Автор Тема: Президентски избори – Ноември'21  (Прочетена 175195 пъти)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1380 -: Октомври 15, 2021, 12:14:19 »
Ми не я знам беНатовата, че не гледам ТВ, знам този маниер, обаче - не е трудна за обюздаване, но трябва много добър такт и точна доза агресия, няколко дребни трика за предразполагане на противника и ще мърка. Когато човек си живее у главата, респ. Гълъбарника на СУ, такива неща са му трудни. Лесни са студентките от първи курс, първи ред дето те зяпат у устата и пишат ли пишат.
Само илюстрира кастрационния ефект на окултуряването.
*********   ✹    *********

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1381 -: Октомври 15, 2021, 12:16:50 »
сова харис: https://dnes.dir.bg/na-fokus/radev-s-shans-da-preskochi-50-gerdzhikov-s-po-visok-reyting-ot-borisov-karadaya-izprevarva-panov




Много интересни резултати
Пък и ми се видят достоверни.
Както вървят нещета дабългарите мо "паднат" и под ДПС. Както е при кандидатите им за президент.
Единствено ми се струва че резултата на Възраждане е доста подценен. В някои проучвания Костадинов събира 4-5% вот  :smokin:
А и на Маите е надцинен. Това е струва ми се единственото изследване което им дава резултат "над границата" па макар и с малко.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1382 -: Октомври 15, 2021, 12:18:39 »
Само илюстрира кастрационния ефект на окултуряването.
И защо трябва "окултуряването" да има "кастрационен" ефект?!? :t1815:

Съфсем беС култура ли вече ше я караме?!?  :no!:


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1383 -: Октомври 15, 2021, 12:21:02 »
да, интересно са наместени. от една страна, дебъ се явяват излишни - правителство е възможно и без тях. от друга страна итн могат да са излишни, ако бъдат заместени от дебъ и маяма.

за мен итн не стават за каквото и да е обединение и ако може да се направи нещо без тях - още по-добре.

дебъ не вярвам да вземат и толкоз, ако ги дялнат от още осем ли, четирнайсет района ли :nuts: то това са почти половината, и ако там е някой софийски - отидеха, не могат да влезнат въобще. разпечатки на цифрово подписани документи :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1384 -: Октомври 15, 2021, 12:22:17 »
иначе препоръчвам прочитането на статията, там има интересни нещица, примерно
Quote (selected)
Почти 3% от всички избиратели (това е една цяла парламентарна група) заявяват, че няма да гласуват поради факта, че трябва да го направят с машини.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1385 -: Октомври 15, 2021, 12:26:37 »
Почти 3% от всички избиратели (това е една цяла парламентарна група) заявяват, че няма да гласуват поради факта, че трябва да го направят с машини.

Ами най-вероятно същите тези избиратели заявяват че НЯМА да се ВАКСИНИРАТ, независимо от тва,
че ваксини има под път и над път ...

 :t0120: :t0135:


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1386 -: Октомври 15, 2021, 12:31:15 »
Докат' не видя прогнозите на Медиана ни вярвам...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1387 -: Октомври 15, 2021, 12:37:52 »
И защо трябва "окултуряването" да има "кастрационен" ефект?!? :t1815:

Ми щото опитомяването е бавен и задължително мъчителен процес за пренасочване на "енергия" от долната към горната глава.
Необратим. Та без "култура нема останеш, не се тревожи.
*********   ✹    *********

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1388 -: Октомври 15, 2021, 12:50:27 »
Докат' не видя прогнозите на Медиана ни вярвам...
Тцъ. На Барометър!

Впрочем забелязала съм, че отклоненията на Сова Харис винаги са по-големи от крайните резултати, отколкото на другите агенции. С изключение на Барометър нещо си, които странно как все още не са избутали на по-предна позиция кандидата на ВМРО, но там май работеше само един човечец, та сигурно изследването му върви бавно.  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1389 -: Октомври 15, 2021, 13:02:36 »
Списъците с намазаните чакам аз. Тогаз можем си прави сметка кого да порежем.
..............................
Добре би било да може да се гласува за всички партии. С преференция. Та да се разчисти по-бързо гюбрето.

Памфуций

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1390 -: Октомври 15, 2021, 13:05:21 »
Не е Кирково, а Кирчево (бившо Помашка Лешница) дедо ви Барми там е наливал бетоня в основите на моста... ехейийй...
Старите форумци помнят как намерих у всестранката една щайга коняк екстра - литрови бутилки...

Предполагам , че Рекидж говори за Кирково (бившо Казълъач), на 30тина км. на юг от Кърджали.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1391 -: Октомври 15, 2021, 13:18:48 »
за Кирчево говорех, ама му оплесках името. Сега напрао не ми се говорои за Малка Желязна.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1392 -: Октомври 15, 2021, 13:36:24 »
Рекидж говори за Кирково

за Кирчево говорех
А вий тук, пак сте са забили ф пУдробности ...  ;) :t0120:

« Последна редакция: Октомври 15, 2021, 14:03:47 от Джиджи »

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1393 -: Октомври 15, 2021, 13:58:28 »
Впрочем забелязала съм, че отклоненията на Сова Харис винаги са по-големи от крайните резултати, отколкото на другите агенции.
В уикито се публикуват таблици, които съпоставят прогнозите на агенциите с изборните резултати, та човек може да си направи и изводи коя агенция колко е надеждна. Например за последните избори:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8_%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_(%D1%8E%D0%BB%D0%B8_2021)
Вижда се например, че Медиана последователно дава на БСП 20-21% прогноза, докато на изборите БСП взе 13,2%. Не случайно му викат на шефа ѝ "Червен Колю". Сова Харис също са доста неточни и с червен уклон. Като че ли Тренд, Алфа рисърч и Галъп са с най-близки до резултатите прогнози.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1394 -: Октомври 15, 2021, 21:32:36 »
Quote (selected)
. За Герджиков гласуват хард привържениците и членовете на ГЕРБ - СДС. Дето се вика, по задължение и малко по съвест. Аморфна маса от политически неграмотни и първосигнални ГЕРБопитеци.
2. За Герджиков гласуват роднините и приятелите му. Надяват се, че ако бъде избран, все ще им намери някаква синекурна служба я в президентството, я в някое министерство.
3. За Герджиков гласуват държавните и общинските чиновници, (в това число полицаите, граничарите и митничарите). В името на службата си и ДМС и щото не им се плащат социални и здравни осигуровки.
4. За Герджиков гласуват маргинали, които по навик продават гласовете си срещу 30 - 50 лева и никога няма да разберат по какво точно е професор професорът.
5. За Герджиков гласуват всички, които мразят президента Радев, защото е генерал, владее чужди езици, вдигна юмрук срещу мутрите, пилот първи клас е и може да прави коремното.
В заключение може да се каже, че за Герджиков ще гласуват мутрите и всички, които обичат мутрите и не могат да живеят без тях.
 
   Автор: Любо Кольовски, фейсбук
:lol:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1395 -: Октомври 16, 2021, 00:13:38 »
Quote (selected)
Според мен го е фотнал некой "съратник", примерно Цецоу или Томислафчо.

Ма ти си мноо зле, бе човек! Таквоз фото може да спретне само "модел на повикване" ...от бранша. Капан стар колкото света..за застаряващи, затлъстяващи и самозабравили се вождове  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1396 -: Октомври 16, 2021, 08:23:11 »
Ма ти си мноо зле, бе човек! Таквоз фото може да спретне само "модел на повикване" ...от бранша. Капан стар колкото света..за застаряващи, затлъстяващи и самозабравили се вождове  :smokin:
Това може да е тъй. Особено по филмите, но все пак за да се направят фототата е необходимо "обекта" да е или мъртвопиян или яко дрогиран. Иначе като се отварят чекмеджета, тършува ..... може да се усети. Много е рисково. Та в предложеният от теб вариант се изисква сериозна и специализирана подготовка. Не е обикновен "модел на повикване" и далеч не е струвало неколкото бона, които се обсъждат.
Но аз се пак си мисля, че снимките са в резултат на дружеско партийно запиване. По просто е.
« Последна редакция: Октомври 16, 2021, 09:41:59 от 66 »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1397 -: Октомври 16, 2021, 09:28:24 »
Но аз се пак си мисля, че снимките са в резултат на дружеско партийно запиване. По просто е.

