Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 400689 пъти)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1440 -: Ноември 05, 2021, 20:05:43 »
https://www.theguardian.com/science/2021/nov/04/gene-common-in-south-asian-people-doubles-risk-of-covid-death-study-finds

Quote (selected)
The gene, which was previously unstudied, was found to act as a switch to turn on a crucial defence mechanism that prevents the Covid-19 virus from entering epithelial cells that line the lung. With the high-risk version of the gene, this response was blunted, meaning the virus would continue entering, infecting and damaging cells in the lung for a longer time period after exposure.
« Последна редакция: Ноември 05, 2021, 20:19:35 от wreckage »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1441 -: Ноември 05, 2021, 20:11:20 »
Archangel's stew Без майтап, това ми предложи гугъл преводачът за Архангеловата Задушница, ти да видиш. Тоя преводач трябва да го забранят.
Не ползвам шпионина "Google" от зимата. Търся с "DuckDuckGo" и понякога "Яндекс". Превеждам с "http://translate.ru".
Колкото до "задушницата", като малък се чудех какво задушават, а като пораснах, разбрах, че това било "за душите".
Подобно на "успение Богородично", което не означава "успяване", както си мислех като малък, а "заспиване" (завинаги).
Черковнославянски (старобългарски?!), който знаят само училите най-доброто хуманитарно образование – църковното.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1442 -: Ноември 05, 2021, 20:14:37 »
Txs, аз го гледах от лекар в самата реанимация, беше ноо силно, обикаляше между леглата и се оплакваше, че изнемогват, но каквото и да правим - само един от десет спасяваме, тва каза човека.
Спасявали сме ударени от ТИР, паднали от петия етаж...но тук сме почти безсилни.
Говореше го с мъка и в гласът му се прокрадваше обвинение.
Сетих се в момента /просто тва ми дойде/-
...
"Гарванът грачи грозно, зловещо,
псета и вълци вият в полето..."
Не знам!
Може би просто трябва да замълчим.
Всички и ваксъри и антиваксъри и неутрални и всеки да си носи бремето сам, но поне едно - да не пречи на другите.
Може би ако само отброяваме, но визуализирано - пряко от болниците, без коментар, може и да станем по разумни.
Картинката с носилката и на нея закопчания с цип чувал от който виси неккво картонче няма го забравя за цял живот.
Санитарите бързо изнасяха остатъците и зад тях един завършваше процесията с пръскачка.
Няколко такива кадъра може да вразумят доста народ.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1443 -: Ноември 05, 2021, 20:23:52 »

Няколко такива кадъра може да вразумят доста народ.

дано

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1444 -: Ноември 05, 2021, 20:25:05 »
Тази вечер чух стряскащо число от лекар в реанимацията на Пирогов - оцелявали около 10% от влезлите там с Ковид.
Дали друг някой го чу това или имам грешка?
По БТВ.
Не е първият който го казва.
При това така е от самото начало на епидемията.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1445 -: Ноември 05, 2021, 20:27:37 »
За чумата в Европа, приключила със средновековието и отворила пътя на ренесанса, нещо, а?

Чумата не приключила със средновековието. Просто е причинила поврат в икономическата му сфера. Средновековието приключва с отмяна на крепостничеството като икономическа система. Доста по-късно. А общото на чумата с Ренесанса е, че по времето на Ренесанса е имало чума.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1446 -: Ноември 05, 2021, 20:30:04 »
Няколко такива кадъра може да вразумят доста народ.
Абсурд. Всичко, показано по телевизията, е Нечий Друг Проблем. Башка задклавиатурните мизантропи-отшелници, дет немат ни дете, ни котé, ни оставащ живот за живеене.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1447 -: Ноември 05, 2021, 20:31:32 »
дано

да, доста друк народ, на други места по света.

