Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:51:13

Автор Тема: Президентски избори – Ноември'21  (Прочетена 175087 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8587
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #300 -: Октомври 02, 2021, 11:56:00 »
Тук прочетох интересен коментар:
Quote (selected)
Румен Радев заслужава да бъде винен за много неща. Днес той е казал: "Борисов се скри под тогата на ректора". Аз намирам, че няма нищо осъдително в неговото твърдение. Мнозина коментират думите му, гневят се, намират, че са вулгарни и че така не говорят дори пожарникари стискащи в ръце маркучи или държавното кормило. В случая Радев е невинен. Той използва текст от хабилитационния труд на Анастас Герджиков "Образът на владетеля в корпуса на латинските панегирици". В него пък е цитиран откъс от старонорвежки текст от анонимен автор. Датиран е от 1250 г. и е издържан в канона "Speculum Regale" ("Огледалото на Владетеля"). Под формата на беседи се представят енциклопедични знания, нужни за всеки един владетел. Една от главите е посветена на изкуството да се скрием под полата на дама или под расото на свещеник. Тя съдържа полезни съвети как да оцелеем незабелязани в това убежище, докато отмине опасността.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #301 -: Октомври 02, 2021, 12:02:15 »
За Панов твърдят, че трябва да подаде остафка.
Не виждам разлика с гержика.
Работата пак ще опре до тълкуване в КС и резултат ще има след изборирте.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #302 -: Октомври 02, 2021, 12:12:37 »
И е възможно да стигне до балотаж.
Ти се шегуваш, навярно ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #303 -: Октомври 02, 2021, 12:17:30 »
Работата пак ще опре до тълкуване в КС и резултат ще има след изборирте.
Не виждам как ще стигне до КС, освен ако има отказ на ЦИК за регистрация. Но ф този случай ще е късно за каквото и да е.
Мисля че Панов ще си подаде оставка. Там Радев последно требе я парафира. Гержика ако реши се скатава, кат нищо че духа супата.
 
Явилсе или не вече светна кат личен гробар

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 312
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #304 -: Октомври 02, 2021, 12:21:10 »
Преди малко за първи път видях лицето проф. Герджиков и го чух как говори. Възхитен съм, и не мисля че човек като този би бил нечия марионетка, както в безсилието си дрънкат бокоборците.
Ако при това положение някой избере да гласува за убийствено простия Радев, жална ви майка...
България си има парламентарна система и трябва да има РЕДОВНО правителство, докато не се избере друга система за управление.
Абсурдното положение разни шапкари да правят пиратски абордаж на държавното управление ви докара до абсурдната ситуациа, в която се намирате.
Но ако ви харесва - вокс попули вокс деи

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #305 -: Октомври 02, 2021, 12:26:44 »
Нека не бъркаме академичните качества с държавнически.
В случая ще получим свещенаакадемична простота.
Знаенето на езици и познанията за античната литература не са задължителни атрибути в длъжностната характеристика на президента.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #306 -: Октомври 02, 2021, 12:32:29 »
... проф. Герджиков и го чух как говори. Възхитен съм, и не мисля че човек като този би бил нечия марионетка,
Ако при това положение някой избере да гласува за убийствено простия Радев, жална ви майка...
На втория тур за "убийствено простия Радев" ще гласуват 60-65 % от гласоподавателите.

П.С. Не съм възхитен от Герджиков (гледам го и го слушам поне от 10 год.) Не знам дали е нечия марионетка и това не ме интересува. Според мен той просто няма качества, каквито има Р. Радев.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 312
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #307 -: Октомври 02, 2021, 12:36:48 »
Не съм възхитен от Герджиков
При това положение остава в сила прогнозата ми за жалната майка.
Както вече ставА дума, след избора на чалгаджийската сган за първа политическа сила, всичко е възможно.
Надявам се все пак, че народът се е поосеферил - иде време за "третата стомна".

