Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 10:53:23

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 397069 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4260 -: Ноември 28, 2021, 21:05:55 »

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4261 -: Ноември 28, 2021, 21:06:19 »
да го беше казал по-рано да ти се не чудя
хич не ми се чуди, чакам след година и половина да пукна, ти нъл тъй рече?!? :nuts:
обаче още не съм светнал, само управлявам с мисъл устройствата си,
а на пос-терминала, както рече един колега, плащам без да ми снемат пари от сметката,
ей така някакси, виртуално! :lol:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4262 -: Ноември 28, 2021, 21:06:39 »
Мда. При жълтите звезди сме. Затва Кайла се е регнала у двайс форума едновременно и пише на воля квот й скимне.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4263 -: Ноември 28, 2021, 21:07:58 »
20 години се грижи за системата, сега ревнал изведнъж за хората.
Когато системата грохне, време е да се погрижим и за хората. Ето, утре във Франция цената на тока минава над сакралните 300 евро за мегаватчасче. От това няма да го отнесат камъняците, а хората. :smokin:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4264 -: Ноември 28, 2021, 21:09:48 »
German euthanasia clinics refusing unvaccinated customers

https://www.spectator.co.uk/article/german-euthanasia-clinics-refusing-unvaccinated-customers

 :nuts:
Кáжи чесно....

Тия и за участие в погребение по едно време искаха тапия. Не знам дали и за усопшего тоже

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4265 -: Ноември 28, 2021, 21:11:28 »
И френците ли изнасят еленергия на поразия?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4266 -: Ноември 28, 2021, 21:12:40 »
Irony has been declared many times in this pandemic but now, from Covid-riddled Germany comes the final proof: you can't kill yourself now unless you've been vaccinated. As European countries battle to limit the spread of the virus, Verein Sterbehilfe – the German Euthanasia Association – has issued a new directive, declaring it will now only help those who have been vaccinated or recovered from the disease

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4267 -: Ноември 28, 2021, 21:16:24 »
барем делтата при мен я уловиха, та стой и гледай!
два часа глава до глава без противогази, след два деня двамата неваксани светнаха,
единият е в болница, другият в къщи, аз въртя синджирчето! :t1815:

Аз вече съм разказвала тези неща тук, но сега специално заради теб ще обобщя . В моята фирма - всичко живо е ваксано - 15 парчета. На 26 и 27 октомври се ваксаме аз и едно лапе. Точно на 15 ден  след ваксината аз ковид положителна, хлапето с пневмония/слава Богу, то мина леко/. Абцелютно по същото време с неколко дена разлика, друго хлапе, ваксинирано в средата на август също светва. Още е зле. В момента са зле още двама ваксинирани през юли. Бързи тестове отрицателни, ама...
Във фирмата на съпруга ми са 2/3 италианци и 1/3 българи. Всички италианци към момента са в карантина и то след втора доза от Файзера. Един човек почина септември. Мъжът ми, неваксан към момента все още се оправя, а се води отрицателен.
Тва са гадните факти, не отправям призиви и не споря кой колко е по-глупав или умен от мен.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4269 -: Ноември 28, 2021, 21:22:07 »
Когато системата грохне, време е да се погрижим и за хората.
Те хората умреха, докато ти се грижеше за системата.
20 гдини откак се знаем
https://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.CDRT.IN?locations=BG

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4270 -: Ноември 28, 2021, 21:25:38 »
Те хората умреха, докато ти се грижеше за системата.
20 гдини откак се знаем
https://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.CDRT.IN?locations=BG

Това е вярно! Също така е вярно, че грижата за системата включваше обяснението, че хората били Андрешковци, а всъщност Андрешко е положителен герой

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4271 -: Ноември 28, 2021, 21:27:34 »
Аз вече съм разказвала тези неща тук, но сега специално заради теб ще обобщя . В моята фирма - всичко живо е ваксано - 15 парчета. На 26 и 27 октомври се ваксаме аз и едно лапе. Точно на 15 ден  след ваксината аз ковид положителна, хлапето с пневмония/слава Богу, то мина леко/. Абцелютно по същото време с неколко дена разлика, друго хлапе, ваксинирано в средата на август също светва. Още е зле. В момента са зле още двама ваксинирани през юли. Бързи тестове отрицателни, ама...
Във фирмата на съпруга ми са 2/3 италианци и 1/3 българи. Всички италианци към момента са в карантина и то след втора доза от Файзера. Един човек почина септември. Мъжът ми, неваксан към момента все още се оправя, а се води отрицателен.
Тва са гадните факти, не отправям призиви и не споря кой колко е по-глупав или умен от мен.
е при мен засега действа! в офиса сме девет - 4 ваксани 5 неваксани имаме двама болни и двамата неваксани!
мерки в офиса не се спазват - говорим за маски!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4272 -: Ноември 28, 2021, 21:39:12 »
е при мен засега действа! в офиса сме девет - 4 ваксани 5 неваксани имаме двама болни и двамата неваксани!
мерки в офиса не се спазват - говорим за маски!

Опитвам се да ти кажа, че никой за нищо не може да бъде сигурен. Като имам предвид коментарите на тези от РЗИ, дето ме инспектираха и те не знаят на кой Господ служат. Подобно е и при докторите, щото не ми се обяснява, точно как се изписва антибиотик, след колко време реално по "протокол" /ако си зле времето е фатално/ и към какво се налага да прибягва човек, който има поне някакви "връзки". А какво правят другите хора? Ами ...умират...поддържаме великолепна статистика за хора без никакъв шанс. Никой не им го дава и не се интересуват от тях..Тва са, Фиърс, грозните и долни факти. Егати, даже и Бонгич ви каза...щом не е ковиден...нема хоспитализация. На това му се вика - отказ на здравни грижи

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4273 -: Ноември 28, 2021, 21:41:52 »
всъщност Андрешко е положителен герой
Дали?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4274 -: Ноември 28, 2021, 21:48:43 »
а всъщност Андрешко е положителен герой
Така де, бори се срещу събирането на данъците. По сегашните мерки, либертарианец или десен консерватор. :smokin:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4275 -: Ноември 28, 2021, 21:51:21 »
Дали?
Дали Андрешко е положителен герой. Не, разбира се. Ще укрие житцето вместо да умре от глад с цялото си семейство и тогава щеше да бъде описан не от Елин Пелин а от фердфебел-школника Биглер:
Аз бих искал, след като падна на полето на честта, тук да остане някакъв спомен от мен, господин капитан. Образец в това отношение за мене е немският професор Удо Крафт. Роден през 1870 година, през тази Световна война той отиде доброволец на фронта и падна в Анлоа на 22 август 1914 г. Преди смъртта си издаде книгата: „Самовъзпитание към смърт за кайзера“.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4276 -: Ноември 28, 2021, 21:52:50 »
Така де, бори се срещу събирането на данъците. По сегашните мерки, либертарианец или десен консерватор. :smokin:

Както вярно е казано, всичко на този свят зависи от гледната точка*
* Помага на добър/беден човек в беда
** Можете да попрегледате класиците, на който иначе мноо се кефите, щото сте яко литературно грамотни :nuts:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4277 -: Ноември 28, 2021, 21:53:16 »
Дали Андрешко е положителен герой. Не, разбира се.
Сигурен ли си?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4278 -: Ноември 28, 2021, 21:56:27 »
Андрешко (за разлика от своя родител) е строго положителен герой на социалистическия реализъм...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4279 -: Ноември 28, 2021, 21:56:51 »
Това е вярно! Също така е вярно, че грижата за системата включваше обяснението, че хората били Андрешковци, а всъщност Андрешко е положителен герой
От андрешко се очакваше да работи за жълти стотинки и да плаща на хейтко, вальо топлото и сие, за да не фалира системата. И непрекъснато натякваше, че хората са андрешковци. И те си заминаха, от години гледам смъртността по нашия край, от години некролози на млади хора, стопиха се, за да хранят системата.
И същият сега нагло решил да защитава хората?! Че той цял живот предполагам, но от 20 години със сигурност плюеше надменно и мачкаше хората, сега се загрижл за тях?!???
Тук има нещо мнооого гнило!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4280 -: Ноември 28, 2021, 21:58:45 »
„Дали Андрешко е положителен герой.„

Дали е положителен или отрицателен, зависи от идеологическата позиция на даващият преценка.
Положителен е за консерваторите
Отрицателен за либералите.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4281 -: Ноември 28, 2021, 22:01:27 »
На това му се вика - отказ на здравни грижи
Не е отказ, а претоварена система. При това на границата си на издръжливост вече. Ако имаме късмет и този път ще се размине. Ако продължи още месец-два с това темпо, не ми се пише... Засега се движим в добрата посока, но всеки момент може и да сменим курса.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4282 -: Ноември 28, 2021, 22:02:43 »
Не е отказ, а претоварена система.
система
система
система
система
система
система
система
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4283 -: Ноември 28, 2021, 22:03:33 »
Абе имаше там една пирамида- Не на Хеопс, на Маслоу. Та всеки си има приоритети. И корекция към предишния ми пост. Този, който би трябвало да умре от глад е Станоя. Андрешко само предпочита да помогне нему, а не на нещото наречено държава, от която не е видял кой знае колко добро.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4284 -: Ноември 28, 2021, 22:04:55 »

Знаех си! Знаех си! Заради ковидa ми лъщи темето, мамка му!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4285 -: Ноември 28, 2021, 22:07:06 »
Е, винаги може човек да научи нещо ново. Ако избегнем плащане на данъци и осигуровки, ще сме положителни герои. А получателите на средства от данъци и осигуровки... ами там имаше някакъв знаменит израз за бедните...  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4286 -: Ноември 28, 2021, 22:10:51 »
Не е отказ, а претоварена система. При това на границата си на издръжливост вече. Ако имаме късмет и този път ще се размине. Ако продължи още месец-два с това темпо, не ми се пише... Засега се движим в добрата посока, но всеки момент може и да сменим курса.

Чист отказ си е и това не е от вчера. Просто сега лъсна мазно и грозно. При първите две вълни си отидоха лекарите  пенции, дето лекуваха ковида, щото други се беха посрали /двама познавам такива, лека им пръст!/.  Аре да не се опитваш да ми пробутваш чиновнически фатки...сигурно по-добре от теб мога да пробутвам такива, ако искам. Ама не искам

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4287 -: Ноември 28, 2021, 22:11:15 »
От андрешко се очакваше да работи за жълти стотинки и да плаща на хейтко, вальо топлото и сие, за да не фалира системата. И непрекъснато натякваше, че хората са андрешковци. И те си заминаха, от години гледам смъртността по нашия край, от години некролози на млади хора, стопиха се, за да хранят системата.
И същият сега нагло решил да защитава хората?! Че той цял живот предполагам, но от 20 години със сигурност плюеше надменно и мачкаше хората, сега се загрижл за тях?!???
Тук има нещо мнооого гнило!
Много гнилото е при теб, душице. Когато изкарваше някакви пари, беше доста по-надясно и от Айн Ранд. Никакви данъци, никаква държава, парите трябва да си седят при хората а не да ходят в държавата.... после смени палачинката, като стигна до социала и фейковете за прехрана...

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4288 -: Ноември 28, 2021, 22:11:43 »
За бедните?...За тях таратор... без кисело мляко...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4289 -: Ноември 28, 2021, 22:17:27 »
Благосъстоянието на бедните зависи от това дали гласуват за "правилните" хора или не.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4290 -: Ноември 28, 2021, 22:20:33 »
За бедните?...За тях таратор... без кисело мляко...

В интерес на истината има и такъв таратор. Спомени от детството - баба ми режеше краставички, лук, водица, оцет и сол и копър, и малко олио. Мноо вървеше с всякакви яйца - най-често бъркани

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4291 -: Ноември 28, 2021, 22:21:11 »
 :no!: :t1207: :t1233:
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4292 -: Ноември 28, 2021, 22:25:13 »
Чист отказ си е и това не е от вчера. Просто сега лъсна мазно и грозно. При първите две вълни си отидоха лекарите  пенции, дето лекуваха ковида, щото други се беха посрали /двама познавам такива, лека им пръст!/.  Аре да не се опитваш да ми пробутваш чиновнически фатки...сигурно по-добре от теб мога да пробутвам такива, ако искам. Ама не искам
Има известна разлика с преди. Сега вече не става въпрос и за пари. Не са чиновнически "фатки" от безапелационното ти "знание", а разкази на преки участници. В родата има няколко лекари, включително на места минаващи за елитни. Имам и приятели и съседка из болничната система. И разкази на колеги, полежали и оцелели в общинските душегубки, софийските, не в Странджа-Сакар. Ясно се вижда какво беше предишните вълни (не че беше цвете за мирисане) и какво е сега. Няма как да продължи още дълго. То и енергийната система ще си каже тази зима за доста неща, за които несъмнено си добре осведомена и знаеш прекрасно. Е, поне ще увеличите пенсиите, заплатите, майчинството... и ще понамалите данъците, а болниците ще престанат да са търговски дружества... :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4293 -: Ноември 28, 2021, 22:33:53 »
В интерес на истината има и такъв таратор. Спомени от детството - баба ми режеше краставички, лук, водица, оцет и сол и копър, и малко олио. Мноо вървеше с всякакви яйца - най-често бъркани
Нарича се жътварски таратор. Но се прави с пресен чесън, а не с лук.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4294 -: Ноември 28, 2021, 22:59:06 »

Знаех си! Знаех си! Заради ковидa ми лъщи темето, мамка му!

Ти го публикуваш иронично, но всъщност тук има нещо сериозно. Изкарването на ковид в тежка или дори среднотежка форма има много сериозни дългосрочни негативни ефекти върху организма, много отвъд боледуването от ковид. Отключват се един куп други проблеми. Тук масовото боледуване на неваксинирани ще имаме дългосрочни негативни здравни последици върху огромен процент от тях. По-ниска продължителност на живота, по-ниско качество на живот, по-лоши репродуктивни способности, повече куп други хронични проблеми.

В съвременният свят всичко расте експоненциално. Успехите се възнаграждават богато. Тъпотията се наказва тежко. И процесът става необратим. Тъпият става по-беден и по-болен. Умният става по-богат и запазва здравето си. Във ваксинираните нации продължителността на живота няма да спадне, ще продължи да се увеличава. В неваксинираните ще има рев "ама защо бедните стават по-бедни, а болните-по-болни". Ще има рев "ама защо българското здравеопазване е по-лошо от немското", макар като си изкарал неваксинирано ковид ни немското, ни швейцарското здравеопазване вече могат да те спасят. Те се справят, защото техните пациенти не са си причинили куп предотвратими увреждания, от които и бог няма как да те спаси. Като си избрал да не се ваксинираш, не пискай. На тъпия му се полага това.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4295 -: Ноември 28, 2021, 23:01:14 »
Кога точно се появи новият вариант в ЮАР?
Щото хммм я вижте тук и хмм .. датата

South Africa Asks J&J, Pfizer to Stop Sending Vaccines
South Africa asked Johnson & Johnson and Pfizer Inc. to suspend delivery of Covid-19 vaccines as it now has enough stock
https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-11-24/s-africa-wants-j-j-pfizer-vaccine-delivery-delay-news24-says?fbclid=IwAR35V-zTWapShesykNMB_aj6ZN1uuY9TLTJ7rb6l_2_RCLXb0M6w3l25d6Y
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4296 -: Ноември 28, 2021, 23:03:13 »
Сюр в Португалии: клуб вдевятером (с 2 вратарями) устранился 0:7. В «Белененсеше» 17 зараженных – возможно, подхватили редкий штамм из ЮАР

Това верно ли е, сержанте?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4297 -: Ноември 28, 2021, 23:20:42 »
Другото, което изключително много ме забавлява, е представата на някои хора, че трябва да бъдат убеждавани. Че трябва някой да положи усилия да ги кандардисва да се ваксинират все едно са жена, дето само вика "не" и все нещо не е ѝ е достатъчно, за да пусне на съответния сваляч.

Ами не. Земята се върти и без вас, на абсолютно никой не му пука кой знае колко здрави ли са българите, болни ли са, вярват ли на авторитети или вярват само на мутри и измамници. Като българите по една или друга причина колективно са взели грешното (и крайно тъпото) решение да не се ваксинират, това върви и със съответните последици.

Нямам никакво съжаление към някой, който заради ковид е развил хронични заболявания, ама не се е ваксинирал като може. Съветвам го:
1. Да не писка.
2. Да не реве.
3. Да не обвинява никой освен себе си и собствената си тъпота.

Защото да си тъп е избор. Всеки е свободен да го направи. Ама си има последици. Те няма да се заличат, независимо колко се тръшка и вика "Ама не е честно!".
Жал ми е, че формално съм част от една толкова тъпа, невежа и проста нация. А точно колко тъпа, невежда и проста е, личи от конкретните статистиките за смъртност, продължителност на живота и хронични заболявания. Не от кайлевите, дозиревски и паралелепипедски оправдания и интерпретации. 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4298 -: Ноември 28, 2021, 23:24:58 »
Сюр в Португалии: клуб вдевятером (с 2 вратарями) устранился 0:7. В «Белененсеше» 17 зараженных – возможно, подхватили редкий штамм из ЮАР

Това верно ли е, сержанте?

Четох нещо подобно вчера, но не мога в момента да търся оригинала.

Предвид контактите с Мозамбик и Ангола, бивши колонии, е въпрос на не много време да видим Омикрон и тук. За момента официално няма, но не се знае колко самолета, подобни на холандския с 31 заразени, са кацнали последните дни.

Щото те уж се качват в Африка с некви тест резултати, ма все повече има съмнения в достоверността на тия резултати...


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4300 -: Ноември 28, 2021, 23:42:14 »
Другото, което изключително много ме забавлява, е представата на някои хора, че трябва да бъдат убеждавани. Че трябва някой да положи усилия да ги кандардисва да се ваксинират все едно са жена, дето само вика "не" и все нещо не е ѝ е достатъчно, за да пусне на съответния сваляч.

Ами не. Земята се върти и без вас, на абсолютно никой не му пука кой знае колко здрави ли са българите, болни ли са, вярват ли на авторитети или вярват само на мутри и измамници. Като българите по една или друга причина колективно са взели грешното (и крайно тъпото) решение да не се ваксинират, това върви и със съответните последици.

Нямам никакво съжаление към някой, който заради ковид е развил хронични заболявания, ама не се е ваксинирал като може. Съветвам го:
1. Да не писка.
2. Да не реве.
3. Да не обвинява никой освен себе си и собствената си тъпота.

Защото да си тъп е избор. Всеки е свободен да го направи. Ама си има последици. Те няма да се заличат, независимо колко се тръшка и вика "Ама не е честно!".
Жал ми е, че формално съм част от една толкова тъпа, невежа и проста нация. А точно колко тъпа, невежда и проста е, личи от конкретните статистиките за смъртност, продължителност на живота и хронични заболявания. Не от кайлевите, дозиревски и паралелепипедски оправдания и интерпретации.

Не е съвсем така, въпреки че е безкрайна тема.

Накратко - на територията съществува (и се засилва) една мноо вредна асиметрия фодношенията между лекари и пациенти.

Агресивното антиваксърство е следствие, inter alia, и на загубеното доверие фздравеопазването като цяло. Което не е почнало през 1999, както симисли 66.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4301 -: Ноември 28, 2021, 23:44:44 »
Агресивното антиваксърство е следствие, inter alia, и на загубеното доверие фздравеопазването като цяло. Което не е почнало през 1999, както симисли 66.
Фактор е по-скоро ниското ниво на българските лекари, много от които са антиваксъри от чисто невежество и некадърност. Пък самите българи имат вяра в мангъровци, ама не и в интелигентни специалисти. Както имат вяра в мутри и измамници, щото това са им авторитетите.

Пък най-вече имат вяра в тези, които им говорят това, което искат да чуят, пък ако ще и да е най-дебилната антинаучна дивотия.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4302 -: Ноември 28, 2021, 23:49:03 »
Основният фактор е ниското ниво на българските лекари, много от които са антиваксъри от чисто невежество и некадърност.

С което по-скоро съм съгласен, колкото и да не обичам обобщенията.

На запад од Загреб Мангъров много вероятно би бил изправен пред дисциплинарната комисия на съответния регулатор, не би бил гост на тв програмите...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4303 -: Ноември 28, 2021, 23:56:38 »
мангъров не е некадърен като детски лекар. Просто е силно злонамерен и озверял, че му отрязаха далаверата с бързи тестове, на които фирмата му беше представител. Сега си го връща на плебса, който в крайна сметка го отнася. Дали пак е свързано с някаква далавера едва ли ще се разбере.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4304 -: Ноември 29, 2021, 00:08:34 »
Ти да видиш - некадърен грантаджия, рентиер направен от мама и тате и службаш, способен на всичко за държавното си место  правят оценки на лекар, дето на всичкото отгоре за точно това е учил и практикувал.
Аре не по-високо от опинците ви :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4305 -: Ноември 29, 2021, 00:15:08 »
Ти да видиш - некадърен грантаджия, рентиер направен от мама и тате и службаш, способен на всичко за държавното си место  правят оценки на лекар, дето на всичкото отгоре за точно това е учил и практикувал.
Аре не по-високо от опинците ви :smokin:

Азна колко лекари съм давал оценки  :m1273: :smokin:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4306 -: Ноември 29, 2021, 00:16:06 »
Ти да видиш - некадърен грантаджия, рентиер направен от мама и тате и службаш, способен на всичко за държавното си место  правят оценки на лекар, дето на всичкото отгоре за точно това е учил и практикувал.
Аре не по-високо от опинците ви :smokin:
Критикувани от ваксинирана държавна служителка, плюеща ЕС и живееща от европрограми  :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4307 -: Ноември 29, 2021, 00:16:59 »
Ти да видиш - некадърен грантаджия, рентиер направен от мама и тате и службаш, способен на всичко за държавното си место  правят оценки на лекар, дето на всичкото отгоре за точно това е учил и практикувал.
Аре не по-високо от опинците ви :smokin:

Не знам дали се мъчиш мен да визираш в някое от горните, ама на мен ако някой ми каже да се ваксам или да правя каквото и да е, което не искам, съм достатъчно кадърен да не ми се налага да изпълнявам раболепно от страх за службицата си :i_sheepish: Частният сектор е много готин за можещите, жалко, че някои даже не биха могли да си го представят :crying_with_laughter-3302:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4308 -: Ноември 29, 2021, 00:19:32 »
Не знам дали се мъчиш мен да визираш в някое от горните, ама на мен ако някой ми каже да се ваксам или да правя каквото и да е, което не искам, съм достатъчно кадърен да не ми се налага да изпълнявам раболепно от страх за службицата си :i_sheepish: Частният сектор е много готин за можещите, жалко, че някои даже не биха могли да си го представят :crying_with_laughter-3302:

Ти си некадърния грантаджия, аз - направеният од мама и тате рентиер, а калинчо - службаш. За команча не остана нищо  :bigok:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4309 -: Ноември 29, 2021, 00:19:49 »
Азна колко лекари съм давал оценки  :m1273: :smokin:

На Мангъров. И аз съм сигурна, че ти лично не си лекар - не си завършил медицина. Да, имаш някакви познания/вероятно попадаш  някакси във ветрилото от периферия/, но със сигурност не си лекар. В последното съм над 100% убедена. Направо е изключено да бъркам :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4310 -: Ноември 29, 2021, 00:20:49 »
Ти си некадърния грантаджия, аз - направеният од мама и тате рентиер, а калинчо - службаш. За команча не остана нищо 
:crying_with_laughter-3302:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4311 -: Ноември 29, 2021, 00:21:01 »
Здравка питаше за другите букви от азбуката що са ги прескочили. Е, хората коментират нещо, де може да е възможна причина.
Omicron - moronic
Delta - dealt

verb
past tense: dealt; past participle: dealt
1.
distribute (cards) in an orderly rotation to players for a game or round.
"the cards were dealt for the last hand"
Similar:
distribute
give out
share out
divide out
divide up
hand out
pass out
pass round
dole out
mete out
dispense
allocate
allot
assign
apportion
bestow
divvy up
2.
take part in commercial trading of a particular commodity.
"directors were prohibited from dealing in the company's shares"
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4312 -: Ноември 29, 2021, 00:21:12 »
На Мангъров. И аз съм сигурна, че ти лично не си лекар - не си завършил медицина. Да, имаш някакви познания/вероятно попадаш  някакси във ветрилото от периферия/, но със сигурност не си лекар. В последното съм над 100% убедена. Направо е изключено да бъркам :smokin:

 :m1273: рентиер, бе, рентиер  :smokin:

П фпредното ми твърдение нямаше въпросителна. Споделях факт, а не задавах въпрос  :bigok:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4313 -: Ноември 29, 2021, 00:23:11 »
Е, хората коментират нещо, де може да е възможна причина.
Omicron - moronic
Delta - dealt
Интересно.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4314 -: Ноември 29, 2021, 00:24:56 »
:m1273: рентиер, бе, рентиер  :smokin:

Мога да се закълна, че ти не си лекар, убедена съм в това! За фармация и зъбар не бих.....като те чета....евентуално в тези ниши може да си се намърдал

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4315 -: Ноември 29, 2021, 00:26:23 »
евентуално в тези ниши може да си се намърдал
Асолке, коя па е нишата, дето като ти кажат "Ша са ваксаш", викаш "Да, господарю!" и не може и гък да кажеш. Е за тая ниша можеш да разясниш малко :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4316 -: Ноември 29, 2021, 07:02:19 »
В някои случаи и Ваксината не помага.   :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4317 -: Ноември 29, 2021, 07:33:03 »
Нямам никакво съжаление към някой, който заради ковид е развил хронични заболявания, ама не се е ваксинирал като може. Съветвам го:
1. Да не писка.
...
Само да питам: А ако ковидът на този някой си му го лепнал ти, ваксинираният, пак ли, такова ... никаво съжаление и никакво пискане...
« Последна редакция: Ноември 29, 2021, 08:01:55 от Bacho Кольо »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4318 -: Ноември 29, 2021, 07:36:45 »
Здравка питаше за другите букви от азбуката що са ги прескочили. Е, хората коментират нещо, де може да е възможна причина.
Omicron - moronic
Delta - dealt

 :crying_with_laughter-3302:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Variants_of_SARS-CoV-2

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4319 -: Ноември 29, 2021, 07:54:31 »
Тъй като вече официално е въведена йерархия в редиците на ваксинираните, съществуват горня и долня ръка такива. Занапред няма да е лошо да се представят какви са (мега или гига), за да знаем към кого по-почтително да се държим. Неваксинираните апологети на ваксинацията не заслужават отношение. С усилвателната доза ще се появят и тера ваксъри. Всяка армия, колкото и малка,не може да мине без генерали.