Едното не пречи на другото. Запоят последван от яко „мандръсанье“ е довел обекта до състоянието, в което е бил заснет. Както се казва: „Сговорна дружина - добри снимки прави!“

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1398 -: Октомври 16, 2021, 09:33:04 »
Трябва да е бил някой патриот скопосалият снимката. Я македонеещ се, я откъм Бургаза града. Сега без патриоти сме зян. Но те никнат кат' гъби след дъжд. Ред е на Варна. Тука сега вали.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1399 -: Октомври 16, 2021, 16:21:34 »
Та аз, свободен български гражданин, неприлепчив и освободен от партизански пристрастия, по рождение сополиво селянче, искам да река кат' Боримечката: Майната им на всички бардуци! Дайте станем и тръгнем  ... нанякъде. Все умници ни водиха и не скопосахме. Един се правеше и на прост.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1400 -: Октомври 16, 2021, 16:23:06 »
Пийпълметрията е поръчка на ПРопагандатор. Реалните социологически сондажи обикновено са за служебно ползване

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1401 -: Октомври 16, 2021, 16:29:04 »
Първото наистина социологическо проучване у нас е финансирано от Добри Джуров. Водещ е С.Желев. Продължава година и половина, а въпросникът е дебел колкото палеца ми...формат  а4, едностранен печат и шрифт 12 пункта с междуредия и абзаци.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1402 -: Октомври 16, 2021, 16:38:05 »
А палецът ми е еднодюймов. Изводите са като за роман на Дюма

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1403 -: Октомври 16, 2021, 16:50:19 »
Quote (selected)
Интересно интервю на Миролюба Бенатова с проф. Герджиков!
гледах това интервю
харесвам Бенатова, впечатлих се от куража й да направи репортажите си от Катуница
тук обаче имаше едно нескрито разграничаване на "този е от нашите"
интервюто на професора е предхождано от интервю с министър Кацаров и в него иззад уж неудобните въпроси , прозира "така се прави" и доста зле прикрита сервилност
интервюто с професор Герджиков не го догледах, но видях неприкрито "ще те срина", усмивката на Бенатова, Велзевул същи,  ми докара една неловкост, винаги изпитвам личен срам като гледам подобни неща
вероятно няма да гласувам за Герджиков, може би за никого ще е изборът ми
 но никога няма да разбира каква цел е тази, да сринем всекиго, защото нали имаме много свестни  интелектуалци в България, колкото й да унищожим ще останат и други за сриване
не знам коя е медията, за която са правене интервютата, сега ще проверя и може би ще се ориентирам по-добре   

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1404 -: Октомври 16, 2021, 16:51:46 »
Кайзере, интелигентен/интересен си, на патриот мязаш. На моменти си труден (не бременен). Трудно разговарям с материално осигурени хора. Често се разминаваме във възгледите. Аз не се оплаквам от живота. Нищо не ми липсва.  И със сержанта ми е малко терсене. Различни сте. Някак прекалено или малко самоуверени. Разберете, животът е изпитание и твърде кратък, ако не сте го разбрали.

Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1405 -: Октомври 16, 2021, 17:18:44 »
Re: Дедо Барми

Sine Borisov, in stilo Borisov.


in е излишно. Аблатив за начин, без предлог.

Sine Borisov, stilo Borisov.

Още варианти:

Sine Borisov, modo Borisov.
Sine Borisov, more Borisov.


Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1406 -: Октомври 16, 2021, 17:21:49 »
В президентската Формула 1 май ще е най-добре да остане Чорапа на волана, щото и без тва сме му свикнали на простотиите.

Проблемът е, кво ше прайм с прайм министеро, демек ше има ли кабинет од сивилни интелектвалци, или пак ше я караме по овенному, с вел-ноун пенции и червени ибрикчии.  :bigok:

Ко знайти ко въ чака... Тъжна работа, другаре... :tomtom:
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1407 -: Октомври 16, 2021, 17:32:00 »
Дабедаа, имам седем(цифром-7)успешни фалита. Знам две и двеста и съм почваш от минус два милиона.в сивито на мнозина успели има как от общи са станали топмениджъри, на мен ми се е случвало от управител на АД в големи данъкоплатци да почвам като общак с циганчетата.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1408 -: Октомври 16, 2021, 17:38:56 »
Младостта си отива, пие чаша коняк
незаконно щастлива край бургаския бряг,
изпотена от ласки, цяла в пясък и сол
младостта си отива с песничка в си-бемол.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1409 -: Октомври 16, 2021, 17:55:06 »
Аз може би малко прекалих, зер тук всички сме чувствителни, някои още повече, както и предполагах. Добре е да сме наясно искам да кажа, при цялото ми уважение. Пардон! Кайзере, не се вкисвай! Не съм казал нищо лошо.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1410 -: Октомври 16, 2021, 17:55:40 »
Оставам винаги млад и завещавайки на поколенията ботите на незнайният бачкер по душа, серж

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1411 -: Октомври 16, 2021, 18:18:12 »
Бъди здрав, и всички около теб! И да ти върви бизнеса! Аз не съм имал тая смелост. То трябва и рамо малко. А някои хора, и без бизнес, добре я карат.
« Последна редакция: Октомври 16, 2021, 18:26:22 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1412 -: Октомври 16, 2021, 19:19:25 »
Бъди здрав, и всички около теб! И да ти върви бизнеса! Аз не съм имал тая смелост. То трябва и рамо малко. А някои хора, и без бизнес, добре я карат.

Абе става и без рамо ама трябват топки и късмет.
Поне няколко пъти.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1413 -: Октомври 16, 2021, 19:49:48 »
Става понякога. Не съм бил принуден. Може би бих се справил не зле. Познавам хора, които се позакрепиха. Частният  бизнес от една страна ти дава свобода, от друга те вкарва в калъпа.
« Последна редакция: Октомври 16, 2021, 20:07:06 от dabedabe »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1414 -: Октомври 16, 2021, 20:24:18 »
Quote (selected)
Re: Дедо Барми

Sine Borisov, in stilo Borisov.

in е излишно. Аблатив за начин, без предлог.

Sine Borisov, stilo Borisov.

Още варианти:

Sine Borisov, modo Borisov.
Sine Borisov, more Borisov.
:th_up:

Moesia, появявай се по-често, плийз, и на други места наоколо, щото има въпиюща нужда ...

А ти ли си Мици /или нещо като Мар-Амаро??/, щото ми се струва, че сме се засичали някъде из Стария форум – малко преди да налазят новите "собственици" или не знам как точно да ги нарека ...  :t1815:


Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1415 -: Октомври 16, 2021, 20:28:27 »
Сите кифли се собраха-китка мизийски песни

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1416 -: Октомври 16, 2021, 20:32:49 »
Сори джи, може и да ти отворя вратата или да вървя пред теб по стъпалата-но съм феминист. Паднеш ли ми на воле , кифло, не пропускам. В името на равноправието на половете!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1417 -: Октомври 16, 2021, 20:39:42 »
Ша са стресни, бе. Бива ли тъй фронтално.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1418 -: Октомври 16, 2021, 20:55:16 »
Ти чувствата гледай, под повърхността дето бушуват, остави подхода настрана. Той е според жертвата.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1419 -: Октомври 16, 2021, 21:07:38 »
Дан' губим ценно време каиш. Ма все пак, трябва се спазва реда, макар и в забързана каденца.
« Последна редакция: Октомври 16, 2021, 21:13:02 от dabedabe »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1420 -: Октомври 16, 2021, 21:27:53 »
забързана каденца.
:t26157:
Забързан <> забавен КАДАНС!!! :ive_got_it-1379:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1421 -: Октомври 16, 2021, 21:37:32 »
Всякак бива бе, Джиджи. Много си пунктуална. Карай, от мен да мине. Ти га стана калайджийка?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1422 -: Октомври 16, 2021, 21:39:46 »
Сори джи, може и да ти отворя вратата или да вървя пред теб по стъпалата - но съм феминист.

А не бяха ли ПО ПРИНЦИП най-вече ЖЕНИТЕ – феминистки?!?

Quote (selected)
Паднеш ли ми на воле , кифло, не пропускам. В името на равноправието на половете!
А и с "кифло" фнимавай, щото имам чисто ново емоджи –

Дъл' пък не са ми го пуснали спецЯлно за теп?!? :lol:


Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1423 -: Октомври 16, 2021, 21:48:38 »
Gigi: Днес в 20:24:18

Sic. Ita est.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1424 -: Октомври 16, 2021, 21:52:49 »
:t26157:
Забързан <> забавен КАДАНС!!! :ive_got_it-1379:

 :t26157: :no: :no!:

вземи провери как е на талянски, пък тогава се прави на езиковъдка, капиш?
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1425 -: Октомври 16, 2021, 21:55:46 »
Gigi: Днес в 20:24:18

Sic. Ita est.

Доколкото разбирам –  :th_up:

И не им обръщай на тея по-горе внимание – поне докато свикнеш ...


