Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 400767 пъти)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2400 -: Ноември 10, 2021, 18:32:21 »
Предполага се, че 14 дни след поставянето на ваксината съм защитена. Е, не съм. Положителен писиар. За сефте от две години
14 дни след поставянето не си защитена. Защитена си след тези 14 дни, ако през това време не си се заразила.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2401 -: Ноември 10, 2021, 18:33:24 »
Е, мал щанс, дето се вика. За две години успях да се заразя баш след като се ваксинирах

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2402 -: Ноември 10, 2021, 18:37:38 »
Не знам колко съм добре, Лили, от утре съм и под карантина. Иначе съм със зелен сертификат
интересното е, че десет дни след ваксината се случва това
ако беше примерно 3-4 дни, бих предположила, че е резултат от нея
не знам, странно е
ама използвай да си починеш ;)

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2403 -: Ноември 10, 2021, 18:44:10 »
Ще ми е прелюбопитно като станат класическите ваксини
Класическите ваксини... Халумин! Живак! Формалдехид!(или беше друго?), Аутизъм!!!... Антиваксърите са си антиваксъри.
/дали пропускам нещо?/
А, и естествено, кога ги изтестваха тия класически ваксини? Нали десет години ала - бала?
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2404 -: Ноември 10, 2021, 18:46:03 »
Кайли, по-добре да се работи за лекарство срещу ковид, мисля
Лошо няма. И после 10 години тестване, нали така?
===
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2405 -: Ноември 10, 2021, 18:53:21 »
Фсички ваксини причиняват аутизъм.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2406 -: Ноември 10, 2021, 19:14:32 »
Предполага се, че 14 дни след поставянето на ваксината съм защитена. Е, не съм. Положителен писиар. За сефте от две години

Не знам колко съм добре, Лили, от утре съм и под карантина. Иначе съм със зелен сертификат
Абе.... Имаше опасения, че ваксинацията може да провокира свръхпроизводство на цитокини и с това евентуално имунопатогенни увреждания, а сега изглежда, че за 14 дни имунитетът се срива.
Това може би е едно от обясненията защо ваксинираните продължават да се разболяват. Не знам дали е така

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2407 -: Ноември 10, 2021, 19:23:36 »
14 дни след поставянето не си защитена. Защитена си след тези 14 дни, ако през това време не си се заразила.
Това колко дни след ваксинацията, ще има достатъчно антитела и клетъчен имунитет, зависи от силата на имунната система на всеки един от нас.
При слабите имунни системи, решението е терапия с моноклонални антитела, които да компенсират недостига на собствени такива.
3000 дози са осигурени в болниците за терапия с моноклонални антитела за лечение на коронавирус, съответно тя може да се приложи на 3000 души.
Въпросът е кой ще може да се уреди да е след тези 3000 души.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2408 -: Ноември 10, 2021, 19:32:22 »
Абе.... Имаше опасения, че ваксинацията може да провокира свръхпроизводство на цитокини и с това евентуално имунопатогенни увреждания, а сега изглежда, че за 14 дни имунитетът се срива.
Това може би е едно от обясненията защо ваксинираните продължават да се разболяват. Не знам дали е така

Са, сайтокайн сторм може се провокира од мноо неща, вкл. и од ваксина.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2409 -: Ноември 10, 2021, 19:39:23 »
"...Ваксините не ви предпазват от заразяване с COVID. Те не ви предпазват от разпространение на COVID. Те не намаляват вирусното натоварване, ако получите COVID. Те не пречат да бъдете хоспитализирани от COVID. Те дори не гарантират, че няма да умрете от COVID.

Тази война срещу COVID не се различава от предишната война с бедността, война с наркотиците и войната с тероризма. Всичко, което правят, е да дадат на правителствата повече власт над живота ни, да ограничат свободите ни, да ни лишат от свободите и да се укрият със спечелените долари.

Както предвижда Оруел, тези войни никога не са предназначени да бъдат спечелени, както и Big Pharma никога не е искала да излекува никаква болест. "Войната не е предназначена за победа; тя е предназначена да бъде непрекъснато. Йерархичното общество е възможно само въз основа на бедността и невежеството. Войната се води от управляващата група срещу нейните собствени поданици и нейната цел не е победата над Евразия или Източна Азия, а да запази самата структура на обществото непокътната." – Оруел, 1984 г..."

https://strogosekretno.com/312/2/COVID-19-%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B8%D0%B5.html
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2410 -: Ноември 10, 2021, 19:41:39 »
Са, сайтокайн сторм може се провокира од мноо неща, вкл. и од ваксина.

