Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 400671 пъти)

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1980 -: Ноември 08, 2021, 12:39:43 »
...
Изобщо, грешно е да се позоваваме на текущото положение, при условие, че видяхме как бързо се променя то през последните две години. Днеска няма, утре натиск...
kаily,
Аз си мисля, че в момента, по умните от политиците дето се забъркаха, се чудят как да се измъкнат от създадената ситуация. (Защо, ваксинациите продължават с ваксини с/у първоначалния вариант на вируса, вместо да се прави, което се прави с противогрипните. Кой както иска да го разбира...)
По глупавите политици - ще направят още някоя глупост.
Дано биологията/природата не ни сурвака за експериментите, както за вируса, така и за ваксините.

Чувам, че разрешенията на досегашните ваксини няма да бъдат удължени.
Кога изтичат?
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1981 -: Ноември 08, 2021, 12:44:12 »
При наличие на съмнение, че Х е предизвикал смъртта на У, уведомяваш прокуратурата, която разследва и решава относно повдигането на наказателно обвинение. Принципът е еднакъв навсякъде по света.

Сичко друго е мноо отвъд свободата на изразяване.
Има сериозна разлика между тва човек да не вярва в нещо или да предполага определена причинно-следствена връзка, и, подобно на теб, да го гони обсесията с налудни призиви за съд, възмездие и т.н., които призиви тряа едва ли не да подсилят и да придадат достоверност на глупостите, дето ги пишеш.

Твоето, конкретно, излиза извън тривиалното тролене и си е клевета отсекъде  :bigok:

…  :t2407:, ти добре ли си?  :m1273:

NB личните нападки не са добра стратегия в какъвто и да е флейм.
« Последна редакция: Ноември 08, 2021, 13:17:26 от von Gossinger »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1982 -: Ноември 08, 2021, 12:45:41 »
Изобщо, грешно е да се позоваваме на текущото положение, при условие, че видяхме как бързо се променя то през последните две години. Днеска няма, утре натиск..
Ми аз затова започнах с думите "засега не".
Но пък и ти го даваш на едро - "грешно е да се позоваваме на текущото положение". Ми разполагаме с днешното и с миналото, и се опитваме да правим екстраполация май му се вика.
Иначе твоят призив ми напомня следното:

Въпрос към радио "Ереван": - С какво обикновената жена се различава от жената екстрасенс? Отговор на радиото: - Обикновената жена, когато е пияна, се обажда на бившия си, а жената екстрасенс - на бъдещия си!

Важното е да не се позоваваме на текущото положение.

 :smokin:

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1983 -: Ноември 08, 2021, 13:19:57 »
Работят ли ваксините?

Гърция
Септември - Октомври 2020 - 1017 смърти. Нито един ваксиниран
Септември - Октомври 2021 - 2247 смърти. 63% (73% при пълнолетните) напълно ваксинирани
dimokratia.gr
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1379
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1984 -: Ноември 08, 2021, 13:30:03 »
Как мислите? Ако отида да се ваксинирам, но откажа да подпиша ИС или го подпиша с резолюция: „НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН!“, дали ще ме ваксинират?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1985 -: Ноември 08, 2021, 13:32:15 »
Как мислите? Ако отида да се ваксинирам, но откажа да подпиша ИС или го подпиша с резолюция: „НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН!“, дали ще ме ваксинират?

Няма  :bigok:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1986 -: Ноември 08, 2021, 13:39:34 »
ако ще ходиш да те ваксинират, явно си се съгласил със себе си да го напраиш. При тва положение за къф чеп би одказал да потпишеш, че си съгласен да те ваксинират?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1987 -: Ноември 08, 2021, 13:41:49 »
Ми човекът може да не помни какво е решил когато е излязъл преди час од фкъщи  :nuts:

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1379
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1988 -: Ноември 08, 2021, 13:56:03 »
Ми човекът може да не помни какво е решил когато е излязъл преди час од фкъщи  :nuts:
Фсъщност не искам да ги освобождавам от отговорност за това, че ми вкарват в организма някакви химикали, за които и те не са съвсем наясно какви са!Освен това не искам аз да избирам ваксина. Когато ходя на зъболекар не му казвам какви материали да използва. Това си е негова работа. Аз искам да ми оправи зъбите.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1989 -: Ноември 08, 2021, 13:59:02 »
kаily,
Аз си мисля, че в момента, по умните от политиците дето се забъркаха, се чудят как да се измъкнат от създадената ситуация. (Защо, ваксинациите продължават с ваксини с/у първоначалния вариант на вируса, вместо да се прави, което се прави с противогрипните. Кой както иска да го разбира...)
По глупавите политици - ще направят още някоя глупост.
Дано биологията/природата не ни сурвака за експериментите, както за вируса, така и за ваксините.

Чувам, че разрешенията на досегашните ваксини няма да бъдат удължени.
Кога изтичат?

Кои са по-умните политици. Досега съм мяркала само един или двама щатски губернатора.
То няма разрешения, къде чуваш, че няма да бъдат удължавани? И после с кво ще бодат народа?
Интересно, ЕМА е притихнала като пръдня в гащи и ни напред, ни назад. Щатите ехеее откога одобриха фрицера
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1990 -: Ноември 08, 2021, 14:06:18 »
Да, и аз екстраполирам. Гледам какво стана за последните две години и прогнозирам бъдещето.
Скоро бустерна, после зелен сертификат за неваксинираните с бустерна

И да, за мен върхът на цинизма е да те бодат с неодобрена ваксина, да те бодат принудително и на всичко отгоре да подписваш информирано съгласие, че знаеш страничните ефекти, които даже изобретателите не знаят.

Аз от това по-голяма гавра и смачкване на човек не към срещала.
Те се гаврят, те са арогантни и разпищолени. Но хората търпят.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1991 -: Ноември 08, 2021, 14:08:15 »
Ако отида да се ваксинирам, но откажа да подпиша ИС или го подпиша с резолюция: „НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН!“, дали ще ме ваксинират?

По-скоро не. Тази декларация е тяхната индулгенция. Иначе няма никакъв сми от нея. Ако държавата ще носи отговорност защо е тази декларация? Каква функция изпълнява?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1992 -: Ноември 08, 2021, 14:24:59 »
Кайманавите острови с 83% ваксани как са?

Да, не разбирате ли гаврата, задължително боцкане плюс информирано съгласие. Не знам в Освиенцим дали са подписвали информирано съгласие преди камерите. И това са милиарди по целия свят. То по-страшно и ат боцкането е това информирано съгласие. Боцкането ще преглътнеш, унижението не.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1993 -: Ноември 08, 2021, 14:34:09 »
То по-страшно и ат боцкането е това информирано съгласие.

To показва, че съществува някакъв риск, с който те са наясно. Ако бяха убедени, че няма никакъв риск, нямаше да има декларации. Като си купуваш аспирин не подписваш декларации.
И сега некой да не земе пак елементарно да обяснява, че бил подписвал секи ден такива декларации в болницата, а да обясни защо ги подписва?
« Последна редакция: Ноември 08, 2021, 14:42:33 от otvrat »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1994 -: Ноември 08, 2021, 14:50:24 »
Не, и те не са наясно. Те бодат наред в името на общото благо, без изобщо да знаят последствията. Затова задължават хем да се боцнеш, хем да подпишеш информирано съгласие. На практика те са си измили ръцете, и фрица си е измил ръцете. Пуснаха видео, не знам дали го изгледахте, депутат от европарламента ядосано говори, че искали договорите с фрица и не им ги дали, казвай, айде, на обикновените граждани да не дадат, иди дойди, ми те и на евродепутатите не дават. След месеци пререкания и настоявания, получили договора и го показа пред камерите...това си заслужава да се види
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1379
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1995 -: Ноември 08, 2021, 14:55:55 »
То по-страшно и ат боцкането е това информирано съгласие.