българският знае по-добре од секви доктори.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1448 -: Ноември 05, 2021, 20:32:35 »
айша поне хамстер линяма?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1449 -: Ноември 05, 2021, 20:34:28 »
Теа тъпи хамстери требе да се редуцират, така ше поумнеят.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1450 -: Ноември 05, 2021, 20:36:17 »
Не ползвам шпионина "Google" от зимата. Търся с "DuckDuckGo" и понякога "Яндекс". Превеждам с "http://translate.ru".
Колкото до "задушницата", като малък се чудех какво задушават, а като пораснах, разбрах, че това било "за душите".
Подобно на "успение Богородично", което не означава "успяване", както си мислех като малък, а "заспиване" (завинаги).
Черковнославянски (старобългарски?!), който знаят само училите най-доброто хуманитарно образование – църковното.

Според мен дали ще е гугъл, патето, яндекс няма никакво значение.
Те просто нямат друг начин да изкарат кинти освен да те шпионират и да продадат това което знаят за теб на някой си, който ще ти предлага това което ти си потърсил при тях.
Аз между другото на някои от тях им плащам достатъчно кинти за да мога да продавам това онова.
То си е чиста реклама, но по ефективна.
Не виждам никаква разлика с това което беше преди примерно 25 години.
Тогава плащах примерно такива кинти(номинални) за реклама в разни специализирани вестници и списания за търговия на едро, но те бяха други кинти(в смисъл парите струваха повече).

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1451 -: Ноември 05, 2021, 20:47:04 »
То може и до омега никой да не оцелее, освен йети и саскуоч, мъ те живеят вдън горите и никому не е ясно дали генетично са по-близо до хората, или до маймуните. Ако съществуват, де.
И да съществуват, на фицер не могат да платят, така че никого не интересуват. Затова и ще оцелеят. Ако съществуват, де.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1452 -: Ноември 05, 2021, 20:47:39 »
да, доста друк народ, на други места по света.
Мислим си: "Това може да се случи с всеки друг, с роднината, съседа, колегата, приятеля, но не и с мен. А ако се случи, ще го изкарам леко. А ако го изкарам тежко, няма да влизам в болница. А ако вляза, няма да умра." Сметка без кръчмар. Руска рулетка.
 
българският знае по-добре од секви доктори.
Не само българите – и румънците, и руснаците са така. Въпреки че последните имат първата и една от най-добрите ваксини. Според мен с плашене няма да стане. Търпелива разяснителна работа и просвещение трябва, без обиди колко сме прости и неуки. Но това иска време, а време няма. Трябваше да се направи много по-рано. Но при разбити здравна и образователна системи, как да стане? Затова хората си остават с недоверието и се "капсулират", изключвайки самокритичното си мислене и разчитайки на "бога".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1453 -: Ноември 05, 2021, 20:51:26 »
Quote (selected)
Всичко, показано по телевизията, е Нечий Друг Проблем.
За съжаление е така.
И за съжаление, този проблем с логика май не мое се пребори. Трябва нещо по тънката струна да се засегне, ама как я?
Как на този беден народец да му бръкнеш в джоба по един или друг начин?
Или да му дадеш по 50 лева на ваксиниран калпак - колко са 50-100 млн.? Ако гепят двама трима дето са получили "магистрални аванси" и ги вкарат в такъв оборот - току виж сме се осъфиресали.
Не знам, но нормалните схеми не работят по нашия кър.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1454 -: Ноември 05, 2021, 20:51:50 »
че това било "за душите".

тц, зад ушите е  :bigok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1455 -: Ноември 05, 2021, 20:56:53 »
За съжаление е така.
И за съжаление, този проблем с логика май не мое се пребори. Трябва нещо по тънката струна да се засегне, ама как я!
Как на този беден народец да му бръкнеш в джоба по един или друг начин?
Или да му дадеш по 50 лева на ваксиниран калпак - колко са 50-100 млн.? Ако гепят двама трима дето са получили "магистрални аванси" и ги вкарат в такъв оборот - току виж сме се осъфиресали.
Не знам, но нормалните схеми не работят по нашия кър.
Аз откога го предложих решението, ама биде изтърван влако! Петър Велики го е направил с картофите: оставял ги на купчини и слагал войници да ги "пазят", щото простолюдието да може да гледа, но да не пипа това, що било запретно. Е, "те ли шъ ми кажът" не е точно български патент, картофите били разграбвани и тайно сети и после ядени.
Та ако правителството беше рекло, абе има малко американски(кремълски, западногермански - според целевата аудитория) суроватки, но са за избрани наши хора, щото не достигат - щяха да се плащат подкупи да се вреди нашенецът и родата му! А те, урублешката, елате хиляди младежи на безплатна ваксинация! Те у тези хиляди младежи одма сработва  "те ли шъ ми кажът" и не се ваксинират.
П.П. Може да се пробва с "има тук една суперспециална, не е векторна, ами е лъчева, Ангела Меркел вече се е ваксинирала и се е подмладила с двайсет години, а Макрон е отказал виаграта след втората доза! Ама да знаете, тя е с пари, и много пари! И само в някои центрове я има по малко и трябва да знаеш тайните масонски кодове, за да ти я ръгнат, иначе ще осъмнеш с Модерна. Тя пак се маскира като Модерна, но посветените доктори знаят кои шишенца какво съдържат!"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1456 -: Ноември 05, 2021, 20:58:23 »
Винаги съм имал извесни съмнения, че "българинът" е опществено същество, но бех почти сигурен, че поне е биологично такова, докато Дачеф не ме накара да се замисля:

Quote (selected)
Дачев, който е собственик на комбината "Свилоза", разказа как преди години като млад предприемач се мъчел да откаже хората си от пушенето като вдигал с по-голям процент заплатите на непушачите, но това не дало резултат. Постигнал ефект едва като въвел забрана за пушене на работното място.


Сега бизнесменът предложил на работещите по 80 лв. към заплатата, ако се ваксинират, при това не еднократно, а завинаги. Отново не събудил интерес.

Quote (selected)
Простотията е толкова голяма, че доминира над инстинкта за самосъхранение, най-силния за всяко биологично същество
, каза Дачев

https://www.dnevnik.bg/citat_na_deniia/2021/11/02/4273630_citat_na_denia_prostotiiata_e_tolkova_goliama_che/


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1457 -: Ноември 05, 2021, 21:02:27 »
текущият нарот (вкл. и примкнуфшиеся гречи) напълно и отсекъде си заслужава претстоящата зима.

лошото е, че тая зима няа да засегне само 80-тях процента, ми сички.

"абе, те ли че ми кажат" никога не е добра основа за образователни кампании.

...

влизам неска да платя сметка към виваком.

-здрасти - вика лекето
-хм, добър ден - отвръщам (щото го виждам за сефте, а и фтоя офис също ми е сефте) - искам да платя сметка
казвам номера и подавам точно пари
-не искаш ли да претплатиш да не се разкарваш няколко месеца
-не
-значи не ти е ценно времето?
-хм, аре да не се социализираме, ма ми дай бележката и си кажи името да си пусна една жалба за опслужването днес.

което и направих кат се прибрах.
и им обясних, че вече шанс да платя на място няа.
ше си плащам онлайн, както се и случва почти винаги. нека си им зимат там по неколко стотинки на плащане от съответните посредници на платежни услуги.




Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1458 -: Ноември 05, 2021, 21:06:10 »
Не виждам, как ще накараш разумен човек да се боцка с експериментална "ваксина", при това направена по технология, забранена за използване при хора съвсем доскоро.
При това данните за използването "на терен" говорят за никаква или пренебрежима ефективност.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1459 -: Ноември 05, 2021, 21:06:49 »
...
А най-голем къртач е на Дзунглос подписът, пълен с автотицати и секви цифри.

Няма такова животно, казваш, а?  :t0174:

За https://www.zougla.gr/ - на стр. 23

Не че кратуната ти може да уври, ама от човечност!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1460 -: Ноември 05, 2021, 21:11:11 »
Сега бизнесменът предложил на работещите по 80 лв. към заплатата, ако се ваксинират, при това не еднократно, а завинаги. Отново не събудил интерес.
Кво е това ваксиниране "завинаги". Тоа Дичев некво борче ли е?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1461 -: Ноември 05, 2021, 21:11:45 »
прочети пак условието, фкоето ясно съм посочил времевите параметри, фкоито се е осъществило заразяването на към 250,000,000 претставители на човечеството по целия свят, между които съм и ас.
Наясно си, че бройката не е таза, щото тестове не са правени винаги, нали? И че тестове се правят основно в западните държави.
Не можеш да знаеш колко са преболедувалите даже в Индия, камо ли Африка. Еле па Китай.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1462 -: Ноември 05, 2021, 21:14:56 »
Quote (selected)
влизам неска да платя сметка към виваком.
Одношенията ми с виваком не са достатъчно напреднали, за да си изградя фпечатление за човешкия ресурс, къртещ заплата ф таа фирма, щото едва миналата седмица ги цаних да ми доставят интернет. Обаче останах безкрайно доволен од евангелизираните самокофски цигани, които ми смениха и пренаредиха 5-6 квадрата керемиди на покрива.

Възпитани, коректни и работливи, въсхитен од теа мангали, напрао да не повярва човек, че са од града на Фандъкова.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1463 -: Ноември 05, 2021, 21:15:04 »
Кво е това ваксиниране "завинаги". Тоа Дичев некво борче ли е?
Повишение на заплатата завинаги.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1464 -: Ноември 05, 2021, 21:20:58 »
Наясно си, че бройката не е таза, щото тестове не са правени винаги, нали? И че тестове се правят основно в западните държави.
Не можеш да знаеш колко са преболедувалите даже в Индия, камо ли Африка. Еле па Китай.
а ти наясно ли си с условието на таа апстрактна задача, имаща за цел да демонстрира, кво би станало, ако човечеството беше решило да постигне стаден имунитет? Що не опиташ да я решиш?

---------------


Кво е това ваксиниране "завинаги". Тоа Дичев некво борче ли е?
кво ваксиниране завинаги? Сигурен ли си, че можеш да чет...фсъщност въпросът ми е безсмислен, забрави.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1465 -: Ноември 05, 2021, 21:26:44 »
Все се каня да не влязгам в таз тема за спецялисти. Пак согреших.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1466 -: Ноември 05, 2021, 21:43:17 »
Англия
Deaths within 28 days of positive test by date reported
https://coronavirus.data.gov.uk/details/deaths

Към 70% ваксинирани с 2 дози
05-11-2021   193
04-11-2021   214
03-11-2021   217
02-11-2021   293
01-11-2021   40   

Все още нямаме ваксинирани
05-11-2020   378
04-11-2020   492
03-11-2020   397
02-11-2020   136
01-11-2020   162
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1467 -: Ноември 05, 2021, 22:04:49 »
Тази вечер чух стряскащо число от лекар в реанимацията на Пирогов - оцелявали около 10% от влезлите там с Ковид.
Дали друг някой го чу това или имам грешка?
Имаш грешка, оцеляват 10%  от реанимираните, не от влезлите за лечение. Така беше и при миналите "вълни".
« Последна редакция: Ноември 05, 2021, 22:15:01 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1468 -: Ноември 05, 2021, 22:11:39 »
https://www.youtube.com/watch?v=UN8VA58x6GI

От 7-мата минута нататък, д-р Робърт Малоун, изобретателят на иРНК технологията, се бори с масовата ваксинация с иРНК ваксини!
Илюминатите, кабал, масовката от големия рестарт и т.н. те много добре знаят, че съвременният човек е изнежен, страхлив и зомбиран, така че му играят на струната на страха, отрязване
https://www.youtube.com/watch?v=UN8VA58x6GI

От 7-мата минута нататък, д-р Робърт Малоун, изобретателят на иРНК технологията, се бори с масовата ваксинация с иРНК ваксини!
Олее, а след Малоун говори някакъв от европарламента и показва договорите с фицер, в началото им били отказани, даже на евродепутатите, след много настоявания им дали договорите, от горе до долу почернени и нищо не може да се прочете.
Това и мен ме изуми.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1469 -: Ноември 05, 2021, 22:12:57 »
Повишение на заплатата завинаги.

инФормираното съгласие е завинаги.
Заплатата - докато я има.
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1470 -: Ноември 05, 2021, 22:14:06 »
Имаш грешка, умират 10% от реанимираните, не от влезлите за лечение. Така беше и при миналите "вълни".
Еее, айде стига де!

Как в „Пирогов” посрещат удара от четвъртата COVID вълна?
9 от 10 човека в реанимацията на „Пирогов” умират. Такива са цифрите и в другите болници.

Рекиджа даде и линка.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1471 -: Ноември 05, 2021, 22:16:31 »
Грешката е моя, оцеляват, не "умират". Казвам, че оцеляват само 10% от тежко болните в реанимация, не от всички с ковид в Пирогов.
« Последна редакция: Ноември 05, 2021, 22:29:41 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1472 -: Ноември 05, 2021, 22:31:44 »
Малко черен хумор:


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1473 -: Ноември 05, 2021, 22:40:40 »
Професор Жан Габриел Балик: „ПРИКРИВАТ СЕ УСЛОЖНЕНИЯТА ОТ ВАКСИНИТЕ! ВАКСИНАТА Е ПО-ОПАСНА ОТ БОЛЕСТТА ЗА ХОРА БЕЗ РИСКОВИ ФАКТОРИ!“
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1474 -: Ноември 05, 2021, 22:52:06 »



Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1475 -: Ноември 05, 2021, 22:56:13 »
Въпрос - ако болниците се пълнят с неваксинирани и умират неваксинирани, защо е необходима бустерна доза на ваксинираните?!?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1476 -: Ноември 05, 2021, 22:57:48 »
Полностью прuвuтая на 81% Исландия.
Две недели назад: Исландия начнёт поэтапное снятие кoвuдных ограничений. https://icelandmonitor.mbl.is/.../iceland_to_fully_lift.../
Сегодня: Исландия ужесточает ограничения из-за рекордного количества заболевших за один день с самого начала пандемии. https://icelandmonitor.mbl.is/.../covid_19_tighter.../
Если вы уже договорились до того, что вakцuны и не должны защищать от заболевания, а только от тяжёлого течения  и смерти, то какого хрена для обоснования введения новых ограничений по-прежнему используется количество заболевших?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1477 -: Ноември 05, 2021, 23:18:25 »
Всъщност в Исландия на практика нямаше епидемия, без никакви ваксини  :smokin:
Повече заразени и то значително повече има след юли тая година, тоест след ваксинацията
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/iceland/
« Последна редакция: Ноември 05, 2021, 23:23:42 от 66 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1478 -: Ноември 05, 2021, 23:21:38 »
В Исландия през ноември е починал 1 (един) човек от ковид. Предишния починал е бил през август. Доста на зле са нещата там...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1479 -: Ноември 05, 2021, 23:24:58 »
а и зверските ограничения фисландия са одсорта, че не могат да се събират по 2,000, а само по 500 човека макс.

и че тряа се носяр маски на одкрито.

напълно безкористно ми се струва внисането на подобна стряскаща информация, мдааа  :bigok:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1480 -: Ноември 05, 2021, 23:28:56 »
В Исландия през ноември е починал 1 (един) човек от ковид. Предишния починал е бил през август. Доста на зле са нещата там...
абе ти спре да мислиш напълно
преди това балем ставаше да си разменяме по некой плесник, сега ми е жал вече и да ти посегна
Разбра ли за какво иде реч в цитата изобщо?
Почвам да си мисля, че ваксините увеличават функционалната неграмотност, то се е било да е било хийтко да залитне, ама сега става непрекъснато и направо се пльосва секи път.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1481 -: Ноември 05, 2021, 23:31:05 »
Полностью прuвuтая на 81% Исландия.
Две недели назад: Исландия начнёт поэтапное снятие кoвuдных ограничений. https://icelandmonitor.mbl.is/.../iceland_to_fully_lift.../
Сегодня: Исландия ужесточает ограничения из-за рекордного количества заболевших за один день с самого начала пандемии. https://icelandmonitor.mbl.is/.../covid_19_tighter.../
Если вы уже договорились до того, что вakцuны и не должны защищать от заболевания, а только от тяжёлого течения  и смерти, то какого хрена для обоснования введения новых ограничений по-прежнему используется количество заболевших?
когато загубиш интерес од тоа апокалипсис, а ти неминуемо ще го загубиш така, както ти станаха скучни предишните неколко несъстояли се апокалипсиса, и си намериш новия апокалипсис...ще те те разнасям ис тоа форум така, както и турчин не те е разнасял.

Ще го направя не од елементарна човещина, за да ти съдействам да си възстановиш разсъдъка, а щото ще бъде забавно.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1482 -: Ноември 05, 2021, 23:31:34 »
По-интересно е в Израел какво става, че там нещо изгубихме нишката.  :smokin:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1483 -: Ноември 05, 2021, 23:31:54 »
В Исландия през ноември е починал 1 (един) човек от ковид. Предишния починал е бил през август. Доста на зле са нещата там...
Както е нямало между април и октомври 2020. Как са били тогаз с ваксините?
Но тая некрофилия дето те е подгонила не е надобре :smokin:

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1484 -: Ноември 06, 2021, 06:52:07 »
След Merck и Ridgeback Biotherapeutics, а струва ми се и други и Pfizer изкара лекарство. Вече може...

Моноклоналните тела пък, бяха на разположение заедно с ваксините и с много добра ефективност.
Един известен и сериозен доктор в Гърция тогава, предложи да бъдат закупени и давани от тях, основно за рисковите пациенти, вместо да се залага на ваксините. На политиците им се видяха скъпи.
И как не!
Да дадеш не повече от 100-тина млн. за тях и евентуално да спасиш повечето от 16.000 починали до днес в Гърция е скъпа операция!
Друго си е да се ръснеш 4-5 милиарда за ваксини!
Ще има и за поколенията!

Всякакви калинки управлявали кризата трябва да бъдат разследвани!

п.п.
Специално за индианци
Повече за zougla.gr на стр. 23 от тази тема.


Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1485 -: Ноември 06, 2021, 06:56:02 »


Ваксините работят! :th_up:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1486 -: Ноември 06, 2021, 08:31:18 »
Въпрос - ако болниците се пълнят с неваксинирани и умират неваксинирани, защо е необходима бустерна доза на ваксинираните?!?

За да се поддържа имунната система активна, да произвежда антитела, което наистина снижава тежестта на заболяването и смъртността, обаче ефектът е временен, след 3 до 6 месеца трябва нова доза, и така вечно, "устойчив бизнес модел". Което прави файзер някаква терапия, но не и ваксина.

Отделно, постоянното производство на антитела може да доведе до автоимунни заболявания - деменция, диабет, коронарни ... и пак Бигфарма ще ни продава лекове против новопридобитите болести.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1487 -: Ноември 06, 2021, 10:08:26 »
Quote (selected)
Според данните на Единния информационен портал за последното денонощие са регистрирани 4734 новозаразени, при 4662 вчера.
Quote (selected)
От новите случаи 84.9% са на неваксинирани хора. 
Върнахме се към типичните стойности15-16 процента от сериозно заболелите са ваксинирани
 
Quote (selected)
Ръст има и при смъртността, като за последното денонощие са починали 185 човека, които са били заразени с COVID-19 (от тях 172-ма, или 92.07% са неваксинирани)
При починалите устойчиво се вдига процента ваксинирани 7,10, 8%. Преди седмица беше 4-5 процента.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1488 -: Ноември 06, 2021, 11:36:03 »
В Германия властите окончателно решиха да ваксинират с  трета игла цялото население. С Янсен. Това си е баш нова ваксинация с едноразова ваксина, според мен, ма коя съм аз, че да ги разбирам тия работи.
----

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1489 -: Ноември 06, 2021, 11:45:15 »
Говори се, за проблеми с мъжката плодовитост, след ваксина, знаете ли нещо, попадали ли сте на информация?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1490 -: Ноември 06, 2021, 11:48:10 »
Говори се, за проблеми с мъжката плодовитост, след ваксина,

Плодовитост или потентност?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1491 -: Ноември 06, 2021, 11:55:59 »
Плодовитост
Плодовитост точно.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1492 -: Ноември 06, 2021, 11:56:34 »
Говори се, за проблеми с мъжката плодовитост, след ваксина, знаете ли нещо, попадали ли сте на информация?
Да, ето тук
« Последна редакция: Ноември 06, 2021, 12:06:40 от wreckage »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1493 -: Ноември 06, 2021, 14:25:54 »
Otvrat, пиши едно male fertility и чети на воля. Колкото източници, толкова и мнения. Но данни се събират, анализи се правят и вероятно след десетина години ще знаем повече.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1494 -: Ноември 06, 2021, 14:39:34 »
То едни подозрения стигат.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1495 -: Ноември 06, 2021, 16:06:02 »
''Шефът на израелския COVID щаб: Вероятно ще има нужда от четвърта бустерна доза''
Ми, на печелившите честито.
----
Мислех днес да не се занимавам с тия главоблъскащи въпроси и главокъсащи спорове, но...
----
-Ежегодната грипна ваксина се поставя на желаещите минимум един месец преди прогнозното начало на грипния сезон, за да имат време да изградят /евентуално/ ефективен имунитет.
-Ваксиниране по време на грипна епидемия е противопоказно.
-''Обикновената'' противогрипна ваксина действа само за този вирусен щам за който е предназначена и имунитетът е в рамките на няколко месеца
-Зеленият сертификат е валиден само 6 /шест / месеца след дата на издаването му, което е логично з
-Едногодишната валидност на БГ сертификата за територията на страната ни е лишена от елементарен здрав разум
*****
-Защо в страни с висок брой ваксинирани нараства бързо броят на заболелите?
-Защо Израел, който беше планетарен шампион по %  ваксинирани, се готви  вече за четвърта игла?

Имам още въпроси, но да я караме поред.


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1497 -: Ноември 06, 2021, 16:49:55 »
https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/11/06/4275854_kak_rusiia_see_luji_za_koronavirusa/?ref=home_layer2#

 :popcorn:


Quote (selected)
От стоте най-гледани видеа на RT DE през този период 67 са били по темата за Ковид-19, а 61 от тях са съдържали критики за противоепидемичните мерки в Германия, САЩ и други демократични държави, както и отрицателни оценки за "западните" ваксини срещу коронавируса.

Ас няам особен проблем с ултрапротекционизма на Русия по одношение на ваксините. Фсмисъл, че тва е струваща човешки животи монополистка свинщина, но е класическа монополистка свинщина.

Иам проблем с маркетинга на Спутник ф...Русия. Фсмисъл, че такъф нема. Имаш монопол и си покрил едва 40% од пазара, WTF?

фтаа връска:
https://www.themoscowtimes.com/2021/09/30/western-coronavirus-vaccines-may-be-coming-to-russia-kommersant-a75173

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1498 -: Ноември 06, 2021, 17:22:36 »
От стоте най-гледани видеа на RT DE през този период 67 са били по темата за Ковид-19, а 61 от тях са съдържали критики за противоепидемичните мерки в Германия, САЩ и други демократични държави, както и отрицателни оценки за "западните" ваксини срещу коронавируса.
Ха-ха-ха! Deutsche Welle (немска вълнА) са едни от най-големите манипулатори. Но това е нормално. Води се информационна война. Тотална. Във всички области. Естествено, тя обхваща и ваксините. Няма как да е иначе. А като чета за "Германия, САЩ и други демократични държави", също много ме досмешава. Проблемът на РФ е, че е твърде либерална. Но това постепенно се преодолява. Лошото е, че става много бавно. Нали знаете, "русские медленно запрягают, но быстро ездят." Още впрягат...

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1499 -: Ноември 06, 2021, 17:32:05 »
Нали знаете, "русские медленно запрягают, но быстро ездят." Още впрягат...
Хммм... някога може и да е било така. Днешната ситуация се описва по-добре с думите на космонавта Федор Юрчихин:
"Амбициозность наших космических проектов базируется на необязательности их выполнения."
Отнася се не само до космическите, а за всички сегашни руски проекти и начинания.
Иначе - да, често звучат грандиозно, та даже се ловят шарани на гола кукичка.
 :smokin: