молба имам, само ти можеш  се справиш..  Да държиш Минчо, докато гласувам..
  Човекът, макар и циганин, макар да хвърля отпадъци, къде свърне, макар да бере железо от решетки от мазета, се съгласи по начин, който не остави съмнение  в благородството му..

Сички сме бездруго веке потурнаци, здравата сила изрече присъдата си  :bigok:

Иначе да, благородството му е вън от съмнение, сал ние си знаем какво му коства, туй все едно да дадат нам биберон да храним комодски варан, докато майка му пазари Турсил в Кипа-та.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8062 -: Ноември 18, 2021, 14:35:17 »
Ти казваш, че колкото и от пенсионерите да гласуват за БСП, четири пъти повече биха гласували за другиго.

айде по сериозно. Никога не съм казвал такова нещо.
И не ти отиват такива елементарни инсинуации.

Нещо я караш много през просото, сипеш обвинения и простотии без задръжки.
Не е гот.

относно процентите.

ето, сам стигна до извода. 29% от гласувалите. Гласувалите са неясен процент от имащите право на глас. Ако приемем активността на над 60 годишните за 50%, което е твърде щедро, но по-вероятно от 100% активност, стигаме до 14.5% от имащите право на глас гласували за БСП.

Иначе казано 6?-7? пъти в повече.....

и освен аритметика има и логика. и почтеност.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8063 -: Ноември 18, 2021, 14:39:20 »
айде по сериозно. Никога не съм казвал такова нещо.
А, ама ти си бил секуко? Не обърнах внимание.
Реших, че otvrat продължава аритметкува нещо. Иначе да, той, а не ти, рече това за четирите пъти повече.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8064 -: Ноември 18, 2021, 14:42:13 »
А, ама ти си бил секуко? Не обърнах внимание.
Реших, че otvrat продължава аритметкува нещо. Иначе да, той, а не ти, рече това за четирите пъти повече.

иначе казано първо реагираш, след това мислиш

Както вече казах, не ти отива.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8065 -: Ноември 18, 2021, 14:43:43 »
Интересно, защо 'от два дни', а не от три или повече ?

Всъщност, по-интересно (и оттук правилният въпрос) е "Кой е "управляващият господар" според Нинова?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8066 -: Ноември 18, 2021, 14:44:07 »
айде по сериозно. Никога не съм казвал такова нещо.
И не ти отиват такива елементарни инсинуации.

Нещо я караш много през просото, сипеш обвинения и простотии без задръжки.
Не е гот.

относно процентите.

ето, сам стигна до извода. 29% от гласувалите. Гласувалите са неясен процент от имащите право на глас. Ако приемем активността на над 60 годишните за 50%, което е твърде щедро, но по-вероятно от 100% активност, стигаме до 14.5% от имащите право на глас гласували за БСП.

Иначе казано 6?-7? пъти в повече.....

и освен аритметика има и логика. и почтеност.

Аха, почтеността изисквала да наречем негласувалите "гласували за други партии"  :nuts:

Да припомня какво се коментира:

Колкото и пенсионери да гласуват за БСП, четири пъти повече гласуват за други.
71:29≠4
Това е резултат от почтено  :smokin: и грамотно  :smokin: смятане.
Останалото са ненавременни фърляния в плитко море с водорасли.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8067 -: Ноември 18, 2021, 14:47:47 »
иначе казано първо реагираш, след това мислиш
Аз тебе съм свикнал да те чета в кърмъзъ язъ, ш'ма прощаваш, че не съм те уцелил зад булото на дифолтен фонт.
Ся, доколкото се познавам, никога няма да си го простя, горко му на черчевето  :t0174:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8068 -: Ноември 18, 2021, 14:48:56 »
Останалото са ненавременни фърляния в плитко море с водорасли.
-------------------------------------
Ф некъф своеобразен Саргас... :smokin:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8069 -: Ноември 18, 2021, 14:50:47 »
Щом Джамбазки пищи, значи всичко е наред:

Quote (selected)
Ето я промяната в целия ѝ блясък. Тя дойде още в деня на вота. Явно за чуждопоклонничеството няма свян, няма закони, а за национални каузи дори да не става дума. Окончателните изборни резултати още не са обявени, но носителите на „промяната“ вече започнаха с предателските си заявки. Те твърдят, че са готови да сменят парадигмата в отношенията със Скопие, да отстъпват и да опаковат всичко в красив целофан, който няма нищо общо с реалността. А в Северна Македония вече доволно потриват болшевишки ръчички от новата българска заявка.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8070 -: Ноември 18, 2021, 14:53:08 »
Останалото са ненавременни фърляния в плитко море с водорасли.
-------------------------------------
Ф некъф своеобразен Саргас... :smokin:

Има едни чички, вземат една ми ти засилка на плажа, ехееееей, ше речеш, че кат се фърлят и у Трабзон ше паднат, па баш пред прибойчето вземат, та объркат крачките, па плонжират у водните расли, па изплискат тон вода и пейсе кила сол, че и Камчия върнат замалко наобратно.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8071 -: Ноември 18, 2021, 14:57:52 »
Щом Джамбазки пищи, значи всичко е наред:
Приемам облози, че къмто Коледа братята македонци ще получат един дългоочакван дар от североизток. :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8072 -: Ноември 18, 2021, 14:59:16 »
Аха, почтеността изисквала да наречем негласувалите "гласували за други партии"  :nuts:

ахам, най отдоле на бюлетината даже има вариант за избор при гласуване „Не подкрепям никого“

но ти си ги игнорирай, щот така те кефи и според теб доказва тезите ти....

...а иначе се дърлите за нещо безмислено и недоказуемо.

но трябва да се защитава седесарската опорка, че само пенсиите гласуват за БСП, и така де....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8073 -: Ноември 18, 2021, 14:59:42 »
Има едни чички, вземат една ми ти засилка на плажа, ехееееей, ше речеш, че кат се фърлят и у Трабзон ше паднат, па баш пред прибойчето вземат, та объркат крачките, па плонжират у водните расли, па изплискат тон вода и пейсе кила сол, че и Камчия върнат замалко наобратно.
Една такава батка насмалко да се очисти насред Кабакум, развесели бая плажуващи. :ouch-2147:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8074 -: Ноември 18, 2021, 15:03:04 »
Аз тебе съм свикнал да те чета в кърмъзъ язъ, ш'ма прощаваш, че не съм те уцелил зад булото на дифолтен фонт.
Ся, доколкото се познавам, никога няма да си го простя, горко му на черчевето  :t0174:

секуко? в червено?

бе казах ти, не се излагай, първо чети, след това се мятай, ти пак...
явно днес тотално не ти е ден :-)

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8075 -: Ноември 18, 2021, 15:08:01 »
:bigok:

Мопс Минчо Ванчев, бъдещ автор на Видрица, том 2.

 :thup:

Тва и за сладкодумеца.  :)))

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8076 -: Ноември 18, 2021, 15:11:20 »
седесарската опорка, че само пенсиите гласуват за БСП
Нема такова нещо. Както вече отбелязах, само 55% от гласувалите за БСП са над 60 години.
Това са само 150000 гласа на тези избори.
Извън тази група са цели 120000 човека.
Сто и двадесет хиляди, не един, не двама, дори не и десетима, а цели сто и двадесет хиляди.
Името им: Двайсчетрилегиона!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8077 -: Ноември 18, 2021, 15:14:07 »
Щом Джамбазки пищи, значи

Джамбазки пищи, но не е изключение. В неспособността да се огледа спорът ни със Северна Македония в общата картина. В този спор ние, България, се фиксирахме върху историческото си право. Северна Македония заложи на настоящето. Прецениха, по-мъдро от нас, че геополитическата конюнктура е в тяхна и на членството им в ЕС полза. Следователно, просто трябва да изчакат, докато нарастващият от вси страни външен натиск на ситуационните им съюзници и партньори в този проект сломи нашата съпротива. Въпрос на търпение и на ... малце македонски инат. В края на краищата, въпрос на време, оказва се.

В наш пасив е, обаче, и тук Джамбазки има основания, е отказът ни да мислим самостоятелно и стратегически. По време на падишаха Борисов, по начало, мисленето не бе на мода. Има, значи, кой да я мисли - кеф ти Брюксел, кеф ти Москва, кеф ти Вашингтон, кеф не кеф - и Анкара. Що да се морим. Като ни дойде яйцето до мястото, ще се напъваме.

Ние, прочее, си позволяваме лукса да прозяпваме важни развития около нас. Ще ви илюстрирам незабавно. Малка игра на "асоциации". Франция, Гърция ... Е, как е? Включвате ли се? ... Да ви добавя и Турция, тогава. Сега по-добре ли е? Загряхте ли?

Е, сега да се върнем към играта с Македония. Вече не е същото, нали?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8078 -: Ноември 18, 2021, 15:21:08 »
Фирмине, ноо си мислил, изтракал си 1247 знака и накрая пак не става ясно кво толкова си измислил.
Ако имаш да речеш нещо смислено, формулирай го внятно. Аз немам проблем да изчета и 124700 знака, но само при условие, че ще има файда от това.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8079 -: Ноември 18, 2021, 15:24:18 »
Уфффф, не стана ли вече демоде да се занимаваме със следизборна аритметика, кой, колко и с к'во, разбийш ли ЕГН за кого гласувал. Изборите бяха в неделя, днес е четвъртък.Мандалото лопна, кака, упс, Киро и сие ше преговарят за правителство...във фейсбук. На онова еврейче Цукерберг паметник приживе трябва да му вдигнем за възможността да видим к'ви шъ ги къдрят любимците електорални. Славиту при Волгин мек, меек, душица памук, па компромисен, ти да видиш.
----
Минава, големият кораб минавааа...Пуканките идат. Продавам директно през монитора.  ;) :lol:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8080 -: Ноември 18, 2021, 15:24:50 »
Макетата си мислят, че стратегията е на тяхна страна.

Но от друга страна те нямат важно стратегическо положение а ние имаме.

Друг е въпроса, че ние едва ли не искаме те да признаят, че са "били българи".

Ами те ако вземат че проформа признаят и след, като ги приемат се отметнат?

Съгласен съм с Владимир Чуков, че мноо залитаме по Коридор 8 а истината е в балканския Бенелюкс- Гърция, България и Румъния...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8081 -: Ноември 18, 2021, 15:25:53 »
Ас настоявам Северна Македония да ни върне историята ФТРОЕН РАЗМЕР! и тогава може вече да говорим.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8082 -: Ноември 18, 2021, 15:27:41 »
Предводителю на команчите, познаваш ме от достатъчно време, за да знаеш, че никога не правя нищо случайно.
Ако ти добавя и ... Австралия към тази малка игра на асоциации, навярно само ще те изнервя допълнително. Затова нека просто ти предложа да прочетеш, с готовността си за хиляди знаци, това:
https://www.clubz.bg/118739-frantsiya_i_gartsiya_sklyuchiha_dvustranen_dogovor_za_otbrana_vklyuchitelno_ot_sayuznitsi_v_nato

Сега как е? По-ясно ли е? Впрочем, с изненада откривам, че форумът тук също е "прозяпал" факта. Уви. На Другото място това нямаше да се случи, мисля.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8083 -: Ноември 18, 2021, 15:28:05 »
Славиту при Волгин
Славиту все при Волгин снизхожда при народа.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8084 -: Ноември 18, 2021, 15:30:33 »
Франция е слаба ракия.

Преди дни Ердоган буквално заяви - "Гърция е най-важния  плацдарм на САЩ срещу Турция"

 :m1708:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8085 -: Ноември 18, 2021, 15:38:17 »
Но от друга страна те нямат важно стратегическо положение а ние имаме.

Ааа, и те имат много важно стратегическо значение. Т. нар. ос Белград-Солун-Атина. Най-краткият път от Централна Европа да Балканите. Който я държи, изолира България като фактор.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8086 -: Ноември 18, 2021, 15:40:48 »
Славиту все при Волгин снизхожда при народа. Май са си дружки от години. Макар че какво ли е да си приятел със сприхав хипохондрик?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8087 -: Ноември 18, 2021, 15:42:37 »
Франция е слаба ракия.

Преди дни Ердоган буквално заяви - "Гърция е най-важния  плацдарм на САЩ срещу Турция"

Франция не е слаба ракия. Въобще не я подценявай. Освен всичко друго, Франция (вече, след БРЕКЗИТ) е единствената страна в ЕС с ядрено оръжие "на борда".

Изявлението на Ердоган ти обяснява друг факт, обаче - защо ДПС е в немилост пред мем сахиб Мустафа хатун. Но да не мешаме темата.

За връзката на всичко това с нас и с братята македонци, в братската ни свада, ето още едно мнение. На сериозен "чичко".

https://fakti.bg/mnenia/629510-v-garcia-balgarite-mechtaat-za-velika-balgaria

Сега по-ясно ли е, Предводителю?  ;)

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8088 -: Ноември 18, 2021, 15:43:20 »
Хора, тук става трудно за следене и четене, а е важно и интересно. Отворих тема за Северна Македония. Може ли там да се обсъжда ''македонския'' въпрос. Че и патрЕотите тепърва ше рипат с гайтан потурите.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8089 -: Ноември 18, 2021, 15:47:06 »
теминът "македонски въпрос" звучи редуктивно и даже пейоративно, като "пернишка печка" или "морско свинче".

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8090 -: Ноември 18, 2021, 15:49:09 »
И в случая с печката, и в случая със свинчето всички сме наясно за какво иде реч. А ти се чудиш за какво да се дърлиш с мен. Няма лошо, насреща съм :tongue_:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8091 -: Ноември 18, 2021, 15:52:29 »
Славиту при Волгин мек, меек, душица памук, па компромисен, ти да видиш.
Славиту е усетил, че ако продължава да се инати, на едни избори напролет може и ИТН да не влязат в парламента. ДБ - също. БСП са в някаква вътрешна криза, трябва им време да се стегнат и да се подготвят за избори, така че и те ще са меки и компромисни. Очаквам до следващата седмица всички да са се спазарили за по нещо с ПП, да покажат пред медиите по едно шоу "преговори на живо", в което да се надпреварват да си хвалят взаимно програмите и кадрите и да декларират компромиси в името на България. И набързо да имаме четворна коалиция и правителство.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8092 -: Ноември 18, 2021, 15:53:30 »
 :thup:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8093 -: Ноември 18, 2021, 15:55:53 »
Хора, тук става трудно за следене и четене, а е важно и интересно. Отворих тема за Северна Македония. Може ли там да се обсъжда ''македонския'' въпрос. Че и патрЕотите тепърва ше рипат с гайтан потурите.

Мило, не възразявам "там" да се обсъжда. Ама нали се сещаш, че и "тук" е уместно. Доколкото Избори ноември 21 изглежда ще се окажат с ясно проследими геополитически проекции и последствия. В което лошо няма. Че някак прекалено (удобно за някои) всичко се сведе през изтеклата политическа година до задника на Борисов и неговото и нине и присно.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8095 -: Ноември 18, 2021, 15:59:33 »
Уважаеми Firmin, нямам честта да Ви познавам. Моля, не ме наричайте ''мило''. Не ми отива, не че нещо, но не съм от тоз' фасон женици, на които им стоят добре подобни умалителни прилагателни. Благодаря предварително за разбирането.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8097 -: Ноември 18, 2021, 16:05:57 »
И набързо да имаме четворна коалиция и правителство.

С червените ботушки потропва дядо Мраз, дечица-веселушки, шейната спря пред нас.
Припев: (х2) Подаръци ще има за всички от сърце, за Новата година да друснем ний хорце.
Във коша погледнете - какво ли няма там, палячовци, мечета, маймунки, барабан.
Припев: (х2)
За Елка нося книга, за Спас акордеон. А Петльо кукурига: "Пък аз съм за Антон".
Припев: (2)

"Подаръци ще има за всички от сърце, за Новата година да друснем ний хорце" е ключовото послание.

Ще се учудиш как скоро всички ще получат по нещо мило под благия поглед на мем сахиб. Елхата таз година е на Козяк. Чувалът - под нея.

Даже за тези в немилост ще се помисли. Още един чичко, от сериозните, дето съм му "фен", днес:

http://www.focus-news.net/news/2021/11/18/2916841/dzhon-boltan-tryabvashe-da-otstranim-lukashenko-i-da-mu-namerim-vila-na-rivierata.html


 ;)


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8098 -: Ноември 18, 2021, 16:10:04 »
Уважаеми Firmin, нямам честта да Ви познавам. Моля, не ме наричайте ''мило''. Не ми отива, не че нещо, но не съм от тоз' фасон женици, на които им стоят добре подобни умалителни прилагателни. Благодаря предварително за разбирането.

Уважаема госпожо,
Поднасям извиненията си. Не ще повторя. Туй, разбира се, не ще рече, че Ви поставям в не-"мило"ст някаква. Отнюд. Напротив даже. Остаям си аншанте.  :)))

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8099 -: Ноември 18, 2021, 16:10:25 »
Менискус?


няма данни. Бил е заличен.

Quote (selected)
След изборите на 11 юли новият състав на избирателната комисия първо отказа да заличи Борисов, но после размисли.



на снимката: претседателят на комисията ф момента на заличаването.