Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 400614 пъти)

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2220 -: Ноември 09, 2021, 21:19:07 »
Εфекти от върхови постижения на науката.
https://youtu.be/6uizvsiaHyw
« Последна редакция: Ноември 09, 2021, 21:41:20 от try »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2221 -: Ноември 09, 2021, 21:24:10 »
Това, "което ни се предлага като" ваксина, всъщност не е ваксина. Това са някакви профилактични лекарства, не докрай изпробвани,  с твърде съмнителен ефект и с неизвестен брой странични действия...
От чист интерес, смяташ ли, че която и да е от одобрените 25 ваксини срещу ковид в света отговаря на критериите за ваксина?

Огромен късмет за България беше, че от всички ваксини в света, тя получи приоритетни доставки от тези, които несъмнено са най-ефективни, най-безопасни и най-подробно тествани. Привилегия, която само развитите западни държи имаха. Това е огромен пропилян шанс за спасяване на живота и здравета на десетки хиляди хора.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2222 -: Ноември 09, 2021, 21:25:17 »
Като изнамерят читава ваксина, в което те се съмнавам, тутакси ще се боцна.
Няма да изнамерят, защото подобно на грипния вирус корона вируситре са силно податливи на бързи мутации. Изобщо характерно за РНК вирусите е че са изключотелно изменчиви.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2223 -: Ноември 09, 2021, 21:30:08 »

Като изнамерят читава ваксина, в което не се съмнавам, тутакси ще се боцна.

Няма да изнамерят, защото подобно на грипния вирус корона вируситре са силно податливи на бързи мутации. Изобщо характерно за РНК вирусите е че са изключотелно изменчиви.

и освен това няма траен имунитет при тях …
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2224 -: Ноември 09, 2021, 21:30:17 »
Огромен късмет за България беше, че от всички ваксини в света, тя получи приоритетни доставки от тези, които несъмнено са най-ефективни, най-безопасни и най-подробно тествани. Привилегия, която само развитите западни държи имаха.
Умрем да чуем подобни шамански заклинания!
"Най-накрая се оказахме от правилната страна на историята"
Повръща ми се!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2225 -: Ноември 09, 2021, 21:31:45 »
От чист интерес, смяташ ли, че която и да е от одобрените 25 ваксини срещу ковид в света отговаря на критериите за ваксина?

Огромен късмет за България беше, че от всички ваксини в света, тя получи приоритетни доставки от тези, които несъмнено са най-ефективни, най-безопасни и най-подробно тествани. Привилегия, която само развитите западни държи имаха. Това е огромен пропилян шанс за спасяване на живота и здравета на десетки хиляди хора.

на това му се вика свободен избор, нали -- от 25 одобрени може да избереш само 2½ :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2226 -: Ноември 09, 2021, 21:32:34 »
Quote (selected)
Нищо фчовешката история не е било изпробвано докрай, одчасти поради прононсираната тенденция към частична циркулярност у същата, но главно заради убеждението на голема част од хората, че неуспехът да фкараш пръчка с квадратно сечение ф кръгла дупка е временен и се дължи изцяло на субективни фактори.
Франсоа дьо Ла Рош-Ф-око
« Последна редакция: Ноември 09, 2021, 21:46:07 от wreckage »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2227 -: Ноември 09, 2021, 21:32:51 »
на това му се вика свободен избор, нали -- от 25 одобрени може да избереш само 2½
:th_up:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2228 -: Ноември 09, 2021, 21:34:24 »
на това му се вика свободен избор, нали -- от 25 одобрени може да избереш само 2½
Изборът действително е свободен-всяка държава в ЕС е абсолютна свободна да одобри ваксина за ползване само на национално ниво, някои вече го направиха.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2229 -: Ноември 09, 2021, 21:38:12 »
Изборът действително е свободен-всяка държава в ЕС е абсолютна свободна да одобри ваксина за ползване само на национално ниво, някои вече го направиха.

пилите, шура,  пилите. она золотая.

явно българия не е свободна, защото не го е направила.
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2230 -: Ноември 09, 2021, 21:38:34 »
Команч, аз нямам проблем да те видя на живо. Доколкото знам и ти не се притесняваш. За какво изобщо в момента си говорим?

Няма да ти се смеят по масите, даже изглежам десетка преди истинската си възраст

Душа, нема проблем, и двамата сме ваксинирани, ше ни пуснат навсекъде  :bigok:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2231 -: Ноември 09, 2021, 21:40:32 »
Изборът действително е свободен-всяка държава в ЕС е абсолютна свободна да одобри ваксина за ползване само на национално ниво, някои вече го направиха.

Ти точно на мен няма да ми дрънкаш за избор, щото ако си ми пред очите ще те подбера с метлата, келеш непоръбен. Избор ли? С удоволствие бих ти дала подобен, особено ако съществуването ти зависи от него, а не да се раниш по съмнителни грантови направелния и/или да си на държавна ясла.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2232 -: Ноември 09, 2021, 21:40:59 »
явно българия не е свободна, защото не го е направила.
Явно България не желае, щом не го е направила. Дали е защото няма хора с капацитет да вземат такова решение, дали е защото няма нужда-не го е направила. Външнен натиск по линия на това няма никакъв. Липсва дори далечен помисъл за такъв натиск.


Ти точно на мен няма да ми дърнкаш за избор, щото ако си ми пред очите ще те подбера с метлата, келеш непоръбен. Избор ли?

Асолке, избор има винаги. И колкото и да ме обиждаш и да се оправдаваш, ти своя си го направила.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2233 -: Ноември 09, 2021, 21:41:34 »
Душа, нема проблем, и двамата сме ваксинирани, ше ни пуснат навсекъде  :bigok:

Знаех си аз :nuts:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2234 -: Ноември 09, 2021, 21:41:53 »
Явно България не желае, щом не го е направила. Дали е защото няма хора с капацитет да вземат такова решение, дали е защото няма нужда-не го е направила. Външнен натиск по линия на това няма никакъв. Липсва дори далечен помисъл за такъв натиск.

както казах -- пилите, шура, пилите …
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2235 -: Ноември 09, 2021, 21:42:10 »
пилите, шура,  пилите. она золотая.

явно българия не е свободна, защото не го е направила.

Направила го е.
Че резултатът не ти харесва или не те устройва е друго на ръка.

Освен тва, аре, Баце ги поръча първите ваксини, ма Янев за над половин година можеше да поръча квото още иска, не ли?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2236 -: Ноември 09, 2021, 21:43:40 »
Направила го е.

ми явно не го е направила -- „щом свободният избор“ се свежда до 2½ ваксини.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2237 -: Ноември 09, 2021, 21:43:59 »
Ти точно на мен няма да ми дрънкаш за избор, щото ако си ми пред очите ще те подбера с метлата, келеш непоръбен. Избор ли? С удоволствие бих ти дала подобен, особено ако съществуването ти зависи от него, а не да се раниш по съмнителни грантови направлния и/или да си на държавна ясла.

Ти като служител фчастния сектор ли се ваксинира, м?  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2238 -: Ноември 09, 2021, 21:44:07 »
Ако продължим с настоящото темпо, а и ако още малко се разръчкат нещата с избори, училища и подобни, до късна пролет в България може и вече да няма нужда от ваксини. От началото на ковид историята допълнителната смъртност вече приближава 50 хиляди. Още 20-25 по същия начин и нещата приключват при това по естествен начин. Приключват засега разбира се.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2239 -: Ноември 09, 2021, 21:45:26 »
ми явно не го е направила -- „щом свободният избор“ се свежда до 2½ ваксини.

Направила го е по не особено добър начин.
Към който сички имаме претенции.

И който можеше да се коригира при Янев 1 и 2.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2240 -: Ноември 09, 2021, 21:46:32 »
 
ми явно не го е направила -- „щом свободният избор“ се свежда до 2½ ваксини.
Това, че теб направеният от България свободният избор не те кефи, не го прави по-малко свободен. Още по-малко пък е доказателство за натиск.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2241 -: Ноември 09, 2021, 21:47:35 »
Душа, нема проблем, и двамата сме ваксинирани, ше ни пуснат навсекъде  :bigok:
И мен. Моят зелен сертификат изтече на 25.10.,  ама в смартфона имам 2-3 действащи... Пущаа ме насекаде.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2242 -: Ноември 09, 2021, 21:48:13 »
Явно България не желае, щом не го е направила. Дали е защото няма хора с капацитет да вземат такова решение, дали е защото няма нужда-не го е направила. Външнен натиск по линия на това няма никакъв. Липсва дори далечен помисъл за такъв натиск.


Асолке, избор има винаги. И колкото и да ме обиждаш и да се оправдаваш, ти своя си го направила.