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1426 -: Октомври 16, 2021, 21:59:16 »
И не им обръщай на тея по-горе внимание – поне докато свикнеш ...

че какво има да свиква, тя е поне с два пъти, ако не и три пъти по-голям стаж от теб :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1427 -: Октомври 16, 2021, 22:02:04 »
вземи провери как е на талянски, пък тогава се прави на езиковъдка, капиш?
Не капиш!!!

Щото как е на талянски ми е през дупките на жилетката,
а аз ти казвам КАК е прието ДА СЕ КАЗВА на БЪЛГАРСКИ !!!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1428 -: Октомври 16, 2021, 22:12:02 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 21:55:46

    И не им обръщай на тея по-горе внимание – поне докато свикнеш ...

че какво има да свиква, тя е поне с два пъти, ако не и три пъти по-голям стаж от теб

О.К. Но аз адски ѝ се зарадвах, г-н Принце, щото тя беше една от онези, които в Стария форум ме подкрепиха, когато бях направила цяла тема за оправяне на нещо, което беше адски затлачено – не помня вече точно какво!!!
Затова, Moesia, и този път имаш от мен


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1429 -: Октомври 16, 2021, 22:14:05 »
Джиджи, аз не твърдя че съм перфектен, но повечето термини в музиката ги търси в италианския. Не знам колко речника имаш, ама едва ли са повече от моите. Па и съм се опитвал да понауча малко от тоз и оня език. Китайски и японски признавам си, не знам. Но имам желание.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1430 -: Октомври 16, 2021, 22:14:32 »
а аз ти казвам КАК е прието ДА СЕ КАЗВА на БЪЛГАРСКИ !!!

ама dabedabe ти го спелва на талянски, ако и да нямаш жилетка, само дупки за копчета :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1431 -: Октомври 16, 2021, 22:17:01 »
Джиджи, аз не твърдя че съм перфектен, но повечето термини в музиката ги търси в италианския.

Ъхъ, но горния термин, за който иде реч, НЕ Е от музиката а от КИНОТО ... :m1273:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1432 -: Октомври 16, 2021, 22:20:59 »
Боже, Боже, такива педанти! И как ш' са упраим Джиджи, а? Гледай по-отгоре.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1433 -: Октомври 16, 2021, 22:21:49 »
Ъхъ, но горния термин, за който иде реч, НЕ Е от музиката а от КИНОТО

ъхъ, освен ако киното не се е появило преди пеенето :smokin:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cadenza
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1434 -: Октомври 16, 2021, 22:23:39 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 22:02:04

    а аз ти казвам КАК е прието ДА СЕ КАЗВА на БЪЛГАРСКИ !!!

ама dabedabe ти го спелва на талянски, ако и да нямаш жилетка, само дупки за копчета
Малииий, пак са започва ...
Ама на менЕ – както винаги! – ми е фсе тая!!!


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1435 -: Октомври 16, 2021, 22:25:34 »
Джиджи, зарязвам те с извинение!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1436 -: Октомври 16, 2021, 22:32:18 »
Ама на менЕ – както винаги! – ми е фсе тая!!!

ама не ти е все тая, щом си толкова обстоятелствена :no!:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1437 -: Октомври 16, 2021, 22:35:34 »
ъхъ, освен ако киното не се е появило преди пеенето

https://en.wikipedia.org/wiki/Cadenza

Ъхъ, само че при музиката /от твоя линк!/ има само "a "free" rhythmic style",
БЕЗ "забавяне" или "забързване", за които иде реч тукана!!!  :tongue_: :lol:

P.S. И току-що дабадабето си тръгна, така че ний с теП нема за кво да спориме тукана ...

Затуй ЛЕКА и

https://www.youtube.com/watch?v=iyitLrD83y0

« Последна редакция: Октомври 17, 2021, 11:32:08 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1438 -: Октомври 16, 2021, 22:38:05 »
Джиджи, зарязвам те с извинение!

Може и без ИЗВИНЕНИЕ, щото нема кАде другаде да 'одиш ...
  :lol:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1439 -: Октомври 16, 2021, 22:40:04 »
Ъхъ, само че при музиката /от твоя линк!/ има само "a "free" rhythmic style", БЕЗ "забавяне" или "забързване", за които иде реч тукана!!!

ти ще кажеш. я го прочети пак, но този път с разбиране.
the lamers club honourable member …