Е, и азсъм се замисляла по този въпрос, даже тук го споделях, като опасение за себе си, щото имам некаква представа как реагира имунната ми система. Срещнах присмех и оригиналничене. Ама все си мисля, че ако имах цитокинова буря, досега щях да съм хвърлила петалата
Реално в момента ми няма нищо, нооо....пък винаги може да стане по-зле. Аз съм оптимист

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2411 -: Ноември 10, 2021, 19:47:30 »
Това може би е едно от обясненията защо ваксинираните продължават да се разболяват. Не знам дали е така

Обяснението е дадено от Георги Маринов -- тези ваксини не са стерилизиращи.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2412 -: Ноември 10, 2021, 19:56:23 »
Quote (selected)
Реално в момента ми няма нищо, нооо....пък винаги може да стане по-зле. Аз съм оптимист
Ваксинирана, следва положителен PCR,но и няма нищо!
Съчетание за уникат!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2413 -: Ноември 10, 2021, 19:56:40 »
Е, и азсъм се замисляла по този въпрос, даже тук го споделях, като опасение за себе си, щото имам некаква представа как реагира имунната ми система. Срещнах присмех и оригиналничене. Ама все си мисля, че ако имах цитокинова буря, досега щях да съм хвърлила петалата
Реално в момента ми няма нищо, нооо....пък винаги може да стане по-зле. Аз съм оптимист

Не си срещнала присмех од мен односно цитокините.

Споко, ше се справиш, още повече, че, според мен, и малце напосоки, си се заразила около датата на ваксиниране +/- 3-4 дни.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2414 -: Ноември 10, 2021, 19:57:33 »
Quote (selected)
Реално в момента ми няма нищо, нооо....пък винаги може да стане по-зле.
Ас иам идентични симптоми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2415 -: Ноември 10, 2021, 19:59:04 »
Ваксинирана, следва положителен PCR,но и няма нищо!
Съчетание за уникат!

Аз бих пуснал контролен писиар другаде, но, хайде, при 5% или там някъде фалшиво положителни, може би е прекалено втори писиар.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2416 -: Ноември 10, 2021, 20:00:14 »
Такааа... .

А колкото до краткия срок за създаване на ваксините, ще потретя сигурно, но върху тях се работи от десетилетия. Верно, първо за животни (да припомня ли воплите на потресени от тоз факт невежи?), щото тоз вирус се въди в животинските организми, но и с идеята, че вируси, както прескачат от един вид хайванче на друг, току прескачат и на човека в качеството му на вид хайванче, та готовност имаше. Просто работата продължи много бързо, щото световните правителства наляха много пари в нея. И слава Богу!
...
...коронавирусите са познати от 1984 (първи пуликации вкл. и в българската преса), второ, разработката на двамата германски турци от Бионтех първоначално години наред е била насочена към търсене на лекарство/ваксина за/ срещу туморни заболявания, м края на 2019 трескаво се пренасочват към вируса Сарс-Ков 19, поради това ми е трудно да повярвам за продълоителната разработка и тестване на ваксини за това странно заболяване "коронавирусна болест".
Подобна е и историята на Модерна, също първоначално насочена и финансирана в съвсем друга посока.
~~~
Изобщо, цялата история мяза малко на "откриването" на Виагра.
~~~
СС, скорошно закрепване и пивашаване на духа пожелавам.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2417 -: Ноември 10, 2021, 20:05:47 »
Ваксинирана, следва положителен PCR,но и няма нищо!
Съчетание за уникат!

Ами в момента нямам неразположения. Ваксинирах се на 27.10. Резултатът ми от писиара излезе преди три часа. Ти кво искаш да ти кажа?

Съругът ми с бърз антигенен е отрицателен и вече има двудневен сертификат. Мазалакис отсекъде

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2418 -: Ноември 10, 2021, 20:06:25 »
Quote (selected)
Е, и азсъм се замисляла по този въпрос,
Асол, в семейството на моята позната с подобен случай, никой не се е заразил до днес, десет дни след положителния й тест
това, въпреки, че от два случая не може да се направи никакъв извод, ме кара да се чудя дали не са фалшиво положителни тестове?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2419 -: Ноември 10, 2021, 20:09:54 »
Асол, в семейството на моята позната с подобен случай, никой не се е заразил до днес, десет дни след положителния й тест
това, въпреки, че от два случая не може да се направи никакъв извод, ме кара да се чудя дали не са фалшиво положителни тестове?

Тва, което аз мисля като лаик е, че не съм совидна, а тестът е фалшив и  реакция от ваксината

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2420 -: Ноември 10, 2021, 20:19:34 »
Лошо няма. И после 10 години тестване, нали така?

аха, за кучета и котки -- може, за прасета и кокошки -- не?

що така?
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2421 -: Ноември 10, 2021, 20:22:28 »
Предполага се, че 14 дни след поставянето на ваксината съм защитена. Е, не съм. Положителен писиар. За сефте от две години

Оплакванията ти започнаха преди 14-ия ден по мои спомени.
Заразяване - поне още няколко дни назад.

Бързо оздравяване!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2422 -: Ноември 10, 2021, 20:24:04 »
Тази война срещу COVID не се различава от предишната война с бедността, война с наркотиците и войната с тероризма.
...
Както предвижда Оруел, тези войни никога не са предназначени да бъдат спечелени, както и Big Pharma никога не е искала да излекува никаква болест
Това ме подсeти за един слоган:
Bombing for peace is like fucking for virginity  :m1314:
« Последна редакция: Ноември 10, 2021, 20:32:27 от Kole »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2423 -: Ноември 10, 2021, 20:25:56 »
Вече съм много притеснен. Здрав съм, нищо ми няма. Ако ми направят тест - няма да имам противотела. Което значи, че съм болен и мога да заразя ваксинираните. Но, ако ме изследват, няма да открият и противотела за тетанус. Явно съм болен и от тетанус. Интересно как е с коклюша.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2424 -: Ноември 10, 2021, 20:27:40 »
Quote (selected)
Ами в момента нямам неразположения.
Ами тва е важното джанъм!
Първо, заради самото ти здраве!
Второ, трето и четвърто - има вероятности от разни съчетания на случайности.
Най важно е обаче, след пресния ти PCR, в следващите 3-4 дни да няма неккви усложнения, ако няма - ич не ти трябват нови изследвания - живей си живота.
Просто повишено внимание.
Твай!
п.с. и ф никакъф случай не намалявай водката /ракията, уискито...питието/.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2425 -: Ноември 10, 2021, 20:30:23 »
Quote (selected)
Интересно как е с коклюша.
Ц!
Търси нещо около капачката на уевото коляно.
Според Джером Джером, само от тва не бил болен четейки наръчника, но тва е било тогава!
Ся нещата са наопъки.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2426 -: Ноември 10, 2021, 20:33:19 »
Аз пък, нали съм проста, все пак мисля, че положителният тест на Асол е от регистрирани и мултиплицирани вирусни парченца (белтъци, де), които тялото й произвежда. Калинчо или Хатерас бяха изпратили линк, че се регистрират различно протеини, не шипчето, но ... Някак си се съмнявам. Та вероятно не си болна, Асол, а просто правиш това, което се очаква - вирусни протеини.
Освен ако не греша :)

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2427 -: Ноември 10, 2021, 20:37:52 »
Антиваксърите тук са почти без изключение представители на здравите сили, които леят крокодилски сълзи заради демографската криза и обезлюдяването на България.
В Странджа и в Сакар живеят общо около 50000 човека. Досега утепахме половината от тях. Със сегашните темпове ще обезлюдим окончателно региона до Великден.
Но това било нещо нормално, добро, че дори и донякъде полезно - всяка смърт ни прави по-умни като общество ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2428 -: Ноември 10, 2021, 20:39:21 »
Quote (selected)
Според Джером Джером, само от тва не бил болен четейки наръчника, но тва е било тогава!

Мисля, че източникът на медицински знания беше енциклопедията :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2429 -: Ноември 10, 2021, 20:41:03 »
Може, не си спомням кво точно четеше като медицинска литература за простосмъртни.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2430 -: Ноември 10, 2021, 20:41:31 »
Аз пък, нали съм проста, все пак мисля, че положителният тест на Асол е от регистрирани и мултиплицирани вирусни парченца (белтъци, де),

А аз, като по-прост, съм съм си внушил, че ако един човек е здрав, той няма антитела срещу нещо. Другата простотия, която съм си внушил е, че организмът бил помнел каква болест е преодолял. Оказва се, че организмът е по-прост от баба Гицка, която помни Чирпанското землетресение.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2431 -: Ноември 10, 2021, 20:42:51 »
Quote (selected)
че ако един човек е здрав, той няма антитела срещу нещо.
Горкият! Не е сукал, начи!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2432 -: Ноември 10, 2021, 20:48:48 »
Аз пък, нали съм проста, все пак мисля, че положителният тест на Асол е от регистрирани и мултиплицирани вирусни парченца (белтъци, де), които тялото й произвежда. Калинчо или Хатерас бяха изпратили линк, че се регистрират различно протеини, не шипчето, но ... Някак си се съмнявам. Та вероятно не си болна, Асол, а просто правиш това, което се очаква - вирусни протеини.
Освен ако не греша :)

И аз така си мисля

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2433 -: Ноември 10, 2021, 20:49:20 »
Горкият! Не е сукал, начи!

Ти са ме подсещаш за един много важен въпрос. Къде се крият противотелата за нещо, от което не си болен в момента. В некоя маза? Щото в училище ни лъжеха, че те се появяват само, когато си болен. Уж да борели болестта. А после се крият в миши дупки, макя им.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2434 -: Ноември 10, 2021, 20:52:17 »
Това колко дни след ваксинацията, ще има достатъчно антитела и клетъчен имунитет, зависи от силата на имунната система на всеки един от нас.
При слабите имунни системи, решението е терапия с моноклонални антитела, които да компенсират недостига на собствени такива.
3000 дози са осигурени в болниците за терапия с моноклонални антитела за лечение на коронавирус, съответно тя може да се приложи на 3000 души.
Въпросът е кой ще може да се уреди да е след тези 3000 души.
Ако не ме лъже паметта - с над 85% ефективност. С тях се оправиха някои много възрастни епископи.
Тук професор Кувелас искаше да се наблегне точно на тях и да се дават на всички рискови пациенти.
На политическата клика и се сториха скъпи.
За Гърция или България - едва ли повече от 100млн.
Друго си е обаче сделка за няколко милиарда и да обезлюдиш Странджа-Сакар!  :t1815:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2435 -: Ноември 10, 2021, 20:55:41 »
Не знам, щот съм само прозд инджинерин и от таквис сложни материи не разбирам.
Само се досещам, че още плацентата пази плода от вируси и др.т. Коластрата сетне - тоже, но колко време и от какво - не знам.
Сетне, майка ми ми е разправяла, че съм имал имунизационен паспорт, представяш ли си откога ме е следила ДС?И ми е ограничавала правата с насилие?
И аз будалата съм се съгласявал с фсичките тези простотии.
Че и по късно, като ученик!
Бе кво да ти говоря!
Мъка.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2436 -: Ноември 10, 2021, 20:58:30 »
Сетне, майка ми ми е разправяла, че съм имал имунизационен паспорт, представяш ли си откога ме е следила ДС?И ми е ограничавала правата с насилие?
Кога за последен път ти го поискаха да влезеш в магазина, театъра, киното или да се качиш на самолет?
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2437 -: Ноември 10, 2021, 20:58:58 »
Quote (selected)
решението е терапия с моноклонални антитела
Как се получава това?
Мога ли аз примерно, със стократно надвишаващи референтните стойности антитела, да бъда кръводарител - това ще има ли полза за болните?
Как стои този въпрос?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2438 -: Ноември 10, 2021, 20:59:11 »
Фсички ваксини причиняват аутизъм.
По всичко тук - так изглежда  :cool-1084:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2439 -: Ноември 10, 2021, 21:02:55 »
Quote (selected)
или да се качиш на самолет?
През 197...година.
Не на самолет - на влак.
Трябваше да съм имунизират против чума, за да ме качат за там, за където се отиваше.
Не отказах, а даже ми бе интересно, макар че самата ваксина създаваше доста проблеми и неудобства.
Балък - нали писах!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2440 -: Ноември 10, 2021, 21:11:52 »
Трябваше да съм имунизират против чума, за да ме качат за там, за където се отиваше.

Дърто, аз съм имунизиран против всяка гадост, за която можеш да се сетиш. Мога спокойно да се целувам с прокажени, чумави, охтичави, тифозни и т.н. Лошото е, че ако сега ми направят тест, няма да ми открият антитела.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2441 -: Ноември 10, 2021, 21:16:43 »
А защо си толкова уверен?
И още един въпрос ме гложди - това с откриването на антитела и т.н. е въпрос на тестове, нали? И доколкото е известно на лаишките ми разбирания, имунната система май е най тъмната част от човека за специалистите.
А дали самият организъм и той работи така, както ти мислиш - в смисъл, че няма да реагира, въпреки, че разни тестове не фащат антитела?
Питам само.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2442 -: Ноември 10, 2021, 21:17:27 »
През 197...година.
Не на самолет - на влак.
За влак не съм питал.  :th_up:

Гледам, че Португалия от ден на ден се разболява. Днес се е фатмачнала с 1600+ заразени!
Баси! А беше 160% ваксинирана.  :t0174:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2443 -: Ноември 10, 2021, 21:25:08 »
А дали самият организъм и той работи така, както ти мислиш - в смисъл, че няма да реагира, въпреки, че разни тестове не фащат антитела?
Питам само.
Май не си го разбрал. Иска да каже,, че в организъм, който вече е преборил инфекция, антителата трябва да намаляват и да изчезнат, после ако потрябвят, се образуват.
Не е добре работещо тяло, което без заразител стои непрекъснято с антитела.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2444 -: Ноември 10, 2021, 21:26:34 »
Quote (selected)
Баси! А беше 160% ваксинирана.
Ся, нали разбираш, че тва е несериозно за каузата ти.
Никой не е гарантирал 100% предпазване, самите специалисти се люшкат насам-натам в твърденията, но кажи друго - представи си, че те затворят в тъмна стая без връзка с външния свят за месец да речем.
Имаш достатъчно време за размисъл демек и дали си специалист или не, всъщност ще има малко значение ако след месец те извадят и ти кажат - виж кво, светът е изправен пред големи предизвикателства и твоето мнение е решително за това, накъде ще тръгне.
От теб зависи съдбата не само на близките ти, а на още 7 милиарда население.
Има два варианта само - ваксиниране срещу ковид или стопиране на секкви такива.
Ти не знаеш реалната обстановка, но и няма да я узнаеш.
Какво препоръчваш?
Давай.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2445 -: Ноември 10, 2021, 21:28:24 »
А дали самият организъм и той работи така, както ти мислиш - в смисъл, че няма да реагира, въпреки, че разни тестове не фащат антитела?

Не, обратното. Тестовете фащат противотела в организма. А противотелата се появяват ако си болен или току-що си преболедувал. После изчезват. Щото не са му необходими. Но той не ги "забравя". Помни като слон. Ако след време се срещне отново със същия бацко, веднага се сеща за него. Същото са тестовете за СПИН - откриват само наличие на противотела. Което автоматично води до заключението, че си болен. А при коронката е обратното: имаш противотела - значи си здрав; нямаш противотела - значи си болен и опасен. Демек шизофрения.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2446 -: Ноември 10, 2021, 21:29:09 »
 :smokin:
« Последна редакция: Ноември 10, 2021, 21:54:53 от Юмжагийн Целденбал »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2447 -: Ноември 10, 2021, 21:31:17 »
Quote (selected)
Май не си го разбрал. Иска да каже,, че в организъм, който вече е преборил инфекция, антителата трябва да намаляват и да изчезнат, после ако потрябвят, се образуват.
Не е добре работещо тяло, което без заразител стои непрекъснято с антитела.
Ми не знам, вероятно съм  с единия крак ф...Писах преди месец, че като преболедувах и имах определено високо количество регистрирани антитела.
Минаха от тогава 8/осем/ месеца и пак правих тест, за да знам дали да се ваксинирам.
Е - оказа се, че имам 2.3 пъти повече от първия тест!?
Май съм пътник.
 :bigok:
Освен ако, междувременно не съм го фанал и втори път - и това писах, че се чувствах странно хремав, гърло, лека отпадналост...но съъъвсем леко това.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2448 -: Ноември 10, 2021, 21:31:45 »
Мога ли аз примерно, със стократно надвишаващи референтните стойности антитела, да бъда кръводарител - това ще има ли полза за болните?

според мен можеш, но може да има и допълнителни условия за да станеш такъв.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2449 -: Ноември 10, 2021, 21:35:13 »
Освен ако, междувременно не съм го фанал и втори път - и това писах, че се чувствах странно хремав, гърло, лека отпадналост...но съъъвсем леко това.

в една и съща лаборатория ли направи двата теста?
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2450 -: Ноември 10, 2021, 21:37:24 »
Освен ако, междувременно не съм го фанал и втори път - и това писах, че се чувствах странно хремав, гърло, лека отпадналост...но съъъвсем леко това.

Според мен твойто положение е напълно нормално. Или не си го изчистил докрай, или си го фанал втори път. И противотелата ще стоят, докато има заплаха за организма. Но когато всичко отмине, ще изчезнат. За чий да се шматкат из тебе? Отиват да опънат.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2451 -: Ноември 10, 2021, 21:37:32 »
Quote (selected)
според мен можеш, но може да има и допълнителни условия за да станеш такъв.
Не, остави доп. условия, питам по принцип - това ли е начина, възможно ли е и т.н. по такъв път да се помага на заболели.
Не съм чувал коментари.
Щото ако е възможно и макар и с неккви доп. ограничения и/или изисквания - защо не се прави това?
Сигурен съм, че кръводарители, отговарящи на всички условия ще се намерят и ако това би спасило животи - що не се шуми за такъв метод?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2452 -: Ноември 10, 2021, 21:40:57 »
Никой не е гарантирал 100% предпазване
...
Какво препоръчваш?
Да се спазват правилата и законите. Човечеството си има противоепидемични правила от столетия.
Това препоръчвам.
А не когато духа от север да са едни, когато задуха от юг - да се променят. Щото е беззаконие!


100% не са гарантирали.
Започнаха с едни 95%
После... Да не повтарям... Драмата се развива пред очите ни.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2453 -: Ноември 10, 2021, 21:41:15 »
Quote (selected)
в една и съща лаборатория ли направи двата теста?
Да и не само това - питах лаборантката каква е разликата между предния път и сега.
Тя рови из компа, видя ми предните изследвания и ми даде уклончив отговор - нещо от сорта - "абе пак същите са".
Аз не оставям нещата на доверие, но каквото и да рових - пише едно и също и в двата случая като единици и т.н.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2454 -: Ноември 10, 2021, 21:43:15 »
Е, мал щанс, дето се вика. За две години успях да се заразя баш след като се ваксинирах
От ваксинираните, които познавам, вероятно от порядъка на 50 човека, имаше двама заразени. Един с две дози Модерна изкара практически без симптоми, случайно установяване на положителен тест (служебно изискван), после потвърждение. Другият изкара с явни симптоми, но доста леко, около 2 седмици след първа доза Пфайзър.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2455 -: Ноември 10, 2021, 21:47:50 »
Не, остави доп. условия, питам по принцип - това ли е начина, възможно ли е и т.н. по такъв път да се помага на заболели.
Не съм чувал коментари.
Щото ако е възможно и макар и с неккви доп. ограничения и/или изисквания - защо не се прави това?
Сигурен съм, че кръводарители, отговарящи на всички условия ще се намерят и ако това би спасило животи - що не се шуми за такъв метод?

Критерии за допустимост на дарители на реконвалесцентна плазма COVID-19

https://ncth.bg/events/news/534-novini

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2456 -: Ноември 10, 2021, 21:54:07 »
Не, остави доп. условия, питам по принцип - това ли е начина, възможно ли е и т.н. по такъв път да се помага на заболели.

виж какви са условията за кръводаряване. иначе от дарената кръв се отделя кръвната плазма и по-нататък вече не познавам технологията.

има и нещо друго -- дали не се клонираха изкуствено тези антитела, защото от един човек количеството кръвна плазма няма да е много, все пак на сеанс се взима само по 0,5 литра. то не случайно се казват моноклонални антитела.

но честно казано, не ми се рови точно сега в специализирана литература :)))
the lamers club honourable member …

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2457 -: Ноември 10, 2021, 21:54:59 »
Еее, отврате,  то антителата ги имаш докато си болен и известно време след това. Ако си болен, ще имаш и вирус (и, например положителен тест за вирус). Би трябвало да си в карантина. А след време - оздравял и с антитела. За известно време.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2458 -: Ноември 10, 2021, 21:55:50 »
Благодаря Аши!
Може ли още малко - какво се прави с плазмата и доколко тя помага, има ли откъде да се види?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2459 -: Ноември 10, 2021, 21:56:30 »
Аз не оставям нещата на доверие, но каквото и да рових - пише едно и също и в двата случая като единици и т.н.

ами остава тогава или третично заразяване съвсем без симптоми или да си носиш някъде активен вирус в себе си (което не знам дали е възможно по принцип). това според мен, лекарите може да са на друго мнение.
the lamers club honourable member …