To показва, че съществува някакъв риск, с който те са наясно. Ако бяха убедени, че няма никакъв риск, нямаше да има декларации. Като си купуваш аспирин не подписваш декларации.
И сега некой да не земе пак елементарно да обяснява, че бил подписвал секи ден такива декларации в болницата, а да обясни защо ги подписва?
Ха-ха! Аспирин! Някой давал ли си е труда да прочете какви са страничните ефекти и противопоказания на аспирина? Ще се изумите. Но явно ваксините са по-опасни от аспирина.
BTW Моят кардиолог категориично ми е забранила да приемам ацетилсалицилова киселина под каквато и да е форма.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1996 -: Ноември 08, 2021, 14:56:38 »



Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1997 -: Ноември 08, 2021, 15:00:46 »

И сега некой да не земе пак елементарно да обяснява, че бил подписвал секи ден такива декларации в болницата, а да обясни защо ги подписва?

Ако прецениш, че ползата од тва да потпишеш декларацията, задвижвайки по тоа начин медицинската процедура, натхвърля вредата и съответно си струва риска, потписваш.

Ако прецениш, че рискът вредата од медицинската процедура да натхвърли ползата е неприемливо висок, не потписваш.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1998 -: Ноември 08, 2021, 15:05:53 »
Кои са по-умните политици. Досега съм мяркала само един или двама щатски губернатора.
То няма разрешения, къде чуваш, че няма да бъдат удължавани? И после с кво ще бодат народа?
Интересно, ЕМА е притихнала като пръдня в гащи и ни напред, ни назад. Щатите ехеее откога одобриха фрицера
Може би така ми се иска.
И все пак струва ми се, че тук, някои от по-умните (не казвам моралните) започнаха да сменят фразеологията.
Натиска продължава.

И двете са само чувания - слухове.
Би следвало за всички експериментални разрешението да е с някъкъв срок на приложение - нелогични ми се виждат безкрайните експерименти.
За COMIRNATY чувам (слухове пак) че под това име не се предлага на американския пазар, и че като Pfizer-BioNTech продължава да е експериментална (не казвам че е така) не ми се рови ...
Quote (selected)
Once vaccines are approved by the FDA, companies can market the vaccines under brand names.
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/different-vaccines/Pfizer-BioNTech.html


Quote (selected)
Аз от това по-голяма гавра и смачкване на човек не към срещала.
Те се гаврят, те са арогантни и разпищолени. Но хората търпят.
Преди 20-30 години, тук, когато станеше някое престъпление, не беше рядкост да видиш следните кадри по екраните.
Едни мустаклии дядковци (така ми се струваха на мен тогава) с карабини по балконите.
И говорителката да съобщава нещо от рода на: "Жителите на ... предупреждават, че ако държавата не приложи закона, ще го приложат сами"
И законът обикновено се прилагаше. Но това поколение си замина. Днешните са изплашени.
Все пак кръвта вода не става.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1999 -: Ноември 08, 2021, 15:07:47 »
Но явно ваксините са по-опасни от аспирина.

На тоя свят нищо не се прави "просто ей така". Всяко нещо се прави с определена цел. Всеки знае прекрасно, че подобни декларации изпълняват една-единствена цел - снемане на отговорност. Нищо друго. На мен са ми били секви ваксини и за една-две минути са ми обяснявали, че може да почувствам некво неразположение, но да не се притеснявам, ще отшуми. И не съм подписвал никакви декларации. Не е било необходимо. Не е имало риск за здравето ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2000 -: Ноември 08, 2021, 15:14:56 »
Фпомощ на преценката - томбола за шкартуоч и забрана за посещение на един куп обществени места, че и работа.
Е, колко по-инФормирано да ти рекат "Не се съди, човече"
*********   ✹    *********

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1379
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2001 -: Ноември 08, 2021, 15:27:25 »
Но явно ваксините са по-опасни от аспирина.

На тоя свят нищо не се прави "просто ей така". Всяко нещо се прави с определена цел. Всеки знае прекрасно, че подобни декларации изпълняват една-единствена цел - снемане на отговорност. Нищо друго. На мен са ми били секви ваксини и за една-две минути са ми обяснявали, че може да почувствам некво неразположение, но да не се притеснявам, ще отшуми. И не съм подписвал никакви декларации. Не е било необходимо. Не е имало риск за здравето ми.
Нали?  А сега мислиш, че има нещо гнило в Дания и хоп - вече си "антиваксър!"
Сетих се! Трябва тези, които не сме се ваксинирали, да ни задължат да ходим с голяма алена буква "А" пришита на гърдите ни! Като Деми Мур в едноименния филм.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2002 -: Ноември 08, 2021, 15:32:04 »
Quote (selected)
Всеки знае прекрасно, че подобни декларации изпълняват една-единствена цел - снемане на отговорност. Нищо друго.

естествено.
Одговорността за избора, дали да ти бъде напраено нещо или не, е ТВОЯ. Производителят на нещото е напечатал листофки, които те осведомяват за рисковете од консумацията на нещото, главно сцел да не тръгнеш да го съдиш, фслучай, че некой од теа рискове се материализира. По същата причина дистрибуторът на нещото(фслучая зваксините държавата) пък ти е напечатал декларация, че си наясно с рисковете. Тоест, ти си получил информация, която съдържа аргументи фполза на фсяка од двете алтернативи - да се ваксинираш/да не се ваксинираш. Съответно претегляш ползите и вредите од единия или другия си избор и потписваш, респективно не потписваш.

Топката е при тебе.  Ако искаш 100% гаранция, че ТВОЯТ избор е правилен, нема как да я търсиш ИЗВЪН себе си.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2003 -: Ноември 08, 2021, 15:34:57 »
Ай ся, как пък няма да седна да бродирам. От ония жълти шестоъгълни звезди няма ли някъде по мазетата някой и друг неизползван кашон, че се пришиват като копчета и толкоз.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2004 -: Ноември 08, 2021, 15:35:10 »
Някой ваксър или антиваксър, все ми е тая, ако може и не го мързи да ми обясни витиеватия стил

Quote (selected)
The FDA-approved COMIRNATY® (COVID-19 Vaccine, mRNA) and the EUA-authorized Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine have the same formulation and can be used interchangeably. Although they may be manufactured in different facilities, the products offer the same safety and effectiveness.
COMIRNATY (COVID-19 Vaccine, mRNA) is an FDA-approved COVID-19 vaccine made by Pfizer for BioNTech.

It is approved as a 2-dose series for prevention of COVID-19 in individuals 16 years of age and older.
It is also authorized under EUA to be administered to provide:
https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-receive-first-us-fda-emergency-use

Quote (selected)
EMA has recommended granting a conditional marketing authorisation for the vaccine Comirnaty, developed by BioNTech and Pfizer, to prevent coronavirus disease 2019 (COVID-19) in people from 16 years of age. EMA’s scientific opinion paves the way for the first marketing authorisation of a COVID-19 vaccine in the EU by the European Commission, with all the safeguards, controls and obligations this entails.
https://www.ema.europa.eu/en/news/ema-recommends-first-covid-19-vaccine-authorisation-eu
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2005 -: Ноември 08, 2021, 15:42:37 »
Днес от ''Хоризонт'' ме ''зарадваха'' с чума по свинете в пловдивско.  А и тук-там тръгнаха реклами на ваксина за ''обикновен'' грип, ти да видиш.  Коронната сводка явно я пазят за вторник, че тогава е винаги най-зловещо. Май ще излезе прав оня зевзек от фейса, който написа, че след централните си новини телевизиите трябва да пускат филми на ужасите, та да се успокои и разведри драгия зрител. Ма не е смешно, гадно е. Не знам какво да кажа, може ли ако сме овце, да ни правят на маймуни,а?!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2006 -: Ноември 08, 2021, 15:42:52 »
Работят ли ваксините?

Гърция
Септември - Октомври 2020 - 1017 смърти. Нито един ваксиниран
Септември - Октомври 2021 - 2247 смърти. 63% (73% при пълнолетните) напълно ваксинирани
dimokratia.gr
има и една друга мъничка разлика -
октомври 2020  средно около 500 заразени
октомври 2021    средно около 2500 заразени
просто вълната не е дошла в едно и също време
има и друго - в момента, при вълна с най-голям брой заразени досега, смъртността е два пъти по малка /JHU CSSE COVID-19 Data /
тези неща са също важни, мисля

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2007 -: Ноември 08, 2021, 15:44:39 »
Проблемът с политиците е, че и те се изродиха - от аслани, станаха мишки посрани. Хеле пък - локалните.
 
Всеки един нормален човек, дори и политик, особено от "елитните" на големите държави, всички щяха да запретнат ръкави и бързо, бързо да установят от къде е тази зараза! И да я изчегъртат (модерна дума). Но не би, всички се снишиха пред една криминална, световна банда - мафия ако искате - изключиха всякаква "вредна" информация или поне се опитват, подгониха опровергаващите ги специалисти и медици... И се понесоха в световна стампада на утвърждаващият се глобално цифрово робовладелство чрез елементарен фашизъм. Бозе отправилият се към гроба, капитализъм, във всякаквите си форми, подритва, но не достатъчно ефикасно - пък и Пирамидата му няма от къде да засмуква повече плячка...

Разбира се, посочиха веднага "враговете" си и за разлика от друг път, освен с пръст към китайците, решиха да трепят "Вътрешният си враг". А щом го правят имат какво да крият - не крият само глобалните си изхождания и плановете за Нови глобални поразии, пардон - подвизи. Тези са толкоз огромни, че обичайният плебс с мътеница в междуушията не може и да ги усети, види и още по-малко да ги разбере.

Пуснаха тригерен ефект - пЛандемията си. Шок, страх и ужас в семплите духом и играта е на шест. Освен всичко друго, консуматорските общества, превърнати в преживни добичета, нямат гръбнаци за да окажат действена съпротива - само тук, там и то без ефект. Управляващите бандюги вече разбраха, че държат мишките за опашките и колкото и да църкат и мятат, правят се на глухи, че не чуват.

Примери - бол, Дал Господ.

Има няколко условия, които не пасват в картинката. И подобно на прословутите камичета те може да катурнат каруцата. Прозореца ИМ се затваря, дрогаре!

Най-тъмно е на разсъмване.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2008 -: Ноември 08, 2021, 15:46:51 »
Лили, през октомври 2020 имаше ли вече ваксина? Не помня, честно. Със сигурност все още сме били далеч от каквато и да е статистика за ваксинация.
----
Споделям мнението, че към днешна дата вирусът е различен от този, за когото бяха предназначени ваксините.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2009 -: Ноември 08, 2021, 15:48:41 »
...Делта е по-заразен, но по-малко смъртоносен, а и заразява масово по-млади хора. Само цитирам по памет мнения на специалисти -  медици и други учени занимаващи се професионално с проучване на ковид-н'ам вече кое число.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2010 -: Ноември 08, 2021, 15:51:13 »
Ако прецениш, че ползата од тва да потпишеш декларацията, задвижвайки по тоа начин медицинската процедура, натхвърля вредата и съответно си струва риска, потписваш.

Ако прецениш, че рискът вредата од медицинската процедура да натхвърли ползата е неприемливо висок, не потписваш.
тук не става въпрос за медицинска процедура, а за риск от оставане без работа и съответно децата ти без ядене. Не е ли странно ползата от ваксините да еда не останеш без работа? Нали уж се биеха за имунитет.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2011 -: Ноември 08, 2021, 15:51:29 »
Но не би, всички се снишиха пред една криминална, световна банда - мафия ако искате - изключиха всякаква "вредна" информация или поне се опитват, подгониха опровергаващите ги специалисти и медици.