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 312
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #308 -: Октомври 02, 2021, 12:40:04 »
Според мен той просто няма качества, каквито има Р. Радев
Дано да няма качествата: "селяндурска простотия, злоба, пълна липса на дар-слово, гробарско излъчване, нетърпима досада".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #309 -: Октомври 02, 2021, 12:43:24 »
Дано да няма качествата: "селяндурска простотия, злоба, пълна липса на дар-слово, гробарско излъчване, нетърпима досада".
Радане ти ли си бре?
Трябваше да те позная до сега по знамето поставено на неправилното място. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #310 -: Октомври 02, 2021, 12:43:26 »
Дано да няма качествата: "селяндурска простотия, злоба, пълна липса на дар-слово, гробарско излъчване, нетърпима досада".
Засега обърни вниманието на цифросчетанието 60 - 65

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8587
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #311 -: Октомври 02, 2021, 12:47:00 »
Доц. Димка Гочева от СУ пише, че съгласно Правилника на университета ректорът трябва да заяви, че желае да му бъде прекратен мандатът предсрочно и в едномесечен срок общото събрание трябва да гласува това.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #312 -: Октомври 02, 2021, 12:49:37 »
Преди малко за първи път видях лицето проф. Герджиков и го чух как говори. Възхитен съм, и не мисля че човек като този би бил нечия марионетка, както в безсилието си дрънкат бокоборците.
Ако при това положение някой избере да гласува за убийствено простия Радев, жална ви майка...
България си има парламентарна система и трябва да има РЕДОВНО правителство, докато не се избере друга система за управление.
Абсурдното положение разни шапкари да правят пиратски абордаж на държавното управление ви докара до абсурдната ситуациа, в която се намирате.
Но ако ви харесва - вокс попули вокс деи

баси идиотизъма. герджиков изглежда, а и говори точно като мазен гнусен нагаждач. нито повече, нито по-малко. и изглежда кретенски с тезата как излизал на ползу роду, ама не знаел кой го подкрепя, и бил искал да обедини всички, сиреч грабители с ограбени. ето какво е казал по въпроса янаки стоилов:
Quote (selected)
Всеки, който призовава за обединение на партии и хора, трябва да попита дали мнозинството от българските граждани са съгласни да се обединят с олигархията

радев може да е всякакъв, но глупав не е. глупав е този, който го е квалифицирал така.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #313 -: Октомври 02, 2021, 12:51:11 »
Дано да няма качествата: "селяндурска простотия, злоба, пълна липса на дар-слово, гробарско излъчване, нетърпима досада".
не, на външен вид има качества "мазен, лигав, нагаждач, фурнаджийска лопата".

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #314 -: Октомври 02, 2021, 12:51:33 »
Преди малко за първи път видях лицето проф. Герджиков и го чух как говори. Възхитен съм, и не мисля че човек като този би бил нечия марионетка, както в безсилието си дрънкат бокоборците.
Ако при това положение някой избере да гласува за убийствено простия Радев, жална ви майка...
България си има парламентарна система и трябва да има РЕДОВНО правителство, докато не се избере друга система за управление.
Абсурдното положение разни шапкари да правят пиратски абордаж на държавното управление ви докара до абсурдната ситуациа, в която се намирате.
Но ако ви харесва - вокс попули вокс деи


Вижда се големият ти наивитет.
Нямало да бъде марионетка.
Той ако не Е марионетка, няма да му бъде издигната кандидатурата въобще, просто защото тяхната Булгерия е марионетъчна държава.
И пак си много наивен, ако смяташ, че избирателите избирали.
Защото машините за гласуване са на Смартматикс, значи на Сорос.
Е, кого са определили, ще научим, но да не си правим илюзии, че суверенът нещо избира, и всеки по отделно,  как щял да избира..
Извинявай, но нещата ми миришат на шизо

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 312
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #315 -: Октомври 02, 2021, 12:53:35 »
Доц. Димка Гочева от СУ пише, че съгласно Правилника на университета ректорът трябва да заяви, че желае да му бъде прекратен мандатът предсрочно и в едномесечен срок общото събрание трябва да гласува това.
И какво точно искахте да кажете с това, другарю с рубашка и ушанка?
Да се спазват законите и правилата ли?
Като това да не се назначават за министри лица с чуждо гражданство например?

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 312
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #316 -: Октомври 02, 2021, 12:55:49 »
Вижда се големият ти наивитет.
Нямало да бъде марионетка.
Той ако не Е марионетка, няма да му бъде издигната кандидатурата въобще, просто защото тяхната Булгерия е марионетъчна държава.
И пак си много наивен, ако смяташ, че избирателите избирали.
Защото машините за гласуване са на Смартматикс, значи на Сорос.
Е, кого са определили, ще научим, но да не си правим илюзии, че суверенът нещо избира, и всеки по отделно,  как щял да избира..
Аз винаги съм смятал и казвал, че любителите на конспиративни теории са малоумници от класа. Нямам какво да добавя.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #317 -: Октомври 02, 2021, 12:57:13 »
лукаш, специално за теб съм почервенил част от текста, да не вземеш да го пропуснеш, ако цитатът ти иде голям.
Quote (selected)
Току-що за първи път чух и видях проф. Герджиков да си отваря устата… Чудесно е, че ГРОБ изкараха нещо по-различно от вързано магаре или Цецка Цачев, което е горе-долу същото.

Най-после разбраха, че нацията повече няма да търпи да я унижават с полуграмотни калинки и нищожества. Мобилизират се. Но няма за кога. Всичко, което се докосне до ГРОБ е вече лекьосано. И вмирисано. На корупция, простотия, нагли кражби, неграмотност. Смърди! На българоненавистна мафиотска помия. Овъргаляна в пачки и кюлчета.

Разговарял бил с десни приятели, щял да обединява нацията… Нацията вече се обедини! Леви и десни, млади и стари, бедни и не толкова, градски и извънградски, студенти и работещи, българи у нас и по света се обединиха! Излязоха на площада и извикаха: Мутри, вън!

А президентът, който можеше да си трае и да не си отваря излишни ядове, излезе на площада и застана на страната на народа си. Това е истинският обединител! И всеки, който твърди обратното ни мисли за идиоти.

Разбирам защо платените нищожества го правят. Те нямат друг избор. Но вие, професор Герджиков… чудя ви се на акъла! И Аристотел също!
https://e-vestnik.bg/34836/profesor-gerdzhikov-chudya-vi-se-na-akala-i-aristotel-sashto/

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #318 -: Октомври 02, 2021, 12:59:22 »
Като се замислим, че за това място се спрягаха имена като Плевнелиев, Кристалина Георгиева, Пендачанска, П. Стоянов и кого ли още не, все пак нека  сме благодарни, че Гердижиков се е навил...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #319 -: Октомври 02, 2021, 13:00:40 »
не се е навил. навили са го. едни, дето не смее да каже кои са и какви са. затова е цялата тази тайнственост около него. иначе си мисли, че до понеделник ще измъдри нещо.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #320 -: Октомври 02, 2021, 13:04:02 »
Абе от снощи се опитвам да покажа, че И ГЕРБ, и РР са двете страни на една и съща монета. Материали и коментари в две теми.
От къде кацна Карлсон в президентството?
Кой и откъде го спуснаха на БСП за кандидат?
Как ББ спомогна неговото избиране, като предложи един неизбираем образ, за да може Карлсон с перката на гърба да стане президент?
Е, все е имало  заблудени, ама като сега...........
Или поне тук...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #321 -: Октомври 02, 2021, 13:04:49 »
не се е навил. навили са го. едни, дето не смее да каже кои са и какви са.
Сам е решил, убедили са го, принудили са го?
Не ме интересува.
Нямам нищо против него.
Предполагам, че е блестящ преподавател по латински.
Според мен не става за президент.
Това е.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 312
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #322 -: Октомври 02, 2021, 13:07:41 »
лукаш, специално за теб съм почервенил част от текста
на Мошето мошеевицата истериите струват колкото и твоите разни бръщолевеници; ама на нея със сигурност ѝ снасят по нещо, за разлика от тебе.
Феноменалната идиотщина "излезе на площада и застана на страната на народа си. Това е истинският обединител! И всеки, който твърди обратното ни мисли за идиоти" е точна в частта, че са идиоти тези, които са нейното "ни".
Обединиха ли се българите след флик-флаците и коремните на юмручко фустопоклонников? С три парламента и без правителство и пълен хаос, предизвикан от един цървул и колегите му фатмаци.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #323 -: Октомври 02, 2021, 13:15:06 »
„Аз винаги съм смятал и казвал, че любителите на конспиративни теории са малоумници от класа. Нямам какво да добавя.„

Какви конспиративни теории, бе фляк,
Всичко е пред очите ти и никой нищо не крие.
Отворено общество, фондове и фондацийки.
Огромна маса на хранилка.
Кеф ти ляво, кеф ти дясно.
Кеф ти Боко, кеф ти Румен.
Вкусът обаче е един и същ.
Смениха на Грузия името с Джорджия.
Каква Грузия!
Ние трябва да се наричаме Джорджия.
Страната на дедо Дьорд

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #324 -: Октомври 02, 2021, 13:18:27 »
Бях гледал интервюто с него /проф. Герджиков!/ по повод на "скандалния" проф. Мирчев. Гънеше се като глист.
:thup:

Подкрепено от адв. Хаджигенов снощи при Сашо ДикоFF по Евроком:

"Кандидатът за президент на ГЕРБ е образован, но ИМПОТЕНТЕН. Жалка кандидатура!!!"


Като в същото време Бабикян само се подхилкваше и "заглаждаше мустак" ...  :cool-1084:


Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #325 -: Октомври 02, 2021, 13:20:51 »
На втория тур за "убийствено простия Радев" ще гласуват 60-65 % от гласоподавателите.

П.С. Не съм възхитен от Герджиков (гледам го и го слушам поне от 10 год.) Не знам дали е нечия марионетка и това не ме интересува. Според мен той просто няма качества, каквито има Р. Радев.

Да, Чорап Фигурант/офф има уни кални качества и е изключително умен овенен, настървен към властта до оДкат, находчив, оправя се горе-долу с Инглиш лангуиджа, но като му слушам Филипиките, настръхвам. Толкова празнословие нямаше и на партийните конгреси на БКП, където фпрочев фсичко беше булшит: "Дайта да дадем, да направим, да построим, да победим, да унищожим (гнилий капитализАм), ще изградим, ще изпреварим..." и още много ЩЕ-та, с които и си останахме.

Освен това, Зеленочорап/офф има доказано лоша репутация не само в ЕС и САЩ, но и из други държави. Фактът, че определени политически лидери комуникират с него е своеобразна политическа куртоазия и НИЩО повече.

Радев, ако бъде избран, в което много се съмнявам, след като ГЕРБ официално заяви, че ще застане зад проф. Герджиков, а и БеСеПари разочаровани од Радев НЯМА да гласуват за шапкаря плюс "десните партии", то овеннияД пРезидент може още одсега да започне да си търси някоя работа, като председател ф некое ТеКеЗеСе ф неговия вилает.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #326 -: Октомври 02, 2021, 13:24:51 »
ТКЗСта отдавна няма, но  може да иде да пасе овцете на Н.В. Кралицата на Англия и колониите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #327 -: Октомври 02, 2021, 13:25:13 »
Герджиков е тотално непознат сред широките електорални маси.
Кандидатурата му е нещо като тази на Неделчо Беронов.
Браво, Пешо, щото аз за по-добро сравнение не бих могла да се сетя!  :th_up: :lol:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #328 -: Октомври 02, 2021, 13:26:54 »
Ректора, при когото (не без негово съучастие) СУ почна да приема студенти с резултатите от изпитите по химия и биология на МУ? Това дали е достатъчно да го опише кво продажно нещо е?

Май 
Прости ми, Господи, но нима ректорите на университетите в България имат РАЗЛИЧНИ интереси? Аз си мислех, число наивно, че те всичките работят дружно за образованието на студентите си, за просветата и науката!

Не ти трябва да знаеш за разправиите между хуманитарните професори и тези в приложните науки по повод финансирането. Това се има предвид под различни интереси. И винаги хуманитарите печелят за сметка на приложните науки. Тъжно, но факт.
the lamers club honourable member …

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #329 -: Октомври 02, 2021, 13:31:48 »
ТКЗСта отдавна няма, но  може да иде да пасе овцете на Н.В. Кралицата на Англия и колониите.

Епа, що не?! С този Инглиш няма да има никакви проблеми да стане шийпшагър* в Уейлс. И без това там търсят шийпшагъри.

* шийпшагър (sheepshagger) e израз ползван за оформяне облика на жителите на Уейлс, нещо като наш Бай Ганю(ьо), но и начинът по който уейлсчани доят офсите - в позата "шагинг".
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #330 -: Октомври 02, 2021, 13:37:27 »
Quote (selected)
Цитат на: Пешo в Октомври 01, 2021, 22:09:28

    А ДБ щели да издигнат кандидатурата на Лозан Панов?
Лозан Панов е готов да се кандидатира за президент, ДБ ще го подкрепи

И е възможно да стигне до балотаж.
Не бях се сетил за него!
Сега вече може и да стане оспорвано.

Yes!
:thup:

Само че тва на мен ми усложнява допълнително животя:

На Парламентарните избори – за Кирчо и Асенчо или за МаяМа?

А на Президентските – за Радев или за Лозан Панов ...

Но добре че поне има ИЗБОР, щото инак бяхме за у ряката!!!
:0005:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #331 -: Октомври 02, 2021, 13:45:50 »
Неототалитаризъм :crying_with_laughter-3302:

Боже, прибери си вересиите!



Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #332 -: Октомври 02, 2021, 13:47:39 »
„Но добре че поне има ИЗБОР, щото инак бяхме за у ряката„

Не. Нямаш избор.
С цялата колода белязани карти не в ряката, а директно в пропастта попадаме.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #333 -: Октомври 02, 2021, 13:49:42 »
За Панов твърдят, че трябва да подаде остафка.
Не виждам разлика с гержика.
:t26157:
Разликата е, че на Панов му изтича мандатЯ /въпреки и не съвсем веднага!/, докато при Герджика нема таквоз нЯщо!!! :ive_got_it-1379:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #334 -: Октомври 02, 2021, 13:53:30 »
Quote (selected)
Цитат на Джиджи:

Но добре че поне има ИЗБОР, щото инак бяхме за у ряката.

Не. Нямаш избор.
С цялата колода белязани карти не в ряката, а директно в пропастта попадаме.

Мноо клиширано, муцинка!!!  :tongue_:


Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #335 -: Октомври 02, 2021, 14:08:38 »
Преди малко за първи път видях лицето проф. Герджиков и го чух как говори. Възхитен съм, и не мисля че човек като този би бил нечия марионетка, както в безсилието си дрънкат бокоборците.
Ако при това положение някой избере да гласува за убийствено простия Радев, жална ви майка...
България си има парламентарна система и трябва да има РЕДОВНО правителство, докато не се избере друга система за управление.
Абсурдното положение разни шапкари да правят пиратски абордаж на държавното управление ви докара до абсурдната ситуациа, в която се намирате.
Но ако ви харесва - вокс попули вокс деи

Считам още оД сега Радев за пътник.

Тези "над 60%" 'предварително вотване' ще се стопят много бързо, като електората на 'Няма Такъф Нарот' и радевчетата са осъмнали бес Радефф и Радевица.

Препускайки на кестерме из българските форуми и четейки небивалиците на чатариатните ганьОфце, наши народни синове и щерки, стигам до заключението, че въпросните раждат Радефчете, Бацета, Гошо Умното, Плевни, Веселиновски джуджета и пр, а после се сърдят на същите, за които лично ТЕ са гласоПУдали.

Радев - обединител на нацията, звучи като Пиночет или Хитлер - предЦедатели на Амнести Интернешънъл.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #336 -: Октомври 02, 2021, 14:30:27 »
Радев - обединител на нацията, звучи като Пиночет или Хитлер - предЦедатели на Амнести Интернешънъл.
Кой вмени на президента задължавието да обединава нацията? Кой измисли подобна глупост? С кого да ме обединява Радев - с Доган, с Черепа, с Цвък, с Плевнелиев, с ПКП, с Бетина Чампоева, с И. Инджев, с  недоразумението  D.Videv от щата Рочестър?!?
Ай, сиктир!

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #337 -: Октомври 02, 2021, 15:06:54 »
Кой вмени на президента задължавието да обединава нацията? Кой измисли подобна глупост? С кого да ме обединява Радев - с Доган, с Черепа, с Цвък, с Плевнелиев, с ПКП, с Бетина Чампоева, с И. Инджев, с  недоразумението  D.Videv от щата Рочестър?!?
Ай, сиктир!

Естествено, че тази дискусия и прения около Радев нямаше да ги има, ако Гешев си беше затраял за руските шпиони в пРезидентската институция.

Всичко стартира оттам.

Нещо като претрепването на Лукавия и последвалата чистка на създадените от него "деца" - од Васил Илиев, през Илия Павлов и Карамански и така до последния мохикан, но в по-ефирна форма.

Приятелите на Луканов од северовасток дори не се посвениха да одстрелят и сестрата на Павлов, нахождаща се в САЩ, и доведеното й дете.  :piss!:
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #338 -: Октомври 02, 2021, 15:30:28 »
Радев, ако бъде избран, в което много се съмнявам, след като ГЕРБ официално заяви, че ще застане зад проф. Герджиков, а и БеСеПари разочаровани од Радев НЯМА да гласуват за шапкаря плюс "десните партии", то овеннияД пРезидент може още одсега да започне да си търси някоя работа, като председател ф некое ТеКеЗеСе ф неговия вилает.
ТЪПНЯ ... :m1201:

Плюс напъни за подражание на фъфленето на Рикиджа, които също не се увенчават с успех!!!  :t0174:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #339 -: Октомври 02, 2021, 15:35:32 »
А ето и още една ТЪПНЯ ...  :m1201:

Quote (selected)
Цитат на: Bacho Кольо в Днес в 12:32:29

    Според мен той просто няма качества, каквито има Р. Радев

Дано да няма качествата:
"селяндурска простотия, злоба, пълна липса на дар-слово, гробарско излъчване, нетърпима досада".

Най-вече от човек лице, което не може да оцени НЕ писането, а произнасянето на СОБСТВЕНИ СЛОВА, които Румен Радев даже не си е написал предварително!!!  :th_up:

« Последна редакция: Октомври 02, 2021, 16:01:51 от Джиджи »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8587
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #340 -: Октомври 02, 2021, 15:45:27 »
И какво точно искахте да кажете с това, другарю с рубашка и ушанка?
Не си спомням да съм познавал някого с псевдоним "Поручик Лукаш", камо ли пък да съм му бил другар. Между другото, не знам дали знаете, но такъв човек - на чешки "Nadporučík Lukáš" (чешкото звание "надпоручик" отговаря на българското "поручик", т.е. "старши лейтенант") - действително е съществувал и това в средата на тази снимка е гробът му (вижте второто име "Rudolf Lukáš", изписано на него):



Колкото до рубашките и ушанките, имам ги и Ви ги препоръчвам, особено ушанката! Пo време на голям студ и вятър топли много повече от чешката военна шапка от Първата Световна война!

Да се спазват законите и правилата ли?
Като това да не се назначават за министри лица с чуждо гражданство например?
Отговорността за подаване на всяка декларация е на декларатора. Ако се докаже, че е с невярно съдържание, той трябва да си понесе последствията.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #341 -: Октомври 02, 2021, 15:54:12 »
Кой вмени на президента задължавието да обединава нацията? Кой измисли подобна глупост?
С кого да ме обединява Радев - с Доган, с Черепа, с Цвък, с Плевнелиев, с ПКП, с Бетина Чампоева, с И. Инджев,
или с  недоразумението  D.Videv от щата Рочестър?!?
Ай, сиктир!
Бачиииии ... :t2015:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #342 -: Октомври 02, 2021, 16:10:38 »
Quote (selected)
Цитат на: p-k Lukash в Днес в 12:53:35

    Да се спазват законите и правилата ли?
    Като това да не се назначават за министри лица с чуждо гражданство например?

Отговорността за подаване на всяка декларация е на декларатора.

Ако се докаже, че е с невярно съдържание, той трябва да си понесе последствията.

А отговорността за ПОТВЪРЖДАВАНЕ НА ОТКАЗА ОТ ГРАЖДАНСТВО е на чуждестранната администрация, която има ЗАДЪЛЖЕНИЕТО да уведоми за това съответната българска администрация!!!


И не знам защо ми се налага да пиша тук ЗА ТРЕТИ ПЪТ едно и също нещо, без никой да ми е опонирал до момента ...  :sniperer:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #343 -: Октомври 02, 2021, 16:20:24 »

Не. Нямаш избор.
С цялата колода белязани карти не в ряката, а директно в пропастта попадаме.


Мноо клиширано, муцинка!!!  :tongue_:


В твоят стил, та дано го разбереш.
Щото в разбираньето е проблема.
Всеки мисли че разбира, и накрая - зелевият лист

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #344 -: Октомври 02, 2021, 16:36:39 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 13:53:30

    Не. Нямаш избор.
    С цялата колода белязани карти не в ряката, а директно в пропастта попадаме.

    Мноо клиширано, муцинка!!! :tongue_:

В твоят стил, та дано го разбереш.

Разбрах го прекрасно, заедно с двете инсинуации – за "колодата белязани карти" и за "не ряката, а пропастта".

Лошото обаче е, че не съм съгласна с нито едно от двете ...  :lol:

Въпреки че те харесвам, Алис!!!
  :ok:

P.S. По-горе с цитатите настана малка обърквация, ама ф момента повече ми се спи, отколкото да ми се занимава ...

Щото тук от два дни насам времето е повече от отвратително ...

« Последна редакция: Октомври 02, 2021, 16:43:34 от Джиджи »

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #345 -: Октомври 02, 2021, 16:42:36 »
 :t2015:

Отговорността за подаване на всяка декларация е на декларатора.

Ако се докаже, че е с невярно съдържание, той трябва да си понесе последствията.

А отговорността за ПОТВЪРЖДАВАНЕ НА ОТКАЗА ОТ ГРАЖДАНСТВО е на чуждестранната администрация, която има ЗАДЪЛЖЕНИЕТО да уведоми за това съответната българска администрация!!!


И не знам защо ми се налага да пиша тук ЗА ТРЕТИ ПЪТ едно и също нещо, без никой да ми е опонирал до момента ...  :sniperer:

Канадската страна НЕ трябва да уведомява НИКАКВА администрация: ни в БеГе, ни в Русия или СеСеСеРе, а прощъпулникът ТРЯБВА да покаже, дали е попълнил формуляр CIT 0302 за Renunciation of Canadian citizenship и решението, което се взема за две работни седмици.

Аман од форумни пруфесури по имиграция и 'деимиграция' !
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #346 -: Октомври 02, 2021, 16:49:42 »
Quote (selected)
Отговорността за подаване на всяка декларация е на декларатора. Ако се докаже, че е с невярно съдържание, той трябва да си понесе последствията.

Аха, сигурно. Колкото ги понесаха и однесаха роденият в САЩ Гошо Пирински или роденият в радная Масква - Андрей Карлович и още няколко (сега не ми се търсят)!  :bigok:
« Последна редакция: Октомври 02, 2021, 16:55:54 от D.Videv »
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #347 -: Октомври 02, 2021, 16:49:51 »
ГЕРБ и Герджиков въвличат СУ в политически игрички.
Герджиков не представлява академическата общност, представлява само себе си.
Да си подава оставката и да се явява за президент в качеството си на бивш ректор на Университета.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #348 -: Октомври 02, 2021, 16:51:19 »
Кой вмени на президента задължавието да обединава нацията? Кой измисли подобна глупост? С кого да ме обединява Радев - с Доган, с Черепа, с Цвък, с Плевнелиев, с ПКП, с Бетина Чампоева, с И. Инджев, с  недоразумението  D.Videv от щата Рочестър?!?
Ай, сиктир!

Конституцията:

Глава четвърта.
ПРЕЗИДЕНТ НА РЕПУБЛИКАТА


Чл. 92. (1) Президентът е държавен глава. Той олицетворява единството на нацията и представлява Република България в международните отношения.

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #349 -: Октомври 02, 2021, 16:53:48 »
Сержанте, то е баш тъй както си го изтипосал, щото си цитирал Конституцията на Република България, но Бачо ни Кольо е чел само СеСеСеРейската такава, та затва тъй. :bigok:
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #350 -: Октомври 02, 2021, 16:58:33 »

Канадската страна НЕ трябва да уведомява НИКАКВА администрация: ни в БеГе, ни в Русия или СеСеСеРе, а ТРЯБВА само да покаже, дали е попълнил формуляр CIT 0302 за Renunciation of Canadian citizenship.


След като бъде попълнен формуляр за "отказ от гражданство", требе сепак НЯКОЙ да рече, дали този ОТКАЗ е бил одобрен или не, n'est-ce pas?

И този НЯКОЙ е Канадската страна!!!


А след като постъпи нотификация за това – независимо дали с "ДА" или "НЕ"! – ще стане ясно и дали изобщо е бил попълван такъФ формуляр!!!
И то БЕЗ намесата на никви "форумни пруфесури по имиграция и 'деимиграция', Русия или СеСеСеРе ...

« Последна редакция: Октомври 02, 2021, 17:16:21 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #351 -: Октомври 02, 2021, 16:59:48 »
Единство, не съешаване.
Нацията си е нация и е обединена в отношението си към олигарсите и мутрите.
Самите мутри и олигарси са частен случай и не са нация, не подлежат на обединение освен в крайни моменти като 09.09.1944 и последвалият Народен обединител съд.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #352 -: Октомври 02, 2021, 17:02:06 »
Според конституцията президентът може да олицетворява и банкнота от седем лева.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #353 -: Октомври 02, 2021, 17:08:39 »
Единство, не съешаване.
Нацията си е нация и е обединена в отношението си към олигарсите и мутрите.
Самите мутри и олигарси са частен случай и не са нация, не подлежат на обединение освен в крайни моменти като 09.09.1944 и последвалият Народен обединител съд.

Мноо слаб ли беше сезона тая година?  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #354 -: Октомври 02, 2021, 17:10:59 »
Кой вмени на президента задължавието да обединава нацията? Кой измисли подобна глупост? С кого да ме обединява Радев - с Доган, с Черепа, с Цвък, с Плевнелиев, с ПКП, с Бетина Чампоева, с И. Инджев, с  недоразумението  D.Videv от щата Рочестър?!?
Ай, сиктир!
Конституцията:

Глава четвърта.
ПРЕЗИДЕНТ НА РЕПУБЛИКАТА

Чл. 92. (1) Президентът е държавен глава. Той олицетворява единството на нацията и представлява Република България в международните отношения.


ти тъп ли си или нарочно изплеска това? какво общо има въпросът с отговора?

за функционално не съвсем грамотните, без значение дали са в портокалия или нейде из щатските гета, пояснявам: по конституция президентът е символ на единството на нацията. той няма и никога не е имал задължение да я обединява. той само я олицетворява.

което означава ни повече, ни по-малко, че българската нация показа юмрук на боко и му заяви 'мутри вън'.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #355 -: Октомври 02, 2021, 17:11:51 »
Според конституцията президентът може да олицетворява и банкнота от седем лева.
:th_up:

Но НЕ И да ОБЕДИНЯВА ...
  :lol: Още по-малко като ЗАДЪЛЖЕНИЕ ...


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #356 -: Октомври 02, 2021, 17:12:41 »
Конституцията:

Глава четвърта.
ПРЕЗИДЕНТ НА РЕПУБЛИКАТА

Чл. 92. (1) Президентът е държавен глава. Той олицетворява единството на нацията и представлява Република България в международните отношения.



ти тъп ли си или нарочно изплеска това? какво общо има въпросът с отговора?

за функционално не съвсем грамотните, без значение дали са в портокалия или нейде из щатските гета, пояснявам: по конституция президентът е символ на единството на нацията. той няма и никога не е имал задължение да я обединява. той само я олицетворява.

което означава ни повече, ни по-малко, че българската нация показа юмрук на боко и му заяви 'мутри вън'.

 :lol:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #357 -: Октомври 02, 2021, 17:13:12 »
Мноо слаб ли беше сезона тая година?  :smokin:
За мой късмет беше кратък и калпав, остана ми време да си гледам другите ангажименти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #358 -: Октомври 02, 2021, 17:20:47 »
Quote (selected)
Цитат на: SgtTroy в Днес в 17:08:39

    Мноо слаб ли беше сезона тая година? 

За мой късмет беше кратък и калпав, остана ми време да си гледам другите ангажименти.
И айде най-сетне да си дойдем на темата /т.е. :t1207:/!!!

Само дето не става ясно, дали иде реч за ЛОВ или РИБОЛОВ, или пък за ЛОВ НА МЕЧКИ в гората ... :lol:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #359 -: Октомври 02, 2021, 17:33:04 »
Дете на  Джприродата!
Темата е за държавата и емотиконите обитаващи президентството.
Питането и отговора са за територията отвъд жълтопаветните ареали.
Ма вие само за туй ставате да ви трият подметки на кратуните положени в "триъгълника на властта".
Глей си отпуската в БЪЛГАРИЯ, че са броени дни, после пак кат подлога/подложница.
ЕС е вреден за вашето здраве!