Бе аре да не ми дрънкаш глупости! Аз, наистина желая, да получиш правото на същия избор като мен и на близо милион такива, льольо.

Верно е, аз моя така или иначе го направих, но такива като теб ще ви гоня да дупка...да съм убедена, че сте "направили своя избор". Няма да ви се размине, щото вече сте цел :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2243 -: Ноември 09, 2021, 21:50:29 »
Бе аре да не ми дрънкаш глупости! Аз, наистина желая, да получиш правото на същия избор като мен и на близо милион такива, льольо.

Верно е, аз моя така или иначе го направих, но такива като теб ще ви гоня да дупка...да съм убедена, че сте "направили своя избор". Няма да ви се размине, щото вече сте цел :nuts:


 :i_sheepish:  :smokin:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2244 -: Ноември 09, 2021, 21:51:12 »
Направила го е.
Че резултатът не ти харесва или не те устройва е друго на ръка.

Освен тва, аре, Баце ги поръча първите ваксини, ма Янев за над половин година можеше да поръча квото още иска, не ли?
...не може, Европейският съюз не дава разрешение за ползване освен на три-четири ваксини, прочети колко са допуснати в ЕС, надявам се Орбан да не бъде даван за пример...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2245 -: Ноември 09, 2021, 21:51:31 »
Във всяка ситуация има и комични елементи. Например се подочува, че разни екземпляри набързо си купили зелени сертификати на черно, за ваксиниране. Напоследък се поуплашили от развитието на епидемията и решили да се ваксинират истински. Да, ама проблем - водят се ваксинирани и не може отново. В резултат започват да търсят как да се ваксинират нелегално, срещу заплащане... :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2246 -: Ноември 09, 2021, 21:51:42 »
Голямо самочувствие демонстрираш и то без грам  покритие. Пък и лицемерно съдействие предлагаш, и то  с истинското съзнание, че балтаеш. Аре повечко скромност, ако обичаш, щото точно в този случяй се фъргаш в голема неизвестност

И между другото, аз нося фамилията на един безскрайно честен човек, който от неколко години не е между живите. Ама той и на оня свят може да е спокоен, че  не съм я посрамила . Ти нали си македонка уж , ще трябва да разбереш, какво означава това
Слушай, дете на моите години, ако предлагам някому оборудване, то е защото мисля, че ще се нуждае от него! Аз постоянно живея в голема неизвестност, нося си също македонската фамилия така, както мисля, че е правилно. И от все сърце ми се ще да отпуснеш малко жилата, и на теб да ти е по-леко, и ние да се притесняваме за теб по-малко! Карай го малко по-лежерно този живот, друг няма да имаме!
Наскоро гледах видео за една ленинградска майсторица. Та тя в един светъл момент плюнала на логистичната си кариера и отишла да бродира корсети. Какво била последната капчица, която обърнала кофата на решението й? Ами китайската й партньорка, която рекла, абе, вие руснаците (общ термин за всички рускоговорещи, от казаха до прибалтиеца) живеете така, като че ли имате още по няколко живота в запас. Сега ще поживея за родителите, сега за децата, сега ще оправя работата, сега ще оправя страната -и опа, животът ви е свършил, а вие още не сте живели за себе си! Хоби някакво, туризъм, алпинизъм, низане на чушки, готвене на тарталетки, каквото там ви е на сърце.
Знам, че това е лукс огромен, ама сред всичкото ежедневие все би трябвало да се намерят тези няколко минутки за теб, самата теб и само за теб. Било то и спускането на парата тук, за което твое право ще се боря с нокти, зъби, щитове и каски!  :t0328:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2247 -: Ноември 09, 2021, 21:53:09 »
Бе аре да не ми дрънкаш глупости! Аз, наистина желая, да получиш правото на същия избор като мен и на близо милион такива, льольо.
Наистина сме различни. Ето, ти обиждаш, докато аз избирам да не го правя. Разлика във възпитанието, културата, класата.

Ама и мен не може някой да ме принуди с някаква устна заплаха за...какво точно, уволнение? Че то ако такава "заплаха" ти е достатъчна за да се подчиниш на всяка заповед, за някакъв силен характер ли се представяш?

А, да, ще помниш, ще отмъстиш, ще си платят, ще, ще, ще...

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2248 -: Ноември 09, 2021, 21:53:32 »
Това, че теб направеният от България свободният избор не те кефи, не го прави по-малко свободен. Още по-малко пък е доказателство за натиск.
...какъв свободен избор е направила България? Избра от разрешените 3-4 ваксини да поръча от всичките, с грешен микс, това ли е свободен избор?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2249 -: Ноември 09, 2021, 21:55:30 »
Слушай, дете на моите години, ако предлагам някому оборудване, то е защото мисля, че ще се нуждае от него! Аз постоянно живея в голема неизвестност, нося си също македонската фамилия така, както мисля, че е правилно. И от все сърце ми се ще да отпуснеш малко жилата, и на теб да ти е по-леко, и ние да се притесняваме за теб по-малко! Карай го малко по-лежерно този живот, друг няма да имаме!
Наскоро гледах видео за една ленинградска майсторица. Та тя в един светъл момент плюнала на логистичната си кариера и отишла да бродира корсети. Какво била последната капчица, която обърнала кофата на решението й? Ами китайската й партньорка, която рекла, абе, вие руснаците (общ термин за всички рускоговорещи, от казаха до прибалтиеца) живеете така, като че ли имате още по няколко живота в запас. Сега ще поживея за родителите, сега за децата, сега ще оправя работата, сега ще оправя страната -и опа, животът ви е свършил, а вие още не сте живели за себе си! Хоби някакво, туризъм, алпинизъм, низане на чушки, готвене на тарталетки, каквото там ви е на сърце.
Знам, че това е лукс огромен, ама сред всичкото ежедневие все би трябвало да се намерят тези няколко минутки за теб, самата теб и само за теб. Било то и спускането на парата тук, за което твое право ще се боря с нокти, зъби, щитове и каски!  :t0328:

Не мога да се отпусна. Много хора има около мен...невъзможно е

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2250 -: Ноември 09, 2021, 22:01:08 »
Не мога да се отпусна. Много хора има около мен...невъзможно е
Добре де, и все пак, де да знам кое може да ти хареса, виж патронът на форума е виден майстор на гоблена, аз бродирам мънистени глупости, Лилиан гледа кино, всекиму някаква мини-джаджа за лична пещерка в апокалипсиса! Имам роднина, която пече сладки когато се нервира. Ако получех покана за чай със сладки, значеше, че в кухнята й няма къде да се влезе, а националният резерв от захар е преполовен. Имам дружка, която глади в такива моменти (аз лично издивявам само като я гледам как го прави, така че не го предлагам, Боже упаси!) Огледай се, наистина имаме само този живот!  :t0328:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2251 -: Ноември 09, 2021, 22:02:08 »
Quote (selected)
Разлика във възпитанието, културата, класата.

Ти сериозно ли си на мнение, че си в състояние да се състезаваш в този коридор? :bigok:

Не мога, 67, моята борба не е със стреса. Аз с него никога не съм имала кой знае какви проблеми. Моите безпокойства винаги са били други...карма. Хората са различни, както знаеш

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2252 -: Ноември 09, 2021, 22:03:13 »
Ето, ти обиждаш, докато аз избирам да не го правя.
И още как обиждаш!
Клишетата, които пляскаш, сякаш изнасяш политинформация за ЕС пред петокласници, са обида за всеки средноинтелигентен форумец...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2253 -: Ноември 09, 2021, 22:03:59 »
Наистина е малко вероятно да бъде изграден дълготраен имунитет срещу коронавируса с ваксина, но пък има голям шанс да се създаде блокиращ вируса препарат, подобен на този срещу вируса на СПИН.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2254 -: Ноември 09, 2021, 22:05:39 »
И още как обиждаш!
Клишетата, които пляскаш, сякаш изнасяш политинформация за ЕС пред петокласници, са обида за всеки средноинтелигентен форумец...
Това не са клишета, а факти. Ако петокласниците познават функциите на ЕС по-добре от теб, това говори най-вече за теб самия. Пък ако не вярваш на мен, можеш да питаш който и да е с малко по-близки до контакти до властта дали е чул дори за помен от натиск за това какви ваксини одобрява България-за натиск от ЕС, или (абсолютен смях за всеки грамотен човек)-натиск от СЗО  :nuts:

Това за натиск върху България по тази линия са небивалици, измислици, откровени глупости.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2255 -: Ноември 09, 2021, 22:10:39 »
Това не са клишета, а факти. Ако петокласниците познават функциите на ЕС по-добре от теб, това говори най-вече за теб самия. Пък ако не вярваш на мен, можеш да питаш който и да е с малко по-близки до контакти до властта дали е чул дори за помен от натиск за това какви ваксини одобрява България-за натиск от ЕС, или (абсолютен смях за всеки грамотен човек)-натиск от СЗО  :nuts:

Това за натиск върху България по тази линия са небивалици, измислици, откровени глупости.
Най-вероятно си прав - глупостта на родните управници не следва да бъде извинявана с небивалици, измислици и откровени глупости за натиск. По-скоро в рамките "Те пръднаха, ние се наср*хме" или както гениално го е рекъл Алеко: „Ти ще целунеш ръка, аз – двете ръце; ти ще целунеш скута, аз – краката; ти ще целунеш на друго място, аз – на още по-друго място. Че ти с мен ли ще се надпреварваш бе, кьорпе?”

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2256 -: Ноември 09, 2021, 22:10:50 »
Това за натиск върху България по тази линия са небивалици, измислици, откровени глупости.
:t0174:
Ти в коя пещера живееш, бе, Ярославчо?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2257 -: Ноември 09, 2021, 22:13:56 »
Най-вероятно си прав - глупостта на родните управници не следва да бъде извинявана с небивалици, измислици и откровени глупости за натиск. По-скоро в рамките "Те пръднаха, ние се наср*хме" или както гениално го е рекъл Алеко: „Ти ще целунеш ръка, аз – двете ръце; ти ще целунеш скута, аз – краката; ти ще целунеш на друго място, аз – на още по-друго място. Че ти с мен ли ще се надпреварваш бе, кьорпе?”
То и това не може да е вечно оправдание. За раболепието вина носи раболепният, не този, на когото раболепничи.

Пък и не забравяй, че България е демонстрирала, че може да се противопостави на ЕС по важните за нея въпроси-правото да си бие децата, правото да си бие жената и т.н. Някакви последици не е имало. А тук даже противопоставяне няма, тъй като за одобрените ваксини дори не ни се държи сметка.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2258 -: Ноември 09, 2021, 22:20:07 »
Това не са клишета, а факти. Ако петокласниците познават функциите на ЕС по-добре от теб, това говори най-вече за теб самия. Пък ако не вярваш на мен, можеш да питаш който и да е с малко по-близки до контакти до властта дали е чул дори за помен от натиск за това какви ваксини одобрява България-за натиск от ЕС, или (абсолютен смях за всеки грамотен човек)-натиск от СЗО  :nuts:

Това за натиск върху България по тази линия са небивалици, измислици, откровени глупости.
...да видим за "натиска" - договорите с производителите на ваксини кой ги подписа - България или ЕС?

Даде ли страната ни индикативни заявки какви ваксини иска от общото количество договорени от ЕС ваксини или да? Страната ни подписа ли директни договори за доставка на ваксини с производителите?

Има ли "нишан", директива или нещоподобно да се разрешават от националните агенции само ваксини, признати от евпопейската агенция или да?
Може ли например китайският производител на ваксини да заяви същите в ИАЛ или не може? Какъв отговор ще получи?

Действителността показа, че страната ни имаше "избор" да поръча при последничеството на ЕС ваксини само от 4-5 производителя, някои от разработчиците не успяха, други ги остракираха (Астра Зенека), трети закъсняха неоправдано дълго, толкова за "избора".
~~~~~~~
Накрая, изборът на българите се сведе до ваксините на Астра, Бионтех, Модерна и със закъснение на Янсен при наличие на достатъчно информации за поне 20-25 различни ваксини, прилагани успешно, но недопуснати в ЕС (най-малката грижа е руската Спутник).
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2259 -: Ноември 09, 2021, 22:20:19 »
То и това не може да е вечно оправдание. За раболепието вина носи раболепният, не този, на когото раболепничи.

Така е, ама ти си у ролята на целуващия задници раболепно. Хем набързо ти преразказах Алеко, хем те турих у правилната позиция :0005:

Я пак да цитирам уважаемата 67 - непрочетените книжки си отмъщават...мноо грозно, бих добавила

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2260 -: Ноември 09, 2021, 22:27:49 »
Така е, ама ти си у ролята на целуващия задници раболепно.

Да слушам за "раболепно целуване на задници" от някой, дето се наваксал веднага щом шефа му казал-безценно  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2261 -: Ноември 09, 2021, 22:31:45 »
Да слушам за "раболепно целуване на задници" от някой, дето са наваксал веднага щом шефа му казал-безценно  :crying_with_laughter-3302:

Ако бях на твое място не бих започнала точно така, щото бих се озовала под кръстосан огън и ще ми опърлят перцата. Тва  съвсем не е хипотетична ситуация, а съвсем реална,  в която ще се озовеш точно ти...съвсем не след дълго :nuts:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2262 -: Ноември 09, 2021, 22:35:56 »
Ако бях на твое място не бих започнала точно така, щото бих се озовала под кръстосан огън и ще ми опърлят перцата. Тва  съвсем не е хипотетична ситуация, а съвсем реална,  в която ще се озовеш точно ти...съвсем не след дълго
Куче, което лае, не хапе. Те страшните отмъстители можеш да ги познаеш по това, че се скъсват да пишат по форумите "Ще видите вие!"  :nuts:

Освен ако "отмъщението" ти не е старата тактика да псуваш хората, пък после да цъкаш доклади като ти отговорят. Да, това го можеш.  :m1273:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2263 -: Ноември 09, 2021, 22:40:44 »
Куче, което лае, не хапе. Те страшните отмъстители можеш да ги познаеш по това, че се скъсват да пишат по форумите "Ще видите вие!"  :nuts:

Освен ако "отмъщението" ти не е старата тактика да псуваш хората, пък после да цъкаш доклади като ти отговорят. Да, това го можеш.  :m1273:

Пич, най-голямото отмъщение, което можеш да постигнеш е лицето само да отмъсти на себе си. Не са ли ти разказвали за подобни възможности? Ти кво си въобрзяваш, че ще те разпна публично? Тва е мноо жалко и елементарно..и липсва  фантазия

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2264 -: Ноември 09, 2021, 22:42:17 »
Наложи ми се се да си отида до къщи за няколко дена - възрастни и болни родители.. Видях жената на братовчеда.
Накратко:
1. Тя не желае да се ваксинира.
2. През април, двадесет дни преди тя да се пенсионира, прекият и шеф , на 47 години , за три дни умира от ковид.
3. Потресена и уплашена , тя променя решението си и се ваксинира с Модерна.
4. 2-3 дни след ваксината получава страхотна алергия от котки (цял живат в къщата и е имало котки !) и от треви. С кашляне, кихане и задушаване.
5. След още десетни дни, пулмологът и слага диагноза "Астма".
6. След още половин месец получава жестоки болки в кръста. Снима се, оказва се, че има силно изразена дископатия и нервите и са силно притиснати (дотогава никога не я е болял кръст !)
7. След още 3-4 дни получава болки "сякаш с трион ме режат" в дестния крак.
8. "Отровиха ме от лекарства и от инжекции, без никакво подобрение"
 Повече от 10-15 крачки не може да направи. От май до сега е излизала 5-6 пъти от къщи - само за прегледи и изследвания.
Качила е почти 20 кг. от май до днес. Напълно обезверена.

Това са факти.
Изводи не правя.

П.С. Днес разбрах, че мой приятел и бизнес-партньор е в карантина след положителен тест. След ваксинация с "Астра"

И това е факт ...

Дископатията няма отношение към ваксината. Няма как да развие и астма за девет дни, макар да може да се е обострила  от алергичната реакция към котките и.
Нямам представа дали ваксина от типа на "Астра" може да породи алергия, още повече трайна алергия.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2265 -: Ноември 09, 2021, 22:48:36 »
Пич, най-голямото отмъщение, което можеш да постигнеш е лицето само да отмъсти на себе си. Не са ли ти разказвали за подобни възможности? Ти кво си въобрзяваш, че ще те разпна публично? Тва е мноо жалко и елементарно..и липсва  фантазия
Асол, за да не се разводнява темата, моля те да пишеш чак като осъществиш въпросното отмъщение. Ако искаш да пишеш за "предстоящото, бъдещо, намислено отмъщение на Асол, дето ще стане и всички ние ще видим", моля те да си направиш отделна тема. Аз повече по темата за твоето отмъщение няма да коментирам.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2266 -: Ноември 09, 2021, 22:51:56 »
Асол, за да не се разводнява темата, моля те да пишеш чак като осъществиш въпросното отмъщение. Ако искаш да пишеш за "предстоящото, бъдещо, намислено отмъщение на Асол, дето ще стане и всички ние ще видим", моля те да си направиш отделна тема. Аз повече по темата за твоето отмъщение няма да коментирам.

Чакай малко. Ти ми бръщолевиш за некакви отмъщения и как си ги представяш. Аз просто се опитах да внеса некви корекции в личните ти заблуди :cool-1084:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2267 -: Ноември 09, 2021, 23:02:34 »
Да слушам за "раболепно целуване на задници" от някой, дето се наваксал веднага щом шефа му казал-безценно  :crying_with_laughter-3302:
Има една стара приказка за правата линия, която стигнала до точка и спряла, защото не можела да заобикаля. За  късмет Асол не е чак толкоз праволинейна и си подбира битките, когато това й е възможно. Защото има по-важни неща, за които трябва да си остави сили. Но като сме на "непрочетените книжки си отмъщават", да добавя и аз. Не съм фен на автора, но баладата си струва.
"Бесилките се люшкаха от смях.
Като деца се смееха палачите:
- Изкачвай се!
- Изкачвай се, другарко!
- Пред теб е стълбата на свободата!
Зениците, разкъсани от болка,
и пръстите
със счупените стави
не можеха да разберат,
че стълбата е само нарисувана
върху невъзмутимата стена.
...
И изведнъж
замлъкнаха палачите.
Обезумяха сенките им гърбави –
женицата безименна се качваше
по нарисуваната стълба.
Изкачваше се.
Тиха.
И спокойна.
Величествена.
И недосегаема –
подобно кървава луна.
По стълбата на свободата.
По стъпълата на смъртта.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2268 -: Ноември 09, 2021, 23:13:33 »
Защото има по-важни неща, за които трябва да си остави сили. Но като сме на "непрочетените книжки си отмъщават", да добавя и аз. Не съм фен на автора, но баладата си струва.

Щом сме на литературна вълна, ето нещо на тема комплексирани чиновници*:
"Аз отдавна вече живея така – близо двадесет години. Сега съм на четиридесет. Преди бях на служба, а сега не работя. Бях зъл чиновник. Бях груб и намирах удоволствие в това. Нали не вземах рушвети, ще рече, все пак трябваше поне с това да се възнаградя. Когато към масата, дето седях, се приближаваха понякога просители за справки – аз скърцах със зъби срещу тях и чувствах неутолима наслада, ако успеех да огорча някого. Почти винаги успявах. Всички бяха повечето плахи хора: то се знае – просители.

Но знаете ли, господа, какво беше главното нещо в моята злина? Та тъкмо в това се състоеше номерът, тъкмо там беше най-голямата гадост, че аз всяка минута, дори в момент на най-силна злъч, позорно съзнавах в себе си, че не само не съм зъл, но дори не съм и озлобен човек, че само напразно плаша врабците и с това забавлявам себе си."

*разпозналите се в текста да не реват на мен, а на Достоевски.
« Последна редакция: Ноември 09, 2021, 23:25:11 от Yaroslav »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2269 -: Ноември 09, 2021, 23:20:19 »
Душице, не разбра ли че тези неща не минават? Поне тук.
Хайде обяснено като за триоки.
в данните, които ти цитираш за първоизточникможе без проблеми да се свали екселска таблица.
Там, в Таблица 1 по седмици е дадена седмичната смъртност на 100 хил човека от всички причини в Англия за периода 8 януари - 24 септември 2021 година. За неваксинирани данните са колона E, а за напълно ваксинираните - колона Z. С елементарно действие се сумират числата в колоните и сумите се сравняват. Същото е в Таблица 2, но за смъртност от ковид. Надявам се обяснението е достъпно и за триоки и няма да се иска повтарянето му 5-6 пъти, както за търсенето в европейски бази данни.
Имаше и все още имаш бонус. И в двете числа, които съм написал умишлено съм допуснал грешка, за да можеш да се възползваш и ехидно да ми натриеш носа. Все още можеш за се възползваш.  :smokin:
Апропо, не си избрала правилното място да "продаваш" евтини фалшификати. От около 30 по-активни участника, само за един е съмнително дали има висше образование. От тези, които знам кои са, има поне 6, всъщност 7 "доктора" (от нелекуващите болни), а има и хора, които не познавам. За триоки, може авторство от някой "интернет професор" да е достатъчно за доказателство, но за образовани хора не е.  :smokin:
Не е лошо да му пишеш на Prof Norman Fenton в туита и да му обясниш грешката. Аз ще чакам там да видя как ще те навре на кучето в г.за с недоучените те претенции.
Не се занимавай с мен, изправи се като Матросов на амбразурата и късмет.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2270 -: Ноември 09, 2021, 23:23:21 »
Дископатията няма отношение към ваксината. Няма как да развие и астма за девет дни, макар да може да се е обострила  от алергичната реакция към котките и.
Нямам представа дали ваксина от типа на "Астра" може да породи алергия, още повече трайна алергия.
Вече обясних.
1. Дископатията и е стара. Болезнено се   е проявила след ваксинацията.
2. Диагнозата "астма" е поставена десетина дни след силната алергия, каквато не имала никога през живота си.
3. Случаят с "Астрата" е при съвем друг човек. Той е ваксиниран преди 4-5 мес. и кара в момента доста тежък ковид - с два антибиотика и една шепа хапове и добавки.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2271 -: Ноември 09, 2021, 23:25:12 »
Повторение.

Понеже явно някои добри хора са го пропуснали:

Deja Vu: The Swine Flu Vaccination Fraud of 1976

https://www.youtube.com/watch?v=f1jV3tJ2Lqw

Мили хора, изпълнителите и методите са същите. Кво ви кара да мислите, че резултатът ще е различен?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2272 -: Ноември 09, 2021, 23:33:12 »
Синът на наше близко семейство - 29 годишен. Всички преди него са карали ковида през март - той не. Той е с две игли на файзера. Вече трета седмица /три месеца след втората игла/ е с официален ковид. Има го и у системата
Няма да коментирам кво мисли за ваксините ви, а не беше на това мнение лятото

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2273 -: Ноември 09, 2021, 23:35:41 »
Това, че теб направеният от България свободният избор не те кефи, не го прави по-малко свободен. Още по-малко пък е доказателство за натиск.

не ми ми приписвай тези, които не съм изказвал.

тезата ми е простичка, като за теб -- в българия свободен избор на ваксини няма.

нищо не съм споменавал за натиск, нито пък дали ми харесва или направения избор, така че по-внимателно с манипулациите.
the lamers club honourable member …

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2274 -: Ноември 09, 2021, 23:41:23 »
не ми ми приписвай тези, които не съм изказвал.

тезата ми е простичка, като за теб -- в българия свободен избор на ваксини няма.

нищо не съм споменавал за натиск, нито пък дали ми харесва или направения избор, така че по-внимателно с манипулациите.
Можеш ли да концептуализираш разликата между "Избора на Република България кои ваксини да одобри" и "Избора в България коя ваксина да си сложиш"? Щото аз говоря за едното, пък ти привнасяш нещо за другото. Ако не можеш да вденеш тази доста проста разлика, то моментално се съгласявам с теб, че тезата ти е доста проста. :smokin:
« Последна редакция: Ноември 09, 2021, 23:51:17 от Yaroslav »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2275 -: Ноември 09, 2021, 23:46:06 »
Ваксините както и конидът обострят дефектите в тялото. Казвам го от наблюдения върху много вайкащи се.
Ако имаш каквато и да е непроявена болест, вирусът или ваксината най-вероятно ще ти я извадят наяве. В т.ч. и ментална слабост.
Жената е могла още 20 години да кара с непроявена дископатия или съвсем нюню алергия, ако не беше ги подсилила ваксината.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2276 -: Ноември 09, 2021, 23:49:19 »

           

                            цъ⩡
*********   ✹    *********

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2277 -: Ноември 09, 2021, 23:50:07 »
концептуализираш

Тва дума ли е? На къв език?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2278 -: Ноември 09, 2021, 23:51:55 »
Можеш ли, или предпочиташ да обиждаш?

очаквам да видя, че си докладвал коментара ми, в който те обиждам.

има още двама модератора, които могат да преценят дали е така или просто лъжеш. но ако преценят, че лъжеш, ще искам да ти наложат същото наказание, което биха наложили на мен, ако съм те бил бил обидил?

ще се осмелиш ли да го направиш?
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #2279 -: Ноември 09, 2021, 23:53:38 »
Ваксините както и конидът обострят дефектите в тялото.... Ако имаш каквато и да е непроявена болест, вирусът или ваксината най-вероятно ще ти я извадят наяве. ...
Жената е могла още 20 години да кара с непроявена дископатия или съвсем нюню алергия, ако не беше ги подсилила ваксината.
Най-вероятно това е станало.