Според мен е точно обратното. Изобщо не са се снишили. Тази коронка им дойде дюшеш, обслужи ги прекрасно по всички направления и сега стават все по-агресивни във фашистките си похвати. Коронката им е дар Божи. Вече няма смисъл да си взривяват кули, да си убиват граждани, да изпращат писма с пудра захар и да си измислят терористични организации. Коронката служи за всичко това. Взимат ти акъла с некви числа, насираш беневреците и си готов да правят всичко с тебе и другите, само и само да оживееш.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2012 -: Ноември 08, 2021, 15:51:37 »
има и една друга мъничка разлика -
октомври 2020  средно около 500 заразени
октомври 2021    средно около 2500 заразени
просто вълната не е дошла в едно и също време
има и друго - в момента, при вълна с най-голям брой заразени досега, смъртността е два пъти по малка /JHU CSSE COVID-19 Data /
тези неща са също важни, мисля
Съгласен съм, че са важни.
Но на ваксините ли се дължи по-малката смъртност или на опита който натрупаха лекарите в лечението?
И за коя страна се отнася?
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2013 -: Ноември 08, 2021, 15:53:14 »
И сега некой да не земе пак елементарно да обяснява, че бил подписвал секи ден такива декларации в болницата, а да обясни защо ги подписва?
Като доказателство, че докторите не са нарушили
Quote (selected)
Чл. 52.
...
(4) Никой не може да бъде подлаган принудително на лечение и на санитарни мерки освен в предвидените от закона случаи.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2014 -: Ноември 08, 2021, 15:58:25 »
Никой не може да бъде подлаган принудително на лечение и на санитарни мерки освен в предвидените от закона случаи.

Може ли линк към тази част на закона, където са изредени случаите на принудително лечение и санитарни мерки? Не съм юрист, не знам къде да търся.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2015 -: Ноември 08, 2021, 16:02:45 »
тук не става въпрос за медицинска процедура, а за риск от оставане без работа и съответно децата ти без ядене.

Нали се чудеше, как така свободата ти на избор оказва влияние върху живота на околните?
Ето така.

Quote (selected)
Цивилизация, която рискува децата си, за да спаси пенсионерите си, е свършена.

Таа сентенция, която ръгаш пот фсеки свой пост индикира, че спорет тебе грижата за децата натцаква други грижи.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2016 -: Ноември 08, 2021, 16:03:47 »
За COMIRNATY чувам (слухове пак) че под това име не се предлага на американския пазар, и че като Pfizer-BioNTech продължава да е експериментална (не казвам че е така) не ми се рови ...
В ЕС също не се предлага вече под това име, по едно време точно тая ваксина биеха, преди това беше друго, а сега е трето име. Така и не задълбах защо. А за американския пазар четох, че са одобрили не ваксината, която ви бият в момента, а бъдещата ваксина, която още не съществува. Някаква врътка са направили.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2017 -: Ноември 08, 2021, 16:05:26 »
Quote (selected)
И за коя страна се отнася?
отнася се за Гърция /JHU CSSE COVID-19 Data/
а, по повод опита, какво би казал за  България, при същия опит ?
средната смъртност от последната седмица е по-висока, от която й да е предходна седмица
 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2018 -: Ноември 08, 2021, 16:05:41 »
Сетих се! Трябва тези, които не сме се ваксинирали, да ни задължат да ходим с голяма алена буква "А" пришита на гърдите ни! Като Деми Мур в едноименния филм.
Нема нужда, ваксаните са със знака на звяра
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2019 -: Ноември 08, 2021, 16:05:46 »
Може ли линк към тази част на закона, където са изредени случаите на принудително лечение и санитарни мерки? Не съм юрист, не знам къде да търся.

Принудителното лечение е в закона за здравето. Става въпрос за психично болни. Но това се решава от съда.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2020 -: Ноември 08, 2021, 16:07:21 »
естествено.
Одговорността за избора, дали да ти бъде напраено нещо или не, е ТВОЯ. Производителят на нещото е напечатал листофки, които те осведомяват за рисковете од консумацията на нещото, главно сцел да не тръгнеш да го съдиш, фслучай, че некой од теа рискове се материализира.
Може ли европарламентът да няма достъп до договора с производителя? В какъв случай?
Отговори, моля.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2021 -: Ноември 08, 2021, 16:09:07 »
Чий договор с производителя?

И как точно достъпът или липсата на достъп на европарламента до договора пречи на индивидуалния гражданин на ЕС да съди производителя за причинени од продукта му щети?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2022 -: Ноември 08, 2021, 16:11:02 »
Нема нужда, ваксаните са със знака на звяра

 :t1815:

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2023 -: Ноември 08, 2021, 16:11:11 »
Съгласен съм, че са важни.
Но на ваксините ли се дължи по-малката смъртност или на опита който натрупаха лекарите в лечението?
И за коя страна се отнася?
:nuts:
И тая череша няма ти ареса.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2024 -: Ноември 08, 2021, 16:12:14 »
Някой ваксър или антиваксър, все ми е тая, ако може и не го мързи да ми обясни витиеватия стил
EMA has recommended granting a conditional marketing authorisation for the vaccine Comirnaty
Одобрила е комирнати, ама в момента се бие TOZINAMERAN а не това, което е одобрила условно. На същата фирма, не знам кога от едното се превърна в другото.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2025 -: Ноември 08, 2021, 16:15:27 »
...Делта е по-заразен, но по-малко смъртоносен, а и заразява масово по-млади хора. Само цитирам по памет мнения на специалисти -  медици и други учени занимаващи се професионално с проучване на ковид-н'ам вече кое число.
Това беше тогава, сега са спуснати нови опорки на учените. Изродиха се учените, изродиха се политиците, може и да не са се изродили, може просто да са зомбирани, не вярвам умни довчера или поне умно говорещи да плямпат и вършат несвързани работи.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.


Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2027 -: Ноември 08, 2021, 16:22:08 »
TOZINAMERAN
Е "International nonproprietary name" на това, което се продава под името "Comirnaty".
EMA страничка за тая ваксина.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2028 -: Ноември 08, 2021, 16:25:27 »
Ай ся, как пък няма да седна да бродирам. От ония жълти шестоъгълни звезди няма ли някъде по мазетата някой и друг неизползван кашон, че се пришиват като копчета и толкоз.
Копчетата не са толкоз атрактивни! Аз нали съм по предварителната артилерийска подготовка, в събота си купих бродираща машина! Ако ще се налага да си слагам значка, поне наистина да отговаря на "Алената буква"!

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2029 -: Ноември 08, 2021, 16:36:27 »
отнася се за Гърция /JHU CSSE COVID-19 Data/
а, по повод опита, какво би казал за  България, при същия опит ?
средната смъртност от последната седмица е по-висока, от която й да е предходна седмица
Няма такова нещо като по-малко смърти в Гърция от ковид този октомври Lillian
Повече са
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/greece/
На графиката се вижда съвсем отчетливо.
Ако ползваш приложението на Хопкинс университета или нещо не работи както трябва или нещо си се подлъгала

Последното, с бързо търсене от гръцкия статистическия институт е това
https://www.statistics.gr/documents/20181/66e60354-7c46-35be-bdb7-963d15fde616
Има общо покачване на смъртността почти за цялата 2021

За България какво да кажа. В друга графа е. Тъжна. И не по причина българите.
Но е друга приказка. Много дълга.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2030 -: Ноември 08, 2021, 16:39:22 »
.
Quote (selected)
..Делта е по-заразен, но по-малко смъртоносен, а и заразява масово по-млади хора. Само цитирам по памет мнения на специалисти
възможно е ,Здравче
аз намирам за най-коректно да се следи как графиката на смъртността се отнася към тази на заболеваемостта от началото на епидемията досега
във всички страни, които съм проверявала, основно европейски, при голям процент на ваксинирани, смъртността спада най-малко двойно, при по-голям брой заразени в сравнение с предните вълни
в България е точно обратното
няма друго обяснение освен ваксините
доверявам се напълно на статистиката и на световната медицинска експертиза
семейството ми е ваксинирано
еми това е :)))

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2031 -: Ноември 08, 2021, 16:42:12 »
Няма такова нещо като по-малко смърти в Гърция от ковид този октомври Lillian
Повече са
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/greece/
На графиката се вижда съвсем отчетливо.
Ако ползваш приложението на Хопкинс университета или нещо не работи както трябва или нещо си се подлъгала

Последното, с бързо търсене от гръцкия статистическия институт е това
https://www.statistics.gr/documents/20181/66e60354-7c46-35be-bdb7-963d15fde616
Има общо покачване на смъртността почти за цялата 2021

За България какво да кажа. В друга графа е. Тъжна. И не по причина българите.
Но е друга приказка. Много дълга.
не съм писала за октомври, но ето тук сам можеш да сравниш данните
https://www.google.com/search?q=%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F+%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81&rlz=1C1CHBF_enBG928BG928&oq=%D0%B3%D1%8A%D1%80&aqs=chrome.0.69i59j69i57j46i39j46i512j0i512j69i61l3.1926j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2032 -: Ноември 08, 2021, 16:42:46 »
Копчетата не са толкоз атрактивни! Аз нали съм по предварителната артилерийска подготовка, в събота си купих бродираща машина! Ако ще се налага да си слагам значка, поне наистина да отговаря на "Алената буква"!

Знакът на Звяра, както беше изяснено по-рано  :bigok:

Инсайд инфо рикуест - кайли, айша и касьо одедин айпи адрез липишат?  :m1708:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2033 -: Ноември 08, 2021, 16:45:49 »
Въф фсеко ено свое действие и избор "българинът" е движен од свръмощния мотиф ДА НЕ СЕ МИНЕ. Предвит, че "да не се минеш" е негативна и одтук свръхконсервативна мисловна нагласа, "българинът" се явява ено напълно предвидимо същество.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1379
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2034 -: Ноември 08, 2021, 16:53:18 »
Въф фсеко ено свое действие и избор "българинът" е движен од свръмощния мотиф ДА НЕ СЕ МИНЕ. Предвит, че "да не се минеш" е негативна и одтук свръхконсервативна мисловна нагласа, "българинът" се явява ено напълно предвидимо същество.
Може би защото от Берлинския конгрес насам българинът все го минават и  :t2407: .

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2035 -: Ноември 08, 2021, 16:54:30 »
ъхъ, пустият Берлински конгрес, как само ни оформи националната психика!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2036 -: Ноември 08, 2021, 16:56:42 »
Пустите берлинци станали москофци
А санстефанци - донски казаци

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2037 -: Ноември 08, 2021, 16:57:58 »
не съм писала за октомври, но ето тук сам можеш да сравниш данните
Ами видях. Такива са каквито казвам.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2038 -: Ноември 08, 2021, 17:03:13 »
Знакът на Звяра, както беше изяснено по-рано 

===
То и тва ква дебилщина е с тия разделители в EAN  баркода...
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2039 -: Ноември 08, 2021, 17:04:07 »
Ной, имаш печатна грешка в поста си за буквите. В твоя случай е ''АлИната буква''.  :tongue_: Че и еднаква на кирилица и латиница. Божкей, връзки имат хората, уреждат се отвсякъде. Аз горкана ако си избродирам монограма на кирилица, из Европата има да се чудят с тая тройка на ревера какво ли искам и търся. Ако е на латиница, в мамковината ще въртят показалец в слепоочията си, че ме е хванало я ондандарото, я баясимптомно някоя друга ''душевна'' болест. :nuts: